
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Japonii
Prezentacja wyników Yokogawa Electric za H1 FY2026: wyniki za pierwsze półrocze roku fiskalnego kończącego się w marcu 2027 r. (od 1 kwietnia do 30 września 2026 r.), zrewidowana prognoza całoroczna oraz aktualizacja postępów planu średnioterminowego GS2028 przedstawiona przez CEO. Jest to prezentacja w języku japońskim (2027年3月期 第2四半期 決算説明会) z dnia 4 listopada 2026 r., opublikowana w systemie TDnet Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Wszystkie kwoty podano w setkach milionów jenów (億円), chyba że zaznaczono inaczej.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Yokogawa Electric za H1 FY2026: wyniki za pierwsze półrocze roku fiskalnego kończącego się w marcu 2027 r. (od 1 kwietnia do 30 września 2026 r.), zrewidowana prognoza całoroczna oraz aktualizacja postępów planu średnioterminowego GS2028 przedstawiona przez CEO. Jest to prezentacja w języku japońskim (2027年3月期 第2四半期 決算説明会) z dnia 4 listopada 2026 r., opublikowana w systemie TDnet Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Wszystkie kwoty podano w setkach milionów jenów (億円), chyba że zaznaczono inaczej.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy z kodem papierów wartościowych 6841, nazwą firmy Yokogawa Electric Corporation, tytułem „Briefing dotyczący wyników finansowych za II kwartał roku fiskalnego kończącego się w marcu 2027 r.” oraz datą 4 listopada 2026 r.
Biała lewa kolumna z logo YOKOGAWA i hasłem „Co-innovating tomorrow”; duże zdjęcie z zielonym efektem bokeh po prawej stronie z żółtym kwadratem marki i białym tekstem tytułowym.
Agenda podzielona na trzy części: 1) Przegląd skonsolidowanych wyników za II kwartał roku fiskalnego kończącego się w marcu 2027 r. (str. 3, dyrektor i członek zarządu, szefowa działu księgowości i finansów, Michiko Nakajima); 2) Materiały uzupełniające (str. 19: wyniki kwartalne, pozycje pozaoperacyjne i nadzwyczajne, portfel zamówień według segmentów i podsegmentów, R&D, amortyzacja i nakłady inwestycyjne, bilans, kurs akcji); 3) Inicjatywy na rzecz osiągnięcia GS2028 (str. 28, dyrektor, reprezentatywny członek zarządu i prezes Kunimasa Shigeno).
Ponumerowana lista agendy na białym tle z nazwiskami prelegentów wciętymi pod każdą sekcją; zielony pasek zdjęć z żółtym kwadratem na prawej krawędzi.
Otwiera sekcję CFO. Okres objęty raportem: od 1 kwietnia 2026 r. do 30 września 2026 r. Prelegentka Michiko Nakajima, dyrektor, członek zarządu i szefowa działu księgowości i finansów; data 4 listopada 2026 r.
Taki sam układ jak na okładce: kolumna z logo po lewej stronie, obraz z zielonym efektem bokeh z żółtym kwadratem i białym nagłówkiem po prawej.
Wyniki za II kwartał (I półrocze): wzrost zamówień zarówno w segmencie Control, jak i Measurement, przy czym Measurement odnotował gwałtowny wzrost; sprzedaż wzrosła głównie dzięki wzrostowi w Measurement i kursom walut; zysk operacyjny spadł. Control: wyższa sprzedaż głównie dzięki kursom walut, niższy zysk operacyjny przy słabszej marży brutto i wyższych kosztach SG&A; Measurement: wyższa sprzedaż i zysk. Zrewidowana prognoza całoroczna: zamówienia Control bez zmian, sprzedaż +100 miliardów jenów, zysk operacyjny bez zmian; zamówienia Measurement +200 miliardów jenów, sprzedaż +40 miliardów jenów, zysk operacyjny +30 miliardów jenów.
Granatowy pasek tytułowy z żółtym akcentem; dwa podkreślone bloki nagłówkowe (wyniki za I półrocze, prognoza całoroczna) z wciętym tekstem wypunktowanym.
I połowa FY2025 vs I połowa FY2026 (sto milionów jenów): zamówienia z 3 004 do 3 656 (+652, +21,7%, wpływ walut +265); sprzedaż z 2 820 do 2 982 (+162, +5,8%, wpływ walut +208); zysk operacyjny z 390 do 357 (-32, -8,4%, wpływ walut +52); ROS z 13,8% do 12,0% (-1,8 pkt); zysk zwyczajny z 397 do 363 (-34, -8,6%); zysk netto okresowy przypadający na właścicieli z 294 do 231 (-63, -21,5%). USD/JPY z 146,26 do 159,90. Wyłączając wpływ walut: zamówienia +387 sto milionów jenów (+12,9%) dzięki małym projektom Control i popytowi na centra danych AI w Measurement; sprzedaż -46 sto milionów jenów (-1,6%); zysk operacyjny -84 sto milionów jenów (-21,6%) z powodu słabszej marży brutto w Control i wyższych kosztów SG&A.
Trzy linie komentarza z punktorami w kształcie rombów nad tabelą finansową z granatowymi etykietami wierszy; kolumna FY26 1H jest wyróżniona żółtą ramką.
Wykres kaskadowy od zysku operacyjnego za I połowę FY2025 wynoszącego 390 sto milionów jenów: -22 niższy zysk brutto z niższej sprzedaży (bez walut), -21 pogorszenie marży brutto, -42 wyższe koszty SG&A (głównie koszty personelu), co daje 306 wyłączając wpływ walut; +52 efekt walutowy przynosi zysk operacyjny za I połowę FY2026 na poziomie 357. Wstawka walutowa: USD 146,26 do 159,90, EUR 168,84 do 184,48.
Wykres mostkowy (kaskadowy) z ciemnoniebieskimi słupkami początkowymi i końcowymi, jasnoniebieskim słupkiem bez wpływu walut i czerwonymi etykietami ujemnymi; tabela kursów walut w szarym objaśnieniu w prawym górnym rogu; ostatni słupek ujęty w żółtą ramkę.
Trzyletnie porównanie I półrocza (FY24 1H / FY25 1H / FY26 1H, sto milionów jenów). Zamówienia 2 910 / 3 004 / 3 656 (Control 2 731 / 2 817 / 3 173; Measurement 158 / 163 / 473). Sprzedaż 2 666 / 2 820 / 2 982 (Control 2 506 / 2 645 / 2 759; Measurement 142 / 152 / 213). Zysk operacyjny 363 / 390 / 357 (Control 339 / 361 / 298; Measurement 29 / 30 / 62). Control bez wpływu walut: zamówienia +139 sto milionów jenów (+4,9%), sprzedaż -75 sto milionów jenów (-2,8%), zysk operacyjny -103 sto milionów jenów (-28,7%). Measurement bez wpływu walut: zamówienia +262 sto milionów jenów (+161,1%), sprzedaż +43 sto milionów jenów (+28,4%), zysk operacyjny +21 sto milionów jenów (+70,5%).
Punkty komentarza na górze; trzy umieszczone obok siebie skumulowane wykresy słupkowe (zamówienia, sprzedaż, zysk operacyjny) z deltami rok do roku po prawej stronie; legenda kolorów dla segmentów Control, Measurement oraz New businesses & others.
Zamówienia Control I połowa FY25 do I połowy FY26 (sto milionów jenów): Japonia z 720 do 793 (+73); Azja z 864 do 1 081 (+216), w tym Azja Południowo-Wschodnia i Daleki Wschód z 443 do 498, Chiny z 295 do 416 (+122), Indie z 127 do 166; Europa i WNP z 274 do 290; Bliski Wschód i Afryka z 653 do 612 (-41); Ameryka Północna z 209 do 288 (+79); Ameryka Łacińska z 97 do 110; rynki zagraniczne z 2 098 do 2 380; łącznie z 2 817 do 3 173 (+356). Sprzedaż Control: Japonia z 697 do 658 (-39), Azja z 792 do 873, Bliski Wschód i Afryka z 520 do 574, Ameryka Północna z 247 do 264, łącznie z 2 645 do 2 759 (+114). Zamówienia wzrosły głównie w Azji, Ameryce Północnej i Japonii, pomimo wycofania się z dużych zamówień na Bliskim Wschodzie.
Pojedyncza linia komentarza nad dwiema równoległymi tabelami regionalnymi (zamówienia po lewej, sprzedaż po prawej) z granatowymi etykietami regionów i wyróżnioną kolumną za 1H FY26.
Zamówienia w segmencie Control (1H FY24 / 1H FY25 / 1H FY26, sto milionów jenów): Energy & Sustainability 1 526 / 1 639 / 1 688 (+49, +3,0%); Materials 989 / 929 / 1 216 (+287, +30,8%); Life 217 / 249 / 269 (+20, +8,2%); łącznie 2 731 / 2 817 / 3 173 (+356, +12,6%). Sprzedaż w segmencie Control: Energy & Sustainability 1 264 / 1 430 / 1 518 (+88, +6,2%); Materials 1 033 / 989 / 1 005 (+16, +1,6%); Life 209 / 226 / 236 (+10, +4,4%); łącznie 2 506 / 2 645 / 2 759 (+114, +4,3%). Kurs USD/JPY 152,40 / 146,26 / 159,90.
Dwa skumulowane wykresy słupkowe obok siebie (zamówienia, sprzedaż) w kolorach morskim, fioletowym i pomarańczowym; kolumny zmiany i tempa wzrostu po prawej stronie; plakietki z kursami walut pod każdym słupkiem.
Kwartalne zamówienia od Q1 FY24 do Q2 FY26 dla Energy & Sustainability, Materials i Life, każde z podziałem na małe i duże zamówienia. Duże zamówienia definiuje się jako 300 milionów jenów / 3 mln US$ lub więcej dla E&S, 200 milionów jenów / 2 mln US$ dla Materials oraz 100 milionów jenów / 1 mln US$ dla Life, głównie CAPEX, taki jak instalacje systemów; małe zamówienia są poniżej tych progów, głównie OPEX, taki jak MRO i modernizacje systemów. Małe zamówienia stanowią stabilną bazę w każdym podsegmencie; Materials wykazuje najwyższy kwartał w Q2 FY26. Dokładne wartości słupków nie są podane na slajdzie.
Trzy kwartalne wykresy kolumnowe obok siebie z dwukolorowymi stosami (małe vs duże) i kwartalnym wierszem walutowym poniżej; przypis z definicjami na dole.
Kwartalne zamówienia od Q1 FY25 do Q2 FY26 według branż (sto milionów jenów). Energy & Sustainability: Upstream 346 / 314 / 257 / 279 / 254 / 293, Downstream 283 / 280 / 267 / 287 / 346 / 246, plus Power, Renewable Energy, Water i inne E&S (Q2 FY26 Power 95, Renewable 42, Water 69, inne 96). Materials: Chemicals 225 / 242 / 217 / 290 / 256 / 275 oraz Mobility & Electric rosnące do 180 w Q2 FY26, plus Mining & Metals, Pulp & Paper i inne Materials. Life: Food & Beverage, Pharmaceutical i inne Life (Q2 FY26: 41, 26 i 66).
Duży skumulowany wykres kolumnowy dla Energy & Sustainability po lewej; mniejsze skumulowane wykresy dla Materials (góra po prawej) i Life (dół po prawej), z etykietami branż obok ostatniego słupka.
Operacyjne, inwestycyjne i wolne przepływy pieniężne (sto milionów jenów): 1H FY24 397 / -125 / 273; FY24 990 / -286 / 704; 1H FY25 358 / -114 / 244; FY25 860 / -331 / 528; 1H FY26 368 / -157 / 211.
Grupowy wykres kolumnowy z zielonym operacyjnym CF, czerwonym inwestycyjnym CF poniżej osi i fioletowym FCF; etykiety okresów w granatowych (półrocza) i szarych (pełne lata) ramkach; 1H FY26 w żółtej ramce.
Zrewidowana na podstawie wyników za H1 i perspektyw. Wynik FY25 / prognoza z 7 maja FY26 / prognoza z 4 listopada FY26 (sto milionów jenów): zamówienia 6 178 / 6 450 / 6 650 (+200 względem poprzedniej, +7,6% r/r); sprzedaż 6 048 / 6 150 / 6 290 (+140, +4,0%); zysk operacyjny 826 / 850 / 880 (+30, +6,6%); ROS 13,6% / 13,8% / 14,0%; zysk zwyczajny 843 / 850 / 880; zysk przed opodatkowaniem 789 / 850 / 880; podatek dochodowy 209 / 265 / 275; zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 581 / 585 / 605 (+20, +4,1%); EPS 227,72 jenów / 229,75 jenów / 241,80 jenów. Założenie kursowe bez zmian na poziomie 150,00 jenów za dolara US$ (wynik FY25 151,17 jenów).
Szeroka tabela prognoz z granatowymi etykietami wierszy; kolumny dla poprzedniego wyniku, pierwotnej i zrewidowanej prognozy, zmiany względem poprzedniej prognozy, zmiany r/r i tempa wzrostu; wyróżniona kolumna zrewidowana.
Mostek dla pełnego roku od zysku operacyjnego FY25 wynoszącego 826 sto milionów jenów: +130 wyższy zysk brutto z wyższej sprzedaży (bez wpływu walut), +15 poprawa marży brutto, -85 wyższe koszty SG&A, co daje 886 bez wpływu walut; -6 efekt walutowy daje prognozę na FY26 w wysokości 880. Założenia kursowe: USD z 151,17 na 150,00, EUR z 175,65 na 170,00.
Wykres kaskadowy odzwierciedlający stronę 6: ciemnoniebieski słupek FY25, dodatnie jasnoniebieskie pola, czerwone wartości ujemne, jasnoniebieski słupek bez wpływu walut i słupek prognozy w żółtej ramce; wstawka walutowa w prawym górnym rogu.
FY25 / prognoza z 7 maja FY26 / prognoza z 4 listopada FY26 (sto milionów jenów). Zamówienia 6 178 / 6 450 / 6 650: Control 5 709 / 6 030 / 6 030 (bez zmian), Measurement 420 / 390 / 590 (+200). Sprzedaż 6 048 / 6 150 / 6 290: Control 5 655 / 5 730 / 5 830 (+100), Measurement 340 / 390 / 430 (+40). Zysk operacyjny 826 / 850 / 880: Control 752 / 765 / 765 (bez zmian), Measurement 78 / 90 / 120 (+30), Nowe biznesy i inne około -4 / -5 / -5.
Trzy panele słupkowe skumulowane (zamówienia, sprzedaż, zysk operacyjny) porównujące wynik faktyczny, pierwotną i zrewidowaną prognozę, z etykietami zmian względem poprzedniej prognozy i legendą kolorów segmentów.
Segment Control: wyniki za FY25 vs prognoza na FY26 (sto milionów jenów). Zamówienia: Japonia 1 540 / 1 540; Azja 1 661 / 1 840 (+178), w tym Azja Południowo-Wschodnia i Daleki Wschód 810 / 850, Chiny 555 / 630, Indie 297 / 360; Europa i WNP 608 / 585 (-24); Bliski Wschód i Afryka 1 177 / 1 150 (-26); Ameryka Północna 517 / 670 (+153); Ameryka Łacińska 205 / 245 (+40); łącznie 5 709 / 6 030 (+321). Sprzedaż: Japonia 1 515 / 1 515; Azja 1 642 / 1 785 (+142); Europa i WNP 636 / 610; Bliski Wschód i Afryka 1 153 / 1 100 (-53); Ameryka Północna 516 / 610 (+95); Ameryka Łacińska 193 / 210; łącznie 5 655 / 5 830 (+175).
Dwie sąsiadujące tabele regionalne (zamówienia i sprzedaż) w tym samym stylu co na slajdzie 8, z wyróżnioną kolumną prognozy.
Zamówienia w segmencie Control: FY25 / prognoza z 7 maja / prognoza z 4 listopada (sto milionów jenów): Energy & Sustainability 3 258 / 3 485 / 3 375 (-110); Materials 1 952 / 2 020 / 2 130 (+110); Life 499 / 525 / 525; łącznie 5 709 / 6 030 / 6 030. Sprzedaż w segmencie Control: Energy & Sustainability 3 148 / 3 215 / 3 235 (+20); Materials 2 018 / 2 025 / 2 085 (+60); Life 489 / 490 / 510 (+20); łącznie 5 655 / 5 730 / 5 830 (+100). Założony kurs wymiany: 150,00 ¥ za 1 dolara US$.
Dwa skumulowane wykresy słupkowe (zamówienia, sprzedaż) z kolorami podsegmentów i kolumną zmiany względem poprzedniej prognozy; poniżej wskaźniki kursów walut.
Zatwierdzono dywidendę tymczasową w wysokości 46 ¥ na akcję, przy czym prognoza rocznej dywidendy za FY26 pozostaje bez zmian na poziomie 92 ¥ (46 ¥ tymczasowa + 46 ¥ końcowa). Dywidenda na akcję wzrosła z 25 ¥ (2016) do 30, 32, 34, 34, 34, 34, 40 (2023), 58 (2024), 78 (2025) i prognozowanych 92 ¥ (2026), zgodnie z polityką stabilnego i ciągłego wzrostu dywidendy. Skup akcji własnych o wartości do 30 mld jenów (300 sto milionów jenów) poprzez zakupy rynkowe, trwający od 8 maja do końca września 2026 r., został zakończony. Linia całkowitego wskaźnika wypłaty, obejmująca skup akcji, osiąga szczyt na poziomie 87,4% w 2026 r. (może ulec zmianie w przypadku dalszych skupów); wskaźnik wypłaty dywidendy za 2026 r. wynosi 38,0%.
Dwa punkty z rombami u góry; skumulowane kolumny dywidendy (tymczasowa i końcowa) z pomarańczową strzałką opisaną jako „polityka stabilnego i ciągłego wzrostu dywidendy”; powyżej linie wskaźnika wypłaty; przypis o uwzględnieniu skupu akcji.
Lista zawartości aneksu: wyniki kwartalne, pozycje pozaoperacyjne i nadzwyczajne, portfel zamówień według segmentów, portfel zamówień Control według podsegmentów, R&D, amortyzacja i wydatki inwestycyjne (capex), bilans oraz kurs akcji.
Biały obszar po lewej z listą punktowaną w kolorze granatowym; po prawej zielony obraz z efektem bokeh i żółtym kwadratem.
Kwartalne zamówienia / sprzedaż / zysk operacyjny (sto milionów jenów). FY24: Q1 1 570 / 1 289 / 148; Q2 1 340 / 1 377 / 215; Q3 1 503 / 1 423 / 221; Q4 1 574 / 1 535 / 251. FY25: Q1 1 491 / 1 302 / 162; Q2 1 514 / 1 518 / 228; Q3 1 498 / 1 523 / 214; Q4 1 676 / 1 705 / 221. FY26: Q1 1 834 / 1 413 / 165; Q2 1 822 / 1 569 / 192. Średni kurs USD/JPY w ujęciu kwartalnym od 158,15 (Q1 FY24) do 159,36 (Q2 FY26).
Dziesięć grup po trzy kolumny (zamówienia, sprzedaż, zysk operacyjny) dla okresów od FY24 do FY26; drugie kwartały (Q2) każdego roku obramowane żółtą linią przerywaną, a ostatni kwartał pełną żółtą linią; poniżej wiersz z kursami walut.
H1 FY25 vs H1 FY26 (sto milionów jenów): zysk operacyjny 390 / 357; przychody pozaoperacyjne 34 / 36; koszty pozaoperacyjne 27 / 31; zysk z działalności gospodarczej (ordinary profit) 397 / 363; zyski nadzwyczajne 4 / 5; straty nadzwyczajne 22 / 16; zysk przed opodatkowaniem 379 / 352; podatek dochodowy 69 / 107; zysk tymczasowy przypadający udziałom niekontrolującym 16 / 15; zysk tymczasowy przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 294 / 231. Efektywne obciążenie podatkowe wzrosło z 18,3% do 30,3%, co jest głównym powodem większego spadku zysku netto w porównaniu do zysku operacyjnego.
Wąska dwukolumnowa tabela z granatowymi etykietami wierszy i kolumną FY26 1H obramowaną na żółto; poniżej wiersz ze wskaźnikiem obciążenia podatkowego.
Portfel zamówień według kursów na koniec okresu (sto milionów jenów): FY24 Q4 4 282; FY25 Q2 4 509; FY25 Q4 4 662; FY26 Q2 5 272 (+610 vs FY25 Q4). Podział FY26 Q2: Control Japonia 1 286 (+157), Control zagranica 3 611 (+206), Measurement 375 (+247), Nowe biznesy i pozostałe 1. Kurs USD/JPY na koniec okresu: 149,52, 148,88, 159,88 i 157,35.
Cztery skumulowane kolumny w odcieniach niebieskiego z żółtymi zwieńczeniami dla segmentu Measurement; etykiety zmian po prawej stronie ostatniego słupka; poniżej wskaźniki kursów walut na koniec okresu.
Ten sam portfel zamówień przeliczony przy stałym kursie 157,35 ¥ za 1 dolara amerykańskiego (sto milionów jenów): FY24 Q4 4 493; FY25 Q2 4 686; FY25 Q4 4 622; FY26 Q2 5 272 (+651). Control zagranica 3 365 / 3 505 / 3 364 / 3 611 oraz Control Japonia 1 079 / 1 118 / 1 129 / 1 286, przy łącznym wzroście segmentu Control o +404; Measurement 47 / 58 / 128 / 375 (+247).
Ten sam format skumulowanych kolumn co na slajdzie 22, z klamrą pokazującą łączny wzrost segmentu Control o +404; wszystkie wskaźniki kursowe wskazują 157,35.
Portfel zamówień Control według kursów na koniec okresu (sto milionów jenów): FY24 Q4 4 236; FY25 Q2 4 449; FY25 Q4 4 534; FY26 Q2 4 897 (+363: E&S +90, Materials +245, Life +28). Przy kursie z FY26 Q2 wynoszącym 157,35 ¥: 4 444 / 4 623 / 4 493 / 4 897 (+404: E&S +124, Materials +249, Life +30). Podział FY26 Q2: Energy & Sustainability 3 348, Materials 1 274, Life 275.
Dwa skumulowane wykresy kolumnowe obok siebie (kurs na koniec okresu vs stały kurs z FY26 Q2), każdy z kolorami podsegmentów i etykietami zmian.
Wydatki na R&D (sto milionów jenów, % sprzedaży): FY18 262 (6,5%), FY19 276, FY20 275, FY21 285, FY22 305, FY23 324, FY24 321 (5,7%), FY25 1H 162, FY25 330 (5,5%), FY26 1H 173 (5,8%). Amortyzacja: wzrost z 177 w FY18 do 250 w FY25 (4,1%); FY26 1H 133 (4,5%). Capex: wzrost z 150 w FY18 do 331 w FY24 (5,9%) i 322 w FY25 (5,3%); FY26 1H 182 (6,1%). MSSF 16 (leasing) stosowany od FY19.
Grupowy wykres kolumnowy (niebieski R&D, pomarańczowy amortyzacja, zielony capex) nad kolorową tabelą danych ze wskaźnikami; kolumna FY26 1H wyróżniona żółtą obwódką.
Aktywa ogółem (sto milionów jenów): FY24 7 183; FY25 1H 7 243; FY25 7 956; FY26 1H 7 624. Aktywa FY26 1H: środki pieniężne i depozyty 1 905, weksle i należności z tytułu dostaw i usług 2 462, zapasy 577, pozostałe aktywa obrotowe 177, aktywa trwałe 1 598, inwestycje 904. Zobowiązania i kapitał własny: zadłużenie oprocentowane 242, pozostałe zobowiązania 2 269, kapitał zakładowy 434, nadwyżka kapitałowa 363, zyski zatrzymane i inne 4 214, udziały niekontrolujące 102. Nadwyżka kapitałowa spadła z 546 do 363 między FY25 1H a FY25.
Dwa panele ze skumulowanymi kolumnami (aktywa, pasywa i kapitał własny) z liniami łączącymi okresy; pastelowe kolory segmentów i kursy walut na koniec okresu poniżej.
Wykres liniowy kursu akcji Yokogawa w porównaniu do indeksu TOPIX od marca 2019 do 23 października 2026 r. Yokogawa: 2 291 jenów (marzec 2019), 1 303 jeny (marzec 2020), 3 494 jeny (marzec 2024), 4 744 jeny (marzec 2026), 5 635 jenów (czerwiec 2026), 4 692 jeny (wrzesień 2026), 4 527 jenów (23 października 2026). TOPIX: od 1 592 (marzec 2019) do 3 966 (23 października 2026). Kurs Yokogawa przekroczył 6 000 jenów w 2026 r. przed korektą.
Wykres liniowy na całą szerokość (niebieski Yokogawa, pomarańczowy TOPIX) z kompaktową tabelą danych pod spodem.
Otwarcie sekcji CEO podczas briefingu za Q2: inicjatywy w ramach średniookresowego planu biznesowego GS2028, prezentowane przez Kunimasa Shigeno, Dyrektora, Reprezentatywnego Dyrektora Wykonawczego i Prezesa, w dniu 4 listopada 2026 r.
Lustrzany układ okładki z kolumną logo po lewej stronie oraz zielonym obrazem z efektem bokeh, żółtym kwadratem i białym tekstem po prawej.
Apetyt inwestycyjny klientów pozostaje wysoki dzięki stabilnemu popytowi na energię, ale wpływ napięć na Bliskim Wschodzie wymaga uważnego monitorowania. Według regionów: bogaty portfel projektów na Bliskim Wschodzie; konkurencyjne, ale aktywne inwestycje w energetykę i petrochemię w Indiach; aktywne inwestycje w LNG i gaz łupkowy w Ameryce Północnej; słaba gospodarka Chin przy rosnących inwestycjach w półprzewodniki; ograniczone duże projekty w Europie; infrastruktura energetyczna i wodna oraz CCS/CCUS w Azji Południowo-Wschodniej; stabilna sytuacja w Japonii napędzana przez energetykę. Według branż: popyt na gaz w segmencie upstream/downstream i DX (AI, bezpieczeństwo, oszczędność pracy), aktywne zapytania o wodór w OZE, długoterminowy popyt na wodę, chemikalia wysokowydajne dla półprzewodników i centrów danych AI, dekarbonizacja górnictwa oraz wzrost w biofarmacji i żywności. Ryzyka: niestabilność geopolityczna, inflacja obniżająca marże, gwałtowne wahania kursów walut. Wskaźnik sprzedaży zagranicznej: z 73,7% (FY25 1H) do 76,3% (FY26 1H).
Podkreślony dwuwierszowy nagłówek; gęste bloki tekstu dotyczące regionów i branż z okrągłymi etykietami; mapa świata z kolorowymi bąbelkami regionów; czerwona gwiazda ryzyka i tabela wskaźnika sprzedaży zagranicznej w lewym dolnym rogu.
Apetyt inwestycyjny utrzymuje się dzięki popytowi na energię, ale normalizacja potrwa dłużej niż zakładano na początku roku. Na początku FY26 spółka spodziewała się normalizacji w H2: stopniowej poprawy logistyki w Cieśninie Ormuz, słabych zamówień w H1 i ożywienia w H2, przesunięcia części sprzedaży na FY27 oraz wyższych kosztów logistyki i części. Według stanu na listopad 2026 r. niepewność trwa: niektórzy klienci ograniczyli wykorzystanie zakładów lub wstrzymali operacje, popyt na konserwację (OPEX) został przesunięty, niektóre projekty CAPEX są opóźnione, ale żadnego nie anulowano, a portfel projektów pozostaje w dużej mierze bez zmian. Prognoza: odzyskanie poziomu zamówień później niż pierwotnie zakładano, kontynuacja średnio- i długoterminowych inwestycji energetycznych oraz aktywne inwestycje w DX napędzane przez AI.
Nagłówek u góry; morska ramka (widok z początku roku) i granatowa ramka (widok obecny) połączone żółtą strzałką z napisem „rewizja założeń dotyczących terminu normalizacji”.
Prognoza sprzedaży w segmencie Control podniesiona z 573,0 mld jenów (5 730 sto milionów jenów) o +10 mld jenów (+100 sto milionów jenów), aby wykorzystać szanse wzrostu. Wpływ na zysk brutto: +5 mld jenów (+50 sto milionów jenów) z wyższej sprzedaży zniwelowane przez -5 mld jenów (-50 sto milionów jenów) z pogorszenia marży (silniejsza konkurencja, niższe ceny sprzedaży). Prognoza zysku operacyjnego segmentu Control utrzymana na poziomie 76,5 mld jenów (765 sto milionów jenów) dzięki wyższej sprzedaży.
Nagłówek nad trzykolumnowym schematem: pierwotna prognoza (szary), zrewidowana prognoza (niebieski/zielony) i kluczowe punkty (granatowy), połączone strzałkami typu chevron; środkowa ramka rozbija efekty zysku brutto.
Memorandum z ELES (słoweńskim operatorem sieci przesyłowej) oraz Plinovodi (operatorem sieci gazowej) w sprawie rozwoju ekosystemu wodorowego, łączącego infrastrukturę elektroenergetyczną, gazową i wodorową dla bezpieczeństwa energetycznego z wykorzystaniem technologii cyfrowych i automatyki Yokogawa. Osobno Yokogawa otrzymała zamówienie od Kawasaki Heavy Industries na systemy sterowania dla największego na świecie transportowca skroplonego wodoru oraz jednostki napędzanej wodorem w ramach projektów NEDO Green Innovation Fund, bazując na doświadczeniu w sterowaniu statkami LNG.
Dwa ułożone pionowo bloki przypadków, każdy z niebieskim nagłówkiem, zdjęciem (podpisanie MOU; wizualizacja transportowca wodoru) i tekstem z kwadratowymi wypunktowaniami.
Firma Yokogawa została wybrana jako główny wykonawca automatyki (Main Automation Contractor – MAC) dla drugiego etapu rozbudowy LNG Canada, który podwoi moce produkcyjne LNG z 14 do 28 milionów ton rocznie. Zakres obejmuje systemy sterowania, systemy oprzyrządowania bezpieczeństwa, symulatory szkoleniowe dla operatorów oraz infrastrukturę cyberbezpieczeństwa, przy ponownym wykorzystaniu platformy sterowania z Fazy 1 w celu ułatwienia rozbudowy i redukcji ryzyka integracji.
Niebieski podnagłówek; po lewej zdjęcie lotnicze zakładu LNG w Kitimat (Kolumbia Brytyjska); po prawej tekst z kwadratowymi wypunktowaniami; poniżej źródło zdjęcia.
Zamówienie na 5 bloków energetycznych o mocy 800 MW każdy dla państwowej korporacji National Thermal Power Corporation (NTPC) w Indiach, przeznaczonych dla nowych elektrowni węglowych o parametrach ultra-nadkrytycznych w Nabinagar i Gadarwara. Kontrakt podpisany z wykonawcą EPC Larsen & Toubro; Yokogawa dostarcza systemy sterowania i systemy oprzyrządowania bezpieczeństwa, wspierając infrastrukturę energetyczną Indii w obliczu rosnącego popytu wynikającego z przyrostu ludności i rozwoju przemysłu.
Niebieski podnagłówek; po lewej duże zdjęcie elektrowni węglowej (obraz ilustracyjny innego zakładu NTPC); po prawej tekst z kwadratowymi wypunktowaniami.
Rosną duże zamówienia na przyrządy do testowania komunikacji optycznej, na czele z analizatorami widma optycznego, oraz popyt na przyrządy do pomiaru mocy i przebiegów do oceny wydajności zasilania. Zamówienia w segmencie pomiarowym w podziale na półrocza (sto milionów jenów): FY24 H1: 158, H2: 145; FY25 H1: 163, H2: 257; FY26 H1: 473. Ilustracja przedstawia produkty Yokogawa (analizator widma optycznego AQ6361, system testowy AQ2300, analizator mocy WT5000, oscyloskop sygnałów mieszanych DLM3000) w zastosowaniach do testowania urządzeń optycznych i jednostek zasilających w centrach danych AI.
Dwa punkty na górze; po lewej infografika centrum danych z produktami Yokogawa w czerwonych obramowaniach; po prawej żółty wykres kolumnowy (półrocza) z rosnącą strzałką.
Cztery obszary koncentracji: CAPEX x Indie (silna konkurencja, ale gwałtowny wzrost inwestycji infrastrukturalnych; przeniesienie sukcesu z Indii na inne rynki wschodzące); Biznes pomiarowy x Globalny (silny wzrost w FY25 potwierdził konkurencyjność produktów; dalsze wzmacnianie ekspansji globalnej); AI x OT (liczne reakcje na przypadek autonomicznego sterowania FKDPP; siła w kompleksowych rozwiązaniach obejmujących bezpieczeństwo i ochronę); OPEX x Europa i Azja Południowo-Wschodnia (duża baza zainstalowana i dobre relacje z klientami; propozycje wartości dodanej poprzez rozwiązania i usługi).
Cztery poziome banery w kolorze morskim i granatowym z okrągłymi ikonami liniowymi wzdłuż ukośnej linii; pogrubione etykiety po lewej i dwuwierszowe opisy po prawej.
Deklaracja misji w języku japońskim i angielskim: „Wykorzystując naszą zdolność do mierzenia i łączenia, wypełniamy nasze obowiązki wobec przyszłości naszej planety”. Tekst uzupełniający wyjaśnia, że pomiary są źródłem firmy Yokogawa, a łączenie oznacza wiązanie informacji, budowanie zaufania u klientów i działanie jako węzeł między firmami i branżami.
Ciemnoniebieski obraz na całą stronę przedstawiający dłonie trzymające świecący glob z siecią połączeń; duży nagłówek po japońsku, poniżej tłumaczenie angielskie, po prawej tekst objaśniający.
Wprowadzenie do sekcji referencyjnej: tematy oraz indeksy związane z ESG, w których skład wchodzi Yokogawa.
Biały obszar z granatowym tekstem po lewej; zielony pasek z efektem bokeh i żółtym kwadratem po prawej.
Kwiecień: wzmocnione cyberbezpieczeństwo dla zintegrowanego systemu sterowania i bezpieczeństwa CENTUM VP i ProSafe-RS oraz powiązanego oprogramowania. Czerwiec: ulepszony serwer OpreX Collaborative Information Server dla zintegrowanych operacji. Lipiec: Yokogawa Test & Measurement wprowadziła precyzyjny analizator mocy WT1500. Sierpień: wprowadzenie czujników prądu AC/DC z dzielonym rdzeniem CT500SA i CT200SA. Wrzesień: umowa dystrybucyjna z francuską firmą BuyCo (SaaS dla logistyki kontenerowej) w celu optymalizacji łańcucha dostaw w przemyśle materiałowym. Październik: wprowadzenie gęstościomierza gazu OpreX z kolorowym panelem dotykowym i komunikacją cyfrową.
Pomarańczowa zakładka nagłówka „Nowe produkty i rozwiązania” nad jasnoniebieskim pasem z listą pozycji według miesięcy ogłoszenia; link do strony internetowej w prawym górnym rogu.
Partnerstwa: wrześniowe porozumienie MOU z ELES i Plinovodi w sprawie ekosystemu wodorowego w Słowenii; wsparcie dla skalowania tropikalnego centrum testowego centrów danych AI w Singapurze. Zamówienia: wrześniowe zamówienie od Kawasaki Heavy Industries na systemy sterowania dla największego na świecie lotniskowca do przewozu ciekłego wodoru i jednostki napędzanej wodorem. Inne: czerwcowa walidacja celu net-zero przez SBTi; wrześniowa publikacja raportów Yokogawa Report 2026 oraz Yokogawa Sustainability Report 2026.
Trzy pasma kategorii (morskie dla partnerstw i zamówień, szare dla pozostałych) z etykietami miesięcy i krótkimi punktami; miniatury okładek raportów w prawym dolnym rogu.
Według stanu na październik 2026 r. Yokogawa jest uwzględniona w indeksach lub oceniana przez: Dow Jones Best-in-Class Asia Pacific Index, FTSE4Good Index Series, FTSE JPX Blossom Japan Index oraz Sector Relative Index, MSCI Selection Indexes, MSCI Japan ESG Select Leaders Index, MSCI Japan Empowering Women Index (WIN), ISS ESG Corporate Rating Prime, Sustainalytics Top-Rated ESG Regional Performer, CDP Climate Change and Water Security A List, CDP Supplier Engagement Leader, SNAM Sustainability Index, S&P/JPX Carbon Efficient Index, EcoVadis Gold oraz Morningstar Japan ex-REIT Gender Diversity Tilt Index.
Tekstowa lista indeksów po lewej stronie; siatka logotypów indeksów i ratingów po prawej stronie i na dole.
Stwierdzenia dotyczące przyszłości opierają się na aktualnie dostępnych informacjach i uzasadnionych założeniach, a rzeczywiste wyniki mogą się istotnie różnić; spółka nie jest zobowiązana do ich aktualizacji, z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo; prawa autorskie należą do spółki. Prezentacja nie uwzględnia retrospektywnych korekt wynikających z finalizacji tymczasowego rozliczenia połączeń jednostek gospodarczych, stąd występują niewielkie różnice względem prezentacji wyników (決算短信). Kontakt IR: Yokogawa Electric Corporation, Finance & IR Department, tel. 0422-52-6845, https://www.yokogawa.co.jp/about/ir/.
Akapity z zastrzeżeniami z granatowym paskiem akcentującym; jasnoniebieska sekcja kontaktowa poniżej.
Slajd końcowy z logo YOKOGAWA, hasłem „Co-innovating tomorrow” oraz informacją o znakach towarowych stwierdzającą, że nazwy korporacyjne, produktów i logotypy są znakami towarowymi Yokogawa Electric Corporation i ich odpowiednich właścicieli.
Biała lewa połowa z logo i dużym niebieskim hasłem; zielona grafika z efektem bokeh i żółtym kwadratem po prawej stronie.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 43-slajdowa prezentacja firmy Yokogawa dotycząca wyników za okres od 1 kwietnia do 30 września 2026 r. Obejmuje ona podsumowanie wyników, wykres typu bridge dla zysku operacyjnego, podział na segmenty, regiony, podsegmenty i branże, przepływy pieniężne, zrewidowaną prognozę całoroczną, zwroty dla akcjonariuszy, aneks (wyniki kwartalne, portfel zamówień, R&D i nakłady inwestycyjne, bilans, kurs akcji) oraz aktualizację planu średnioterminowego GS2028 przedstawioną przez CEO.
Oryginał jest w języku japońskim. Jest to materiał z konferencji wynikowej firmy Yokogawa (決算説明会資料) za drugi kwartał roku fiskalnego kończącego się w marcu 2027 r., datowany na 4 listopada 2026 r. i opublikowany w TDnet, systemie terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Ta strona zawiera podsumowanie każdego slajdu w języku polskim, a plik PDF do pobrania to oryginalny dokument japoński.
Rok fiskalny firmy Yokogawa trwa od kwietnia do marca. W języku japońskim okres ten jest zapisywany jako 2027年3月期 (rok fiskalny kończący się w marcu 2027 r.), podczas gdy wykresy w samej prezentacji oznaczają go jako FY26. Zatem H1 FY2026 oznacza okres od kwietnia do września 2026 r., a tytuł „konferencja wynikowa za Q2” odnosi się do skumulowanego pierwszego półrocza.
Zamówienia wyniosły 365,6 mld jenów (3 656 setek milionów jenów, +21,7%), sprzedaż 298,2 mld jenów (2 982 sto milionów jenów, +5,8%), zysk operacyjny 35,7 mld jenów (357 sto milionów jenów, -8,4%), a zysk netto przypadający na właścicieli 23,1 mld jenów (231 sto milionów jenów, -21,5%). Średni kurs jena wyniósł 159,90 za dolara amerykańskiego, w porównaniu do 146,26 rok wcześniej. Z wyłączeniem efektów walutowych sprzedaż spadła o 1,6%, a zysk operacyjny o 21,6%.
Prognoza z 4 listopada podnosi wartość zamówień do 6 650 setek milionów jenów (+200), sprzedaży do 6 290 sto milionów jenów (+140), zysku operacyjnego do 880 sto milionów jenów (+30) i zysku netto do 605 sto milionów jenów (+20), przy EPS na poziomie 241,80 jenów. Wzrost napędzany jest przez segment Measurement. Sprzedaż w segmencie Control rośnie o 100 sto milionów jenów, ale jego zysk operacyjny pozostaje na poziomie 765 sto milionów jenów, ponieważ firma spodziewa się niższych marż brutto.
Inwestycje w centra danych AI napędziły duże zamówienia na sprzęt do testowania komunikacji optycznej, zwłaszcza analizatory widma optycznego, oraz na analizatory mocy i przebiegów do testowania zasilaczy. Zamówienia w segmencie Measurement osiągnęły 473 sto milionów jenów w H1 FY2026, w porównaniu do 163 sto milionów jenów rok wcześniej.
Tak. Oryginalny plik PDF można pobrać z tej strony. Jego granatowo-żółty design, wykresy kaskadowe (waterfall), skumulowane słupki segmentowe, tabele regionalne i wykresy portfela zamówień stanowią dobry wzór dla kwartalnej prezentacji wyników. Dzięki 2Slides możesz zbudować podobną prezentację w oparciu o własne liczby, zastępując dane i branding firmy Yokogawa.
Oryginalny japońskojęzyczny materiał z konferencji wynikowej opublikowany za pośrednictwem systemu terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio.
Oficjalna strona relacji inwestorskich wymieniona na slajdzie kontaktowym prezentacji.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.