
Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri
Coherent Corp. 2027 Mali Yılı Birinci Çeyrek Sonuç Sunumu (30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek, yani Temmuz–Eylül 2026 dönemi). 4 Kasım 2026 tarihlidir ve SEC'e Form 8-K Ek 99.2 olarak sunulmuştur. 18 slaytlık bu sunum; 2,37 milyar $ tutarında rekor gelir (pro forma bazda yıllık %56 artış), %40,6 non-GAAP brüt marj, %23,2 non-GAAP faaliyet marjı ve 2,09 $ non-GAAP seyreltilmiş EPS bildirmektedir. Ayrıca yaklaşık 2,0 milyar $ (yıllık +%79, toplamın %82'si) Veri Merkezi ve İletişim geliri, yaklaşık 0,4 milyar $ seviyesinde seyreden Endüstriyel segment, 2,55–2,75 milyar $ gelir ve 2,28–2,48 $ non-GAAP EPS içeren mali Q2 27 beklentileri ile beş çeyreklik tam GAAP/non-GAAP mutabakatlarını içerir.
Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.
Hızlı Navigasyon
Etiketler
Slaytları paylaş
Coherent Corp. 2027 Mali Yılı Birinci Çeyrek Sonuç Sunumu (30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek, yani Temmuz–Eylül 2026 dönemi). 4 Kasım 2026 tarihlidir ve SEC'e Form 8-K Ek 99.2 olarak sunulmuştur. 18 slaytlık bu sunum; 2,37 milyar $ tutarında rekor gelir (pro forma bazda yıllık %56 artış), %40,6 non-GAAP brüt marj, %23,2 non-GAAP faaliyet marjı ve 2,09 $ non-GAAP seyreltilmiş EPS bildirmektedir. Ayrıca yaklaşık 2,0 milyar $ (yıllık +%79, toplamın %82'si) Veri Merkezi ve İletişim geliri, yaklaşık 0,4 milyar $ seviyesinde seyreden Endüstriyel segment, 2,55–2,75 milyar $ gelir ve 2,28–2,48 $ non-GAAP EPS içeren mali Q2 27 beklentileri ile beş çeyreklik tam GAAP/non-GAAP mutabakatlarını içerir.
Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.
Coherent'in 4 Kasım 2026 tarihli, 2027 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarına ilişkin kapak slaytı; SEC dosyalamasının sağ üst köşesinde 'Exhibit 99.2' olarak işaretlenmiştir.
Bölünmüş düzen: sol tarafta büyük beyaz daraltılmış büyük harf başlık, ince bir ayırıcı, tarih ve beyaz Coherent logosunu içeren yaklaşık %60'lık düz elektrik mavisi panel; sağ panelde bir veri merkezi salonu fotoğraf kolajı ve altında üç küçük görsel (eş paketli optik kartı, rafa monte optik sistem ve lazerle aydınlatılmış bir yarı iletken plaka) yer almaktadır.
1995 tarihli Özel Menkul Kıymetler Dava Reform Yasası kapsamındaki 'safe-harbor' sorumluluk reddi beyanı; 2027 mali yılı ikinci çeyreği ve sonrasına ilişkin beklentileri kapsar. Uç pazar talep değişimleri, müşteri tahminleri, kilit çalışanların elde tutulması, borçluluk, yeni ürün zamanlaması, rekabet, Ar-Ge ticarileştirmesi, uluslararası çatışmalar ve ABD ithalat tarifeleri gibi ticaret koruma önlemlerini içeren risk faktörlerini listeler. 30 Haziran 2026'da sona eren mali yıla ait Form 10-K'ya atıfta bulunur; bilgilerin 4 Kasım 2026 itibarıyla güncel olduğunu belirtir ve non-GAAP ölçümlerin kullanımını ve geleceğe yönelik non-GAAP ölçümlerin neden mutabakatının yapılmadığını açıklar.
Sol üstte mavi büyük harf başlık, tam genişlikte üç yoğun yaslanmış paragraf metni, Coherent logosu, telif hakkı satırı ve sayfa numarasını içeren alt bilgi.
Beş çeyreklik (30 Eylül 2026'dan 30 Eylül 2025'e kadar) ön mutabakat: Hisse bazlı ödemeler (6–7 milyon $) ve satın alınan maddi olmayan varlıkların amortismanı (28 milyon $) sonrası; 928 milyon $, 787 milyon $, 680 milyon $, 623 milyon $ ve 579 milyon $ olan GAAP brüt marjı, sırasıyla 962 milyon $, 823 milyon $, 714 milyon $, 657 milyon $ ve 613 milyon $ non-GAAP brüt marjına dönüşmektedir. Seyreltilmiş ağırlıklı ortalama hisse sayıları 202,0M, 202,2M, 196,4M, 192,8M ve 190,7M'dir. GAAP seyreltilmiş EPS değerleri 1,90 $, 1,19 $, 0,97 $, 0,76 $ ve 1,19 $ iken; non-GAAP seyreltilmiş EPS değerleri 2,09 $, 1,74 $, 1,41 $, 1,29 $ ve 1,16 $'dır. Aynı tablolar 13. ve 17. sayfalardaki eklerde de yer almaktadır.
Üst kısımda mavi başlık; mavi çizgilere sahip, solda satır etiketleri ve beş çeyreklik sütunlar bulunan, kalın yazılmış ara toplam satırları içeren iki adet üst üste dizilmiş finansal tablo.
Rekor sonuçlar ve hızlanan büyüme: 2,37 milyar $ rekor Q1 geliri (yıllık +%56), %40,6 non-GAAP brüt marj (yıllık +184 baz puan), 2,09 $ non-GAAP EPS (yıllık +%80). FY27 gelir büyümesinin %60'ı aşması, CY28 sonundan önce %45'in üzerinde non-GAAP brüt marjlı ilk çeyreğin gerçekleşmesi bekleniyor. Güçlü talep ve üretim performansı: Veri Merkezi ve İletişim geliri yıllık %79 artarak toplamın %82'sine ulaştı; beş yıl boyunca yaklaşık 20 milyar $ değerinde olan ve geliri CY2028 başından itibaren artacak bir PhotonLink anlaşması dahil yeni LTA'lar imzalandı; dahili InP üretim kapasitesi bir çeyrek erken davranılarak yıllık bazda ikiye katlandı ve CY27 sonuna kadar tekrar ikiye katlanma yolunda. Ölçeklenebilirlik ve PhotonLink: Ölçeklenebilir/DCI Q1 geliri 200 milyon $'ı aştı (yıllık yaklaşık 4 kat artış, yıllıklandırılmış yaklaşık 1 milyar $ çalışma hızı) ve CY2027 sonuna kadar yaklaşık ikiye katlanması bekleniyor; PhotonLink gelirinin Mart 2027 çeyreğinde 100 milyon $'ı, CY27 sonundan önce ise çeyrek başına 250 milyon $'ı aşması öngörülüyor. Dipnot: Pro forma rakamlar, elden çıkarılan Havacılık ve Savunma birimini (2 Eylül 2025'te kapandı) ve Münih, Almanya birimini (30 Ocak 2026'da kapandı) hariç tutmaktadır.
Mavi başlık, her biri kare maddeli listelerle takip edilen üç mavi büyük harf alt başlık, standart alt bilginin üzerinde küçük puntolu dipnot.
Q1 geliri çeyreklik %16 ve yıllık %56 artışla 1,5 milyar $ (Q1'26), 2,0 milyar $ (Q4'26) ve 2,4 milyar $ (Q1'27) olarak gerçekleşti. Önemli gelişmeler kenar çubuğu: FY27 gelir büyümesinin %60'ı aşması ve FY26 oranını ikiye katlaması bekleniyor; Q2 FY27 gelir beklentisi 2,55 milyar $ – 2,75 milyar $; FY27 sonuna kadar ilk 3 milyar $'lık gelir çeyreği bekleniyor; FY28'de ilk 4 milyar $'lık gelir çeyreği için net bir görünüm mevcut.
Büyük beyaz Coherent logosu ve 'Önemli Gelişmeler' listesi içeren sol siyah kenar çubuğu; sağ tarafta mavi başlık, büyük mavi bir büyüme manşeti ve en son çubuğu koyu mavi, önceki çubukları soluk lavanta renginde olan üç çubuklu bir sütun grafiği.
Q1'26 ile Q1'27'yi karşılaştıran dört non-GAAP KPI: Brüt marj %38,7'den %40,6'ya (yıllık +184 baz puan artış); gelire oranla faaliyet giderleri %19,2'den %17,4'e (yıllık -183 baz puan düşüş); faaliyet marjı %19,5'ten %23,2'ye (yıllık +368 baz puan artış); hisse başına kazanç 1,16 $'dan 2,09 $'a (yıllık +%80 büyüme). Dipnot, ekteki mutabakatlara işaret eder.
İnce gri çizgilerle ayrılmış 2x2 kadran ızgarası; her kadranda büyük harf bir etiket, iki çubuklu bir grafik (soluk renkli önceki yıl, mavi renkli mevcut yıl) ve açıklamalı büyük bir mavi değişim vurgusu bulunur.
Segmentin Q1 geliri çeyreklik %21 ve yıllık %79 arttı: 1,1 milyar $ (Q1'26), 1,6 milyar $ (Q4'26), 2,0 milyar $ (Q1'27). Öne çıkanlar: Veri Merkezi geliri çeyreklik +%17 / yıllık +%85; İletişim geliri çeyreklik +%34 / yıllık +%84; PhotonLink gelirinin Mart 2027 çeyreğinde 100 milyon $'ı, CY27 sonundan önce ise çeyrek başına 250 milyon $'ı aşması bekleniyor; ölçeklenebilir/DCI Q1 geliri 200 milyon $'ın üzerinde, yıllıklandırılmış yaklaşık 1 milyar $; Multi-Rail gelir artışının Mart 2027 çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor; dahili InP üretim kapasitesi Q1'de planın bir çeyrek önünde yıllık bazda ikiye katlandı; müşteri siparişleri giderek CY28'e uzanıyor ve LTA'lar genellikle on yılın sonuna kadar devam ediyor. CEO Jim Anderson'ın fotonik portföyünün genişliği ve üretim ölçeği üzerine alıntısı.
Sol kenar çubuğunda üstte bir veri merkezi fotoğrafı ve altında madde işaretlerinden oluşan mavi bir 'Önemli Gelişmeler' paneli; sağ tarafta mavi başlık, büyüme manşeti, üç mavi çubuk ve alt kısım boyunca siyah bir alıntı bandı.
Endüstriyel segmentin 1. çeyrek geliri, Q1'26, Q4'26 ve Q1'27 (pro forma) dönemlerinin her birinde yaklaşık 0,4 milyar $ seviyesinde kalarak hem çeyreklik hem de yıllık bazda yatay seyretti. Öne çıkanlar: Güçlü yarı iletken sermaye ekipmanı siparişleri, FQ2 2027'de beklenen büyümeye dönüşü destekliyor; ön uç uygulamalar için lazerler, hassas optikler ve mühendislik malzemeleri siparişlerinde belirgin artış; AI sunucuları için gelişmiş devre kartı delme işlemlerine olanak tanıyan CO2 lazerleri ve çinko selenür optikler; Thermadite xPU soğutma prototiplerinin Q2 FY27'de stratejik müşterilere gönderilmesi ve CY27'nin ikinci yarısında gelir artışı beklentisi; füzyonla ilgili talebin artması; kuantum teknolojisi geliştiricilerine lazer ve malzeme tedariki. CEO'nun malzemeden kristal büyütmeye, optikten lazere kadar dikey entegrasyon üzerine alıntısı.
7. sayfadaki segment şablonunun mor renkle yeniden düzenlenmiş hali: Mor vurgulu kenar çubuğunun üzerinde wafer/lazer fotoğrafı, mor büyüme manşeti ve üç eşit mor çubuk, siyah alıntı bandı ve pro forma dipnotu.
Üç haber kartı: 21 Eylül 2026 — CPO, NPO ve gelişmekte olan yongadan yongaya bağlantı için entegre bir optik platform olan PhotonLink piyasaya sürüldü; ana müşteriler ve uzun vadeli anlaşmalar güvence altına alındı, gelirin CY26'nın 4. çeyreğinde artmaya başlaması bekleniyor; 17 Eylül 2026 — Takılabilir Optik Hat Sistemi (POLS) portföyü, kompakt QSFP form faktöründe tam C-bandı amplifikasyonu ile genişletildi; 800G ZR/ZR+ için üretildi, tek bir fiber çifti üzerinden 25,6 Tbps'ye kadar veri taşıyor ve yüksek hacimli sevkiyat yapılıyor; 17 Ağustos 2026 — AI yarı iletken ortaklarına 300 mm yüksek termal iletkenliğe sahip silisyum karbür alt tabakaların örneklemesine başlandı; mevcut çözümlere kıyasla ısı dağılımını %25'e kadar iyileştiriyor.
Mavi başlık; her biri tarih, mavi büyük harfli başlık, gövde metni ve 'Daha fazlasını buradan okuyun' bağlantısı içeren üç beyaz kartı sütunlar halinde tutan camgöbeği soyut arka plan bandı.
Q2 FY27 finansal öngörüleri: 2,55 milyar $ ile 2,75 milyar $ arası gelir; %40,0 ile %42,0 arası non-GAAP brüt marj; 430 milyon $ ile 450 milyon $ arası non-GAAP faaliyet giderleri; %18 ile %20 arası non-GAAP vergi oranı; 2,28 $ ile 2,48 $ arası non-GAAP EPS. Dipnot, ileriye dönük non-GAAP ölçümlerin GAAP ile mutabakatının yapılmadığını açıklar.
Mavi başlık; kalın mavi üst ve alt çizgilere ve noktalı ayırıcılara sahip, ortalanmış iki sütunlu öngörü tablosu; solda kalın büyük harflerle metrik adları ve sağda aralıklar; altbilginin üzerinde küçük puntolu dipnot.
Hızlanan gelir: FY27 sonuna kadar ilk 3 milyar $'lık çeyreklik gelir, %60'ın üzerinde FY27 pro forma gelir büyümesi (FY26 pro forma büyüme oranının iki katından fazla) ve FY28'de ilk 4 milyar $'lık çeyreklik gelir beklentisi. Genişleyen brüt marj: CY28 sonundan önce non-GAAP brüt marjın %45'in üzerine çıktığı ilk çeyrek beklentisi.
Mavi başlık, üst yarıda kare madde işaretli listeler içeren iki mavi büyük harfli alt başlık, altta geniş beyaz alan, altbilginin üzerinde küçük puntolu dipnot.
GAAP - non-GAAP mutabakat tabloları ekini tanıtan bölüm ayracı.
Büyük beyaz büyük harfli başlığa sahip beyaz bir slaydın ortasında tam genişlikte elektrik mavisi yatay bant; standart altbilgi.
Beş çeyreklik mutabakat: GAAP brüt marjı 928 milyon $ (30 Eylül 2026), 787 milyon $ (30 Haziran 2026), 680 milyon $ (31 Mart 2026), 623 milyon $ (31 Aralık 2025) ve 579 milyon $ (30 Eylül 2025); hisse bazlı ödemelerin (6 milyon $, 7 milyon $, 6 milyon $, 6 milyon $, 6 milyon $) ve edinilen maddi olmayan varlıkların amortismanının (her çeyrekte 28 milyon $) geri eklenmesi; non-GAAP brüt marjı 962 milyon $, 823 milyon $, 714 milyon $, 657 milyon $ ve 613 milyon $. Not: Yuvarlama nedeniyle tutarlar toplamı tutmayabilir.
Mavi başlık ve slaydın üst üçte birlik kısmında mavi çizgili ve beş çeyreklik sütunlu tek bir kompakt tablo; yuvarlama dipnotu.
GAAP bazında 237 milyon $, 216 milyon $, 186 milyon $, 166 milyon $, 155 milyon $ olan Ar-Ge giderleri, hisse bazlı ödemelerden sonra non-GAAP bazında 227 milyon $, 208 milyon $, 178 milyon $, 159 milyon $, 148 milyon $ olmuştur. GAAP bazında 305 milyon $, 266 milyon $, 268 milyon $, 259 milyon $, 252 milyon $ olan Genel ve İdari (SG&A) giderleri; hisse bazlı ödemeler (son çeyrekte 57 milyon $), edinilen maddi olmayan varlıkların amortismanı (~42 milyon $), finansman ücretleri ve entegrasyon/tesis konsolidasyon maliyetlerinden (son çeyrekte 21 milyon $) sonra non-GAAP bazında 185 milyon $, 169 milyon $, 170 milyon $, 162 milyon $, 156 milyon $ olmuştur. Yeniden yapılandırma (son çeyrekte 9 milyon $), satış amaçlı elde tutulan varlıkların değer düşüklüğü (Haziran 2026 çeyreğinde 44 milyon $) ve iş birimi satış kazancı (Eylül 2025 çeyreğinde 115 milyon $, Mart 2026 çeyreğinde 9 milyon $) non-GAAP hesaplamasına dahil edilmemiştir.
Yoğun çok bloklu bir tablo üzerinde mavi başlık: Ar-Ge, SG&A, yeniden yapılandırma, değer düşüklüğü ve satış kazancı blokları; her biri mavi çizgili kalın bir non-GAAP ara toplam satırı ile biter; indirimler için parantez kullanılır.
Eylül 2026'dan Eylül 2025'e geriye dönük olarak GAAP faaliyet geliri 378 milyon $, 254 milyon $, 201 milyon $, 184 milyon $ ve 259 milyon $ olarak gerçekleşmiştir. Bu rakamlara hisse bazlı ödemeler (son çeyrekte 73 milyon $), satın alınan maddi olmayan varlıkların amortismanı (70 milyon $), yeniden yapılandırma (9 milyon $), entegrasyon/tesis konsolidasyonu (21 milyon $) ve diğer kalemler eklendiğinde; non-GAAP faaliyet geliri 550 milyon $, 446 milyon $, 366 milyon $, 336 milyon $ ve 309 milyon $; non-GAAP faaliyet marjı ise %23,2, %21,8, %20,3, %19,9 ve %19,5 olmaktadır. Eylül 2025 çeyreği GAAP rakamı, hariç tutulan 115 milyon $'lık işletme satış kazancını da içermektedir.
Üst yarıda mavi başlık ve tek bir tablo: GAAP satırı, yedi düzeltme satırı, kalın puntolu non-GAAP faaliyet geliri ve marj yüzdesi satırları.
Coherent Corp.'a atfedilebilir GAAP bazlı net kâr 385 milyon $, 241 milyon $, 191 milyon $, 147 milyon $ ve 226 milyon $; hisse bazlı ödemeler, satın alınan maddi olmayan varlıkların amortismanı (70–71 milyon $), döviz (kazançları) kayıpları, yeniden yapılandırma, değer düşüklüğü, işletme satış kazancı, entegrasyon maliyetleri, yatırım satış kazancı (Haziran 2026 çeyreğinde 38 milyon $), finansman ücretleri, kontrol gücü olmayan payların etkisi ve non-GAAP ölçümlerin vergi etkisi (son çeyrekte 121 milyon $) için yapılan düzeltmeler sonucunda non-GAAP net kâr 422 milyon $, 351 milyon $, 276 milyon $, 248 milyon $ ve 221 milyon $ olarak gerçekleşmiştir.
Üst üçte ikilik kısmı kaplayan mavi başlık ve uzun bir tablo; kalın puntolu GAAP ve non-GAAP satırları arasında on bir düzeltme satırı; yuvarlama dipnotu.
Beş çeyreklik hisse sayısı ve EPS köprüsü: 196,2 milyon, 195,7 milyon, 190,2 milyon, 167,5 milyon ve 156,2 milyon olan GAAP adi hisse senetlerine; adi hisse senedi eşdeğerleri ve 2025'in iki çeyreğinde Seri B Geri Alınabilir İmtiyazlı Hisse Senetleri (19,8 milyon ve 29,9 milyon) eklendiğinde, seyreltilmiş ağırlıklı ortalama hisse sayısı 202,0 milyon, 202,2 milyon, 196,4 milyon, 192,8 milyon ve 190,7 milyon olmaktadır. GAAP temel / seyreltilmiş EPS: 1,96 $ / 1,90 $, 1,23 $ / 1,19 $, 1,01 $ / 0,97 $, 0,87 $ / 0,76 $, 1,24 $ / 1,19 $. Non-GAAP temel / seyreltilmiş EPS: 2,15 $ / 2,09 $, 1,79 $ / 1,74 $, 1,45 $ / 1,41 $, 1,47 $ / 1,29 $, 1,20 $ / 1,16 $.
İki bölümlü bir tablo üzerinde mavi başlık: GAAP ve non-GAAP için hisse sayısı hesaplamaları, ardından GAAP ve non-GAAP için temel ve seyreltilmiş EPS satırları; mavi çizgiler ve yuvarlama dipnotu.
Coherent logosu ve coherent.com/company/investor-relations yatırımcı ilişkileri web adresini içeren kapanış slaytı.
Beyaz arka plan üzerinde ortalanmış büyük mavi Coherent logotype'ı ve altında altı çizili gri URL.
Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.
Coherent'ın mali yılı 30 Haziran civarında sona ermektedir; bu nedenle mali Q1 2027 (FQ1 2027), 30 Eylül 2026'da sona eren (yaklaşık Temmuz-Eylül 2026 arası) dönemi kapsamaktadır. 4 Kasım 2026 tarihli bu sunum, aynı zamanda Aralık 2026'da sona erecek olan mali Q2 2027 için de finansal öngörüleri içermektedir.
Evet. Bu, Coherent Corp. tarafından 4 Kasım 2026 tarihinde Form 8-K kapsamında Ek 99.2 (Exhibit 99.2) olarak SEC'e sunulan resmi sunumdur. İlgili dosyada slaytlar görsel formatında olduğundan, buradaki sayfa sayfa analiz metinleri bu görsellerden yazıya dökülmüştür. Küçük puntolu dipnotlar oldukça küçüktür ancak ana rakamlar ve mutabakat tabloları okunabilir durumdadır.
Pro forma bazda yıllık %56, bir önceki çeyreğe göre ise %16 artışla 2,37 milyar $ tutarında rekor gelir; %40,6 non-GAAP brüt marj (yıllık +184 baz puan); %23,2 non-GAAP faaliyet marjı ve 1,16 . GAAP seyreltilmiş EPS ise 1,90 $ olarak gerçekleşmiştir.dan %80 artışla 2,09 $ non-GAAP seyreltilmiş hisse başına kazanç (EPS). GAAP seyreltilmiş EPS ise 1,90 $ olarak gerçekleşmiştir.
Coherent, mali Q2 2027 için 2,55–2,75 milyar $ gelir, %40,0–%42,0 non-GAAP brüt marj, 430–450 milyon $ non-GAAP faaliyet gideri, %18–%20 non-GAAP vergi oranı ve 2,28–2,48 $ non-GAAP EPS beklemektedir. Uzun vadede ise FY27 sonuna kadar ilk kez 3 milyar $'lık bir çeyreklik gelir, FY28'de ilk kez 4 milyar $'lık bir çeyrek ve CY28 sonundan önce %45'in üzerinde non-GAAP brüt marj hedeflemektedir.
Segment slaytları (7. ve 8. sayfalar), öne çıkanlar sütununu üç sütunlu bir gelir grafiği ve CEO alıntısı bandıyla birleştirir. 2x2 formatındaki KPI slaytı (6. sayfa), baz puan değişimleriyle birlikte dört adet non-GAAP metriği gösterir; finansal öngörü tablosu (10. sayfa) ise temiz, iki sütunlu bir aralık düzenine sahiptir. Bunların her biri başka bir şirketin çeyreklik verilerine kolayca uyarlanabilir.
Evet. Orijinal PDF dosyası, her slaytın yüksek çözünürlüklü görselleriyle birlikte bu Galeri sayfasından indirilebilir. Ayrıca kendi yatırımcı veya iş inceleme sunumunuz için düzeni 2Slides üzerinde yeniden oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.
Veri Merkezi ve İletişim gelirleri, yıllık %79 artışla yaklaşık 2,0 milyar $'a ulaşarak toplam gelirin %82'sini oluşturmuştur. Scale-across / DCI gelirleri 200 milyon $'ı aşmış ve dahili InP lazer kapasitesi planlanandan bir çeyrek önce iki katına çıkmıştır. PhotonLink eş paketli ve pakete yakın optik platformunun Mart 2027 çeyreğinde 100 milyon $'ı, CY27 sonundan önce ise çeyrek başına 250 milyon $'ı aşması beklenmektedir. Yeni bir PhotonLink anlaşmasının beş yıl içinde yaklaşık 20 milyar $ değerinde olduğu belirtilmiştir.
Coherent, Havacılık ve Savunma birimini (2 Eylül 2025'te kapandı) ve Münih, Almanya'daki birimini (30 Ocak 2026'da kapandı) satmıştır. Pro forma gelir ve büyüme rakamları, her dönemde bu birimlerden gelen gelirleri hariç tutar, böylece karşılaştırmalar eldeki mevcut iş kolları üzerinden (benzer bazda) yapılır.
Bu sunumun 4 Kasım 2026 tarihli, dosyalanmış orijinal versiyonu.
Sunumun kapanış slaytında listelenen; kazanç raporları, web yayınları ve SEC bildirimlerinin yer aldığı şirket yatırımcı ilişkileri sitesi.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.
Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.
Tüm hizmetler çevrimiçi© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.