
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Indii
Prezentacja wyników Solar Industries za Q2 FY27 — prezentacja zarządu „Rise & Shine” spółki Solar Industries India Limited za Q2FY27 i HYFY27, złożona w BSE/NSE. Obejmuje kwartał zakończony 30 września 2026 r. (lipiec–wrzesień 2026) oraz półrocze kwiecień–wrzesień 2026. Wszystkie kwoty podano w ₹ crore, zgodnie z oryginałem.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Solar Industries za Q2 FY27 — prezentacja zarządu „Rise & Shine” spółki Solar Industries India Limited za Q2FY27 i HYFY27, złożona w BSE/NSE. Obejmuje kwartał zakończony 30 września 2026 r. (lipiec–wrzesień 2026) oraz półrocze kwiecień–wrzesień 2026. Wszystkie kwoty podano w ₹ crore, zgodnie z oryginałem.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy prezentacji zarządu Solar Industries India Limited za Q2FY27 i półrocze FY27 (HYFY27), z hasłem przewodnim „Rise & Shine” i logo SOLAR.
Podział ukośny: lewa połowa to teksturowany, pomarańczowy obraz olejny przedstawiający rozbłysk słońca z dużym białym napisem „Rise & Shine”; prawa połowa jest jednolicie czerwona z dużym konturowym motywem wiatraczka/słońca, logo SOLAR w prawym górnym rogu oraz nazwą firmy i okresem w prawym dolnym rogu.
Główne dane w ₹ crore. Q2FY27 vs Q2FY26: Sprzedaż 3 519 vs 2 082 (+69%), EBITDA 1 021 vs 582 (+75%), PBT 877 vs 490 (+79%), PAT 650 vs 361 (+80%). HYFY27 vs HYFY26: Sprzedaż 7 187 vs 4 237 (+70%), EBITDA 2 045 vs 1 146 (+78%), PBT 1 789 vs 970 (+84%), PAT 1 316 vs 714 (+84%).
Lewe dwie trzecie slajdu zajmują dwa ułożone pionowo panele porównawcze (kwartalny i półroczny), każdy z nagłówkami kolumn Sprzedaż / EBITDA / PBT / PAT. Bieżące dane w kolorze pomarańczowym znajdują się nad zieloną strzałką w górę z procentem wzrostu, a dane z poprzedniego roku w kolorze niebieskim poniżej. Prawa jedna trzecia to obraz w odcieniach niebieskiego i złota przedstawiający dłoń wskazującą na rosnący wykres słupkowy.
Rachunek zysków i strat za Q2FY27 w porównaniu do Q1FY27 i Q2FY26 (w ₹ crore): sprzedaż netto 3 519 (Q1FY27: 3 668; Q2FY26: 2 082; +69% r/r); zużycie materiałów 1 676 (47,63% sprzedaży vs 47,44%); koszty pracownicze 266 (7,57% vs 9,35%); pozostałe koszty 571 (16,22% vs 16,66%); EBITDA 1 021 z marżą 29,02% vs 27,95% (+1,07 pkt); amortyzacja 88; odsetki/finanse 55; PBT 877 (marża 24,94%); podatek 227; PAT 650 (18,47% vs 17,36%, +80% r/r). Sprzedaż spadła o około 4% kwartał do kwartału względem Q1FY27, przy jednoczesnej poprawie marż.
Tabela na całą szerokość z teksturowanym miedzianym nagłówkiem. Lewy blok pokazuje wartości bezwzględne dla Q1FY27, Q2FY27 (pogrubione) i Q2FY26 wraz ze zmianą procentową; prawy blok przedstawia każdą pozycję jako % sprzedaży netto dla tych samych trzech okresów oraz zmianę w punktach procentowych (wartości ujemne w nawiasach).
Sprzedaż według segmentów klientów (w ₹ crore). Q2FY27: materiały wybuchowe krajowe 963 (27%), materiały wybuchowe międzynarodowe 1 515 (43%), obronność 1 002 (29%), pozostałe 39 (1%), suma 3 519. Q1FY27: 1 361 / 1 364 / 933 / 10, suma 3 668. Q2FY26: 597 / 963 / 506 / 16, suma 2 082. Wzrost r/r: krajowe +61%, międzynarodowe +57%, obronność +98%, pozostałe +144%, suma +69%.
Tabela u góry z wierszami segmentów i kolumnami dla Q1FY27, Q2FY27 i Q2FY26 (wartość i % sprzedaży) oraz zmianą r/r; poniżej trzy wykresy pierścieniowe obok siebie dla Q1FY27, Q2FY27 i Q2FY26 z procentowym udziałem segmentów na pierścieniach.
Rachunek zysków i strat H1 FY27 vs H1 FY26 (w ₹ crore): sprzedaż netto 7 187 vs 4 237 (+70%); zużycie materiałów 3 533 (49,16% vs 49,15%); koszty pracownicze 522 (7,26% vs 8,93%); pozostałe koszty 1 111 (15,46% vs 16,25%); EBITDA 2 045 vs 1 146 (+78%, marża 28,45% vs 27,05%); amortyzacja 168; odsetki/finanse 97; PBT 1 789 vs 970 (+84%, marża 24,89%); podatek 473; PAT 1 316 vs 714 (+84%, 18,32% vs 16,85%).
Ten sam projekt tabeli co na slajdzie z wynikami kwartalnymi: wartości bezwzględne dla HYFY27 (pogrubione) i HYFY26 ze zmianą % po lewej, pozycje jako % sprzedaży netto i zmiana w punktach procentowych po prawej.
Sprzedaż półroczna według segmentów klientów (w ₹ crore). HYFY27: materiały wybuchowe krajowe 2 324 (32%), materiały wybuchowe międzynarodowe 2 879 (40%), obronność 1 935 (27%), pozostałe 49 (1%), suma 7 187. HYFY26: 1 495 (35%), 1 789 (42%), 925 (22%), 28 (1%), suma 4 237. Wzrost r/r: krajowe +55%, międzynarodowe +61%, obronność +109%, pozostałe +82% (zgodnie z drukiem), suma +70%.
Tabela segmentów u góry (wartości i udziały HYFY27 i HYFY26, zmiana r/r) z dwoma wykresami pierścieniowymi poniżej dla HYFY27 i HYFY26.
Całkowity portfel zamówień wynosi ₹ 20 178 crore, z czego ₹ 2 610 crore pochodzi z Coal India (CIL) i Singareni Collieries (SCCL), a ₹ 17 568 crore z sektora obronnego — obronność stanowi około 87% zaległości.
Suma w nagłówku w lewym górnym rogu; w prawym górnym rogu okrągłe plakietki z logo Coal India i SCCL oraz obraz drona, każdy z podpisaną wartością zamówienia; dolna połowa to szeroki malowany baner kontrastujący kopalnię odkrywkową i pracownika w kasku SOLAR z wyrzutnią rakiet zamontowaną na ciężarówce podczas wystrzału.
Wskaźniki bilansowe, HYFY27 vs FY26: dług netto ₹ 1 177 crore vs ₹ 867 crore; dług netto/kapitał własny 0,15 vs 0,13; dług netto/EBITDA 0,29 vs 0,32; capex ₹ 873 crore w H1 FY27 vs ₹ 1 556 crore w FY26; cykl kapitału obrotowego 108 vs 130 dni.
Pojedyncza, wyśrodkowana tabela trójkolumnowa (Wyszczególnienie, HYFY27 pogrubione, FY26) z miedzianym nagłówkiem i beżową kolumną etykiet, otoczona dużą ilością wolnej przestrzeni.
Udział promotorów wynosi 73,15% na dzień 30 września 2026 r. Udziały pozostałych akcjonariuszy (%): fundusze inwestycyjne i AIF 12,35, inwestorzy indywidualni i inni 7,07, FII i FPI 6,13, inne podmioty korporacyjne 0,77, firmy ubezpieczeniowe 0,53. Szczegóły funduszy inwestycyjnych: SBI-MF 3,76, Kotak Fund 2,60, Axis 1,14, inne 4,85.
Lewa strona: tytuł, wiersz z udziałem promotorów i pięciosłupkowy wykres kolumnowy z wartościami nad każdym słupkiem, a następnie pomarańczowo-żółty baner „Fundusze inwestycyjne” i wiersz z listą największych posiadaczy funduszy. Prawa strona: obraz przedstawiający zakrzywiony szklany budynek w odcieniach niebieskiego i zachodzącego słońca.
Slajd końcowy z hasłem „Power to Propel” oraz „Dziękujemy”.
Diagonalny podział lustrzany do okładki: lewa strona to obraz wozideł na krętej drodze kopalni odkrywkowej o zachodzie słońca z nałożonym konturem emblematu wiatraczka i hasłem w kolorze białym; prawa strona to jasny, teksturowany panel z logo SOLAR u góry i napisem „DZIĘKUJEMY” w prawym dolnym rogu.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 10-slajdowa prezentacja zarządu Solar Industries India Limited pt. „Rise & Shine” za Q2FY27 i HYFY27, złożona na giełdach BSE/NSE. Obejmuje ona kwartał zakończony 30 września 2026 r. oraz półrocze zakończone tego samego dnia, a dane finansowe podane są w ₹ crore.
Indyjskie spółki stosują rok finansowy od kwietnia do marca. Q2 FY27 to okres lipiec–wrzesień 2026 r., a H1 (HY) FY27 to kwiecień–wrzesień 2026 r. Okresy porównawcze, Q2 FY26 i H1 FY26, to te same miesiące roku 2025.
Sprzedaż netto wyniosła ₹3 519 crore (+69% r/r), EBITDA ₹1 021 crore (+75%, marża 29,02%), PBT ₹877 crore (+79%), a PAT ₹650 crore (+80%). W H1 FY27 sprzedaż netto wyniosła ₹7 187 crore, a PAT ₹1 316 crore.
Prezentacja wykazuje łączny portfel zamówień o wartości ₹20 178 crore: ₹17 568 crore z sektora obronnego oraz ₹2 610 crore od Coal India (CIL) i Singareni Collieries (SCCL).
W Q2 FY27 sprzedaż materiałów wybuchowych na rynkach międzynarodowych stanowiła 43% przychodów (₹1 515 crore), sektor obronny 29% (₹1 002 crore), krajowe materiały wybuchowe 27% (₹963 crore), a pozostałe 1%. Sprzedaż w sektorze obronnym wzrosła o 98% rok do roku w kwartale i o 109% w półroczu.
Tak. To kompaktowy model indyjskiej prezentacji wyników: zawiera podsumowanie najważniejszych danych, tabele P&L z marżami jako % sprzedaży netto, tabele struktury segmentów z wykresami pierścieniowymi, portfel zamówień, zadłużenie i nakłady inwestycyjne oraz strukturę akcjonariatu. Możesz pobrać plik PDF jako punkt odniesienia lub stworzyć podobną prezentację w 2Slides.
Spółka Solar Industries India Limited złożyła ją na giełdach BSE i NSE wraz z wynikami za Q2 FY27. Ta wersja została pozbawiona listu przewodniego giełdy i zawiera wyłącznie 10 slajdów prezentacji.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.