
Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri · Yarı iletken yatırımcı sunumu örnekleri
Micron'un 2026 mali yılı 3. çeyrek kazanç sunumu (24 Haziran 2026) — CEO'nun endüstri yapısını, yeni nesil 'al ya da öde' stratejik müşteri anlaşmalarını, teknoloji yol haritasını ve tedarik genişlemesini ele aldığı; CFO'nun ise 41,5 milyar dolarlık rekor geliri (yıllık %346 artış), iş birimi sonuçlarını, FQ4 finansal öngörüsünü (guidance) ve on üç ek mutabakat tablosunu sunduğu 44 slaytlık bir sunum.
Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.
Hızlı Navigasyon
Etiketler
Slaytları paylaş
Micron'un 2026 mali yılı 3. çeyrek kazanç sunumu (24 Haziran 2026) — CEO'nun endüstri yapısını, yeni nesil 'al ya da öde' stratejik müşteri anlaşmalarını, teknoloji yol haritasını ve tedarik genişlemesini ele aldığı; CFO'nun ise 41,5 milyar dolarlık rekor geliri (yıllık %346 artış), iş birimi sonuçlarını, FQ4 finansal öngörüsünü (guidance) ve on üç ek mutabakat tablosunu sunduğu 44 slaytlık bir sunum.
Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.
Micron'un 2026 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçları için kapak slaytı.
Bölünmüş çerçeve: soldaki macentadan siyaha gradyan panel iki satırlık başlığı, çeyrek etiketini ve Micron logotype'ını taşır; sağdaki üçte ikilik kısmı kavisli bir kenarın arkasında desenli bir yarı iletken plaka (wafer) makro fotoğrafı doldurur.
Pazar arz ve talebi, stratejik müşteri anlaşmaları, fiyatlandırma trendleri, üretim projeleri ve finansal öngörüleri kapsayan, okuyucuları 10-K ve 10-Q raporlarına yönlendiren ileriye dönük beyan bildirimi; ardından GAAP dışı ölçümlerin kullanımı ve mutabakatların nerede yer aldığına dair bir paragraf.
Kalın bir başlık ve geniş boyutta iki yana yaslı iki gövde paragrafı içeren düz beyaz slayt; görsel bulunmamaktadır.
CEO bölümünü açan konuşmacı kartı.
Sol yarı beyaz, unvanın üzerinde kalın yazı tipiyle isim yer alıyor; sağ yarı siyah zemin üzerine tam sayfa portre.
Gelir, brüt marj ve EPS'de finansal öngörülerin üst sınırını aşan rekorlar; çeyrekte 25 milyar doların üzerinde veri merkezi geliri (yıllık 100 milyar doların üzerinde bir çalışma hızı); bir önceki çeyreğe göre iki katından fazla artışla 5 milyar doların üzerinde veri merkezi SSD geliri; arzı önemli ölçüde aşan DRAM ve NAND talebi; 2027 takvim yılı sonrasına kadar devam etmesi beklenen arz kısıtları; imzalanan on altı stratejik müşteri anlaşması.
Sunumun ana metin şablonu — tam boy bir fotoğraf sol üçte biri doldurur, maddeli bir sütun sağ üçte ikiyi doldurur.
Bellek endüstrisi AI ile yapısal olarak dönüştü; verimlilik artışlarının henüz başındayız; veri merkezi odaklı büyüme, akıllı telefonlar, üst düzey PC'ler, otomotiv, endüstriyel ve robotik alanlarındaki AI özellikleriyle giderek daha fazla destekleniyor; robotik, insansılar ve otonom araçlar uzun vadeli talebe işaret ediyor.
Solda temiz oda fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Arz sıkıntılarının düzelmesi önemli ölçüde zaman alacak; 2028'deki kademeli iyileşmeye rağmen arzın talebi ne zaman yakalayacağına dair net bir öngörü yok; arz büyümesi, inşaat süreleri, kalifiye iş gücü eksikliği, izinler ve enerji altyapısı ile kısıtlanan yeni tesis (greenfield fab) yatırımlarına bağlı; her düğümde artan süreç teknolojisi karmaşıklığı; geçiş başına daha yavaş bit büyümesi ve HBM'in artan üretim oranı baskısı non-HBM arzını zorluyor.
Solda üretim hattı fotoğrafı bulunan metin şablonu; bölümdeki en uzun madde seti olan beş madde.
Tedarikçilerin temiz oda alanını NAND'dan DRAM'e yönlendirmesi NAND bit arzını kısıtlıyor; arz yapısal olarak sınırlı; AI sistemleri GPU, ASIC ve CPU tasarımlarını kapsıyor ancak hepsi mimari olarak bellek alt sistemi performansına ve kapasitesine bağlı; daha karmaşık bir bellek hiyerarşisi farklılaşma fırsatı yaratıyor; belleğin rolü stratejik bir varlık haline geldi.
Solda kırmızı ışıklı wafer fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Stratejik müşteri anlaşmalarının (SCA) tanıtımı: veri merkezi, tüketici ve otomotiv segmentlerinde tamamlanan on altı anlaşma; genellikle 2026'dan 2030'a kadar beş yıllık, otomotiv için üç yıllık vadeler; bu on altı anlaşma, dönem boyunca DRAM hacminin yaklaşık %20'sini ve NAND hacminin üçte birini temsil ediyor; dört çok büyük müşteri, üç orta ölçekli müşteri ve geri kalanı otomotiv.
Tersine çevrilmiş metin şablonu — metin sol üçte ikiyi doldurur, fotoğraf sağ üçte bire geçer.
Tamamlandığında şirket gelirinin yaklaşık yarısının veya daha fazlasının SCA'lar kapsamında olması bekleniyor; anlaşmalar bağlayıcı hacim taahhütleri içeren 'al ya da öde' (take-or-pay) şeklinde yapılandırılmıştır; en büyük anlaşmalar mevcut takvim Q2 pazar fiyatında bir tavan fiyata ve vade boyunca bir taban fiyata sahiptir; sabit fiyatlı veya mevcut pazar fiyatlarına yakın tavan fiyatlı anlaşmaların gelirin yaklaşık %40'ını oluşturması bekleniyor; fiyatlandırma bant içinde kalacak şekilde tasarlanmıştır.
Sağda ofis fotoğrafı bulunan tersine çevrilmiş metin şablonu.
Taban fiyatlar, geçmişteki herhangi bir döngüdeki en yüksek çeyreklik marjların çok üzerinde brüt marj sağlar; 16 SCA'dan 14'ü, kalan vade boyunca yaklaşık 100 milyar dolarlık minimum fiyatlı kümülatif gelir taşır; 22 milyar dolarlık öngörülen nakit depozito ve ilgili finansal taahhütler; anlaşmalar çok yıllık bir ufukta HBM dahil taahhütlü DRAM ve NAND arzı sağlar.
Sağda piyasa verileri fotoğrafı bulunan tersine çevrilmiş metin şablonu; sunumdaki en uzun madde seti.
AI'nın bant genişliği, kapasite, düşük gecikme süresi ve düşük güç talebi, mimari ve süreç kararlarını yönlendiriyor; 1-gamma DRAM düğümü ve G9 NAND düğümü seri üretime geçiyor ve şirket tarihindeki en yüksek hacimli düğümler olma yolunda ilerliyor; yeni nesil düğümler 2027 takvim yılının ikinci yarısında hacimli üretim için planlanıyor; HBM4 12-high, HBM3E 12-high'dan iki kat daha hızlı yaygınlaşıyor ve 1 milyar doların üzerinde HBM4 geliri şimdiden sevk edildi.
Solda yanardöner wafer fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Gelecekteki talep, karmaşıklığı nedeniyle bit başına maliyeti daha yüksek olan yüksek performanslı ve yüksek katma değerli ürünlere kaymaktadır; LP5'ten LP6'ya, DDR5'ten DDR6'ya geçişler ve yeni HBM nesilleri bit maliyetlerini artırmaktadır; harmanlanmış DRAM bit başına maliyetinin mevcut seviyelerden yükselmesi öngörülmektedir; SCA'lar (Stratejik Müşteri Anlaşmaları), bu tür yeni ürünler için fiyat primlerinin müzakere edilmesine olanak tanır.
Sol tarafta kırmızı gradyanlı bir fotoğrafın yer aldığı metin şablonu; altında geniş boşluk bırakılmış dört madde işareti.
2026 takvim yılında sektördeki veri merkezi DRAM ve NAND bit sevkiyatlarının iki yıl öncesine göre iki kattan fazla artması bekleniyor; aracı yapay zeka (agentic AI), altyapıyı hızlandırıcı raflarının ötesine, CPU raflarına ve bağlam deposu (context store) için depolama raflarına taşıyor; 2026 takvim yılı sektör sunucu birim büyüme beklentisi, önceki düşük çift haneli tahminlerin üzerine çıkarak %15-20 (high-teens) seviyesine yükseldi; bu artış, ortalama sunucu DRAM içeriği büyümesindeki mütevazı bir düşüşle mümkün oldu; NAND tarafında ise AI bağlam bellek depolaması ve HDD'lerin yerini SSD'lerin alması pazarı büyütüyor.
Sağ tarafta sunucu rafı fotoğrafı bulunan ters metin şablonu.
PC ve akıllı telefon sektörü gelirlerinin, birim hacimdeki düşüşlere rağmen yüksek fiyatlı üst segment cihazlara olan talep sayesinde büyümesi bekleniyor; temsilci odaklı AI platformları, daha iyi token ekonomisi (tokenomics), gizlilik, gecikme süresi ve bulut-uç koordinasyonu yoluyla uç cihazların değerini artırıyor; cihaz içi AI ile birleşen birikmiş yenileme talebinin bellek talebindeki büyümeyi tetiklemesi öngörülüyor.
Sağ tarafta dizüstü bilgisayar fotoğrafı bulunan ters metin şablonu; sadece üç madde işaretiyle bölümün en kısa slaytı.
ADAS, içerik büyümesinin güçlü bir itici gücü olmaya devam ediyor; L2+ ve üzeri araçlar, ortalama bir araca göre beş kattan fazla bellek ve depolama alanı taşıyor; L2+ karışımı bu yıl iki kattan fazla artarak %20'nin üzerine çıktı ve 2030'a kadar %40'ı aşması bekleniyor; simülasyon, temel modeller (foundation models) ve entegre yığınlardaki robotik ilerlemeler fiziksel AI'yı hızlandırıyor; insansı robotlar, ortalama bir L2+ aracın on katı bellek kapasitesine sahip.
Sağ tarafta otonom sürüş fotoğrafı bulunan ters metin şablonu.
Hem DRAM hem de NAND için arz-talep koşullarının 2027 takvim yılının ötesinde de sıkışık kalması bekleniyor; 2026 takvim yılında sektör DRAM bit sevkiyatlarının, önceki beklentinin biraz üzerinde, %20'li seviyelerin düşük-orta bandında büyümesi öngörülüyor; sektör NAND bit sevkiyatları ise yaklaşık %20 ile değişmedi; Micron DRAM arzının sektörle paralel, NAND arzının ise biraz daha düşük büyümesi bekleniyor.
Sol tarafta sarı ışıklı bir temiz oda fotoğrafının yer aldığı metin şablonu.
SCA'lar, talep görünürlüğünü artırarak sermaye harcamaları (capex) ve Ar-Ge yatırımlarında daha fazla güven sağlıyor; ekipman edinimi, kurulum, üretim artışı ve yükseltmeler konusunda tedarikçi iş birliği dahil olmak üzere fabrika çıktısını maksimize etmeye odaklanılıyor; ASML ile 1-delta düğümü ve ötesinde artan EUV kullanımını destekleyen çok yıllı bir EUV tedarik anlaşması imzalandı.
Sol tarafta mikroskop fotoğrafı bulunan metin şablonu; üç madde işareti.
Küresel üretim ayak izi genişliyor; Idaho'da inşaatı devam eden ID1 ve ID2 fabrikaları ile ABD'de öncü DRAM yatırımları yapılıyor ve New York fabrika kümesinin ilkinin temeli Ocak ayında atıldı; ID1'in 2027 takvim yılı ortasında, ID2'nin ise 2028 takvim yılı sonunda ilk wafer çıktısını vermesi planlanıyor; Manassas, Virginia fabrikasında otomotiv, endüstriyel, tıbbi, havacılık ve savunma alanlarındaki eski nesil ihtiyaçları destekleyen 1-alpha DDR4'ün ilk üretimleri başladı.
Sol tarafta havadan çekilmiş fabrika inşaatı fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Tayvan'da yeni satın alınan Tongluo tesisindeki mevcut 28.000 metrekarelik (300.000 sq ft) fabrikanın, önceki beklentilerden bir çeyrek önce, 2027 takvim yılı ortasında anlamlı ürün sevkiyatlarına başlaması bekleniyor; EUV'yi destekleyen benzer büyüklükteki ikinci bir temiz odanın inşaatına başlandı; Japonya ve Singapur planlandığı gibi ilerliyor; Singapur tesisi, 2027 takvim yılının ilk yarısından itibaren HBM paketleme kapasitesine katkıda bulunarak ileri paketleme için ikinci bir mükemmeliyet merkezi haline geliyor.
Sol tarafta kampüs fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Finans bölümünü açan konuşmacı kartı.
CEO kartıyla aynı yarım çerçeve portre düzeni, böylece ikisi bir çift olarak algılanıyor.
41,5 milyar dolar gelir; bir önceki çeyreğe göre %74, geçen yılın aynı dönemine göre %346 artış.
Sunumun tek büyük rakamlı slaytı; rakam mavi-yeşil gradyanla tam genişlikte yer alıyor, üzerinde küçük bir etiket ve altında iki satırlık karşılaştırma bulunuyor; geri kalanı boş beyaz alan.
DRAM: 31,3 milyar dolar, gelirin %76'sı, bir önceki çeyreğe göre %67 artış, bit sevkiyatlarında düşük tek haneli yüzde artış, ASP'ler (ortalama satış fiyatları) %60'lar seviyesinde artış. NAND: 9,9 milyar dolar, gelirin %24'ü, bir önceki çeyreğe göre %99 artış, bit sevkiyatları orta tek haneli yüzde artış, ASP'ler %80'ler seviyesinde artış.
Kalın teknoloji başlıkları altında iki maddeli sütun; alt üçte birlik kısmı tam genişlikte bir devre kartı fotoğrafı kaplıyor.
FQ3-26, FQ2-26 ve FQ3-25 dönemleri için her bir iş biriminin geliri, brüt marjı ve faaliyet marjı: Cloud Memory %83/%78 oranlarıyla 13.769 milyon dolar; Core Data Center %87/%83 marjla 11.524 milyon dolar; Mobile and Client %87/%86 marjla 11.521 milyon dolar; Automotive and Embedded %79/%75 marjla 4.634 milyon dolar.
Siyah başlık satırına sahip tek bir tablo; her iş birimi kalın harfli bir grup etiketi ve ardından gelen girintili üç metrik satırı ile gösterilmiş, satırlar arası gölgelendirme kullanılmıştır.
Cloud Memory geliri 13,8 milyar dolarla rekor kırdı; şirket gelirinin %33'ünü oluşturuyor, yüksek fiyatlandırma ve sevkiyat hacmiyle bir önceki çeyreğe göre %78 arttı, brüt marj 9 puan artışla %83 oldu. Core Data Center geliri 11,5 milyar dolarla rekor kırdı; şirket gelirinin %28'ini oluşturuyor, bir önceki çeyreğe göre %103 arttı, brüt marj 12 puan artışla %87 oldu.
Sol tarafta koyu renkli bokeh fotoğrafı bulunan metin şablonu.
Mobile and Client geliri 11,5 milyar dolarla rekor kırdı; şirket gelirinin %28'ini oluşturuyor, düşük sevkiyat hacmine rağmen yüksek fiyatlandırmanın etkisiyle bir önceki çeyreğe göre %49 arttı, brüt marj 9 puan artışla %87 oldu. Automotive and Embedded geliri 4,6 milyar dolarla rekor kırdı; gelirin %11'ini oluşturuyor, bir önceki çeyreğe göre %71 arttı, brüt marj 11 puan artışla %79 oldu.
Sol tarafta yeşil bokeh fotoğrafı bulunan, önceki slaytın yapısıyla eşleşen metin şablonu.
Gelir 41,46 milyar dolar; brüt marj %84,9; faaliyet giderleri 1,52 milyar dolar; faaliyet kârı 33,68 milyar dolar; net kâr 28,86 milyar dolar; seyreltilmiş EPS 25,11 dolar; işletme faaliyetlerinden nakit akışı (GAAP) 25,39 milyar dolar.
Sol yarıda değerleri normal kalınlıkta olan yedi adet kalın etiketli satır; sağ yarıyı kaplayan bir yarı iletken plakası (wafer) fotoğrafı; alt kısımda küçük bir mutabakat göstergesi.
FY-23'ten FQ3-26'ya kadar: 14 milyon hissenin geri alımı için 1,4 milyar dolar, 2,0 milyar dolar temettü, toplamda 3,4 milyar dolar sermaye iadesi. FQ3-26 için: işletme faaliyetlerinden nakit akışı 25,4 milyar dolar (gelirin %61'i), net yatırım harcamaları (capex) 7,1 milyar dolar, düzeltilmiş serbest nakit akışı 18,3 milyar dolar, hisse geri alımı yok, 21 Temmuz 2026'da ödenecek hisse başına 0,15 dolar temettü ve 32,2 milyar dolar likidite.
Sol sütunda kalın bir alt başlık altında çok yıllı maddeler; sağdaki açık gri panelde ince çizgilerle ayrılmış altı adet etiket-değer satırı; capex, likidite ve düzeltilmiş serbest nakit akışını tanımlayan dört dipnot.
Gelir 50,0 milyar dolar (+/- 1,0 milyar dolar); brüt marj yaklaşık %86; faaliyet giderleri yaklaşık 1,65 milyar dolar; yaklaşık 1,15 milyar seyreltilmiş hisse bazında seyreltilmiş hisse başına kazanç (EPS) 31,00 dolar (+/- 1,00 dolar).
Sol yarıyı mavi bir yarı iletken plakası fotoğrafı kaplar; sağ yarıyı ince çizgilerle ayrılmış dört etiket-değer satırı doldurur; altta iki dipnot bulunur.
Küresel ayak izi genelinde disiplinli yatırım; yatırım harcamaları (capex) beklenen devlet teşvikleri düşüldükten sonraki net tutardır; FQ4 capex yaklaşık 10 milyar dolar olup 2026 mali yılı toplam sermaye harcamasını yaklaşık 27 milyar dolara çıkarmaktadır; 2027 mali yılı çeyreklik capex tutarları FQ4 seviyelerinin üzerinde olacak ve artışın yarısından fazlası inşaat kaynaklı gerçekleşecektir; serbest nakit akışının tekrar önemli ölçüde artması öngörülmektedir; CHIPS anlaşmalarının ikinci yıldönümü olan 9 Aralık 2026'dan sonra sermaye iadesinin artırılması ve zamanla fazla nakdin %100'ünün iade edilmesi planlanmaktadır.
Kalın bir başlık altında yan yana iki maddeli sütun; alt üçte birlik kısmı kaplayan tam genişlikte bir yarı iletken plakası fotoğrafı.
Ek bölümünü açan ayırıcı.
Merkezin soluna yerleştirilmiş tek bir kalın kelime içeren, macentadan maviye tam ekran gradyan.
Gelir yüzdesi sütunlarını içeren üç dönemlik Non-GAAP özeti: gelir 41.456M$ / 23.860M$ / 9.301M$; brüt marj %85 / %75 / %39; faaliyet kârı %81 / %69 / %27; net kâr %70 / %59 / %23; seyreltilmiş EPS 25,11 $ / 12,20$ / 1,91$; işletme faaliyetlerinden nakit akışı 25.388M$; nakit ve yatırımlar 30.155M$.
Üç dönemin her biri için değer ve gelir yüzdesi sütunlarının dönüştüğü, siyah başlık satırlı geniş tablo; satırlar arası gölgelendirme kullanılmıştır.
Sol: Gelirin %76'sı DRAM ve %24'ü NAND, her biri için satış hacmi ve ASP değişim aralıkları. Sağ: Gelir, brüt marj, faaliyet giderleri ve seyreltilmiş EPS için FQ3-26 gerçekleşmeleri ile FQ4-26 öngörülerinin karşılaştırması; ayrıca seyreltilmiş hisseler, gelir vergisi karşılığı, işletme faaliyetlerinden nakit akışı ve net capex'in FQ4 tahminlerine karşı durumu.
Slayt boyunca ikiye iki şeklinde düzenlenmiş, her birinin kendi siyah başlık satırı olan dört küçük tablo.
DRAM 31.328 M$ (%76), NAND 9.943M$ (%24), Diğer (öncelikle NOR) 185M$, toplam 41.456M$; her dönem için gelir yüzdesi sütunlarıyla birlikte FQ2-26 ve FQ3-25 verilerine karşı gösterilmiştir.
Üç dönem için eşleştirilmiş tutar ve yüzde sütunlarını içeren tablo; altta yuvarlama notu.
Değişim olarak ifade edilen aynı üç teknoloji kalemi: DRAM bir önceki çeyreğe göre %67, yıllık %343 arttı; NAND %99 ve %361 arttı; Diğer %95 ve %147 arttı; toplam %74 ve %346 arttı.
Gelir yüzdesi sütunlarının yerini değişim sütunlarının aldığı aynı tablo yapısı; alt üçte birlik kısmı tam genişlikte bir fotoğraf doldurur.
Bulut Bellek 13.769 milyon dolar (çeyreklik %78, yıllık %307 artış); Temel Veri Merkezi 11.524 milyon dolar (%103 ve %653 artış); Mobil ve İstemci 11.521 milyon dolar (%49 ve %254 artış); Otomotiv ve Gömülü Sistemler 4.634 milyon dolar (%71 ve %311 artış).
Teknoloji değişim tablosuyla aynı yapı; alt üçte birlik kısımda bir fotoğraf yer alıyor.
Mutabakat tablolarını başlatan ayırıcı slayt.
Sola yaslı iki satırlı başlık ile tam sayfa mavi-yeşil gradyan.
35.056 milyon dolarlık GAAP brüt marjı, hisse bazlı ödemeler yoluyla 35.199 milyon dolarlık non-GAAP değerine bağlanıyor; 1.738 milyon dolarlık GAAP faaliyet giderleri 1.518 milyon dolarlık non-GAAP değerine; 33.318 milyon dolarlık GAAP faaliyet geliri ise 33.681 milyon dolarlık non-GAAP değerine ulaşıyor.
Tek bir tabloda üst üste dizilmiş üç mutabakat bloğu; her biri kalın harfli bir GAAP başlangıç satırı, girintili düzeltmeler ve bir çizginin üzerinde kalın harfli non-GAAP ara toplamı içerir; üç dönem sütunu mevcuttur.
6.400 milyon dolarlık GAAP satılan malın maliyetinden 6.257 milyon dolarlık non-GAAP değerine; 1.316 milyon dolarlık GAAP araştırma ve geliştirme giderlerinden 1.186 milyon dolarlık non-GAAP değerine; 407 milyon dolarlık GAAP pazarlama, genel ve idari giderlerden 338 milyon dolarlık non-GAAP değerine geçiş.
Gider kalemlerine uygulanmış aynı üç bloklu tablo yapısı.
28.243 milyon dolarlık GAAP net geliri; 341 milyon dolarlık hisse bazlı ödeme, 325 milyon dolarlık borç erken ödeme zararı, 23 milyon dolarlık diğer kalemler ve (75) milyon dolarlık tahmini vergi etkileri aracılığıyla 28.857 milyon dolarlık non-GAAP değerine bağlanıyor; (4.978) milyon dolarlık GAAP gelir vergisi karşılığı (5.053) milyon dolarlık non-GAAP değerine ulaşıyor.
Aynı tablo stilinde iki mutabakat bloğu.
28.243 milyon dolarlık GAAP net gelirine 2.364 milyon dolarlık faiz, vergi, amortisman ve itfa payları eklenmiş; ardından hisse bazlı ödemeler, borç erken ödeme zararı ve diğer kalemler için non-GAAP düzeltmeleri yapılarak, karşılaştırma dönemlerindeki 18.685 milyon dolar ve 4.569 milyon dolara kıyasla 36.057 milyon dolarlık düzeltilmiş EBITDA elde edilmiştir.
Ortasında alt gruplandırılmış 'Non-GAAP düzeltmeleri' başlığı bulunan tek bir mutabakat bloğu.
1.145 milyon GAAP seyreltilmiş hisseden 1.149 milyon non-GAAP hisseye;; 24,67 dolar GAAP seyreltilmiş EPS'den 25,11 dolar non-GAAP EPS'ye geçiş; 25.388 milyon dolarlık işletme faaliyetlerinden sağlanan net nakitten (7.826) milyon dolarlık sermaye harcamaları (capex) düşülüp satış gelirleri ve devlet teşvikleri eklenerek (7.084) milyon dolarlık net sermaye yatırımı ve 18.304 milyon dolarlık düzeltilmiş serbest nakit akışı elde edilmiştir.
Üç mutabakat bloğu; serbest nakit akışı köprüsü alt yarıyı kaplıyor.
24.995 milyon dolarlık nakit ve nakit benzerlerine kısa vadeli yatırımlar, uzun vadeli pazarlanabilir yatırımlar ve kısıtlı nakit eklenip; kısa ve uzun vadeli borçlar çıkarılarak, karşılaştırma dönemlerindeki 6.511 milyon dolar ve (3.322) milyon dolara kıyasla 24.433 milyon dolarlık net nakit elde edilmiştir.
Bir çizginin üzerinde kalın harfli net nakit toplamı bulunan tek bir kompakt tablo.
GAAP beklentisini non-GAAP beklentisine bağlar: gelir 50,0 milyar dolar ± 1,0 milyar dolar seviyesinde değişmeden kaldı; brüt marj her iki yöntemde de yaklaşık %86; faaliyet giderleri 205 milyon dolarlık bir düzeltme ile yaklaşık 1,86 milyar dolardan 1,65 milyar dolara; seyreltilmiş EPS ise 30,73 dolar ± 1,00 dolardan 31,00 dolar ± 1,00 dolara geçiyor. İkinci bir tablo, 309 milyon dolarlık düzeltmeleri harf referanslarıyla detaylandırıyor.
Üç sütunlu (GAAP Beklentisi, Düzeltmeler, Non-GAAP Beklentisi) ve düzeltme sütununda harf referansları olan üst tablo; harf referanslı düzeltmeleri tutarları ve toplamıyla listeleyen alt tablo.
Micron logosu ile tam ticari marka ve bilgilendirme feragatnamesini içeren kapanış slaytı.
Siyah zemin üzerinde, sol altta logo ve 'Intelligence Accelerated' sloganı, altında ise küçük puntolu yasal metin paragrafı.
Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.
44 slaytlık Micron FQ3 2026 kazanç sunumunun tamamını hem PDF hem de düzenlenebilir PowerPoint formatında, ayrıca sayfa sayfa önizleme ile birlikte alırsınız. PPTX dosyası; düzenleri, tabloları ve metinleri düzenlenebilir halde tutar, böylece kendi içeriğinizi kolayca yerleştirebilirsiniz.
Evet. Bu, Micron'un 24 Haziran 2026 sonuçlarıyla birlikte yatırımcı ilişkileri sitesinde yayımladığı, Safe Harbor (Güvenli Liman) slaytı ve on üç ek mutabakat tablosunun tamamını içeren FQ3-26 Kazanç Sunumudur.
Bu sunum çok daha anlatı odaklıdır. CEO bölümü, tek bir finansal grafik görünmeden önce endüstri trendleri, iş modeli, teknoloji yol haritası ve tedarik planlarını içeren on altı slaytlık bir metin akışından oluşur. Eğer çeyrek döneminiz sadece raporlanmaya değil, açıklanmaya ihtiyaç duyuyorsa, kopyalanacak en iyi şablon budur.
Metin odaklı slayt düzeni: Madde işaretli bir sütunun yanında, çerçevenin üçte birini dolduran tam boy bir fotoğraf. Bu düzen, fotoğrafın tarafı değiştirilerek yaklaşık yirmi kez tekrarlanır ve strateji bölümünün tamamını tek bir grafik kullanmadan taşır. Tasarımdan ödün vermeden metin yoğunluklu slayt sorununu çözmek için harika bir yöntemdir.
'1/3'ten '3/3'e kadar başlıklandırılmış ardışık üç slayt, stratejik müşteri anlaşmalarını detaylandırır: Anlaşmaların ne olduğu ve kaç tane imzalandığı, 'al ya da öde' (take-or-pay) yapısı ile taban-tavan fiyat bantlarının nasıl çalıştığı ve dolar bazında ne kadarlık bir taahhüt içerdikleri. Tek bir konuyu numaralandırılmış üç slayta yaymak, onu kalabalık tek bir slayta sıkıştırmaktan daha dürüst ve anlaşılır bir yaklaşımdır.
Tablolar bu sunumun ana gövdesini oluşturur ve düzenlenebilir nesneler olarak kalma olasılığı en yüksek olan kısımlardır. Kullanmadan önce PPTX dosyasını açıp kontrol edin; dışa aktarılan yatırımcı sunumları bazen yerel nesnelerle yapıştırılmış görselleri karıştırabilir. Her iki durumda da düzenler, metinler ve renkler düzenlenebilir kalır.
Kurumsaldan ziyade editoryal bir tarz: Kırık beyaz arka planlar, siyah yazı tipi ve gövde metninde vurgu rengi kullanılmaması. Renk sadece fotoğraflarda, iki adet tam sayfa gradyan bölücüde ve bir adet büyük boyutlu gradyan rakamda kullanılmıştır. Tablolarda, satır gölgelendirmeli düz siyah bir başlık satırı tercih edilmiştir.
Her tablo ayrı bir kalemi mutabık kılar: Brüt marj, faaliyet giderleri, faaliyet geliri, satılan malın maliyeti, Ar-Ge, genel yönetim giderleri (SG&A), net gelir, gelir vergisi, düzeltilmiş EBITDA, hisseler, EPS, düzeltilmiş serbest nakit akışı, net nakit ve ileriye dönük finansal öngörü (guidance) köprüsü. Bunları ayrı tutmak, her tablonun okunabilecek kadar kısa kalmasını ve her slaytın tam olarak ilgili tabloya dipnot vermesini sağlar.
Micron, her çeyreğin Kazanç Sunumunu ve Hazırlanmış Açıklamalarını bu sayfada yayımlar; bu sunum FQ3-26 girişidir.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.
Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.
Tüm hizmetler çevrimiçi© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.