
Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri · Hindistan'dan yatırımcı sunumu örnekleri
Solar Industries Q2 FY27 Sonuç Sunumu — Solar Industries India Limited'in BSE/NSE'ye sunulan, 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreği (Temmuz-Eylül 2026) ve Nisan-Eylül 2026 altı aylık dönemini kapsayan 'Rise & Shine' Q2FY27 ve HYFY27 yönetim kurulu sunumudur. Tüm tutarlar, orijinal sunumda olduğu gibi ₹ crore cinsindendir.
Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.
Hızlı Navigasyon
Etiketler
Slaytları paylaş
Solar Industries Q2 FY27 Sonuç Sunumu — Solar Industries India Limited'in BSE/NSE'ye sunulan, 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreği (Temmuz-Eylül 2026) ve Nisan-Eylül 2026 altı aylık dönemini kapsayan 'Rise & Shine' Q2FY27 ve HYFY27 yönetim kurulu sunumudur. Tüm tutarlar, orijinal sunumda olduğu gibi ₹ crore cinsindendir.
Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.
Solar Industries India Limited'in Q2FY27 ve mali yılın ilk yarısını (HYFY27) kapsayan, 'Rise & Shine' temalı ve SOLAR logolu yönetim kurulu sunumunun kapak slaytı.
Diyagonal bölünme: sol yarıda büyük beyaz yazı tipiyle 'Rise & Shine' başlığının yer aldığı dokulu turuncu yağlı boya güneş patlaması; sağ yarıda büyük bir çark/güneş motifi, sağ üstte SOLAR logosu, sağ altta ise şirket adı ve dönem bilgisi bulunan düz kırmızı panel.
Rs. crore cinsinden ana rakamlar. Q2FY27 vs Q2FY26: Satışlar 3.519'a karşı 2.082 (+%69), EBITDA 1.021'e karşı 582 (+%75), PBT 877'ye karşı 490 (+%79), PAT 650'ye karşı 361 (+%80). HYFY27 vs HYFY26: Satışlar 7.187'ye karşı 4.237 (+%70), EBITDA 2.045'e karşı 1.146 (+%78), PBT 1.789'a karşı 970 (+%84), PAT 1.316'ya karşı 714 (+%84).
Sol üçte ikilik kısım, her biri Satışlar / EBIDTA / PBT / PAT sütun başlıklarını içeren üst üste dizilmiş iki karşılaştırma panelini (çeyreklik ve yarı yıllık) barındırır; güncel rakam turuncu renkte ve büyüme yüzdesini gösteren yeşil bir yukarı okun üzerinde, önceki yılın rakamı ise mavi renkte ve okun altında yer alır. Sağ üçte birlik kısımda, yükselen bir çubuk grafiği işaret eden bir elin resmedildiği mavi ve altın sarısı tonlarında bir tablo bulunur.
Q2FY27 Kâr ve Zarar Tablosu (P&L), Q1FY27 ve Q2FY26 ile karşılaştırmalı (₹ crore): Net satışlar 3.519 (Q1FY27 3.668; Q2FY26 2.082; yıllık +%69); tüketilen malzeme 1.676 (satışların %47,63'ü, önceki %47,44); personel maliyeti 266 (%7,57, önceki %9,35); diğer giderler 571 (%16,22, önceki %16,66); EBITDA 1.021, marj %29,02, önceki %27,95 (+1,07 puan); amortisman 88; faiz/finansman 55; PBT 877 (%24,94 marj); vergi 227; PAT 650 (%18,47, önceki %17,36, yıllık +%80). Satışlar Q1FY27'ye göre çeyreklik bazda yaklaşık %4 gerilerken, marjlar iyileşme göstermiştir.
Bakır dokulu başlık satırına sahip tam genişlikte tablo. Sol blok Q1FY27, Q2FY27 (kalın) ve Q2FY26 için mutlak değerleri ve % değişimi gösterir; sağ blok ise aynı üç dönem için her bir kalemi net satışların %'si olarak ve yüzde puanı cinsinden değişimi gösterir, negatif değerler parantez içindedir.
Müşteri segmentine göre satışlar (₹ crore). Q2FY27: Yerel patlayıcılar 963 (%27), uluslararası patlayıcılar 1.515 (%43), savunma 1.002 (%29), diğerleri 39 (%1), toplam 3.519. Q1FY27: 1.361 / 1.364 / 933 / 10, toplam 3.668. Q2FY26: 597 / 963 / 506 / 16, toplam 2.082. Yıllık büyüme: yerel +%61, uluslararası +%57, savunma +%98, diğerleri +%144, toplam +%69.
Üst kısımda segment satırları ile Q1FY27, Q2FY27 ve Q2FY26 sütunlarını (değer ve satış payı) ve yıllık değişimi içeren tablo; altında Q1FY27, Q2FY27 ve Q2FY26 için halka üzerinde segment yüzdelerinin yer aldığı yan yana üç halka grafik.
H1 FY27 ile H1 FY26 Kâr ve Zarar Tablosu (P&L) karşılaştırması (₹ crore): net satışlar 7.187'ye karşı 4.237 (+%70); tüketilen malzeme 3.533 (%49,16'ya karşı %49,15); personel maliyeti 522 (%7,26'ya karşı %8,93); diğer giderler 1.111 (%15,46'ya karşı %16,25); EBITDA 2.045'e karşı 1.146 (+%78, marj %28,45'e karşı %27,05); amortisman 168; faiz/finansman 97; PBT 1.789'a karşı 970 (+%84, %24,89 marj); vergi 473; PAT 1.316'ya karşı 714 (+%84, %18,32'ye karşı %16,85).
Çeyreklik sonuç slaydı ile aynı tablo tasarımı: solda HYFY27 (kalın) ve HYFY26 için mutlak değerler ve % değişim, sağda net satışların %'si olarak kalemler ve yüzde puanı cinsinden değişim.
H1 müşteri segmentine göre satışlar (₹ crore). HYFY27: yerel patlayıcılar 2.324 (%32), uluslararası patlayıcılar 2.879 (%40), savunma 1.935 (%27), diğerleri 49 (%1), toplam 7.187. HYFY26: 1.495 (%35), 1.789 (%42), 925 (%22), 28 (%1), toplam 4.237. Yıllık: yerel +%55, uluslararası +%61, savunma +%109, diğerleri (belirtildiği üzere) +%82, toplam +%70.
Üstte segment tablosu (HYFY27 ve HYFY26 değerleri ve payları, yıllık değişim), altta HYFY27 ve HYFY26 için iki halka grafik.
Toplam ₹20.178 crore tutarındaki sipariş defteri; Coal India (CIL) ve Singareni Collieries'den (SCCL) gelen ₹2.610 crore ile savunmadan gelen ₹17.568 crore olarak ikiye ayrılmıştır; savunma, birikmiş işlerin yaklaşık %87'sini oluşturmaktadır.
Sol üstte toplam tutar başlığı; sağ üstte Coal India ve SCCL logoları ile bir dron görselini içeren dairesel rozetler ve her birinin altında sipariş değeri; alt yarıda, açık ocak madeni ve SOLAR kasklı bir işçi ile kamyona monteli roket fırlatıcısının ateşlenmesini zıtlaştıran geniş bir resimli afiş.
Bilanço metrikleri, HYFY27 ile FY26 karşılaştırması: net borç ₹1.177 crore'a karşı ₹867 crore; net borç/özkaynak 0,15'e karşı 0,13; net borç/EBITDA 0,29'a karşı 0,32; H1 FY27'de capex ₹873 crore'a karşı FY26 için ₹1.556 crore; işletme sermayesi gün sayısı 108'e karşı 130.
Bakır başlık ve bej etiket sütununa sahip, etrafında bolca beyaz boşluk bulunan, ortalanmış tek bir üç sütunlu tablo (Açıklamalar, kalın yazılmış HYFY27, FY26).
30 Eylül 2026 itibarıyla Promoter payı %73,15. Diğer ortaklıklar (%): yatırım fonları ve AIF 12,35, halka açık ve diğerleri 7,07, FII ve FPI 6,13, diğer tüzel kişiler 0,77, sigorta şirketleri 0,53. Yatırım fonu detayları: SBI-MF 3,76, Kotak Fund 2,60, Axis 1,14, diğerleri 4,85.
Sol taraf: başlık, ana ortaklık payı satırı ve her çubuğun üzerinde değerlerin bulunduğu beş çubuklu sütun grafiği, ardından turuncudan sarıya geçişli bir 'Yatırım Fonları' bandı ve en büyük fon sahiplerini listeleyen bir satır. Sağ taraf: mavi ve gün batımı tonlarında kavisli bir cam binanın resmedildiği bir görsel.
'Power to Propel' sloganı ve 'Teşekkürler' ifadesini içeren kapanış slaydı.
Kapak sayfasını yansıtan diyagonal bölünme: sol taraf, gün batımında virajlı bir açık ocak maden yolundaki damperli kamyonların resmi ile beyaz renkteki çark amblemi ve sloganı içerir; sağ taraf, üstte SOLAR logosu ve sağ altta 'THANK YOU' yazısı bulunan hafif dokulu bir paneldir.
Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.
Bu, Solar Industries India Limited'in BSE/NSE'ye sunulan, Q2FY27 ve HYFY27 dönemlerini kapsayan 10 slaytlık 'Rise & Shine' yönetim kurulu sunumudur. 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreği ve aynı tarihte sona eren altı aylık dönemi kapsar; rakamlar ₹ crore cinsindendir.
Hindistanlı şirketler Nisan-Mart mali yılını kullanır. Q2 FY27, Temmuz-Eylül 2026 dönemini; H1 (HY) FY27 ise Nisan-Eylül 2026 dönemini kapsar. Karşılaştırma dönemleri olan Q2 FY26 ve H1 FY26, 2025 yılının aynı aylarıdır.
Net satışlar ₹3.519 crore (yıllık +%69), EBITDA ₹1.021 crore (+%75, %29,02 marj), PBT ₹877 crore (+%79) ve PAT ₹650 crore (+%80) olarak gerçekleşmiştir. H1 FY27 için net satışlar ₹7.187 crore ve PAT ₹1.316 crore olmuştur.
Sunum, toplam ₹20.178 crore tutarında bir sipariş defteri (order book) göstermektedir: ₹17.568 crore savunma sanayiinden, ₹2.610 crore ise Coal India (CIL) ve Singareni Collieries (SCCL) kaynaklıdır.
Q2 FY27'de satışların %43'ünü uluslararası patlayıcılar (₹1.515 crore), %29'unu savunma (₹1.002 crore), %27'sini yerel patlayıcılar (₹963 crore) ve %1'ini diğerleri oluşturmuştur. Savunma satışları çeyrekte yıllık %98, altı aylık dönemde ise %109 büyümüştür.
Evet. Bu, Hindistanlı bir şirketin sonuç sunumu için kompakt bir modeldir: başlık özeti, net satış yüzdesi olarak marjları içeren gelir tablosu (P&L), halka grafikli segment dağılım tabloları, sipariş defteri, kaldıraç ve yatırım harcamaları (capex) ile ortaklık yapısını içerir. Referans için PDF'i indirebilir veya 2Slides ile benzer bir sunum oluşturabilirsiniz.
Solar Industries India Limited, bu sunumu Q2 FY27 sonuçlarıyla birlikte BSE ve NSE borsalarına iletmiştir. Bu versiyonda borsa kapak yazısı çıkarılmış olup sadece 10 sunum slaytı yer almaktadır.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.
Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.
Tüm hizmetler çevrimiçi© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.