
Şu koleksiyonda: Yatırımcı sunumu örnekleri · Hindistan'dan yatırımcı sunumu örnekleri
Bajaj Finserv Limited'in Q2 FY2027 (30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek, 31 Mart 2027'de sona eren Hindistan mali yılının Temmuz-Eylül 2026 dönemi) Yatırımcı Sunumu; ₹43.416 crore konsolide gelir (+%16,7), ₹5.952 crore konsolide vergi sonrası kâr (+%25,4) ve ana ortaklığa ait ₹2.758 crore PAT (+%22,9) bildirmektedir. 117 sayfalık sunum 3 Kasım 2026'da BSE ve NSE'ye (NSE: BAJAJFINSV, BSE: 532978) sunulmuştur ve Bajaj Finance, Bajaj Housing Finance, Bajaj General Insurance, Bajaj Life Insurance, Bajaj Finserv Health, Bajaj Finserv Direct (Bajaj Markets), Bajaj AMC ve Bajaj Financial Securities şirketlerini kapsamaktadır. Tüm tutarlar, bir crore'un 10 milyona eşit olduğu ₹ crore cinsinden verilmiştir.
Bu sunumun kapağını, kendi içeriğinizden oluşturulan slaytlar için stil referansı olarak kullanır. Ya da aşağıdan herhangi bir sayfayı seçip düzenini referans olarak kullanın.
Hızlı Navigasyon
Etiketler
Slaytları paylaş
Bajaj Finserv Limited'in Q2 FY2027 (30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek, 31 Mart 2027'de sona eren Hindistan mali yılının Temmuz-Eylül 2026 dönemi) Yatırımcı Sunumu; ₹43.416 crore konsolide gelir (+%16,7), ₹5.952 crore konsolide vergi sonrası kâr (+%25,4) ve ana ortaklığa ait ₹2.758 crore PAT (+%22,9) bildirmektedir. 117 sayfalık sunum 3 Kasım 2026'da BSE ve NSE'ye (NSE: BAJAJFINSV, BSE: 532978) sunulmuştur ve Bajaj Finance, Bajaj Housing Finance, Bajaj General Insurance, Bajaj Life Insurance, Bajaj Finserv Health, Bajaj Finserv Direct (Bajaj Markets), Bajaj AMC ve Bajaj Financial Securities şirketlerini kapsamaktadır. Tüm tutarlar, bir crore'un 10 milyona eşit olduğu ₹ crore cinsinden verilmiştir.
Her slayt sayfasının detaylı görünümü, düzen, temel içerik ve görsel öğeler dahil.
Q2 FY2027 yatırımcı sunumunun kapağı (31 Mart 2027'de sona eren mali yılın çeyreği). Notlarda, sigorta iştiraklerinin solo rakamlar için yasal GAAP bazında olduğu ve önceki yıl rakamlarının yeniden gruplandırıldığı belirtilmektedir.
Büyük bir '100 Years of Bajaj' yazısı ve altında küçük dipnotların bulunduğu, eski fotoğraflardan oluşan soluk bir kolaj üzerinde kalın başlık bloğu.
Sekiz numaralı bölümden oluşan gündem: performans özeti, grup yapısı ve stratejisi, Bajaj General, Bajaj Life, gelişmekte olan işler (Health, Direct, AMC), Bajaj Finance, Bajaj Housing Finance ve ekler.
Solda 01'den 08'e kadar numaralandırılmış bir liste ile büyük 'İNDEKS' başlığı ve sağda harflerle belirtilen alt maddeler.
Çeyreklik performans özeti bölümünü tanıtan ayırıcı.
Büyük mavi büyük harfler ve turuncu kutu içine alınmış bir alt başlık içeren sadece metin slaytı.
Konsolide gelir ₹43.416 crore (₹37.215 crore'ye kıyasla +%16,7), konsolide PAT ₹5.952 crore (+%25,4) ve ana ortaklığa düşen PAT ₹2.758 crore (+%22,9). 1. yarıyıl (H1) geliri ₹85.453 crore (+%17,8) ve konsolide özkaynak ₹83.974 crore (+%9,8) olarak gerçekleşti.
Q2, H1 ve FY2026 sütun gruplarının bulunduğu lacivert başlıklı tablo ve Bajaj General (₹121 crore) ile Bajaj Life'taki (₹56 crore) MTM zararlarına ilişkin turuncu çerçeveli bir not.
GWP ₹7.056 crore (+%10,0), tarım ve devlet sağlığı hariç GWP ₹5.636 crore (+%21,3), PAT ₹420 crore (%18,8 düşüş), ROE %15,1, birleşik oran %104,5 ve AUM ₹36.313 crore. Ödeme gücü %150 normuna karşılık %229 olarak gerçekleşti.
Mavi şerit başlıklar (Brüt Yazılan Prim, Karlılık, Diğer Metrikler) altında gruplandırılmış KPI kutucukları ve sağda açık mavi bir yorum sütunu.
GWP ₹10.277 crore (+%22,8), RWRP ₹1.942 crore (+%5,0), VNB ₹512 crore (+%39,6) ve %21,6 marj, AUM ₹146.322 crore ve PAT ₹13 crore'ye kıyasla ₹55 crore. Bireysel koruma %51 büyüdü ve ödeme gücü %255 oldu.
Açık mavi bir yorum panelinin yanında şerit başlıklı KPI kutucukları (Gelir, VNB ve Marj, Diğer Metrikler).
Net toplam gelir ₹15.974 crore (+%23,0), AUM ₹584.624 crore (+%26,5), PAT ₹6.267 crore (+%28,5), ROE %20,6, GNPA %1,06 ve NNPA %0,42. 1,35 crore yeni kredi kullandırıldı ve 44 lakh yeni müşteri eklendi.
Gelir, Karlılık ve Diğer Metrikler için şerit başlıklı KPI kutucukları ve sağda yorum maddeleri.
Net toplam gelir ₹1.254 crore (+%15,0), AUM ₹158.205 crore (+%24,8, ₹1,5 lakh crore'u aştı), PAT ₹757 crore (+%17,7), ROE %12,7, GNPA %0,29 ve NNPA %0,12. Sermaye yeterliliği %21,24, Tier-1 ise %20,83 oldu.
Solda yorum maddeleri ve sağda şerit başlıklı KPI kutucukları.
Bajaj Finserv Direct faaliyet geliri ₹120 crore (+%44,6), PAT ₹(28) crore ve özkaynak ₹242 crore. Bajaj Finserv Health faaliyet geliri ₹190 crore (%31,9 düşüş), PAT ₹(58) crore, özkaynak ₹414 crore ve yaklaşık 5,7 MM işlem.
Her biri Gelir, Karlılık ve Özkaynak için şerit başlıklar ve kısa yorum maddeleri içeren üst üste iki özet.
Bajaj AMC AUM ₹35.768 crore (+%24,1), faaliyet geliri ₹24 crore (+%71,5), PAT ₹(45) crore. Bajaj Financial Securities geliri ₹160 crore (+%20,3), PAT ₹64 crore (+%36,2) ve finansman altındaki varlıklar ₹12.058 crore (+%58,7).
Şerit başlıklı KPI kutucukları ve maddeli yorumlar içeren üst üste iki şirket özeti.
Grup yapısı ve stratejisi bölümünü açan ayırıcı.
Solda Bajaj logosunun bulunduğu büyük mavi bir daire ve sağda turuncu alt çizgili, ince mavi büyük harflerle yazılmış bölüm adı.
FY2026'daki Hindistan ile 2010'daki Çin'in karşılaştırması: hanehalkı tasarrufları GSYİH'nin %17,6'sından %21,5'ine, GSYİH ₹345'ten ₹920 lakh crore'ye (FY26 - FY35E) ve UPI ayda 22,6 milyar işleme ulaştı. Elementer sigorta priminin ₹3,4'ten ₹11,0 lakh crore'ye çıkması öngörülüyor.
Manşet karşılaştırmasının bulunduğu koyu lacivert sol panel ve sağda demografik, gelir, dijital altyapı ve sigorta, borç verme ve yatırım metriklerinin satırları ile bir alt bilgi bandı.
30 Eylül 2026 itibarıyla grup ortaklık yapısı: Bajaj Finance %51,30, Bajaj Housing Finance %86,70 (Bajaj Finance üzerinden), Bajaj General ve Bajaj Life her biri %77,33, Bajaj AMC, Bajaj Financial Securities, Bajaj Finserv Health ve Bajaj ALTs %100 ve Bajaj Finserv Direct %80,10 (kalan %19,90 diğer hissedarlara ait).
En üstte Bajaj Finserv (Halka Açık) ve altında borç verme, platformlar, sigorta ve yatırımlar için renk kodlu kutuların yer aldığı, doğrudan ve dolaylı iştiraklere bölünmüş organizasyon şeması.
Beş yaşam döngüsü ihtiyacı (varlık edinimi, varlık koruma, aile, sağlık ve gelir koruma, yatırım ve varlık yönetimi, emeklilik); grup genelindeki ürün ve çözüm şirketleri ile platformlarla eşleştirilmiştir.
Ürün ve çözüm şirketlerini platformlardan ayıran kesikli bir panelin üzerinde, beş ihtiyaç kutusunun bulunduğu turuncu bir daire.
Grup piyasa değeri ₹1.040.000+ crore (10 yıllık CAGR %28), konsolide AUM ₹800.000+ crore, gelir ₹150.500+ crore ve PAT ₹9.800+ crore. 18 crore+ müşteri, 4.050+ lokasyon ve 110.000+ çalışan.
Ölçek, liderlik pozisyonları ile müşteri ve dağıtım ağını kapsayan, büyük rakamlı istatistiklerden oluşan üç mavi sütun.
Girdiler (sermaye, 100 yıllık güvene sahip marka, müşteri tabanı, veri ve teknoloji, liderlik yeteneği); Bajaj Finserv'in yön belirleme ve sonuçları izleme rolü aracılığıyla kârlı büyüme, pazar payı, sermaye verimliliği, dayanıklılık ve müşteri memnuniyetine dönüşür.
Girdilerden, altı grup fonksiyonunun yer aldığı merkezi bir çerçeve kutusuna ve oradan beş sonuca uzanan soldan sağa akış; alt bilgi kısmında bir alıntı yer alır.
Beş kategori: riskli işler (Finans ve Genel, %20+ ROE hedefi), yıllık ödeme (Konut %13-15+ ROE, Hayat %18-20% ROEV), platform (Sağlık, Piyasalar), yeni işler (FY2028'e kadar ₹2.000 crore'dan az sponsor sermayesi ile AMC, ALT'ler) ve Temmuz 2026'da Yönetim Kurulu tarafından onaylanan reasürans gibi gelecekteki fırsatlar.
M, E1, E2 ve N olgunluk rozetleri ve kısa madde işaretli listeler içeren beş sütun.
Bajaj Finserv için %25,8'lik 10 yıllık CAGR; Bajaj Finance %28,3, Nifty Financial Services %13,8 ve Nifty 50 %11,4 ile kıyaslanmıştır. Bajaj Finserv için Sharpe oranı 0,50 ve bilgi oranı 0,48'dir.
Mart 2015'ten Mart 2026'ya kadar yeniden baz alınmış hisse fiyatı çizgi grafiğinin üzerinde üç KPI kartı (CAGR, Sharpe, bilgi oranı).
Sigorta PAT'ı ₹948 crore'dan (FY2019) ₹1.604 crore'a (FY2026) ve borç verme PAT'ı ₹2.197 crore'dan ₹9.774 crore'a yükseldi. COVID döneminde sigorta %32 artarken borç verme %19 düştü; PBT oynaklığı, motorların birlikte hareket etmesi durumundaki %23,0'a kıyasla %17,8 oldu.
Kesikli çizgili bir COVID vurgusu içeren iki sütun grafik ve üç aylık PBT korelasyon tablosu.
₹267.223 crore piyasa değerinden Finserv'in Bajaj Finance'teki ₹299.876 crore'luk payı çıkarıldığında eksi ₹32.653 crore zımni artık değer elde edilir. Artık değer; Hayat sigortası gömülü değeri ₹26.774 crore, Bajaj General, Health, AMC (AUM ₹35.768 crore), Markets ve ALT'leri içerir. Piyasa değeri verileri 29 Ekim 2026 itibarıyladır.
Üstte bir denklem şeridi ve artık değerde nelerin sayıldığını listeleyen altı kart.
400+ proje, 150+ uygulama ve 500+ üyeli bir ekiple beş AI alanı (Kurumsal, Tüketici, Ajan tabanlı, Veri AI, AI Yönetişimi). H1 FY2027 etkisi: ₹6.500+ crore kredi kullandırımı ve ₹90+ crore sigorta geliri.
Beş uydu balonu, açıklama bantları ve alt kısım boyunca istatistik çubuklarının bulunduğu turuncu bir merkezi daire.
Yatırım tezi: Nominal GSYH'nin yaklaşık 1,5 katı büyüyen finansal hizmetler, BFSI büyümesini yakalayan tek bir hisse senedi, borç verme, sigorta ve yatırımlar arasında çeşitlendirme ve 100 yıllık güven.
Önemli ifadelerin vurgulandığı, sade bir slayt üzerinde tek bir paragraf.
Aralık 2025'te sunulan: Toplam gelirin ₹134 bin crore'dan ₹315-340 bin crore'a (yaklaşık %20 CAGR), PAT'ın ₹9 bin crore'dan ₹21-24 bin crore'a (yaklaşık 2,5 kat) ve müşteri tabanının yaklaşık 100 milyondan yaklaşık 220 milyona çıkması.
Geleceğe yönelik beyan feragatnamesi içeren üç eşli sütun grafik (2025'e karşı 2030).
Konsolide finansal performans bölümünü açan ayırıcı.
Solda logolu mavi bir daire ve turuncu alt çizgili, ince mavi büyük harflerle yazılmış bölüm adı.
Bajaj Finance ₹24.576 crore (+%23), Bajaj General ₹9.991 crore (+%8), Bajaj Life ₹9.302 crore (+%16), diğerleri ₹356 crore ve tek başına ₹2.047 crore (+%38) eksi şirketler arası ₹(2.856) crore'dan, ₹37.215 crore'a kıyasla ₹43.416 crore'a (+%17) köprü.
Gelir karması halka grafiği ve yeşil veya kırmızı büyüme işaretleri içeren iki basamaklı köprü grafiği (Q2 FY2027 ve Q2 FY2026).
H1 konsolide geliri, ₹72.515 crore'a kıyasla ₹85.453 crore (+%18); Bajaj Finance ₹47.742 crore, Bajaj General ₹18.983 crore, Bajaj Life ₹19.518 crore ve tek başına ₹3.589 crore'dan (+%85) oluşmaktadır.
Üç aylık slaytla aynı köprü ve halka düzeni; slayt H1 olmasına rağmen kaynakta halka grafik 'Q2 FY2027' olarak etiketlenmiştir.
Ana ortaklık paylarına düşen PAT (vergi sonrası kâr), Bajaj Finance'ten ₹3.218 crore (+%29), Bajaj General'dan ₹170 crore (%37 düşüş), Bajaj Life'tan ₹(17) crore, diğerlerinden ₹(142) crore ve tek başına ₹1.458 crore (+%34) gelerek, ₹(1.929) crore'luk şirketler arası eliminasyon sonrası ₹2.758 crore (+%23, MTM hariç +%22) olarak gerçekleşti. Q2 FY2026 rakamı ₹2.244 crore idi.
Q2 FY2027 ve Q2 FY2026 için MTM hariç vurgusu içeren iki kademeli kâr köprüsü.
H1 ana ortaklık paylarına düşen PAT; Bajaj Finance'ten ₹6.289 crore (+%28), Bajaj General'dan ₹575 crore (%20 düşüş), Bajaj Life'tan ₹116 crore (+%452) ve tek başına ₹2.576 crore (+%82) gelerek ₹5.890 crore (+%17, MTM hariç +%13) oldu.
H1 FY2027 ve H1 FY2026 için MTM hariç vurgusu içeren iki kademeli kâr köprüsü.
Bajaj General Insurance bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Solda General logosu ve 'Caringly yours' sloganını içeren mavi daire, sağda bölüm adı.
Çeşitlendirilmiş portföy ve çok kanallı dağıtım yoluyla seçilen segmentlerde pazar payı büyüme stratejisi; dört farklılaştırıcı: derin ve geniş dağıtım, çeşitlendirilmiş ürün karması, operasyonel verimlilik ile teknoloji ve veri analitiği.
Her biri bir etiket ve madde işareti paneli içeren dört satırın üzerinde strateji beyanı kutusu.
GWP (Brüt Yazılan Prim) ₹7.056 crore (+%10,0), tarım ve devlet sağlığı hariç ₹5.636 crore (+%21,3), birleşik rasyo %104,5 (NATCAT hariç %102,0), teknik kâr/zarar ₹(115) crore, PAT ₹420 crore ve ödeme gücü rasyosu %339'a kıyasla %229.
Çeyrek, dönem ve FY2026 sütun gruplarını içeren lacivert başlıklı tablo.
PSU, özel, SAHI ve Bajaj General genelinde GDPI ile tarım ve devlet sağlığı hariç GDPI karşılaştırması. Q2 FY2027 GDPI büyümesi sektördeki %12'ye kıyasla Bajaj General için %10; tarım ve devlet sağlığı hariç tutulduğunda ise %13'e kıyasla %21 oldu.
FY25/26, Q2 ve H1 için büyüme mini tabloları ve pazar payı göstergelerini içeren iki panelli kümelenmiş yığılmış sütun grafikler.
PBT, daha düşük gerçekleşmiş kazançlar (₹329 crore), daha düşük faiz geliri (₹18 crore) ve daha yüksek hasar rasyosu (₹176 crore) sonrası, ₹214 crore'luk gider avantajıyla kısmen dengelenerek NATCAT öncesi ₹1.583 crore'dan ₹1.274 crore'a geriledi; ₹75 crore'luk NATCAT etkisiyle ₹1.199 crore seviyesinde kaldı.
Teknik zarar ve yatırım geliri için açıklamalı kutular içeren tek bir şelale grafiği.
H1 FY27 itibarıyla özkaynak ₹10.731 crore; FY2008'den bu yana sermaye girişi yok ve birikmiş kâr özkaynağın %97'sini oluşturuyor. H1 için ROE %15,2, AUM (Yönetilen Varlık) ₹36.313 crore, gerçekleşen yatırım getirisi %8,2 ve borçlanma araçlarının %94,1'i AAA veya devlet tahvillerinde.
Dört grafik paneli (sermaye ve özkaynak, ROE, AUM, gerçekleşen getiri) ve bir AUM karması halka grafiği (tahviller %46, devlet tahvili %33, hisse senedi %17, diğer %4).
FY25, FY26, Q2 ve H1 dönemlerinde bireysel kasko, bireysel sağlık, grup sağlığı, mülkiyet ve sorumluluk, tarım, devlet sağlığı ve diğerleri olarak ayrılmış iş karması; grup sağlığı H1 FY27'de %24 oldu.
Yedi renkli lejant içeren altı adet %100 yığılmış sütun.
Bireysel acenteler, bankalar, diğer kurumsal acenteler, brokerlar, doğrudan ve diğer kanallar arasındaki kanal karması; ayrıca bankasürans (260+ ortak), acente (73.900+ acente ve 95.000+ POSP), OEM'ler (50+ iş birliği, 9.500 bayi), kırsal (3,48 lakh çiftçi) ve dijital (25+ ortaklık) kartları.
Beş kanal kartının yanında yığılmış kanal karması sütunları.
Hasar rasyoları ile Motor OD ve TP GDPI karması: Q2 FY2027'de Motor OD %73,0 (NATCAT hariç %70,0), Motor TP %50,5 ve toplam Motor %60,7 oldu. Q2 FY2027 motor GDPI ₹2.037 crore olarak gerçekleşti.
İş karması tablosu, hasar rasyosu göstergeleri ve altı dönemlik yığılmış GDPI sütunları.
Q2 FY2027'de ₹2.762 crore (H1'de ₹4.639 crore) Sağlık, PA (Ferdi Kaza) ve seyahat GDPI. Grup işveren-çalışan sigortaları Q2 karmasının %64'ünü, devlet programları ise %18'ini oluşturdu; Q2 FY2027'de hasar rasyosu %97,6 oldu.
İş karması tablosu, hasar rasyosu satırı ve altı dönemlik yığılmış GDPI sütunları.
₹2.230 crore tutarındaki GDPI içinde, Q2 FY2027 karmasının %43'ünü ticari branşlar, %41'ini ise tarım oluşturdu. Hasar rasyosu Q2 FY2027'de %98,1, NATCAT hariç ise %78,1 oldu.
Yangın, nakliyat, mühendislik, sorumluluk, tarım ve diğerlerine göre ayrılmış karma tablosu, hasar rasyosu göstergeleri ve yığılmış GDPI sütunları.
Net Tavsiye Skoru (NPS), FY22 ve FY26 arasında sağlıkta 68'den 74'e, motorda ise 70'den 82'ye yükseldi. 10.000 yeni poliçe başına şikayet sayısı Q1 FY27'de Bajaj General için 1,97 iken, en iyi 5 rakip ortalaması 3,61 oldu.
İki kümelenmiş sütun grafik: FY22-FY26 arası NPS ve FY23-Q1 FY27 arası şikayet karşılaştırması.
H1 FY2027'de dijital hizmet oranı %92,9 (%68,9'u AI botları aracılığıyla), dijital poliçe düzenleme %96,0 ve dijital ödeme %97,5 (nakit %0,13) olarak gerçekleşti. AI girişimleri, kasko hasar kabul süresini %60, trafik sigortası (TP) hasar kayıt süresini (TAT) %50 ve kefalet senedi yüklenim süresini (TAT) %80 oranında azalttı.
Solda üç dijital metrik kartı ve sağda üç AI girişimi kartı.
H1 FY2027 metriklerini içeren platform kartları: web sitesi 121,6 lakh ziyaretçi ve 3,0 lakh poliçe, uygulama 67,8 lakh indirme, B Care portalı 22 lakh poliçe, Farmitra 16,7 lakh indirme ve 59 iş ortağı genelinde 240 entegrasyon.
Her biri kısa bir açıklama ve metrik satırı içeren üçerli üçlü (3x3) platform kartı ızgarası.
Dört temel sütun: varlık kalitesi (borçların %94,1'i AAA veya devlet tahvili, hisse senetlerinin %88,0'ı BSE 100'de), fiyatlandırma ve yüklenim, reasürans ve karşılık ayırma ile ödeme gücü; nihai zarar üçgenleri ile gösterilen ihtiyatlı karşılık ayırma vurgulanmıştır.
Her biri kenarlıklı bir madde işareti kutusuyla eşleştirilmiş dört sol taraflı etiket.
Bajaj Life Insurance bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Life logosu ve 'Life goals. Done.' sloganını içeren mavi daire ile sağda bölüm adı.
Dengeli ürün karması ile sürdürülebilir ve kârlı büyüme stratejisi; 598 şubede varlık, Bajaj Life Direct dahil dengeli dağılım, ULIP, geleneksel ve grup karması ve tüm yaşam döngüsünde AI kullanımı.
Madde işaretli panellere sahip dört farklılaştırıcı satırının üzerinde yer alan strateji kutusu.
RWRP ₹1.942 crore (+%5,0), bireysel koruma NB ₹217 crore (+%50,7), grup koruma NB ₹1.357 crore (+%80,9), yenileme ₹5.106 crore (+%17,3), GWP ₹10.277 crore, VNB ₹512 crore, NBM %21,6 ve ödeme gücü %346'ya kıyasla %255.
Q2, H1 ve FY2026 sütun gruplarını içeren lacivert başlıklı tablo.
Q2 FY2027 RWRP büyümesi Bajaj Life için %5 iken, özel sigortacılar için %10 ve sektör geneli için %11 oldu; H1 büyümesi %12 ve %13'e kıyasla %10 olarak gerçekleşti. Q2 FY2027'de pazar payı %5,6 oldu.
Pazar payı etiketleri ile FY2026, Q2 FY2027 ve H1 FY2027 için üç adet çubuk ve çizgi paneli.
RWRP bazlı ürün karması: bireysel birim bağlantılı (yaklaşık %41-45), par (yaklaşık %21), yıllık gelir (annuity), par olmayan tasarruf ve H1 FY2027'de %12 olan par olmayan koruma.
Beş kategorili lejant içeren altı adet %100 yığılmış çubuk grafik.
Bireysel koruma NBP, Q2 FY27'de ₹144 crore'a kıyasla ₹217 crore (+%51) ve H1'de ₹393 crore (+%55) oldu. Grup koruma NBP, Q2'de ₹1.357 crore'a (+%81) ve H1'de ₹2.723 crore'a (+%89) ulaştı.
FY, Q2 ve H1 dönemlerini kapsayan, büyüme vurgulu yan yana iki çubuk grafik.
Kanallara göre RWRP: Q2 FY27'de kurumsal işler ₹1.064 crore, acente ₹644 crore ve Bajaj Life Direct ₹233 crore; yıllık, çeyreklik ve yılbaşından bugüne büyüme etiketleri ile birlikte.
Büyüme etiketleri içeren dört küçük çubuk paneli (tüm şirket ve üç kanal).
H1 FY27 itibarıyla özkaynak ₹9.774 crore, yatırılan sermaye ₹1.206 crore olup FY2008'den bu yana sermaye girişi olmamıştır. AUM ₹146.322 crore (birim bağlantılı ₹90.325 crore; diğer ₹55.997 crore); borçların %96,4'ü AAA veya devlet tahvilindedir.
Özkaynak ve AUM çubuk grafikleri ile iki AUM karması halka grafiği (ULIP hisse senedi %76, ULIP dışı G-sec %53).
Q2 FY2027 ANP ₹2.364 crore (+%10,0), VNB ₹512 crore (+%39,6) ve NBM %21,6. H1 VNB ₹783 crore (+%52,9); hareketli FY2027 VNB ₹1.897 crore (+%44,3) ve NBM %20,8 olarak gerçekleşti.
Q2, H1 ve hareketli sütunları içeren geniş tablo ve üzerinde açıklayıcı maddeler.
H1 FY2026'daki ₹512 crore'dan (NBM %14,8) başlayan VNB köprüsü; karma ve profil etkisi ₹276 crore ve hacim etkisi ₹90 crore eklenerek GST öncesi ₹878 crore'a (NBM %21,6) ulaşmış, ardından ₹(95) crore GST etkisiyle ₹783 crore'a (NBM %19,2) inmiştir.
Ana çubukların altında NBM etiketleri bulunan tekli şelale grafiği.
Gömülü değer (EV), 31 Mart 2026'daki ₹25.300 crore'dan 30 Eylül 2026'da ₹26.774 crore'a yükseldi; bu artış ₹1.046 crore zaman değeri (unwinding), ₹783 crore VNB, ₹23 crore operasyonel fark ve ₹331 crore yatırım farkı ile sağlandı. EVOP ₹1.806 crore ve yıllıklandırılmış RoEV %14,8 oldu.
Başlangıç ve bitişte VIF ve NAV kırılımlarını gösteren şelale grafiği ve bir özet kutusu.
H1 FY27 itibarıyla kalıcılık oranları: 13. ayda %81, 25. ayda %71, 37. ayda %68, 49. ayda %62 ve 61. ayda %52.
Her biri kalıcılık ayına göre FY25, FY26, H1 FY26 ve H1 FY27'yi karşılaştıran beş küçük çubuk paneli.
İş güçlendirme, giriş ve yüklenim ile hizmet süreçlerinde dokuz girişim: Smart Coach, Customer 360, DIGI 2.0 (Kasım 2026'da yayına girmesi planlanıyor), Müşteri uygulaması (4,9L+ indirme, 4,1 puan), Humanoid (yaklaşık ₹225 crore yenileme), Smart Pitch, analitik modeller, temel sistem dönüşümü ve Marketing Assist.
Üç şerit başlık altında üçerli üçlü (3x3) kart ızgarası.
Dijital benimseme %89,4, 10 bin poliçe başına şikayet oranı 69, dijital self-servis %81,2, elektronik ödeme %95,2, bireysel hasar ödeme oranı %98,5, 10,7 lakh müşteri uygulaması işlemi ve 13,8 lakh WhatsApp kullanıcısı.
Alt bilgide tanımları bulunan yedi adet yuvarlatılmış metrik kutucuğu.
Dört risk alanı: varlık kalitesi (%96,4 AAA veya devlet tahvili, %82,3 NSE100 hisseleri), ürün fiyatlandırması, sürekli risk yönetimi ve kısmen ödenmiş tahviller ile vadeli faiz oranı anlaşmaları (FRA) kullanılarak yapılan varlık yükümlülük yönetimi.
Madde işaretli paneller içeren etiketli dört satır.
Bajaj Finserv Health bölümünü tanıtan ayırıcı.
Sağda Health logosu ve bölüm adının bulunduğu mavi daire.
Hindistan sağlık harcamaları FY23'te ₹8,8 lakh crore (GSYH'nin %3,37'si) oldu. ABD dış kaynak kullanımı referansı ₹3,8 lakh crore'un halihazırda dış kaynaklı olduğunu gösteriyor; Hindistan küresel nüfusun yaklaşık %18'ine sahip ancak sağlık harcamalarının yaklaşık %1'ini oluşturuyor.
Üç halka grafik (hizmetler, ödeme yapanlar, sağlayıcılar), altı içgörü kutusu ve bir ABD dış kaynak kullanımı çubuk grafiği.
Wellness, ayakta tedavi (OPD) ve yatarak tedavi (IPD) hizmetleri sunan, 130.000'den fazla doktor, 32.000'den fazla hastane, Q2 FY2027'de yaklaşık 5,6 milyon işlem, hasar değerlendirmesi için 660'tan fazla doktor ve AI öncelikli hasar değerlendirmesi sunan dijital öncelikli bir sağlık teknolojisi şirketi.
Madde işaretli panellere sahip dört farklılaştırıcı satırının üzerinde strateji kutusu.
Bir ağ yığınını (doktorlar, diş, teşhis, fitness, hastaneler, ilaç) bir tüketici yığını ve bir ödeme yapan yığını (kurumlar, sigortacılar, devlet, uluslararası) ile birleştiren platform modeli; Harvey-ball simgeleriyle gösterilen gösterge niteliğindeki ilerleme.
Bir tarafta ağ yığını, merkezde tüketici ve diğer tarafta ödeme yapan yığınının bulunduğu merkez diyagramı.
Beş iş kolu: kurumsal TPA (yönetilen prim ₹3.879 crore), Ayushman Bharat TPA (121 milyon kişi), bireysel TPA, 16 sigortacı için OPD hizmetleri ve uluslararası hizmetler (GMV ₹3.131 crore); 660 sağlık profesyoneli ve 500'den fazla teknoloji kaynağı ile desteklenmektedir.
Bir ana kutu ve istatistiklerin bulunduğu beş alt kutudan oluşan ağaç diyagramı.
12 ay boyunca koruyucudan üçüncü basamak bakıma kadar yirmi hizmet: koruyucu 2.117.704, birinci basamak 19.631.230, ikinci basamak 544.041 ve üçüncü basamak 2.184.495 işlem; eczane 14.779.365 ile en büyük paya sahip.
Vidal Health veya BFHL tarafından sunulan hizmetler için sayılar ve etiketler içeren dört bakım seviyesi sütunu.
2.400'den fazla ortak, 9 eyalet şeması ve 20 hizmetlik bir yelpaze ile desteklenen altı iş segmenti (işveren-çalışan, devlet, sigortacılara yönelik bireysel ürünler, katma değerli ürünler, teknoloji hizmetleri, tüketici hizmetleri).
Altında bir istatistik şeridi bulunan altı dikey kart.
Sağlık işlemleri Q2 FY26'daki 5.922 binden Q2 FY27'de 5.694 bine gerilerken, işlem değeri ₹3.049 crore'dan ₹3.295 crore'a yükseldi. Temel gelişmeler arasında Tamil Nadu NHIS'in kazanılması ve OPD planları için Star Health'in sisteme dahil edilmesi yer alıyor.
Temel gelişmeler listesinin yanında beş çeyreği kapsayan iki yığılmış çubuk grafik.
Toplam gelir ₹192 crore yerine ₹285 crore, PAT ₹(58) crore, aktarılan sermaye ₹1.250 crore ve net değer ₹414 crore. H1 metrikleri arasında izlenen 112.284 işlem, dolandırıcılık önleme ile tasarruf edilen ₹44 crore ve 60 dakika içinde gerçekleşen %74,50 taburcu oranı yer alıyor.
Solda finansal tablo, sağda altı metrik kutucuğu.
Bajaj Finserv Direct (Bajaj Markets) bölümünü tanıtan ayırıcı.
Sağda Markets logosu ve bölüm adının bulunduğu mavi daire.
Amazon ile Amazon Marketplace benzetmesini kullanarak ürün odaklı Bajaj Finance ile müşteri odaklı Bajaj Markets'ı (55+ kredi veren) karşılaştırır. Dijital kredilendirmenin FY2030'a kadar ₹11.310 crore'luk bir fırsatı aşması öngörülüyor.
Analoji logoları ve stratejik avantaj bandı ile iki sütunlu B2C ve B2B2C karşılaştırması.
En geniş BFSI ürün seçeneğine sahip, kârlı, AI öncelikli bir platform olma stratejisi; farklılaştırıcılar açık mimariyi, çeşitlendirilmiş ürün karmasını, teknoloji ve veri analitiğini ve operasyonel verimliliği kapsar.
Madde işaretli üç farklılaştırıcı satırının üzerinde strateji kutusu.
100'den fazla ortağın ve 140'tan fazla teklifle 34 finansal ürünün bulunduğu arz tarafı, Q2'de 221 milyondan fazla trafik, 48 milyondan fazla uygulama yüklemesi ve 90 binden fazla işlem yapan müşterinin bulunduğu talep tarafıyla buluşuyor.
Altı gri kart ile arz tarafından açık mimarili pazaryerine ve oradan talep tarafına akış.
Dikey ve kategori bazlı iş ortağı sayıları; 58 kredi, 19 sigorta, 29 fintech, 20 NBFC ve 10 banka olmak üzere toplam 106 benzersiz iş ortağından oluşmaktadır.
Bankalar, NBFC'ler, fintech'ler ve sigortacılar şeklinde gruplandırılmış logo duvarı ve iki adet iş ortağı sayısı tablosu.
Toplam gelir ₹90 crore'dan ₹123 crore'ye yükseldi; PAT ₹(28) crore, enjekte edilen sermaye ₹809 crore ve net değer ₹242 crore olarak gerçekleşti. Kredi hacmi ₹1.549 crore'dan ₹2.535 crore'ye, organik trafik ise 28 lakh'tan 47 lakh'a çıktı.
Finansal tablo ile kredi hacmi ve organik trafiği gösteren iki sütun grafik yan yana.
Bajaj AMC bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Asset Management logosunu içeren mavi bir daire ve sağda bölüm adı.
Sektör AUM'si 2.300'den 7.373 bin crore'ye (2020-2026), aylık SIP girişi ₹8.200'den ₹32.087 crore'ye ve bireysel yatırımcı sayısı 2,1'den 6,0 crore'ye yükseldi. AUM'nin 2047 yılına kadar ₹74'ten ₹2.791 lakh crore seviyesine çıkması öngörülüyor.
Üç sütun: büyüme beklentisi sütunları, AUM/GSYİH karşılaştırma grafiği ve 2026-2047 ölçeklenebilirlik tablosu.
Farklılaştırılmış ürünler, teknoloji, INQUBE yatırım felsefesi, risk yönetimi ile veri ve analitik üzerine inşa edilmiş; yenilikçi, gelecek odaklı ve fark yaratan bir AMC.
Beş sütun bloğuyla çevrelenmiş yarım daire şeklinde merkezi ifade.
Kategoriden yatırım stratejisine ve tarza kadar haritalandırılmış; esnek sermayeden (flexi cap) mega trendlere ve küçük sermayeye (small cap) kadar uzanan, şeffaf yaklaşımlı hisse senedi stratejileri.
Kategori, strateji ve tarzı gösteren üç sütunlu şerit (chevron) tablo.
Toplam gelir ₹24,2 crore, PAT ₹(45,1) crore, enjekte edilen sermaye ₹900 crore ve net değer ₹137 crore. AUM ₹35.768 crore (hisse senedi ₹21.379 crore, borç ₹13.053 crore, pasifler ₹1.337 crore) seviyesinde gerçekleşti ve dağıtıcı sayısı 52.996'ya ulaştı.
Finansal tablo, AUM döküm tablosu ve çeyreklik AUM ile dağıtıcıları gösteren iki sütun grafik.
Bajaj Finance bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Finance logosunu içeren mavi bir daire ve sağda bölüm adı.
Strateji, %4,3-%4,7 ROA ve %19-%21 ROE hedeflemektedir; müşteri tabanı 12,88 crore, çapraz satış tabanı ise 8,23 crore'dur. AUM dağılımı %30 kentsel, %12 kırsal, %13 MSME, %13 ticari ve %32 konut kredisi şeklindedir.
Madde işaretli paneller içeren beş farklılaştırıcı satırının üzerinde strateji kutusu.
AUM ₹584.624 crore (+%26,5), müşteri tabanı 12,88 crore, mevduatlar ₹69.754 crore, net toplam gelir ₹15.974 crore, PAT ₹6.267 crore, ROA %4,6, ROE %20,6, opex/NTI %33,0, GNPA %1,06 ve NNPA %0,42.
Çeyrek, dönem ve FY2026 sütunlarını içeren lacivert başlıklı tablo.
1,35 crore yeni kredi, 44,2 lakh yeni müşteri, fonlama maliyeti %7,31, kredi zararları ₹2.166 crore ve CRAR %20,33. Bajaj Financial Securities: net toplam gelir ₹160 crore, PAT ₹64 crore ve ROE %11,6.
Madde işaretli özet listesi ve en altta Bajaj Financial Securities bandı.
Toplam müşteri tabanı 12,89 crore'ye, çapraz satış yapılan müşteri tabanı ise 8,23 crore'ye (%63,9) ulaştı. Q2 FY2027'de çeyreklik müşteri kazanımı 0,44 crore oldu.
Q2 FY26, Q2 FY27 ve Q1 FY27'yi karşılaştıran ters huni ve çeyreklik kazanımları gösteren şerit (chevron) satırı.
Bajaj Housing Finance bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Housing logosunu içeren mavi bir daire ve sağda bölüm adı.
Makul ROE ile ölçeklenebilir bir bilançoya odaklanma; Prime Housing ve Kira Geliri İskontosu (LRD) ile desteklenen düşük riskli model; eksiksiz konut kredisi paketi ve bankalar, para piyasası ve NHB genelinde çeşitlendirilmiş borçlanma.
Madde işaretli dört farklılaştırıcı satırının üzerinde strateji kutusu.
AUM ₹158.205 crore (+%24,8), net toplam gelir ₹1.254 crore, PAT ₹757 crore, ROA %2,2, ROE %12,7, GNPA %0,29, NNPA %0,12, opex/NTI %19,1 ve kullandırılan krediler ₹19.935 crore (+%25,3).
Çeyrek, dönem ve FY2026 sütunlarını içeren lacivert başlıklı tablo.
Ekler bölümünü tanıtan ayırıcı slayt.
Turuncu alt çizgili, tamamı büyük harf mavi metin başlığı.
One Finserv hikayesi ekini tanıtan ayırıcı slayt.
Turuncu alt çizgili, tamamı büyük harf mavi metin başlığı.
'BFS Müşterileri' etrafında dönen müşteri ihtiyaçları çarkı (tüketici kredileri, kredi limitleri, MSME, konut kredisi, genel ve hayat sigortası, sağlık, varlık yönetimi, aracılık, ödemeler, ödüller, ortaklıklar) ve her bir iş kolunun onlara nasıl hizmet ettiğine dair açıklamalar.
Merkezinde halka etiketleri bulunan dairesel çark ve onu çevreleyen mavi vurgulu metin blokları.
Sekiz ilke: tekliflerin genişletilmesi (750+ ürün, 4.000+ şehir, 0,5 MM+ dağıtım ağı), derin ortaklıklar, yeni girişimler, farklılaşma arzusu, dijitalleşme, sürekli kıyaslama (benchmarking), müşteri odaklılık ve verimli risk ve sermaye yönetimi.
Madde işaretli listeler içeren sekiz adet kesikli kenarlıklı kutu.
İnovasyon, çeviklik ve sahiplenme üzerine bir amaç beyanı; dört kurucu değer (müşteri odaklılık, geliştirme ve delege etme, gelişim zihniyeti, sorumlu olma) ve dört davranış (basitleştirmek için inovasyon yapma, yetenek oluşturucu olma, sürekli dönüşüm, doğru olanı yapma) ile desteklenmektedir.
Değerler ve davranışlar için iki ikon satırının üzerinde yer alan amaç alıntı kutusu.
31 Mart 2026 itibarıyla sekiz şirket kartı; 2000 yılında yatırılan ₹100'ün ₹2.34.715 olduğu Bajaj Finance, %35'lik 5 yıllık VNB CAGR değerine sahip Bajaj Life ve ₹140.706 crore AUM'ye sahip Bajaj Housing Finance dahildir. BFL kartındaki ₹372.986 crore tutarındaki AUM, sayfa 95'te gösterilen ₹509.975 crore tutarındaki FY2026 AUM ile eşleşmemektedir.
Madde işaretli listeler içeren sekiz şirket kartı ve AAA (Stabil) ve A1+ derecelendirmelerine ilişkin bir alt bilgi.
30 Eylül 2026 itibarıyla sermaye yeterliliği veya ödeme gücü BFL için %20, Bajaj Life için %255, Bajaj General için %229 ve BHFL için %21 olup, toplamda ₹40.261 crore tutarında fazla sermaye bulunmaktadır. 1 Nisan 2021'den bu yana üretilen net sermaye ₹9.664 crore olmuştur.
Şirket başına bir sütun ve minimum, fiili, fazla ve üretilen net sermaye satırlarını içeren geniş tablo.
Bajaj Finserv konsolide net toplam geliri FY2026'da ₹150.523 crore ve PAT ₹9.801 crore; Bajaj General GWP ₹23.326 crore ve birleşik oran %102,8; Bajaj Life VNB ₹1.626 crore, gömülü değer ₹25.299 crore ve AUM ₹133.563 crore.
Büyüme, 5 yıllık ve 10 yıllık CAGR sütunları ile FY2016, FY2021, FY2025 ve FY2026 değerlerini içeren tablo.
Bajaj Finance FY2026 net toplam geliri ₹54.126 crore, PAT ₹19.332 crore, AUM ₹509.975 crore ve ROE %18,1; Bajaj Housing Finance PAT ₹2.560 crore ve AUM ₹140.706 crore.
Bajaj Finance ve Bajaj Housing Finance'i kapsayan önceki slaytla aynı tablo düzeni.
ESG güncellemesini tanıtan ayırıcı.
Düz bir slayt üzerinde alt başlık içeren salt metin başlık.
Sekiz odak alanı: yönetişim, finansal kapsayıcılık, çevreyi koruma ve kollama, toplumu güçlendirme, müşteri odaklılık, insan sermayesi yönetimi, bilgi ve siber güvenlik ve paydaş katılımı.
Kısa açıklamalar içeren ikiye dörtlük ikon kartları ızgarası.
%95 (Bajaj General) ve %98 (Bajaj Life) oranında sorumlu yatırımlar, 30+ MM krediyle yeni tanışan müşteri, 90,4 MM kWh rüzgar enerjisi, 9,3 MM faydalanıcı ile ₹416 crore CSR harcaması ve %99,3 (Life bireysel) ve %95,4 (General) hasar ödeme oranı. Cinsiyet çeşitliliği yaklaşık %14'tür.
Madde işaretleri içeren altı ikon paneli ve FY2032'ye kadar yenilenebilir enerji ve karbon nötrlüğü üzerine bir banner.
Bajaj Beyond aracılığıyla Bajaj Group şirketleri; gençlerin becerilerini geliştirme, çocuk gelişimi ve Pune şehri altyapısı genelinde 2 crore bireyi etkilemek için beş yıl boyunca ₹5.000 crore taahhüt etmiştir.
Bir fotoğraf şeridi ile üç sütunun üzerinde yer alan taahhüt başlığı.
Hindistan ve BFSI fırsatı ekini tanıtan ayırıcı.
Alt başlık içeren salt metin başlık.
1,45 milyar+ Aadhaar kimliği oluşturuldu, Eylül 2026'da aylık 24,07 milyar UPI işlemi, 500 milyon+ işlemle ONDC, 2029'a kadar 422 milyar USD değerinde fintech pazarı ve 97,8 crore+ ABHA kimliği.
Temaya göre gruplandırılmış istatistik vurguları içeren ikon infografiği.
Hindistan düşük sigortalı kalmaya devam ediyor: GSYİH payı olarak penetrasyon hayat sigortasında %2,7 ve hayat dışı sigortada %1,0; sigorta yoğunluğu hayat sigortasında 72 ABD doları ve hayat dışı sigortada 25 ABD dolarıdır. Hindistan'ın FY2015-25 için kişi başına GSYİH CAGR değeri %6,2'dir.
Penetrasyon, yoğunluk, kişi başına GSYİH CAGR ve nüfus kompozisyonunu kapsayan dört grafik.
Ürün paketlerini ve ek analizleri tanıtan ayırıcı.
Tamamı büyük harf, mavi, salt metin başlık.
Kişisel, ticari, KOBİ, kırsal ve ortaklık segmentleri için ürün listeleri; dönem içinde piyasaya sürülen yeni ürünler turuncu ile vurgulanmıştır.
Turuncu vurgular ve bir ikon illüstrasyon şeridi içeren beş yoğun metin sütunu.
İhtiyaca göre ürün kadranı: mortalite (hayat koruma), uzun vadeli servet, uzun ömür (emeklilik planlaması) ve morbidite (sağlık koruma). Metin katmanı görüntü tabanlıdır, bu nedenle yalnızca ürün logoları görünür.
Ürün logoları ve ek teminatlar (riders) ile çevrili kadran dairesi.
Bajaj Finance için tüketici, KOBİ, ticari, kırsal, mevduat, ödemeler ve ortaklıklar genelinde numaralandırılmış ürün listeleri, ayrıca dokuz Bajaj Housing Finance ürünü ve on Bajaj Financial Securities ürünü.
Segment ve şirkete göre gruplandırılmış yoğun numaralandırılmış sütunlar.
Beş yıllık (FY2022-FY2026) karşılaştırma: GWP CAGR %13,1'e karşı %10,7, birleşik rasyo %101,1'e karşı %118,5, kümülatif PAT ₹8.011 crore'ye karşı ₹4.859 crore, ROE %15,9'a karşı %1,3, pazar payı %7,4'ten %8,3'e ve ödeme gücü %302'ye karşı %119.
Yeşil yukarı oklar ve açıklayıcı metinler içeren altı KPI kutusu ve bir IFRS 17 notu.
İş koluna göre GDPI büyümesi: Q2 FY2027 toplam motor %18,3'e karşı sektör %12,4, grup sağlık %33,4'e karşı %16,9 ve tarım ile devlet sağlığı hariç toplam %21,5'e karşı %13,2.
Bajaj General ve sektör için Q2 ve H1 sütunlarını içeren iş kolları tablosu ve yorum maddeleri.
Q2 FY2027 net hasar rasyoları: yangın %136,0 (NATCAT hariç %69,2), toplam motor %60,7, sağlık, Ferdi Kaza (PA) ve seyahat %97,6 ve toplam %83,7; tarım, devlet sağlığı ve NATCAT hariç toplam %74,2 olarak gerçekleşti.
FY2027 ve FY2026 için Q2 ve H1 hasar rasyolarını içeren iş kolları tablosu.
31 Mart 2026 itibarıyla nihai net hasar yeniden tahminlerini içeren yoğun kaza yılı kohort tablosu. 2016 ve öncesi kohortu için orijinal tahmin ₹16.869 crore olup, AY2021 için olumlu gelişim ₹967 crore'dur.
Kaza yılı sütunları ve diyagonal yeniden tahmin satırları içeren geniş üçgen sayısal tablo.
Kümülatif ödemeleri içeren yoğun kaza yılı kohort tablosu. 2016 ve öncesi kohortu için 4. yıla kadar %89'u, 7. yıla kadar %92'si ödenmiştir; net tazminat karşılıkları ₹3.532 crore seviyesindedir.
Ödeme diyagonalleri ve ödenme yüzdesi satırları içeren geniş üçgen sayısal tablo.
Motor TP için yoğun kaza yılı kohort tablosu. 2016 ve öncesi kohortu için orijinal tahmin ₹4.087 crore olup, AY2021 için olumlu gelişim ₹559 crore'dur.
Kaza yılı sütunları ve diyagonal yeniden tahmin satırları içeren geniş üçgen sayısal tablo.
Motor TP için uzun kuyruklu bir yapı gösteren yoğun kümülatif ödeme tablosu: 2016 ve öncesi kohortu için %57 ve %69 olan oranlara kıyasla, son kohortların 4. yıla kadar sadece %24-%27'si, 7. yıla kadar ise %41-%48'i ödenmiştir.
Ödeme diyagonalleri ve ödenme yüzdesi satırları içeren geniş üçgen sayısal tablo.
IMTPIP havuzu 1 Nisan 2007'den 31 Mart 2012'ye kadar sürmüş ve Bajaj General'a ₹2.059 crore ödenmiştir. FY2026 itibarıyla beklenen hasarlar ₹2.374 crore, ödenen ₹2.118 crore ve ayrılan karşılık ₹256 crore'dur.
Küçük bir üç sütunlu karşılık tablosunun üzerinde yer alan açıklayıcı maddeler.
Beş yıllık (FY2021-FY2026) karşılaştırma: GWP CAGR %22'ye karşı %10, RWRP %25'e karşı %12, VNB %35'e karşı %17, AUM %13'e karşı %11, ödeme gücü %266'ya karşı %170-%240 ve pazar payı %3,3'ten %5,7'ye.
Açıklayıcı metinler ve bir IFRS 17 olumlu etki notu içeren altı KPI kutusu.
Q2 FY2027 yatırımcı sunumunun kapanış slaytı.
Bajaj logosu ile sade bir slayt üzerinde ortalanmış 'Teşekkürler' mesajı.
Sunumun yalnızca bilgilendirme amaçlı olduğunu ve bir menkul kıymet teklifi olmadığını, ileriye dönük beyanların risk ve belirsizlikler içerdiğini ve okuyucuların kendi değerlendirmelerini yapmaları gerektiğini belirten yasal uyarı.
Tüm slayda yayılmış yoğun yasal metin.
Bu slayt ve temel sunum içeriği hakkında yaygın sorular.
Bajaj Finserv, Nisan'dan Mart'a kadar süren Hindistan mali yılını takip etmektedir. FY2027, Nisan 2026'dan Mart 2027'ye kadar sürer; bu nedenle Q2 FY2027, Temmuz-Eylül 2026 dönemini (30 Eylül 2026'da sona eren çeyrek) ve H1 FY2027 ise Nisan-Eylül 2026 dönemini kapsar.
Bu, 3 Kasım 2026 tarihinde BSE ve NSE (NSE: BAJAJFINSV, BSE: 532978) borsalarına sunulan İngilizce orijinal yatırımcı sunumudur. Bir slaytta aksi belirtilmedikçe tüm tutarlar ₹ crore (bir crore 10 milyona eşittir) cinsindendir.
Konsolide toplam gelir ₹43.416 crore (+%16,7) ve konsolide vergi sonrası kâr ₹5.952 crore (+%25,4) olarak gerçekleşti. Ana ortaklığa ait vergi sonrası kâr ₹2.758 crore (+%22,9) ve konsolide özkaynaklar ₹83.974 crore oldu.
Sunum; Bajaj Finance, Bajaj Housing Finance, Bajaj General Insurance, Bajaj Life Insurance, Bajaj Finserv Health, Bajaj Finserv Direct (Bajaj Markets), Bajaj AMC ve Bajaj Financial Securities şirketlerini kapsamaktadır. Bölümler; performans özeti, grup yapısı ve stratejisi, finansal performans, her şirket için ayrı bir bölüm ve One Finserv hikayesi, ESG ile Hindistan ve BFSI fırsatlarına ilişkin eklerden oluşmaktadır.
Bajaj Finance ₹584.624 crore AUM ve ₹6.267 crore PAT bildirdi. Bajaj Life, %21,6 yeni iş marjı ile ₹512 crore VNB bildirdi ve Bajaj General'ın birleşik oranı %104,5 oldu.
Evet, yapısal bir referans olarak kullanabilirsiniz. Şerit başlıklar altındaki KPI kutucuklarını, konsolide gelir ve kâr köprülerini, waterfall grafiklerini, sermaye tablolarını, bölüm ayırıcılarını ve kaza yılı hasar üçgenlerini (loss triangles) içerir. Düzenleri ilham kaynağı olarak kullanın ve tüm içeriği kendi rakamlarınızla değiştirin.
Evet, PDF bu galeri sayfasından indirilebilir. İçerik Bajaj Finserv'in kendi halka açık yatırımcı sunumudur ve sunumun yasal uyarısı bunun bir menkul kıymet teklifi olmadığını belirtir.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Profesyonel tasarımları referans alın, stilinizi seçin ve mükemmel metin oluşturma ile slaytlar oluşturun. Nano Banana ile desteklenir—şimdi sunumunuzu oluşturmaya başlayın.
Slaytlar için AI Ajanınız. Akıllı sunum oluşturma ile zaman kazanın, daha hızlı parlayın.
Tüm hizmetler çevrimiçi© 2026 2slides. Tüm hakları saklıdır.