
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów spółek półprzewodnikowych
Prezentacja Micron z wynikami za III kwartał roku fiskalnego 2026 (24 czerwca 2026) — 44-slajdowy materiał, w którym CEO omawia strukturę branży, nową klasę strategicznych umów z klientami typu take-or-pay, mapę drogową technologii oraz ekspansję dostaw, a CFO przedstawia rekordowe przychody w wysokości 41,5 mld USD (wzrost o 346% r/r), wyniki jednostek biznesowych, prognozę na FQ4 oraz trzynaście tabel uzgodnień w aneksie.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja Micron z wynikami za III kwartał roku fiskalnego 2026 (24 czerwca 2026) — 44-slajdowy materiał, w którym CEO omawia strukturę branży, nową klasę strategicznych umów z klientami typu take-or-pay, mapę drogową technologii oraz ekspansję dostaw, a CFO przedstawia rekordowe przychody w wysokości 41,5 mld USD (wzrost o 346% r/r), wyniki jednostek biznesowych, prognozę na FQ4 oraz trzynaście tabel uzgodnień w aneksie.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy wyników finansowych Micron za trzeci kwartał roku fiskalnego 2026.
Układ dzielony: panel z gradientem od magenty do czerni po lewej stronie zawiera dwuwierszowy tytuł, oznaczenie kwartału i logotyp Micron; makrofotografia wzorzystego wafla krzemowego wypełnia prawe dwie trzecie za zakrzywioną krawędzią.
Zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość, obejmujące popyt i podaż rynkową, strategiczne umowy z klientami, trendy cenowe, projekty produkcyjne i prognozy finansowe, odsyłające czytelników do raportów 10-K i 10-Q; uzupełnione akapitem na temat stosowania miar non-GAAP i lokalizacji ich uzgodnień.
Prosty biały slajd z pogrubionym nagłówkiem i dwoma wyjustowanymi akapitami tekstu o dużej czcionce; brak elementów graficznych.
Karta prelegenta otwierająca sekcję CEO.
Lewa połowa biała z nazwiskiem zapisanym grubą czcionką nad stanowiskiem; prawa połowa to portret na czarnym tle wypełniający całą wysokość.
Rekordowe przychody, marża brutto i EPS powyżej górnej granicy prognoz; przychody z centrów danych przekroczyły 25 mld USD w kwartale (roczne tempo run rate ponad 100 mld USD); przychody z dysków SSD dla centrów danych powyżej 5 mld USD (ponad dwukrotny wzrost kwartał do kwartału); popyt na DRAM i NAND znacznie przewyższa podaż; przewidywana ograniczona dostępność po roku kalendarzowym 2027; podpisano szesnaście strategicznych umów z klientami.
Główny szablon tekstowy prezentacji — zdjęcie na pełną wysokość wypełnia lewą jedną trzecią, kolumna z wypunktowaniem wypełnia prawe dwie trzecie.
Branża pamięci przeszła strukturalną transformację dzięki AI; wczesny etap wzrostu produktywności; wzrost napędzany przez centra danych coraz częściej uzupełniany funkcjami AI w smartfonach, komputerach PC klasy premium, motoryzacji, przemyśle i robotyce; robotyka, humanoidy i pojazdy autonomiczne wskazują na długoterminowy popyt.
Szablon tekstowy ze zdjęciem cleanroomu po lewej stronie.
Poprawa niedoborów podaży zajmie znaczną ilość czasu; brak perspektyw na zrównanie podaży z popytem nawet przy stopniowej poprawie w 2028 roku; wzrost podaży zależy od nowych fabryk (greenfield), ograniczonych czasem budowy, brakiem wykwalifikowanych pracowników, pozwoleniami i infrastrukturą energetyczną; rosnąca złożoność technologii procesowej w każdym węźle; wolniejszy wzrost liczby bitów na przejście, a rosnący współczynnik HBM obciąża podaż produktów innych niż HBM.
Szablon tekstowy ze zdjęciem linii produkcyjnej po lewej stronie; pięć punktów, najdłuższy zestaw w tej sekcji.
Przekierowanie powierzchni cleanroomów z NAND na DRAM ogranicza podaż bitów NAND; podaż jest strukturalnie ograniczona; systemy AI obejmują projekty GPU, ASIC i CPU, ale wszystkie zależą architektonicznie od wydajności i pojemności podsystemu pamięci; bardziej złożona hierarchia pamięci stwarza okazję do dyferencjacji; rola pamięci stała się aktywem strategicznym.
Szablon tekstowy ze zdjęciem wafla krzemowego w czerwonym oświetleniu po lewej stronie.
Wprowadzenie strategicznych umów z klientami (SCA): szesnaście sfinalizowanych w segmentach centrów danych, konsumenckim i motoryzacyjnym; zazwyczaj pięcioletnie okresy od roku kalendarzowego 2026 do 2030, trzy lata dla motoryzacji; te szesnaście umów reprezentuje około 20% wolumenu DRAM i jedną trzecią wolumenu NAND w tym okresie; czterech bardzo dużych klientów, trzech średnich, reszta z branży automotive.
Odwrócony szablon tekstowy — tekst wypełnia lewe dwie trzecie, zdjęcie przeniesione do prawej jednej trzeciej.
Oczekuje się, że po zakończeniu procesu około połowa lub więcej przychodów firmy będzie pochodzić z umów SCA; umowy skonstruowane jako take-or-pay z wiążącymi zobowiązaniami wolumenowymi; największe z nich mają cenę maksymalną na poziomie obecnej ceny rynkowej z Q2 i cenę minimalną przez cały okres; umowy ze stałymi cenami lub limitami na poziomie zbliżonym do obecnych cen rynkowych mają stanowić około 40% przychodów; mechanizm cenowy zaprojektowany tak, by pozostać w wyznaczonym przedziale.
Odwrócony szablon tekstowy ze zdjęciem biura po prawej stronie.
Ceny minimalne pozwalają na marżę brutto znacznie powyżej szczytowych marż kwartalnych w jakimkolwiek poprzednim cyklu; 14 z 16 umów SCA zakłada skumulowane przychody przy cenie minimalnej na poziomie około 100 mld USD w pozostałym okresie; prognozowane depozyty gotówkowe i powiązane zobowiązania finansowe w wysokości 22 mld USD; umowy zapewniają gwarantowane dostawy DRAM (w tym HBM) oraz NAND w perspektywie wieloletniej.
Odwrócony szablon tekstowy ze zdjęciem danych rynkowych po prawej stronie; najdłuższy zestaw punktów w całej prezentacji.
Zapotrzebowanie AI na przepustowość, pojemność, niskie opóźnienia i niski pobór mocy kształtuje decyzje architektoniczne i procesowe; węzeł 1-gamma DRAM i węzeł G9 NAND są w fazie wzrostu produkcji i mają szansę stać się węzłami o największym wolumenie w historii firmy; węzły nowej generacji na ścieżce do produkcji masowej w drugiej połowie roku kalendarzowego 2027; HBM4 12-high rośnie dwukrotnie szybciej niż HBM3E 12-high, z ponad 1 mld USD przychodów z HBM4 już dostarczonych.
Szablon tekstowy z opalizującym zdjęciem wafla krzemowego po lewej stronie.
Przyszły popyt przesuwa się w stronę produktów o wyższej wydajności i wartości, których złożoność wiąże się z wyższym kosztem w przeliczeniu na bit; przejścia technologiczne, takie jak z LP5 na LP6, z DDR5 na DDR6 oraz nowsze generacje HBM, podnoszą koszty bitowe; prognozuje się, że uśredniony koszt DRAM na bit wzrośnie w stosunku do obecnych poziomów; umowy SCA umożliwiają negocjowanie premii cenowych na te nowe produkty.
Szablon tekstowy z fotografią z czerwonym gradientem po lewej stronie; cztery punkty z dużą ilością wolnego miejsca poniżej.
Oczekuje się, że w roku kalendarzowym 2026 branżowe dostawy bitów DRAM i NAND do centrów danych wzrosną ponad dwukrotnie w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat; agentowa sztuczna inteligencja (agentic AI) rozszerza infrastrukturę poza szafy akceleratorów na szafy procesorów (CPU) i pamięci masowej dla magazynów kontekstowych; prognozuje się, że w roku kalendarzowym 2026 liczba serwerów w branży wzrośnie o kilkanaście procent (high-teens), powyżej wcześniejszych oczekiwań na poziomie niskiego poziomu kilkunastu procent; wzrost ten jest możliwy dzięki umiarkowanemu ograniczeniu średniego wzrostu zawartości DRAM w serwerach; w segmencie NAND pamięć masowa dla kontekstu AI oraz wypieranie dysków HDD rozszerzają rynek SSD.
Odwrócony szablon tekstowy z fotografią szafy serwerowej po prawej stronie.
Oczekuje się wzrostu przychodów w branży komputerów PC i smartfonów mimo spadku wolumenu sprzedaży jednostkowej, co odzwierciedla popyt na urządzenia klasy premium w wyższych cenach; platformy agentowej AI podnoszą wartość urządzeń brzegowych (edge) dzięki lepszej tokenomice, prywatności, opóźnieniom i orkiestracji cloud-edge; AI działająca bezpośrednio na urządzeniu w połączeniu ze skumulowanym popytem na wymianę sprzętu powinna napędzać wzrost zapotrzebowania na pamięć.
Odwrócony szablon tekstowy z fotografią laptopa po prawej stronie; tylko trzy punkty, najkrótszy slajd w tej sekcji.
Systemy ADAS pozostają silnym motorem wzrostu zawartości pamięci; pojazdy na poziomie L2+ i wyższym posiadają ponad pięciokrotnie więcej pamięci operacyjnej i masowej niż przeciętny pojazd; udział L2+ w miksie sprzedaży wzrośnie w tym roku ponad dwukrotnie do ponad 20%, a do 2030 roku ma przekroczyć 40%; postępy w robotyce w zakresie symulacji, modeli fundamentowych i zintegrowanych stosów technologicznych przyspieszają rozwój fizycznej AI; roboty humanoidalne posiadają dziesięciokrotnie więcej pamięci niż przeciętny pojazd L2+.
Odwrócony szablon tekstowy z fotografią przedstawiającą autonomiczną jazdę po prawej stronie.
Oczekuje się, że warunki podaży i popytu zarówno dla DRAM, jak i NAND pozostaną napięte po roku kalendarzowym 2027; przewiduje się, że branżowe dostawy bitów DRAM w roku kalendarzowym 2026 wzrosną w przedziale od niskich do średnich dwudziestu kilku procent, nieco powyżej wcześniejszej prognozy; branżowe dostawy bitów NAND wzrosną o około 20% (bez zmian); podaż DRAM Micron będzie rosła w tempie zbliżonym do branży, a NAND nieco wolniej.
Szablon tekstowy z fotografią cleanroomu z żółtym oświetleniem po lewej stronie.
Umowy SCA zapewniają lepszą widoczność popytu oraz większą pewność przy inwestycjach w capex i R&D; koncentracja na maksymalizacji wydajności fabryk, w tym współpraca z dostawcami przy zakupie, instalacji, wdrażaniu i modernizacji narzędzi; zawarto wieloletnią umowę na dostawy EUV z ASML, wspierającą zwiększone wykorzystanie EUV w węźle 1-delta i kolejnych.
Szablon tekstowy z fotografią mikroskopu po lewej stronie; trzy punkty.
Rozszerzanie globalnej sieci produkcyjnej; inwestycje w najnowocześniejsze pamięci DRAM w USA: fabryki ID1 i ID2 w Idaho są w budowie, a w styczniu rozpoczęto prace nad pierwszą fabryką w klastrze w Nowym Jorku; ID1 jest na ścieżce do wyprodukowania pierwszych wafli w połowie roku kalendarzowego 2027, a ID2 pod koniec 2028; rozpoczęcie pierwszej produkcji 1-alpha DDR4 w fabryce w Manassas w Wirginii, wspierającej potrzeby starszych technologii w sektorach motoryzacyjnym, przemysłowym, medycznym, lotniczym i obronnym.
Szablon tekstowy ze zdjęciem lotniczym budowy fabryki po lewej stronie.
Oczekuje się, że nowo nabyty obiekt Tongluo na Tajwanie wesprze znaczące dostawy produktów z istniejącej fabryki o powierzchni 300 000 stóp kwadratowych w połowie roku kalendarzowego 2027, kwartał wcześniej niż zakładano; rozpoczęto budowę drugiego cleanroomu o podobnej wielkości wspierającego EUV; Japonia i Singapur zgodnie z planem; zakład w Singapurze staje się drugim centrum doskonałości w zakresie zaawansowanego pakowania, co od pierwszej połowy roku kalendarzowego 2027 zwiększy moce produkcyjne w obszarze pakowania HBM.
Szablon tekstowy z fotografią kampusu po lewej stronie.
Karta prelegenta otwierająca sekcję finansową.
Ten sam układ portretu w półramce co w przypadku karty CEO, dzięki czemu obie karty tworzą spójną parę.
Przychody w wysokości 41,5 mld USD, wzrost o 74% w ujęciu kwartalnym i o 346% rok do roku.
Jedyny slajd w prezentacji z powiększoną liczbą — kwota rozciągnięta na całą szerokość z gradientem od niebieskiego do zielonego, z małą etykietą powyżej i dwuwierszowym porównaniem poniżej; poza tym puste białe tło.
DRAM: 31,3 mld USD, 76% przychodów, wzrost o 67% kwartał do kwartału, dostawy bitów wzrosły o niski jednocyfrowy procent, ASP wzrosły o niskiego poziomu 60 procent. NAND: 9,9 mld USD, 24% przychodów, wzrost o 99% kwartał do kwartału, dostawy bitów wzrosły o średni jednocyfrowy procent, ASP wzrosły o średnie 80 procent.
Dwie kolumny z punktami pod pogrubionymi nagłówkami technologii; fotografia płytki drukowanej na całą szerokość zajmuje dolną jedną trzecią slajdu.
Przychody, marża brutto i marża operacyjna dla poszczególnych jednostek biznesowych w okresach FQ3-26, FQ2-26 i FQ3-25: Cloud Memory 13 769 mln USD przy 83%/78%; Core Data Center 11 524 mln USD przy 87%/83%; Mobile and Client 11 521 mln USD przy 87%/86%; Automotive and Embedded 4 634 mln USD przy 79%/75%.
Pojedyncza tabela z czarnym wierszem nagłówkowym; każda jednostka biznesowa to pogrubiona etykieta grupy, po której następują trzy wcięte wiersze metryk z naprzemiennym cieniowaniem wierszy.
Rekordowe przychody Cloud Memory w wysokości 13,8 mld USD (33% przychodów firmy), wzrost o 78% kwartał do kwartału dzięki wyższym cenom i wolumenowi dostaw bitów; marża brutto 83% (wzrost o 9 pkt). Rekordowe przychody Core Data Center w wysokości 11,5 mld USD (28% przychodów firmy), wzrost o 103% kwartał do kwartału; marża brutto 87% (wzrost o 12 pkt).
Szablon tekstowy z ciemnym zdjęciem z efektem bokeh po lewej stronie.
Rekordowe przychody Mobile and Client w wysokości 11,5 mld USD (28% przychodów firmy), wzrost o 49% kwartał do kwartału dzięki wyższym cenom (częściowo zniwelowanym przez niższe dostawy w bitach); marża brutto 87% (wzrost o 9 pkt). Rekordowe przychody Automotive and Embedded w wysokości 4,6 mld USD (11% przychodów), wzrost o 71% kwartał do kwartału; marża brutto 79% (wzrost o 11 pkt).
Szablon tekstowy z zielonym zdjęciem z efektem bokeh po lewej stronie, pasujący do struktury poprzedniego slajdu.
Przychody 41,46 mld USD; marża brutto 84,9%; koszty operacyjne 1,52 mld USD; zysk operacyjny 33,68 mld USD; zysk netto 28,86 mld USD; rozwodniony EPS 25,11 USD; przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (GAAP) 25,39 mld USD.
Siedem linii z pogrubionymi etykietami ułożonych w lewej połowie, wartości zapisane czcionką o standardowej grubości; zdjęcie wafra wypełnia prawą połowę; na dole mały odnośnik do uzgodnień.
Od FY-23 do FQ3-26: 1,4 mld USD na odkup 14 mln akcji, 2,0 mld USD w dywidendach, łącznie zwrócono 3,4 mld USD. Za FQ3-26: przepływy pieniężne z działalności operacyjnej 25,4 mld USD (61% przychodów), nakłady inwestycyjne netto (capex) 7,1 mld USD, skorygowane wolne przepływy pieniężne 18,3 mld USD, brak skupu akcji własnych, dywidenda 0,15 USD na akcję płatna 21 lipca 2026 r. oraz 32,2 mld USD płynności.
Lewa kolumna zawiera wieloletnie punkty pod pogrubionym podnagłówkiem; jasnoszary panel po prawej zawiera sześć wierszy etykieta-wartość oddzielonych cienkimi liniami; cztery przypisy definiują capex, płynność i skorygowane wolne przepływy pieniężne.
Przychody 50,0 mld USD plus/minus 1,0 mld USD; marża brutto około 86%; koszty operacyjne około 1,65 mld USD; rozwodniony EPS 31,00 USD plus/minus 1,00 USD, w oparciu o około 1,15 mld rozwodnionych akcji.
Niebieskie zdjęcie wafra krzemowego wypełnia lewą połowę; cztery wiersze etykieta-wartość oddzielone cienkimi liniami wypełniają prawą połowę; dwa przypisy poniżej.
Dyscyplina inwestycyjna w skali globalnej; capex netto uwzględnia przewidywane zachęty rządowe; capex w FQ4 około 10 mld USD, co daje roczne wydatki kapitałowe w roku fiskalnym 2026 na poziomie około 27 mld USD; kwartalny capex w roku fiskalnym 2027 powyżej poziomów z FQ4, z czego ponad połowa wzrostu wynika z budowy obiektów; prognozowany ponowny znaczny wzrost wolnych przepływów pieniężnych; po 9 grudnia 2026 r. (druga rocznica umów CHIPS) zamiar zwiększenia zwrotu kapitału, docelowo zwracając 100% nadwyżki gotówki.
Dwie kolumny z punktami obok siebie pod pogrubionym nagłówkiem; zdjęcie wafra krzemowego na całą szerokość wypełnia dolną jedną trzecią slajdu.
Przekładka otwierająca aneks.
Pełnoekranowy gradient od magenty do niebieskiego z pojedynczym pogrubionym słowem umieszczonym na lewo od środka.
Podsumowanie non-GAAP za trzy okresy z kolumnami procentowego udziału w przychodach: przychody 41 456 mln USD / 23 860 mln USD / 9 301 mln USD; marża brutto 85% / 75% / 39%; zysk operacyjny 81% / 69% / 27%; zysk netto 70% / 59% / 23%; rozwodniony EPS 25,11 USD / 12,20 USD / 1,91 USD; przepływy z działalności operacyjnej 25 388 mln USD; gotówka i inwestycje 30 155 mln USD.
Szeroka tabela z czarnym wierszem nagłówkowym, naprzemienne kolumny wartości i procentowego udziału w przychodach dla każdego z trzech okresów; naprzemienne cieniowanie wierszy.
Po lewej: DRAM 76% i NAND 24% przychodów, wraz z zakresami zmian wolumenu sprzedaży i ASP dla każdego z nich. Po prawej: wyniki rzeczywiste FQ3-26 zestawione z prognozą na FQ4-26 dla przychodów, marży brutto, kosztów operacyjnych i rozwodnionego EPS; dodatkowo rozwodnione akcje, rezerwa na podatek dochodowy, przepływy z działalności operacyjnej i capex netto w zestawieniu z szacunkami na FQ4.
Cztery małe tabele ułożone w siatce dwa na dwa na całym slajdzie, każda z własnym czarnym wierszem nagłówkowym.
DRAM 31 328 mln USD (76%), NAND 9 943 mln USD (24%), Inne (głównie NOR) 185 mln USD, łącznie 41 456 mln USD; pokazane w zestawieniu z FQ2-26 i FQ3-25 z kolumnami procentowego udziału w przychodach dla każdego okresu.
Tabela ze sparowanymi kolumnami kwot i procentów dla trzech okresów; poniżej uwaga dotycząca zaokrągleń.
Te same trzy linie technologiczne wyrażone jako zmiana: DRAM wzrost o 67% kwartał do kwartału i 343% rok do roku; NAND wzrost o 99% i 361%; Inne wzrost o 95% i 147%; łącznie wzrost o 74% i 346%.
Taka sama struktura tabeli, w której kolumny zmian zastępują kolumny procentowego udziału w przychodach; zdjęcie na całą szerokość wypełnia dolną jedną trzecią.
Pamięci Cloud: 13 769 mln USD, wzrost o 78% kwartał do kwartału i 307% rok do roku; Core Data Center: 11 524 mln USD, wzrost o 103% i 653%; Mobile and Client: 11 521 mln USD, wzrost o 49% i 254%; Automotive and Embedded: 4 634 mln USD, wzrost o 71% i 311%.
Taka sama struktura tabeli jak w przypadku tabeli zmian technologicznych, ze zdjęciem w dolnej jednej trzeciej części slajdu.
Przekładka otwierająca tabele uzgodnień.
Gradient od niebieskiego do zielonego na całej powierzchni slajdu z dwuwierszowym nagłówkiem wyrównanym do lewej.
Marża brutto wg GAAP w wysokości 35 056 mln USD przechodzi w 35 199 mln USD non-GAAP poprzez korektę o wynagrodzenia w formie akcji; koszty operacyjne GAAP 1 738 mln USD przechodzą w 1 518 mln USD non-GAAP; zysk operacyjny GAAP 33 318 mln USD przechodzi w 33 681 mln USD non-GAAP.
Trzy ułożone pionowo bloki uzgodnień w jednej tabeli, każdy z pogrubionym wierszem początkowym GAAP, wciętymi korektami i pogrubioną sumą częściową non-GAAP nad linią oddzielającą; trzy kolumny okresów.
Koszt własny sprzedaży GAAP 6 400 mln USD do 6 257 mln USD non-GAAP; badania i rozwój (R&D) GAAP 1 316 mln USD do 1 186 mln USD non-GAAP; koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne (SG&A) GAAP 407 mln USD do 338 mln USD non-GAAP.
Ta sama struktura tabeli z trzema blokami zastosowana do linii kosztowych.
Zysk netto GAAP 28 243 mln USD przechodzi w 28 857 mln USD non-GAAP poprzez wynagrodzenia w formie akcji (341 mln USD), stratę z tytułu przedterminowej spłaty zadłużenia (325 mln USD), inne (23 mln USD) oraz szacowane skutki podatkowe (−75 mln USD); rezerwa na podatek dochodowy GAAP −4 978 mln USD przechodzi w −5 053 mln USD non-GAAP.
Dwa bloki uzgodnień w tym samym stylu tabeli.
Zysk netto GAAP 28 243 mln USD plus odsetki, podatek, amortyzacja (D&A) w wysokości 2 364 mln USD, a następnie korekty non-GAAP z tytułu wynagrodzeń w formie akcji, straty na spłacie długu i innych, co daje skorygowaną EBITDA na poziomie 36 057 mln USD w porównaniu do 18 685 mln USD i 4 569 mln USD w okresach porównawczych.
Pojedynczy blok uzgodnień z nagłówkiem „Korekty non-GAAP” zgrupowanym wewnątrz tabeli.
Rozwodnione akcje GAAP 1 145 mln do 1 149 mln non-GAAP; rozwodniony EPS GAAP 24,67 USD do 25,11 USD non-GAAP; środki pieniężne netto z działalności operacyjnej 25 388 mln USD minus nakłady inwestycyjne (capex) -7 826 mln USD plus wpływy ze sprzedaży i zachęt rządowych, co daje inwestycje kapitałowe netto -7 084 mln USD i skorygowane wolne przepływy pieniężne (free cash flow) w wysokości 18 304 mln USD.
Trzy bloki uzgodnień, przy czym uzgodnienie wolnych przepływów pieniężnych zajmuje dolną połowę.
Środki pieniężne i ich ekwiwalenty 24 995 mln USD plus inwestycje krótkoterminowe, długoterminowe zbywalne papiery wartościowe i środki o ograniczonej rozporządzalności, minus zadłużenie bieżące i długoterminowe, co daje gotówkę netto w wysokości 24 433 mln USD w porównaniu do 6 511 mln USD i −3 322 mln USD w okresach porównawczych.
Pojedyncza, kompaktowa tabela z pogrubioną sumą gotówki netto nad linią oddzielającą.
Uzgodnienie prognozy GAAP z prognozą non-GAAP: przychody bez zmian na poziomie 50,0 mld USD ± 1,0 mld USD; marża brutto około 86% w obu ujęciach; koszty operacyjne od około 1,86 mld USD do 1,65 mld USD dzięki korekcie o 205 mln USD; rozwodniony EPS od 30,73 USD ± 1,00 USD do 31,00 USD ± 1,00 USD. Druga tabela wyszczególnia 309 mln USD korekt za pomocą odniesień literowych.
Górna tabela z trzema kolumnami (Prognoza GAAP, Korekty, Prognoza non-GAAP) i odniesieniami literowymi w kolumnie korekt; dolna tabela wymienia korekty literowe wraz z kwotami i sumą.
Slajd końcowy z logotypem Micron oraz pełnym zastrzeżeniem dotyczącym znaków towarowych i informacji prawnych.
Czarne pole z logotypem i hasłem „Intelligence Accelerated” w lewym dolnym rogu, nad akapitem prawnym złożonym małym drukiem.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Otrzymasz pełną, 44-slajdową prezentację Micron z wynikami za FQ3 2026 w formacie PDF oraz edytowalnym PowerPoint, a także podgląd strona po stronie. Plik PPTX zachowuje edytowalne układy, tabele i teksty, co pozwala na łatwe podstawienie własnych treści.
Tak. Jest to oficjalna prezentacja wynikowa za FQ3-26, którą firma Micron opublikowała w swoim serwisie relacji inwestorskich wraz z wynikami z 24 czerwca 2026 roku. Zawiera ona slajd Safe Harbor oraz wszystkie trzynaście tabel uzgodnień w aneksie.
Ten materiał ma znacznie bardziej narracyjny charakter. Sekcja CEO obejmuje szesnaście slajdów wypełnionych tekstem — opisujących trendy branżowe, model biznesowy, mapę drogową technologii i plany dostaw — zanim pojawi się jakikolwiek wykres finansowy. Jeśli Twój kwartał wymaga raczej wyjaśnienia niż tylko raportowania, jest to najlepszy wzorzec do naśladowania.
Slajd tekstowy: zdjęcie na całą wysokość zajmujące jedną trzecią kadru obok kolumny z wypunktowaniem. Układ ten pojawia się około dwudziestu razy, ze zdjęciem naprzemiennie po lewej lub prawej stronie, i niesie całą sekcję strategiczną bez użycia wykresów. To świetne rozwiązanie problemu slajdów przeładowanych tekstem, które wciąż muszą wyglądać profesjonalnie.
Trzy kolejne slajdy, zatytułowane od „1 z 3” do „3 z 3”, szczegółowo omawiają strategiczne umowy z klientami: ich istotę i liczbę, mechanizm struktur take-or-pay oraz widełek cenowych (floor-to-ceiling), a także wartość zobowiązań w dolarach. Rozbicie jednego tematu na trzy numerowane slajdy jest bardziej przejrzyste niż upychanie wszystkiego na jednej, zatłoczonej stronie.
Tabele stanowią trzon tej prezentacji i najprawdopodobniej pozostaną edytowalnymi obiektami. Otwórz plik PPTX i sprawdź to przed rozpoczęciem pracy — eksportowane prezentacje inwestorskie często łączą natywne obiekty z wklejonymi obrazami. Niezależnie od tego, układy, teksty i kolory pozostają w pełni edytowalne.
Stylistyka jest raczej edytorska niż korporacyjna: niemal białe tła, czarna typografia, brak kolorów akcentujących w treści. Kolor pojawia się tylko na zdjęciach, na dwóch przekładkach z gradientem na całą stronę oraz w jednej powiększonej liczbie z gradientem. Tabele wykorzystują czarny wiersz nagłówka z naprzemiennym cieniowaniem wierszy danych.
Każda z nich dotyczy innego wskaźnika — marży brutto, kosztów operacyjnych, zysku operacyjnego, kosztu własnego sprzedaży, R&D, SG&A, zysku netto, podatku dochodowego, skorygowanej EBITDA, akcji, EPS, skorygowanych wolnych przepływów pieniężnych, gotówki netto oraz uzgodnienia prognozy (guidance bridge). Rozdzielenie ich sprawia, że każda tabela jest czytelna, a slajdy w części głównej mogą odsyłać w przypisach dokładnie do tej tabeli, która ich dotyczy.
Micron publikuje prezentacje wynikowe i przygotowane przemówienia (Prepared Remarks) za każdy kwartał na tej stronie; ten materiał to dokument za FQ3-26.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.