Logo 2Slides
Preview

Prezentacja wyników State Bank of India za Q2 FY27

46 slajdy

Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Indii

Prezentacja wyników State Bank of India za Q2 FY27: 46-slajdowa prezentacja analityczna („Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation”) z dnia 3 listopada 2026 r., złożona w BSE/NSE (NSE: SBIN, BSE: 500112). Obejmuje wyniki największego banku w Indiach za kwartał zakończony 30 września 2026 r. (Q2 FY27 = lipiec–wrzesień 2026 r.; rok obrotowy FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.). Główne dane: zysk netto ₹23,038 crore (+14,28% r/r), zysk operacyjny ₹34,226 crore (+7,28%), wynik z tytułu odsetek ₹49,143 crore (+14,69%), krajowa marża NIM 3,11%, kredyty brutto ₹52.08 lakh crore (+17,84%), depozyty ₹62.78 lakh crore (+12,27%), Gross NPA 1,39%, Net NPA 0,36% oraz CRAR 16,09%. Wszystkie kwoty podano w ₹ crore, zgodnie z oryginałem, chyba że zaznaczono inaczej.

7 polubienia
0 pobrania

Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.

Szybka Nawigacja

Tagi

State Bank of India
SBI
SBIN
Wyniki SBI Q2 FY27
Prezentacja wyników

Udostępnij slajdy

Opis

Główny Temat

Prezentacja wyników State Bank of India za Q2 FY27: 46-slajdowa prezentacja analityczna („Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation”) z dnia 3 listopada 2026 r., złożona w BSE/NSE (NSE: SBIN, BSE: 500112). Obejmuje wyniki największego banku w Indiach za kwartał zakończony 30 września 2026 r. (Q2 FY27 = lipiec–wrzesień 2026 r.; rok obrotowy FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.). Główne dane: zysk netto ₹23,038 crore (+14,28% r/r), zysk operacyjny ₹34,226 crore (+7,28%), wynik z tytułu odsetek ₹49,143 crore (+14,69%), krajowa marża NIM 3,11%, kredyty brutto ₹52.08 lakh crore (+17,84%), depozyty ₹62.78 lakh crore (+12,27%), Gross NPA 1,39%, Net NPA 0,36% oraz CRAR 16,09%. Wszystkie kwoty podano w ₹ crore, zgodnie z oryginałem, chyba że zaznaczono inaczej.

Kluczowe Korzyści

  • •Pełny zapis wyników SBI za Q2 FY27 slajd po slajdzie z oryginalnymi kwotami w ₹ crore oraz porównaniami kwartalnymi (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27) i półrocznymi (H1FY26 / H1FY27)
  • •Szczegółowe zestawienie rachunku zysków i strat: przychody odsetkowe, komponenty przychodów z opłat, koszty ogólne pozycja po pozycji, rezerwy oraz zannualizowane wskaźniki RoA, RoE i EPS
  • •Szczegółowe dane o portfelu kredytowym z podziałem na segmenty (detaliczny, rolniczy, MŚP, korporacyjny, międzynarodowy), sektory, ratingi korporacyjne i geografię
  • •Ujawnienia dotyczące jakości aktywów: tabela przepływów NPA, NPA według segmentów, wskaźnik slippage, koszty kredytowe oraz dane CRILC SMA-1/SMA-2
  • •Sekcje dotyczące cyfryzacji, inkluzji finansowej, zrównoważonego rozwoju i spółek zależnych (SBI Life, SBI Card, SBI Funds Management, SBI General, SBICAPS, RRBs) oraz skonsolidowane wyniki grupy i bilans
  • •Bezpłatny plik PDF do pobrania jako materiał referencyjny, edukacyjny lub wzór prezentacji wyników banku

Grupa Docelowa

  • •Analitycy rynku akcji i długu zajmujący się indyjskimi bankami i pożyczkodawcami z sektora publicznego
  • •Inwestorzy śledzący SBIN na giełdach NSE lub BSE
  • •Studenci bankowości, finansów i MBA analizujący sprawozdania finansowe indyjskich banków
  • •Zespoły relacji inwestorskich i finansowe projektujące kwartalne prezentacje wyników dla banków
  • •Dziennikarze i badacze zajmujący się sektorem bankowym w Indiach

Przypadki Użycia

  • •Analiza rentowności, marż, wzrostu akcji kredytowej i jakości aktywów SBI za Q2 FY27
  • •Benchmarking wskaźników SBI na tle innych indyjskich banków za kwartał lipiec–wrzesień 2026 r.
  • •Nauka raportowania wskaźników NIM, CASA, PCR, slippage ratio, kosztów kredytowych i adekwatności kapitałowej w indyjskim banku
  • •Wykorzystanie układu bogatego w tabele jako wzorca przy tworzeniu prezentacji analitycznej dla banku lub NBFC
  • •Analiza ujawnień banku sektora publicznego (PSU) w zakresie cyfryzacji (YONO, UPI) i inkluzji finansowej

Unikalne Propozycje Wartości

  • •Oryginalna prezentacja analityczna od State Bank of India, złożona w BSE/NSE, a nie streszczenie podmiotów trzecich
  • •Każda z 46 stron opisana prostym językiem wraz z danymi liczbowymi widocznymi na slajdach
  • •Zachowanie indyjskiego systemu liczbowego (lakh / crore, np. 52,08,344 crore = ₹52.08 lakh crore), co pozwala na bezpośrednią weryfikację danych z oficjalnym dokumentem
  • •Wskazuje na jednorazowe zyski z przychodów pozaodsetkowych (sprzedaż udziałów w Yes Bank w Q2FY26 oraz sprzedaż udziałów w SBI Funds Management w Q2FY27), które mają istotne znaczenie dla rzetelnego porównania rok do roku

Strony Slajdów (46)

Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.

Strona 1
Slajd tytułowy

Wyniki kwartalne Q2FY27 – Prezentacja dla analityków

Treść

Slajd tytułowy z logo SBI i hasłem „The banker to every Indian”, tytułem „Wyniki kwartalne Q2FY27”, podtytułem „Prezentacja dla analityków” oraz datą 03.11.2026, z paskiem logotypów spółek z grupy: SBI Life, SBI Card, SBI Funds Management, SBI General i SBICAPS.

Struktura Układu

Wyśrodkowane logo nad pasem tytułowym z gradientem od fioletu do karmazynu, podtytuł i data z rozstrzelonymi literami oraz rząd pięciu logotypów spółek zależnych na dole.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logo SBI (dziurka od klucza)
  • •Baner tytułowy z gradientem
  • •Pasek logotypów spółek zależnych
Strona 2
Zastrzeżenie prawne

Safe Harbor

Treść

Standardowe zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość: stwierdzenia zawarte w slajdach opierają się na bieżących oczekiwaniach zarządu, podlegają niepewności i zmianom okoliczności, a rzeczywiste wyniki mogą się istotnie różnić.

Struktura Układu

Wyśrodkowany nagłówek z jednym akapitem w ramce na tle z delikatnym różowym gradientem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Pole tekstowe z obramowaniem
  • •Różowe tło z gradientem
Strona 3
Agenda

Spis treści

Treść

Osiem sekcji z zakresami slajdów: Podsumowanie wykonawcze (4–6), Najważniejsze wyniki (7–17), Wyniki finansowe (18–24), Adekwatność kapitałowa (25–26), Jakość aktywów (27–30), Cyfrowa transformacja (31–34), Bankowość z misją (35–38) oraz Spółki zależne, wyniki grupy i bilans (39–45).

Struktura Układu

Dwa rzędy po cztery etykiety sekcji, każda z tagiem zakresu stron w kształcie strzałki, na tle słabego znaku wodnego z logo SBI.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tagi stron w kształcie strzałek
  • •Siatka 4x2
  • •Znak wodny z logo
Strona 4
Separator sekcji

Separator sekcji: Podsumowanie wykonawcze

Treść

Separator sekcji wprowadzający Podsumowanie wykonawcze.

Struktura Układu

Pas z gradientem na całą szerokość z tytułem sekcji w kolorze białym, podkreślony czarną linią.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
  • •Pogrubiony biały nagłówek
Strona 5
Kluczowe wyniki / Panel KPI

SBI dostarcza silne i zrównoważone wyniki

Treść

Trzy-panelowe podsumowanie wg stanu na wrzesień 2026. Rentowność (Q2FY27): zysk netto ₹23,038 crore (+14,28% r/r), zysk operacyjny ₹34,226 crore (+7,28% r/r), RoA 1,14% i RoE 18,68% za H1FY27, NIM 2,94% dla całego banku i 3,11% w kraju (krajowy NIM wzrost o 11 pb względem Q1FY27). Wzrost biznesu: kredyty brutto ₹52 bilionów (+17,84% r/r), w tym MŚP +21,97%, rolnictwo +22,64% i bankowość detaliczna osób fizycznych +14,54%; depozyty ₹63 bilionów (+12,27%), w tym rachunki oszczędnościowe +8,78% i detaliczne depozyty terminowe +16,74%. Jakość aktywów: NPA brutto 1,39%, NPA netto 0,36%, koszt kredytu w Q2FY27 0,22% i PCR 74,43%, opisane jako najniższe wskaźniki NPA od ponad dwóch dekad.

Struktura Układu

Trzy obramowane karty obok siebie (Rentowność, Wzrost biznesu, Jakość aktywów), każda z ikoną, dużymi liczbami KPI i zielonymi strzałkami r/r.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Karty KPI
  • •Zielone strzałki wzrostu
  • •Ikona na każdej karcie
  • •Wstążki z wyróżnieniami
Strona 6
Wizualizacja danych

Silne fundamenty, budowa SBI gotowego na przyszłość

Treść

Suma bilansowa wzrosła z ₹69,87 bilionów (wrzesień 2025) do ₹76,62 bilionów (czerwiec 2026) i ₹78,88 bilionów (wrzesień 2026). Krajowy wskaźnik CD wyniósł odpowiednio 69,82%, 74,23% i 73,02%; CRAR 14,62%, 15,67% i 16,09%; LCR 143,05%, 126,05% i 140,47% w tych samych terminach. Panel lidera cyfrowego: 98,9% transakcji przez kanały alternatywne, nr 1 w wydatkach kartami debetowymi, liczbie bankomatów oraz wartości i wolumenie bankowości mobilnej, 11,1 crore zarejestrowanych klientów YONO i około 6 crore rejestracji w nowym YONO.

Struktura Układu

Cztery małe wykresy (dwa słupkowe, dwa liniowe) w siatce 2x2 po lewej stronie (dwie trzecie szerokości), z różowym panelem lidera cyfrowego z czterema statystykami po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykresy słupkowe
  • •Wykresy liniowe
  • •Panel statystyk lidera cyfrowego
Strona 7
Separator sekcji

Separator sekcji: Najważniejsze wyniki

Treść

Separator sekcji wprowadzający Najważniejsze wyniki (slajdy 7–17).

Struktura Układu

Pas z gradientem na całą szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 8
Tabela podsumowania finansowego

Kluczowe wskaźniki

Treść

Q2FY27 vs Q2FY26 (₹ crore): NII 49,143 vs 42,847 (+14,69%); NIM całego banku 2,94% vs 2,96% (-2 pb); krajowy NIM 3,11% vs 3,08% (+3 pb); zysk operacyjny 34,226 vs 31,904 (+7,28%); zysk netto 23,038 vs 20,160 (+14,28%); kredyty brutto 52,08,344 vs 44,19,674 (+17,84%); depozyty 62,77,919 vs 55,91,700 (+12,27%). Wskaźniki: koszt kredytu 0,22% (-17 pb), NPA brutto 1,39% (-34 pb), NPA netto 0,36% (-6 pb), PCR z uwzględnieniem AUCA 91,83% (-46 pb), PCR 74,43% (-136 pb), adekwatność kapitałowa 16,09% (+147 pb). Wykresy boczne: depozyty CASA 22,96,883 (+8,13%), detaliczne depozyty terminowe 27,85,198 (+16,74%), kredyty RAM 29,37,856 (+17,34%) i kredyty korporacyjne 14,39,156 (+16,12%).

Struktura Układu

Lewa strona: tabela w trzech blokach (Rachunek zysków i strat, Bilans, Kluczowe wskaźniki) z zielonymi/czerwonymi wskaźnikami r/r. Prawa strona: cztery mini wykresy słupkowe porównujące wrzesień 2025 i wrzesień 2026.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela porównawcza
  • •Strzałki statusu
  • •Sparowane wykresy słupkowe
Strona 9
Tabela danych + wykres kołowy

Wzrost akcji kredytowej

Treść

Kredyty według segmentów, wrzesień 2025 do wrzesień 2026 (₹ crore): bankowość detaliczna osób fizycznych 15,93,360 do 18,25,083 (+14,54%), rolnictwo 3,68,112 do 4,51,438 (+22,64%), MŚP 5,42,222 do 6,61,335 (+21,97%), korporacyjne 12,39,346 do 14,39,156 (+16,12%), kredyty krajowe 37,43,039 do 43,77,012 (+16,94%), biura zagraniczne 6,76,635 do 8,31,332 (+22,86%), cały bank 44,19,674 do 52,08,344 (+17,84%). Udział w kredytach krajowych: detaliczne osoby fizyczne 41,70%, korporacyjne 32,88%, MŚP 15,11%, rolnictwo 10,31%; udział portfela RAM (detal, rolnictwo, MŚP) 67,12%.

Struktura Układu

Tabela segmentowa po lewej, wykres kołowy 3D struktury kredytów krajowych po prawej z dużym wyróżnieniem udziału RAM.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela segmentowa
  • •Wykres kołowy 3D
  • •Duże wyróżnienie procentowe
Strona 10
Podział segmentowy

Wzrost akcji kredytowej – Bankowość detaliczna osób fizycznych

Treść

Portfel detaliczny osób fizycznych o wartości około ₹18,3 lakh crore, 3-letni CAGR około 14%, około 41,7% kredytów krajowych (wrzesień 2026). Według produktów (zadłużenie ₹ crore / wzrost r/r / GNPA): kredyty mieszkaniowe 9,85,537 / 11,94% / 0,57%; pożyczki gotówkowe 3,78,769 / 7,48% / 1,15%; kredyty samochodowe 1,36,294 / 5,88% / 0,52%; pożyczki pod zastaw złota 1,37,349 / 89,31% / 0,05%; inne kredyty segmentu P 1,87,134 / 17,51% / 0,57%. Struktura: kredyty mieszkaniowe 54,00%, pożyczki gotówkowe 20,75%, samochodowe 7,47%, złoto 7,53%, inne 10,25%.

Struktura Układu

Cztery kafelki nagłówkowe na górze, tabela produktów z kolorowymi etykietami i ikonami oraz skumulowany słupek struktury po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kafelki KPI w nagłówku
  • •Etykiety produktów kodowane kolorami
  • •Skumulowany wykres słupkowy
Strona 11
Dywersyfikacja portfela

Wzrost akcji kredytowej – Zdywersyfikowany portfel kredytowy

Treść

Zadłużenie oparte na funduszach według sektorów na dzień 30 września 2026 r. (₹ crore, udział, r/r): infrastruktura 4,12,931 (9,43%, +6,01%), z czego energetyka 2,68,059 (+20,12%), telekomunikacja 19 090 (-8,34%), drogi i porty 82,746 (-20,22%); usługi 6,60,758 (15,10%, +25,61%); żelazo i stal 79 215; lotnictwo i lotniska 29 834 (+27,29%); ropa naftowa 87 831 (+22,35%); inżynieria 63 069 (+47,66%); nieruchomości komercyjne 84 160 (+27,75%); inne branże 6 30 101; kredyty mieszkaniowe 9,85,537 (22,52%); motoryzacja 1 36 294; pozostały handel detaliczny 7,03,252 (+20,38%); rolnictwo 4 51 438; łączna wartość kredytów krajowych 43,77,012 (+16,94%). Struktura ratingów korporacyjnych wrzesień 2025 vs wrzesień 2026: AAA z 41% do 44%, AA z 29% do 29%, A z 16% do 15%, BBB z 6% do 5%, BB i poniżej z 8% do 7%; około 40% ekspozycji dotyczy jednostek sektora publicznego (PSU) i departamentów rządowych.

Struktura Układu

Gęsta tabela sektorowa po lewej stronie, zgrupowany wykres słupkowy struktury ratingów korporacyjnych dla dwóch dat po prawej stronie, z wyróżnieniem w stopce.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela ekspozycji sektorowej
  • •Zgrupowany wykres słupkowy
  • •Baner z wyróżnieniem
Strona 12
Wizualizacja danych

Wzrost akcji kredytowej – bankowość międzynarodowa

Treść

Kredyty brutto biur zagranicznych wzrosły z ₹6 76 635 crore (wrzesień 2025) przez 6 93 332, 7 42 941 i 7 70 574 do poziomu ₹8 31 332 crore (wrzesień 2026), co oznacza wzrost o 22,86% r/r (+13,84% w ujęciu dolarowym). Struktura kredytów: pożyczki lokalne 39,7%, kredyty powiązane z Indiami 37,2%, finansowanie handlu 23,1%. W ujęciu geograficznym: USA 24%, GIFT City 16%, Wielka Brytania 15%, ZEA 10%, Hongkong 9%, Bahrajn, Singapur i Japonia po 5%, Niemcy i Sydney po 3%, pozostałe 5%. Wskaźnik GNPA w segmencie międzynarodowym spadł z 0,19% do 0,11%. Najważniejsze informacje wskazują na kredyty ECB i kredyty lokalne jako czynniki wzrostu oraz kredyty FCNR(B) o wartości 8,83 mld USD.

Struktura Układu

Układ czteropolowy: wykres słupkowy kredytów, wykres pierścieniowy struktury kredytów, wykres słupkowy GNPA i wykres pierścieniowy geografii, z kolumną kluczowych informacji w punktach po prawej stronie.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kwartalny wykres słupkowy
  • •Dwa wykresy pierścieniowe
  • •Kluczowe punkty (highlights)
Strona 13
Tabela danych + wykres kołowy

Wzrost depozytów

Treść

Depozyty od września 2025 do września 2026 (₹ crore): rachunki bieżące z 3 28 230 do 3 43 208 (+4,56%), rachunki oszczędnościowe z 17 96 036 do 19 53 675 (+8,78%), CASA z 21 24 266 do 22 96 883 (+8,13%), depozyty terminowe z 32 36 366 do 36 97 717 (+14,26%), krajowe z 53 60 632 do 59 94 600 (+11,83%), biura zagraniczne z 2 31 068 do 2 83 319 (+22,61%), łącznie z 55 91 700 do 62 77 919 (+12,27%). Struktura krajowa: TD 61,68%, SA 32,59%, CA 5,73%; wskaźnik CASA 38,32%.

Struktura Układu

Tabela depozytów po lewej stronie, wykres kołowy 3D struktury depozytów krajowych po prawej z dużym wyróżnieniem wskaźnika CASA.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela depozytów
  • •Wykres kołowy 3D
  • •Wyróżnienie CASA
Strona 14
Wykres trendu

Marże, rentowność i koszty (narastająco)

Treść

Wskaźniki narastająco wrzesień 25 / grudzień 25 / marzec 26 / czerwiec 26 / wrzesień 26. NIM: krajowy 3,04, 3,06, 3,03, 3,00, 3,06; cały bank 2,92, 2,94, 2,91, 2,86, 2,90; biura zagraniczne 1,99, 1,97, 1,93, 1,74, 1,72. Rentowność kredytów: krajowa z 8,68 do 8,22, zagraniczna z 5,06 do 4,56. Koszt depozytów: krajowy z 5,13 do 4,84, zagraniczny z 3,85 do 3,52. Krajowa rentowność inwestycji z 7,08 do 6,90.

Struktura Układu

Cztery wykresy liniowe w siatce 2x2, każdy z etykietami punktów danych dla pięciu końców kwartałów.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wieloseryjne wykresy liniowe
  • •Etykiety danych
Strona 15
Analiza przychodów

Przychody pozaodsetkowe

Treść

Q2FY27 vs Q2FY26 (₹ crore): przychody z opłat i prowizji 9 549 vs 8 711 (+9,63%). Kluczowe składniki opłat: opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego 2 343 vs 1 712 (+36,92%), prowizja z obsługi operacji rządowych 1 339 vs 1 133 (+18,19%), przychody CVE 1 389 vs 1 256 (+10,58%), prowizja z LC/BG 909 vs 854 (+6,42%). Pozostałe składniki: zysk ze sprzedaży/przeszacowania inwestycji 6 011 vs 7 470 (-19,53%), przychody z forex/pochodnych 529 vs 979 (-45,99%), odzyski z rachunków AUCA 2 462 vs 2 483 (-0,81%).

Struktura Układu

Para słupków przychodów z opłat po lewej stronie przechodząca w zaokrąglony panel czterech par słupków składowych; dolny rząd trzech kolejnych par słupków z pionowymi etykietami wzrostu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Sparowane wykresy słupkowe
  • •Obrócone etykiety wzrostu
  • •Panele grupujące
Strona 16
Wizualizacja danych

Operacje skarbowe

Treść

Portfel inwestycyjny brutto od września 2025 do września 2026 (₹ crore): krajowy z 16 58 106 do 17 86 298 (z czego SLR z 13 78 022 do 15 21 752), biura zagraniczne z 77 793 do 85 640, łącznie z 17 35 899 do 18 71 938. Struktura inwestycji krajowych we wrześniu 2026: HTM 72,90%, AFS 15,99%, FVTPL-HFT 9,49%, FVTPL-NHFT 0,95%, A&S 0,67%. Rentowność inwestycji z 7,08% (H1FY26) do 6,90% (H1FY27), -18 pb. Portfel AFS: G-Sec i bony skarbowe z 50% do 53%, obligacje korporacyjne z 32% do 31%; zmodyfikowane duration 2,33 (wrzesień 2025) i 2,82 (wrzesień 2026).

Struktura Układu

Tabela inwestycji, wykres pierścieniowy i wykres słupkowy rentowności u góry; dwa wykresy kołowe 3D składu portfela AFS z wyróżnionymi wartościami zmodyfikowanego czasu trwania poniżej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela inwestycji
  • •Wykres pierścieniowy
  • •Wykresy kołowe 3D
  • •Wyróżnienia duration
Strona 17
Analiza kosztów

Koszty operacyjne

Treść

Hasło: kontynuacja koncentracji na poprawie strumieni przychodów przy kontroli kosztów. Struktura Opex H1FY26 vs H1FY27: wynagrodzenia z 43,1% do 45,0%, świadczenia emerytalne i inne rezerwy z 15,2% do 13,9%, koszty ogólne z 41,7% do 41,1%. Wskaźnik kosztów do dochodów (cost-to-income) 48,94% (H1FY25), 48,53% (H1FY26), 48,33% (H1FY27). Koszt do średnich aktywów 1,71%, 1,72%, 1,63%. Wydatki pracownicze do dochodów operacyjnych 27,73%, 27,62%, 26,60%; koszty ogólne do dochodów operacyjnych 21,21%, 20,91%, 21,73%.

Struktura Układu

Dwa wykresy pierścieniowe struktury Opex, skumulowany wykres słupkowy oraz dwa wykresy słupkowe wskaźników kosztów na przestrzeni trzech półroczy.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykresy pierścieniowe
  • •Słupki skumulowane
  • •Wykresy słupkowe wskaźników
Strona 18
Separator sekcji

Separator sekcji: Wyniki finansowe

Treść

Separator sekcji wprowadzający wyniki finansowe (slajdy 18–24).

Struktura Układu

Pasek gradientowy na pełną szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 19
Tabela sprawozdania finansowego

Wyniki finansowe – w skrócie

Treść

Rachunek zysków i strat dla Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27 oraz H1FY26 / H1FY27 (₹ crore): przychody odsetkowe 1 19 517 / 1 27 896 / 1 32 019; koszty odsetkowe 76 670 / 80 904 / 82 876; NII 42 847 / 46 992 / 49 143 (+14,69% r/r); przychody pozaodsetkowe 20 056 / 15 923 / 19 066 (-4,94% r/r); koszty operacyjne 30 999 / 29 386 / 33 983; zysk operacyjny 31 904 / 33 529 / 34 226; rezerwy ogółem 11 744 / 12 408 / 11 188; zysk netto 20 160 / 21 121 / 23 038 (+9,07% kw/kw, +14,28% r/r). Zysk netto za H1FY27 wyniósł 44 159 (+12,31%). Wskaźnik kosztów do dochodów 49,82% w Q2FY27. Przypis: przychody pozaodsetkowe obejmują jednorazowy zysk w wysokości ₹4 593 crore ze sprzedaży udziałów w Yes Bank w Q2FY26 oraz ₹7 288 crore ze sprzedaży udziałów w SBI Funds Management w Q2FY27.

Struktura Układu

Pełnowymiarowa tabela finansowa z grupami kolumn dla kwartału, półrocza i wzrostu, z wyróżnionymi kolumnami bieżącego okresu i przypisem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela wielookresowa
  • •Cieniowanie kolumn
  • •Przypis
Strona 20
Tabela sprawozdania finansowego

Przychody ogółem

Treść

Szczegóły przychodów (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): odsetki od kredytów 86 183 / 94 011 / 97 464 (+13,09% r/r); odsetki od zasobów 29,972 / 30,922 / 31,813; pozostałe przychody odsetkowe 3,363 / 2,963 / 2,741; przychody z opłat i prowizji 8,711 / 9,476 / 9,549; zysk ze sprzedaży/przeszacowania inwestycji 7,470 / 4,319 / 6,011; forex/instrumenty pochodne 979 / 497 / 529; przychody różne 2,897 / 1,631 / 2,977; przychody ogółem 1,39,573 / 1,43,819 / 1,51,084 (+8,25% r/r). Przychody ogółem za H1FY27 wyniosły 2,94,904 (+7,27%).

Struktura Układu

Tabela na pełną szerokość z grupami kolumn dla kwartału, półrocza i wzrostu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela przychodów
  • •Wyróżnione sumy
Strona 21
Tabela sprawozdania finansowego

Struktura przychodów z opłat i prowizji

Treść

Pozycje prowizyjne (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): opłaty za rozpatrzenie wniosku kredytowego 1 712 / 2 114 / 2 343; prowizja z operacji rządowych 1,133 / 1,578 / 1,339; prowizja z LC/BG 854 / 888 / 909; przychody CVE 1,256 / 1,140 / 1,389; przekazy, inkaso itp. 2,060 / 1,768 / 1,616 (-21,56% r/r); różne przychody z opłat 1,696 / 1,988 / 1,953; przychody z opłat i prowizji ogółem 8,711 / 9,476 / 9,549 (+9,63% r/r). Przychody z opłat za H1FY27 wyniosły 19,025 (+14,93%).

Struktura Układu

Siedmiowierszowa tabela na pełną szerokość z kolumnami dla kwartału, półrocza i wzrostu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela podziału opłat
Strona 22
Tabela sprawozdania finansowego

Koszty ogółem

Treść

Szczegóły kosztów (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): odsetki od depozytów 68,946 / 71,119 / 73,528; odsetki od pożyczek 4,286 / 6,442 / 6,021 (+40,47% r/r); inne zapłacone odsetki 3,438 / 3,343 / 3,326; koszty odsetkowe ogółem 76,670 / 80,904 / 82,876; wynagrodzenia 12,060 / 13,182 / 12,860; rezerwy pracownicze 4,546 / 4,242 / 4,592; koszty personelu 16,606 / 17,424 / 17,452; koszty ogólne 14,393 / 11,962 / 16,531; koszty operacyjne 30,999 / 29,386 / 33,983; koszty ogółem 1,07,669 / 1,10,290 / 1,16,859 (+8,54% r/r).

Struktura Układu

Tabela na pełną szerokość z grupami kolumn dla kwartału, półrocza i wzrostu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela kosztów
Strona 23
Tabela sprawozdania finansowego

Koszty ogólne (Overheads)

Treść

Pozycje kosztów ogólnych (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): czynsz, podatki i oświetlenie 1,663 / 1,470 / 1,872; amortyzacja 1,078 / 1,189 / 1,271; druk i materiały biurowe 262 / 215 / 259; poczta i telekomunikacja 248 / 183 / 279; naprawy i konserwacja 352 / 286 / 370; podróże i delegacje 490 / 419 / 552; pozyskiwanie i rozwój biznesu 1,244 / 1,354 / 2,004 (+61,07% r/r); ATM/CDM/karty debetowe/inne 2,926 / 2,737 / 3,226; różne 6,130 / 4,108 / 6,697; koszty ogólne ogółem 14,393 / 11,962 / 16,531 (+14,86% r/r, +38,20% kw/kw).

Struktura Układu

Dziesięciowierszowa tabela na pełną szerokość z kolumnami dla kwartału, półrocza i wzrostu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela kosztów ogólnych
Strona 24
Tabela sprawozdania finansowego

Rezerwy i zysk

Treść

Od zysku operacyjnego do zysku netto (Q2FY26 / Q1FY27 / Q2FY27, ₹ crore): zysk operacyjny 31,904 / 33,529 / 34,226; rezerwy na straty kredytowe 4,132 / 3,359 / 2,759 (-33,23% r/r); aktywa standardowe 1,198 / 477 / 377; odpisy z tytułu utraty wartości inwestycji -39 / -58 / -150; pozostałe rezerwy 109 / 1,269 / 1,232; podatek dochodowy 6,344 / 7,361 / 6,971; rezerwy ogółem 11,744 / 12,408 / 11,188; zysk netto 20,160 / 21,121 / 23,038. Wskaźniki w ujęciu rocznym: RoA 1,17% / 1,11% / 1,19% (H1FY26 1,15%, H1FY27 1,14%); RoE 17,87% dla Q1FY27, 20,21% dla H1FY26 i 18,68% dla H1FY27 (komórki Q2 pozostawione puste); EPS ₹87,28 / ₹91,78 / ₹99,02 (H1FY26 ₹86,71, H1FY27 ₹95,42).

Struktura Układu

Tabela rezerw u góry i mniejsza tabela wskaźników w ujęciu rocznym poniżej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela rezerw
  • •Tabela wskaźników z wyszarzonymi komórkami
Strona 25
Separator sekcji

Separator sekcji: Adekwatność kapitałowa

Treść

Separator sekcji wprowadzający temat adekwatności kapitałowej (slajdy 25–26).

Struktura Układu

Pasek z gradientem na pełną szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 26
Wykres adekwatności kapitałowej

Silne bufory kapitałowe

Treść

Wskaźniki kapitałowe wrzesień 25 / czerwiec 26 / wrzesień 26: CET-1 11,47% / 12,89% / 13,34%, AT-1 1,20% / 1,01% / 1,00%, Tier-2 1,95% / 1,77% / 1,75%, CRAR 14,62% / 15,67% / 16,09%, wobec wymogów regulacyjnych wynoszących 8,80% dla CET-1 i 12,30% dla kapitału ogółem. RWA do aktywów ogółem 52,81% / 52,56% / 52,09%; RWA z tytułu ryzyka kredytowego dla kredytów do ekspozycji brutto 55,99% / 53,33% / 52,11%. Uwaga: zgodnie ze zrewidowanymi ramami RBI, w kwartałach czerwiec 26 i wrzesień 26 zastosowano reinwestycję zysku (plough-back).

Struktura Układu

Skumulowany wykres słupkowy poziomów kapitału z kropkowanymi liniami minimalnych wymogów po lewej; dwa proste wykresy słupkowe po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Skumulowany wykres słupkowy
  • •Linie wymogów regulacyjnych
  • •Wykresy słupkowe
Strona 27
Separator sekcji

Separator sekcji: Jakość aktywów

Treść

Separator sekcji wprowadzający temat jakości aktywów (slajdy 27–30).

Struktura Układu

Pasek z gradientem na pełną szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 28
Wykres trendu

Jakość aktywów (1/3)

Treść

Pięć końców kwartałów od września 25 do września 26. NPA brutto 76,243, 73,637, 73,452, 74,272 i 72,529 crore; wskaźnik GNPA 1,73%, 1,57%, 1,49%, 1,47%, 1,39%. NPA netto 18,460, 18,012, 18,830, 19,158, 18,546 crore; wskaźnik NNPA 0,42%, 0,39%, 0,39%, 0,38%, 0,36%. PCR od 75,79% do 74,43%; PCR z uwzględnieniem AUCA od 92,29% do 91,83%. Skumulowany wskaźnik slippage (pogorszenia jakości) 0,60%, 0,54%, 0,54%, 0,57%, 0,50%; koszt kredytu 0,43%, 0,39%, 0,37%, 0,27%, 0,25%.

Struktura Układu

Sześć wykresów w siatce 3x2: wykresy mieszane słupkowo-liniowe dla NPA brutto i netto, wykresy liniowe dla dwóch miar PCR, wykresy słupkowe dla wskaźnika slippage i kosztu kredytu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykresy mieszane słupkowo-liniowe
  • •Wykresy liniowe
  • •Wykresy słupkowe
Strona 29
Tabela danych

Jakość aktywów (2/3)

Treść

Zmiany NPA (₹ crore) dla Q2FY26, Q3FY26, Q4FY26, FY26, Q1FY27 i Q2FY27: w Q2FY27 stan otwarcia GNPA 74,272, redukcje ogółem 7,120 (odzyski i poprawa jakości 3,235), zwiększenia brutto 5,377 (nowe przypadki slippage 5,227), spadek netto 1,743, stan zamknięcia GNPA 72,529. Nowe przypadki slippage w FY26 wyniosły 22,678. NPA według segmentów we wrześniu 26 (kwota / wskaźnik): detaliczne 60,413 / 2,06%, z czego rolnictwo 29,608 / 6,56%, kredyty osobiste 11,828 / 0,65%, MŚP 18,977 / 2,87%; korporacyjne 11,185 / 0,78%; międzynarodowe 931 / 0,11%; ogółem 72,529 / 1,39%.

Struktura Układu

Dwie tabele jedna pod drugą: zmiany NPA w sześciu okresach oraz NPA według segmentów dla trzech dat.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela przepływów
  • •Tabela NPA według segmentów
Strona 30
Wizualizacja danych

Jakość aktywów (3/3)

Treść

Slippages (₹ crore): H1FY26 12,699, H1FY27 12,273; kwartalnie 4,754 (wrzesień 25), 4,458 (grudzień 25), 5,521 (marzec 26), 7,046 (czerwiec 26), 5,227 (wrzesień 26). Rachunki SMA-1 i SMA-2 z ekspozycją powyżej ₹5 crore (dane CRILC): łącznie 3,762, 3,870, 3,350, 4,174 i 4,801 na końcach pięciu kwartałów; we wrześniu 26 SMA-1 wynosiło 3,265, a SMA-2 1,536.

Struktura Układu

Dwa wykresy słupkowe obok siebie: slippages po lewej, skumulowane słupki SMA-1/SMA-2 po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres słupkowy
  • •Skumulowany wykres słupkowy
Strona 31
Separator sekcji

Separator sekcji: Cyfrowa podróż

Treść

Slajd rozdzielający wprowadzający sekcję „Digital Journey” (slajdy 31–34).

Struktura Układu

Pasek z gradientem na pełną szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 32
Dashboard metryk cyfrowych

Przyspieszenie agendy cyfrowej (1/2)

Treść

Udziały rynkowe (najnowsze dostępne dane): wydatki kartami debetowymi 24,13%, bankomaty 31,09%, transakcje bankowości mobilnej 28,40% pod względem liczby i 22,23% wartościowo. UPI: 1,828 crore transakcji przekazów w Q2FY27, 26,30 crore unikalnych użytkowników SBI UPI, 25,28% udziału w przekazach. Karty debetowe: 25,84 crore kart, około 9,1 crore transakcji płatniczych i około ₹26 tysięcy crore wydatków w Q2FY27. Około 1,1 crore transakcji w bankomatach dziennie. Cyfrowy udział w transakcjach 95% (94% rok wcześniej); 98,9% przez kanały alternatywne. Punkty styku od września 2025 do września 2026: użytkownicy SBI UPI z 22,1 do 26,3 crore, YONO z 9,3 do 11,1 crore, YONO Lite z 2,7 do 2,6 crore, aktywna bankowość internetowa dla klientów indywidualnych z 11,8 do 12,8 crore, placówki BC z 79,0 tys. do 79,9 tys., bankomaty z 62,5 tys. do 65,3 tys. Punkty akceptacji: 61,44 lakh kodów QR BHIM SBI Pay, 17,8 lakh terminali POS, 10,7 lakh BHIM-Aadhaar-SBI, 10,6 lakh Bharat QR.

Struktura Układu

Po lewej: pionowe paski statystyk (udział w rynku, tryby płatności, punkty akceptacji). Po prawej: dwa wykresy pierścieniowe miksu kanałów oraz siatka okrągłych plakietek porównawczych „przed/po”.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Statystyki z dużymi liczbami
  • •Wykresy pierścieniowe
  • •Okrągłe plakietki porównawcze
Strona 33
Metryki produktu

Przyspieszenie agendy cyfrowej (2/2) – YONO

Treść

YONO w Q2FY27: 59,63 lakh rejestracji (wzrost o 95% z 30,53 lakh w Q2FY26, około 66 tys. dziennie), 1,84 crore rejestracji w bankowości WhatsApp, 0,81 lakh udzielonych pożyczek cyfrowych, 9,72 crore transferów środków (wzrost o 68% z 5,77 crore, około 11 lakh dziennie). Ponadto: 29,2 lakh otwartych kont oszczędnościowych, 83,0 lakh YONO Cash, 0,4 lakh kont NPS i 0,89 lakh kont PPF; 20,5 lakh polis od następstw nieszczęśliwych wypadków, 37,0 tys. polis na życie e-Shield Insta, 3,3 lakh zatwierdzonych kart kredytowych i ₹8,1 tysiąca crore sprzedaży brutto funduszy inwestycyjnych. Wypłaty pożyczek w pełni cyfrowych: PAPL ₹1,510 crore, pożyczki osobiste w czasie rzeczywistym ₹907 crore, Insta Home Top-Up ₹362 crore, pożyczki pod zastaw funduszy inwestycyjnych ₹117 crore.

Struktura Układu

Ilustracja z maskotką i różowym panelem statystyk, trzy rzędy kafelków kategorii po lewej oraz dwa wykresy słupkowe z wyróżnionymi średnimi dziennymi po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ilustracja z maskotką
  • •Kafelki statystyk
  • •Wykresy słupkowe wzrostu
Strona 34
Technologia / Innowacje

Analityka, AI i ML

Treść

Kredyty udzielone dzięki leadom analitycznym (w ₹ crore): FY22 65,912, FY23 1,04,139, FY24 1,37,357, FY25 1,24,268, FY26 1,80,518; H1FY26 74,355 oraz H1FY27 96,214 (+29,40% r/r). Pożyczki cyfrowe w H1FY27 o wartości ₹7,225 crore, w tym PAPL ₹2,824 crore, PABL ₹2,061 crore, RTPL ₹1,592 crore, Insta Home Top-Up ₹509 crore oraz PASBL ₹239 crore. Biznes wygenerowany przez leady analityczne według jednostek: pożyczki detaliczne ₹48,091 crore, ABU ₹28,220 crore, SMEBU ₹15,286 crore, REHBU ₹4,617 crore, plus ₹108 crore prowizji CVE. Inicjatywy AI: modele windykacyjne Project SARAL przewidujące wczesne opóźnienia w spłatach oraz pożyczki oparte na analityce przepływów pieniężnych dla pracowników gig economy.

Struktura Układu

Wykres słupkowy kredytów z leadów analitycznych w lewym górnym rogu, poniżej diagramy kafelkowe i bąbelkowe, a po prawej dwa różowe panele tekstowe opisujące inicjatywy AI.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres słupkowy
  • •Kafelki produktów
  • •Diagram bąbelkowy
  • •Panele tekstowe
Strona 35
Rozdzielacz sekcji

Rozdzielacz sekcji: Bankowość z misją

Treść

Slajd rozdzielający wprowadzający sekcję „Banking with a Purpose” (slajdy 35–38).

Struktura Układu

Pasek z gradientem na pełną szerokość z białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner z gradientem
Strona 36
Wpływ społeczny / Inkluzja

Inkluzja finansowa

Treść

Liczba placówek BC: z 78 993 (wrzesień 2025) do 79 905 (wrzesień 2026). Transakcje w kanale BC: 47,72 crore w H1FY26 i 48,02 crore w H1FY27, przy wartości transakcji odpowiednio ₹2,50,749 crore i ₹2,22,471 crore. Depozyty na kontach inkluzji finansowej: z ₹79,472 crore do ₹91,169 crore; średnie saldo z ₹4,337 do ₹4,874 (+14,71%). Zapisy do programów zabezpieczenia społecznego (w crore): APY z 1,86 do 2,14, PMJJBY z 7,67 do 8,54, PMSBY z 15,43 do 16,64, PMJDY z 15,39 do 15,83. Całkowity udział w rynku: PMJJBY 34,19%, PMSBY 29,19%, PMJDY 26,61%, APY 22,03%; wśród banków sektora publicznego (PSB) odpowiednio 45,22%, 38,37%, 34,58% i 31,86%. Drukarki książeczek oszczędnościowych w punktach CSP: z 36 056 do 39 165. Nowe inicjatywy CSP: pozyskiwanie pożyczek Mudra przez Jan Samarth, potwierdzenia transakcji przez WhatsApp dla kwot od ₹5,000 wzwyż oraz aplikacja mobilna „CSP Lite”.

Struktura Układu

Rząd czterech małych wykresów u góry, dwie tabele w lewym dolnym rogu oraz lista punktowa z kolażem zdjęć CSP w prawym dolnym rogu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykresy słupkowe i liniowe
  • •Poziomy wykres słupkowy
  • •Tabele
  • •Kolaż zdjęć
Strona 37
ESG / Zrównoważony rozwój

Najważniejsze informacje o zrównoważonym rozwoju

Treść

Stan na wrzesień 2026 r., pogrupowany według kapitałów. Finansowy: zysk netto w Q2FY27 ₹23,038 crore, kredyty ₹52.08 lakh crore, depozyty ₹62.78 lakh crore, 98,9% transakcji przez kanały alternatywne. Naturalny: ₹2,25,107 crore przyznanych na zrównoważone finansowanie (₹1,78,948 crore na energię odnawialną), ponad 78 GW zatwierdzonej mocy OZE, ponad 50 MW własnych instalacji OZE, 133 certyfikaty zielonych budynków / net-zero. Społeczny: ₹372 crore wydatków na CSR w Q2FY27, 79 905 placówek BC, 41 147 osób przeszkolonych w RSETI, 4,52,979 posadzonych drzew. Ludzki: 2 47 254 pracowników, 29% kobiet, 6 150 osób z niepełnosprawnościami, 100% stałych pracowników objętych świadczeniami medycznymi.

Struktura Układu

Czterokolumnowa tabela z nagłówkami w formie ikon (Kapitał Finansowy, Naturalny, Społeczny, Ludzki) i czterema statystykami na kolumnę na bladozielonym tle.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Model czterech kapitałów
  • •Ikony nagłówków
Strona 38
CSR / Wpływ społeczny

Wkład w społeczeństwo

Treść

Wykorzystanie budżetu CSR do 30.09.2026 (w ₹ crore, budżet FY27 / wykorzystano): oddziały (circles) 215,00 / 95,00, SBI Foundation 520,00 / 300,00, RSETIs 34,37 / 0,00, krajowe i inne 30,95 / 1,10, łącznie 800,32 / 396,10. Struktura wydatków CSR (z wyłączeniem SBI Foundation): edukacja 36%, ochrona zdrowia i higiena 36%, środowisko naturalne 18%, wsparcie kobiet i seniorów 4%, inne 4%, zarządzanie kryzysowe 2%. Inicjatywy w Q2FY27 obejmują: 4,52,979 posadzonych drzew, 60 000 zestawów podpasek wielorazowych w szkołach dla dziewcząt w Andhra Pradesh, modernizację 42 rządowych szkół podstawowych w Telangana, sprzęt medyczny dla NIMS Hyderabad i SMS Hospital Jaipur, 1 200 rowerów dla uczennic oraz modernizację 26 ośrodków zdrowia w Kerala.

Struktura Układu

Tabela budżetowa i wykres kołowy po lewej; lista punktowa głównych inicjatyw CSR po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela budżetowa
  • •Wykres kołowy
  • •Lista punktowa
Strona 39
Separator sekcji

Rozdzielacz sekcji: Spółki zależne, wyniki grupy i bilans

Treść

Separator sekcji wprowadzający końcową część prezentacji (slajdy 39–45).

Struktura Układu

Pasek gradientowy na całą szerokość z dwuwierszowym białym tytułem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Baner gradientowy
Strona 40
Tabela danych

SBI i spółki zależne – wykorzystanie synergii (1/3)

Treść

Stan na wrzesień 2026 r. (udział SBI / PAT za H1FY27 w ₹ crore / RoE za H1FY27). Spółki giełdowe: SBI Card 68,58% / 1 442 / 17,50%; SBI Life 55,31% / 1 274 / 12,87%; SBI Funds Management 55,56% / 1 566 / 46,81%. Kluczowe spółki niegiełdowe: SBI General Insurance 73,87% / 205 / 7,80%; SBI Capital Markets Group 100% / 816 / 22,06%; SBI Payments Services 74% / 84 / 11,31%; SBI SG Global Securities 65% / 92 / 23,10%. Dane spółek zależnych zgodnie z ich oficjalnymi publikacjami.

Struktura Układu

Dwie tabele ułożone jedna pod drugą (spółki giełdowe i niegiełdowe), każda z czterema kolumnami.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabele spółek zależnych
Strona 41
Wyniki spółek zależnych

SBI i spółki zależne – wykorzystanie synergii (2/3): SBI Life i SBI Card

Treść

SBI Life H1FY27: PAT ₹1 274 crore (₹1 089 crore w H1FY26), RoE 12,9%; składka przypisana indywidualna ₹9 722 crore (+12%), składka przypisana brutto ₹48 405 crore (+13%), VoNB ₹3 274 crore (+19%) przy marży 27,9%; składka z nowego biznesu ₹20 259 crore (+10%), składka z odnowień ₹28 145 crore (+15%), wskaźnik wypłacalności 1,97, AUM ₹5,27,120 crore (+9%), wartość wbudowana (embedded value) ₹87 349 crore (+15%); udziały w rynku prywatnym na poziomie 20,0%, 25,2%, 22,6% i 20,4% według różnych miar składki z nowego biznesu. SBI Card H1FY27: PAT ₹1 442 crore (+44%, ₹1 001 crore w H1FY26), RoE 17,5%, RoA 4,2%, przychody z działalności operacyjnej ₹10 181 crore (+3%); liczba aktywnych kart 232 lakh (+8%), wydatki ₹2 29 164 crore (+14%), należności ₹58 376 crore (-2%); nr 2 pod względem liczby kart, wydatków i transakcji, z udziałem 18,5% w liczbie kart i 18,7% w wydatkach; CRAR 26,5%, Tier I 21,2%.

Struktura Układu

Dwa panele zajmujące po połowie strony, każdy z logo, małą tabelą PAT/RoE, trzema parami słupków z oznaczeniami wzrostu i komentarzem punktowym.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logotypy spółek zależnych
  • •Mini tabele
  • •Pary słupków
  • •Komentarz punktowy
Strona 42
Wyniki spółek zależnych

SBI i spółki zależne – wykorzystanie synergii (3/3): SBI Funds, SBICAPS i SBI General

Treść

SBI Funds Management H1FY27: PAT ₹1 566 crore (₹1 586 crore w H1FY26), RoE 46,8% (34,9%); średnie kwartalne AUM funduszy inwestycyjnych ₹13,1 biliona (+10%), 15,0% udziału w rynku, nr 1 wśród zarządzających funduszami; alternatywne AUM ₹13,3 biliona, w tym średnie AUM funduszy AIF około ₹7 437 crore; AUM z planów SIP ₹2,07 biliona (+15%), 12,3% udziału. Grupa SBICAPS: PAT ₹816 crore (₹820 crore), RoE 22,1% (28,8%); nr 1 jako główny organizator (mandated lead arranger) kredytów dla indyjskich kredytobiorców (36,19% udziału, FY26), nr 6 w prywatnych emisjach długu, nr 2 na rynku kapitałowym (ECM) pod względem wartości emisji. SBI General: PAT ₹205 crore (₹422 crore), RoE 7,8% (17,3%); składka przypisana brutto ₹8 767 crore vs ₹7 376 crore (+19%), AUM ₹26 130 crore vs ₹22 399 crore (+17%); 6. miejsce wśród ubezpieczycieli prywatnych, nr 1 wśród graczy prywatnych w segmencie ubezpieczeń NNW; tekst wskazuje na bezpośrednią składkę brutto w wysokości ₹8 689 crore (+21%).

Struktura Układu

Po lewej: panele SBI Funds i SBICAPS z mini tabelami i ramkami z wyróżnionymi danymi. Po prawej: panel SBI General z dwoma wykresami słupkowymi i kluczowymi informacjami.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logotypy spółek zależnych
  • •Mini tabele
  • •Wykresy słupkowe
  • •Ramki z wyróżnionymi danymi
Strona 43
Kluczowe wskaźniki

Regionalne banki wiejskie (RRB) – sponsorowane przez SBI

Treść

Wyniki za Q2FY27 dla 9 banków RRB sponsorowanych przez SBI w 9 stanach, posiadających 4 199 oddziałów w 196 dystryktach: depozyty ₹1 52 407 crore (+11,55% r/r), wskaźnik CASA 50,83% (-27 pb), kredyty brutto ₹1 31 454 crore (+13,77%), wskaźnik CD 86,25% (+168 pb), NIM 4,20% (+44 pb), NPA brutto 2,43% (-24 pb), zysk netto ₹2 130 crore (+49,58%), RoA 2,05% (+55 pb), PCR 87,07% (-7 pb), RoE 19,97% (+464 pb).

Struktura Układu

Dwa różowe panele obok siebie, każdy z pięcioma punktowymi wskaźnikami KPI i kolorowymi strzałkami góra/dół.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Lista KPI w dwóch panelach
  • •Strzałki kierunkowe
Strona 44
Tabela sprawozdania finansowego

Wyniki finansowe Grupy SBI – H1FY27

Treść

Skonsolidowane wyniki H1FY26 vs H1FY27 (w ₹ crore): przychody z odsetek 2 53 467 vs 2 77 314 (+9,41%); przychody pozaodsetkowe 92 450 vs 97 383 (+5,34%); przychody ogółem 3 45 916 vs 3 74 697 (+8,32%); koszty odsetkowe 1 56 269 vs 1 66 520; koszty operacyjne 1 20 011 vs 1 31 074 (koszty pracownicze 38 558, pozostałe 92 516); zysk operacyjny 69 636 vs 77 103 (+10,72%); rezerwy inne niż podatkowe 11 750 vs 10 664; udział w zysku jednostek stowarzyszonych 1 018; udziały mniejszości 1 864; podatek 16 119; zysk netto 42 339 vs 49 474 (+16,85%). Wskaźniki: RoA z 1,13% do 1,17%, RoE z 19,65% do 19,11%, EPS z ₹93,36 do ₹106,90, wskaźnik kosztów 48,20% do 48,11%, NIM 3,04% do 3,02%, GNPA 1,73% do 1,39%, NNPA 0,42% do 0,36%. Przypis: jednorazowe zyski w wysokości ₹3 027 crore (Yes Bank, Q2FY26) oraz ₹6 879 crore (SBI Funds Management, Q2FY27), po uwzględnieniu korekt standardów rachunkowości.

Struktura Układu

Skonsolidowana tabela P&L po lewej, tabela wskaźników po prawej, przypis poniżej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Skonsolidowana tabela P&L
  • •Tabela wskaźników
  • •Przypis
Strona 45
Tabela bilansowa

Bilans

Treść

Wrzesień 25 vs wrzesień 26 (w ₹ crore), ujęcie jednostkowe (SBI Solo) i grupowe. Pasywa Solo: kapitał 923; rezerwy z 5 17 136 do 5 98 663 (+15,77%); depozyty z 55 91 700 do 62 77 919; zobowiązania z tytułu pożyczek z 6 00 551 do 6 89 511; pozostałe zobowiązania z 2 77 158 do 3 20 776; suma z 69 87 469 do 78 87 793 (+12,88%). Aktywa Solo: gotówka w RBI z 2 72 575 do 2 20 083 (-19,26%); środki w bankach z 1 19 753 do 1 14 050; inwestycje z 17 28 080 do 18 64 677; kredyty netto z 43 61 737 do 51 54 323 (+18,17%); aktywa trwałe z 52 094 do 55 566; pozostałe aktywa z 4 53 229 do 4 79 094. Aktywa ogółem grupy z 76 73 400 do 86 58 539 (+12,84%), przy depozytach grupy 63 47 305 i kredytach netto 52 60 609.

Struktura Układu

Dwie tabele ułożone jedna pod drugą (pasywa i aktywa) z podziałem na kolumny Solo i Grupa.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabela pasywów
  • •Tabela aktywów
  • •Wyróżnione kolumny bieżącego okresu
Strona 46
Slajd końcowy

Dziękujemy

Treść

Slajd końcowy z napisem „Dziękujemy” na tle gradientu od błękitu do granatu.

Struktura Układu

Wyśrodkowany tekst na tle o delikatnym różowym gradiencie.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tekst z gradientem
  • •Różowe tło

Często Zadawane Pytania

Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.

Czym jest prezentacja wyników State Bank of India za Q2 FY27?

Jest to oficjalna, 46-slajdowa prezentacja analityczna SBI („Quarterly Results Q2FY27 Analyst Presentation”) z dnia 3 listopada 2026 r., złożona na giełdach papierów wartościowych (BSE/NSE) dla spółki SBIN. Obejmuje ona wyniki banku za kwartał i półrocze zakończone 30 września 2026 r., w tym rentowność, wzrost kredytów i depozytów, marże, jakość aktywów, kapitał, wskaźniki cyfrowe, spółki zależne, wyniki finansowe grupy oraz bilans.

Jaki okres obejmuje Q2 FY27 dla SBI?

Indyjskie banki stosują rok obrotowy od kwietnia do marca, zatem FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r., a Q2 FY27 to okres lipiec–wrzesień 2026 r. Oznaczenie H1FY27 w prezentacji odnosi się do okresu kwiecień–wrzesień 2026 r.

Jakie były główne wyniki SBI za Q2 FY27?

Zysk netto w ujęciu jednostkowym wyniósł ₹23,038 crore (+14,28% r/r), zysk operacyjny ₹34,226 crore (+7,28%), a wynik z tytułu odsetek (NII) ₹49,143 crore (+14,69%). Marża odsetkowa netto (NIM) w kraju wyniosła 3,11%, a dla całego banku 2,94%. Kredyty brutto wzrosły o 17,84% do poziomu ₹52.08 lakh crore, a depozyty o 12,27% do ₹62.78 lakh crore. Wskaźnik Gross NPA wyniósł 1,39%, Net NPA 0,36%, a współczynnik wypłacalności CRAR 16,09%.

Czy zdarzenia jednorazowe wpłynęły na przychody pozaodsetkowe SBI w Q2 FY27?

Tak. Slajd 19 wskazuje, że przychody pozaodsetkowe obejmują jednorazowy zysk w wysokości ₹7,288 crore ze sprzedaży udziałów w SBI Funds Management w Q2FY27 oraz ₹4,593 crore ze sprzedaży udziałów w Yes Bank w porównywalnym kwartale Q2FY26. Całkowite przychody pozaodsetkowe wyniosły ₹19,066 crore, co oznacza spadek o 4,94% r/r.

W jaki sposób wyrażone są kwoty w tej prezentacji?

Kwoty są podane w rupiach indyjskich, głównie w ₹ crore (1 crore = 10 milionów) przy użyciu indyjskiego systemu grupowania cyfr, więc 52,08,344 crore równa się ₹52.08 lakh crore lub około 52 bilionów ₹. Niektóre slajdy podsumowujące używają bezpośrednio jednostek ₹ trillion lub lakh crore. Opisy stron zachowują jednostki użyte w oryginalnej prezentacji.

Gdzie mogę znaleźć oryginalny dokument?

SBI składa swoją prezentację analityczną w BSE i NSE wraz z wynikami kwartalnymi, a także publikuje ją w sekcji relacji inwestorskich na stronie sbi.co.in. Strona spółki State Bank of India w serwisie BSE (kod 500112) zawiera listę wszystkich komunikatów korporacyjnych.

Czy mogę użyć tej prezentacji jako szablonu dla wyników banku?

Tak, jako materiał referencyjny. Prezentuje ona typową strukturę kwartalnej talii analitycznej banku: podsumowanie kluczowych KPI dla zarządu, tabele kredytów i depozytów z podziałem na segmenty, wykresy trendów marż, szczegółowe tabele rachunku zysków i strat, przepływy NPA i tabele NPA według segmentów, wskaźniki kapitałowe, sekcje dotyczące cyfryzacji i ESG oraz strony poświęcone spółkom zależnym i bilansowi. Plik PDF można pobrać bezpłatnie.

Czy prezentacja obejmuje spółki zależne SBI?

Tak. Slajdy 40–43 obejmują SBI Card, SBI Life, SBI Funds Management, SBI General Insurance, SBI Capital Markets, SBI Payments, SBI SG Global Securities oraz dziewięć sponsorowanych przez SBI regionalnych banków wiejskich (Regional Rural Banks). Slajd 44 przedstawia skonsolidowane wyniki finansowe grupy za H1FY27 (zysk netto grupy ₹49,474 crore, +16,85%).

Źródła i dalsza lektura

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Twórz Slajdy Światowej Klasy w Sekundach

Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.

2Slides logo

Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.

Podsumuj za pomocą AI

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Wszystkie usługi działają

Produkty

Funkcje

Galeria

Szablony

Integracje

Zasoby

Porównanie

© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.