
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów
Prezentacja Volkswagen Group na spotkanie z inwestorami (Investor Relations Roadshow), listopad 2024
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja Volkswagen Group na spotkanie z inwestorami (Investor Relations Roadshow), listopad 2024
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Strona tytułowa przedstawiająca nocne zdjęcie góry/mostu z tytułem „Volkswagen Group — Prezentacja dla Relacji Inwestorskich — Listopad 2024”.
Zdjęcie hero na całą szerokość strony (full-bleed) z wyśrodkowanym tekstem tytułu i znakiem firmowym VW GROUP w prawym górnym rogu.
Zastrzeżenie prawne dotyczące oświadczeń dotyczących przyszłości, ryzyk i ograniczeń informacji finansowych przedstawionych w prezentacji.
Blok gęstego tekstu w jednej kolumnie na ciemnym turkusowym tle ze znakiem firmowym VW GROUP w prawym górnym rogu.
Otwarcie sekcji zatytułowanej „1 — Wprowadzenie do Volkswagen Group” dużym drukiem.
Minimalny podział sekcji na całą szerokość strony (full-bleed) z dużym numerem sekcji i tytułem; limonkowy/neonowo zielony akcent.
Ogólny przegląd grupy przedstawiający sześć głównych wskaźników KPI: €322.3 mld przychodów, 114 zakładów produkcyjnych, 684 tys. pracowników, 9.2 mln dostaw, 13 marek (9 samochodowych + 4 ciężarowe) i do 250 tys. samochodów tygodniowo.
Siatka z kluczowymi statystykami (hero stat grid) z dużymi liczbowymi wyróżnieniami ułożonymi w dwóch rzędach na ciemnym turkusowym tle.
Cztery filary inwestycyjne: niezrównana szerokość portfolio, globalny zasięg z synergią, cele średnioterminowe na 2027 r. (5–7% CAGR przychodów, 8–10% RoS) i silny bilans z wypłatą dywidendy ≥30%.
Siatka filarów 2×2 z ikonami i tekstem, z neonowo zielonymi ikonami na ciemnym turkusowym tle.
Pozycjonowanie konkurencyjne w pięciu segmentach: Modern Luxury #1 (Porsche), Luxury #1 (Lamborghini/Bentley), Premium Top 3 (Audi), Volume Top 4 (VW/Skoda/SEAT/Cupra/CVs), Trucks Top 2 (Scania/MAN/International).
Pionowy stos pasków segmentów z logotypami marek i wyróżnieniami rankingowymi, z użyciem neonowej zieleni dla pozycji #1.
Macierz 2D pozycjonująca wszystkie marki VW Group na osiach skupienia na luksusie (pionowo) w stosunku do orientacji na wartość (poziomo), ilustrująca szerokość portfolio.
Wykres punktowy w układzie ćwiartkowym z logotypami marek umieszczonymi w odpowiednich pozycjach; osie oznaczone na biało.
Podział dostaw w roku obrotowym 2023 (9.2 mln pojazdów: Chiny 36%, Europa Zach. 35%, Ameryka Północna 10%, Ameryka Południowa 5%) wraz z całkowitymi przychodami €322 mld i wynikiem operacyjnym €22.6 mld.
Wykres pierścieniowy dla dostaw według regionu w połączeniu z dwoma dużymi wyróżnieniami KPI dla przychodów i wyniku operacyjnego.
Udział w rynku VW Group według regionu w roku obrotowym 2023: Europa ~23%, Ameryka Południowa ~13%, Chiny ~14%, Ameryka Północna ~5%.
Mapa świata z procentowymi wyróżnieniami regionalnymi nałożonymi na kluczowe rynki.
Przychody i RoS według grupy marek: Core €137.8 mld/5.3%, Progressive €69.9 mld/9.0%, Sport Luxury €37.3 mld/18.6%, Trucks €45.7 mld/8.1%.
Czterokolumnowa tabela z markami, słupkami przychodów i procentami RoS w kolorze neonowej zieleni.
Wyniki dla CARIAD (strata operacyjna -€2,4 mld), Battery/PowerCo (strata -€417 mln) i Mobility/VW Financial Services (€50,8 mld przychodu, 6,4% RoS).
Układ karty z trzema panelami, pokazujący nazwę segmentu, przychody i wynik operacyjny z oznaczonymi kolorami wskaźnikami straty/zysku.
Otwarcie sekcji zatytułowanej '2 — Strategia', wprowadzające do sekcji strategii prezentacji.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Macierz sterowania grupy mapująca cztery grupy marek (Core, Progressive, Sport Luxury, Trucks) względem czterech platform technologicznych (Architecture, Software, Battery, Mobility).
Macierz siatki 4×4 z wierszami grup marek i kolumnami platform technologicznych; komórki pokazują oznaczenia współdzielone/dedykowane.
Plan konsolidacji architektury postępuje od 4 platform ICE obecnie, przez 3 pionierskie BEV (2024/25), do MEB+/PPE, zbiegając się w przyszłości na pojedynczym kręgosłupie SSP.
Pozioma oś czasu z blokami platform architektury oznaczonymi kolorami według fazy.
Przegląd ekosystemu oprogramowania, w tym globalna spółka joint venture VW Group + Rivian, partnerstwo XPENG w Chinach, CARIAD ADAS/infotainment oraz kluczowi partnerzy: Bosch/Mobileye, Qualcomm, Harman/Kardon, Horizon Robotics, ThunderSoft.
Diagram typu „piasta i szprychy” z logo partnerów rozmieszczonymi wokół centralnego węzła VW Group.
Plan integracji technologii JV obejmujący architektury MEB, MEB+, CMP, PPE i SSP, przy czym pierwszy pojazd wykorzystujący technologię JV spodziewany jest w 2027 roku.
Oś czasu z podziałem na fazy, z kamieniami milowymi architektury i oznaczeniami transz inwestycyjnych.
Ujednolicona strategia ogniw PowerCo z podejściem make/buy dostosowanym regionalnie; trzy gigafabryki: Salzgitter (2025), Walencja (2026/27), St. Thomas Kanada (2027); zabezpieczone >80% surowców.
Mapa świata z pinezkami gigafabryk oraz grafika piramidy integracji pionowej.
Do ~30% zapotrzebowania na kobalt, nikiel i lit zabezpieczone do 2029 roku poprzez hedging finansowy, długoterminowe kontrakty i inwestycje strategiczne.
Wykres słupkowy lub wskaźnik dla każdego surowca, pokazujący procent zabezpieczony i niezabezpieczony do 2029 roku.
Spektrum działalności w zakresie mobilności, od mikromobilności po finansowanie flot, oparte na ONE FLEET za pośrednictwem Europcar Mobility Group i VW Financial Services jako kręgosłupa.
Poziomy pasek spektrum od mikro do finansów z ikonami kategorii usług poniżej.
Strategia podstawowej grupy marek: VW liderem w Europie, dywersyfikacja Skoda, SEAT/Cupra koncentracja na efektywności kosztowej i kapitałowej, ID.Buzz jako platforma wejściowa BEV na dużą skalę.
Cztery karty marek z logotypami marek, nagłówkiem priorytetu strategicznego i punktami pomocniczymi.
Progresywna strategia grupy: odnowienie portfolio Audi w latach 2024/25, wyjątkowe produkty Lamborghini, koncentracja Bentley na Chinach i Ameryce Północnej, nowa generacja ICE dla elastycznego przejścia na BEV.
Cztery karty marki z nagłówkami priorytetów strategicznych i punktami szczegółowymi.
Filary strategii Porsche: ikoniczne dziedzictwo, wzrost strukturalny, zrównoważony luksus i odporna wydajność.
Karta funkcji Porsche o pełnej szerokości z czterema filarami strategicznymi wymienionymi obok zdjęcia głównego pojazdu.
Strategia TRATON (Scania/MAN/International): TRATON Modular System, rozszerzenie oferty BEV, wzrost usług, celowanie w 9–11% RoS do 2029 roku.
Karta grupy marek z filarami strategii i wyróżnieniem docelowego RoS; pasek z logotypami marki TRATON.
Tabela podsumowująca średnioterminowe i strategiczne cele RoS oraz cele udziału BEV: Core 8%, Progressive 12%/14%, Sport Luxury 19%/20%, TRATON 9–11% do 2029 roku.
Pięciowierszowa tabela celów z grupą marek, średnioterminowym RoS, strategicznym RoS i kolumnami udziału BEV.
Strategia „In China, for China”: platforma CMP, partnerstwo z XPENG, cele na 2030 rok: 4 mln pojazdów, ~15% udziału w rynku, ~3 mld EUR proporcjonalnego zysku operacyjnego.
Karta strategii geograficznej z celami KPI na 2030 rok i logotypami partnerstw.
Strategia dla Europy: utrzymanie pozycji #1, dopasowanie inwestycji do puli zysków, zmniejszenie mocy produkcyjnych ICE i digitalizacja sieci dealerskiej.
Mapa Europy z czterema kartami priorytetów strategicznych ułożonymi obok siebie.
Plan rozwoju w Ameryce Północnej: nowa fabryka Scout w Karolinie Południowej, hub Rivian/CARIAD w Dolinie Krzemowej, fabryka baterii w Ontario; marka Scout jako duża długoterminowa szansa.
Mapa Ameryki Północnej z pinezkami lokalizacji obiektów i kartami inicjatyw strategicznych.
Długa tradycja w Ameryce Południowej z zakończonym w 2021 roku procesem naprawy finansowej i trwającym przesunięciem portfolio w kierunku SUV-ów/CUV-ów; fabryki w Taubaté, Anchieta, Curitiba (Brazylia) i Buenos Aires (Argentyna).
Mapa Ameryki Południowej z pinezkami lokalizacji fabryk obok wykresu przesunięcia portfolio.
Możliwość w Indiach z niskim zaangażowaniem aktywów, wykorzystująca list intencyjny z Mahindra; prognozy rynkowe wskazują na wzrost z 4,6 mln do 6,4 mln sztuk do 2030 roku.
Mapa Indii z wykresem wzrostu wielkości rynku i wyróżnieniem partnerstwa z Mahindra.
Ustrukturyzowana tabela porównująca dane rzeczywiste za rok obrotowy 2023 z prognozami na 2024 rok, celami średnioterminowymi na 2027 rok i celami strategicznymi na 2030 rok dla przychodów, RoS, wskaźnika inwestycji i przepływów pieniężnych netto.
Czterokolumnowa tabela celów (dane rzeczywiste / prognozy / średnioterminowe / strategiczne) z porównaniem KPI wiersz po wierszu.
Otwarcie sekcji zatytułowanej '3 — Alokacja Kapitału'.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Skumulowane średnioterminowe inwestycje w wysokości ~180 mld EUR (~12% przychodów) o strukturze piramidy: podstawa ~9%, +1% programy konkurencyjności, +1% baterie, +1% tematy strategiczne.
Grafika piramidy warstwowej z etykietami warstw i procentami inwestycji; całkowita kwota wyraźnie wyświetlona.
Wskaźnik inwestycji spadający z 13,5% w 2023 r. do <11% do średnioterminowego celu na 2027 r. i ~9% do strategicznego celu na 2030 r.
Wykres liniowy/słupkowy przedstawiający spadek wskaźnika inwestycji w czasie z adnotacjami pasma docelowego.
Historia dywidendy na akcję od 4,86 EUR (2018) do 9,06 EUR (2023); strategiczny cel wypłaty ≥30%; łącznie 22 mld EUR zwrócone akcjonariuszom w latach 2021–2023.
Wykres słupkowy DPS według roku z nałożonym wskaźnikiem wypłaty i polem z całkowitym zwrotem.
Płynność netto działu Automotive na poziomie 40 mld EUR na koniec roku obrotowego 2023; cel strategiczny >10% przychodów; utrzymywany stabilny rating kredytowy na poziomie inwestycyjnym.
Wykres liniowy płynności netto w czasie z linią progu docelowego i odznaką ratingu kredytowego.
Kluczowe wskaźniki bilansu na grudzień 2023: kapitał własny stanowi 48% całości (€146 mld), EBITDA €37 mld, płynność netto €40 mld.
Ustrukturyzowana karta podsumowania bilansu z trzema blokami kluczowych wskaźników KPI.
Otwarcie sekcji zatytułowanej '4 — Wyniki za 9M/2024'.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Kluczowe premiery produktów w Q3 2024: ID.7 GTX, VW Transporter, ID.UNYX (Chiny), Skoda Elroq, Audi A6 e-tron i Porsche 911 GT3 50 Years Edition.
Sześciopanelowa siatka zdjęć produktów z etykietami nazw modeli i wyróżnieniami marek.
Zakończone transze: $1,0 mld MCN i $1,3 mld kapitału własnego/IP; nadchodzące transze: $1,0 mld × 2 i $0,5 mld do 2027 roku.
Pozioma oś czasu z kamieniami milowymi z oznaczonymi zakończonymi i nadchodzącymi transzami.
Światowa premiera Scout Motors Traveler SUV i Terra Pickup; ukierunkowanie na rentowne segmenty w Ameryce Północnej z opcją benzynowego range-extendera dla długoterminowej pozycji w Ameryce Północnej.
Zdjęcia flagowych pojazdów obok siebie z strategicznymi punktami uzasadniającymi i logo Scout Motors.
6,5 mln pojazdów dostarczonych w 9M 2024 (-3% r/r); 507 tys. BEV (-5% r/r, ~8% udział BEV); ~11% udziału w rynku światowym.
Trio KPI callout z wskaźnikami zmian r/r i wyróżnieniem udziału BEV.
Regionalne wyniki dostaw: Ameryka Północna +7%, Ameryka Południowa +15%, Europa -1%, Chiny -10% w porównaniu z rokiem poprzednim.
Mapa świata lub regionalny wykres słupkowy z procentowymi zmianami r/r dla każdego regionu.
Najpopularniejsze modele BEV od początku roku: ID.4/5 (135 tys.), ID.3 (106 tys.), Q4 e-tron (79 tys.), Enyaq (51 tys.), Born (30 tys.), ID.7 (22 tys.); udział BEV w Q4 2024 szacowany na 9–11%.
Poziomy wykres słupkowy rankingujący modele BEV według dostaw z calloutem prognozy na Q4.
Przychody Grupy €237,3 mld (+1% r/r), wynik operacyjny €12,9 mld (marża 5,4% vs 6,9% w roku poprzednim), z uwzględnieniem wpływu korekt wyceny instrumentów pochodnych.
Wiersz podsumowujący KPI z przychodami, wynikiem operacyjnym i marżą; wskaźniki delta r/r.
Zysk przed opodatkowaniem €12,5 mld (-29% r/r), zysk po opodatkowaniu €8,9 mld (-31%), zysk na akcję €15,2 (-33%).
Trzyetapowy wodospad P&L od wyniku operacyjnego do EPS z procentowymi zmianami r/r.
Bazowy wynik operacyjny €15,4 mld (6,5%) w porównaniu do raportowanego €12,9 mld (5,4%); kluczowe pozycje pozaoperacyjne: -€2,2 mld restrukturyzacja, -€0,2 mld VW Bank Rosja, -€0,1 mld MAN Energy Solutions.
Wykres pomostowy uzgadniający wynik bazowy z raportowanym z oznaczonymi słupkami korekt.
Raportowany przepływ pieniężny netto €3,3 mld (31% wskaźnik konwersji gotówki), czysty NCF €4,2 mld; motoryzacyjna płynność finansowa netto €34,4 mld na wrzesień 2024 (-15% vs grudzień 2023).
Trzy KPI callout z porównaniem r/r i wskaźnikiem trendu płynności finansowej netto.
Most płynności finansowej netto z €40,3 mld (grudzień 2023) do €34,4 mld (wrzesień 2024); kluczowe odpływy: -€5,2 mld dywidendy, -€1,3 mld spłata kapitału hybrydowego, -€2,7 mld inne.
Poziomy wykres pomostowy wodospadowy z oznaczonymi słupkami dodatnimi i ujemnymi.
Wynik operacyjny samochodów osobowych w 9M 2024 €7,3 mld (marża 4,7%); kluczowe czynniki: mix/cena -€0,7 mld, kursy walut/instrumenty pochodne +€3,8 mld, koszty stałe i restrukturyzacja -€5,8 mld.
Wykres pomostowy wodospadowy pokazujący czynniki wpływające na P&L od wyniku z roku poprzedniego do wyniku z roku bieżącego.
Wyniki grup marek: Core €101,5 mld/4,4% (5,2% bazowa); Progressive €46,3 mld/4,5% (~8% bazowa); Sport Luxury €25,9 mld/14,6%.
Trzykolumnowe karty grup marek z przychodami, raportowaną marżą i bazową marżą.
Wskaźnik kosztów ogólnych Działu Automotive na poziomie 17,4% przychodów w 9M 2024, w górę z 15,7% w 9M 2023, co podkreśla presję kosztową wynikającą ze spadku wolumenu.
Wykres słupkowy lub liniowy trendu wskaźnika kosztów ogólnych z porównaniem słupków dla 9M 2023 i 9M 2024.
Wskaźnik inwestycji w 9M 2024 na poziomie 13,6% (€26,3 mld); przedział docelowy na cały rok 2024: 13,5–14,5%.
Pojedyncza karta KPI ze wskaźnikiem inwestycji, wartością bezwzględną i wyróżnieniem przedziału docelowego na cały rok (FY).
Dochód z tytułu udziałów w China JV w 9M 2024: €1 180 mln (-37% r/r); szacunek na cały rok 2024: około €1,6 mld.
Wykres słupkowy dochodów China JV z porównaniem r/r i adnotacją dotyczącą szacunku na cały rok (FY).
Prognoza na FY2024: przychody ~€320 mld, marża operacyjna ~5,6% (~€18 mld), wskaźnik inwestycji 13,5–14,5%, przepływy pieniężne netto ~€2 mld, płynność netto €36–37 mld.
Tabela prognoz z pięcioma wierszami, zawierająca etykietę KPI, wartość prognozy i porównanie z rokiem poprzednim.
Otwarcie sekcji zatytułowanej '5 — Zrównoważony rozwój i Ład Korporacyjny'.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Struktura akcjonariatu: Porsche Automobil 32%, zagraniczne instytucje 20%, Dolna Saksonia 12%, Katar 10%, prywatni/inni 24%, niemieckie instytucje 2%; notowane na wielu niemieckich giełdach.
Wykres kołowy struktury akcjonariatu z legendą i informacjami o notowaniach giełdowych.
Niemiecki dwupoziomowy system zarządzania: Rada Nadzorcza (20 członków, przewodniczący Hans Dieter Pötsch) i Zarząd (9 członków, przewodniczący Dr. Oliver Blume).
Dwukolumnowy diagram struktury zarządu z listą nazwisk i ról członków.
Roczny wzór na premię dla kadry zarządzającej: (Net Cash Flow + RoS) × mnożnik ESG w obszarach Environmental (Indeks Dekarbonizacji), Social (Indeks Opinii/Różnorodności) i Governance (Współczynnik Zgodności/Integralności); maksymalnie 200%.
Diagram wzoru ze składnikami mnożnika ESG i informacją o górnym limicie premii.
Cztery wymiary zrównoważonego rozwoju: Natura, Nasi Ludzie, Społeczeństwo i Biznes, tworzące ramy dla raportowania ESG grupy.
Siatka ikon 2×2 z nazwą wymiaru i krótkim opisem dla każdego filaru.
Dwanaście głównych wskaźników KPI ESG obejmujących redukcję CO2, materiały obiegowe, bioróżnorodność, różnorodność w zarządzaniu, godziny kwalifikacji, wskaźnik urazowości, ocenę S dostawców, reputację, wpływ społeczny, przychody zrównoważone, udział BEV i zielone obligacje.
Siatka ikon KPI 4×3 z nazwą KPI i krótkim opisem w każdej komórce.
Kwantyfikowane cele ESG: Zakres 1+2 -50% do 2030 r., Zakres 3 Kat.11 -30% do 2030 r., neutralność węglowa 2040/2050; udział BEV 50% do 2030 r.; zielone obligacje 30% finansowania do 2030 r.
Ustrukturyzowana tabela celów KPI z kolumnami KPI, punkt odniesienia, cel pośredni i cel długoterminowy.
Otwarcie sekcji zatytułowanej „6 — Finansowanie Grupy”.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Podmioty gwarantowane przez VW AG: VW AG i VW Group Mobility; niegwarantowane: TRATON, Scania, Porsche AG; diagram relacji kredytowych przedstawiający strukturę gwarancji.
Diagram w stylu schematu organizacyjnego z grupami podmiotów gwarantowanych i niegwarantowanych.
S&P BBB+ stabilna perspektywa dla VW AG, VW FS AG, VW Bank, VW FS Overseas; Dług/EBITDA Automotive 0,2x (2023).
Karta podsumowania ratingu z listą podmiotów, odznakami ratingowymi i wyróżnieniem kluczowego wskaźnika.
Moody's A3 negatywna perspektywa dla VW AG; VW Bank oceniany na A1/P-1; Dług/EBITDA Automotive 1,6x.
Karta podsumowania ratingu z ocenami Moody's, flagą perspektywy i wskaźnikiem finansowym.
Fitch A- stabilna perspektywa; marża EBIT 7,0% (2023), marża FCF 2,3%; kluczowe założenia wskaźników kredytowych wykorzystywane przez Fitch.
Karta podsumowania ratingu z tabelą wskaźników Fitch i odznaką ratingową.
Harmonogram zapadalności zadłużenia podmiotów finansujących na dzień 30 września 2024 r.; zapadalności krótkoterminowe: 22,2 mld EUR w 2025 r., 21,7 mld EUR w 2026 r.; profil rozciąga się do 2043 r.
Słupkowy wykres skumulowany rocznych zapadalności do 2043 r. z oznaczonymi latami krótkoterminowymi.
Daty pierwszego wezwania obligacji hybrydowych VW Group wahają się od 2024 do 2032 roku, co ilustruje długoterminowe zaangażowanie w strukturę kapitałową.
Oś czasu lub tabela z listą serii obligacji hybrydowych z datą pierwszego wezwania i kwotą w obrocie.
Struktura walutowa: EUR 61,4%, USD 24,6%, GBP 6,7%; struktura stóp procentowych: stałe 86,9%, zmienne 13,1%.
Dwa wykresy kołowe obok siebie — jeden dla waluty, jeden dla podziału na stałe/zmienne.
Otwarcie sekcji zatytułowanej „7 — Zapasowe tabele finansowe”.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Szczegółowa tabela finansowa za 9M 2024 przedstawiająca sprzedaż pojazdów, przychody, wynik operacyjny i marżę dla wszystkich marek i obszarów działalności.
Wielowierszowa tabela danych finansowych z wierszami marek, kolumnami metryk i wierszami sum częściowych.
Szczegółowa kwartalna tabela finansowa za Q3 2024 przedstawiająca sprzedaż pojazdów, przychody, wynik operacyjny i marżę według marki.
Wielowierszowa tabela danych finansowych zgodna z formatem 9M.
Szczegółowa kwartalna tabela finansowa za Q2 2024 przedstawiająca sprzedaż pojazdów, przychody, wynik operacyjny i marżę według marki.
Wielowierszowa tabela danych finansowych zgodna z formatem poprzedniego kwartału.
Szczegółowa kwartalna tabela finansowa za Q1 2024 przedstawiająca sprzedaż pojazdów, przychody, wynik operacyjny i marżę według marki.
Wielowierszowa tabela danych finansowych zgodna z formatem serii kwartalnych.
Roczna tabela referencyjna danych finansowych za 2023 rok przedstawiająca sprzedaż pojazdów, przychody, wynik operacyjny i marżę dla wszystkich marek i segmentów.
Wielowierszowa roczna tabela danych finansowych z sumami częściowymi według grupy marek.
Otwarcie sekcji zatytułowanej „8 — Najważniejsze cechy modeli i Załącznik”.
Pełnoekranowy separator sekcji z dużym numerem i tytułem sekcji, limonkowy akcent.
Nadchodzący kalendarz premier modeli obejmujący VW Golf, ID.UNYX, Audi Q6 e-tron, Porsche Macan e, Bentley Continental GT Speed, Lamborghini Revuetto, Skoda Elroq, VW Tayron oraz premiery w 2025 roku, w tym Audi Q5/Q3/A7, Skoda Elroq, Lamborghini Huracán, Porsche Boxster e, Cupra Terramar.
Pozioma oś czasu z miniaturami pojazdów rozmieszczonymi przy znacznikach kwartałów premier.
Strona poświęcona nowemu VW Tayron: SUV-owi skoncentrowanemu na rynku chińskim w kolorze ciemnoniebieskim/fioletowym z przeprojektowanym wnętrzem.
Główny obraz pojazdu zajmujący 70% strony z kluczowymi informacjami o produkcie.
Strona poświęcona crossoverowi coupe ID.UNYX BEV, przeznaczonemu na rynek chiński, z ciemną, luksusową stylistyką, zaprojektowanemu wyłącznie na rynek chiński.
Główny obraz pojazdu z plakietką ekskluzywną dla rynku chińskiego i informacjami o luksusowej stylistyce.
Strona poświęcona ID.7 Tourer, jasnoniebieskiemu kombi BEV rozszerzającemu rodzinę ID.7 w Europie.
Główny obraz pojazdu w dynamicznej pozie z kluczowymi informacjami o specyfikacji.
Strona prezentująca Cupra Terramar, sportowy kompaktowy SUV w kolorze szarym, skierowany do nabywców zorientowanych na osiągi.
Zdjęcie pojazdu w roli głównej (hero image) ze stylistyką marki Cupra i odniesieniami do osiągów.
Strona prezentująca Skoda Elroq, elektryczny kompaktowy SUV w cenie od około 33 tys. euro.
Zdjęcie pojazdu w roli głównej (hero image) z pozycjonowaniem value-for-money i informacją o cenie wejściowej.
Strona prezentująca nową generację Audi Q5 SUV w kolorze niebiesko-czarnym, podkreślająca zmiany w designie i technologii.
Zdjęcie pojazdu w roli głównej (hero image) z odniesieniami do designu i oznaczeniem nowej generacji.
Strona prezentująca nową generację Audi A6, w tym elektryczny wariant A6 e-tron, prezentujący zelektryfikowaną rodzinę sedanów/kombi premium.
Zdjęcie pojazdu w roli głównej (hero image) z oznaczeniem elektryfikacji e-tron i odniesieniami do wariantów rodzinnych.
Strona prezentująca Porsche 911 GT3, pokazane w kolorze białym jako wariant zorientowany na osiągi na torze.
Zdjęcie pojazdu w roli głównej (hero image) na torze lub w tle studyjnym z odniesieniami do osiągów GT3.
Strona prezentująca Lamborghini Temerario, niebieski supersamochód, który zastępuje Huracána.
Zdjęcie supersamochodu w roli głównej (hero image) w dramatycznym oświetleniu z nazwą Temerario i odniesieniem do następcy.
Katalog strony internetowej Relacji Inwestorskich Grupy VW i wszystkich indywidualnych stron głównych marek w celu uzyskania dalszych informacji.
Ustrukturyzowana lista linków z IR Grupy VW na górze, a następnie linki do marek w formacie siatki.
Kluczowe daty IR: wyniki za Q3 30 października 2024; Konferencja Roczna 11 marca 2025; Q1 30 kwietnia; WZA 16 maja; H1 25 lipca; 9M 30 października 2025.
Pionowa lista kalendarzowa z nazwą wydarzenia i datą dla każdego nadchodzącego wydarzenia IR.
Dane dotyczące zasięgu regulacyjnego, zużycia paliwa i emisji CO2 dla modeli VW, Skoda, Porsche i Bentley.
Gęsta tabela zgodności z przepisami zawierająca kolumny z modelem, zasięgiem WLTP, zużyciem i emisją CO2.
Dane dotyczące zasięgu regulacyjnego, zużycia paliwa i emisji CO2 dla modeli Lamborghini i Audi.
Kontynuacja tabeli zgodności z przepisami regulacyjnymi, zgodna z formatem z poprzedniej strony.
Dane dotyczące zasięgu regulacyjnego, zużycia paliwa i emisji CO2 dla modeli SEAT i Cupra.
Ostatnia tabela zgodności z przepisami w serii, zgodna z formatem poprzedniej strony.
Strona zamykająca z logo 'VOLKSWAGEN GROUP' wyśrodkowanym na ciemnym turkusowym tle.
Minimalistyczna strona w ciemnym turkusowym kolorze z wyśrodkowanym, pogrubionym logo.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
92-stronicowa prezentacja obejmuje sześć głównych sekcji: Wprowadzenie do Grupy (kluczowe statystyki, portfolio marek, wyniki za rok obrotowy 2023), Strategia (architektura BEV, oprogramowanie, baterie, plany regionalne, cele grup marek), Alokacja Kapitału (180 mld EUR skumulowanych inwestycji, polityka dywidendowa, bilans), Wyniki za 9 miesięcy 2024 r. (dostawy, rachunek zysków i strat, przepływy pieniężne, wyniki finansowe grup marek), Zrównoważony Rozwój i Ład Korporacyjny (KPI ESG, struktura zarządu, system premiowy) oraz Finansowanie Grupy (ratingi kredytowe S&P, Moody's, Fitch; zapadalność długu; obligacje hybrydowe).
Prezentacja wykorzystuje profesjonalne ciemnoturkusowe tło (~#0a2a3a) z limonkową/neonową zielenią (~#c6ff00) jako głównym kolorem akcentującym, białym tekstem i znakiem słownym VW GROUP umieszczonym w prawym górnym rogu większości slajdów. Estetyka jest czysta, o wysokim kontraście i dobrze dopasowana do prezentacji finansowych i relacji inwestorskich premium.
Cele średnioterminowe na rok 2027 obejmują 5–7% CAGR przychodów i 8–10% RoS grupy ze wskaźnikiem inwestycji poniżej 11%. Strategiczne cele na rok 2030 zakładają ~9% wskaźnik inwestycji, 50% udział BEV, neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla działalność do 2040 r. (zakres 1+2) oraz emisje z zakresu 3 kategorii 11 o 30% niższe niż w roku bazowym 2018.
Grupa konsoliduje się z czterech platform ICE obecnie, poprzez pośrednie platformy MEB+/PPE, do jednego szkieletu SSP. Kluczowe czynniki umożliwiające to przedsięwzięcie to Rivian JV dla globalnej architektury oprogramowania, partnerstwo z XPENG w Chinach, gigafabryki PowerCo w Niemczech, Hiszpanii i Kanadzie oraz cele udziału BEV na poziomie marki, od ~20% (Core) do ~80% (Sport Luxury) do 2030 roku.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2024 r. grupa dostarczyła 6,5 mln pojazdów (-3% r/r), wygenerowała sprzedaż w wysokości 237,3 mld EUR (+1%) i wykazała wynik operacyjny w wysokości 12,9 mld EUR (marża 5,4%, spadek z 6,9%). Bazowy wynik operacyjny był wyższy i wyniósł 15,4 mld EUR (6,5%) po wyłączeniu -2,2 mld EUR kosztów restrukturyzacji i innych opłat nieoperacyjnych.
Na dzień prezentacji VW AG posiada rating BBB+ (Stabilny) od S&P, A3 (Negatywny) od Moody's i A- (Stabilny) od Fitch. VW Bank posiada rating A1/P-1 od Moody's. TRATON i Scania są odrębnymi podmiotami finansującymi, za które VW AG nie udziela gwarancji.
Tak. Prezentacja jest przykładem najlepszych praktyk w zakresie kompleksowego szablonu prezentacji IR. Pokazuje skuteczne struktury przeglądu firmy, narracji strategicznej, danych finansowych poszczególnych marek, ram alokacji kapitału, integracji ESG i ujawniania informacji o finansowaniu — a wszystko to w ramach spójnego, profesjonalnego systemu projektowania wizualnego, który można dostosować do innych korporacyjnych prezentacji IR.
Prezentacja obejmuje wszystkie 13 marek VW Group: grupę Core (Volkswagen, Skoda, SEAT, Cupra), grupę Progressive (Audi, Lamborghini, Bentley), grupę Sport Luxury (Porsche) i grupę Trucks (Scania, MAN, International) w ramach TRATON, a także usługi finansowe i działalność w zakresie mobilności.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.