
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Australii
Prezentacja inwestorska National Australia Bank (NAB) z wynikami za pełny rok obrotowy FY2026 (5 listopada 2026 r.), złożona w ASX: 127 slajdów obejmujących wyniki finansowe za FY26 w dolarach australijskich (A$), wyniki poszczególnych dywizji, transformację technologiczną i AI, jakość aktywów, kapitał, finansowanie i płynność, zrównoważony rozwój oraz prognozy gospodarcze.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja inwestorska National Australia Bank (NAB) z wynikami za pełny rok obrotowy FY2026 (5 listopada 2026 r.), złożona w ASX: 127 slajdów obejmujących wyniki finansowe za FY26 w dolarach australijskich (A$), wyniki poszczególnych dywizji, transformację technologiczną i AI, jakość aktywów, kapitał, finansowanie i płynność, zrównoważony rozwój oraz prognozy gospodarcze.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy prezentacji inwestorskiej National Australia Bank z wynikami za pełny rok 2026, datowany na 5 listopada 2026 r., przedstawiony przez dyrektora generalnego Grupy Andrew Irvine'a oraz dyrektora finansowego Grupy i dyrektora wykonawczego ds. strategii Indera Singha.
Wyrównany do lewej blok tytułowy z nazwiskami prelegentów na jasnoszarym tle, powiększony biały motyw gwiazdy NAB wypełniający prawą połowę, logo NAB w prawym górnym rogu.
Spis treści z odnośnikami do stron: Przegląd (3), Finanse FY26 (20), Uwagi końcowe (32) oraz Dodatkowe informacje o Grupie obejmujące technologię, dywizje, kredyty i depozyty w Australii, jakość aktywów, kapitał i finansowanie, zrównoważony rozwój, dane ekonomiczne i słowniczek; zaznaczono, że dane liczbowe opierają się na zysku gotówkowym (cash earnings), mierniku nieustawowym uzgodnionym na stronie 42.
Układ dwukolumnowy: akapit z zastrzeżeniem prawnym i wypunktowany spis treści z numerami stron wyrównanymi do prawej po lewej stronie, motyw gwiazdy po prawej.
Slajd rozdzielający wprowadzający do sekcji Przegląd, prezentowanej przez Dyrektora Generalnego Grupy (Group CEO), Andrew Irvine'a.
Separator sekcji z czerwonym tytułem i nazwiskiem prelegenta po lewej stronie oraz kropkowanym czerwono-czarnym konturem gwiazdy po prawej.
Pięć głównych komunikatów: silna dynamika w FY26 ze wzrostem przychodów o 5,8% i zysku podstawowego o 6,9%; wspieranie klientów w zmieniającym się otoczeniu; postępy w bankowości biznesowej, depozytach i własnych kredytach hipotecznych; wieloletnie ambicje modernizacji technologii w celu zapewnienia prostoty, szybkości i odporności; oraz działania zmierzające do stania się silniejszym i bardziej wydajnym bankiem. Zysk podstawowy nie uwzględnia istotnych pozycji (LNI) w wysokości 1 347 mln $ przed opodatkowaniem (949 mln $ po opodatkowaniu).
Pojedynczy zaokrąglony panel z czerwoną obwódką, zawierający pięć wierszy komunikatów z ikonami.
Trzy wykresy słupkowe porównujące FY25 i FY26: zysk podstawowy wzrost z 10 965 mln $ do 11 722 mln $ uwzględniając wpływ LNI w wysokości 1 347 mln $ (+6,9% bez LNI); zysk gotówkowy 7 091 mln $ vs 7 090 mln $ bez LNI (bez zmian; 6 141 mln $ raportowane po uwzględnieniu 949 mln $ LNI); zysk statutowy 6 759 mln $ vs 6 143 mln $ (spadek o 9,1%).
Trzy zestawione obok siebie szaro-czerwone wykresy słupkowe z przerywanymi ramkami podkreślającymi wpływ istotnych pozycji nadzwyczajnych oraz adnotacjami o wzroście nad każdą parą.
Trendy pięcioletnie FY22-FY26: gotówkowy ROE bez LNI 11,7%, 12,9%, 11,6%, 11,4%, 11,4%; podstawowy gotówkowy EPS bez LNI 221, 247, 229, 232, 231 centów; dywidenda na akcję 151, 167, 169, 170, 170 centów; wskaźnik wypłaty od 68,4% do 73,7%, w docelowym przedziale 65-75% zysków gotówkowych.
Po lewej wykres słupkowy dla ROE, w prawej kolumnie wykres liniowy EPS nad wykresem liniowym dywidendy, a poniżej tabela wskaźnika wypłaty.
Kluczowe wskaźniki ekonomiczne pogorszyły się w ciągu 12 miesięcy do września '26: inflacja bazowa (trimmed-mean) wzrost z 2,9% do 3,7%, stopa gotówkowa z 3,6% do 4,85% (+125 pb), ceny domów z +4,7% do -6,7%, zaufanie w biznesie z +9 do -13 pkt, wzrost PKB spowalniający do 1,4%, rentowność 10-letnich obligacji USA z 4,16% do 5,29%. Czynniki równoważące: niskie bezrobocie, oczekiwana stabilizacja cen domów w połowie 2027 r., silne bufory gospodarstw domowych, 11-procentowy wzrost sald offsetowych z nadpłatą o ok. 38 miesięcy oraz solidny portfel kredytów dla firm.
Dwa zaokrąglone panele: po lewej drabinka wskaźników „przed i po” z okręgami dla września 25 i czerwono-bursztynowymi polami dla września 26, po prawej lista kontrolna długoterminowych pozytywów i punktów dotyczących odporności klientów.
Klienci biznesowi wykazują oznaki pojawiających się trudności, co skłania do wcześniejszej identyfikacji ryzyka, stosowania narzędzi wczesnego ostrzegania, alertów SMS o spłatach i ściślejszej kontroli; udział kredytów pod obserwacją wzrósł do 1,33% GLA we wrześniu 26 z 1,11% w marcu 26. Wsparcie detaliczne obejmuje kampanię NAB Financial Health, nowe centra społecznościowe w Werribee i Cairns oraz 1,6 mln realizacji w programie NAB Goodies o wartości ponad 11,6 mln $; zaległości w kredytach hipotecznych powyżej 30 dni (30+ DPD) wyniosły 1,69% we wrześniu 26.
Dwa panele z czerwoną obwódką: po lewej punkty dotyczące klientów biznesowych z czerwonym wykresem słupkowym kredytów pod obserwacją, po prawej inicjatywy detaliczne z makietą telefonu i wykresem liniowym zaległości.
Współczynnik CET1 Grupy na poziomie 2 wyniósł 11,87% we wrześniu '26 (12,07% pro forma uwzględniając ok. 20 pb z dyskontowanego końcowego DRP za FY26) wobec minimum APRA na poziomie 10,5% od 1 stycznia 2027 r.; 5,4 mld $ rezerw zbiorowych, w tym 2,0 mld $ rezerw prospektywnych; wskaźnik CP/CRWA wzrósł do 1,40% po uzupełnieniu o 103 mln $ w 2H26; LCR 135% i NSFR 116%.
Układ czterokwadrantowy: komentarz punktowy, wykres liniowy pokrycia rezerwami, czarny wykres słupkowy CET1 z linią minimum oraz słupki LCR/NSFR.
Ramy strategiczne: dlaczego (aby być najbardziej zorientowaną na klienta firmą w Australii i Nowej Zelandii), dla kogo tu jesteśmy (klienci i współpracownicy), kim jesteśmy (ikony wartości), z czego będziemy znani (bankierzy budujący relacje, wyjątkowe doświadczenia, bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój), gdzie będziemy rosnąć (B&PB, C&IB, Personal, BNZ, ubank) i co dostarczymy (wiodące wsparcie, wygrywanie na rynku, silne zwroty).
Ułożone pionowo poziome pasy, każdy z czerwoną etykietą „Dlaczego/Kto/Co/Gdzie”, po której następują kolumny z ikonami lub tekstem.
Udział NAB w rynku głównych instytucji finansowych (MFI) dla biznesu 18,8% (+210 pb vs wrzesień 25) i MFI dla konsumentów 11,7% (+80 pb). Rankingi strategicznego NPS w porównaniu z głównymi konkurentami: nr 1 w segmencie średnich i dużych firm, nr 2 w mikro i małych firmach, nr 3 w segmencie masowym i nr 4 w HNW i Mass Affluent, śledzone kwartalnie od września 25 do września 26.
Dwa pola statystyk w nagłówku nad siatką 2x2 wieloliniowych wykresów NPS porównujących NAB (kolor czerwony) z trzema anonimowymi konkurentami.
Trzy priorytety strategiczne wraz z działaniami: rozwój bankowości biznesowej (lider w B&PB, zdyscyplinowany wzrost C&IB, płynne doświadczenia), napędzanie wzrostu depozytów (rachunki transakcyjne, płatności biznesowe, propozycje dla segmentów docelowych) oraz wzmocnienie własnych kredytów hipotecznych (rozwój portfela własnego, poprawa rentowności, uproszczenie procesów). Oczekuje się, że skuteczna realizacja poprawi ROE w czasie.
Trzy ułożone w stos wiersze z etykietami priorytetów i polami z wypunktowaniem, połączone dużą zieloną strzałką wskazującą na stwierdzenie o oczekiwanym wyniku.
B&PB obsługuje ok. 1 na 4 firmy z sektora MŚP i ok. 1 na 3 gospodarstwa rolne, przy czym mediana okresu współpracy przekracza 10 lat. Ok. 70% sprzedaży odbywa się kanałami własnymi, a bank obsługuje ponad 1 na 4 klientów bankowości prywatnej w Australii. Akcja kredytowa dla biznesu wzrosła ze 155 mld $ do 184 mld $ (września '24 – września '26) przy marży odsetkowej netto (NIM) na poziomie 3,04%; salda transakcyjne firm wzrosły o 22%; aktywa pod zarządem (FUM) JBWere osiągnęły 53,7 mld $; zysk operacyjny wzrósł do 5 893 mln $ w FY26.
Zielona kolumna z referencjami po lewej stronie, górny pasek z czterema filarami strategicznymi oraz siatka małych wykresów słupkowych i liniowych.
C&IB zajmuje 1. miejsce w Australii pod względem relacji z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi, 1. miejsce w bankowości transakcyjnej, 1. miejsce w DCM RSI od 11 lat oraz 1. miejsce w instrumentach pochodnych na stopę procentową. Depozyty transakcyjne wzrosły o 23% do 64 mld $; nastąpił wzrost o ok. 300 pb. liczby klientów kredytowych korzystających z bankowości transakcyjnej; sektory docelowe wzrosły z 60% do 83% ekspozycji w momencie niewypłacalności (EAD); aktywa kredytowe brutto (GLA) wyniosły 135 mld $; zysk operacyjny w FY26 to 2 734 mln $.
Zielona kolumna z referencjami po lewej stronie, pasek ikon u góry i cztery wykresy, w tym słupkowe, pierścieniowe oraz liniowy wykres rentowności.
Bankowość osobista zajmuje 1. miejsce pod względem satysfakcji klientów w oddziałach przez trzy kwartały z rzędu, rośnie w tempie rynkowym (1x system) w obszarze depozytów gospodarstw domowych i kredytów hipotecznych, a 97% nowych klientów hipotecznych posiada aktywny rachunek transakcyjny. Salda własnych kredytów hipotecznych wzrosły ze 164 mld $ do 177 mld $, przy czym udział kanałów własnych w nowej sprzedaży wyniósł 50% (53% w 2H26); liczba rachunków transakcyjnych otwartych w oddziałach wzrosła o 39%; zysk operacyjny wzrósł do 2 257 mln $.
Zielona kolumna z referencjami i makietą telefonu, wykresy słupkowe wzrostu liczby klientów Premier, kredytów własnych i zysku oraz okrągłe wyróżnienie 39%.
W obliczu słabnącego rynku mieszkaniowego (prognozowany wzrost rynkowy ok. 2,6% w FY27 wobec ok. 7% w FY26), zwiększonej konkurencji i niższych zwrotów, NAB zamknął portfel Advantedge (pozostałe 19 mld $ przeniesiono do NAB w październiku 2026 r.), zwiększył udział kredytów własnych do 53% wypłat w 2H26 z 48% w 1H26, koncentruje się na strategicznych relacjach z brokerami i kredytach z niższym LVR oraz osiągnął wskaźnik NPS dla hipotek na poziomie 84 pkt (+8 pkt). Własne kredyty hipoteczne rosły w tempie 1,1x rynku w 2H26.
Dwa panele u góry (wymagające otoczenie vs celowe działania), poniżej trzy kafelki: wykres słupkowy wzrostu, wyróżnienie modelu obsługi brokerów i makieta aplikacji z zieloną odznaką NPS.
BNZ jest bankiem nr 1 dla biznesu w Nowej Zelandii pod względem akcji kredytowej, nr 1 w rankingu NPS konsumentów oraz zdobywcą tytułu Canstar Bank of the Year w kategoriach kredytów hipotecznych i małych firm; 59% kredytów hipotecznych jest udzielanych kanałami własnymi. W FY26 odnotowano wzrost depozytów gospodarstw domowych o 5,8% (1,4x rynku), kredytów hipotecznych o 7,7% i kredytów dla biznesu o 5,5%; zysk operacyjny wyniósł 2 118 mln NZ$ (spadek o 1,3%); liczba klientów wzrosła o 16% w ciągu 5 lat.
Zielona kolumna z referencjami, górny pasek filarów i trzy kafelki z wykresami wzrostu sumy bilansowej, struktury GLA i zysku operacyjnego.
Wieloletnia transformacja biznesowa mająca na celu uproszczenie, przyspieszenie i zwiększenie odporności: ok. 90% aplikacji w nowoczesnej infrastrukturze chmurowej, jednolita platforma sprzedaży, jedna baza danych klientów, 12 z 35 ksiąg produktowych w chmurze, jednolita platforma agentów AI oraz migracja płatności NPP do chmurowego silnika czasu rzeczywistego. Liczba produktów spadła o 32% od FY22 (z 386 do 264), wdrażanie zmian w FY26 było o 18% szybsze, a od FY24 wycofano ok. 600 aplikacji.
Zielona lista kontrolna fundamentów po lewej stronie; trzy szare rzędy oznaczone jako Proste, Szybkie i Odporne z małymi wykresami i okrągłą ikoną dostarczania.
Ok. 50 zespołów AI wspieranych przez globalnych partnerów. Wczesne efekty wykorzystania agentów AI: o 20% szybsze przygotowanie notatek kredytowych dla firm, o 75% krótszy czas identyfikacji analiz klientów C&IB, o 50% krótszy czas przygotowania leadów dla doradców osobistych, o 50% szybsze przejście od projektu do kodu, o 80% szybsza selekcja incydentów cybernetycznych i o 90% krótszy czas oceny cyberbezpieczeństwa. Kolejna fala w budowie: agenci AI do obsługi głosowej, automatyzacja reklamacji, wykrywanie oszustw i agenci AI ds. przestępczości finansowej.
Główny panel w czerwonej obramowaniu podzielony na zielone nagłówki Wzrost i Produktywność z kartami wyników, plus wąski prawy panel z listą narzędzi kolejnej fali.
Separator sekcji dotyczącej wyników finansowych za FY26, prezentowanej przez Indera Singha, Group Chief Financial Officer & Group Executive, Strategy.
Separator sekcji z czerwonym tytułem i nazwiskiem prelegenta po lewej stronie oraz konturem kropkowanej gwiazdy.
Wyniki w ujęciu półrocznym: zysk operacyjny bez uwzględnienia LNI wzrósł z 5 852 mln $ (1H26) do 5 870 mln $ (2H26), zysk gotówkowy bez LNI spadł z 3 588 mln $ do 3 502 mln $ (-2,4%), zysk ustawowy wzrósł z 2 750 mln $ do 3 393 mln $ (+23,4%). Rachunek zysków i strat za FY26: przychody operacyjne netto 22 014 mln $ (+5,8%), bez uwzględnienia Markets & Treasury 20 107 mln $ (+5,8%), koszty operacyjne bez LNI 10 292 mln $ (+4,5%), odpisy z tytułu utraty wartości kredytów 1 547 mln $ (+85,7%).
Trzy półroczne wykresy słupkowe u góry z pełnowymiarową tabelą kluczowych wskaźników P&L poniżej.
Silna dynamika w dywizjach biznesowych: zysk operacyjny B&PB wzrósł z 5 299 mln $ do 5 893 mln $ (+11,2%), a C&IB z 2 702 mln $ do 2 734 mln $ (+1,2%, bez rynków +4,9%). Stabilne drugie półrocze w trudnym otoczeniu dla bankowości osobistej (wzrost z 2 044 mln $ do 2 257 mln $, +10,4%; 2H -0,6%) oraz bankowości w Nowej Zelandii (spadek z 2 146 mln NZ$ do 2 118 mln NZ$, -1,3%).
Dwa zaokrąglone panele, każdy zawierający dwa dywizjonalne wykresy słupkowe z porównaniami rocznymi i półrocznymi oraz strzałkami wzrostu.
Przychody operacyjne netto wzrosły o 2,5% poł./poł. do poziomu 11 144 mln $ (z wyłączeniem M&T +3,6%), co było napędzane wolumenami (+282 mln $) i marżą; prowizje wzrosły dzięki niższym kosztom naprawczym (remediation), a wynik M&T spadł w porównaniu do silnego 1H26; wpływ przeliczenia NZD wyniósł -59 mln $. Szczegółowe zestawienie dochodów M&T pokazuje 1 907 mln $ w FY26 wobec 1 816 mln $ w FY25.
Wykres kaskadowy (waterfall) w górnej połowie; skumulowany wykres słupkowy M&T w lewym dolnym rogu i punkty z czynnikami wzrostu przychodów w prawym dolnym rogu.
NIM spadła o 2 pb. poł./poł. z 1,81% do 1,79% (wzrost o 2 p.b. z wyłączeniem M&T do 1,83%): marża kredytowa -2 p.b., koszty finansowania bez zmian, depozyty +6 p.b., M&T -4 p.b. Czynniki na 1H27: trwająca konkurencja, ok. 3 p.b. korzyści z portfela replikującego (tailwind), a zmiana o 9 p.b. w Bills/OIS odpowiada ok. 1 p.b. NIM. Stopa portfela replikującego wzrosła do 3,72%.
Wykres kaskadowy NIM u góry z ramkami adnotacji; w lewym dolnym rogu punkty dotyczące czynników (considerations), a w prawym dolnym rogu wykres słupkowo-liniowy portfela replikującego.
Koszty operacyjne (opex) z wyłączeniem LNI wzrosły o 4,5% r/r z 9 848 mln $ do 10 292 mln $ (bazowo 10 330 mln $): wynagrodzenia i inflacja +316 mln $ (inflacja płac 269 mln $, inflacja dostawców IT 47 mln $), personel związany z wolumenem +193 mln $, technologia i inwestycje +233 mln $, amortyzacja (D&A) +64 mln $, pozostałe +139 mln $, produktywność -463 mln $, FX AUD/NZ -98 mln $, koszty naprawcze -90 mln $ oraz polityka kapitalizacji oprogramowania +150 mln $.
Pojedynczy szeroki wykres kaskadowy z czerwonymi wzrostami, czarnymi spadkami i klamrami przerywanymi grupującymi inwestycje w biznes.
Przewiduje się, że bazowy wzrost kosztów operacyjnych w FY27 wyniesie <3% z bazy FY26 wynoszącej 10 214 mln $ (bez restrukturyzacji), plus 300 mln $ kosztów restrukturyzacji (ogłoszonych 20 października 2026 r.) i 125 mln $ wpływu polityki kapitalizacji oprogramowania. Wydatki inwestycyjne na stabilnym poziomie ok. 1,8 mld $ (1,78 mld $ w FY25, 1,84 mld $ w FY26) z wyższym udziałem ujętym w kosztach; tabela czynników kosztowych wymienia kwestie dotyczące inflacji, personelu, technologii, D&A, produktywności i kosztów naprawczych.
Dwa górne panele (wykres mostkowy kosztów i skumulowane słupki wydatków inwestycyjnych) nad tabelą czynników kosztowych z markerami wpływu plus/minus po prawej stronie.
Odpis z tytułu utraty wartości kredytów w 2H26 wyniósł 841 mln $, co stanowi wzrost o 135 mln $, w tym 196 mln $ bazowego odpisu portfelowego, 103 mln $ wzrostu rezerw prospektywnych i 542 mln $ odpisu ocenianego indywidualnie; CIC na poziomie 0,20% GLA. Kredyty z listy obserwacyjnej (watch loans) wzrosły o 22 p.b. do 1,33%, a ekspozycje niepracujące wzrosły o 4 p.b. do 1,56%, co odzwierciedla pogorszenie w australijskim portfelu hipotecznym.
Lewa kolumna z dwoma wykresami (skumulowane słupki CIC z linią wskaźnika; słupki kredytów obserwacyjnych), prawa kolumna z komentarzem nad skumulowanym wykresem słupkowym NPL.
Łączne rezerwy w wysokości 6,8 mld $ (1,76% CRWA), co stanowi 1,6-krotność scenariusza bazowego 100%; saldo IAP 1,4 mld $ (o 137 mln $ wyższe niż w marcu 26); rezerwy portfelowe wzrosły o 278 mln $ do 5,4 mld $ (1,40% CRWA), w tym 196 mln $ odpisu bazowego i 103 mln $ wzrostu prospektywnego, skompensowane przez 21 mln $ rozwiązania rezerw związanych z kursem walutowym. Przedstawiono historię od września 19 do września 26.
Duży skumulowany wykres słupkowy z liniami CP/CRWA i TP/CRWA po lewej stronie; punkty z kluczowymi uwagami po prawej stronie.
Wskaźnik CET1 zmienił się z 11,65% (marzec 26) do 11,87% (wrzesień 26): zysk gotówkowy +78 p.b., dywidenda -58 p.b., RWA kredytowe -21 p.b., działania DRP za półrocze FY26 +40 p.b.; pro forma 12,07%. Wyższe stopy podniosły RWA IRRBB, obniżając CET1 o 11 p.b.; zdyskontowany końcowy DRP doda ok. 0,9 mld $ (~20 p.b.) w 1Q27; koszt restrukturyzacji 300 mln $ (-5 p.b.); cel operacyjny >11,25% bez zmian. RWA kredytowe wzrosły z 380,6 mld $ do 387,0 mld $.
Wykres kaskadowy CET1 na górze, punkty z kluczowymi uwagami w lewym dolnym rogu i kaskada RWA kredytowego w prawym dolnym rogu.
Mostek od pro forma CET1 11,81% we wrześniu 25 do pro forma 12,07% we wrześniu 26: organiczna generacja kapitału +0,49% (zysk gotówkowy 167 p.b. minus dywidendy 118 p.b.) oraz -0,55% wzrostu wolumenu, stopy i zmienność rynkowa -0,32%, otoczenie gospodarcze -0,09% (403 mln $ rezerw prospektywnych), pozostałe +0,13% i kapitał pozyskany +0,60% poprzez zdyskontowane programy DRP. Cele na FY27 koncentrują się na silniejszym kapitale początkowym, celowym pozycjonowaniu portfela, niższym wzroście kosztów i spowolnieniu wzrostu systemów biznesowych z 11,5% do 8%.
Zielony baner nad szarą tabelą zmian CET1 po lewej stronie i zaokrąglonym panelem po prawej, wymieniającym ustawienia kapitałowe na FY27.
LCR (średnia kwartalna) 135% i NSFR 116% na wrzesień 26, znacznie powyżej minimów 100%. Emisja finansowania terminowego w FY26 zdywersyfikowana pod względem produktu, terminu i waluty; oczekuje się, że emisja w FY27 będzie zasadniczo zgodna z poprzednimi latami; przedstawiono słupki emisji i zapadalności na lata FY24-FY27.
Punkty z kluczowymi przekazami w lewym górnym rogu, wykres słupkowy LCR/NSFR w prawym górnym rogu, a poniżej pełnowymiarowy skumulowany wykres słupkowy emisji i zapadalności finansowania terminowego.
Separator sekcji dla uwag końcowych dyrektora generalnego Grupy, Andrew Irvine'a.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, nazwiskiem prelegenta i kropkowanym konturem gwiazdy.
Cztery działania: wzmocniony kapitał (pro forma CET1 12,07%, 7,2 mld $ powyżej minimum 10,5%, o 37 p.b. wyżej niż we wrześniu 25); zwiększone pokrycie rezerwami (CP/CRWA 1,40%, łączne rezerwy 6,8 mld $ lub 1,76% CRWA, najwyższe od września 20); polityka kapitalizacji oprogramowania (odpis 1 347 mln $; spadek salda z 3 430 mln $ do 2 196 mln $); oraz uproszczenie modelu operacyjnego w celu ograniczenia duplikacji i przyspieszenia decyzji.
Cztery skumulowane zaokrąglone wiersze, każdy z pogrubioną etykietą, tekstem objaśniającym i mini-wykresem po prawej stronie.
Wzrost kredytów dla przedsiębiorstw wyhamowuje, ale ma pozostać silniejszy niż w sektorze mieszkaniowym; portfel nowych wniosków NAB jest nieco niższy niż w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku (pcp), lecz nadal solidny. Dywizje skoncentrowane na biznesie generują ~80% zysku podstawowego (wzrost z ~70% w FY22), przy czym zysk podstawowy dywizji klienckich wzrósł o 20% od FY22, a zwroty z RWA w dywizjach biznesowych są bardziej stabilne.
Dwa zielone kafelki z etykietami po lewej stronie zestawione z wykresem liniowym wzrostu kredytów, skumulowanym wykresem słupkowym zysku z szarym okrągłym objaśnieniem oraz wykresem liniowym zwrotów.
Priorytety na FY27: utrzymanie odpornego bilansu i dyscypliny w zarządzaniu ryzykiem; wspieranie klientów w zmieniającym się otoczeniu; dalszy rozwój bankowości biznesowej, depozytów i własnych kredytów mieszkaniowych przy silniejszym dopasowaniu dywizji; poprawa efektywności kosztowej poprzez zmiany w strukturze zatrudnienia i modernizację technologiczną; oraz coraz szersze wykorzystanie AI w celu stymulowania wzrostu i produktywności.
Pojedynczy duży zaokrąglony panel z czerwoną obwódką i pięcioma punktami listy na białym tle.
Separator sekcji otwierający aneks z dodatkowymi informacjami o Grupie.
Separator sekcji z czerwonym tytułem i konturem kropkowanej gwiazdy.
Kluczowe dane za FY26: zysk gotówkowy 7 090 mln AUD (bez LNIs), gotówkowy ROE 11,4%, GLAs 822,4 mld $, depozyty klientów 692,6 mld $, aktywa z utratą wartości 0,34%, aktywa z zaległościami bez utraty wartości 1,22%, CET1 11,87%, NSFR 116%. Udział w rynku australijskim: kredyty dla firm 21,7%, kredyty mieszkaniowe 14,0%, karty 27,2%. 43 271 etatów (FTE) i 595 oddziałów; ratingi AA-/Aa2/AA-. Podział zysku gotówkowego: B&PB 52,0%, C&IB 24,5%, Personal 19,2%, NZ 16,4%.
Lewa kolumna z tabelą zysków dywizji i wykresem kołowym GLA nad paskiem ratingów kredytowych; prawa kolumna z tabelami kluczowych danych finansowych, udziałów w rynku i danych niefinansowych.
Podejście NAB Customer Voices oparte na trzech filarach: koncentracja na 20 „Must Win Battles”, pętle informacji zwrotnej od klientów (słuchaj, ucz się, działaj) oraz szczegółowe wskaźniki doświadczeń w czteroetapowym cyklu przeglądu opinii, wdrażania natychmiastowych reakcji, podejmowania decyzji inwestycyjnych i dostarczania lepszych doświadczeń w celu napędzania wzrostu i zwrotów.
Trzy pola nagłówkowe ze strzałkami nad schematem kołowym czteroetapowego cyklu, skupionym wokół zielonego centrum „Wzrost i Zwroty”.
Mostek kosztów operacyjnych (opex) bez LNIs w ujęciu półrocznym: wzrost z 5 018 mln AUD (marzec 26) do 5 274 mln $ (wrzesień 26), przy wyniku podstawowym 5 096 mln $ przed uwzględnieniem efektów kursowych AUD/NZ, działań naprawczych i zmian w polityce kapitalizacji oprogramowania (150 mln $); koszty naprawcze odzwierciedlają wyższe koszty płac (61 mln $) i niższe koszty związane z klientami (5 mln $).
Pełnowymiarowy wykres kaskadowy z czerwonymi przyrostami i czarnymi redukcjami.
Półroczne przychody M&T od marca 22 do września 26 w podziale na zarządzanie ryzykiem NAB, korektę wyceny instrumentów pochodnych i zarządzanie ryzykiem klienta; przychody M&T w latach FY22-FY26 wyniosły odpowiednio 1 302 mln $, 1 587 mln $, 1 509 mln $, 1 816 mln $ i 1 907 mln $, również w podziale na rynki vs skarb oraz wynik z odsetek netto vs pozostałe przychody operacyjne.
Szeroki skumulowany wykres słupkowy na górze z dwoma mniejszymi skumulowanymi wykresami słupkowymi poniżej.
Koszty działań naprawczych związanych z klientami w ujęciu półrocznym od 2H23 do 2H26 (działalność kontynuowana vs zaniechana) obejmujące błędne stopy procentowe, opłaty i rabaty; program opłat za usługi doradcze JBWere został zakończony. Koszty naprawcze listy płac w FY26 wyniosły 75 mln AUD (7 mln $ w 1H26, 68 mln $ w 2H26), w tym 8 mln $ na płatności dla współpracowników, 30 mln $ kosztów prowadzenia programu i 37 mln $ na przyszłe koszty programu.
Komentarz punktowy po lewej; po prawej dwa skumulowane wykresy słupkowe dla całkowitych i skategoryzowanych kosztów naprawczych.
Wyjaśnienie, dlaczego NAB stosuje zysk gotówkowy (który nie jest miarą ustawową ani audytowaną) oraz uzgodnienie zysku gotówkowego za FY26 w wysokości 6 141 mln AUD z ustawowym zyskiem netto w wysokości 6 143 mln $ poprzez hedging i zmienność wartości godziwej, amortyzację nabytych wartości niematerialnych oraz pozycje dotyczące przejęć/zbyć, wraz z danymi porównawczymi za FY25, 2H26 i 1H26.
Punkty objaśniające na górze i pełnowymiarowa tabela uzgodnień z kolumnami FY26, FY25, zmiana, 2H26, 1H26 i zmiana.
Separator sekcji dla aneksu dotyczącego transformacji cyfrowej, technologii i innowacji.
Separator sekcji z czerwonym tytułem i konturem kropkowanej gwiazdy.
Postępy w ramach filarów „prosty, szybki i odporny” w FY26: jednolita baza klientów obejmująca 96% klientów Personal i B&PB, jedna platforma contact centre, płatności w czasie rzeczywistym na silniku chmurowym, skrócenie czasu decyzji kredytowej w biznesie o 28% od FY22, jednolity proces onboardingu, 30% płatności kartowych na nowym chmurowym switchu, Confirmation of Payee, operacje antyfraudowe 24/7 oraz depozyty terminowe w NZ na chmurowym systemie centralnym. Koncentracja w FY27+ na uproszczeniu procesów, migracji kart i modernizacji 25 priorytetowych aplikacji.
Macierz trójkolumnowa z czarnymi nagłówkami kolumn (Simple, Fast, Resilient), czerwonymi etykietami wierszy dla postępów w FY26 i priorytetów na FY27+.
Oś czasu kamieni milowych AI od lat 2020-2023 (platforma danych AI, Customer Brain z >200 modelami, platforma GenAI, zasady odpowiedzialnej AI), przez rok 2024 (~800 modeli, narzędzia programistyczne AI z AWS, >1 000 przeszkolonych inżynierów), rok 2025 (Group Executive Digital, Data and AI, certyfikacja AI), aż po rok 2026 (>3 500 modeli, Databricks Genie, ~50 zespołów AI, programy z AWS i Anthropic, zestaw narzędzi agenta AI).
Pozioma czerwona oś czasu z czterema okrągłymi znacznikami lat, każdy nad szarą zaokrągloną kolumną z odznaczonymi kamieniami milowymi.
Model operacyjny AI: ład korporacyjny, platforma agentowa, kompetencje pracowników i fundamenty technologiczne wspierające wzrost (Banker.AI, Customer.AI), produktywność (Operations.AI, SDLC.AI, Obligations.AI, Cyber.AI) oraz AI dla współpracowników (Ruby.AI z odpowiednimi dla ról narzędziami, takimi jak Claude, Gemini, Copilot, Cursor, Claude Code i Devin).
Po lewej stos czterech czerwonych kafelków fundamentów z ikonami; po prawej trzy szare kolumny dla sekcji Wzrost, Produktywność i AI dla współpracowników z nazwanymi produktami AI.
Aplikacja NAB oceniona jako nr 1 wśród aplikacji dużych banków w Apple App Store (4,8) i Google Play (4,6) od ponad roku, nr 3 wśród aplikacji mobilnych dla konsumentów, NPS +20; liczba aktywnych cyfrowo klientów miesięcznie wzrosła o 24% w okresie wrzesień 23 – wrzesień 26. Nowe funkcje obejmują weryfikację w aplikacji, spersonalizowane doświadczenia segmentowe, odświeżone ekrany kont, odkrywanie produktów i zarządzanie kredytami hipotecznymi.
Makieta telefonu po lewej, lista funkcji w centrum oraz kafelki ze statystykami i czerwony wykres słupkowy po prawej.
NAB Connect, cyfrowa platforma bankowości biznesowej dla klientów B&PB oraz C&IB, oceniana jako platforma cyfrowa nr 1 od 8 lat, NPS dla wersji desktopowej +25 względem września 23, wzrost liczby aktywnych klientów o 14%, dostępność usług na poziomie 99,86%, a także funkcje Confirmation of Payee, wyciągi zamknięte i walutowe oraz ulepszone możliwości zawierania transakcji FX.
Makiety komputera i telefonu po lewej z listą funkcji; odznaka nagrody, zielona wartość NPS i wykres słupkowy po prawej.
Sześć filarów ochrony: pomoc w przypadku oszustw 24/7, interwencja w czasie rzeczywistym, technologia bezpieczeństwa (zintegrowany monitoring NAB Nexus), zaawansowane wykrywanie behawioralne, edukacja i wsparcie klientów oraz partnerstwa branżowe, takie jak AFCX. Wyniki za FY26: ponad 980 mln US$ zainwestowanych w ochronę klientów, ok. 2,5 mln alertów w czasie rzeczywistym, w wyniku których porzucono płatności o wartości 403 mln $, oraz ok. 190 skierowań miesięcznie do specjalistycznego wsparcia.
Panel ze zdjęciem po lewej, sześć kolumn z ikonami u góry i szary pasek wyników FY26 na dole.
Strona rozdzielająca sekcje z listą stron dywizji: Business & Private Banking (52), Personal Banking (56), Corporate & Institutional Banking (58) oraz New Zealand Banking (60).
Przegroda sekcji z czerwonym tytułem, małym indeksem stron i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Zyski gotówkowe dywizji w FY26: B&PB 3 685 mln US$ (+10,7%; 2H26 1 835 mln $, -0,8% poł./poł.), Personal Banking 1 362 mln $ (+8,7%; 2H -5,4%), C&IB 1 740 mln $ (-6,1%; 2H -11,1%) oraz New Zealand Banking 1 381 mln NZ$ (-7,0%; 2H -10,3%).
Przejrzysta tabela na całą szerokość z pięcioma kolumnami i dużymi odstępami między wierszami.
Przychody B&PB wzrosły o 8,2% do 9 230 mln $, zysk bazowy o 11,2% do 5 893 mln $, a zysk gotówkowy o 10,7% do 3 685 mln $. Akcja kredytowa dla firm wzrosła do 183,7 mld $ (+5,7%, 8% wliczając kredyty mieszkaniowe), kredyty mieszkaniowe wyniosły 114,0 mld $, a depozyty 252,4 mld $ (+6,1%); NIM 3,04% (2H26 3,06%); CIC 628 mln $ (0,21%); zysk gotówkowy na RWA 2,20%.
Trzy wykresy słupkowe u góry, skumulowane słupki kredytów/depozytów na dole po lewej i tabela pozostałych kluczowych wskaźników na dole po prawej.
Zdywersyfikowany wzrost kredytów dla firm: rolnictwo 51 mld $ (+7,9%), ochrona zdrowia 12 mld $ (+16,2%), nieruchomości komercyjne (CRE) 47 mld $ (+11,2%), pozostałe 74 mld $ (+10,8%), łącznie B&PB 184 mld $ (+10,5%), przy szerokim wzroście w handlu, produkcji, zdrowiu i budownictwie. Udział w kredytach dla MŚP (wg RBA) 27,7% w sierpniu 2026 r. (pod wpływem korekty danych RBA); udział w kredytach dla firm (wg APRA) 21,7%.
Wykres słupkowy wzrostu u góry z etykietami sald i dymkiem z komentarzem; dwa wykresy słupkowe udziału w rynku poniżej.
Kompleksowa cyfrowa platforma kredytowa dla firm: uproszczone cyfrowe inicjowanie wniosków, automatyczna weryfikacja i podejmowanie decyzji, cyfrowa realizacja oraz zautomatyzowane zarządzanie kontami. Odsetek wniosków bankierskich składanych cyfrowo wzrósł z 8% (2H22) do 83% (2H26), zautomatyzowane przeglądy roczne z 23% do 72%, 77% dokumentów wysyłanych drogą elektroniczną, a mediana czasu do uzyskania decyzji („time to yes”) skrócona o ok. 28%.
Przebieg procesu w formie szewronów u góry, zielona strzałka wskazująca na cztery małe wykresy wskaźników i okrągłe wyróżnienie 77%.
Zintegrowana propozycja obejmująca NAB Private Wealth, JBWere, nabtrade i NAB Private Investments, z nagrodami od RFI Global i Global Finance. Depozyty 48,2 mld $ (+7,1%), kredyty mieszkaniowe 26,0 mld $ (+6,1%), wpływy netto JBWere 2,3 mld $ w 2H26 i aktywa pod zarządzaniem (FUM) 53,7 mld $; Global Bond Service pozyskał ponad 6 mld $ od czerwca 2023 r.; nowe cyfrowe procesy onboardingu.
Kołowy diagram ekosystemu i odznaki nagród po lewej, wykresy słupkowe wyników w centrum i punkty z najważniejszymi informacjami po prawej.
Przychody Personal Banking wzrosły o 7,3% do 4 962 mln $, zysk bazowy o 10,4% do 2 257 mln $, a zysk gotówkowy o 8,7% do 1 362 mln $. Aktywa kredytowe brutto (GLA) na cele mieszkaniowe 262,7 mld $ (+3,1%), depozyty 188,6 mld $ (+7%); NIM 1,85%; CIC 313 mln $ (0,12%); zysk gotówkowy na RWA 1,60%.
Trzy wykresy słupkowe u góry, słupki GLA i depozytów na dole po lewej oraz tabela pozostałych kluczowych wskaźników na dole po prawej.
ubank celuje w młodych Australijczyków: NPS +22 (kredyty hipoteczne +22), ocena aplikacji 4,7/5 i ponad 60% pozyskanych klientów poniżej 35. roku życia. Depozyty wzrosły o 11,0% do 23,3 mld $, a akcja kredytowa o 11,6% do 18,3 mld $; klienci wersji beta przekazali ponad 10 000 opinii w ciągu trzech miesięcy.
Układ w barwach ubank z makietą telefonu po lewej, kafelkami statystyk w kolorze morskim i ciemnogranatowym oraz dwoma morsko-granatowymi wykresami słupkowymi.
Zysk bazowy C&IB 2 734 mln $ (+1,2%, bez rynków +4,9%), zysk gotówkowy 1 740 mln $ (-6,1%), przychody 4 120 mln $ (+0,6%; bez rynków +4,3%), przychody z rynków 603 mln $ vs 671 mln $. NIM 1,08% (2,04% bez rynków), CIC 282 mln $ (0,21%), zysk gotówkowy na RWA 1,62%; uwzględnia zakończenie wygaszania NAB Asset Servicing w 1H26.
Dwa wykresy słupkowe u góry, skumulowany podział przychodów na dole po lewej i tabela wskaźników na dole po prawej.
Wyniki badania Coalition Greenwich 2021–2026 w porównaniu z czterema głównymi bankami krajowymi: NPS i RSI dla dużych korporacji i instytucji, RSI dla bankowości transakcyjnej, RSI dla instrumentów pochodnych na stopę procentową, RSI dla dłużnych rynków kapitałowych oraz RSI dla walut (korporacyjnych), z NAB zaznaczonym na czerwono.
Siatka 2x3 małych wykresów liniowych porównujących NAB z trzema konkurentami.
Przychody bankowości w Nowej Zelandii (waluta lokalna) 3 541 mln NZ$ (+0,9%), zysk bazowy 2 118 mln NZ$ (-1,3%), zysk gotówkowy 1 381 mln NZ$ (-7,0%). Kredyty dla firm 49,5 mld NZ$, kredyty hipoteczne 68,8 mld NZ$ (+7,7%), depozyty 91,4 mld NZ$; NIM 2,29% (2,60% bez rynków); CIC 137 mln NZ$ (0,12%); zysk gotówkowy na RWA 1,99%.
Trzy wykresy słupkowe u góry, skumulowane słupki sald na dole po lewej i tabela pozostałych kluczowych wskaźników na dole po prawej.
BNZ zajmuje 1. miejsce pod względem NPS konsumenckiego i ex aequo 2. miejsce pod względem NPS biznesowego wśród pięciu głównych banków nowozelandzkich, monitorowane kwartalnie od września 2025 do września 2026 (dane Insights HQ i Kantar).
Dwa wykresy liniowe obok siebie z etykietami końcowymi dla BNZ i czterech konkurentów.
Portfel hipoteczny w NZ 68,8 mld NZ$ (wrzesień 2026) vs 63,9 mld NZ$, wypłaty 18,9 mld NZ$; 88,1% stała stopa, 64,6% nieruchomości zamieszkane przez właściciela, 59,2% kanały własne, 18,9% spłata tylko odsetek, LVR w momencie udzielenia 65,8%; 90+ DPD 0,18% i utrata wartości 0,14%, w porównaniu z wykresami trendów rynkowych.
Tabela kluczowych wskaźników po lewej stronie z dwoma wykresami liniowymi (90+ DPD i kredyty z utratą wartości na tle branży) po prawej.
Depozyty klientów BNZ według produktów wzrosły z 82 mld NZ$ (wrzesień 2024) do 91 mld NZ$ (wrzesień 2026); struktura stabilna: ok. 31% transakcyjne (w tym NBI), ok. 21% oszczędnościowe, ok. 45% lokaty terminowe i ok. 3% offsetowe.
Dwa skumulowane wykresy słupkowe: salda bezwzględne po lewej i struktura procentowa po prawej.
Separator sekcji dla aneksu dotyczącego kredytów i depozytów w Australii.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, podtytułem i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Australijskie GLA od marca 2025 do września 2026 według dywizji: B&PB wzrost z 267 mld $ do 302 mld $ (kredyty dla firm 184 mld $), Personal Banking z 258 mld $ do 271 mld $ (hipoteczne 263 mld $), C&IB z 116 mld $ do 135 mld $ oraz salda Ubank.
Cztery grupy skumulowanych wykresów słupkowych ułożone od lewej do prawej według dywizji.
Australijski portfel hipoteczny 377 mld $ we wrześniu 2026: średnia wielkość kredytu 438 tys. $, 93,7% zmienna stopa, 65,3% użytkowane przez właściciela, 47,1% kanały własne, 17,4% spłata tylko odsetek, salda offsetowe 60 mld $, dynamiczny LVR 39,9%, bufor offset/redraw 38,4 miesiąca; 90+ DPD 1,09%, utrata wartości 0,10%, pokrycie rezerwami ocenianymi indywidualnie 25,7%, wraz ze wskaźnikami wypłat i przejętymi nieruchomościami.
Gęsta tabela danych na całą szerokość z kolumnami portfela i kolumnami wypłat.
Wymogi dotyczące udzielania kredytów obejmujące weryfikację dochodów i korekty (10% z najmu, 20% dochodów o mniejszej pewności), wydatki gospodarstwa domowego (wyższa z deklarowanych lub HEM), zdolność kredytową (stopa klienta plus 3,0% bufora lub 5,75% progu dolnego), ocenę istniejącego zadłużenia i limity LVR (np. 95% P&I dla właścicieli, 80% dla kodów pocztowych o podwyższonym ryzyku, 70% dla wysokiego ryzyka), a także politykę DTI, LMI i weryfikację brokerów.
Lewa tabela kategorii polityki z opisami punktowymi; prawa tabela limitów LVR i inne punkty dotyczące polityki.
Most przepływów kredytów hipotecznych od 373 mld $ (marzec 2026) do 377 mld $ (wrzesień 2026) poprzez nowe finansowania, refinansowania netto, odsetki i spłaty, przedpłaty, sprzedaż nieruchomości/zamknięcia oraz Advantedge; salda dywizjonalne: Personal Banking 262,7 mld $, B&PB 114,0 mld $ i Ubank 18,3 mld $.
Wykres kaskadowy u góry i trzy grupy wykresów słupkowych dywizji poniżej.
Struktura portfela hipotecznego: właściciel (P&I) 60,4%, inwestor P&I 20,6%, inwestor IO 13,4%, właściciel IO 3,9%, linia kredytowa 1,7%; według stanów: NSW/ACT 42%, VIC/TAS 32%, QLD 15%, WA 7%, SA/NT 4%; przedziały dochodowe we wnioskach skoncentrowane w grupie 200–500 tys. $.
Dwa wykresy kołowe u góry i wykres słupkowy przedziałów dochodowych wniosków na dole.
Kredyty dla właścicieli wzrost z 240,0 mld $ do 247,8 mld $ (+3,2%), a dla inwestorów z 127,5 mld $ do 131,3 mld $ (+3,0%); miesięczny wzrost na tle rynku, z wahaniami w listopadzie-grudniu 2025 r. zniekształconymi przez reklasyfikację 4,2 mld $ z kategorii inwestorskiej do właścicielskiej.
Dwa wykresy słupkowe na górze i dwa wykresy liniowe miesięcznego wzrostu NAB vs rynek poniżej z ramkami objaśniającymi reklasyfikację.
Salda offset i redraw rosnące w czasie (ogółem i dla zmiennej stopy), rozkład według przedziałów sald oraz rozkład według liczby miesięcznych rat spłaconych do przodu: 40% rachunków z ponad 2-letnim wyprzedzeniem we wrześniu 2026 r., ok. 2% z zaległościami.
Wykres liniowy i grupowy wykres słupkowy u góry, grupowy wykres słupkowy i skumulowane słupki pozostałości poniżej.
Rozkład LVR w momencie udzielenia kredytu oraz dynamicznego LVR w okresie marzec 2025 – wrzesień 2026; średni dynamiczny LVR wynosi 39,7%; 17,7 mld $ z dynamicznym LVR powyżej 90%, z czego 6,6 mld $ nie jest objęte ubezpieczeniem LMI ani gwarancją dla kupujących pierwsze mieszkanie, a 403 mln $ to ekspozycje 90+ DPD lub z utratą wartości.
Dwa zgrupowane wykresy słupkowe ułożone pionowo z ramką objaśniającą po prawej stronie.
Depozyty klientów w Australii wzrosły z 560 mld $ (marzec 2025) do 618 mld $ (wrzesień 2026): transakcyjne (w tym NBI) 184 mld $, oszczędnościowe 156 mld $, lokaty terminowe 180 mld $, konta offsetowe 62 mld $ i depozyty strukturyzowane 36 mld $; struktura to w przybliżeniu 30% transakcyjne, 25% oszczędnościowe, 29% lokaty terminowe.
Skumulowany wykres słupkowy sald po lewej stronie i 100-procentowy skumulowany wykres struktury po prawej.
Depozyty według dywizji w okresie marzec 2025 – wrzesień 2026: B&PB wzrost z 235 mld $ do 252 mld $, Personal Banking z 169 mld $ do 189 mld $, C&IB z 134 mld $ do 154 mld $ oraz Corporate Functions & Other (w tym Ubank i Treasury) ok. 22–23 mld $, z podziałem na typy produktów.
Cztery grupy skumulowanych wykresów słupkowych dla poszczególnych dywizji obok siebie.
Separator sekcji dla aneksu dotyczącego jakości aktywów Grupy.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, podtytułem i konturem gwiazdy z kropek.
Długoterminowe odpisy z tytułu utraty wartości kredytów jako % GLA od czasu recesji pod koniec lat 80., GFC i COVID (ostatnio 0,19%) oraz odpisy półroczne od marca 2017 do września 2026 z podziałem na odpisy oceniane indywidualnie i zbiorowe, osiągające 0,20% w 2H26.
Długoterminowy wykres liniowy z zacienionymi okresami kryzysów na górze; skumulowany półroczny wykres słupkowy z etykietami wskaźników poniżej.
IAP wzrosły do 1 391 mln $ we wrześniu 2026 r. przy pokryciu IAP/aktywa z utratą wartości na poziomie 50,3%; odpisy netto 400 mln $ (0,10% GLA); skład odpisu IAP od 1H18 do 2H26 pokazujący nowe i zwiększone rezerwy w porównaniu do rozwiązanych rezerw i odzysków.
Dwa wykresy słupkowe u góry i szeroki półroczny wykres słupkowy z linią wskaźnika poniżej.
Struktura biznesowa Grupy zmieniła się z 76% kredytów komercyjnych / 16% mieszkaniowych w 1985 r. na 44% komercyjnych / 55% mieszkaniowych w 2026 r. Szacowana długoterminowa stopa strat dla struktury z 2026 r.: 0,15% (średnia 1985–2026), 0,13% (2007–2026) i 0,08% (ostatnie 10 lat), w porównaniu do średnich australijskich wynoszących odpowiednio 0,29%, 0,19% i 0,08%.
Dwa wykresy kołowe po lewej (1985 vs 2026) i tabela stóp strat po prawej.
GLA o wartości 822,4 mld $ według produktów (kredyty mieszkaniowe 55%, inne kredyty terminowe 41%, aktywa i leasing 2%, debety 1%, karty 1%), geografii (Australia 85%, Nowa Zelandia 12%, pozostałe 3%) i jednostek biznesowych (B&PB 37%, Personal 33%, C&IB 16%, NZ 12%, pozostałe 2%).
Jeden duży wykres kołowy po lewej i dwa mniejsze wykresy kołowe po prawej.
Zmiana poziomu rezerw z 6 386 mln $ (marzec 2026) do 6 801 mln $ (wrzesień 2026), wzrost o 415 mln $: bazowe CP +175 mln $, korekta ekonomiczna +106 mln $, FLA dla sektorów docelowych -3 mln $ i IAP +137 mln $. Wyjaśnienie opartego na modelach bazowego CP, korekty ekonomicznej w trzech scenariuszach, FLA dla sektorów docelowych (nowe FLA dla mediów) oraz IAP.
Wykres kaskadowy (waterfall) na górze i cztery kolumny tekstu objaśniającego poniżej.
Całkowita rezerwa ECL 6 801 mln $ (ważona prawdopodobieństwem) vs 4 168 mln $ w scenariuszu optymistycznym (100% upside), 4 484 mln $ w scenariuszu bazowym i 9 651 mln $ w scenariuszu pesymistycznym; wagi scenariuszy dla Australii bez zmian: 2,5% optymistyczny, 52,5% bazowy i 45,0% pesymistyczny. Scenariusz bazowy zakłada wzrost PKB o 1,5% w FY27, bezrobocie 4,7% i ceny domów -4,9%; całkowite rezerwy stanowią 1,6x scenariusza bazowego.
Tabele scenariuszy i skumulowany wykres słupkowy rezerw po lewej; kluczowe czynniki w punktach i tabela założeń ekonomicznych po prawej.
EAD dla kredytów poza detalem wyniosło 437,4 mld $ we wrześniu 2026 r.; NPL jako % EAD według branż (nieruchomości komercyjne 24% EAD, rolnictwo 15%, finanse i ubezpieczenia 14%, następnie media, usługi biznesowe, produkcja i inne), z wyróżnieniem sektorów docelowych z korektami prospektywnymi (FLA).
Zgrupowany wykres słupkowy według branż z liniami referencyjnymi i paskiem udziału branż na dole.
FLA dla sektorów docelowych spadły z 334 mln $ (wrzesień 2024) do 264 mln $ (wrzesień 2026) w obszarach: media, rolnictwo, budownictwo, branże energochłonne, turystyka i hotelarstwo, australijskie kredyty hipoteczne, handel detaliczny oraz nieruchomości komercyjne.
Skumulowany wykres słupkowy po lewej stronie z legendą kolorów po prawej.
EAD dla portfela poza detalem (metoda IRB) według przedziałów PD: klasa inwestycyjna 56,5% (57,5% w marcu 2026), klasa poniżej inwestycyjnej 42,2% i ekspozycje zagrożone 1,28%; udział ekspozycji w kredytach biznesowych z PD >=2,5% utrzymuje się na poziomie około 8% od czasu dostosowania do Filaru 3 w marcu 2025 r.
Zgrupowany wykres słupkowy przedziałów PD na górze i długoterminowy wykres słupkowy ekspozycji o wysokim PD poniżej.
Kredyty i pożyczki według etapów (łącznie 1 070 mld $ we wrześniu 2026: 841 mld $ etap 1, 216 mld $ etap 2) oraz rezerwy według etapów (etap 1: 679 mln $, etap 2: 3 476 mln $, etap 3: 2 646 mln $); pokrycie rezerwami wynosi 0,08% dla etapu 1, 1,61% dla etapu 2 i 20,7% dla etapu 3, wraz z tabelą wyjaśniającą definicje etapów.
Trzy wykresy słupkowe u góry oraz tabela definicji etapów z punktami poniżej.
Zaległości i utrata wartości pogorszyły się w 2H26, głównie w przypadku kredytów hipotecznych obsługiwanych z dochodów z działalności gospodarczej: 30+ DPD 1,69%, 90+ DPD 1,09% i utrata wartości 0,10%. Średni dynamiczny LVR wzrósł do 39,7%, odpisy netto poniżej 1 pb., 17,7 mld $ powyżej 90% DLVR i 1,5 mld $ łącznych rezerw na kredyty mieszkaniowe.
Punkty z kluczowymi uwagami w lewym górnym rogu, wykres liniowy zaległości w prawym górnym rogu oraz szeroki wykres warstwowy średniego DLVR i ujemnego kapitału własnego poniżej.
Aktywa z zaległościami 90+ DPD oraz aktywa z utratą wartości w australijskim sektorze mieszkaniowym w podziale na stany i cel (inwestorzy 1,15%, pierwsi nabywcy domów 1,03%, właściciele-użytkownicy 1,25%), 30+ DPD według celu oraz według rocznika (rok kalendarzowy 2017-2025) w zestawieniu z liczbą miesięcy w portfelu.
Siatka 2x2 wieloliniowych wykresów.
Koszty kredytowe (CIC) w segmencie kart i pożyczek osobistych wyniosły 125 mln $ (2,49%) w 2H26, co stanowi spadek dzięki poprawie w portfelu Citi i sezonowości; 90+ DPD na poziomie 82 mln $ (0,83%); wskaźnik zadłużenia odnawialnego na kartach konsumenckich stabilny na poziomie ok. 65%; długoterminowe trendy 30+ DPD dla kart konsumenckich i pożyczek osobistych.
Punkty z kluczowymi uwagami w lewym górnym rogu z trzema wykresami rozmieszczonymi wokół nich.
Koszty kredytowe (CIC) w kredytach biznesowych wyniosły 520 mln $ (0,33%) w 2H26; ekspozycje niepracujące 6 350 mln $ (2,00% GLA), w tym z utratą wartości 2 009 mln $; profil zabezpieczeń ok. 58% w pełni zabezpieczonych; ok. 53% portfela o ratingu inwestycyjnym.
Siatka 2x2 skumulowanych wykresów słupkowych z liniami wskaźników.
Koszty kredytowe (CIC) w B&PB wyniosły 422 mln $ (0,28%) w 2H26; ekspozycje niepracujące 7 623 mln $ (2,53% GLA), z podziałem na mieszkaniowe 5 518 mln $ i niemieszkaniowe 2 105 mln $; 72% w pełni zabezpieczonych; 78% poniżej poziomu inwestycyjnego lub w stanie niewypłacalności.
Siatka 2x2 skumulowanych wykresów słupkowych.
Wskaźnik NPL w kredytach biznesowych B&PB spadł do 2,99% GLA w 2H26 dzięki niższym saldom w kategorii „niewypłacalne, ale bez utraty wartości”; pogorszenie w rolnictwie, budownictwie oraz transporcie i magazynowaniu; kredyty na liście obserwacyjnej B&PB wzrosły o 30% od marca 2026 r., co odzwierciedla wcześniejsze działania i pojawiające się trudności.
Punkty w lewym górnym rogu, skumulowane słupki NPL w prawym górnym rogu, wykres słupkowy pogrupowany według branż na dole.
Długoterminowe wskaźniki NPL w kredytach biznesowych B&PB od września 2018 do września 2026 (2,99% we wrześniu 2026), udział ekspozycji z PD >=2,5% (ok. 13%), profil zabezpieczeń sald o wyższym ryzyku (21% częściowo zabezpieczonych, 72% w pełni zabezpieczonych) oraz całkowita wartość EaD z PD >=2,5% bez pełnego zabezpieczenia.
Szeroki skumulowany wykres słupkowy na górze; wykres słupkowy, skumulowany słupek zabezpieczeń i mała tabela poniżej.
EAD Grupy w rolnictwie wynosi 65,9 mld AUD (Australia 79%, NZ 21%), co stanowi ok. 15% EAD poza sektorem detalicznym; EAD portfela australijskiego 52,2 mld $ zdywersyfikowane na wołowinę, rolnictwo mieszane, zboża, nabiał i inne, 87% w pełni zabezpieczone; rezerwy obejmują 63 mln $ FLA dla sektora docelowego; mieszane warunki sezonowe i spadek wartości gospodarstw.
Wykres kołowy i punkty na górze; koło sektorowe, słupki jakości aktywów i koło zabezpieczeń na dole.
GLA Grupy w sektorze CRE wynosi 87,9 mld $ (Australia 81,1 mld $, NZ 6,8 mld $), co stanowi 10,7% GLA Grupy; 99 mld $ EAD w CRE według sektora (handel detaliczny 25%, biura 21%, przemysł 21%, mieszkalnictwo 16%) i geografii (NSW 34%, VIC 25%, QLD 18%); 81% w pełni zabezpieczone, głównie poziom inwestycyjny instytucjonalny.
Tabela GLA w lewym górnym rogu, wykresy kołowe sektora i geografii w prawym górnym rogu, słupki sald długoterminowych i koło zabezpieczeń poniżej.
Ekspozycje niepracujące w CRE zmniejszyły się w FY26, głównie w kategorii „niewypłacalne, ale bez utraty wartości”; rosnące stopy procentowe utrudniają obsługę odsetek; większość nowych kredytów inwestycyjnych CRE poniżej 60% LVR; rezerwy obejmują 55 mln $ FLA dla sektora docelowego; budownictwo mieszkaniowe i biura o niższym standardzie pozostają pod presją.
Dwie kolumny uwag nad wykresem słupkowym ekspozycji niepracujących z linią wskaźnika.
EAD w budownictwie wynosi 16,8 mld $ (ok. 4% EAD poza sektorem detalicznym), z czego 58% to usługi handlowe w budownictwie; 46% w pełni zabezpieczone; ok. 50% ekspozycji C&IB to instrumenty warunkowe; rezerwy obejmują 22 mln $ FLA dla sektora docelowego; wskaźnik ekspozycji niepracujących ok. 2,8% we wrześniu 2026 r.
Słupki EAD i punkty na górze; wykresy kołowe sektora i zabezpieczeń oraz słupki NPL na dole wraz z małą tabelą.
EAD w produkcji oraz transporcie i magazynowaniu wynosi ok. 45 mld $ (ok. 10% EAD poza sektorem detalicznym), pod presją wysokich kosztów operacyjnych; ekspozycje niepracujące wzrosły o 9 pb od marca 2026 r. do 2,33%; rezerwy obejmują 49 mln $ FLA dla sektora docelowego; 46% w pełni zabezpieczone.
Słupki EAD i punkty na górze; koło sektora, koło zabezpieczeń i wykres słupkowy NPL poniżej.
EAD w pozabankowym sektorze F&I wynosi 95,7 mld $ (z wyłączeniem 82 mld $ EAD bankowego wspierającego LCR), w tym finansowanie funduszy (25,7 mld $, głównie kredyty z regresem do inwestorów dla funduszy kapitału prywatnego wspieranych przez wysokiej jakości inwestorów instytucjonalnych) oraz sekurytyzacja stron trzecich (34,2 mld $, ok. 99% z ratingiem AAA/AA).
Słupki EAD w lewym górnym rogu z dwoma wykresami kołowymi poniżej; tekst objaśniający finansowanie funduszy i sekurytyzację po prawej stronie.
EAD w usługach użyteczności publicznej wynosi 28,4 mld $ (ok. 6% EAD poza sektorem detalicznym), z czego C&IB offshore to 14,7 mld $, 75% o ratingu inwestycyjnym; NPL na poziomie 1,81% EAD sektora we wrześniu 2026 r., pod wpływem niewielkiej liczby zagranicznych klientów szerokopasmowych (1,9 mld $ EAD) borykających się z przekroczeniem kosztów i słabym zainteresowaniem, z niektórymi wyjściami w 2H26; rezerwy obejmują 75 mln $ FLA dla sektora docelowego.
Słupki EAD i punkty na górze; koło podsektorów, koło ratingów i wykres słupkowy NPL poniżej.
Separator sekcji dla aneksu dotyczącego kapitału, finansowania i płynności.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, podtytułem i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Całkowita wartość RWA wzrosła z 449,8 mld $ (marzec 2026) do 459,1 mld $ (wrzesień 2026), co było napędzane ryzykiem kredytowym (+6,4 mld $) oraz IRRBB (+4,4 mld $), przy niższym ryzyku rynkowym; RWA kredytowe wzrosły z 380,6 mld $ do 387,0 mld $ dzięki silnemu wzrostowi akcji kredytowej dla firm, co zostało częściowo skompensowane przez uwolnienie rezerw (overlay releases) w wysokości 3,0 mld $.
Punkty z kluczowymi komunikatami w lewym górnym rogu, wykres kaskadowy RWA w prawym górnym rogu oraz kwartalny wykres kaskadowy kredytowego RWA na dole.
RWA z tytułu IRRBB wzrosły o ok. 4,4 mld $ do poziomu 22,3 mld $ w wyniku wyższych stawek swapowych (3-letni swap AUD na poziomie 4,9%); NAB zabezpiecza kapitał na 3 lata, a depozyty na 5 lat; oczekuje się, że RWA z tytułu EGL i opcjonalności wygasną o ok. 1,5 mld $ w FY27 i ok. 2,3 mld $ w FY28; zmiana o 10 pb stawek swap odpowiada ok. 0,5 mld $ RWA.
Punkty w lewym górnym rogu, krzywa wygasania w prawym górnym rogu, skumulowany wykres słupkowy IRRBB z linią stawek swapowych poniżej.
Salda portfela replikującego NAB i średnia stopa (wzrost z 3,19% do 3,72%) oraz portfele replikujące BNZ (salda w NZ$, 3,80%), wraz z porównaniem długoterminowych stóp portfela do 3-miesięcznych BBSW/BKBM oraz 3- i 5-letnich stawek swapowych od września 21 do września 26.
Dwa wykresy słupkowe z liniami stóp po lewej stronie i dwa długoterminowe wykresy wieloliniowe po prawej.
Wskaźnik APRA CET1 na poziomie 11,9% odpowiada międzynarodowemu wskaźnikowi CET1 wynoszącemu 17,6% we wrześniu 2026 (Tier 1 19,7%, kapitał całkowity 28,9%); tabela uzgodnień pokazuje korekty z tytułu odliczeń, IRRBB, mnożników hipotecznych i progów LGD, IPRE oraz innych różnic.
Grupowane wykresy słupkowe u góry i tabela uzgodnień na dole.
Harmonogram zmian regulacyjnych na lata 2026–2028: wdrożenie wycofywania AT1 przez APRA, konsultacje w sprawie ryzyka kredytowego i rynkowego (APS 116), konsultacje dotyczące płynności (APS 210), ustawowy limit listów zastawnych (Banking Regulations 2026) oraz wdrożenie przeglądu ustawień kapitałowych RBNZ.
Tabela w stylu wykresu Gantta z kolumnami lat i szarymi paskami oznaczającymi konsultacje lub wdrożenie.
Od stycznia 2027 r. APRA zastępuje 1,5% AT1 dodatkowym 0,25% CET1 i 1,25% Tier 2; NAB posiada 7,1 mld $ w AT1, które wnoszą wkład do czasu pierwszych wykupów do 2032 r.; oczekiwana emisja Tier 2 na poziomie ok. 6–7 mld $ rocznie. 72% pozostającego do spłaty Tier 2 jest wykupne (callable), 48% w USD i 43% w AUD; wykres wygasania AT1 i Tier 2 do FY33+.
Punkty w lewym górnym rogu, skumulowane słupki wymogów kapitałowych w prawym górnym rogu, dwa wykresy kołowe i słupki wygasania poniżej.
Sfinansowana suma bilansowa w wysokości 1 060 mld $: aktywa to w 43% kredyty mieszkaniowe, 34% kredyty dla firm, 21% aktywa płynne; finansowanie to w 61% stabilne depozyty klientów, 14% finansowanie terminowe >12 miesięcy, 12% krótkoterminowe finansowanie hurtowe, 6% kapitał własny. Źródła i wykorzystanie funduszy w ciągu 12 miesięcy oraz luka w podstawowym finansowaniu w Australii na tle konkurencji.
Dwa skumulowane słupki „bilansowe” po lewej stronie, kaskada źródeł/wykorzystania w prawym górnym rogu i wykres liniowy konkurencji w prawym dolnym rogu.
Średnia kwartalna LCR na poziomie 135% we wrześniu '26 (HQLA 212 mld $ wobec wypływów gotówki netto 158 mld $); NSFR 116% przy 738 mld $ dostępnego stabilnego finansowania wobec wymaganych 636 mld $; mosty zmian dla LCR (z 132% do 135%) i NSFR.
Cztery wykresy w układzie 2x2: słupki LCR, skumulowany skład NSFR i dwie kaskady zmian.
Historyczne emisje finansowania terminowego w latach FY21–FY26 według rodzaju (senior unsecured, Tier 2, zabezpieczone, RBA TFF, instrumenty RBNZ) z terminami zapadalności 4,3–8,1 roku (5,2 roku w FY26); profil zapadalności finansowania terminowego od FY27 do okresu po FY31 ze średnią ważoną zapadalnością 3,3 roku.
Dwa skumulowane wykresy słupkowe ułożone pionowo z etykietami terminów nad słupkami.
Emisje w FY26 według produktu (senior 54%, listy zastawne 25%, Tier 2 16%, RMBS 5%) i waluty (AUD 33%, USD 33%, EUR 16%, GBP 8%, NZD 6%); pozostające w obrocie emisje: senior 57%, Tier 2 i AT1 21%, listy zastawne 20%; wykorzystano 43% zdolności emisji listów zastawnych.
Cztery wykresy kołowe w układzie 2x2.
Indykatywne koszty terminowych emisji hurtowych dla 3-, 5- i 10-letnich obligacji senior oraz 10NC5 Tier 2, średni koszt portfela terminowego finansowania hurtowego, krajowe koszty finansowania krótkoterminowego (spread 3M Bills-OIS, ruch o ok. 9 pb odpowiada 1 pb NIM) oraz koszty portfela australijskich depozytów terminowych, wrzesień '21 – wrzesień '26.
Siatka 2x2 wykresów liniowych.
Separator sekcji dla aneksu dotyczącego zrównoważonego rozwoju.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, podtytułem i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Priorytety strategiczne: klimat (cel 80 mld $ na finansowanie środowiskowe do 2030 r.; postęp 34,7 mld $), dostępność mieszkań (cel 60 mld $ na finansowanie dostępności mieszkań do 2030 r.; postęp 13,7 mld $) oraz First Nations (cel 1 mld $ na finansowanie First Nations do 2030 r., zastępujący wycofany cel kredytowy 1 mld $).
Czerwony baner z celami nad czarną etykietą boczną i trzy szare kolumny z dużymi czerwonymi liczbami i znacznikami postępu.
Separator sekcji dla aneksu z danymi ekonomicznymi.
Separator sekcji z czerwonym tytułem, podtytułem i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Prognozy NAB Economics: wzrost PKB Australii 1,3% w CY26 i 1,0% w CY27, bezrobocie 4,8% i 5,4%, inflacja bazowa (trimmed-mean) 3,6% i 2,9%, stopa gotówkowa 4,85% i 4,35%. Wzrost systemu w Australii FY27(f): kredyty mieszkaniowe 2,6% (7,0% w FY26), biznesowe 8,0% (11,5%), kredyty ogółem 4,5%, depozyty 3,8%; analogiczne tabele wskaźników i wzrostu systemu dla Nowej Zelandii.
Cztery tabele danych w układzie 2x2 (Australia po lewej, Nowa Zelandia po prawej).
Dane z comiesięcznego badania koniunktury NAB Monthly Business Survey do września 2026 r.: zaufanie i warunki biznesowe są obecnie poniżej średniej, wykorzystanie mocy produkcyjnych powyżej średniej, plany inwestycyjne wyraźnie spadły, a wzrost kosztów pozostaje na wysokim poziomie.
Siatka 2x2 z długoterminowymi wykresami liniowymi.
Wydatki konsumenckie wykazują odporność (wskaźnik NAB Spend Trend według kategorii, m/m i r/r), wzrost realnych dochodów do dyspozycji spowalnia, a stopa oszczędności gospodarstw domowych ustabilizowała się.
Poziomy wykres słupkowy po lewej stronie, skumulowany wykres kontrybucji oraz liniowy wykres stopy oszczędności po prawej.
Bezrobocie stopniowo rośnie, wzrost popytu na pracę pozostaje dodatni, wskaźniki wyprzedzające (wolne miejsca pracy, ogłoszenia o pracę) są nadal na dobrym poziomie, a dostępność odpowiedniej siły roboczej wskazuje, że rynek pozostaje napięty.
Siatka 2x2 z długoterminowymi wykresami liniowymi.
Ceny domów spadają we wszystkich stolicach stanów (indeks Cotality do 31 października 2026 r.), wzrost czynszów pozostaje wysoki, liczba oddanych mieszkań jest niska w stosunku do popytu, a wskaźniki pustostanów są niskie, choć zaczynają rosnąć.
Siatka 2x2 z wykresami liniowymi dla wielu miast.
Inflacja bazowa ponownie przyspieszyła (średnia obcięta), inflacja towarów i usług wzrosła, inflacja ma charakter szeroki (obejmuje dobra handlowe i niehandlowe), a ceny surowców pozostają wysokie.
Siatka 2x2 z wykresami liniowymi i słupkowo-liniowymi.
Wzrost PKB Nowej Zelandii ostatnio przyspieszył, bezrobocie rośnie, inflacja pozostaje wysoka, a RBNZ zacieśnia politykę pieniężną; prognoza stopy OCR według BNZ/NAB sięga końca 2027 r.
Siatka 2x2 z wykresami liniowymi zawierającymi segment prognozy.
Ceny domów w Auckland wykazują trend spadkowy przy niewielkich zmianach w innych regionach, wolumen sprzedaży maleje, akcja kredytowa w segmencie nowych kredytów hipotecznych słabnie, a liczba pozwoleń na budowę stabilizuje się.
Siatka 2x2 z wykresami liniowymi.
Ceny ropy pozostają wysokie w związku z przedłużającą się wojną w Iranie, globalny wzrost wykazuje relatywną odporność (prognozy NAB do 2028 r.), rentowności 10-letnich obligacji gwałtownie wzrosły w 2026 r. (Wielka Brytania, USA, Japonia, Niemcy), a główne banki centralne zacieśniają politykę.
Siatka 2x2: dwa wykresy liniowe, czerwony wykres słupkowy i wykres liniowy stóp procentowych.
Separator sekcji dla stron zawierających skróty, słowniczek i zastrzeżenia prawne.
Separator sekcji z czerwonym tytułem i kropkowanym obrysem gwiazdy.
Źródła w przypisach dolnych dla wskaźników MFI i NPS ze strony 11, definicja udziałów MFI dla firm i konsumentów według RFI Global Atlas oraz definicje segmentów dla rankingów strategicznych NPS.
Strona z tekstem ciągłym i numerowanymi przypisami.
Słowniczek skrótów użytych w prezentacji, od AFCX, ANZSIC, AT1 i CET1, przez DLVR, DRP, EAD, ECL, FLA, HQLA, IRRBB, LCR, LNI, MFI, NSFR i RWA, aż po TFF.
Dwukolumnowa, cieniowana tabela słowniczka.
Zastrzeżenie prawne informujące, że materiał stanowi ogólne informacje ogólne aktualne na dzień 5 listopada 2026 r. i należy go czytać łącznie z dokumentem 2026 Full Year Results Management Discussion and Analysis; zawiera ostrzeżenia dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość i czynników ryzyka oraz listę kontaktów dla relacji inwestorskich i mediów.
Strona z gęstym tekstem zastrzeżeń i nazwiskami kontaktowymi w trzech kolumnach na dole.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to oficjalna, licząca 127 slajdów prezentacja inwestorska NAB dotycząca wyników za pełny rok 2026, datowana na 5 listopada 2026 r. i złożona w ASX. Została przedstawiona przez dyrektora generalnego Grupy (CEO) Andrew Irvine'a oraz dyrektora finansowego Grupy (CFO) Indera Singha. Obejmuje wyniki finansowe, podział na dywizje, technologię, jakość aktywów, kapitał, finansowanie, zrównoważony rozwój oraz dane ekonomiczne.
Rok obrotowy NAB kończy się 30 września, więc FY26 obejmuje okres od października 2025 r. do września 2026 r. Prezentacja dzieli również wyniki na 1H26 (październik 2025 – marzec 2026) i 2H26 (kwiecień – wrzesień 2026). Różni się to od roku lipiec–czerwiec stosowanego przez wiele innych australijskich firm.
Kwoty podane są w dolarach australijskich (A$), zapisanych w prezentacji jako $m (mln) lub $bn (mld). Wyniki New Zealand Banking (BNZ) są przedstawione w dolarach nowozelandzkich (NZ$) w walucie lokalnej.
Z wyłączeniem dużych pozycji nadzwyczajnych w wysokości 1 347 mln $ przed opodatkowaniem (949 mln $ po opodatkowaniu), zysk bazowy wzrósł o 6,9% do 11 722 mln $, a zysk gotówkowy (cash earnings) utrzymał się na niezmienionym poziomie 7 090 mln $. Przychody wzrosły o 5,8% do 22 014 mln $, zysk ustawowy spadł o 9,1% do 6 143 mln $, gotówkowy wskaźnik ROE wyniósł 11,4%, a dywidenda za pełny rok wyniosła 170 centów. Wskaźnik CET1 wyniósł 11,87% lub 12,07% pro forma.
Dotyczą one zmiany polityki NAB w zakresie kapitalizowanego oprogramowania: odpisu z tytułu utraty wartości kapitalizowanego oprogramowania w wysokości 1 347 mln $ (przed opodatkowaniem) oraz przyspieszonej amortyzacji zaksięgowanej w 1H26. NAB raportuje zysk bazowy i zysk gotówkowy zarówno z uwzględnieniem, jak i z wyłączeniem tych pozycji.
Tak. Ta strona galerii udostępnia bezpłatnie oryginalny plik PDF z prezentacją, wraz z obrazami slajdów i pisemnym podsumowaniem każdej strony.
Analitycy bankowi, inwestorzy porównujący główne australijskie banki, zespoły IR i finansowe tworzące prezentacje wyników oraz projektanci szukający przykładów przejrzystych wykresów finansowych, takich jak NIM, opex, rezerwy i wykresy kaskadowe kapitału.
Prezentacja została złożona w Australian Securities Exchange (ASX) i jest opublikowana wraz z raportem NAB 2026 Full Year Results Management Discussion and Analysis oraz raportem rocznym w centrum akcjonariusza NAB pod adresem nab.com.au.
Oficjalne centrum relacji inwestorskich NAB, zawierające prezentacje wyników, analizy zarządu (Management Discussion and Analysis) oraz raporty roczne.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.