
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji e-commerce
Prezentacja inwestorska MercadoLibre za Q3 2026: Wyniki za Q3 2026 największej platformy e-commerce i fintech w Ameryce Łacińskiej, obejmujące 22,8 mld US$ GMV, 108,8 mld US$ TPV, 10,75 mld US$ przychodów netto (+45% r/r, +41% bez uwzględnienia różnic kursowych), portfel kredytowy o wartości 17,9 mld US$ (+62% r/r), mosty marżowe, skorygowane wolne przepływy pieniężne, dług netto oraz pełne uzgodnienia non-GAAP.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja inwestorska MercadoLibre za Q3 2026: Wyniki za Q3 2026 największej platformy e-commerce i fintech w Ameryce Łacińskiej, obejmujące 22,8 mld US$ GMV, 108,8 mld US$ TPV, 10,75 mld US$ przychodów netto (+45% r/r, +41% bez uwzględnienia różnic kursowych), portfel kredytowy o wartości 17,9 mld US$ (+62% r/r), mosty marżowe, skorygowane wolne przepływy pieniężne, dług netto oraz pełne uzgodnienia non-GAAP.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy z napisem „Investor Presentation, Q3'26 Results” na tle zdjęcia pracownika magazynu niosącego markowe pudełko wysyłkowe Mercado Libre, z żółtym logo Mercado Libre w kształcie pigułki z uściskiem dłoni w prawym górnym rogu.
Zdjęcie na całą stronę z dużym, białym, dwuwierszowym tytułem po lewej stronie, małym podtytułem poniżej i cienką poziomą linią w górnej jednej trzeciej slajdu.
Zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość, obejmujące strategię, produkty, penetrację internetu i kart płatniczych w Ameryce Łacińskiej oraz inflację; zaznaczono, że skorygowana EBITDA, dług netto, miary neutralne pod względem walutowym (FX-neutral), skorygowane wolne przepływy pieniężne oraz zmiana netto dostępnych środków pieniężnych są miarami non-GAAP; dane wg stanu na 30 września 2026 r.; odsyła do czynników ryzyka w Form 10-K za 2025 r. oraz strony investor.mercadolibre.com.
Tło w kolorze ciemnografitowe z żółtą pigułką „Third Quarter 2026” w lewym górnym rogu, obramowaną pigułką „Disclaimers” w prawym górnym rogu i dwiema kolumnami tekstu głównego.
Trzy karty promujące treści IR: podcast z udziałem Jesusa Moreno Sosy (Sr. VP Advertising, Mercado Libre), nowy asystent AI „MELI IR Assistant”, który odpowiada na pytania w dowolnym języku na podstawie dokumentacji SEC, listów do akcjonariuszy, prezentacji wyników, zapisów z konferencji, raportów zrównoważonego rozwoju i dokumentów pełnomocnictwa (proxy statements), oraz Newsletter IR.
Trzy równe pionowe karty, każda z żółtym nagłówkiem lub zdjęciem, szarą pigułką kategorii i dużym wezwaniem do działania ze strzałką (Listen here, Try it now, IR Newsletter).
Badanie wpływu społecznego i gospodarczego w podziale na kraje (Efecto MELI 2026, dane za 2025): Brazylia 0,7% krajowego PKB oraz 5,3 mln MŚP i przedsiębiorców w ekosystemie; Argentyna 1,0% PKB i 67% sprzedawców po raz pierwszy sprzedało online przez Mercado Libre; Meksyk 0,4% PKB i 137 tys. powiązanych miejsc pracy; Chile 0,3% PKB i 15 tys. powiązanych miejsc pracy.. Przypis wyjaśnia, że wpływ dotyczy wkładu ekosystemu, a nie przychodów MELI czy GMV.
Nagłówek i zdanie wstępne z żółtym banerem ze strzałką „Explore the 2026 reports here”, powyżej czterech kart krajów w naprzemiennych stylach: żółtym i ciemnym obramowanym.
Osiem kafelków KPI za Q3'26: GMV 22,8 mld US$ (+38% r/r, +33% FXN), sprzedane przedmioty 866,9 mln (+36%), TPV 108,8 mld US$ (+53% r/r, +51% FXN), portfel kredytowy 17,9 mld US$ (+62%), przychody netto i przychody finansowe 10,75 mld US$ (+45% r/r, +41% FXN), zysk z działalności operacyjnej 676 mln US$ (marża 6,3%), zysk netto 448 mln US$ (marża 4,2%) oraz skorygowane wolne przepływy pieniężne 285 mln US$.
Białe tło z siatką 4x2 zaokrąglonych, obramowanych kafelków, z których każdy zawiera etykietę, dużą pogrubioną liczbę oraz linię wzrostu lub marży poniżej separatora.
Separator sekcji wprowadzający do części z kwartalnymi wskaźnikami KPI, wyświetlany na tle zdjęcia czarnej karty Visa Mercado Pago zbliżanej do telefonu z płatnością na kwotę R$ 85,80.
Tło z żółtym gradientem z dużą, półprzezroczystą, zaokrągloną pigułką zawierającą numer i tytuł sekcji oraz strzałkę skierowaną w prawo na zdjęcie produktu.
Liczba unikalnych aktywnych kupujących wzrosła o 22% r/r do 93,9 mln w Q3'26 (Q3'25: 76,8; Q4'25: 83,2; Q1'26: 84,1; Q2'26: 89,3), co oznacza przyrost o ponad 17 milionów kupujących w ciągu roku, przy czym Brazylia odnotowała największy wzrost bezwzględny; wzrost r/r w poszczególnych kwartałach: 26%, 24%, 26%, 26%, 22%.
Lewe pole objaśnienia z żółtym obramowaniem i pogrubionym wnioskiem; prawy biały panel z pięciokwartalnym żółtym wykresem słupkowym i pigułkami wzrostu poniżej.
Wzrost GMV w ujęciu neutralnym walutowo utrzymał się powyżej 30%, podczas gdy liczba sprzedanych przedmiotów rosła jeszcze szybciej. Wzrost GMV FXN Q3'25 / Q2'26 / Q3'26: Argentyna 44% / 38% / 40%, Brazylia 34% / 39% / 36%, Meksyk 34% / 26% / 21%, Pozostałe 30% / 40% / 43%, skonsolidowane 35% / 36% / 33%. Wzrost liczby sprzedanych przedmiotów: Argentyna 34% / 22% / 19%, Brazylia 42% / 56% / 45%, Meksyk 42% / 34% / 25%, Pozostałe 32% / 44% / 44%, skonsolidowane 39% / 45% / 36%.
Dwa sąsiadujące zgrupowane wykresy słupkowe w jednym białym panelu, każdy z trzema słupkami na kraj (jasnoszary, ciemnoszary, żółty) i wspólną legendą.
Liczba przesyłek tego samego i następnego dnia wzrosła o 49% r/r do 258 mln (Q3'25: 173; Q4'25: 191; Q1'26: 199; Q2'26: 225), wyprzedzając tempo wzrostu całkowitej liczby przesyłek, która osiągnęła 591 mln (z poziomu 408, 470, 477, 535); wzrost r/r szybkich przesyłek: 28%, 29%, 39%, 38%, 49%.
Lewy biały panel z pięciokwartalnym żółtym wykresem słupkowym i dwoma rzędami pigułek (wzrost i całkowita liczba przesyłek); prawe obramowane pole objaśnienia.
Częstotliwość zakupów osiągnęła nowy rekord 9,2 przedmiotu na unikalnego aktywnego kupującego (Q3'25: 8,3; Q4'25: 9,0; Q1'26: 8,6; Q2'26: 8,9), co stanowi wzrost o 12% r/r i piąty z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu, z Brazylią na czele (16%); wzrost r/r: 11%, 15%, 16%, 14%, 12%.
Lewe obramowane objaśnienie z pogrubionym nagłówkiem; prawy biały panel z żółtym wykresem liniowym z okrągłymi znacznikami i pigułkami wzrostu.
Liczba miesięcznych aktywnych użytkowników usług fintech wzrosła o 29% r/r do 92,9 mln (Q3'25: 72,2; Q4'25: 77,9; Q1'26: 82,9; Q2'26: 88,0), przy czym Brazylia i Meksyk rosły szybciej niż średnia regionalna dzięki wiodącym na rynku wskaźnikom NPS; wzrost r/r: 29%, 27%, 29%, 30%, 29%.
Lewy biały panel z pięciokwartalnym wykresem słupkowym i pigułkami wzrostu; prawe obramowane pole objaśnienia z nagłówkiem i wyjaśnieniem.
Wartość aktywów pod zarządzaniem (AUM) wzrosła o 67% r/r do poziomu 25 118 mln US$ (z 15 070, 18 810, 19 873, 23 214), a portfel kredytowy urósł o 62% do 17 884 mln US$ (z 11 022, 12 508, 14 555, 16 375). Struktura portfela w Q3'26: 34% konsumenci, 47% karty kredytowe, 16% sprzedawcy, 2% zabezpieczone aktywami. Wartość udzielonych kredytów (originations) wzrosła z 10 328 mln US$ do 17 563 mln US$. Średnia ekspozycja na użytkownika w Q3'26 wyniosła: 222 US$ (konsumenci), 445 US$ (karty kredytowe), 531 US$ (sprzedawcy), 7 430 US$ (kredyty samochodowe), przy okresach spłaty odpowiednio 3,7, 2,7, 3,2 oraz 18,8 miesiąca..
Szeroki biały panel z wykresem słupkowym po lewej stronie i skumulowanym wykresem słupkowym 100% po prawej; poniżej wiersz z danymi o udzielonych kredytach oraz tabela w żółtym obramowaniu przedstawiająca ekspozycję i czas trwania.
Wskaźnik NIMAL wyniósł 20,1% średniego portfela w Q3'26 ((Q3'25 21,0%, Q4'25 23,3%, Q1'26 17,8%, Q2'26 20,7%), 23,3% w Q4'25, 17,8% w Q1'26, 20,7% w Q2'26), co odzwierciedla większy udział kart kredytowych. NIMAL dla kart kredytowych poprawił się w ujęciu kwartalnym wraz z dojrzewaniem kohort, podczas gdy inne portfele odnotowały niewielką kompresję. NIMAL definiuje się jako przychody kredytowe pomniejszone o rezerwy na wątpliwe należności oraz koszty finansowania zewnętrznego.
Po lewej stronie ramka z nagłówkiem i objaśnieniem; po prawej biały panel z pięciokwartalnym procentowym wykresem słupkowym i linią z formułą poniżej.
Jakość aktywów pozostała stabilna – wskaźnik NPL (kredyty zagrożone) 15–90 dni utrzymał się na poziomie 7,0% kw./kw. (Q3'25: 6,8%, Q4'25: 7,8%, Q1'26: 8,0%, Q2'26: 7,0%). Wskaźnik NPL powyżej 90 dni wzrósł z 17,6% do 19,3%. Pokrycie rezerwami dla NPL powyżej 15 dni wyniosło 103% (spadek ze 105%), a dla NPL powyżej 90 dni 140% (spadek ze 146%, przy szczytowym poziomie 150% w Q4'25).
Pojedynczy biały panel z dwoma wykresami liniowymi obok siebie, każdy z legendą dla dwóch serii danych i oznaczeniami dla pięciu kwartałów.
Wartość transakcji (TPV) w segmencie Acquiring wzrosła o 40% r/r (neutralnie pod względem walutowym, FXN) do US$68,3 mld (Acquiring OFF: 44,5; Acquiring ON: 23,8), w porównaniu do 47,7 mld w Q3'25 (wartości pośrednie: 55,7, 56,0, 64,1). Kwartalny wzrost FXN wyniósł odpowiednio 45%, 40%, 41%, 42%, 40%. Wzrost FXN w segmentach Q3'25 / Q2'26 / Q3'26: Argentyna 70% / 52% / 55%, Brazylia 28% / 32% / 31%, Meksyk 53% / 47% / 43%, Pozostałe 37% / 29% / 18%, skonsolidowany 45% / 42% / 40%.
Biały panel podzielony na skumulowany wykres słupkowy (transakcje na platformie i poza nią) ze znacznikami wzrostu po lewej oraz grupowy wykres słupkowy według krajów po prawej.
Przegroda sekcji dotyczącej wskaźników finansowych, przedstawiająca uśmiechniętego klienta rozpakowującego brązowe skórzane mokasyny z pudełka Mercado Libre z napisem „Hola, ¡llegué! :)”.
Tło z gradientem od żółtego do oliwkowego, z dużym numerowanym półprzezroczystym znacznikiem i strzałką po lewej oraz zdjęciem lifestyle po prawej.
Przychody z handlu wzrosły o 41% r/r (FXN) do US$6 141 mln (usługi: 4 613, sprzedaż produktów: 1 528), w porównaniu do 4 174 mln w Q3'25 (wartości pośrednie: 4 978, 4 868, 5 762). Wzrost FXN: 38%, 37%, 39%, 40%, 41%. Take rate dla 3P wzrósł dzięki rozwojowi reklamy i korektom opłat za wysyłkę, co zostało częściowo zrównoważone przez rabaty w Brazylii i ekspansję MELI+ w Argentynie.
Po lewej biały panel ze skumulowanymi słupkami i linią trendu wzrostu FXN powyżej; po prawej ramka z objaśnieniem zawierająca dwa akapity.
Przychody z usług Fintech wzrosły o 40% r/r (FXN) do US$4 609 mln (usługi finansowe i dochody: 2 172, przychody kredytowe: 2 420, sprzedaż produktów fintech: 17), w porównaniu do 3 235 mln w Q3'25 (wartości pośrednie: 3 781, 3 977, 4 407). Wzrost FXN wyhamował z 65%, 61%, 54%, 47% do 40%. Głównym motorem wzrostu był kredyt, podczas gdy Mercado Pago zwiększyło udział w płatnościach online i stacjonarnych.
Po lewej ramka z objaśnieniem; po prawej biały panel z trójwarstwowymi skumulowanymi słupkami i opadającą linią wzrostu powyżej.
Marża operacyjna wyniosła 6,3%, ponieważ MercadoLibre kontynuowało inwestycje w zaangażowanie i wzrost. Zysk z działalności operacyjnej: US$724 mln, 889, 611, 683, 676 mln (marże: 9,8%, 10,1%, 6,9%, 6,7%, 6,3%). Zysk netto: US$421 mln, 559, 417, 466, 448 mln (marże: 5,7%, 6,4%, 4,7%, 4,6%, 4,2%) w okresie od Q3'25 do Q3'26.
Jeden biały panel z dwoma wykresami słupkowymi obok siebie, każdy z linią marży i etykietami procentowymi nad słupkami.
Analiza porównawcza (bridge) marży operacyjnej r/r: spadek z 9,8% do 6,3% (-350 pb). Składowe: COGS -2,5 pkt, złe długi -1,5 pkt, sprzedaż i marketing -0,3 pkt, G&A +0,1 pkt, rozwój produktu +0,7 pkt. Rozszerzenie darmowej wysyłki oraz rabaty na take rate i PIX w Brazylii obniżyły marżę brutto, co częściowo zrównoważyła dźwignia w kosztach ogólnych (G&A) i rozwoju produktu. Wyższe odpisy na złe długi wynikają ze wzrostu portfela kredytowego.
Akapit objaśniający nad pełnowymiarowym wykresem kaskadowym z żółtymi słupkami początkowym i końcowym, czerwonymi krokami ujemnymi, zielonymi dodatnimi oraz klamrą wskazującą -350 pb.
Analiza porównawcza kwartalna: spadek z 6,7% do 6,3% (-40 pb). Składowe: COGS -0,1, złe długi +0,1, sprzedaż i marketing -0,4, G&A -0,2, rozwój produktu +0,2 pkt. Spadek odzwierciedla wpływ netto kosztów wysyłki (-60 pb: 40 pb w marży brutto, 20 pb w G&A) oraz wyższe o 40 pb wydatki marketingowe, częściowo zrównoważone przez 20 pb dźwigni w rozwoju produktu.
Akapit objaśniający nad pełnowymiarowym wykresem kaskadowym z małymi słupkami zmian i klamrą wskazującą -40 pb.
Most (bridge) r/r marży zysku netto z 5,7% do 4,2% (-150 pb): COGS plus opex -3,5 pkt oraz przychody i koszty odsetkowe netto -0,2 pkt, częściowo skompensowane przez niższe obciążenie podatkowe +1,5 pkt i niższe straty z różnic kursowych +0,7 pkt.
Biały panel na pełną szerokość z wykresem kaskadowym (waterfall), żółtymi słupkami początkowymi i końcowymi, czerwonymi i zielonymi stopniami oraz klamrą -150 pb.
Skorygowane wolne przepływy pieniężne w Q3'26 wyniosły US$285 mln: środki pieniężne z działalności operacyjnej 2 950, korekty uzgadniające 31, ograniczone środki klientów -1 551, capex -503, należności z tytułu pożyczek -2 143 i finansowanie fintech +1 501; pozostałe zobowiązania z tytułu pożyczek +1 173, pozostała działalność -10 i FX -73 podniosły dostępne środki pieniężne i inwestycje o 1 375 z poziomu 6 751 do 8 126 mln (całkowita gotówka, środki o ograniczonym dysponowaniu i inwestycje wzrosły z 20 559 do 23 390 mln).
Lewy biały panel z poziomym wykresem kaskadowym z opisanymi słupkami i przerywaną ramką grupującą pozycje skorygowanego FCF; po prawej ramka z podsumowaniem capex, inwestycji kredytowych i finansowania.
Dług netto wzrósł do 8 028 mln US$ (z poziomów 4 605, 4 682, 5 748, 6 425), podczas gdy zadłużenie fintech osiągnęło 9 691, zadłużenie commerce, korporacyjne i inne 3 499, a leasing operacyjny 2 964, przy dostępnej gotówce wynoszącej 8 126. Wskaźnik dług netto / skorygowana EBITDA uwzględniający zadłużenie fintech wyniósł 2,04x (wzrost z 1,19x), natomiast po wyłączeniu długu fintech pozostał ujemny na poziomie -0,42x; większość długu finansuje należności fintech.
Biały panel ze słupkami skumulowanymi powyżej i słupkami dostępnej gotówki poniżej linii zero, sumy długu netto w czerwonych obramowaniach, dwa rzędy wskaźników dźwigni w formie pigułek i ramka objaśniająca po prawej.
9,7 mld US$ długu fintech (pozostały dług fintech 5 527, dług z sekurytyzacji 4 164) ma pokrycie 1,3x w portfelu kredytowym netto o wartości 13,0 mld US$ oraz 1,8x w portfelu brutto o wartości 17 884 mln US$ (rezerwy 4 844).
Biały panel z dwoma skumulowanymi słupkami porównanymi liniami przerywanymi i pionowymi strzałkami z etykietami 1,3x i 1,8x, plus legenda i ramka objaśniająca po prawej.
Separator sekcji dotyczącej przychodów i danych finansowych, wykorzystujący to samo zdjęcie magazynu co na okładce, przedstawiające pracownika niosącego paczkę Mercado Libre.
Zdjęcie na całą stronę z dużą, numerowaną, półprzezroczystą pigułką i strzałką w prawo po lewej stronie.
Przychody netto Q3'26 vs Q3'25 według krajów (mln US$): Brazylia 6 001 vs 4 009 (commerce 3 659, fintech 2 342), Meksyk 2 429 vs 1 651 (1 453 / 976), Argentyna 1 818 vs 1 441 (678 / 1 140), pozostałe 502 vs 308 (351 / 151), łącznie 10 750 vs 7 409; usługi commerce 4 613, sprzedaż produktów 1 528, usługi finansowe 2 172, przychody kredytowe 2 420 oraz sprzedaż produktów fintech 17. Przypisy definiują każdą linię przychodów.
Białe tło z szeroką tabelą danych: etykiety wierszy w szarych pigułkach, żółte pigułki nagłówków krajów i okresów, pogrubione wiersze sum częściowych i gęste przypisy poniżej.
Jednostronicowe zestawienie: GMV 22 818 mln US$ (+32,9% FXN), sprzedane przedmioty 866,9 mln (+36,5%), aktywne oferty 1 247,8 mln (+101,9%), penetracja sieci zarządzanej 97,6% (+280 pb), TPV 108 801 mln US$ (+50,8% FXN; akceptacja płatności 68 279, usługi fintech 40 522), TPN 5 656 mln, AUM 25 118 mln US$ (+66,7%), portfel kredytowy 17 884 mln US$ (+62,3%; karty kredytowe 8 467, konsumenckie 6 062, dla sprzedawców 2 918, zabezpieczone aktywami 437); unikalni kupujący 93,9 mln (+22,3%) i MAU fintech 92,9 mln (+28,7%); zysk brutto 4 384 mln US$ (marża 40,8%, -250 pb), marża operacyjna 6,3%, zysk netto 448 mln US$; wzrost przychodów segmentów w US$ dla każdego kraju i skonsolidowany (+45,1%).
Trzykolumnowe zestawienie z żółtymi pigułkami nagłówków sekcji (Wolumeny, Użytkownicy, P&L, Przychody netto na segment) oraz wierszami etykieta / wartość / wzrost.
Separator dodatku z uśmiechniętą kobietą pracującą na laptopie obok paczki Mercado Libre z napisem „Hola, ¡llegué! :)”.
Tło z żółtym gradientem, numerowana półprzezroczysta pigułka i strzałka po lewej oraz zdjęcie lifestylowe po prawej.
Słowniczek KPI: przychody commerce i fintech, zysk netto i marża operacyjna, MAU fintech (siedem akcji kwalifikujących), unikalni aktywni kupujący oraz GMV i sprzedane przedmioty (w tym dostawy jedzenia od Q2 2025), TPV, TPV akceptacji, całkowita liczba transakcji płatniczych, AUM, NIMAL, wskaźnik NPL oraz metodologia FX-neutral wykorzystująca średnie miesięczne kursy wymiany z 2025 roku.
Duży biały zaokrąglony panel z dwukolumnową listą terminów i definicji na ciemnoszarym tle.
Wzrost przychodów r/r w Q3'26 w USD vs FX-neutral: commerce 47% vs 41%, fintech 42% vs 40%, łącznie MELI 45% vs 41%.
Wyśrodkowana biała karta z trzywierszową tabelą i dwiema żółtymi pigułkami nagłówków kolumn (USD, FX Neutral).
Dane raportowane: przychody netto 10 750 mln US$ vs 7 409 (+45,1%), koszt przychodów 6 366 vs 4 200, zysk brutto 4 384 vs 3 209 (+36,6%), opex 3 708 vs 2 485 oraz zysk z działalności operacyjnej 676 vs 724 (-6,5%). Dane FX-neutral: przychody netto 10 432 (+40,8%), zysk brutto 4 277 (+33,3%), opex 3 583 oraz zysk z działalności operacyjnej 694 (-4,0%).
Szeroki biały panel z dwublokową tabelą (dane raportowane i FX-neutral) pod żółtymi pigułkami nagłówków, z liniami pod wierszami sum częściowych.
Skorygowana EBITDA w wysokości 982 mln US$ w Q3'26 wobec 933 mln US$ w Q3'25: zysk netto 448 (421) plus amortyzacja (D&A) 306 (209), przychody odsetkowe i inne zyski finansowe -55 (-49), koszty odsetkowe i inne straty finansowe 58 (35), straty z tytułu różnic kursowych 72 (102) oraz podatek dochodowy 153 (215).
Wyśrodkowana biała karta z pojedynczą tabelą uzgodnień, szarymi etykietami w formie pigułek i podwójnymi liniami pod zyskiem netto oraz skorygowaną EBITDA.
Zadłużenie ogółem w wysokości 16 154 mln US$ na dzień 30 września 2026 r. wobec 11 392 mln US$ na dzień 31 grudnia 2025 r. (kredyty i pożyczki krótkoterminowe 6 909, kredyty i pożyczki długoterminowe 6 281, leasing operacyjny 599 i 2 365), pomniejszone o środki pieniężne 4 010, inwestycje krótkoterminowe 2 740 oraz inwestycje długoterminowe 1 376 (łącznie 8 126 wobec 6 710), co daje dług netto w wysokości 8 028 mln US$ wobec 4 682 mln US$.
Biała karta z tabelą porównującą dwie daty, szarymi pigułkami etykiet, pogrubionymi wierszami sum oraz przypisami dotyczącymi wyłączeń.
Skorygowane FCF w wysokości 285 mln US$ w Q3'26 (206 mln US$ w Q3'25) oraz 443 mln US$ za okres dziewięciu miesięcy (718): CFO 2 950 (9 mies. 8 687), środki o ograniczonej dysponowalności -1 551 (-3 574), capex -503 (-1 215), należności z tytułu pożyczek -2 143 (-6 212), finansowanie fintech 1 501 (2 719). Wzrost netto dostępnych środków pieniężnych wyniósł 1 375 w kwartale i 1 416 w ciągu dziewięciu miesięcy, osiągając poziom 8 126; przepływy pieniężne netto z działalności inwestycyjnej wyniosły -3 546, a z działalności finansowej 2 707 w Q3'26.
Szeroki biały panel z czterokolumnową tabelą (dziewięć miesięcy i trzy miesiące, 2026 i 2025), cieniowanymi wierszami sum częściowych i przypisami.
Slajd końcowy z danymi kontaktowymi do działu relacji inwestorskich (investor@mercadolibre.com i investor.mercadolibre.com) na tle zdjęcia telefonu z aplikacją Mercado Libre, wyświetlającą hiszpańskojęzyczne promocje na artykuły kuchenne i raty 0%.
Zdjęcie na całą stronę z żółtą pigułką logo w prawym górnym rogu i dużym żółtym zaokrąglonym polem kontaktowym w lewym dolnym rogu.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 36-stronicowa prezentacja wyników MercadoLibre za kwartał zakończony 30 września 2026 r. Obejmuje ona najważniejsze wydarzenia, wskaźniki KPI dla marketplace i fintech, TPV w obszarze akceptacji płatności, przychody z handlu i usług finansowych, mosty marżowe, skorygowane wolne przepływy pieniężne, zadłużenie netto, pokrycie długu fintech, podział przychodów według krajów, jednostronicowy arkusz informacyjny (factsheet), definicje oraz uzgodnienia z danymi spoza GAAP.
Przychody netto i przychody finansowe wyniosły 10,75 mld US$ (+45% r/r, +41% bez uwzględnienia różnic kursowych), GMV 22,8 mld US$ (+33% bez uwzględnienia różnic kursowych), TPV 108,8 mld US$, portfel kredytowy 17,9 mld US$ (+62%), zysk z działalności operacyjnej 676 mln US$ (marża 6,3%), zysk netto 448 mln US$ (marża 4,2%), a skorygowane wolne przepływy pieniężne 285 mln US$.
Most r/r na stronie 20 pokazuje spadek o 350 punktów bazowych z 9,8% do 6,3%, co było spowodowane kosztem własnym sprzedaży (szersza darmowa wysyłka oraz zniżki na take rate i PIX w Brazylii) oraz wyższymi odpisami na złe długi z rosnącego portfela kredytowego, co zostało częściowo zrównoważone przez dźwignię kosztów ogólnego zarządu i rozwoju produktów. Most kw./kw. na stronie 21 pokazuje dalszy spadek o 40 punktów bazowych.
Wskaźnik NPL 15-90 dni wyniósł 7,0%, bez zmian w porównaniu do Q2 2026, NIMAL wyniósł 20,1%, a pokrycie rezerwami wyniosło 103% dla NPL powyżej 15 dni i 140% dla NPL powyżej 90 dni. Zadłużenie fintech w wysokości 9,7 mld US$ jest pokryte 1,3-krotnie przez portfel kredytowy netto o wartości 13,0 mld US$.
Spółka MercadoLibre, Inc. (Nasdaq: MELI) opublikowała ją na swojej stronie relacji inwestorskich, investor.mercadolibre.com, wraz z raportem wynikowym za Q3 2026. Na tej stronie znajdziesz każdy slajd wraz z podsumowaniem tekstowym, a oryginalny plik PDF jest dostępny do pobrania za darmo.
Tak, jako punkt odniesienia dla projektu. Prezentacja zawiera strukturę wyników wielokrotnego użytku: podsumowanie KPI w kafelkach, wykresy trendów z pięciu kwartałów z oznaczeniami wzrostu, słupki porównawcze krajów, wykresy kaskadowe marż (waterfall), most przepływów pieniężnych oraz aneks z uzgodnieniami – wszystko w spójnym stylu żółci i grafitu. Podobny układ z własnymi danymi możesz zbudować w 2Slides.
Wykorzystuje ona tę samą strukturę i design. Większość wykresów pokazuje pięć kwartałów, więc wartości z Q2 2026 pojawiają się obok Q3 2026. Na przykład liczba unikalnych aktywnych kupujących wzrosła z 89,3 mln do 93,9 mln, portfel kredytowy z 16,4 mld US$ do 17,9 mld US$, a marża operacyjna zmieniła się z 6,7% na 6,3%.
Oficjalna strona IR z wynikami kwartalnymi, prezentacjami wyników, listami do akcjonariuszy i raportami SEC.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.