
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Indii
Prezentacja inwestorska Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID) za Q2 i H1 FY27, datowana na 3 listopada 2026 r. i złożona w BSE/NSE, obejmująca kwartał i półrocze zakończone 30 września 2026 r. (rok obrotowy FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.): oddawanie obiektów do eksploatacji, capex i kapitalizacja, wygrane przetargi TBCB, portfel zamówień o wartości ok. ₹2.20 lakh crore, wyniki skonsolidowane i jednostkowe w ₹ crore, ściągalność należności, telekomunikacja i doradztwo oraz ESG.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja inwestorska Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID) za Q2 i H1 FY27, datowana na 3 listopada 2026 r. i złożona w BSE/NSE, obejmująca kwartał i półrocze zakończone 30 września 2026 r. (rok obrotowy FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.): oddawanie obiektów do eksploatacji, capex i kapitalizacja, wygrane przetargi TBCB, portfel zamówień o wartości ok. ₹2.20 lakh crore, wyniki skonsolidowane i jednostkowe w ₹ crore, ściągalność należności, telekomunikacja i doradztwo oraz ESG.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Okładka: logo POWERGRID, napis „Q2 & H1 FY27 Investor Presentation”, aktualizacja wyników za kwartał i półrocze zakończone 30 września 2026 r., data 3 listopada 2026 r., z oznaczeniami giełdowymi NSE: POWERGRID i BSE: 532898 oraz ISIN INE752E01010.
Dzielona okładka: biały lewy panel z logo, tytułem, podtytułem, datą i paskiem notowań/ISIN; po prawej zdjęcie na pełną wysokość przedstawiające linię przesyłową Gooty-Pavagadha z paskiem podpisu.
Standardowe zastrzeżenie: dokument służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi oferty kupna ani sprzedaży papierów wartościowych Power Grid Corporation of India Limited; treść może ulec zmianie bez powiadomienia; stwierdzenia dotyczące przyszłości wiążą się z ryzykiem i niepewnością; czytelnicy muszą sformułować własną opinię o spółce.
Etykieta sekcji i nagłówek na górze, poniżej pojedynczy blok tekstu składający się z pięciu akapitów zapisanych kursywą z wypunktowaniem, z niebieskim pionowym paskiem akcentującym po lewej stronie.
Sześć ponumerowanych sekcji: 01 Najważniejsze informacje i przegląd, 02 Realizacja i operacje, 03 Konkurencja, 04 Portfel zamówień i prognozy, 05 Wyniki finansowe, 06 Zrównoważony rozwój i wyróżnienia.
Dwa rzędy po trzy karty, każda z zieloną górną krawędzią, dużym niebieskim numerem sekcji i nazwą sekcji.
Dane na dzień 30 września 2026 r.: środki trwałe brutto ponad ₹3.29 lakh crore (skonsolidowane), 187 576 ckm linii przesyłowych (1 606 linii), 649 116 MVA mocy transformatorowej (293 stacje), 99,81% dostępności systemu w H1 FY27. Akcjonariat: GoI 51,34%, FII/DII 24,03%/20,91%, kapitalizacja rynkowa ok. ₹2.42 lakh crore. Wiarygodność kredytowa: krajowa AAA od CRISIL, ICRA i CareEdge; międzynarodowa BBB (S&P), BBB- (Fitch), Baa3 (Moody's), na poziomie ratingu państwowego, perspektywa stabilna; S&P potwierdził rating we wrześniu 2026 r., Moody's w sierpniu 2026 r. Racjonalizacja SPV: 28 spółek celowych (SPV) zostanie połączonych z 2 innymi SPV (POWERGRID Ghiror Transmission Limited i POWERGRID South Olpad Transmission Limited).
Rząd czterech kart KPI na górze; poniżej panel akcjonariatu po lewej i panel profilu kredytowego po prawej z niebieskimi nagłówkami dla ratingów krajowych i zielonymi dla międzynarodowych; notatka o SPV na dole.
Oddanie do użytku w Q2 FY27: 981 ckm linii przesyłowych i 14 600 MVA mocy transformatorowej. Linie: 765 kV Koppal-II PS-Raichur, Bidar PS-Maheshwaram, Sikar-II-Khetri; 400 kV Bikaner-II-Bikaner-III. Stacje: 765 kV Koppal-II i Bidar. H1 FY27: 2 616 ckm i 25 100 MVA. Projekty TBCB w pełni oddane do użytku: systemy przesyłowe Ramgarh-II i Bidar. Po wrześniu '26: 765 kV Koppal-II PS-Narendra (New), 400 kV Koppal-II PS-Gadag-II PS, stacja Gadag-II PS; oddano do użytku system przesyłowy Koppal Gadag w ramach projektu TBCB.
Górna połowa: dwie karty KPI z ikonami celu oraz listy linii i stacji według oznaczeń napięcia; prawa kolumna z niebieskim polem H1 FY27 i zielonym polem TBCB. Dół: zielony baner dla inwestycji oddanych po wrześniu z dwoma obramowanymi polami i paskiem stopki.
Dane skonsolidowane, w ₹ crore. Prognoza capex na FY27: ₹37,000-40,000 crore; capex w Q2 wyniósł 9 099 (FY27) vs 8 404 (FY26), w H1 16 864 vs 15 385. Prognoza kapitalizacji na FY27: ₹25,000-30,000 crore; w Q2 4 023 vs 2 205, w H1 9 300 vs 3 888. Kapitalizacja obejmuje aktywa skapitalizowane jako leasing finansowy i wyklucza FERV.
Dwie połowy rozdzielone pionową linią; każda zawiera pole nagłówka z prognozą nad grupowym wykresem słupkowym porównującym FY26 (niebieski) i FY27 (zielony) dla Q2 i H1.
Dostępność 99,81% w H1 FY27 vs 99,83% w H1 FY26, powyżej poziomu 99,75% uprawniającego do pełnej premii motywacyjnej. Liczba wyłączeń na linię 0,17 w H1 FY27, bez zmian. Zakończono modernizację NTAMC (National Transmission Asset Management Centre) i uruchomiono I3SOC (Integrated Indigenous Information Security Operation Centre). Zdjęcie z przywracania linii Srinagar-Drass 29 października 2026 r. na wysokości 11 800 stóp, przy -10°C.
Lewa kolumna z wypunktowanymi wskaźnikami nad zdjęciem centrum sterowania i wyróżnionym polem; prawa kolumna z wysokim zdjęciem ośnieżonej wieży i podpisem.
Uruchomiono krajowe mobilne pole GIS 220 kV, umożliwiające szybkie wdrożenie w sytuacjach awaryjnych oraz zwiększające odporność i czas pracy sieci.
Dwa sąsiadujące zdjęcia nocne pola GIS zamontowanego na przyczepie oraz zespołu terenowego, z pogrubionym nagłówkiem i dwoma punktami poniżej.
Współpraca MeitY, MoP i POWERGRID w zakresie krajowego projektowania i rozwoju modułów mocy opartych na MOSFET-ach z węglika krzemu (SiC) dla VSC HVDC; ok. 13 000 modułów SiC klas 3,3 kV, 4,5 kV i 6,5 kV ma zostać opracowanych i wdrożonych do lat 2030-31; pilotaż obejmuje modernizację stacji back-to-back Pusauli o mocy 1 000 MW należącej do POWERGRID do standardu VSC-HVDC.
Duże zdjęcie z wydarzenia po lewej stronie, pogrubiona linia wprowadzająca i trzy punkty po prawej.
Wdrożono izolowany podnośnik koszowy (IAWP), umożliwiającą bezpieczną konserwację bez wyłączania systemu. Opracowano i wdrożono programowalnego drona o dużym udźwigu (100 kg) do transportu części wież, worków z cementem i łańcuchów izolatorów w trudno dostępne miejsca.
Dwa równe zdjęcia (platforma na ciężarówce, dron o dużym udźwigu) oddzielone cienką linią, każde z podpisami punktowymi poniżej.
Wygrane w TBCB do 31 października 2026 r. Dziewięć projektów ISTS: Barmer HVDC (Rajasthan REZ Ph-IV, Part 5), Lakadia REZ Phase-II, Jam Khambhaliya Ph-II + Jamnagar (Kalyanpur), Kurnool-V REZ Phase-I, rozbudowa sieci WR-ER (Part-A), wspólny system Lakadia/JKZ/Jamnagar Part-C, hub zielonego wodoru Kakinada, SynCon w Fatehgarh-II, rozbudowa w Bhadla-III, Ramgarh, Kanpur. Wyróżnienia obok listy ISTS pokazują roczną taryfę w wysokości ₹8,107 crore i ₹7,664 crore. Dwa projekty InSTS (Humnabad, Karnataka; 765 kV GIS Pune West, Maharashtra) z roczną taryfą ₹443 crore. Slajd nie precyzuje, co rozróżnia dwie kwoty taryf ISTS.
Tabela z niebieskim nagłówkiem ISTS i zielonym nagłówkiem InSTS (Lp., Projekt, Typ), z polami wyróżniającymi taryfę po prawej stronie połączonymi szewronami.
Stan na 30.09.2026: TBCB ₹1,95 lakh crore (89%), RTM ₹0,25 lakh crore (11%, z wyłączeniem projektów Pang-Kaithal HVDC i offshore), łącznie ₹2,20 lakh crore, w tym CWIP o wartości ₹55 419 crore. System wyprowadzenia mocy Pang ₹0,31 lakh crore, zmieniany na schemat 3,75 GW EHVAC (omówiony na 44. spotkaniu NCT w dniu 29 października 2026 r.). Pozostałe obszary działalności ₹0,04 lakh crore: inteligentne opomiarowanie ₹2 796 Cr, centrum danych ₹714 Cr, połączenia transgraniczne ₹275 Cr, BESS ₹250 Cr, działalność międzynarodowa ₹220 Cr.
Lista zestawieniowa z punktorami, kolumny z wartościami i procentami, przerywana linia sumy, a poniżej dwa dodatkowe elementy liniowe.
Stan na 31 października 2026 r.: w trakcie licytacji (A) ₹63 086 crore w ramach 28 projektów; do ogłoszenia (B) ₹4 147 crore w ramach 3 projektów; całkowity zatwierdzony koszt ₹67 233 crore. Struktura licytacji: ISTS 10 projektów ₹45 620 crore (72%) i InSTS 18 projektów ₹17 466 crore (28%). Green Energy Corridor-III (źródło PIB): całkowity koszt programu podany jako „₹1,86 lakh crore” (₹1,36 lakh crore dla InSTS, ₹50 000 crore dla BESS, w tym ₹0,54 lakh crore CFA), docelowe ukończenie FY2032-33, w celu ewakuacji 135 GW energii odnawialnej i wdrożenia 50 GWh BESS.
Górny rząd trzech kart wartości ze strzałką do sumy; w lewym dolnym rogu wykres pierścieniowy z legendą; w prawym dolnym rogu niebieskie pole nagłówka GEC-III z punktorami.
Fakturowanie H1 FY27 ₹22 327 crore (H1 FY26 ₹18 248 crore); realizacja ₹22 806 crore (₹18 737 crore); wskaźnik realizacji 102,1% (102,7%). Należności wymagalne na koniec kwartału (₹ crore, >45 dni / <45 dni): Q2 FY26 1 512 / 1 387; Q1 FY27 1 458 / 1 005; Q2 FY27 1 285 / 1 141. Wskaźnik rotacji należności w dniach (powyżej 45 dni): 15,16 → 12,11 → 10,54. Tytuł slajdu brzmi „H1 2026”, podczas gdy dane dotyczą H1 FY27.
Trzy karty KPI u góry; skumulowany wykres słupkowy poziomy po lewej stronie i wykres słupkowy pionowy z przerywaną strzałką trendu spadkowego po prawej.
W ₹ crore, Q2 FY27 vs Q2 FY26: opłaty przesyłowe 11 191 vs 10 736 (+4%), doradztwo 396 vs 492, telekomunikacja 229 vs 248, pozostałe przychody 239 vs 194, przychody ogółem 12 055 vs 11 670 (+3%), koszty operacyjne 1 889 vs 1 790, EBITDA 10 166 vs 9 880, amortyzacja 3 196, koszty finansowe 2 191, PBT 4 776 vs 4 450 (+7%), podatek 909, PAT 3 867 vs 3 566 (+8%). PAT w Q1 FY27 wyniósł 3 598. H1 FY27 vs H1 FY26: przychody ogółem 23 752 vs 23 115, EBITDA 19 778 vs 19 524, PAT 7 465 vs 7 197 (+4%).
Pełnowymiarowa tabela finansowa z ośmioma kolumnami danych (Q2 FY27, Q2 FY26, odchylenie, Q1 FY27, odchylenie, H1 FY27, H1 FY26, odchylenie) i cieniowanymi wierszami sum częściowych.
Wykres mostkowy przychodów operacyjnych (₹ crore): wzrost przychodów operacyjnych +887 (7,7%; przypis: wzrost o ₹994 Cr wyłącznie z przychodów przesyłowych), wpływ regulacyjny -354 (-3,1%), pozycje jednorazowe -193 (-1,7%), wzrost netto 340 (2,9%). Mostek PAT: wzrost PAT 322 (9,0%), wpływ regulacyjny +60 (1,7%), pozycje jednorazowe -82 (-2,3%), netto 300 (8,4%). Ostatni słupek PAT jest oznaczony jako „Net Increase in PBT” ze strzałką w dół, co wygląda na błąd w etykiecie, ponieważ PAT wzrósł o około 8,4%.
Dwa wykresy kaskadowe obok siebie pod niebieskimi paskami nagłówka (Przychody operacyjne, PAT), zielony dla wzrostów i jasnoniebieski dla spadków, etykiety procentowe nad każdym słupkiem.
W ₹ crore, Q2 FY27 vs Q2 FY26: opłaty przesyłowe 9 843 vs 9 867, doradztwo 206 vs 133 (+55%), pozostałe przychody 1 851 vs 1 348 (+37%), przychody ogółem 11 900 vs 11 348 (+5%), koszty operacyjne 1 605, EBITDA 10 295 vs 9 930, amortyzacja 2 986, koszty finansowe 2 733, PBT 4 576 vs 4 316, podatek 757, PAT 3 819 vs 3 555 (+7%). PAT w Q1 FY27 wyniósł 3 411. PAT w H1 FY27 wyniósł 7 230 vs 7 208 (bez zmian); przychody ogółem w H1 23 270 vs 22 605.
Ten sam format tabeli ośmiokolumnowej, co na slajdzie skonsolidowanym, z cieniowanymi wierszami sum częściowych.
Stan na 30.09.26 vs 30.09.25. Jednostkowe: rzeczowe aktywa trwałe brutto ₹2 80 070 vs 2 66 164 crore, CWIP 7 186 vs 13 771, zadłużenie 1 51 207 vs 1 35 923, wartość netto 1 06 090 vs 98 497, EPS za H1 ₹7,77 vs 7,75, wartość księgowa na akcję ₹114,07 vs 105,90. Skonsolidowane: GFA 3 29 852 vs 2 95 148, CWIP 55 419 vs 47 782, zadłużenie 1 51 207 vs 1 35 923, wartość netto 1 06 748 vs 98 932, EPS za H1 ₹8,03 vs 7,74, BVPS ₹114,78 vs 106,37. Relacja długu do kapitału własnego 59:41 vs 58:42; rentowność kapitału własnego (ROE) za H1 6,81% vs 7,32% (jednostkowo) i 6,99% vs 7,27% (skonsolidowane), dane nieannualizowane.
Tabela z pogrupowanymi kolumnami nagłówków Jednostkowe i Skonsolidowane oraz cieniowaną sekcją Kluczowe Wskaźniki Finansowe.
W ₹ crore (Q2 FY27 / Q2 FY26 / Q1 FY27): odsetki od spółek zależnych i JV 1 201 / 794 / 1 089; wynagrodzenie motywacyjne (skonsolidowane) 98 / 159 / 123; dywidenda z JV 60 / 24 / 17; dywidenda ze spółek zależnych 345 / 300 / 254; CSR 82 / 67 / 118; FERV (blok brutto) 162 / 491 / 47; kapitał własny w operacyjnych TBCB 10 684 / 4 956 / 9 965; kapitał własny w TBCB w budowie 4 642 / 3 448 / 3 408; pożyczka krótkoterminowa 400 / 2 209 / 1 600. Środki pozyskane w H1 FY27: zielony kredyt JBIC 80 mld JPY, kredyt terminowy/linia kredytowa SBI ₹10 000 crore, UBI ₹5 000 crore, obligacje ₹2 000 crore.
Czterokolumnowa tabela po lewej stronie; zielony panel „Środki pozyskane w H1 FY27” z punktorami po prawej.
POWERGRID Teleservices Limited (PowerTel): przychody z telekomunikacji wyniosły ₹283 crore w Q2 FY27 (₹291 crore w Q2 FY26), 100% dostępności szkieletu sieci, zamówienia o wartości ~₹132 crore i 13 nowych klientów w kwartale, łącza >6,4 Tbps dla hyperscalera, drugi klient ILD z Bhutanu, ponad 200 łącz dla podmiotu strategicznego GoI. Doradztwo: przychody ₹396 crore (₹492 crore); segment inteligentnych liczników w PESL przyniósł ₹202 crore (zainstalowano 20,4 z 36,5 lakh liczników w UGVCL oraz 16,4 z 33,6 lakh w MGVCL); 40 zamówień krajowych i 2 zamówienia/rozszerzenia międzynarodowe; obecność w 26 krajach po dołączeniu Arabii Saudyjskiej w tym kwartale.
Dwa panele obok siebie z zielonym i niebieskim lewym paskiem akcentującym, każdy z ikoną, nagłówkiem z rozstrzelonymi literami, dużymi liczbami, wskaźnikami pomocniczymi i notatką w stopce z ikoną rombu.
Główne cechy: infrastruktura w 100% należąca do Indii, 7-warstwowe zabezpieczenia, pojemność 1000 szaf rack i 14 MW, certyfikat Tier-III, planowane oddanie do użytku w FY2027, dostawca usług chmurowych z akredytacją MeitY, chmura suwerenna.
Wizualizacja budynku centrum danych po lewej stronie; zielony nagłówek „Główne cechy” z listą punktową po prawej.
Cztery cele ESG: 50% energii z OZE do 2025 r., osiągnięte do grudnia 2025 r.; zero odpadów na składowiskach do 2030 r., >90% odpadów przekierowanych; dodatni bilans wodny netto do 2030 r., >50% poboru uzupełniane; zeroemisyjność netto do 2047 r., ~20% rocznej redukcji intensywności emisji. Wynik CRISIL ESG wzrósł z 58 (2025-26) do 66 (2026-27), ocena „Strong” we wrześniu 2026 r.; ocena zrównoważonego rozwoju NSE 70 (grudzień 2025), obie w skali 0-100.
Rząd czterech kart celów z ikonami i oznaczeniami statusu; w lewym dolnym rogu poziomy wykres słupkowy wyników CRISIL z objaśnieniem; w prawym dolnym rogu tabela ocen ESG.
Finalista w trzech kategoriach S&P Global (Platts) Global Energy Awards 2026: Power - Excellence in Energy; Infrastructure Project of the Year; Targeted Program - Corporate Impact Award. Otrzymana również nagroda TERI-UNDP 5th Water Sustainability Award (zdjęcie z ceremonii wręczenia).
Logo nagród w lewym górnym rogu z listą numerowaną w prawym górnym rogu; kursywą opis nagrody w lewym dolnym rogu obok zdjęcia z ceremonii.
Slajd końcowy z napisem „Dziękujemy”, kontaktem IR www.powergrid.in oraz zdjęciem systemu przesyłowego 765 kV Nizamabad-Wardha.
Pełnoekranowe zdjęcie krajobrazowe wież przesyłowych z logo, tekstem końcowym i kontaktem IR nałożonym po lewej stronie.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 24-slajdowa „Prezentacja inwestorska za Q2 i H1 FY27” spółki Power Grid Corporation of India Limited (POWERGRID), datowana na 3 listopada 2026 r. i złożona w BSE oraz NSE. Obejmuje ona kwartał i półrocze zakończone 30 września 2026 r.
Indyjskie spółki stosują rok obrotowy od kwietnia do marca, zatem FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r. Q2 FY27 to okres lipiec–wrzesień 2026 r., a H1 FY27 to kwiecień–wrzesień 2026 r.
W ujęciu skonsolidowanym całkowite przychody wyniosły ₹12,055 crore (wzrost o 3% r/r), EBITDA wyniosła ₹10,166 crore, a zysk po opodatkowaniu (PAT) wyniósł ₹3,867 crore, co stanowi wzrost o 8% z poziomu ₹3,566 crore w Q2 FY26. PAT za H1 FY27 wyniósł ₹7,465 crore.
Talia prezentuje około ₹2.20 lakh crore realizowanych prac przesyłowych wg stanu na 30 września 2026 r. (89% TBCB, 11% RTM, w tym CWIP o wartości ₹55,419 crore) oraz portfel projektów w przetargach TBCB o wartości ₹67,233 crore obejmujący 31 projektów wg stanu na 31 października 2026 r.
W prezentacji zastosowano indyjski system liczbowy, zgodnie z oryginalnym zgłoszeniem. Jeden crore to 10 milionów, a jeden lakh crore to 1 000 miliardów rupii. Cyfry są również grupowane w sposób indyjski, na przykład 1,87,576 ckm.
Tak. Na tej stronie możesz przejrzeć każdy slajd i pobrać plik PDF. Układ jest użytecznym wzorcem dla prezentacji wyników spółek użyteczności publicznej lub infrastrukturalnych: karty KPI, zgrupowane wykresy słupkowe, mostki kaskadowe oraz pełne tabele skonsolidowane i jednostkowe. Dane należą do POWERGRID, więc w przypadku cytowania należy podać spółkę jako źródło.
Spółka POWERGRID złożyła ją w BSE oraz National Stock Exchange of India w ramach ujawnienia wyników za Q2 FY27. Jest ona dostępna w sekcji relacji inwestorskich na stronie powergrid.in. Niniejsza kopia nie zawiera pisma przewodniego do giełdy.
Istnieje kilka drobnych nieścisłości. Slajd dotyczący ściągalności należności nosi tytuł „H1 2026”, mimo że dane dotyczą H1 FY27. Ostatni słupek kaskady PAT jest oznaczony jako „Net Increase in PBT” ze strzałką w dół, mimo że PAT wzrósł o około 8,4%. Kwoty GEC-III są wydrukowane z przecinkiem („₹1,86 lakh crore”), co najwyraźniej oznacza ₹1.86 lakh crore.
Strona internetowa spółki z prezentacjami inwestorskimi i wynikami finansowymi
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.