
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Australii
Capital Markets Day spółki Telix Pharmaceuticals (ASX: TLX, NASDAQ: TLX), odbywający się 4 listopada 2026 r. w Melbourne w Australii i złożony w ASX. Ta 94-slajdowa prezentacja inwestorska obejmuje strategię firmy jako zintegrowanego pionowo biznesu radiofarmaceutycznego (teranostyka), jej produkty komercyjne, planowane przejęcie ITM, pipeline terapeutyczny w późnej fazie rozwoju na raka prostaty, mózgu i nerki oraz przegląd finansowy. Kwoty podano w USD (dolarach amerykańskich); jedyną wartością w dolarach australijskich jest prognoza przychodów na FY2026 wynosząca 950–970 mln USD, co odpowiada 1,36–1,39 mld AUD.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Capital Markets Day spółki Telix Pharmaceuticals (ASX: TLX, NASDAQ: TLX), odbywający się 4 listopada 2026 r. w Melbourne w Australii i złożony w ASX. Ta 94-slajdowa prezentacja inwestorska obejmuje strategię firmy jako zintegrowanego pionowo biznesu radiofarmaceutycznego (teranostyka), jej produkty komercyjne, planowane przejęcie ITM, pipeline terapeutyczny w późnej fazie rozwoju na raka prostaty, mózgu i nerki oraz przegląd finansowy. Kwoty podano w USD (dolarach amerykańskich); jedyną wartością w dolarach australijskich jest prognoza przychodów na FY2026 wynosząca 950–970 mln USD, co odpowiada 1,36–1,39 mld AUD.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy Telix Capital Markets Day z 4 listopada 2026 r. w Melbourne w Australii, z oznaczeniem notowań ASX: TLX | NASDAQ: TLX.
Panel z niebieskim gradientem po lewej stronie zawierający tytuł wydarzenia, datę, lokalizację i kody giełdowe, ze zdjęciem na pełną wysokość po prawej stronie.
Szczegółowe zastrzeżenie prawne obejmujące czynniki ryzyka, dokumentację złożoną w ASX i SEC (w tym Form 20-F), miary spoza standardów IFRS, takie jak skorygowana EBITDA, oraz status zatwierdzenia produktów: Illuccix, Gozellix, Pixclara, Scintimun i SENSEI są zatwierdzone, natomiast Zircaix i Pixlumi są na etapie badań.
Pełnostronicowe zastrzeżenie tekstowe pisane małą czcionką z tytułem w lewym górnym rogu i paskiem stopki.
Przedstawienie trzech dyrektorów prezentujących wyniki: dr Christian Behrenbruch (Managing Director & Group CEO), Darren Smith (Group CFO) oraz dr David N. Cade, MD (Group Chief Medical Officer).
Ciemnoniebieskie tło z trzema okrągłymi portretami w rzędzie, pod którymi znajdują się imiona, nazwiska i stanowiska.
Przedstawienie czterech niezależnych ekspertów: prof. Munir Ghesani (Icahn School of Medicine at Mount Sinai; United Theranostics), dr Philip Dundee (Royal Melbourne Hospital), prof. Louise Emmett (St Vincent's Hospital Sydney) oraz prof. Andrew Scott (University of Melbourne / La Trobe; Olivia Newton-John Cancer Research Institute). Notatka informuje, że są to niezależni eksperci opłacani według godziwej wartości rynkowej.
Cztery okrągłe portrety w rzędzie z nazwiskami i afiliacjami poniżej, uzupełnione notą o ujawnieniu powiązań w stopce.
Slajd rozdzielający sekcje, wprowadzający do części dotyczącej strategii i przeglądu ogólnego, prezentowanej przez dr. Christiana Behrenbrucha.
Granatowo-indygo gradient po lewej stronie z białym logo Telix, tytułem sekcji oraz nazwiskiem i rolą prelegenta; duży okrągły portret prelegenta po prawej stronie za zakrzywionym białym łukiem.
Zdywersyfikowana, zintegrowana pionowo firma radiofarmaceutyczna ze zintegrowanym podejściem teranostycznym: „See It. Treat It.”. Pięć filarów obejmuje portfolio medycyny precyzyjnej, specjalistyczną organizację komercyjną, zintegrowaną pionowo produkcję i dostawy, wysokowartościowy pipeline terapeutyczny oraz platformę R&D dla nowych cząsteczek. KPI: 3 produkty zatwierdzone przez FDA (Illuccix, Gozellix, Pixclara), Illuccix dostępny w 22 krajach, 45 zakładów produkcyjnych i dystrybucyjnych oraz prognoza przychodów na FY2026 na poziomie 950–970 mln USD (1,36–1,39 mld AUD). Dane na dzień 30 października 2026 r.
Pięć kart filarów zwieńczonych zdjęciami w rzędzie pod nagłówkiem, z rzędem czterech dużych wskaźników KPI i deklaracją celu dotyczącą pomocy osobom z nowotworami i chorobami rzadkimi.
Globalny rynek medycyny nuklearnej wzrośnie z 11 mld USD w 2024 r. do 27 mld USD w 2030 r. i 41 mld USD w 2034 r., przy czym segment terapeutyczny wzrośnie z około 3 mld USD do około 27 mld USD. Dziesięcioletni CAGR wynosi 26% dla terapii i 5% dla diagnostyki. W opracowaniu znajduje się ponad 100 celów terapeutycznych (kandydaci: 41 Lu-177, 34 Ac-225, 25 Pb-212, 16 At-211) w około 50 firmach radiofarmaceutycznych. Źródło: MEDraysIntell 2025, William Blair.
Skumulowany wykres słupkowy porównujący terapie i diagnostykę po lewej stronie, z wyróżnionymi statystykami i podziałem liczby kandydatów po prawej.
Trzy silniki wzrostu: 1) skalowalny biznes komercyjny, 2) pipeline terapeutyczny i medycyny precyzyjnej oraz 3) najlepsza w swojej klasie produkcja i łańcuch dostaw.
Numerowana lista z granatowymi ikonami kół po lewej stronie i kolażem obrazów z badań PET po prawej.
Illuccix został wprowadzony na rynek w 22 krajach; wniosek NDA jest w trakcie rozpatrywania przez chiński NMPA, a badanie rejestracyjne w Japonii zakończyło rekrutację. Gozellix jest prezentowany jako zestaw produktowy. Pixclara (floretyrozyna F 18) to pierwszy zatwierdzony przez FDA lek do obrazowania FET-PET w glejakach, wspierany przez wytyczne NCCN oraz rekomendacje EANM/EANO/RANO/SNMMI.
Trzy równe, jasnoszaroniebieskie karty, każda z obrazem produktu i plakietką FDA APPROVED.
Całkowity rynek docelowy (TAM) w USA według produktów: Illuccix/Gozellix ok. 670 000 skanów (~2,7 mld USD); Pixclara ok. 21 200 skanów (~106 mln USD, wzrost do ~300 mln USD+ przy bazowym FET PET); Zircaix w raku nerki ok. 116 320 skanów (~600 mln USD); BiPASS w diagnostyce przedbiopsyjnej prostaty ok. 821 000 skanów (~3,3 mld USD); ITM-11 w GEP-NETs ok. 13 800 pacjentów (~1,7 mld USD, zależnie od zamknięcia transakcji ITM). Telix ma potencjał dodania trzech wysokowartościowych produktów komercyjnych w 2027 r. TAM modelowany przy założeniu 4 000 USD za skan i 250 000 USD za terapię.
Tabela porównawcza z granatowym wierszem nagłówkowym i jednym wierszem na produkt, z banerem wyróżniającym potencjał wdrożeń w 2027 r. oraz przypisami dotyczącymi założeń.
Cztery terapie w późnej fazie: TLX591-Tx w raku prostaty (~5,6 mld USD, ~22 460 pacjentów, Faza 3, analiza okresowa futility); TLX597-Tx w raku prostaty (~4,2 mld USD, ~16 800 pacjentów, Faza 2, odczyt badania OPTIMAL-PSMA); TLX101-Tx w glejaku (~1,2 mld USD, ~8 100 pacjentów, Faza 3, postęp rekrutacji); TLX250-Tx w raku nerki (~1,1 mld USD, ~4 700 pacjentów, Faza 2/3, postęp rekrutacji). Przedstawione jako transformacyjne szanse terapeutyczne i premiery produktów o wyższej marży.
Czterowierszowa tabela według aktywów z kolumnami: wskazanie, wartość rynkowa, liczba pacjentów, faza i kolejny kamień milowy.
Sześć korzyści z integracji pionowej: bezpieczeństwo dostaw, szybkość, ekonomia (przewaga w kosztach COGS), skalowalność, mitygacja ryzyka i szybsza innowacja. Baner głosi: „Od bezpiecznych dostaw po terminowy i niezawodny dostęp dla pacjentów”.
Siatka dwa na trzy składająca się z jasnoszaroniebieskich kart z ikonami, z banerem o pełnej szerokości pod spodem.
Łańcuch wartości od dostaw radioizotopów po cząsteczki celujące i zestawy „cold kit”, leki znakowane izotopowo, kontrolę jakości dawek jednostkowych i dostawy „ostatniej mili”, z możliwościami Telix pod każdym etapem: ARTMS (produkcja izotopów), IsoTherapeutics (biokoniugacja), zakłady Telix Manufacturing Solutions (Seneffe Belgia GMP, Yokohama kliniczna, Sacramento kliniczna i rozwój procesów, North Melbourne hotlab i dozymetria), radiofarmacje RLS (wydawanie i dystrybucja) oraz ITM w zakresie produkcji izotopów.
Poziomy przepływ w kształcie szewronów u góry z wierszem kompetencji przypisanym do każdego etapu.
Trzy kolumny: technologia ARTMS QIS produkująca 68Ga i 89Zr (na potrzeby premiery Zircaix); ITM jako światowy lider w produkcji Lu-177 z wydajnością dla TLX591, TLX597, TLX250 i ITM-11; oraz emitery alfa nowej generacji, w tym generator 212Pb od Telix, partnerstwo IBA/Framatome (Ekalia) dla 211At oraz 225Ac poprzez JV ITM x Actineer i EZAG.
Trzy równe kolumny, każda z nagłówkiem, ikoną i listą punktową.
Mapa świata przedstawiająca zakłady Telix Manufacturing Solutions w Seneffe, Jokohamie i Melbourne oraz partnerów strategicznych: ARTMS, Optimal Tracers, IsoTherapeutics, RLS, R2Pharma i partnera w Chinach.
Mapa świata na pełną szerokość z pinezkami lokalizacji i odnośnikami do partnerów wokół niej.
Połączenie Telix i ITM zostało przypisane do pięciu filarów oznaczonych ikonami wyboru: tworzenie wartości dzięki pozycji lidera w dziedzinie radioizotopów terapeutycznych, przyspieszona infrastruktura komercyjna dla terapii, nowe produkty i możliwości cyklu życia, głębia komercyjna oraz usprawniony rozwój.
Siatka z wkładem Telix i ITM w odniesieniu do pięciu wierszy filarów, oznaczona ikonami wyboru.
Rynek 177Lu wzrośnie z 0,5 mld USD (2025) do 2,1 mld USD (2035), przy CAGR na poziomie 23%; rynek 225Ac wzrośnie z 0,1 mld USD do 1,4 mld USD, przy CAGR 45%. Rynki radioizotopów rosną o około 30% rocznie do 2035 roku. Aktywa branżowe w fazie rozwoju: 41 dla Lu-177 (plus dwie terapie komercyjne) i 34 dla Ac-225.
Dwa wykresy słupkowe obok siebie z etykietami CAGR oraz ciemnoniebieski panel molekularny z liczbą aktywów.
Panel „Dlaczego warto zainwestować teraz?” (bezpieczne dostawy, przyciąganie talentów, partner pierwszego wyboru) znajduje się obok porównania możliwości wielkiej farmacji, specjalistycznej radiofarmacji oraz duetu Telix + ITM. Telix + ITM odhacza każdy wiersz: terapie Lu, Ac, Tb i I; modalności peptydowe, przeciwciała i małe cząsteczki; diagnostyka komercyjna oraz dostawy izotopów Lu i Ac.
Panel tekstowy po lewej stronie i trzykolumnowa tabela porównawcza możliwości z ikonami wyboru po prawej.
Mapa połączonego zasięgu: 3 zakłady produkcyjne i 2 cyklotrony w Belgii, globalna siedziba ITM i 2 zakłady w Niemczech, TMS Sacramento, cyklotron TMS Yokohama, siedziby w USA, globalna siedziba i TMS North Melbourne, sieć RLS obejmująca ponad 85% rynku USA, planowane cyklotrony w placówkach RLS i spółkach JV.
Mapa świata z opisanymi odnośnikami do lokalizacji zakładów Telix i ITM.
Przekładka sekcji wprowadzająca sesję dotyczącą pipeline'u, prezentowaną przez dr. Davida N. Cade'a.
Głęboki niebieski gradient po lewej z białym logo Telix, tytułem sekcji i danymi prelegenta; okrągły portret prelegenta po prawej za zakrzywionym białym łukiem.
Wykres pipeline'u według wskazań. Onkologia urologiczna: TLX591-Tx (mAb/177Lu/PSMA, Faza 3), TLX250-Tx (mAb/177Lu/CAIX, Faza 3), TLX597-Tx (mała cząsteczka/177Lu/PSMA, faza 2), TLX592-Tx (225Ac PSMA), TLX090-Tx (153Sm, przerzuty do kości), TLX252-Tx (225Ac CAIX). Onkologia neurologiczna: TLX101-Tx (131I LAT1, Faza 3), TLX102-Tx (211At LAT1). Inne nowotwory: TLX66-Tx (90Y CD66), TLX400-Tx (FAP), TLX300-Tx (PDGFRa). Aktywom towarzyszy kolumna sparowanych środków obrazujących.
Siatka pipeline'u pogrupowana według wskazań z paskami postępu dla każdej fazy i kolumną sparowanego obrazowania po prawej stronie.
Umowa z Regeneron: wspólny rozwój i komercjalizacja terapii alfa, 4 początkowe programy plus opcja na 4 kolejne, z płatnościami milowymi do 2,1 mld USD plus tantiemy. ITM: uzupełniająca franczyza terapeutyczna z rozszerzeniem Fazy 3 ITM-11, rozszerzeniem wskazań na G2/G3 GEP-NETs oraz NETs płuc/grasicy, a także największe na świecie dostawy 177Lu.
Dwie karty obok siebie, jedna dla Regeneron i jedna dla ITM, każda z listą kluczowych warunków.
Przekładka sekcji dla sesji na temat 68Ga PSMA-11 w praktyce klinicznej, prezentowanej przez dr. Munira Ghesaniego.
Niebieski gradientowy panel po lewej z białym logo, tytułem sekcji i prelegentem; okrągły portret po prawej za zakrzywionym białym łukiem.
W badaniu proPSMA (n=295), 68Ga PSMA-11 PET/CT w porównaniu z CT i scyntygrafią kości wykazało dokładność 92% vs 65%, czułość 85% vs 38%, swoistość 98% vs 91%, zmianę sposobu leczenia u 28% vs 15%, wyniki niejednoznaczne 7% vs 23% oraz promieniowanie 8,4 vs 19,2 mSv. Badanie Illuccix China BCR (n=140) wykazało PPV na poziomie pacjenta wynoszące 94,8% (95% CI 85,9-98,2%) oraz PPV 90-100% w różnych przedziałach PSA. Korzyści obejmują wsparcie w wytycznych, obrazowanie tego samego dnia i elastyczność dawkowania.
Tabela porównawcza wskaźników badania po lewej stronie, panel badania w Chinach i wyróżnione korzyści po prawej.
Ga-68 jest metabolizowany przez wątrobę i nie wykazuje powinowactwa do kości, podczas gdy F-18 ma naturalne powinowactwo do kości, co może powodować fałszywie dodatnie wyniki kostne. Slajd zawiera cytat z wytycznych SNMMI oraz wypowiedź prof. Ghesaniego.
Dwukolumnowe porównanie zachowania Ga-68 i F-18 z polami cytatów poniżej.
Badanie PET F-18 PSMA wykazało zmianę w przednim żebrze u pacjenta (PSA 3,4) poddawanego aktywnej obserwacji. Badanie PET 68Ga PSMA-11 wykonane sześć miesięcy później nie wykazało zmiany w żebrze, potwierdzając jej łagodny charakter.
Siatka obrazów TK, PET i fuzji dla dwóch skanów z krótkimi podpisami.
68-letni pacjent z wynikiem Gleason 9 (4+5) i PSA 112 został skierowany na terapię 177Lu-PSMA (Pluvicto). Liczne zmiany były widoczne w badaniu 68Ga PSMA-11, ale nie w 18F-PSMA.
Zestawione obrazy projekcji maksymalnej intensywności (MIP) z panelem historii klinicznej.
Zalecane okno akwizycji wynosi 50–100 minut. Przy 68-minutowym okresie półtrwania, w 150. minucie pozostaje około jedna czwarta aktywności. Akwizycja powyżej 120 minut jest dopuszczalna w przypadku niejednoznacznych wyników (wytyczne EANM/SNMMI 2.0).
Trzy kolumny z dużymi liczbami i krótkim podpisem wyjaśniającym pod każdą z nich.
Prospektywne badanie pilotażowe porównujące wczesne obrazowanie (ok. 60 min) z opóźnionym (150 min) u 3 pacjentów z rakiem prostaty, co dało 13 sparowanych zmian.
Prosty schemat projektu badania z dwoma polami punktów czasowych i podsumowaniem kohorty.
Sparowane osiowe obrazy PET wykazują wyższy kontrast zmiany względem tła w 150. minucie niż w 60. minucie.
Dwa panele sparowanych obrazów osiowych z oznaczonym czasem akwizycji.
Porównanie przytchawicznych węzłów chłonnych w obrazowaniu wczesnym, opóźnionym oraz w korelacji z TK.
Rząd trzech obrazów przedstawiający widok wczesny, opóźniony i TK.
W 10 z 13 zmian odnotowano wyższy opóźniony SUVpeak, z medianą zmiany sparowanej +8% (zakres od -10,7% do +25,3%). Średni SUVpeak wyniósł 5,60 we wczesnym badaniu wobec 6,24 w opóźnionym.
Wykres słupkowy na poziomie zmian (L1-L13) wraz z zestawionymi statystykami podsumowującymi.
Zestawienie powszechnego założenia z główną hipotezą, że wczesne obrazowanie zapewnia lepszą klarowność, ponieważ dominuje gęstość zliczeń.
Dwie karty tekstowe obok siebie: jedna dla założenia, druga dla hipotezy.
Retrospektywne badanie sparowane 20 pacjentów z guzami NET SSTR-dodatnimi, oceniane przez 3 certyfikowanych radiologów, porównujące obrazowanie wczesne (ok. 1h) z opóźnionym (ok. 24h) przy użyciu zaślepionego testu wymuszonego wyboru (2AFC).
Schemat blokowy projektu badania z zaokrąglonymi granatowymi polami i strzałkami.
Obrazowanie opóźnione o 24 godziny wykazuje mniejszą jednorodność obrazu w porównaniu z obrazowaniem po 1 godzinie, co pokazano na widokach MIP i osiowych.
Pary obrazów MIP i osiowych z oznaczeniami 1h i 24h.
Zmiana w wątrobie wyraźnie widoczna po 1 godzinie nie była dostrzegalna po 24 godzinach, co pokazano w korelacji z TK.
Panele obrazów dla 1h, 24h i TK ze strzałkami wskazującymi zmianę.
Węzeł chłonny zaotrzewnowy, niewidoczny po 1 godzinie, stał się wyraźny po 24 godzinach.
Sparowane panele obrazów dla 1h i 24h ze strzałkami wskazującymi zmianę.
Samo obrazowanie wczesne wykryło 104 zmiany, samo opóźnione 82, a obrazowanie połączone 115, czyli o 11 więcej niż samo wczesne.
Trzy kolumny z dużymi liczbami i etykietami pod każdą z nich.
Liczba skanów PSMA-PET w USA (w tysiącach) na różnych etapach choroby: wstępna ocena stopnia zaawansowania 151, nawrót biochemiczny (BCR) 460, odpowiedź na leczenie nmAPMR 143, monitorowanie mAPMR 71, kwalifikacja do RLT 58 oraz monitorowanie odpowiedzi na RLT 52. Obecny TAM to około 670 000 skanów rocznie, przy około 1 mln biopsji.
Krzywa wolumenu skanów wykreślona wzdłuż etapów progresji choroby z wyróżnieniem TAM.
Przeniesienie obrazowania na etap przedbiopsyjny dodaje około 821 000 skanów rocznie przy ponad 1 mln biopsji, co może podwoić rynek PSMA.
Krzywa progresji choroby rozszerzona o etap przedbiopsyjny z wyróżnionym segmentem nowego wolumenu.
Separator sekcji dotyczącej diagnostyki raka prostaty, prowadzonej przez dr. Philipa Dundee, chirurga urologa.
Lewy panel z niebieskim gradientem, logo, tytułem i danymi prelegenta; okrągły portret po prawej stronie za zakrzywionym białym łukiem.
Biopsje matrycowe (template biopsies) wymagają pobrania 15–20 próbek w znieczuleniu, co wiąże się z ograniczeniami diagnostycznymi, ryzykiem infekcji i krwawienia oraz rekonwalescencją trwającą od kilku dni do kilku tygodni.
Lista punktowa ograniczeń po lewej stronie z ilustracją biopsji przezkroczowej po prawej.
Badanie MRI jest nieswoiste. W USA wykonuje się rocznie około 800 000 biopsji, z czego do 75% daje wynik negatywny, a do 25% mężczyzn odmawia poddania się badaniu. Wskaźnik wyników fałszywie ujemnych w biopsji może sięgać nawet 50%.
Wyróżnione kluczowe statystyki po lewej stronie z diagramem mapy biopsji prostaty po prawej.
PRIMARY (n=291): Ga-PSMA-PET plus mpMRI w porównaniu z samym mpMRI wykazało czułość 97% wobec 83%, swoistość 40% wobec 53% oraz NPV 91% vs 72%; wynik PRIMARY osiągnął czułość 94% i swoistość 68%, a P-score 94% i 66%. PRIMARY2 (n=660): redukcja liczby biopsji o 49%, przy wykrywalności csPCa na poziomie 12% vs 16%.
Układ dwupanelowy z wynikami, PRIMARY po lewej i PRIMARY2 po prawej, z tabelami porównawczymi i wyróżnionymi wartościami.
68Ga-PSMA-11 plus mpMRI (PI-RADS 1-4), a następnie biopsja matrycowa i 6-miesięczna obserwacja. n=350, współpierwszorzędowe punkty końcowe: czułość i swoistość, globalne, wieloośrodkowe badanie otwarte, jednoramienne. Rekrutacja zakończona. NCT07052214.
Schemat blokowy projektu badania z zaokrąglonymi granatowymi polami i strzałkami, uzupełniony panelem podsumowującym projekt.
Stratyfikacja ryzyka PSMA-PET plus mpMRI: wysokie ryzyko (PI-RADS 5) kieruje na biopsję pod kontrolą obrazową; PI-RADS 1-4 z dodatnim wynikiem PET prowadzi do precyzyjnej biopsji „One and Done”; PI-RADS 1-2 z ujemnym wynikiem PET prowadzi do „None and Done” bez biopsji. Celem jest redukcja liczby biopsji z 12–40 do 1–2.
Schemat drzewa decyzyjnego z rozgałęzieniami według wyniku PI-RADS i wyniku PET.
Porównanie obecnego podejścia opartego na 3 akwizycjach MRI z przyszłym podejściem wykorzystującym 1 skan PSMA PET. U 72-letniego pacjenta z wynikiem PI-RADS poniżej 3 badanie PSMA PET wykazało ogniskowy wychwyt w prawej przedniej części wierzchołka (badanie BIOPSTAGE).
Porównanie stanu obecnego z przyszłością po lewej stronie z panelem obrazu przypadku po prawej.
Separator sekcji dotyczący przeglądu nowotworów mózgu, prezentowany przez prof. Andrew Scotta.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; okrągły portret po prawej stronie za zakrzywionym białym łukiem.
Pixclara to pierwszy w U.S. środek obrazujący w diagnostyce glejaków zatwierdzony przez FDA. Europejski wniosek Pixlumi MAA został zaakceptowany. Wytyczne NCCN i międzynarodowe wspierają stosowanie, a planowane jest rozszerzenie na przerzuty do mózgu. Pozwala odróżnić progresję od efektów leczenia i posiada status leku sierocego.
Lista kluczowych punktów po lewej stronie z panelem obrazu PET mózgu po prawej.
Shoreline Research (styczeń 2026): około 70% lekarzy jest gotowych przepisywać Pixclara po zatwierdzeniu, około 80% lekarzy kierujących polega na NCCN, ponad 90% ma dostęp do skanera PET na miejscu, a lekarze kierujący cenią zróżnicowany wychwyt i jakość obrazu.
Układ czterech kafli, z których każdy zawiera jedną dużą statystykę i opis.
Transportery aminokwasów LAT1/LAT2 wykazują wysoką ekspresję w glejakach. Pixclara celuje w LAT1/LAT2, podczas gdy TLX101-Tx (131I) i TLX102-Tx (211At) celują w LAT1, oferując potencjalnie pierwszą w swojej klasie parę teranostyczną w neuroonkologii.
Diagram mechanizmu błony komórkowej z oznaczeniami transporterów i podsumowującym wyróżnieniem.
Zestawienie MRI i 18F-FET PET obok siebie, wykazujące FET TBRmax na poziomie 3,2 w pobliżu loży pooperacyjnej, wraz z ograniczeniami MRI z kontrastem.
Zestawione obrazy MRI i FET PET wraz z listą ograniczeń.
TLX101-Px plus MRI wykazało czułość 93% i swoistość 94%, w porównaniu do samego MRI z czułością 96% i swoistością 53% (Pauleit et al. 2005).
Krzywa ROC i dane porównawcze po lewej stronie z obrazami histologicznymi po prawej.
U 35-letniego pacjenta z gwiaździakiem rozmytym stwierdzono 18F-FET TBRmax na poziomie 3,9; biopsja potwierdziła progresję do skąpodrzewiaka anaplastycznego (WHO stopień III).
Panele obrazów MRI i FET z krzywą aktywności w czasie i podsumowaniem przypadku.
Oś czasu od 1970 do 2030 roku przedstawiająca zatwierdzenia FDA w leczeniu glejaków (radioterapia, lomustyna, karmustyna, Gliadel, TMZ, bewacyzumab, pola TTF, worasidenib i Pixclara) wraz z kamieniami milowymi w obrazowaniu i biomarkerach.
Pozioma oś czasu z zatwierdzeniami powyżej linii oraz kamieniami milowymi obrazowania i biomarkerów poniżej.
Około 25 tys. przypadków nowotworów mózgu i OUN oraz około 18 tys. zgonów rocznie w U.S. GBM stanowi około 50% złośliwych nowotworów OUN (ponad 15 tys. pacjentów rocznie). Mediana OS wynosi 12–15 miesięcy od diagnozy i 3–9 miesięcy od nawrotu.
Wyróżnione statystyki po lewej stronie z wykresami liniowymi zachorowalności i przeżywalności po prawej.
Leczeniu poddano około 60 pacjentów, w tym pacjentów pediatrycznych; lek był dobrze tolerowany, a w badaniu IPAX-2 nie wystąpiły toksyczności ograniczające dawkę (DLT). Mediana OS wyniosła 23 miesiące (IPAX-1) i 32,2 miesiąca (IPAX-Linz) od wstępnej diagnozy oraz odpowiednio 13 miesięcy i 11,9 miesiąca od rozpoczęcia leczenia lub progresji. Badania IPAX BrIGHT Faza 3 oraz IPAX-2 są w toku.
Tabela wyników porównująca badania z wyróżnionymi danymi dotyczącymi przeżywalności oraz panelem statusu.
Część 1 to optymalizacja dawki (4 GBq plus lomustyna 90 mg/m2 przez 3 cykle, n=3, następnie n=12). Część 2 to randomizacja 1:1 TLX101-Tx plus lomustyna względem samej lomustyny. Punktami końcowymi są MTD (Część 1) oraz OS (Część 2) w nawrotowym GBM. Badanie otwarte w Austrii, Australii, Belgii i Holandii; uzyskano autoryzacje w Danii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Singapurze; złożono wniosek IND w USA. NCT07100730.
Dwuczęściowy schemat blokowy projektu badania z zaokrąglonymi granatowymi polami oraz lista statusów w poszczególnych krajach.
W ramach procedury compassionate use w UMC Utrecht (12 pacjentów), kryteria MRI RANO wykazały SD 3/12, PR 0/12 i PD 9/12; PET RANO wykazało SD 3/7, PR 1/7 i PD 3/7. Odnotowano jeden przypadek obrzęku mózgu stopnia 3 (uznany za prawdopodobnie niezwiązany z lekiem) i brak zdarzeń stopnia 4. Ponad 26 pacjentów zostało poddanych leczeniu w trybie compassionate use w Austrii, Australii, Niemczech, Holandii, Nowej Zelandii i USA.
Tabela wyników odpowiedzi wg RANO obok wyróżnionych danych dotyczących bezpieczeństwa.
Eskalacja dawki 3, 4 i 5 GBq przez 2 cykle wraz ze standardowym leczeniem u 12 pacjentów. Osiągnięto MTD na poziomie 5 GBq x2 bez wystąpienia DLT; rekrutacja została zakończona, co stanowi podstawę dla Fazy 2. NCT05450744.
Diagram eskalacji dawki z zaokrąglonymi granatowymi polami i panelem podsumowującym wyniki.
Slajd rozdzielający sekcję dotyczącą raka nerki, prezentowaną przez dr. Davida N. Cade'a.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Rak nerki jest 14. najczęściej występującym nowotworem na świecie, z najwyższymi wskaźnikami w Ameryce Północnej i Europie; występuje dwukrotnie częściej u mężczyzn. Około 90% przypadków to RCC, z czego około 85% stanowi ccRCC. Przedstawiono standaryzowane względem wieku współczynniki zapadalności i śmiertelności według regionów.
Kluczowe fakty po lewej stronie oraz wykres słupkowy zapadalności i śmiertelności regionalnej po prawej.
CAIX to przezbłonowa glikoproteina indukowana przez hipoksję i mutację VHL. Wykazuje ekspresję w ponad 95% przypadków ccRCC, podczas gdy w zdrowej nerce jej obecność jest znikoma.
Schemat mechanizmu indukcji CAIX po prawej stronie z kluczowymi faktami po lewej.
Girentuksymab to chimeryczne przeciwciało IgG1 specyficzne dla CAIX, z danymi dotyczącymi bezpieczeństwa u około 500 pacjentów. 89Zr (okres półtrwania 3,3 dnia) jest ładunkiem obrazującym dla TLX250-Px, a 177Lu (okres półtrwania 6,7 dnia) jest ładunkiem terapeutycznym dla TLX250-Tx.
Schemat przeciwciała w centrum z kartami ładunku obrazującego i terapeutycznego po obu stronach.
Badanie ZIRCON (Lancet Oncology 2024, n=284) wykazało czułość 86% i swoistość 87%. Dla zmian o wielkości 4 cm lub mniejszych (n=145) czułość wyniosła 85%, a swoistość 90%; dla zmian 2 cm lub mniejszych (n=20) odpowiednio 97% i 97%. Współczynnik Fleiss kappa między oceniającymi wyniósł 91%, a zgodność wewnątrzobserwacyjna 100%, przy korzystnym profilu bezpieczeństwa.
Tabela wyników skuteczności według wielkości zmiany z wyróżnionymi danymi o zgodności ocen.
LUTEON (Faza 3, Australia) i LUTEON-ATLAS (Faza 2a, USA/UE) rekrutują pacjentów z zaawansowanym ccRCC po 2-3 liniach leczenia, u których potwierdzono obecność CAIX w badaniu PET. Po fazie wstępnej oceny bezpieczeństwa (safety lead-in) następuje Część 1 – optymalizacja dawki (schematy 1887 MBq vs 1258 MBq, 20 osób na ramię) oraz Część 2 – Faza 3 porównująca 177Lu-TLX250 z wyborem badacza w układzie 1:1. NCT07197580.
Wieloetapowy schemat blokowy projektu badania z zaokrąglonymi granatowymi polami i strzałkami.
Slajd rozdzielający sekcję dotyczącą TLX591-Tx, prezentowaną przez dr. Davida N. Cade'a.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Porównanie raka prostaty wrażliwego i opornego na modulatory szlaku androgenowego (APM): rokowania wynoszące 4-5+ lat względem około 2-3 lat, z uwzględnieniem różnic w biologii i implikacjach klinicznych.
Dwukolumnowa tabela porównawcza z granatowym nagłówkiem i wierszami dotyczącymi rokowań, biologii oraz implikacji klinicznych.
TLX597-Tx (małocząsteczkowy lek nowej generacji): wydalanie nerkowe, 1/3 dawki dla nerek i 1/5 dawki dla ślinianek w porównaniu do PSMA-617, 3-7 dawek po 230 mCi, dla mAPMN/S. TLX591-Tx (pierwszy w swojej klasie rADC): wydalanie wątrobowe, rPFS 8,8 miesiąca w badaniu ProstACT SELECT, 2 dawki po 76 mCi, dla mAPMR.
Dwukolumnowa tabela porównawcza TLX597-Tx względem TLX591-Tx pod kątem różnych cech.
Przyjazny dla pacjenta schemat 2 dawek w ciągu 2 tygodni z niskim promieniowaniem dla ślinianek i nerek, internalizacją i przedłużoną retencją oraz niższą podawaną aktywnością wynoszącą 76 mCi.
Lista korzyści po lewej stronie z ilustracją mechanizmu działania po prawej.
Część 1 (bezpieczeństwo i dozymetria, n=30: 76 mCi x2 plus abirateron, enzalutamid lub docetaksel, po n=10 każdy) została zakończona; uzyskano zgodę FDA na przejście do Części 2 w USA. Część 2 to randomizacja 2:1 (n ok. 490) TLX591-Tx plus SoC w porównaniu do samego SoC, z rPFS według BICR jako głównym punktem końcowym, u pacjentów z mAPMR z progresją po pierwszym ARPI. Rekrutacja globalna, Japonia zatwierdzona dla Części 1. NCT06520345.
Schemat blokowy dwuetapowego badania z zaokrąglonymi granatowymi polami i strzałkami.
83-latek z przerzutami do kości. Biodystrybucja SPECT w ciągu 15 dni wykazuje wychwyt najpierw w obszarach naczyniowych i wątrobie, a następnie w miejscach przerzutów. Stabilizacja choroby w dniu 341 (data odcięcia danych).
Seria obrazów SPECT w skali szarości w różnych punktach czasowych z panelem podsumowania przypadku.
64-latek z przerzutami do węzłów chłonnych; stabilizacja choroby przez 339 dni.
Obrazy skanów w skali szarości z panelem podsumowania przypadku.
62-latek po wcześniejszym leczeniu darolutamidem i docetakselem; stabilizacja choroby, pacjent pozostał w badaniu w dniu 337.
Obrazy skanów w skali szarości z panelem podsumowania przypadku.
Slajd rozdzielający sekcję dotyczącą sesji TLX597-Tx, prezentowanej przez prof. Louise Emmett.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Małocząsteczkowy ligand PSMA o wysokim wychwycie i retencji w guzie, niskim wychwycie w śliniankach i nerkach oraz potencjale do intensyfikacji dawki.
Lista kluczowych cech obok infografiki przedstawiającej mechanizm działania.
Dozymetria w Gy/GBq dla TLX597-Tx (n=12) vs PSMA-617 (n=297) vs PSMA-I&T (n=153): nerki 0,28 vs 0,58 vs 0,71; gruczoły łzowe 0,35 vs 1,58 vs 2,83; ślinianki podżuchwowe 0,25 vs 0,74 vs 0,64; zmiany w kościach 9,74 vs 3,57 vs 4,1; zmiany w tkankach miękkich 9,57 vs 4,19 vs 2,94. Obrazy SPECT pokazane po 5 i 120 godzinach.
Tabela porównawcza trzech wariantów z wyróżnioną kolumną TLX597-Tx i obrazami SPECT obok.
Pierwsze 3 dawki podawane są w ciągu 15 dni w ilości 8,5 GBq na dawkę w porównaniu do 7,5 GBq. Upregulacja PSMA widoczna w 3. dniu (SUVmean z 5,7 do 7,9, SUVmax z 25 do 74, TTV z 2 379 do 3 977 ml).
Grafika harmonogramu dawkowania po lewej stronie z obrazami upregulacji PSMA i danymi liczbowymi po prawej.
Badanie inicjowane przez badacza (PI prof. Emmett), n=120 randomizowane 2:1: intensywne dawkowanie TLX597-Tx (n=80; 8,5 GBq w dniu 1, 3 i 15, następnie w tygodniach 10, 20 i 30) w porównaniu do standardu (n=40; 7,5 GBq co 6 tygodni x6) w potwierdzonym mAPMR po ARPI. Głównym punktem końcowym jest wskaźnik odpowiedzi PSA90; drugorzędne punkty obejmują PSA50, PSA-PFS, rPFS, OS, ORR, QoL, bezpieczeństwo i dozymetrię.
Schemat blokowy badania z dwoma ramionami leczenia i polami punktów końcowych.
71-latek z rozległymi przerzutami do kości po dwóch liniach chemioterapii i ARPI. PSA spadło z 1 380 do 40 w 10. tygodniu (97% odpowiedzi PSA) przy zachowaniu prawidłowej czynności nerek (eGFR ok. 90), przedstawione wraz z tabelą Hb/PLT.
Obrazy PSMA PET i wykres PSA z tabelą wyników laboratoryjnych.
Pacjent z rozległym zajęciem szpiku kostnego. PSA spadło z 487 do 1,9 w 20. tygodniu (99% odpowiedzi), Hb poprawiła się z 81 do 106, a eGFR wynosił 77-85.
Obrazy PSMA PET i wykres PSA z panelem wartości laboratoryjnych.
Adaptacyjna RLT PSMA w mHSPC z ciągłą ADT plus ARPI: 3 dawki w ciągu 6 tygodni, następnie dawki co 8 tygodni (8,5 GBq). Głównym punktem końcowym jest PSA poniżej 0,2 ng/ml w 6. miesiącu, z badaniami PSMA PET w tygodniach 12, 24 i 44.
Diagram harmonogramu leczenia z zaokrąglonymi granatowymi polami i punktami czasowymi obrazowania.
Seria obrazów PSMA-PET od dnia 0 ARPI do 3. miesiąca wykazuje spadek PSA z 5,7 do 0,08 i SUVmean z 6,9 do 0, z przerwą w leczeniu (EANM 2026).
Rząd seryjnych obrazów PSMA-PET w różnych punktach czasowych z podsumowaniem PSA.
Slajd rozdzielający sekcję dotyczącą sesji portfolio raka prostaty, prezentowanej przez dr. Davida N. Cade'a.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Krzywa stanu choroby od mAPMN/S przez 1L, 2L i 3L+ mAPMR, z przypisanymi produktami: TLX597-Tx (OPTIMAL-e, Faza 2a w mAPMN/S), TLX591-Tx (ProstACT Global Faza 3, po 1 ARPI), TLX592-Tx (alphaPRO) i TLX090-Tx (Solace, paliatywne).
Krzywa progresji choroby z paskami produktów umieszczonymi pod etapami, których dotyczą.
Slajd rozdzielający sekcję dotyczącą przeglądu finansowego, prezentowanego przez Darrena Smitha, CFO.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Prognoza przychodów na 2026 r. na poziomie 950-970 mln USD, marża brutto Precision Medicine wynosząca 65% (H1 2026), zysk netto po opodatkowaniu w wysokości 38 mln USD (H1 2026) oraz 252 mln USD w gotówce (stan na 30 czerwca 2026 r.). Trzy filary: skala komercyjna, opcjonalność strategiczna i integracja pionowa.
Rząd dużych wskaźników KPI na górze z trzema kartami filarów poniżej.
Przychody grupy (mln USD): 2022: 107, 2023 – 333 (+211%), 2024 – 517 (+55%), 2025 – 804 (+56%) oraz prognoza na 2026 (2026F) – 950-970 (wzrost o ok. 20%). Przychody od podmiotów zewnętrznych TMS przedstawiono na wykresie słupkowym skumulowanym.
Skumulowany wykres słupkowy w układzie rocznym z wyróżnionymi procentowymi wskaźnikami wzrostu.
Cztery priorytety rozmieszczone wokół centralnego okręgu: inwestycje komercyjne, inwestycje w R&D, odporność łańcucha dostaw oraz strategiczne możliwości wzrostu (M&A) i zarządzanie cyklem życia produktu. Kapitał jest alokowany priorytetowo na mierzalne kamienie milowe i punkty zwrotne o wysokiej wartości.
Cztery kwadranty rozmieszczone wokół centralnego koła z podsumowaniem.
Wydatki na R&D w stosunku do przychodów: FY2023 – 85 mln USD z 333 mln (26%), FY2024 – 128 mln USD z 517 mln (25%), FY2025 – 171 mln USD z 804 mln (21%) oraz prognoza na FY2026 – 240-260 mln USD z 950-970 mln (ok. 26%). Telix utrzymuje wydatki na R&D na poziomie ok. 26% przychodów przy średniej w branży wynoszącej 35%.
Wykres słupkowy R&D względem przychodów w układzie rocznym po lewej stronie oraz wykres porównawczy z konkurencją po prawej.
Przychody ITM wyniosły 198 mln USD (2024A), 273 mln USD (2025A) i ok. 300 mln USD (2026E) przy kursie EUR/USD 1,14. Skorygowana EBITDA na poziomie -12 mln USD w 1H26 ma wzrosnąć do ok. 50 mln USD dzięki oszczędnościom kosztowym, wzrostowi produkcji, synergiom z Telix i projektowi ITM-11. Marża brutto z produkcji przekracza 40%, dodatni wkład w EBITDA rozpocznie się w 2027 r., a cel synergii to 50 mln USD w ciągu pierwszych dwóch lat.
Wykres słupkowy przychodów po lewej stronie z mostkiem EBITDA i listą czynników wzrostu po prawej.
Slajd rozdzielający sekcję uwag końcowych prezentowanych przez dr. Christiana Behrenbrucha.
Lewy panel z niebieskim gradientem zawierający logo, tytuł i prelegenta; po prawej okrągły portret za zakrzywionym białym łukiem.
Około 1 mld USD przychodów i pozostałych dochodów w FY2026E (prognoza 950-970 mln USD plus 40 mln USD pozostałych dochodów), 3 środki obrazujące zatwierdzone przez FDA, obecność w 22 krajach i 4 kandydatów terapeutycznych w badaniach późnej fazy. Filary to skalowanie biznesu komercyjnego, portfel projektów w późnej fazie oraz najlepsza w swojej klasie produkcja, podsumowane jako „Globalna potęga radiofarmaceutyczna”.
Wiersz z kluczowymi statystykami nad trzema kartami filarów i banerem z oświadczeniem końcowym.
Ilustracyjny mostek przychodów od ok. 1 mld USD w 2026 do 2027 r. uwzględniający Illuccix/Gozellix, Pixclara, Zircaix, BiPASS (potencjalne wprowadzenie na rynek pod koniec 2027 lub w 2028 r.), sprzedaż poza USA w ponad 22 krajach, przychody TMS oraz ITM-11. Kluczowe wyniki badań w 2027: analiza daremności TLX591-Tx, TLX597-Tx OPTIMAL-PSMA, TLX090-Tx (Część A) i BiPASS. Nie implikuje się prognozy na FY2027.
Wykres kaskadowy (mostek przychodów) z panelem kluczowych wyników badań i zastrzeżeniem dotyczącym prognoz.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to prezentacja z Telix Pharmaceuticals Capital Markets Day 2026, przedstawiona 4 listopada 2026 r. w Melbourne i złożona w ASX. Telix jest spółką notowaną równolegle na ASX (ASX: TLX) oraz NASDAQ (NASDAQ: TLX), z globalną siedzibą w Melbourne w Australii.
Nie. Telix raportuje w oparciu o rok kalendarzowy, więc FY2026 trwa od stycznia do grudnia 2026 r. Różni się to od roku obrotowego lipiec–czerwiec, który stosuje wiele spółek notowanych na ASX. Na przykład wyniki za H1 2026 zostały opublikowane 20 sierpnia 2026 r., a stan gotówki podano według stanu na 30 czerwca 2026 r.
Dane podano w dolarach amerykańskich. Prognoza przychodów na FY2026 wynosi 950–970 mln USD (1,36–1,39 mld AUD), zysk netto po opodatkowaniu za H1 2026 wyniósł 38 mln USD, a stan gotówki na dzień 30 czerwca 2026 r. wynosił 252 mln USD. Przychody grupy wyniosły 107 mln USD w 2022 r., 333 mln USD w 2023 r., 517 mln USD w 2024 r. i 804 mln USD w 2025 r. Marża brutto w segmencie Precision Medicine wyniosła 65% w H1 2026.
Telix posiada cztery kandydatów na leki w późnej fazie rozwoju: TLX591-Tx i TLX597-Tx na raka prostaty, TLX101-Tx w glejaku oraz TLX250-Tx na raka nerki, a także trzy zatwierdzone przez FDA produkty do obrazowania (Illuccix, Gozellix i Pixclara). Oczekuje się, że oczekujące przejęcie ITM (Isotope Technologies Munich), największego na świecie dostawcy Lu-177, zostanie sfinalizowane w FY2026, pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy Telix, zezwoleń organów regulacyjnych i spełnienia zwyczajowych warunków.
Tak, prezentacja jest dostępna do pobrania w formacie PDF na tej stronie, a obrazy slajdów są wyświetlane powyżej w celu przeglądania. Wersja PowerPoint (PPTX) nie jest udostępniana.
Doskonale sprawdza się jako wzorzec strukturalny dla dnia rynków kapitałowych lub prezentacji inwestorskiej z sektora biotech: zawiera przerywniki sekcji dla wielu prelegentów, slajdy z przeglądem KPI, tabele wielkości rynku, wykresy pipeline, schematy projektów badań, studia przypadków i mostki finansowe. Wykorzystaj ją do analizy tempa i układu, a następnie zbuduj własne slajdy z treścią Twojej firmy.
Zarząd Telix reprezentowali: dr Christian Behrenbruch (Managing Director i Group CEO), Darren Smith (Group CFO) oraz dr David N. Cade (Group Chief Medical Officer). Wystąpiło również czterech niezależnych liderów opinii (KOL), opłaconych według godziwej wartości rynkowej: prof. Munir Ghesani, dr Philip Dundee, prof. Louise Emmett oraz prof. Andrew Scott.
Tak. Strona 2 to pełne oświadczenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość (forward-looking statement) oraz zastrzeżenie prawne obejmujące czynniki ryzyka, zgłoszenia regulacyjne i miary spoza IFRS, takie jak skorygowana EBITDA. Zaznaczono w niej również, że Zircaix i Pixlumi są w fazie badań, a talia nie implikuje żadnych prognoz na FY2027.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.