2Slides Logosu
Preview

State Bank of India Q2 FY27 Sonuç Sunumu

46 slayt

Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri · Hindistan'dan yatırımcı sunumu örnekleri

State Bank of India Q2 FY27 Sonuç Sunumu: 3 Kasım 2026 tarihli, BSE/NSE'ye (NSE: SBIN, BSE: 500112) sunulan 46 slaytlık 'Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation' dokümanıdır. Hindistan'ın en büyük bankasının 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreğe ait sonuçlarını kapsar (Q2 FY27 = Temmuz-Eylül 2026; FY27 dönemi Nisan 2026-Mart 2027 arasıdır). Öne çıkan rakamlar: ₹23.038 crore net kâr (yıllık %+14,28), ₹34.226 crore faaliyet kârı (%+7,28), ₹49.143 crore net faiz geliri (%+14,69), %3,11 yurt içi NIM, ₹52,08 lakh crore brüt kredi (%+17,84), ₹62,78 lakh crore mevduat (%+12,27), %1,39 brüt NPA, %0,36 net NPA ve %16,09 CRAR. Aksi belirtilmedikçe tüm tutarlar sunumdaki gibi ₹ crore cinsindendir.

7 beğeni
0 indirme

Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.

Hızlı Navigasyon

Etiketler

State Bank of India
SBI
SBIN
SBI Q2 FY27 sonuçları
Sonuç sunumu

Slaytları paylaş

Açıklama

Ana Konu

State Bank of India Q2 FY27 Sonuç Sunumu: 3 Kasım 2026 tarihli, BSE/NSE'ye (NSE: SBIN, BSE: 500112) sunulan 46 slaytlık 'Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation' dokümanıdır. Hindistan'ın en büyük bankasının 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreğe ait sonuçlarını kapsar (Q2 FY27 = Temmuz-Eylül 2026; FY27 dönemi Nisan 2026-Mart 2027 arasıdır). Öne çıkan rakamlar: ₹23.038 crore net kâr (yıllık %+14,28), ₹34.226 crore faaliyet kârı (%+7,28), ₹49.143 crore net faiz geliri (%+14,69), %3,11 yurt içi NIM, ₹52,08 lakh crore brüt kredi (%+17,84), ₹62,78 lakh crore mevduat (%+12,27), %1,39 brüt NPA, %0,36 net NPA ve %16,09 CRAR. Aksi belirtilmedikçe tüm tutarlar sunumdaki gibi ₹ crore cinsindendir.

Temel Avantajlar

  • •SBI'ın Q2 FY27 sonuçlarının orijinal ₹ crore rakamları, çeyrek (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27) ve yarı yıl (H1FY26 / H1FY27) karşılaştırmalarıyla tam, slayt slayt kaydı
  • •Ayrıntılı gelir tablosu dökümü: faiz geliri, ücret geliri bileşenleri, kalem kalem genel giderler, karşılıklar ve yıllıklandırılmış RoA, RoE ve EPS
  • •Segment bazlı (Bireysel, Tarım, KOBİ, Kurumsal, Uluslararası), sektör bazlı, kurumsal derecelendirme bazlı ve coğrafi bazlı kredi portföyü ayrıntıları
  • •Varlık kalitesi açıklamaları: NPA hareket tablosu, segment bazlı NPA'lar, yeni takibe düşen krediler, kredi maliyeti ve CRILC SMA-1/SMA-2 verileri
  • •Dijital, finansal kapsayıcılık, sürdürülebilirlik ve iştirak bölümleri (SBI Life, SBI Card, SBI Funds Management, SBI General, SBICAPS, RRB'ler) ile grup finansalları ve bilanço
  • •Referans, eğitim veya bir banka sonuç sunumu için model olarak ücretsiz PDF indir

Hedef Kitle

  • •Hindistan bankalarını ve kamu kreditörlerini takip eden hisse senedi ve kredi analistleri
  • •NSE veya BSE'de SBIN hissesini takip eden yatırımcılar
  • •Hindistan banka finansal tablolarını çalışan bankacılık, finans ve MBA öğrencileri
  • •Bir banka için çeyrek dönem sonuç sunumu tasarlayan yatırımcı ilişkileri ve finans ekipleri
  • •Hindistan bankacılık sektörünü takip eden gazeteciler ve araştırmacılar

Kullanım Senaryoları

  • •SBI'ın Q2 FY27 kârlılığını, marjlarını, kredi büyümesini ve varlık kalitesini inceleme
  • •Temmuz-Eylül 2026 çeyreği için SBI metriklerini diğer Hindistan bankalarıyla kıyaslama
  • •Bir Hindistan bankasının NIM, CASA, PCR, takipteki kredi oranı (slippage ratio), kredi maliyeti ve sermaye yeterliliğini nasıl raporladığını öğretme
  • •Bir banka veya NBFC için analist sunumu hazırlarken tablo ağırlıklı düzeni referans alma
  • •Bir kamu bankasının dijital (YONO, UPI) ve finansal kapsayıcılık açıklamalarını analiz etme

Benzersiz Değer Önerileri

  • •Üçüncü taraf bir özet değil, State Bank of India'dan doğrudan BSE/NSE'ye sunulan birincil kaynak analist sunumu
  • •46 sayfanın her biri, slaytta görünen rakamlarla birlikte sade bir dille açıklanmıştır
  • •Rakamların bildirimle karşılaştırılabilmesi için Hindistan sayı sistemi yayınlandığı haliyle korunmuştur (lakh / crore, örneğin 52,08,344 crore = ₹52,08 lakh crore)
  • •Yıllık karşılaştırmayı doğru okumak için kritik olan faiz dışı gelirlerdeki tek seferlik kazançları (Q2FY26'daki Yes Bank hisse satışı ve Q2FY27'deki SBI Funds Management hisse satışı) belirtir

Slayt Sayfaları (46)

Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.

Sayfa 1
Kapak slaytı

Q2FY27 Çeyrek Dönem Sonuçları – Analist Sunumu

İçerik

SBI logosu ve 'The banker to every Indian' sloganını içeren kapak slaytı; 'Quarterly Results Q2FY27' başlığı, 'Analyst Presentation' alt başlığı ve 03.11.2026 tarihi ile birlikte grup şirketlerinin logolarından oluşan bir şerit: SBI Life, SBI Card, SBI Funds Management, SBI General ve SBICAPS.

Düzen Yapısı

Mor-koyu kırmızı gradyanlı bir başlık bandının üzerinde ortalanmış logo, aralıklı harflerle yazılmış alt başlık ve tarih; en altta ise beş iştirak logosundan oluşan bir sıra.

Temel Görsel Öğeler

  • •SBI anahtar deliği logosu
  • •Gradyanlı başlık banner'ı
  • •İştirak logosu şeridi
Sayfa 2
Feragatname

Safe Harbor (Güvenli Liman)

İçerik

Standart ileriye dönük beyan feragatnamesi: Slaytlardaki ifadeler yönetimin mevcut beklentilerine dayanmaktadır, belirsizliğe ve değişen koşullara tabidir; gerçek sonuçlar önemli ölçüde farklılık gösterebilir.

Düzen Yapısı

Yumuşak pembe gradyanlı arka plan üzerinde, kutu içine alınmış tek bir paragraf ve ortalanmış başlık.

Temel Görsel Öğeler

  • •Kenarlıklı metin kutusu
  • •Pembe gradyanlı arka plan
Sayfa 3
Ajanda

İçindekiler

İçerik

Slayt aralıklarıyla birlikte sekiz bölüm: Yönetici Özeti (4–6), Performans Öne Çıkanlar (7–17), Finansal Performans (18–24), Sermaye Yeterliliği (25–26), Varlık Kalitesi (27–30), Dijital Yolculuk (31–34), Amaçla Bankacılık (35–38) ve İştirakler, Grup Finansalları ve Bilanço (39–45).

Düzen Yapısı

Hafif bir SBI logosu filigranı üzerinde, her biri ok şeklinde sayfa aralığı etiketine sahip iki sıra halinde dörtlü bölüm etiketleri.

Temel Görsel Öğeler

  • •Ok şeklinde sayfa etiketleri
  • •4x2 ızgara
  • •Logo filigranı
Sayfa 4
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Yönetici Özeti

İçerik

Yönetici Özeti bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

Bölüm başlığının beyaz renkte olduğu, siyah bir çizgiyle altı çizilmiş tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyanlı banner
  • •Kalın beyaz başlık
Sayfa 5
Önemli gelişmeler / KPI paneli

SBI Güçlü ve Sürdürülebilir Performans Sunuyor

İçerik

26 Eylül itibarıyla üç panelli özet. Karlılık (Q2FY27): net kar ₹23.038 crore (yıllık +%14,28), faaliyet karı ₹34.226 crore (yıllık +%7,28), H1FY27 için RoA %1,14 ve RoE %18,68, tüm banka NIM %2,94 ve yurt içi NIM %3,11 (yurt içi NIM, Q1FY27'ye göre 11 baz puan artışta). İş büyümesi: brüt krediler 52 trilyon ₹ (yıllık +%17,84); KOBİ +%21,97, Tarım +%22,64 ve Bireysel Kişisel +%14,54; mevduatlar 63 trilyon ₹ (+%12,27); tasarruf mevduatı +%8,78 ve bireysel vadeli mevduatlar +%16,74. Varlık kalitesi: brüt NPA %1,39, net NPA %0,36, Q2FY27 kredi maliyeti %0,22 ve PCR %74,43; son yirmi yılın en düşük NPA oranları olarak tanımlanmıştır.

Düzen Yapısı

Yan yana üç kenarlıklı kart (Karlılık, İş Büyümesi, Varlık Kalitesi); her birinde bir ikon, büyük KPI rakamları ve yeşil yıllık değişim okları bulunur.

Temel Görsel Öğeler

  • •KPI kartları
  • •Yeşil yukarı oklar
  • •Kart başına ikon
  • •Vurgu şeritleri
Sayfa 6
Veri görselleştirme

Güçlü Temeller, Geleceğe Hazır Bir SBI İnşa Etmek

İçerik

Bilanço büyüklüğü 69,87 trilyon ₹'den (Eylül 25) 76,62 trilyon ₹'ye (Haziran 26) ve 78,88 trilyon ₹'ye (Eylül 26) yükseldi. Aynı tarihlerde yurt içi CD oranı %69,82, %74,23 ve %73,02; CRAR %14,62, %15,67 ve %16,09; LCR %143,05, %126,05 ve %140,47 olarak gerçekleşti. Dijital liderlik paneli: İşlemlerin %98,9'u alternatif kanallar üzerinden, banka kartı harcamaları, ATM'ler, mobil bankacılık değeri ve hacminde 1 numara, 11,1 crore kayıtlı YONO müşterisi ve yeni YONO'da yaklaşık 6 crore kayıt.

Düzen Yapısı

Sol üçte ikilik kısımda 2x2 ızgara içinde dört küçük grafik (iki sütun, iki çizgi grafik), sağda ise dört istatistikten oluşan pembe bir dijital liderlik paneli.

Temel Görsel Öğeler

  • •Sütun grafikleri
  • •Çizgi grafikleri
  • •Dijital liderlik istatistik paneli
Sayfa 7
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Performans Öne Çıkanlar

İçerik

Performans Öne Çıkanlar (slayt 7–17) bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyanlı banner
Sayfa 8
Finansal özet tablosu

Temel Göstergeler

İçerik

Q2FY27 vs Q2FY26 (₹ crore): NII 49.143 vs 42.847 (+%14,69); tüm banka NIM %2,94 vs %2,96 (-2 bps); yurt içi NIM %3,11 vs %3,08 (+3 bps); faaliyet karı 34.226 vs 31.904 (+%7,28); net kar 23.038 vs 20.160 (+%14,28); brüt krediler 52.08.344 vs 44.19.674 (+%17,84); mevduatlar 62.77.919 vs 55.91.700 (+%12,27). Oranlar: kredi maliyeti %0,22 (-17 bps), brüt NPA %1,39 (-34 bps), net NPA %0,36 (-6 bps), AUCA dahil PCR %91,83 (-46 bps), PCR %74,43 (-136 bps), sermaye yeterliliği %16,09 (+147 bps). Yan grafikler: CASA mevduatları 22.96.883 (+%8,13), bireysel vadeli mevduatlar 27.85.198 (+%16,74), RAM kredileri 29.37.856 (+%17,34) ve kurumsal krediler 14.39.156 (+%16,12).

Düzen Yapısı

Solda: Yeşil/kırmızı yıllık göstergelerin bulunduğu üç bloklu tablo (Kar ve Zarar, Bilanço, Temel Oranlar). Sağda: Eylül 25 ve Eylül 26'yı karşılaştıran dört mini sütun grafik.

Temel Görsel Öğeler

  • •Karşılaştırma tablosu
  • •Durum okları
  • •Eşleştirilmiş sütun grafikleri
Sayfa 9
Veri tablosu + pasta grafik

Kredi Büyümesi

İçerik

Segment bazında krediler, Eylül 25 - Eylül 26 (₹ crore): Bireysel Kişisel 15.93.360'tan 18.25.083'e (+%14,54), Tarım 3.68.112'den 4.51.438'e (+%22,64), KOBİ 5.42.222'den 6.61.335'e (+%21,97), Kurumsal 12.39.346'dan 14.39.156'ya (+%16,12), yurt içi krediler 37.43.039'dan 43.77.012'ye (+%16,94), yurt dışı ofisler 6.76.635'ten 8.31.332'ye (+%22,86), tüm banka 44.19.674'ten 52.08.344'e (+%17,84). Yurt içi kredilerin payı: Bireysel Kişisel %41,70, Kurumsal %32,88, KOBİ %15,11, Tarım %10,31; RAM (Bireysel, Tarım, MSME) portföy payı %67,12.

Düzen Yapısı

Solda segment tablosu, sağda yurt içi kredi karmasını gösteren 3D pasta grafik ve büyük bir RAM payı vurgusu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Segment tablosu
  • •3D pasta grafik
  • •Büyük yüzdelik vurgusu
Sayfa 10
Segment dökümü

Kredi Büyümesi – Bireysel Kişisel Bankacılık

İçerik

Yaklaşık 18,3 lakh crore ₹ tutarında Bireysel Kişisel portföyü, 3 yıllık CAGR yaklaşık %14, yurt içi kredilerin yaklaşık %41,7'si (Eylül 26). Ürün bazında (bakıye ₹ crore / yıllık büyüme / GNPA): konut kredileri 9.85.537 / %11,94 / %0,57; ihtiyaç kredileri 3.78.769 / %7,48 / %1,15; taşıt kredileri 1.36.294 / %5,88 / %0,52; bireysel altın kredileri 1.37.349 / %89,31 / %0,05; diğer P-segmenti kredileri 1.87.134 / %17,51 / %0,57. Kompozisyon: konut kredileri %54,00, ihtiyaç kredileri %20,75, taşıt %7,47, altın %7,53, diğer %10,25.

Düzen Yapısı

Üst kısımda dört başlık kutucuğu, renkli ürün etiketleri ve ikonlar içeren bir ürün tablosu ve sağda yığılmış kompozisyon çubuğu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Başlık KPI kutucukları
  • •Renk kodlu ürün etiketleri
  • •Yığılmış sütun grafik
Sayfa 11
Portföy çeşitlendirmesi

Kredi Büyümesi – Çeşitlendirilmiş Kredi Portföyü

İçerik

30 Eylül 26 itibarıyla sektörel bazda fon tabanlı bakiye (₹ crore, pay, yıllık değişim): altyapı 4.12.931 (%9,43, +%6,01) - bunun içinde enerji 2.68.059 (+%20,12), telekom 19.090 (-%8,34), yollar ve limanlar 82.746 (-%20,22); hizmetler 6.60.758 (%15,10, +%25,61); demir ve çelik 79.215; havacılık ve havalimanları 29.834 (+%27,29); petrol 87.831 (+%22,35); mühendislik 63.069 (+%47,66); ticari gayrimenkul 84.160 (+%27,75); diğer endüstriler 6.30.101; konut kredileri 9.85.537 (%22,52); otomotiv 1.36.294; diğer perakende 7.03.252 (+%20,38); tarım 4.51.438; toplam yurt içi krediler 43.77.012 (+%16,94). Kurumsal derecelendirme karması Eylül 25 vs Eylül 26: AAA %41'den %44'e, AA %29'dan %29'a, A %16'dan %15'e, BBB %6'dan %5'e, BB ve altı %8'den %7'ye; riskin yaklaşık %40'ı kamu iktisadi teşebbüsleri (PSU) ve devlet dairelerine aittir.

Düzen Yapısı

Solda yoğun bir sektör tablosu, sağda iki tarih için kurumsal derecelendirme karmasını gösteren gruplandırılmış sütun grafik ve alt bilgi vurgusu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Sektörel risk tablosu
  • •Gruplandırılmış sütun grafik
  • •Vurgu bandı
Sayfa 12
Veri görselleştirme

Kredi Büyümesi – Uluslararası Bankacılık

İçerik

Yabancı ofis brüt kredileri ₹6.76.635 crore'dan (Eylül 25) sırasıyla 6.93.332, 7.42.941 ve 7.70.574 seviyelerinden geçerek ₹8.31.332 crore'a (Eylül 26) ulaştı; yıllık +%22,86 (dolar bazında +%13,84). Kredi karması: yerel krediler %39,7, Hindistan bağlantılı krediler %37,2, dış ticaret finansmanı %23,1. Coğrafi dağılım: ABD %24, GIFT City %16, Birleşik Krallık %15, BAE %10, Hong Kong %9, Bahreyn, Singapur ve Japonya her biri %5, Almanya ve Sidney her biri %3, diğerleri %5. Uluslararası GNPA %0,19'dan %0,11'e düştü. Öne çıkanlar arasında ECB'ler ve yerel krediler itici güçler olarak belirtilirken, 8,83 milyar ABD doları tutarında FCNR(B) kredisi vurgulanıyor.

Düzen Yapısı

Dört çeyrekli düzen: kredi büyüme sütun grafiği, kredi karması halka grafiği, GNPA sütun grafiği ve coğrafi dağılım halka grafiği; sağda madde işaretli öne çıkanlar sütunu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Çeyreklik sütun grafik
  • •İki adet halka grafik
  • •Öne çıkanlar maddeleri
Sayfa 13
Veri tablosu + pasta grafik

Mevduat Büyümesi

İçerik

Eylül 25'ten Eylül 26'ya mevduatlar (₹ crore): vadesiz hesap 3.28.230'dan 3.43.208'e (+%4,56), tasarruf hesabı 17.96.036'dan 19.53.675'e (+%8,78), CASA 21.24.266'dan 22.96.883'e (+%8,13), vadeli mevduat 32.36.366'dan 36.97.717'ye (+%14,26), yurt içi 53.60.632'den 59.94.600'e (+%11,83), yabancı ofisler 2.31.068'den 2.83.319'a (+%22,61), toplam 55.91.700'den 62.77.919'a (+%12,27). Yurt içi karma: Vadeli Mevduat %61,68, Tasarruf Hesabı %32,59, Vadesiz Hesap %5,73; CASA oranı %38,32.

Düzen Yapısı

Solda mevduat tablosu, sağda yurt içi mevduat karmasını gösteren 3D pasta grafik ve büyük bir CASA vurgusu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Mevduat tablosu
  • •3D pasta grafik
  • •CASA vurgusu
Sayfa 14
Trend grafiği

Marjlar, Getiri ve Maliyet (Kümülatif)

İçerik

Eylül 25 / Aralık 25 / Mart 26 / Haziran 26 / Eylül 26 kümülatif oranları. NIM: yurt içi 3,04, 3,06, 3,03, 3,00, 3,06; tüm banka 2,92, 2,94, 2,91, 2,86, 2,90; yabancı ofisler 1,99, 1,97, 1,93, 1,74, 1,72. Kredi getirisi: yurt içi 8,68'den 8,22'ye, yabancı 5,06'dan 4,56'ya. Mevduat maliyeti: yurt içi 5,13'ten 4,84'e, yabancı 3,85'ten 3,52'ye. Yurt içi yatırım getirisi 7,08'den 6,90'a.

Düzen Yapısı

2x2 ızgara düzeninde dört çizgi grafik; her biri beş çeyrek sonu için etiketlenmiş veri noktalarına sahip.

Temel Görsel Öğeler

  • •Çok serili çizgi grafikler
  • •Veri etiketleri
Sayfa 15
Gelir dökümü

Faiz Dışı Gelir

İçerik

Q2FY27 vs Q2FY26 (₹ crore): ücret geliri 8.711'e kıyasla 9.549 (+%9,63). Temel ücret bileşenleri: kredi tahsis ücretleri 1.712'ye kıyasla 2.343 (+%36,92), devlet işleri komisyonu 1.133'e kıyasla 1.339 (+%18,19), CVE geliri 1.256'ya kıyasla 1.389 (+%10,58), LC/BG komisyonu 854'e kıyasla 909 (+%6,42). Diğer bileşenler: yatırım satış/yeniden değerleme kârı 7.470'e kıyasla 6.011 (-%19,53), döviz/türev geliri 979'a kıyasla 529 (-%45,99), AUCA hesaplarından tahsilat 2.483'e kıyasla 2.462 (-%0,81).

Düzen Yapısı

Solda, dört bileşenli yuvarlatılmış bir sütun grafik çifti panelini besleyen ücret geliri sütun çifti; alt satırda dikey büyüme etiketlerine sahip üç sütun grafik çifti daha.

Temel Görsel Öğeler

  • •Eşleştirilmiş sütun grafikler
  • •Döndürülmüş büyüme etiketleri
  • •Gruplandırma panelleri
Sayfa 16
Veri görselleştirme

Hazine İşlemleri

İçerik

Eylül 25'ten Eylül 26'ya brüt yatırım defteri (₹ crore): yurt içi 16.58.106'dan 17.86.298'e (bunun SLR kısmı 13.78.022'den 15.21.752'ye), yabancı ofisler 77.793'ten 85.640'a, toplam 17.35.899'dan 18.71.938'e. Eylül 26 yurt içi yatırım karması: HTM %72,90, AFS %15,99, FVTPL-HFT %9,49, FVTPL-NHFT %0,95, A&S %0,67. Yatırım getirisi %7,08'den (H1FY26) %6,90'a (H1FY27) geriledi, -18 bps. AFS defteri: G-Sec ve hazine bonoları %50'den %53'e, kurumsal tahviller %32'den %31'e; modifiye durasyon 2,33 (Eylül 2025) ve 2,82 (Eylül 2026).

Düzen Yapısı

Üst kısımda yatırım tablosu, halka grafik ve getiri sütun grafiği; alt kısımda modifiye durasyon vurgularıyla birlikte AFS defteri kompozisyonunu gösteren iki adet 3D pasta grafik.

Temel Görsel Öğeler

  • •Yatırım tablosu
  • •Halka grafik
  • •3D pasta grafikler
  • •Durasyon vurguları
Sayfa 17
Maliyet analizi

Faaliyet Giderleri

İçerik

Slogan: Maliyet kontrolü ile gelir akışlarını iyileştirmeye odaklanılmaya devam ediliyor. H1FY26 vs H1FY27 faaliyet gideri (Opex) karması: maaş %43,1'den %45,0'e, emeklilik yardımları ve diğer karşılıklar %15,2'den %13,9'a, genel giderler %41,7'den %41,1'e. Maliyet/gelir oranı %48,94 (H1FY25), %48,53 (H1FY26), %48,33 (H1FY27). Maliyet/ortalama varlıklar %1,71, %1,72, %1,63. Personel giderlerinin faaliyet gelirine oranı %27,73, %27,62, %26,60; genel giderlerin faaliyet gelirine oranı %21,21, %20,91, %21,73.

Düzen Yapısı

Faaliyet gideri karmasını gösteren iki halka grafik, bir yığılmış sütun grafik ve üç yarım yıl boyunca maliyet oranlarını gösteren iki sütun grafik.

Temel Görsel Öğeler

  • •Halka grafikler
  • •Yığılmış sütunlar
  • •Oran sütun grafikleri
Sayfa 18
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Finansal Performans

İçerik

Finansal Performans (18–24. slaytlar) bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 19
Finansal tablo

Finansallar – Genel Bakış

İçerik

Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27 ve H1FY26 / H1FY27 için gelir tablosu (₹ crore): faiz geliri 1.19.517 / 1.27.896 / 1.32.019; faiz giderleri 76.670 / 80.904 / 82.876; NII 42.847 / 46.992 / 49.143 (yıllık +%14,69); faiz dışı gelir 20.056 / 15.923 / 19.066 (yıllık -%4,94); faaliyet giderleri 30.999 / 29.386 / 33.983; faaliyet kârı 31.904 / 33.529 / 34.226; toplam karşılıklar 11.744 / 12.408 / 11.188; net kâr 20.160 / 21.121 / 23.038 (çeyreklik +%9,07, yıllık +%14,28). H1FY27 net kârı 44.159 (+%12,31). Q2FY27'de maliyet/gelir oranı %49,82. Dipnot: Faiz dışı gelir, Q2FY26'daki Yes Bank hisse satışından elde edilen bir defalık ₹4.593 crore kazancı ve Q2FY27'deki SBI Funds Management hisse satışından elde edilen ₹7.288 crore kazancı içermektedir.

Düzen Yapısı

Çeyrek, yarım yıl ve büyüme sütun gruplarını içeren tam genişlikte finansal tablo; mevcut dönem sütunları vurgulanmış ve bir dipnot eklenmiş.

Temel Görsel Öğeler

  • •Çok dönemli tablo
  • •Sütun gölgelendirme
  • •Dipnot
Sayfa 20
Finansal tablo

Toplam Gelir

İçerik

Gelir detayları (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): kredilerden alınan faiz 86.183 / 94.011 / 97.464 (yıllık +%13,09); kaynaklardan alınan faiz 29.972 / 30.922 / 31.813; diğer faiz gelirleri 3.363 / 2.963 / 2.741; ücret geliri 8.711 / 9.476 / 9.549; yatırımların satış/yeniden değerleme kârı 7.470 / 4.319 / 6.011; forex/türev ürünler 979 / 497 / 529; muhtelif gelirler 2.897 / 1.631 / 2.977; toplam gelir 1.39.573 / 1.43.819 / 1.51.084 (yıllık +%8,25). H1FY27 toplam geliri 2.94.904 (+%7,27).

Düzen Yapısı

Çeyrek, yarıyıl ve büyüme sütun gruplarını içeren tam genişlikte tablo.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gelir tablosu
  • •Vurgulanmış toplamlar
Sayfa 21
Finansal tablo

Ücret Gelirlerinin Dağılımı

İçerik

Ücret kalemleri (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): kredi tahsis ücretleri 1.712 / 2.114 / 2.343; kamu işleri komisyonu 1.133 / 1.578 / 1.339; LC/BG komisyonu 854 / 888 / 909; CVE geliri 1.256 / 1.140 / 1.389; havale, tahsilat vb. 2.060 / 1.768 / 1.616 (yıllık -%21,56); muhtelif ücret gelirleri 1.696 / 1.988 / 1.953; toplam ücret geliri 8.711 / 9.476 / 9.549 (yıllık +%9,63). H1FY27 ücret geliri 19.025 (+%14,93).

Düzen Yapısı

Çeyrek, yarıyıl ve büyüme sütunlarını içeren tam genişlikte yedi satırlı tablo.

Temel Görsel Öğeler

  • •Ücret dökümü tablosu
Sayfa 22
Finansal tablo

Toplam Giderler

İçerik

Gider detayları (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): mevduat faizleri 68.946 / 71.119 / 73.528; borçlanma faizleri 4.286 / 6.442 / 6.021 (yıllık +%40,47); ödenen diğer faizler 3.438 / 3.343 / 3.326; toplam faiz giderleri 76.670 / 80.904 / 82.876; maaşlar 12.060 / 13.182 / 12.860; çalışan karşılıkları 4.546 / 4.242 / 4.592; personel giderleri 16.606 / 17.424 / 17.452; genel giderler 14.393 / 11.962 / 16.531; faaliyet giderleri 30.999 / 29.386 / 33.983; toplam giderler 1.07.669 / 1.10.290 / 1.16.859 (yıllık +%8,54).

Düzen Yapısı

Çeyrek, yarıyıl ve büyüme sütun gruplarını içeren tam genişlikte tablo.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gider tablosu
Sayfa 23
Finansal tablo

Genel Giderler

İçerik

Genel gider kalemleri (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): kira, vergiler ve aydınlatma 1.663 / 1.470 / 1.872; amortisman 1.078 / 1.189 / 1.271; basılı evrak ve kırtasiye 262 / 215 / 259; posta ve telekom 248 / 183 / 279; onarım ve bakım 352 / 286 / 370; seyahat ve konaklama 490 / 419 / 552; iş edinme ve geliştirme 1.244 / 1.354 / 2.004 (yıllık +%61,07); ATM/CDM/banka kartı/diğer 2.926 / 2.737 / 3.226; muhtelif 6.130 / 4.108 / 6.697; toplam genel giderler 14.393 / 11.962 / 16.531 (yıllık +%14,86, çeyreklik +%38,20).

Düzen Yapısı

Çeyrek, yarıyıl ve büyüme sütunlarını içeren tam genişlikte on satırlı tablo.

Temel Görsel Öğeler

  • •Genel giderler tablosu
Sayfa 24
Finansal tablo

Karşılıklar ve Kâr

İçerik

Faaliyet kârından net kâra geçiş (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): faaliyet kârı 31.904 / 33.529 / 34.226; kredi zarar karşılıkları 4.132 / 3.359 / 2.759 (yıllık -%33,23); standart varlıklar 1.198 / 477 / 377; yatırım değer düşüklüğü -39 / -58 / -150; diğer karşılıklar 109 / 1.269 / 1.232; gelir vergisi 6.344 / 7.361 / 6.971; toplam karşılıklar 11.744 / 12.408 / 11.188; net kâr 20.160 / 21.121 / 23.038. Yıllıklandırılmış rasyolar: RoA %1,17 / %1,11 / %1,19 (H1FY26 %1,15, H1FY27 %1,14); RoE Q1FY27 için %17,87, H1FY26 için %20,21 ve H1FY27 için %18,68 (Q2 hücreleri boş bırakılmıştır); EPS ₹87,28 / ₹91,78 / ₹99,02 (H1FY26 ₹86,71, H1FY27 ₹95,42).

Düzen Yapısı

Üst kısımda karşılık tablosu ve altında daha küçük bir yıllıklandırılmış rasyo tablosu.

Temel Görsel Öğeler

  • •Karşılık tablosu
  • •Gri renkli hücrelere sahip rasyo tablosu
Sayfa 25
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Sermaye Yeterliliği

İçerik

Sermaye Yeterliliği konusunu tanıtan bölüm ayırıcı (25–26. slaytlar).

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 26
Sermaye yeterliliği grafiği

Güçlü Sermaye Tamponları

İçerik

Eylül 25 / Haziran 26 / Eylül 26 sermaye rasyoları: CET-1 %11,47 / %12,89 / %13,34, AT-1 %1,20 / %1,01 / %1,00, Tier-2 %1,95 / %1,77 / %1,75, CRAR %14,62 / %15,67 / %16,09; yasal asgari gereklilikler olan %8,80 CET-1 ve %12,30 toplam sermayeye karşı. RWA'ların toplam varlıklara oranı %52,81 / %52,56 / %52,09; krediler üzerindeki kredi RWA'sının brüt kredilere oranı %55,99 / %53,33 / %52,11. Not: Revize edilen RBI çerçevesi uyarınca, kârın bünyede tutulması (plough-back) Haziran 26 ve Eylül 26 çeyreklerinde uygulanmıştır.

Düzen Yapısı

Solda kesikli asgari gereksinim çizgileriyle sermaye katmanlarının yığılmış sütun grafiği; sağda iki basit sütun grafiği.

Temel Görsel Öğeler

  • •Yığılmış sütun grafiği
  • •Yasal asgari sınır çizgileri
  • •Sütun grafikleri
Sayfa 27
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Varlık Kalitesi

İçerik

Varlık Kalitesi konusunu tanıtan bölüm ayırıcı (27–30. slaytlar).

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 28
Trend grafiği

Varlık Kalitesi (1/3)

İçerik

Eylül 25'ten Eylül 26'ya kadar beş çeyrek sonu verileri. Brüt NPA ₹76.243, 73.637, 73.452, 74.272 ve 72.529 crore; GNPA rasyosu %1,73, %1,57, %1,49, %1,47, %1,39. Net NPA ₹18.460, 18.012, 18.830, 19.158, 18.546 crore; NNPA rasyosu %0,42, %0,39, %0,39, %0,38, %0,36. PCR %75,79'dan %74,43'e; AUCA dahil PCR %92,29'dan %91,83'e. Kümülatif takibe dönüşüm (slippage) rasyosu %0,60, %0,54, %0,54, %0,57, %0,50; kredi maliyeti %0,43, %0,39, %0,37, %0,27, %0,25.

Düzen Yapısı

3x2 ızgara düzeninde altı grafik: brüt ve net NPA için birleşik sütun ve çizgi grafikleri, iki PCR ölçümü için çizgi grafikleri, takibe dönüşüm rasyosu ve kredi maliyeti için sütun grafikleri.

Temel Görsel Öğeler

  • •Birleşik sütun-çizgi grafikleri
  • •Çizgi grafikleri
  • •Sütun grafikleri
Sayfa 29
Veri tablosu

Varlık Kalitesi (2/3)

İçerik

Q2FY26, Q3FY26, Q4FY26, FY26, Q1FY27 ve Q2FY27 için NPA hareketi (₹ crore): Q2FY27'de açılış GNPA 74.272, toplam azalışlar 7.120 (tahsilat ve iyileşme 3.235), brüt artışlar 5.377 (yeni takibe dönüşümler 5.227), net azalış 1.743, kapanış GNPA 72.529. FY26 yeni takibe dönüşümler 22.678 idi. Eylül 26 segment bazlı NPA'lar (tutar / rasyo): bireysel 60.413 / %2,06 (tarım 29.608 / %6,56, kişisel 11.828 / %0,65, KOBİ 18.977 / %2,87); kurumsal 11.185 / %0,78; uluslararası 931 / %0,11; toplam 72.529 / %1,39.

Düzen Yapısı

Üst üste iki tablo: Altı dönemi kapsayan NPA hareketi ve üç tarih için segment bazlı NPA'lar.

Temel Görsel Öğeler

  • •Hareket tablosu
  • •Segment bazlı NPA tablosu
Sayfa 30
Veri görselleştirme

Varlık Kalitesi (3/3)

İçerik

Takibe dönüşümler (₹ crore): H1FY26 12.699, H1FY27 12.273; çeyreklik bazda 4.754 (Eylül 25), 4.458 (Aralık 25), 5.521 (Mart 26), 7.046 (Haziran 26), 5.227 (Eylül 26). 5 crore ₹ üzerindeki riske sahip SMA-1 ve SMA-2 hesapları (CRILC verileri): beş çeyrek sonu itibarıyla toplam 3.762, 3.870, 3.350, 4.174 ve 4.801; Eylül 26 itibarıyla SMA-1 3.265 ve SMA-2 1.536.

Düzen Yapısı

Yan yana iki sütun grafiği: solda takibe dönüşümler, sağda yığılmış SMA-1/SMA-2 sütunları.

Temel Görsel Öğeler

  • •Sütun grafiği
  • •Yığılmış sütun grafiği
Sayfa 31
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Dijital Yolculuk

İçerik

Dijital Yolculuk bölümünü (31–34. slaytlar) tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan şerit.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 32
Dijital metrik paneli

Dijital Gündemin Hızlandırılması (1/2)

İçerik

Pazar payları (güncel veriler): banka kartı harcamaları %24,13, ATM'ler %31,09, mobil bankacılık işlemleri adet bazında %28,40 ve değer bazında %22,23. UPI: Q2FY27'de 1.828 crore havale işlemi, 26,30 crore benzersiz SBI UPI kullanıcısı, havalelerde %25,28 pay. Banka kartları: 25,84 crore kart, yaklaşık 9,1 crore harcama işlemi ve Q2FY27'de yaklaşık ₹26 bin crore harcama. Günlük yaklaşık 1,1 crore ATM işlemi. İşlemlerin dijital payı %95 (bir yıl önce %94); %98,9'u alternatif kanallar üzerinden. Eylül 25 - Eylül 26 arası temas noktaları: SBI UPI kullanıcıları 22,1'den 26,3 crore'ye, YONO 9,3'ten 11,1 crore'ye, YONO Lite 2,7'den 2,6 crore'ye, aktif bireysel internet bankacılığı 11,8'den 12,8 crore'ye, BC şubeleri 79,0 binden 79,9 bine, ATM'ler 62,5 binden 65,3 bine yükseldi. Kabul noktaları: 61,44 lakh BHIM SBI Pay QR kodu, 17,8 lakh POS, 10,7 lakh BHIM-Aadhaar-SBI, 10,6 lakh Bharat QR.

Düzen Yapısı

Sol: üst üste dizilmiş istatistik şeritleri (pazar payı, ödeme modları, kabul noktaları). Sağ: kanal karmasını gösteren iki halka grafik ve dairesel öncesi/sonrası rozetlerinden oluşan bir ızgara.

Temel Görsel Öğeler

  • •Büyük rakamlı istatistikler
  • •Halka grafikler
  • •Dairesel karşılaştırma rozetleri
Sayfa 33
Ürün metrikleri

Dijital Gündemin Hızlandırılması (2/2) – YONO

İçerik

Q2FY27'de YONO: 59,63 lakh kayıt (Q2FY26'daki 30,53 lakh'tan %95 artış, günde yaklaşık 66 bin), 1,84 crore WhatsApp bankacılığı kaydı, 0,81 lakh kullandırılan dijital kredi, 9,72 crore fon transferi (5,77 crore'den %68 artış, günde yaklaşık 11 lakh). Ayrıca 29,2 lakh açılan tasarruf hesabı, 83,0 lakh YONO Cash, 0,4 lakh NPS ve 0,89 lakh PPF hesabı; 20,5 lakh ferdi kaza poliçesi, 37,0 bin e-Shield Insta hayat poliçesi, 3,3 lakh onaylı kredi kartı ve ₹8,1 bin crore yatırım fonu brüt satışı. Uçtan uca dijital kredi kullandırımları: PAPL ₹1.510 crore, gerçek zamanlı bireysel krediler ₹907 crore, Insta Home Top-Up ₹362 crore, yatırım fonu karşılığı krediler ₹117 crore.

Düzen Yapısı

Pembe istatistik panelli maskot illüstrasyonu, solda üç sıra kategori kutucuğu ve sağda günlük ortalama vurgulu iki sütun grafik.

Temel Görsel Öğeler

  • •Maskot illüstrasyonu
  • •İstatistik kutucukları
  • •Büyüme sütun grafikleri
Sayfa 34
Teknoloji / İnovasyon

Analitik, AI ve ML

İçerik

Analitik yönlendirmelerle sağlanan krediler (₹ crore): FY22 65.912, FY23 1,04,139, FY24 1,37,357, FY25 1,24,268, FY26 1,80,518; H1FY26 74.355 ve H1FY27 96.214 (yıllık +%29,40). H1FY27'de 7.225 crore ₹ tutarında dijital kredi; buna PAPL ₹2.824 crore, PABL ₹2.061 crore, RTPL ₹1.592 crore, Insta Home Top-Up ₹509 crore ve PASBL ₹239 crore dahildir. Birim bazında analitik yönlendirmeli iş hacmi: bireysel krediler ₹48.091 crore, ABU ₹28.220 crore, SMEBU ₹15.286 crore, REHBU ₹4.617 crore ve ek olarak ₹108 crore CVE komisyon ücreti. AI girişimleri: Erken temerrüdü tahmin eden Project SARAL tahsilat modelleri ve gig çalışanlarına yönelik analitik tabanlı nakit akışı kredilendirmesi.

Düzen Yapısı

Sol üstte analitik yönlendirmeli kredilerin sütun grafiği, altta kutucuk ve baloncuk diyagramları, sağda AI girişimlerini açıklayan iki pembe metin paneli.

Temel Görsel Öğeler

  • •Sütun grafik
  • •Ürün kutucukları
  • •Baloncuk kümesi diyagramı
  • •Metin panelleri
Sayfa 35
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: Amaçla Bankacılık

İçerik

Amaçla Bankacılık (35–38. slaytlar) bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

Beyaz başlıklı, tam genişlikte gradyan şerit.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 36
Sosyal etki / Kapsayıcılık

Finansal Kapsayıcılık

İçerik

BC şubeleri 78.993'ten (Eylül 25) 79.905'e (Eylül 26) yükseldi. BC kanalı işlemleri H1FY26'da 47,72 crore ve H1FY27'de 48,02 crore; işlem tutarı ₹2,50,749 crore ve ₹2,22,471 crore. Finansal kapsayıcılık hesaplarındaki mevduatlar ₹79.472 crore'den ₹91.169 crore'ye; ortalama bakiye ₹4.337'den ₹4.874'e (+%14,71) çıktı. Sosyal güvenlik şeması kayıtları (crore): APY 1,86'dan 2,14'e, PMJJBY 7,67'den 8,54'e, PMSBY 15,43'ten 16,64'e, PMJDY 15,39'tan 15,83'e. Toplam pazar payı: PMJJBY %34,19, PMSBY %29,19, PMJDY %26,61, APY %22,03; Kamu Sektörü Bankaları (PSB) arasında %45,22, %38,37, %34,58 ve %31,86. CSP'lerdeki hesap cüzdanı yazıcıları 36.056'dan 39.165'e çıktı. Yeni CSP girişimleri: Jan Samarth üzerinden Mudra kredisi tedariki, ₹5.000 ve üzeri işlemler için WhatsApp makbuzları ve 'CSP Lite' mobil uygulaması.

Düzen Yapısı

Üstte dört küçük grafik sırası, sol altta iki tablo ve sağ altta CSP fotoğraf kolajı içeren bir madde imli liste.

Temel Görsel Öğeler

  • •Sütun ve çizgi grafikler
  • •Yatay sütun grafik
  • •Tablolar
  • •Fotoğraf kolajı
Sayfa 37
ESG / Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik Önemli Gelişmeler

İçerik

Eylül 2026 itibarıyla sermaye gruplarına göre. Finansal: Q2FY27 net kâr ₹23.038 crore, krediler ₹52,08 lakh crore, mevduatlar ₹62,78 lakh crore, işlemlerin %98,9'u alternatif kanallar üzerinden. Doğal: Sürdürülebilir finans için ₹2,25,107 crore tahsis edildi (₹1,78,948 crore yenilenebilir enerji için), 78 GW'tan fazla tahsis edilmiş RE kapasitesi, 50 MW'tan fazla öz tüketim RE, 133 yeşil bina / net-sıfır sertifikası. Sosyal: Q2FY27'de ₹372 crore CSR harcaması, 79.905 BC şubesi, RSETI'ler aracılığıyla eğitilen 41.147 aday, dikilen 4.52.979 ağaç. Beşeri: 247.254 çalışan, %29 kadın, 6.150 engelli birey, kadrolu çalışanların %100'ü tıbbi yardım kapsamında.

Düzen Yapısı

İkon başlıklı (Finansal, Doğal, Sosyal, Beşeri Sermaye) dört sütunlu tablo ve soluk yeşil arka plan üzerinde sütun başına dört istatistik.

Temel Görsel Öğeler

  • •Dört sütunlu sermaye çerçevesi
  • •Başlık ikonları
Sayfa 38
CSR / Sosyal etki

Topluma Katkı

İçerik

30.09.2026 itibarıyla CSR bütçe kullanımı (₹ crore, FY27 bütçesi / kullanılan): bölgeler 215,00 / 95,00, SBI Foundation 520,00 / 300,00, RSETI'ler 34,37 / 0,00, ulusal ve çeşitli 30,95 / 1,10, toplam 800,32 / 396,10. CSR harcama karması (SBI Foundation hariç): eğitim %36, sağlık ve sanitasyon %36, yeşil çevre %18, kadın ve yaşlı güçlendirme %4, diğer %4, afet yönetimi %2. Q2FY27 girişimleri arasında dikilen 4.52.979 ağaç, Andhra Pradesh kız okullarında 60.000 yeniden kullanılabilir hijyenik ped kiti, Telangana'da 42 devlet ilkokulunun iyileştirilmesi, NIMS Hyderabad ve SMS Hospital Jaipur için tıbbi ekipman, kız öğrenciler için 1.200 bisiklet ve Kerala'da 26 birinci basamak sağlık merkezinin iyileştirilmesi yer almaktadır.

Düzen Yapısı

Solda bütçe tablosu ve pasta grafik; sağda ana CSR girişimlerinin madde imli listesi.

Temel Görsel Öğeler

  • •Bütçe tablosu
  • •Pasta grafik
  • •Madde imli liste
Sayfa 39
Bölüm ayırıcı

Bölüm Ayırıcı: İştirakler, Grup Finansalları ve Bilanço

İçerik

Son bölümü (39–45. slaytlar) tanıtan bölüm ayırıcı.

Düzen Yapısı

İki satırlı beyaz başlığa sahip tam genişlikte gradyan bant.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan banner
Sayfa 40
Veri tablosu

SBI ve İştirakleri – Sinerjiden Yararlanma (1/3)

İçerik

Eylül 2026 itibarıyla (SBI payı / H1FY27 PAT ₹ crore / H1FY27 RoE). Borsaya kote olanlar: SBI Card %68,58 / 1.442 / %17,50; SBI Life %55,31 / 1.274 / %12,87; SBI Funds Management %55,56 / 1.566 / %46,81. Başlıca kote olmayanlar: SBI General Insurance %73,87 / 205 / %7,80; SBI Capital Markets Group %100 / 816 / %22,06; SBI Payments Services %74 / 84 / %11,31; SBI SG Global Securities %65 / 92 / %23,10. İştirak rakamları her bir iştirak tarafından yayınlandığı gibidir.

Düzen Yapısı

Her biri dört sütunlu, üst üste dizilmiş iki tablo (kote olan ve olmayan iştirakler).

Temel Görsel Öğeler

  • •İştirak tabloları
Sayfa 41
İştirak performansı

SBI ve İştirakleri – Sinerjiden Yararlanma (2/3): SBI Life ve SBI Card

İçerik

SBI Life H1FY27: PAT ₹1.274 crore (H1FY26'da ₹1.089 crore), RoE %12,9; bireysel prim ₹9.722 crore (+%12), brüt yazılan prim ₹48.405 crore (+%13), %27,9 marjla VoNB ₹3.274 crore (+%19); yeni iş primi ₹20.259 crore (+%10), yenileme primi ₹28.145 crore (+%15), ödeme gücü 1,97, AUM ₹5,27,120 crore (+%9), gömülü değer ₹87.349 crore (+%15); yeni iş primi ölçütlerinde %20,0, %25,2, %22,6 ve %20,4'lük özel pazar payları. SBI Card H1FY27: PAT ₹1.442 crore (+%44, H1FY26'da ₹1.001 crore), RoE %17,5, RoA %4,2, faaliyet geliri ₹10.181 crore (+%3); dolaşımdaki kart sayısı 232 lakh (+%8), harcamalar ₹2,29,164 crore (+%14), alacaklar ₹58.376 crore (-%2); kart sayısı, harcama ve işlemlerde 2. sırada, dolaşımdaki kartlarda %18,5 ve harcamalarda %18,7 pay; CRAR %26,5, Tier I %21,2.

Düzen Yapısı

Her birinde logo, küçük PAT/RoE tablosu, büyüme etiketli üç çubuk çifti ve madde işaretli açıklamalar bulunan iki yarım sayfalık panel.

Temel Görsel Öğeler

  • •İştirak logoları
  • •Mini tablolar
  • •Çubuk çiftleri
  • •Madde işaretli açıklamalar
Sayfa 42
İştirak performansı

SBI ve İştirakleri – Sinerjiden Yararlanma (3/3): SBI Funds, SBICAPS ve SBI General

İçerik

SBI Funds Management H1FY27: PAT ₹1.566 crore (H1FY26'da ₹1.586 crore), RoE %46,8 (%34,9); çeyreklik ortalama MF AUM ₹13,1 trilyon (+%10), %15,0 pazar payı, 1 numaralı fon yöneticisi; yaklaşık ₹7.437 crore AIF ortalama AUM dahil olmak üzere belirtilen alternatif AUM ₹13,3 trilyon; SIP AUM ₹2,07 trilyon (+%15), %12,3 pay. SBICAPS Group: PAT ₹816 crore (₹820 crore), RoE %22,1 (%28,8); Hindistan borçlu kredileri için 1 numaralı yetkili lider düzenleyici (FY26'da %36,19 pay), borç özel plasmanında 6 numara, ihraç tutarına göre ECM'de 2 numara. SBI General: PAT ₹205 crore (₹422 crore), RoE %7,8 (%17,3); brüt yazılan prim ₹7.376 crore'ye kıyasla ₹8.767 crore (+%19), AUM ₹22.399 crore'ye kıyasla ₹26.130 crore (+%17); özel sigortacılar arasında 6. sırada, ferdi kazada 1 numaralı özel oyuncu; metinde ₹8.689 crore (+%21) brüt doğrudan prim belirtilmektedir.

Düzen Yapısı

Sol: Mini tablolar ve vurgu kutuları içeren SBI Funds ve SBICAPS panelleri. Sağ: İki çubuk grafik ve vurgular içeren SBI General paneli.

Temel Görsel Öğeler

  • •İştirak logoları
  • •Mini tablolar
  • •Çubuk grafikler
  • •Vurgu kutuları
Sayfa 43
Temel metrikler

Bölgesel Kırsal Bankalar – SBI Sponsorluğunda

İçerik

9 eyalette 196 bölgede 4.199 şubesi bulunan SBI sponsorluğundaki 9 RRB'nin Q2FY27 performansı: mevduat ₹1,52,407 crore (yıllık +%11,55), CASA %50,83 (-27 bps), brüt krediler ₹1,31,454 crore (+%13,77), CD oranı %86,25 (+168 bps), NIM %4,20 (+44 bps), brüt NPA %2,43 (-24 bps), net kâr ₹2.130 crore (+%49,58), RoA %2,05 (+55 bps), PCR %87,07 (-7 bps), RoE %19,97 (+464 bps).

Düzen Yapısı

Her birinde beşer madde işaretli KPI ve renkli yukarı/aşağı oklar bulunan yan yana iki pembe panel.

Temel Görsel Öğeler

  • •İki panelli KPI listesi
  • •Yön okları
Sayfa 44
Finansal tablo

SBI Grubu Finansalları – H1FY27

İçerik

Konsolide H1FY26 - H1FY27 kıyaslaması (₹ crore): faiz geliri 2,53,467'ye karşı 2,77,314 (+%9,41); faiz dışı gelir 92.450'ye karşı 97.383 (+%5,34); toplam gelir 3,45,916'ya karşı 3,74,697 (+%8,32); faiz gideri 1.56.269'a karşı 1.66.520; faaliyet giderleri 1.20.011'e karşı 1.31.074 (personel maliyeti 38.558, diğer 92.516); faaliyet kârı 69.636'ya karşı 77.103 (+%10,72); vergi dışı karşılıklar 11.750'ye karşı 10.664; iştiraklerin kâr payı 1.018; azınlık payı 1.864; vergi 16.119; net kâr 42.339'a karşı 49.474 (+%16,85). Oranlar: RoA %1,13'ten %1,17'ye, RoE %19,65'ten %19,11'e, EPS ₹93,36'dan ₹106,90'a, gider oranı %48,20'den %48,11'e, NIM %3,04'ten %3,02'ye, GNPA %1,73'ten %1,39'a, NNPA %0,42'den %0,36'ya. Dipnot: Muhasebe standardı düzeltmeleri netinde ₹3.027 crore (Yes Bank, Q2FY26) ve ₹6.879 crore (SBI Funds Management, Q2FY27) tutarında tek seferlik kazançlar.

Düzen Yapısı

Solda konsolide P&L tablosu, sağda oran tablosu, altta dipnot.

Temel Görsel Öğeler

  • •Konsolide P&L tablosu
  • •Oran tablosu
  • •Dipnot
Sayfa 45
Bilanço tablosu

Bilanço

İçerik

Eylül 25 - Eylül 26 kıyaslaması (₹ crore), solo (SBI Solo) ve grup. Solo pasifler: sermaye 923; yedekler 5,17,136'dan 5,98,663'e (+%15,77); mevduat 55.91.700'den 62.77.919'a; borçlanmalar 6.00.551'den 6.89.511'e; diğer yükümlülükler 2.77.158'den 3.20.776'ya; toplam 69,87,469'dan 78,87,793'e (+%12,88). Solo aktifler: RBI nezdindeki nakit 2.72.575'ten 2.20.083'e (-%19,26); banka bakiyeleri 1.19.753'ten 1.14.050'ye; yatırımlar 17.28.080'den 18.64.677'ye; net krediler 43.61.737'den 51.54.323'e (+%18,17); maddi duran varlıklar 52.094'ten 55.566'ya; diğer varlıklar 4.53.229'dan 4.79.094'e. Grup toplam varlıkları 76,73,400'den 86,58,539'a (+%12,84), grup mevduatı 63.47.305 ve net krediler 52.60.609.

Düzen Yapısı

Solo ve Grup sütun gruplarına sahip üst üste dizilmiş iki tablo (pasifler ve aktifler).

Temel Görsel Öğeler

  • •Pasifler tablosu
  • •Aktifler tablosu
  • •Vurgulanmış cari dönem sütunları
Sayfa 46
Kapanış slaytı

Teşekkürler

İçerik

Maviden laciverte gradyanlı 'Teşekkürler' yazılı kapanış slaytı.

Düzen Yapısı

Yumuşak pembe gradyan arka plan üzerinde ortalanmış metin.

Temel Görsel Öğeler

  • •Gradyan metin
  • •Pembe arka plan

Sık Sorulan Sorular

Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.

State Bank of India Q2 FY27 Sonuç Sunumu nedir?

Bu, SBI'ın 3 Kasım 2026 tarihli ve SBIN koduyla borsalara (BSE/NSE) sunulan 46 slaytlık resmi 'Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation' (Q2FY27 Analist Sunumu) dokümanıdır. Bankanın 30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek ve yarı yıla ait kârlılık, kredi ve mevduat büyümesi, marjlar, varlık kalitesi, sermaye, dijital metrikler, iştirakler, grup finansalları ve bilanço verilerini kapsar.

Q2 FY27, SBI için hangi dönemi kapsıyor?

Hindistan bankaları Nisan-Mart mali yılını takip eder; bu nedenle FY27, Nisan 2026'dan Mart 2027'ye kadar sürer ve Q2 FY27 dönemi Temmuz-Eylül 2026'yı kapsar. Sunumdaki H1FY27 ifadesi ise Nisan-Eylül 2026 dönemini ifade eder.

SBI'ın Q2 FY27 ana sonuçları nelerdi?

Solo net kâr ₹23.038 crore (yıllık %+14,28), faaliyet kârı ₹34.226 crore (%+7,28) ve net faiz geliri ₹49.143 crore (%+14,69) olarak gerçekleşti. Yurt içi NIM %3,11 ve banka geneli NIM %2,94 oldu. Brüt krediler %17,84 artışla ₹52,08 lakh crore'ye, mevduatlar ise %12,27 artışla ₹62,78 lakh crore'ye ulaştı. Brüt NPA %1,39, net NPA %0,36 ve CRAR %16,09 seviyesindedir.

Tek seferlik kalemler SBI'ın Q2 FY27 faiz dışı gelirlerini etkiledi mi?

Evet. 19. slaytta, faiz dışı gelirlerin Q2FY27'de SBI Funds Management hisse satışından elde edilen ₹7.288 crore tutarında tek seferlik bir kârı ve karşılaştırma dönemi olan Q2FY26'daki ₹4.593 crore tutarındaki Yes Bank hisse satış kârını içerdiği belirtilmektedir. Toplam faiz dışı gelir yıllık %4,94 düşüşle ₹19.066 crore olmuştur.

Bu sunumdaki tutarlar nasıl ifade ediliyor?

Rakamlar Hindistan rupisi cinsinden, çoğunlukla Hindistan basamak gruplandırması kullanılarak ₹ crore (1 crore = 10 milyon) birimiyle ifade edilmiştir; dolayısıyla 52,08,344 crore, ₹52,08 lakh crore'ye veya yaklaşık 52 trilyon rupiye eşittir. Bazı özet slaytlarda doğrudan ₹ trilyon veya lakh crore birimleri kullanılmıştır. Buradaki sayfa açıklamalarında sunumun kendi birimleri korunmuştur.

Orijinal bildirime nereden ulaşabilirim?

SBI, analist sunumunu çeyrek sonuçlarıyla birlikte BSE ve NSE'ye sunar ve ayrıca sbi.co.in adresindeki yatırımcı ilişkileri bölümünde yayınlar. State Bank of India'nın (hisse kodu 500112) BSE şirket sayfası, kurumsal duyurularını listeler.

Bu sunumu bir banka sonuç sunumu için şablon olarak kullanabilir miyim?

Evet, referans olarak kullanabilirsiniz. Bir bankanın çeyrek dönem analist sunumu için standart bir yapı sunar: yönetici KPI özeti, segment bazlı kredi ve mevduat tabloları, marj trend grafikleri, ayrıntılı gelir tablosu tabloları, NPA hareketleri ve segment bazlı NPA tabloları, sermaye rasyoları, dijital ve ESG bölümleri ile iştirak ve bilanço sayfaları. PDF olarak ücretsiz indirilebilir.

Sunum SBI'ın iştiraklerini içeriyor mu?

Evet. 40-43. slaytlar SBI Card, SBI Life, SBI Funds Management, SBI General Insurance, SBI Capital Markets, SBI Payments, SBI SG Global Securities ve SBI sponsorluğundaki dokuz Bölgesel Kırsal Bankayı (RRB) kapsar; 44. slayt ise H1FY27 için konsolide grup finansallarını (grup net kârı ₹49.474 crore, %+16,85) gösterir.

Kaynaklar ve ileri okuma

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Saniyeler İçinde Dünya Standartlarında Slaytlar Oluşturun

Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.

2Slides logo

Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.

AI ile Özetle

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Tüm hizmetler çevrimiçi

Ürünler

Özellikler

Galeri

Şablonlar

Entegrasyonlar

Kaynaklar

Karşılaştırma

© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.