
Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri · Hindistan'dan yatırımcı sunumu örnekleri
Lupin Q2 FY27 Sonuç Sunumu: Lupin Limited'in (NSE: LUPIN, BSE: 500257) 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreğe (Nisan 2026 - Mart 2027 dönemini kapsayan 2027 mali yılının 2. çeyreği) ait, 4 Kasım 2026 tarihli ve BSE/NSE'ye sunulan yatırımcı sunumudur. 20 slaytlık sunumda; 77.855 milyon INR net satış (+%14 yıllık), %25,1 marjla 19.574 milyon INR EBITDA (-%8 yıllık) ve 11.553 milyon INR net kâr (-%22 yıllık) bildirilmektedir. Ayrıca Hindistan, Kuzey Amerika, EMEA, APAC, LATAM, ROW ve API için bölgesel dökümlerin yanı sıra strateji, Ar-Ge, kalite, sürdürülebilirlik ve ESG güncellemelerini içermektedir.
Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.
Hızlı Navigasyon
Etiketler
Slaytları paylaş
Lupin Q2 FY27 Sonuç Sunumu: Lupin Limited'in (NSE: LUPIN, BSE: 500257) 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreğe (Nisan 2026 - Mart 2027 dönemini kapsayan 2027 mali yılının 2. çeyreği) ait, 4 Kasım 2026 tarihli ve BSE/NSE'ye sunulan yatırımcı sunumudur. 20 slaytlık sunumda; 77.855 milyon INR net satış (+%14 yıllık), %25,1 marjla 19.574 milyon INR EBITDA (-%8 yıllık) ve 11.553 milyon INR net kâr (-%22 yıllık) bildirilmektedir. Ayrıca Hindistan, Kuzey Amerika, EMEA, APAC, LATAM, ROW ve API için bölgesel dökümlerin yanı sıra strateji, Ar-Ge, kalite, sürdürülebilirlik ve ESG güncellemelerini içermektedir.
Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.
Lupin logosunun yer aldığı, 04 Kasım 2026 tarihli 'Investor Presentation Q2 FY27' başlıklı kapak slaytı.
Tam sayfa yeşilden maviye gradyan geçişli arka plan; sol tarafta büyük beyaz başlık ve tarih; sağ tarafta beş yapraklı çiçek kolajı (rüzgar gülü tutan çocuklar, rüzgar türbinleri, doktor ve hasta, flakon üretim hattı, grafikli tablet, ekip fotoğrafı); sağ üstte logo.
Geleceğe yönelik beyanlara ilişkin feragatname: Sonuçlar; sektör, jeopolitik, piyasa, faiz oranı ve döviz koşulları, ürün geliştirme, klinik testler, yasal onaylar, sağlık reformu ve üretim riskleri nedeniyle farklılık gösterebilir; Lupin Limited, yasalarca zorunlu kılınmadıkça geleceğe yönelik beyanları güncelleme yükümlülüğü taşımadığını beyan eder.
Sol üstte başlık, sağ üstte logo; beyaz metinden oluşan üç iki yana yaslı paragraf içeren tam genişlikte maviden yeşile geçişli bant; sayfa numarası içeren dekoratif çizgi sanatlı alt bilgi.
Q2 FY27 performans bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.
Diyagonal bölünmüş düzen: Sol tarafta belgeleri inceleyen iki profesyonelin siyah-beyaz ofis fotoğrafı, sağ tarafta beyaz bölüm başlığına sahip mavi-yeşil gradyan panel.
Temel metrikler (değerler INR cinsinden): Satışlar 77.855 mn INR (yıllık +%14); EBITDA 19.574 mn INR (yıllık -%8, %25,1 marj); net gelir 11.553 mn INR (yıllık -%22, %14,8 marj, PAT'tan NCI payı düzeltildikten sonra). İş performansı: Hindistan 23.836 mn INR (yıllık +%15), Kuzey Amerika 31.696 mn INR (+%10), EMEA 9.913 mn INR (+%40), APAC 4.273 mn INR (+%43), LATAM 2.427 mn INR (-%30), ROW 2.624 mn INR (-%4), API 3.086 mn INR (+%20). Dipnot: EBITDA marjı, net satışlar baz alınarak döviz ve diğer gelirler hariç tutularak hesaplanmıştır.
İki sütunlu panel: Sol sütunda ikonlu (satışlar, EBITDA, net gelir) ve marj alt panelli üç koyu mavi KPI kartı; sağ tarafta yedi bölgeden oluşan, her biri bayrak/küre ikonu, değer ve yeşil yukarı veya kırmızı aşağı yıllık değişim oku içeren 'İş Performansı' ızgarası.
Satışlar (diğer faaliyet gelirleri hariç) ve EBITDA marjı seyri: Q2 FY26 68.314 mn INR / %31,3, Q3 FY26 71.005 / %31,1, Q4 FY26 73.919 / %29,4, Q1 FY27 82.172 / %30,0, Q2 FY27 77.855 / %25,1. Önemli lansmanlar/onaylar: Apixaban Oral Süspansiyon 505(b)(2) için US FDA geçici onayı; Sugammadex Enjeksiyon ABD'de piyasaya sürüldü. İş geliştirme: AB, Birleşik Krallık, İsviçre, Norveç ve İzlanda'da YUVEZZI'nin ticarileştirilmesi için Tenpoint Therapeutics ile ortaklık; Birleşik Krallık ve Avustralya'da Ranibizumab için MAA alındı; Hindistan'da Formoflo-G MDI (COPD için dünyanın ilk sabit dozlu üçlü kombinasyon inhaleri olarak tanımlanıyor) piyasaya sürüldü; iki onkoloji programının Kaveri Therapeutics'e devredilmesi; bir CDMO teknoloji transferi anlaşması kapsamında geliştirme serilerinin tedariki. Mevzuat uyumu: Ankleshwar ve Somerset için VAI statüsünde EIR alındı; Pithampur Ünite II (OAI) yanıtı sunuldu, iyileştirme çalışmaları sürüyor; Mandideep Ünite I için ANVISA (Brezilya) onayı; Tarapur için WHO onayı.
Bölünmüş düzen: Sol tarafta beş çeyrek boyunca birleşik sütun (satışlar) ve çizgi (EBITDA marjı) grafiği içeren 'Finansallar' paneli, en son sütun yeşil ile vurgulanmış; sağ tarafta üst üste bölümler — iki lansman kutucuğu (gri açıklamalı mavi ve yeşil), iş geliştirme için yuvarlatılmış madde işaretli kutu ve iki sütunlu mevzuat uyum tablosu (U.S. FDA / Diğerleri).
Satış karması (mn INR): Amerika Birleşik Devletleri 30.202 (%39, IP gelirleri dahil), Hindistan 23.836 (%31), Diğer Gelişmiş Pazarlar 11.823 (%15; Kanada, Avustralya, Avrupa ve diğerleri), Gelişmekte Olan Pazarlar 8.908 (%11; LATAM, Güney Afrika, Filipinler ve RoW), API 3.086 (%4). Temel finansallar (mn INR) Q2 FY27 / Q2 FY26 / Q1 FY27: Satışlar 77.855 / 68.314 / 82.172; EBITDA 19.574 / 21.376 / 24.635; net gelir 11.553 / 14.779 / 14.150.
Sol yarı: Etiketli ve kılavuz çizgili gelir karması halka (donut) grafiği; sağ yarı: Mavi satır etiketleri (Satışlar, EBITDA, Net Gelir) ve çeyrek sütun başlıkları içeren üç sütunlu karşılaştırma tablosu, cari çeyrek sütunu açık yeşil gölgeli.
Hindistan iş birimi (Rx + OTC + diyagnostik + diğerleri) yıllık %14,7 büyüdü. Hindistan satışları (mn INR): Q2 FY26 20.777, Q3 FY26 20.387, Q4 FY26 19.082, Q1 FY27 23.796, Q2 FY27 23.836. Hindistan Rx, H1'de ~%14,3'lük IPM büyümesine kıyasla %14,4 büyüdü (Q2 FY27'de %13,8); anti-diyabet (1,5 kat), dermatoloji (1,5 kat) ve kardiyoloji (1,1 kat) pazardan daha hızlı büyüdü; anti-diyabet segmenti H1'de %18,8'lik IPM'ye kıyasla +%28,6 büyüdü; lisanslı ürünlerin Hindistan Rx satışlarındaki payı H1'de ~%6 oldu. Kronik hastalıklar liderliği: Solunumda 2., kardiyolojide 3., diyabet bakımında 3. sırada (IQVIA MAT Eylül'26); kronik büyüme H1'de %17,2'lik IPM'ye kıyasla %19,5; kronik payı FY26'daki ~%65'e kıyasla H1'de ~%66; H1'de hacim büyümesi %6,1; toplam satış gücü ~11.400 (MR sayısı ~8.800). Lansmanlar: 4 solunum, 3 GI, nöroloji, kardiyoloji, jinekoloji, anti-enfektifler ve ortopedide birer adet; Lupisert, CNS'deki yeni lansmanlarda 3. sırada yer aldı; H1 FY27'de 12 ürün piyasaya sürüldü; FY27'de 20'den fazla lansman planlanıyor.
Dört çeyrekli düzen: Sol üstte Hindistan satışları sütun grafiği; sol altta tedavi alanı performansına ilişkin madde işaretli liste; sağ üstte tedavi ikonları ve madde işaretleri içeren üç mavi sıralama kutucuğu; sağ altta lansman sayıları ve madde işaretleri içeren yatay tedavi ikonu şeridi.
IRF (Hindistan Bölgesi Formülasyonları) IPM'den 1,2-1,3 kat daha iyi performans göstermeye hazır: FY31'e kadar ~%70 pay ile kronik odaklılığı maksimize etme; diyabetoloji/endokrinoloji ve gastroenteroloji/jinekoloji genelinde özel semaglutid bölümü; gelişmekte olan tedaviler oluşturma; orta ölçekli şirketlerin, markaların ve portföylerin ittifaklarını ve M&A süreçlerini hedefleme; yenilikçi varlıklar ve biyobenzerlerden oluşan şirket içi ürün portföyü (pipeline); GLP-1'ler dahil ürün lisanslama; e-ticaret, organize perakende ve kurumsal işlerde ortaklık; şehir dışı Uday bölümünü ve hastane kanalını genişletme. Ekosistem: Lupin Life tüketici sağlığı (GI, VMS, öksürük/soğuk algınlığı) yıllık ~%57 büyüyerek son altı çeyreğin en yüksek satışına ulaştı; Lupin Diagnostics çeyrekte 7+ lakh hastaya hizmet vererek yıllık %32 büyüdü; LYFE dijital kardiyak teklifi (çeyrekte ~15.000 hasta dahil edildi) ve Atharv Ability nöro-rehabilitasyon; Humrahi ve JAI hasta destek programları; perakendeciler ve kanal ortakları aracılığıyla Lupin Life Sciences jenerik erişimi.
İki panel: kenarlıklı madde işaretli kutularda üç ikonlu alt bölüm (penetrasyon ve erişim, yenilikçi boru hattı, genişleyen etki alanı) içeren sol lavanta panel; her satırı bir illüstrasyon, madde işaretli metin ve bir marka logosuyla eşleştiren 'İş Dikeyleri' ve 'Topluluğu Güçlendirme' dikey sekmelerine sahip sağ yeşil panel.
Liderlik: ABD'de ~%5,0 jenerik TRx hacim payı; reçete sayısına göre ABD'de 3 numara; 61 üründe 1 numara ve 113 üründe ilk 3'te. Temel ürünlerin jenerik pazar payı: tiotropium ~%36, mirabegron ~%16, albuterol ~%15. ABD satışları (milyon US$, IP geliri dahil): Q2 FY26 314, Q3 FY26 350, Q4 FY26 371, Q1 FY27 366, Q2 FY27 317 (yıllık +%1, çeyreklik -%13). Öne çıkanlar: artan rekabet ve temel ürünlerdeki münhasırlık kaybından etkilenen çeyrek, mevsimsel talep ve hacim büyümesiyle kısmen dengelendi; 505(b)(2) aracılığıyla yeni Apixaban Oral Süspansiyon için geçici onay; FY27'de bir 505(b)(2), bir biyobenzer ve üç enjekte edilebilir dahil ~15 ürün lansmanı planı. Yatırımlar: FY27'de planlanan 15+ ANDA başvurusu; 21'i özel FTF olmak üzere 48 FTF; 45+ enjekte edilebilir ve 30+ inhalasyon ürünü boru hattı; FY32'ye kadar NPL gelirinin ~%70+'si karmaşık ürünlerden gelecek şekilde 100+ yeni ürün lansmanı hedefi; FY32'ye kadar en az 6 biyobenzer; uzmanlık (Xopenex, NaMuscla) ve M&A/ortaklıklar; sürekli maliyet optimizasyonu.
Üç sütunlu düzen: Rx ve inhaler ikonlarıyla mavi KPI karolarından (sıralama, ürün liderliği, pazar payları) oluşan sol sütun; ABD satışlarının sütun grafiği ve yıllık/çeyreklik büyüme okları ile temel vurguları içeren madde işaretli orta yeşil başlıklı panel; karmaşık jenerikler ve 505(b)(2) yatırımları üzerine italik çerçeveli bir vurgu kutusu içeren sağ sütun madde işaretli liste.
Karmaşık jeneriklere ve biyobenzerlere yönelen Ar-Ge: inhalasyon (MDI'lar, DPI'lar, yumuşak sis inhalerleri, nazal spreyler, nebüller), enjekte edilebilirler (peptit, demir kolloid, depo, lipozomal ve 505(b)(2) ürünleri) ve dikey olarak entegre edilmiş ticari aşamadaki biyobenzer işi. Uzun vadeli hedefler: 2028'e kadar düzenlenmiş pazarlarda 20 karmaşık ürün lansmanı (inhalasyon, enjekte edilebilirler, oftalmikler); 2029'a kadar düzenlenmiş pazarlarda 6 biyobenzer başvurusu tamamlamak ve Hindistan'da 10 yeni karmaşık ürün piyasaya sürmek. Kalite geçmişi (son 12 ay): Nagpur Unit-II (enjekte edilebilir, VAI), Nagpur Unit-I (NAI), Goa (VAI), Pithampur Unit-III (VAI), Aurangabad (VAI), Somerset (VAI), Pune Biotech (BLA alındı) ve Ankleshwar (VAI) için EIR'ler ile başarılı FDA denetimleri; iyileştirme sahaları Tarapur, Mandideep Unit-1 ve Pithampur Unit-II. Kalite hedefleri: tesisler genelinde denetime hazırlık, US FDA Kalite Olgunluk Yönetimi Programına katılım ve dijital olarak etkinleştirilmiş bir kalite fonksiyonu.
Yan yana iki yuvarlatılmış panel (mavi başlıklı lavanta Ar-Ge paneli, yeşil başlıklı nane kalite paneli), her biri ortalanmış altı çizili alt başlıklar ve madde işaretli listelerle yatay olarak üst ve alt bölüme ayrılmış.
Ar-Ge harcaması (milyon INR, satışların %'si): Q2 FY26 5.222 (%7,6), Q3 FY26 5.352 (%7,5), Q4 FY26 5.081 (%6,9), Q1 FY27 6.077 (%7,4), Q2 FY27 6.181 (%7,9). Capex (milyon INR, satışların %'si): 3.474 (%5,1), 2.007 (%2,8), 3.052 (%4,1), 2.786 (%3,4), 2.230 (%2,9). Net borç/özkaynak: (0,08), (0,14), (0,21), (0,12), (0,14), yani dönem boyunca net nakit pozisyonu. Yüzdeler, diğer faaliyet gelirleri hariç net satışlar üzerinden hesaplanmıştır.
Mavi başlık sekmelerine sahip üç eşit çerçeveli grafik paneli: Ar-Ge sütun ve çizgi grafiği, capex sütun ve çizgi grafiği ve net borç/özkaynak için negatif değerli bir sütun grafiği; mevcut çeyrek yeşil ile vurgulanmış.
Milyon INR cinsinden P&L: net satışlar Q2 FY27 77.855; Q2 FY26 68.314'e (yıllık +%14,0) ve Q1 FY27 82.172'ye (çeyreklik -%5,3) kıyasla; diğer faaliyet gelirleri 418 (satışların %0,5'i); 2.161'e (-%80,7) ve 597'ye (-%30,0) kıyasla; toplam gelir 78.273; 70.475'e (+%11,1) ve 82.769'a (-%5,4) kıyasla; diğer faaliyet gelirleri hariç brüt kâr 57.774 (%74,2); 50.066'ya (%73,3, +%15,4) ve 61.280'e (%74,6, -%5,7) kıyasla; EBITDA 19.574 (%25,1); 21.376'ya (%31,3, -%8,4) ve 24.635'e (%30,0, -%20,5) kıyasla; net gelir 11.553 (%14,8); 14.779'a (%21,6, -%21,8) ve 14.150'ye (%17,2, -%18,4) kıyasla.
Koyu mavi başlık satırı ve dokuz sütunlu (kalemler, her biri satışların %'si ile üç dönem, yıllık ve çeyreklik büyüme) tam genişlikte finansal tablo; dönem değeri sütunları yeşil tonlarında gölgelenmiş, mevcut çeyrek en koyu olanıdır.
INR mn cinsinden altı aylık P&L, H1 FY27 ile H1 FY26 karşılaştırması: net satışlar H1 FY27 160.028 vs H1 FY26 129.952 (+%23,1); diğer faaliyet gelirleri 1.014 (%0,6) vs 3.207 (%2,5, -%68,4); toplam gelir 161.042 vs 133.159 (+%20,9); diğer faaliyet gelirleri hariç brüt kâr 119.054 (%74,4) vs 93.985 (%72,3, +%26,7); EBITDA 44.209 (%27,6) vs 37.790 (%29,1, +%17,0); net gelir 25.703 (%16,1) vs 26.969 (%20,8, -%4,7).
Önceki slaytla aynı tablo formatında; altı sütunlu (kalemler, H1 FY27, satış yüzdesi, H1 FY26, satış yüzdesi, yıllık büyüme) ve yeşil gölgeli dönem sütunları.
Şirket genel bakış bölümünü tanıtan bölüm ayırıcı.
Diyagonal bölünmüş ekran: solda bir dizüstü bilgisayar etrafındaki dört iş arkadaşının siyah-beyaz fotoğrafı; sağda beyaz başlıklı mavi-yeşil gradyan panel.
Küresel varlık: Satışlara göre 14. en büyük jenerik ilaç şirketi (MAT Haziran-26); FY26'da 3,2 milyar ABD doları yıllık satış ve 922 milyon US$ EBITDA (1 US$ = 88,47 INR üzerinden); 27.000'den fazla çalışan ('Lupinytts'); 100'den fazla ülkede faaliyet. Yerel liderlik: Reçete sayısına göre ABD'de 3., satışlara göre Hindistan ilaç pazarında 8., Avustralya'da 5. en büyük jenerik şirketi ve Güney Afrika'da 8. sırada; Ar-Ge: US FDA'ya sunulan 430 ANDA ve NDA başvurusu, 94 ABD DMF başvurusu ve 924 aktif patent başvurusu (31 Mart 2026 itibarıyla). FY26 coğrafi dağılım (INR mn): Amerika Birleşik Devletleri 116.783 (%42), Hindistan 81.140 (%30), Gelişmekte Olan Pazarlar 34.828 (%13), Diğer Gelişmiş Pazarlar 32.439 (%11), API 9.685 (%4). Sürdürülebilirlik: S&P Global ESG puanı 91/100, ilaç sektöründe küresel 1 numara ESG derecesi; %48 yenilenebilir enerji payı; üst üste beş yıl su pozitifliği.
Mavi başlık sekmelerine sahip dört yuvarlatılmış sütun: Küresel Varlık (ikonlu istatistikler), Yerel Liderlik (sıralı liste ve Ar-Ge rakamlarını içeren yeşil panel), Coğrafi Çeşitlilik (etiketli halka grafik), Büyüyen Sürdürülebilirlik (S&P Global puanı ve ikonları içeren yeşil panel).
İş kollarına göre stratejik sütunlar: Amerika Birleşik Devletleri — kompleks platformlar (inhalasyon, biyobenzerler, enjekte edilebilir ürünler) ve uzmanlık ürünleri, ayrıca ölçeklendirilmiş oral ve oftalmik platformlar; Diğer Gelişmiş Pazarlar — benzer şekilde düzenlenen pazarlarda (ABD, Birleşik Krallık, Avrupa, Kanada, Avustralya) portföy, yatırım harcamaları ve Ar-Ge genelinde operasyonel kaldıraç; Hindistan — pazarın üzerinde büyüme, lisanslama, ortaklık ve satın almalar yoluyla yenilikçi markalar, stratejik yan alanlar; Diğer Gelişmekte Olan Pazarlar — Güney Afrika, Brezilya, Meksika, Filipinler ve Güneydoğu Asya'da tercih edilen ortak ve tüberküloz bakımı konusunda küresel kurumlar için lider ortak; API — dahili ve harici müşterilere ve küresel halk sağlığına hizmet eden ölçek, tedarik güvenilirliği ve maliyet konumu. Temel: sınıfının en iyisi küresel kalite ve sürekli iyileştirme kültürü.
Mavi ve yeşilin dönüştüğü, her biri üstte bir kalkan ikonu rozetine, kalın başlığa ve açıklayıcı metne sahip beş uzun yuvarlatılmış kart; altında iki temel ifadesinin yer aldığı tam genişlikte mavi şerit banner.
Hedefler vs FY2026 durumu: 2030'a kadar %42 sera gazı azaltımı (Kapsam 1 ve 2, FY23'e kıyasla) — ~%41 başarıldı; 2030'a kadar %50 geri dönüşüm — ~%45; 2030'a kadar küresel tesislerin %100'ünde biyoçeşitlilik değerlendirmesi — %66 tamamlandı; 2030'a kadar üst yönetimde %15 kadın oranı — ~%12; 2030'a kadar 50.000 çalışan gönüllülük saati — 35.400+; 3 yıllık döngüde %100 tedarikçi değerlendirmesi — %17 devam eden katılım; 2030'a kadar 3 milyon hasta ve 50 bin doktor için eğitim ve farkındalık — 980.000 hasta ve 73.500 doktor; 3 milyon Yaşam ve Geçim Kaynağı yararlanıcısı — 2,5+ milyon. Q2 FY27 öne çıkanlar: Düzenli Depolama Alanına Sıfır Atık sertifikası (7 tesis için platin, 1 tesis için altın); We-Sync Engelli birey kapsayıcılığı ve iMPACT 3.0 kadın liderlik programları; yedi yetkinlik geliştirme programı ile 130'dan fazla tedarikçiyi kapsayan ESG değerlendirmeleri; bulaşıcı olmayan hastalıklar için 105.853 kişinin taranması ve 756 sağlık kampı.
Sol: ikonlarla etiketlenmiş konular, hedefler (lavanta hücreler) ve FY2026 durumundan (nane hücreler) oluşan üç sütunlu tablo. Sağ: her biri beyaz bir logo veya ikon ve açıklamaya sahip dört kadrana bölünmüş 'Q2 FY27 İçin Önemli Gelişmeler' başlıklı mavi-yeşil gradyan panel.
Amaç: 'Umudu iyileşmeye dönüştüren tedavilere öncülük ediyoruz'; Gezegen (iklim değişikliği, su, atık, biyoçeşitlilik), İnsanlar (çeşitlilik ve kapsayıcılık, gönüllülük, esenlik ve güvenlik, tedarikçi sürdürülebilirliği) ve Hastalar (ürün lansmanları ve kalite, hasta yardımı, eğitim ve farkındalık, teşhis ve rehabilitasyon) eksenlerinde ESG çerçevesi. ESG derecelendirmeleri: 2025'te S&P Global 91/100 (2021'de 17/100), küresel ilaç sektöründe 1 numara; S&P Global Sürdürülebilirlik Yıllığı'nda üst üste 3. yıl; 2026'da Sustainalytics 22,11 orta risk (2019'da 42,69 şiddetli); CDP 2025 iklim ve su alanında 'A' liderliği (2021'de F); MSCI 2025'te BBB'ye yükseltildi (2024'te BB); FY2025 için NSE Sürdürülebilirlik 71/100; 2026 için Crisil ESG 69 ve Crisil Core ESG 65. Logo olarak gösterilen uyumlu çerçeveler: CDP, SASB, SBTi, The Climate Pledge, IBBI, GRI, ISO, TCFD, MSCI, EcoVadis, S&P Global, IR, Sustainalytics, UN Global Compact, TNFD ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları.
Üst: koyu renkli bir amaç kutusu ve ikonlar ile altı çizili listeler içeren üç sütunlu (Gezegen, İnsanlar, Hastalar) geniş yeşil bant. Orta: dikey çizgilerle ayrılmış yedi derecelendirme kuruluşu logosu ve puanlarını içeren beyaz yuvarlatılmış derecelendirme şeridi. Alt: iki sıra çerçeve logosu.
ESG ve sürdürülebilirlik: S&P Global ESG derecelendirmelerinde ilaç sektöründe küresel 1 numara ve Hindistan'da tüm sektörlerde 1 numara; ASSOCHAM Sürdürülebilir İlaç Mükemmelliği Ödülü 2026; Dow Jones Sınıfının En İyisi Dünya ve Gelişmekte Olan Piyasalar endekslerine 2026'da giriş; S&P Global Sürdürülebilirlik Yıllığı 2026; emisyon hedeflerinin SBTi doğrulaması; Pune Araştırma Parkı için LEED Platinum; Yılın Sürdürülebilir Organizasyonu; Madhya Pradesh Başbakanı'ndan Mandideep çevre Onur Madalyası; TIME ve Statista Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri 2026; Düzenli Depolama Alanına Sıfır Atık sertifikası. Operasyonel mükemmellik: Manufacturing Today Teknoloji Mükemmelliği 2026; tedarik zinciri için Kinaxis 2026 Etki Ödülü; Great Place To Work Hindistan'ın Ulus İnşa Edenler Arasındaki En İyi İşverenleri 2026; Ulusal İmalat Rekabetçiliği Ödülleri'nde Tarapur, Jammu, Ankleshwar ve CSN için altın madalyalar; 12 Hindistan üretim sahası, Ar-Ge merkezi ve kurumsal ofis için ISO 14001 ve ISO 45001; Pithampur CII 5S ödülleri; Tarapur dijitalleşme ödülü. Hasta odaklılık: ET Healthcare Ödülleri 2026'da Lupin Diagnostics Yılın Patoloji Laboratuvarı; kemik mineral yoğunluğu kampları ve 8.500'den fazla doktorun katıldığı astım farkındalık girişimi ile Asia Book of Records girişleri; CII WR Sağlık İnovasyonu Ödülleri 2026'da tanınan Humrahi; LupinLife Sağlık Hizmetlerinde En İyi Etki Oluşturucu; BW Healthcare Ödülleri 2026'da Lupin Digital Health ödülü.
Açık gri arka plan üzerinde, her biri elmas haç şeklinde madde işaretli yoğun bir liste içeren, mavi başlık sekmelerine sahip (ESG ve Sürdürülebilirlik Liderliği, Operasyonel ve Organizasyonel Mükemmellik, Hasta Odaklı Sağlık Hizmetleri Mükemmelliği) üç eşit sütun.
Lupin.com ve MadeInIndia.com için QR kodları, Santacruz (Doğu), Mumbai'deki tescilli ofis adresi, telefon ve faks numaraları ile lupin.com, X, LinkedIn, Facebook ve YouTube bağlantılarını içeren kapanış slaytı.
Solda büyük beyaz 'TEŞEKKÜRLER!' başlığı, altında iki QR kodu, iletişim bloğu ve sosyal medya simge listesi; sağda büyük ana hatlı beş yapraklı çiçek çizimi; sağ üstte logo bulunan yeşilden maviye gradyan arka plan.
Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.
Bu, Lupin Limited'in 30 Eylül 2026'da sona eren çeyreğe ait, 4 Kasım 2026 tarihli yatırımcı sunumudur. 20 slaytlık sunum; temel büyüme metriklerini, bölgesel performansı (Hindistan, Kuzey Amerika, EMEA, APAC, LATAM, ROW, API), ABD ve Hindistan iş incelemelerini, Ar-Ge ve kaliteyi, Ar-Ge'deki çeyreklik trendleri, yatırım harcamalarını (capex) ve net borcu, Q2 ve H1 FY27 P&L (kâr-zarar) tablolarını, şirket genel bakışını, sürdürülebilirlik hedeflerini, ESG derecelendirmelerini ve ödülleri kapsamaktadır.
Sunuma göre net satışlar yıllık %14,0 artışla 77.855 milyon INR; FAVÖK (EBITDA) %25,1 marjla yıllık %8,4 düşüşle 19.574 milyon INR ve net kâr (NCI payı ayarlandıktan sonra) %14,8 marjla yıllık %21,8 düşüşle 11.553 milyon INR olarak gerçekleşmiştir. H1 FY27 için net satışlar %23,1 artışla 160.028 milyon INR olmuştur.
Lupin, Hindistan mali yılını takip etmektedir; bu nedenle FY27, Nisan 2026'dan Mart 2027'ye kadar olan dönemi kapsar. Q2 FY27 Temmuz-Eylül 2026 dönemini, H1 FY27 ise Nisan-Eylül 2026 dönemini ifade eder.
Lupin (NSE: LUPIN, BSE: 500257), bu yatırımcı sunumunu Hindistan'ın borsaları olan BSE ve NSE'ye sunmuştur. Buradaki PDF, borsaya gönderilen ön yazı çıkarılmış halidir; slayt içerikleri şirketin orijinal sunumuyla aynıdır.
Slaytlarda belirtildiği üzere rakamların çoğu milyon Hindistan rupisi (INR mn) cinsindendir. 9. slayttaki ABD satış trendi milyon ABD doları (US$ million) cinsindendir; 15. slayttaki şirket genel bakışında ise FY26 satışları 3,2 milyar ABD doları ve EBITDA 922 milyon ABD doları olarak, 1 ABD doları = 88,47 INR döviz kuru üzerinden verilmiştir.
ABD satışları yıllık %1 artış ve bir önceki çeyreğe göre %13 düşüşle 317 milyon ABD doları olarak gerçekleşmiştir. Sunumda bu çeyrekteki durum; artan rekabet ve temel ürünlerdeki münhasırlık kaybına bağlanırken, mevsimsel talebin bunu kısmen dengelediği belirtilmektedir. Lupin, yaklaşık %5,0 jenerik TRx payı, reçete sayısına göre 3. sıra ve 45'ten fazla enjekte edilebilir ile 30'dan fazla inhalasyon ürününden oluşan bir ürün hattı (pipeline) bildirmektedir.
Evet. Orijinal PDF'i bu sayfadan indirebilirsiniz; ayrıca 20 slaytın tamamı sayfa sayfa özetleriyle birlikte görsel olarak sunulmaktadır. Bu dosyayı Lupin'in sonuçlarını incelemek veya kendi sonuç sunumunuz için bir tasarım referansı olarak kullanabilirsiniz.
Düzen şablonları referans olarak oldukça kullanışlıdır: büyüme okları içeren KPI kartları, bölgesel performans tabloları, gelir dağılımı için halka grafikler, beş çeyreklik trend grafikleri ve gölgelendirilmiş P&L tabloları mevcuttur. Kendi veri ve içeriğinizi tanımlayarak 2Slides ile benzer bir sunum oluşturabilirsiniz. Lupin markası ve rakamları Lupin Limited'e aittir.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.
Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.
Tüm hizmetler çevrimiçi© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.