Logo 2Slides
Preview

Prezentacja wyników Lupin za Q2 FY27

20 slajdy

Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Indii

Prezentacja wyników Lupin za Q2 FY27: Prezentacja inwestorska Lupin Limited (NSE: LUPIN, BSE: 500257) za kwartał zakończony 30 września 2026 r. (Q2 roku obrotowego 2027, który trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.), datowana na 4 listopada 2026 r. i złożona w BSE/NSE. 20-slajdowa talia raportuje sprzedaż netto na poziomie 77 855 mln INR (+14% r/r), EBITDA w wysokości 19 574 mln INR przy marży 25,1% (-8% r/r) oraz zysk netto wynoszący 11 553 mln INR (-22% r/r), wraz z podziałem regionalnym na Indie, Amerykę Północną, EMEA, APAC, LATAM, ROW i API, a także aktualizacjami dotyczącymi strategii, R&D, jakości, zrównoważonego rozwoju i ESG.

8 polubienia
0 pobrania

Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.

Szybka Nawigacja

Tagi

Lupin
Prezentacja inwestorska Lupin
Lupin Q2 FY27
Lupin prezentacja wyników
Indyjska firma farmaceutyczna

Udostępnij slajdy

Opis

Główny Temat

Prezentacja wyników Lupin za Q2 FY27: Prezentacja inwestorska Lupin Limited (NSE: LUPIN, BSE: 500257) za kwartał zakończony 30 września 2026 r. (Q2 roku obrotowego 2027, który trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.), datowana na 4 listopada 2026 r. i złożona w BSE/NSE. 20-slajdowa talia raportuje sprzedaż netto na poziomie 77 855 mln INR (+14% r/r), EBITDA w wysokości 19 574 mln INR przy marży 25,1% (-8% r/r) oraz zysk netto wynoszący 11 553 mln INR (-22% r/r), wraz z podziałem regionalnym na Indie, Amerykę Północną, EMEA, APAC, LATAM, ROW i API, a także aktualizacjami dotyczącymi strategii, R&D, jakości, zrównoważonego rozwoju i ESG.

Kluczowe Korzyści

  • •Kompletne tabele P&L za kwartał i półrocze (Q2 FY27 vs Q2 FY26 vs Q1 FY27 oraz H1 FY27 vs H1 FY26) w mln INR zgodnie z raportem Lupin
  • •Wykresy trendów z pięciu kwartałów dla sprzedaży i marży EBITDA, sprzedaży w Indiach, sprzedaży w USA w mln USD, wydatków na R&D, capex oraz długu netto do kapitału własnego
  • •Wyniki biznesowe w regionach: Indie 23 836 mln INR (+15% r/r), Ameryka Północna 31 696 mln INR (+10%), EMEA 9 913 mln INR (+40%), APAC 4 273 mln INR (+43%), LATAM 2 427 mln INR (-30%), ROW 2 624 mln INR (-4%), API 3 086 mln INR (+20%)
  • •Przejrzysty wgląd w biznes leków generycznych w USA: ok. 5,0% udziału w rynku TRx, 3. pozycja w USA, 317 mln USD sprzedaży kwartalnej oraz portfolio złożonych leków generycznych / 505(b)(2)
  • •Szczegóły dotyczące formulacji w Indiach: rankingi terapeutyczne, udział leków na choroby przewlekłe, wyniki powyżej średniej rynkowej (IPM) i plany wprowadzenia nowych produktów
  • •Cele zrównoważonego rozwoju w porównaniu ze stanem na FY2026 oraz najnowsze ratingi ESG (S&P Global 91/100, MSCI BBB, CDP A, Sustainalytics 22.11)

Grupa Docelowa

  • •Analitycy giełdowi i inwestorzy zajmujący się indyjskimi firmami farmaceutycznymi i producentami leków generycznych
  • •Zarządzający portfelami śledzący akcje spółek z sektora ochrony zdrowia notowane na NSE/BSE
  • •Stratedzy branży farmaceutycznej i zespoły ds. rozwoju biznesu analizujące porównawczo producentów leków generycznych
  • •Studenci finansów i badacze analizujący raportowanie wyników przez indyjskie spółki
  • •Zespoły relacji inwestorskich (IR) i projektanci prezentacji szukający wzorca rzeczywistej kwartalnej talii wyników

Przypadki Użycia

  • •Analiza wyników finansowych Lupin za Q2 FY27 i H1 FY27
  • •Porównanie wzrostu regionalnego i marż Lupin z konkurentami takimi jak Sun Pharma, Dr. Reddy's, Cipla i Zydus
  • •Badanie sposobu, w jaki indyjska firma farmaceutyczna prezentuje kwartalne wyniki inwestorom
  • •Wykorzystanie układu jako wzorca dla prezentacji wyników z kafelkami KPI, mapami regionalnymi i tabelami P&L
  • •Śledzenie ratingów ESG i postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju indyjskiej firmy farmaceutycznej

Unikalne Propozycje Wartości

  • •Oryginalna prezentacja inwestorska spółki złożona w BSE/NSE (bez pisma przewodniego giełdy), przedstawiona strona po stronie w języku polskim
  • •Wszystkie dane zachowane w jednostkach z prezentacji (milionach INR) z wyjaśnieniem oznaczeń roku obrotowego (FY27 = kwiecień 2026 – marzec 2027)
  • •Połączenie wyników finansowych z danymi operacyjnymi, informacjami o zgodności (inspekcje US FDA) i ESG w jednej 20-slajdowej talii
  • •Przejrzysty, niebiesko-zielony design korporacyjny z przerywnikami sekcji, który służy jako szablon dla prezentacji wyników kwartalnych

Strony Slajdów (20)

Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.

Strona 1
Slajd tytułowy

Prezentacja inwestorska Q2 FY27 (Okładka)

Treść

Slajd tytułowy o treści „Investor Presentation Q2 FY27”, datowany na 4 listopada 2026 r., z logo Lupin.

Struktura Układu

Tło z pełnym spadem i gradientem od zieleni do błękitu; duży biały tytuł i data po lewej stronie; po prawej kolaż zdjęć w kształcie pięciopłatkowego kwiatu (dzieci z wiatraczkiem, turbiny wiatrowe, lekarz z pacjentem, linia produkcyjna fiolek, tablet z wykresami, zdjęcie zespołu); logo w prawym górnym rogu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Gradient zielono-niebieski
  • •Kolaż zdjęć w kształcie płatków nawiązujący do logo Lupin
  • •Białe logo Lupin
  • •Cienka, dekoracyjna grafika liniowa
Strona 2
Zastrzeżenia prawne

Oświadczenie Safe Harbor

Treść

Zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość: wyniki mogą odbiegać od przewidywań ze względu na warunki branżowe, geopolityczne, rynkowe, stopy procentowe i kursy walut, rozwój produktów, badania kliniczne, zatwierdzenia regulacyjne, reformy opieki zdrowotnej oraz ryzyka produkcyjne; Lupin Limited nie zobowiązuje się do aktualizacji tych stwierdzeń, chyba że wymaga tego prawo.

Struktura Układu

Nagłówek w lewym górnym rogu, logo w prawym górnym rogu; pełnoekranowy pas z gradientem niebiesko-zielonym zawierający trzy wyjustowane akapity białego tekstu; stopka z dekoracyjną grafiką liniową i numerem slajdu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Dwukolorowy niebiesko-zielony nagłówek
  • •Pasek tekstu na gradiencie
  • •Znacznik numeru strony
Strona 3
Przekładka sekcji

Wyniki za Q2 FY27 (Przekładka sekcji)

Treść

Slajd rozdzielający wprowadzający do sekcji wyników za Q2 FY27.

Struktura Układu

Układ z podziałem diagonalnym: po lewej czarno-białe zdjęcie biurowe przedstawiające dwóch specjalistów przeglądających dokumenty, po prawej niebiesko-zielony panel z gradientem i białym tytułem sekcji.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Diagonalny podział zdjęcie/gradient
  • •Monochromatyczne zdjęcie
  • •Płatki w formie grafiki liniowej
Strona 4
Dashboard KPI

Q2 FY27 – Kluczowe wskaźniki wzrostu: Stabilne wyniki operacyjne

Treść

Kluczowe dane (wartości w INR): sprzedaż 77 855 mln (+14% r/r); EBITDA 19 574 mln (-8% r/r, marża 25,1%); zysk netto 11 553 mln (-22% r/r, marża 14,8%, po skorygowaniu udziału NCI w PAT). Wyniki biznesowe: Indie 23 836 mln (+15% r/r), Ameryka Północna 31 696 mln (+10%), EMEA 9 913 mln (+40%), APAC 4 273 mln (+43%), LATAM 2 427 mln (-30%), ROW 2 624 mln (-4%), API 3 086 mln (+20%). Przypis: marża EBITDA wyklucza różnice kursowe i pozostałe przychody, liczona na bazie sprzedaży netto.

Struktura Układu

Dashboard dwukolumnowy: lewa kolumna to trzy ciemnoniebieskie karty KPI z ikonami (sprzedaż, EBITDA, zysk netto) i podpanelami marż; prawa strona to siatka „Business Performance” dla siedmiu regionów, każdy z ikoną flagi/globu, wartością oraz zieloną (wzrost) lub czerwoną (spadek) strzałką r/r.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Karty KPI z ikonami pieniędzy/monet/wykresów
  • •Flagi państw i ikony globu
  • •Zielone i czerwone strzałki wzrostu
  • •Paski nagłówkowe „Key Metrics” i „Business Performance”
Strona 5
Najważniejsze informacje / Wizualizacja danych

Q2 FY27 – Kluczowe wydarzenia: Stabilny wzrost przychodów przy zdrowych marżach EBITDA

Treść

Trajektoria sprzedaży (bez pozostałych przychodów operacyjnych) i marży EBITDA: Q2 FY26 68 314 mln INR / 31,3%, Q3 FY26 71 005 / 31,1%, Q4 FY26 73 919 / 29,4%, Q1 FY27 82 172 / 30,0%, Q2 FY27 77 855 / 25,1%. Kluczowe premiery/zatwierdzenia: wstępne zatwierdzenie US FDA dla Apixaban Oral Suspension 505(b)(2); wprowadzenie Sugammadex Injection w USA. Rozwój biznesu: partnerstwo z Tenpoint Therapeutics w celu komercjalizacji YUVEZZI w UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii i Islandii; otrzymanie MAA dla Ranibizumab w Wielkiej Brytanii i Australii; wprowadzenie Formoflo-G MDI w Indiach (pierwszy na świecie inhalator z potrójną kombinacją dawek w POChP); wydzielenie dwóch programów onkologicznych do Kaveri Therapeutics; dostawy partii rozwojowych w ramach umowy transferu technologii CDMO. Zgodność (Compliance): otrzymanie EIR dla Ankleshwar i Somerset ze statusem VAI; złożenie odpowiedzi dla Pithampur Unit II (OAI), naprawa w toku; zatwierdzenie Mandideep Unit I przez ANVISA (Brazylia); zatwierdzenie WHO dla Tarapur.

Struktura Układu

Układ dzielony: po lewej panel „Financials” z wykresem mieszanym słupkowym (sprzedaż) i liniowym (marża EBITDA) z pięciu kwartałów, ostatni słupek wyróżniony na zielono; po prawej sekcje ułożone pionowo – dwa kafelki premier (niebieski i zielony z szarymi podpisami), zaokrąglone pole z listą punktową dla rozwoju biznesu oraz dwie kolumny dotyczące zgodności (U.S. FDA / Pozostałe).

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres mieszany słupkowo-liniowy
  • •Wyróżniony słupek bieżącego kwartału
  • •Kolorowe kafelki premier rynkowych
  • •Dwukolumnowa tabela zgodności (compliance)
  • •Akronimy w przypisach (MAA, ANVISA, WHO)
Strona 6
Podsumowanie finansowe / Wizualizacja danych

Q2 FY27: Przegląd finansowy

Treść

Struktura sprzedaży (mln INR): USA 30 202 (39%, zawiera przychody z IP), Indie 23 836 (31%), pozostałe rynki rozwinięte 11 823 (15%; Kanada, Australia, Europa i inne), rynki wschodzące 8 908 (11%; LATAM, RPA, Filipiny i RoW), API 3 086 (4%). Kluczowe dane finansowe (mln INR) Q2 FY27 / Q2 FY26 / Q1 FY27: sprzedaż 77 855 / 68 314 / 82 172; EBITDA 19 574 / 21 376 / 24 635; zysk netto 11 553 / 14 779 / 14 150.

Struktura Układu

Lewa połowa: wykres pierścieniowy (donut) struktury przychodów z etykietami i liniami pomocniczymi; prawa połowa: trzykolumnowa tabela porównawcza z niebieskimi etykietami wierszy (Sales, EBITDA, Net Income) i nagłówkami kwartałów, kolumna bieżącego kwartału cieniowana na jasnozielono.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres pierścieniowy w odcieniach niebieskiego i zieleni
  • •Etykiety z wartościami i procentami
  • •Tabela porównawcza w formie karty
  • •Przypisy definiujące grupy rynkowe
Strona 7
Przegląd biznesu regionalnego

Indie: Koncentracja na wzroście powyżej średniej rynkowej

Treść

Biznes w Indiach (Rx + OTC + diagnostyka + inne) wzrósł o 14,7% r/r. Sprzedaż w Indiach (mln INR): Q2 FY26 20 777, Q3 FY26 20 387, Q4 FY26 19 082, Q1 FY27 23 796, Q2 FY27 23 836. Segment Rx w Indiach wzrósł o 14,4% w H1 przy wzroście IPM na poziomie ~14,3% (13,8% w Q2 FY27); segmenty przeciwcukrzycowy (1,5x), dermatologiczny (1,5x) i kardiologiczny (1,1x) rosły szybciej niż rynek; segment przeciwcukrzycowy +28,6% vs IPM 18,8% w H1; udział produktów licencyjnych w sprzedaży Rx w Indiach wyniósł ~6% w H1. Lider w chorobach przewlekłych: #2 w pulmonologii, #3 w kardiologii, #3 w diabetologii (IQVIA MAT wrzesień '26); wzrost w segmencie przewlekłym 19,5% w H1 vs IPM 17,2%; udział segmentu przewlekłego ~66% w H1 vs ~65% w FY26; wzrost wolumenu 6,1% w H1; łączna siła sprzedaży ~11 400 osób (przedstawiciele medyczni ~8 800). Premiery: 4 w pulmonologii, 3 w gastrologii, po 1 w neurologii, kardiologii, ginekologii, antybiotykoterapii i ortopedii; Lupisert zajął 3. miejsce wśród nowości w OUN; 12 produktów wprowadzonych w H1 FY27; plan na ponad 20 premier w FY27.

Struktura Układu

Układ czteropolowy: lewy górny róg to wykres słupkowy sprzedaży w Indiach; lewy dolny to lista punktowa dotycząca wyników terapii; prawy górny to trzy niebieskie kafelki rankingowe z ikonami terapii i punktami; prawy dolny to poziomy pasek ikon terapii z liczbą premier i punktami.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres słupkowy z pięciu kwartałów
  • •Kafelki rankingowe z ikonami płuc, serca i glukometru
  • •Pasek ikon premier terapeutycznych
  • •Niebieskie i zielone paski nagłówkowe sekcji
Strona 8
Strategia / przegląd biznesowy

Indie: Koncentracja na wzroście powyżej średniej rynkowej (Strategia i ekosystem)

Treść

IRF (India Region Formulations) ma szansę wyprzedzić IPM 1,2–1,3-krotnie: maksymalizacja koncentracji na lekach przewlekłych z udziałem ~70% do FY31; dedykowany dział semaglutydu obejmujący diabetologię/endokrynologię oraz gastroenterologię/ginekologię; rozwój terapii wschodzących; celowanie w sojusze oraz fuzje i przejęcia średnich firm, marek i portfeli; własny pipeline innowacyjnych aktywów i leków biopodobnych; licencjonowanie produktów, w tym GLP-1; partnerstwa w e-commerce, handlu zorganizowanym i biznesie instytucjonalnym; ekspansja pozamiejskiego oddziału Uday i kanału szpitalnego. Ekosystem: Lupin Life (produkty konsumenckie: GI, VMS, kaszel/przeziębienie) wzrósł o ~57% r/r, osiągając najwyższą kwartalną sprzedaż od sześciu kwartałów; Lupin Diagnostics wzrósł o 32% r/r z ponad 7 lakh pacjentów obsłużonych w kwartale; cyfrowa oferta kardiologiczna LYFE (~15 000 pacjentów pozyskanych w kwartale) i rehabilitacja neurologiczna Atharv Ability; programy wsparcia pacjentów Humrahi i JAI; zasięg leków generycznych Lupin Life Sciences poprzez detalistów i partnerów kanałowych.

Struktura Układu

Dwa panele: lewy lawendowy panel z trzema podsekcjami z ikonami (penetracja i zasięg, innowacyjny pipeline, rozszerzanie obecności) w ramkach z wypunktowaniem; prawy zielony panel z pionowymi zakładkami „Business Verticals” i „Empowering community”, gdzie każdy wiersz łączy ilustrację, tekst punktowy i logo marki.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykres wzrostu, ikony pigułki i ciężarówki
  • •Etykiety pionowych zakładek
  • •Logo submarek (Lupin Life, Lupin Diagnostics, LYFE, Atharv Ability, Humrahi, JAI)
  • •Przerywane linie oddzielające wiersze
Strona 9
Regionalny przegląd biznesowy / wizualizacja danych

USA: Dalsza ewolucja w kierunku złożonych platform

Treść

Lider rynku: ~5,0% udziału w wolumenie generycznych TRx w USA; nr 3 w USA pod względem liczby recept; nr 1 w 61 produktach i w pierwszej trójce w 113 produktach. Udziały w rynku generyków kluczowych produktów: tiotropium ~36%, mirabegron ~16%, albuterol ~15%. Sprzedaż w USA (mln USD, obejmuje przychody z IP): Q2 FY26 314, Q3 FY26 350, Q4 FY26 371, Q1 FY27 366, Q2 FY27 317 (+1% r/r, -13% kw/kw). Najważniejsze informacje: na wyniki kwartału wpłynęła zwiększona konkurencja i utrata wyłączności na kluczowe produkty, częściowo skompensowana popytem sezonowym i wzrostem wolumenu; wstępne zatwierdzenie dla nowej zawiesiny doustnej Apixaban w trybie 505(b)(2); plan wprowadzenia ~15 produktów w FY27, w tym jeden 505(b)(2), jeden lek biopodobny i trzy produkty w formie iniekcji. Inwestycje: planowane złożenie ponad 15 wniosków ANDA w FY27; 48 wniosków FTF, w tym 21 wyłącznych FTF; pipeline obejmujący ponad 45 leków wstrzykiwanych i ponad 30 produktów wziewnych; cel ponad 100 wdrożeń nowych produktów, z czego ~70%+ przychodów z NPL ma pochodzić ze złożonych produktów do FY32; co najmniej 6 leków biopodobnych do FY32; produkty specjalistyczne (Xopenex, NaMuscla) oraz fuzje i przejęcia/partnerstwa; dalsza optymalizacja kosztów.

Struktura Układu

Układ trzykolumnowy: lewa kolumna z niebieskimi kafelkami KPI (ranking, liderzy produktowi, udziały rynkowe) z ikonami recept i inhalatorów; środkowy panel z zielonym nagłówkiem zawierający wykres słupkowy sprzedaży w USA ze strzałkami r/r i kw/kw oraz punktory z najważniejszymi wydarzeniami; prawa kolumna z listą punktową dotyczącą inwestycji w złożone generyki i 505(b)(2) z wyróżnionym ramką tekstem pisanym kursywą.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kafelki udziału w rynku z ikonami produktów
  • •Wykres słupkowy z pięciu kwartałów w USD
  • •Strzałki wzrostu/spadku
  • •Wyróżniony tekst w ramce (kursywa)
Strona 10
Strategia / kompetencje

Innowacje i jakość

Treść

R&D koncentruje się na złożonych lekach generycznych i biopodobnych: produkty wziewne (MDI, DPI, inhalatory typu soft-mist, aerozole do nosa, nebule), leki wstrzykiwane (peptydy, koloidy żelaza, depot, liposomalne i produkty 505(b)(2)) oraz zintegrowany pionowo biznes leków biopodobnych w fazie komercyjnej. Cele długoterminowe: wprowadzenie 20 złożonych produktów na rynki regulowane do 2028 r. (inhalacje, leki wstrzykiwane, okulistyka); do 2029 r. ukończenie 6 zgłoszeń leków biopodobnych na rynkach regulowanych i wprowadzenie 10 nowych złożonych produktów w Indiach. Historia jakości (ostatnie 12 miesięcy): udane inspekcje FDA z raportami EIR dla Nagpur Unit-II (leki wstrzykiwane, VAI), Nagpur Unit-I (NAI), Goa (VAI), Pithampur Unit-III (VAI), Aurangabad (VAI), Somerset (VAI), Pune Biotech (otrzymano BLA) i Ankleshwar (VAI); zakłady w trakcie naprawy: Tarapur, Mandideep Unit-1 i Pithampur Unit-II. Cele jakościowe: gotowość inspekcyjna we wszystkich zakładach, udział w programie US FDA Quality Maturity Management oraz cyfryzacja funkcji jakości.

Struktura Układu

Dwa sąsiadujące zaokrąglone panele (lawendowy panel R&D z niebieskim nagłówkiem, miętowy panel jakości z zielonym nagłówkiem), każdy podzielony poziomo na górną i dolną podsekcję z wyśrodkowanymi, podkreślonymi podtytułami i listami punktowymi.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Niebieskie i zielone paski nagłówka
  • •Pogrubione etykiety wprowadzające
  • •Poziome linie podziału sekcji
Strona 11
Wizualizacja danych / trendy finansowe

Kluczowe wskaźniki finansowe: Trendy kwartalne

Treść

Wydatki na R&D (mln INR, % sprzedaży): Q2 FY26 5 222 (7,6%), Q3 FY26 5 352 (7,5%), Q4 FY26 5 081 (6,9%), Q1 FY27 6 077 (7,4%), Q2 FY27 6 181 (7,9%). Capex (mln INR, % sprzedaży): 3 474 (5,1%), 2 007 (2,8%), 3 052 (4,1%), 2 786 (3,4%), 2 230 (2,9%). Dług netto do kapitału własnego: (0,08), (0,14), (0,21), (0,12), (0,14), tj. pozycja gotówkowa netto przez cały okres. Procenty obliczone na podstawie sprzedaży netto z wyłączeniem pozostałych przychodów operacyjnych.

Struktura Układu

Trzy równe, obramowane panele wykresów z niebieskimi zakładkami nagłówka: wykres słupkowo-liniowy R&D, wykres słupkowo-liniowy capex oraz wykres słupkowy z wartościami ujemnymi dla długu netto do kapitału własnego; bieżący kwartał wyróżniony na zielono.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wykresy słupkowe z nałożonymi liniami procentowymi
  • •Słupki ujemne dla pozycji gotówkowej netto
  • •Zielone wyróżnienie ostatniego kwartału
  • •Legendy pod każdym wykresem
Strona 12
Tabela finansowa

Najważniejsze dane z rachunku zysków i strat (P&L) za Q2 FY27

Treść

P&L w mln INR: sprzedaż netto Q2 FY27 77 855 vs Q2 FY26 68 314 (+14,0% r/r) i Q1 FY27 82 172 (-5,3% kw/kw); pozostałe przychody operacyjne 418 (0,5% sprzedaży) vs 2 161 (-80,7%) i 597 (-30,0%); przychody ogółem 78 273 vs 70 475 (+11,1%) i 82 769 (-5,4%); zysk brutto bez pozostałych przychodów operacyjnych 57 774 (74,2%) vs 50 066 (73,3%, +15,4%) i 61 280 (74,6%, -5,7%); EBITDA 19 574 (25,1%) vs 21 376 (31,3%, -8,4%) i 24 635 (30,0%, -20,5%); zysk netto 11 553 (14,8%) vs 14 779 (21,6%, -21,8%) i 14 150 (17,2%, -18,4%).

Struktura Układu

Tabela finansowa na pełną szerokość z ciemnoniebieskim wierszem nagłówka i dziewięcioma kolumnami (wyszczególnienie, trzy okresy, każdy z % sprzedaży, wzrostem r/r i kw/kw); kolumny wartości okresów cieniowane w odcieniach zieleni, bieżący kwartał najciemniejszy.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Cieniowane wyróżnienie kolumn
  • •Pogrubione kluczowe pozycje liniowe
  • •Przypisy dotyczące korekty EBITDA i NCI
Strona 13
Tabela finansowa

Najważniejsze dane P&L za H1 FY27

Treść

Półroczny rachunek zysków i strat w mln INR, H1 FY27 vs H1 FY26: sprzedaż netto 160 028 vs 129 952 (+23,1%); pozostałe przychody operacyjne 1 014 (0,6%) vs 3 207 (2,5%, -68,4%); przychody ogółem 161 042 vs 133 159 (+20,9%); zysk brutto z wyłączeniem pozostałych przychodów operacyjnych 119 054 (74,4%) vs 93 985 (72,3%, +26,7%); EBITDA 44 209 (27,6%) vs 37 790 (29,1%, +17,0%); zysk netto 25 703 (16,1%) vs 26 969 (20,8%, -4,7%).

Struktura Układu

Ten sam format tabeli co na poprzednim slajdzie z sześcioma kolumnami (szczegóły, H1 FY27, % sprzedaży, H1 FY26, % sprzedaży, wzrost r/r) i kolumnami okresów z zielonym tłem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Spójna stylistyka tabeli
  • •Kolumny wartości z zielonym tłem
  • •Przypisy
Strona 14
Separator sekcji

Lupin w skrócie (Separator sekcji)

Treść

Separator sekcji wprowadzający do części z przeglądem firmy.

Struktura Układu

Podział ukośny: czarno-białe zdjęcie czterech współpracowników przy laptopie po lewej; panel z gradientem niebiesko-zielonym i białym tytułem po prawej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ukośny podział zdjęcie/gradient
  • •Zdjęcie zespołu
  • •Line-artowe płatki
Strona 15
Przegląd firmy / karta informacyjna

Lupin dzisiaj

Treść

Globalna obecność: 14. największa firma generyczna pod względem sprzedaży (MAT czerwiec-26); 3,2 mld USD rocznej sprzedaży w FY26 i 922 mln USD EBITDA w FY26 (przy kursie 1 USD = 88,47 INR); ponad 27 000 pracowników („Lupinytts”); obecność w ponad 100 krajach. Lokalna pozycja lidera: 3. miejsce w USA pod względem liczby recept, 8. na indyjskim rynku farmaceutycznym pod względem sprzedaży, 5. największa firma generyczna w Australii i 8. w RPA; R&D: 430 wniosków ANDA i NDA złożonych do US FDA, 94 zgłoszenia US DMF i 924 aktywne wnioski patentowe (stan na 31 marca 2026 r.). Struktura geograficzna FY26 (mln INR): Stany Zjednoczone 116 783 (42%), Indie 81 140 (30%), rynki wschodzące 34 828 (13%), pozostałe rynki rozwinięte 32 439 (11%), API 9 685 (4%). Zrównoważony rozwój: wynik S&P Global ESG 91/100, globalny nr 1 w rankingu ESG w sektorze farmaceutycznym; 48% udziału energii odnawialnej; pięć lat z rzędu z dodatnim bilansem wodnym.

Struktura Układu

Cztery zaokrąglone kolumny z niebieskimi zakładkami nagłówkowymi: Global Presence (statystyki z ikonami), Local Leadership (zielony panel z listą rankingową i danymi R&D), Geographically Diverse (wykres pierścieniowy z etykietami), Growing Sustainability (zielony panel z wynikiem S&P Global i ikonami).

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikony globu, monet, ludzi i wykresów
  • •Lista rankingowa
  • •Wykres pierścieniowy struktury przychodów za FY26
  • •Odznaka S&P Global
  • •Ikony paneli słonecznych i kropli wody
Strona 16
Filary strategii

Katalizowanie terapii, które zmieniają nadzieję w uzdrowienie

Treść

Filary strategiczne według obszarów biznesowych: Stany Zjednoczone — złożone platformy (inhalacje, leki biopodobne, iniekcje) i leki specjalistyczne, plus skalowalne platformy doustne i okulistyczne; Pozostałe Rynki Rozwinięte — dźwignia operacyjna w całym portfelu, nakłady inwestycyjne i R&D na rynkach o podobnych regulacjach (USA, Wielka Brytania, Europa, Kanada, Australia); Indie — wzrost powyżej rynku, innowacyjne marki poprzez licencjonowanie, partnerstwa i akwizycje, strategiczne obszary sąsiednie; Pozostałe Rynki Wschodzące — partner pierwszego wyboru w RPA, Brazylii, Meksyku, na Filipinach i w Azji Południowo-Wschodniej oraz wiodący partner dla instytucji globalnych w zakresie leczenia gruźlicy; API — skala, niezawodność dostaw i pozycja kosztowa obsługująca klientów wewnętrznych i zewnętrznych oraz globalne zdrowie publiczne. Fundament: najlepsza w swojej klasie globalna jakość i kultura ciągłego doskonalenia.

Struktura Układu

Pięć wysokich, zaokrąglonych kart naprzemiennie niebieskich i zielonych, każda z ikoną w kształcie tarczy na górze, pogrubionym nagłówkiem i tekstem opisowym; pod spodem niebieski baner na pełną szerokość z dwoma stwierdzeniami dotyczącymi fundamentów firmy.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Naprzemienne niebieskie i zielone karty
  • •Odznaki z ikonami w kształcie tarczy
  • •Stopka w formie banera
Strona 17
Karta wyników ESG / zrównoważonego rozwoju

Aktualizacja dotycząca zrównoważonego rozwoju Lupin: Budowanie zrównoważonej przyszłości dla Planety, Ludzi i Pacjentów

Treść

Cele vs status na FY2026: 42% redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. (Zakres 1 i 2 vs FY23) — osiągnięto ~41%; 50% recyklingu do 2030 r. — ~45%; ocena bioróżnorodności 100% globalnych zakładów do 2030 r. — ukończono 66%; 15% kobiet w kadrze zarządzającej wyższego szczebla do 2030 r. — ~12%; 50 000 godzin wolontariatu pracowniczego do 2030 r. — ponad 35 400; 100% oceny dostawców w cyklu 3-letnim — 17% w trakcie realizacji; edukacja i budowanie świadomości dla 3 mln pacjentów i 50 tys. lekarzy do 2030 r. — 980 000 pacjentów i 73 500 lekarzy; 3 mln beneficjentów programu Lives & Livelihood — ponad 2,5 mln. Najważniejsze wydarzenia FQ2 2027: certyfikacja Zero Waste to Landfill (platynowa dla 7 zakładów, złota dla 1); programy inkluzywności osób z niepełnosprawnościami We-Sync oraz przywództwa kobiet iMPACT 3.0; oceny ESG obejmujące ponad 130 dostawców z siedmioma programami budowania kompetencji; badania przesiewowe 105 853 osób pod kątem chorób niezakaźnych (NCD) i 756 obozów zdrowotnych.

Struktura Układu

Po lewej: trzykolumnowa tabela z tematami oznaczonymi ikonami, celami (fioletowe komórki) i statusem na FY2026 (miętowe komórki). Po prawej: panel z gradientem niebiesko-zielonym „Key Highlights for Q2 FY27” podzielony na cztery ćwiartki, każda z białym logo lub ikoną i podpisem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikony tematów (klimat, woda, bioróżnorodność, różnorodność)
  • •Tabela celów i statusu
  • •Logotypy Zero Waste, We-Sync i iMPACT
  • •Panel wyróżnień z gradientem
Strona 18
Ramy ESG / ratingi

Ramy ESG i ratingi ESG firmy Lupin

Treść

Cel: „Katalizujemy terapie, które zmieniają nadzieję w uzdrowienie”; ramy ESG obejmujące Planetę (zmiany klimatu, woda, odpady, bioróżnorodność), Ludzi (różnorodność i inkluzywność, wolontariat, dobrostan i bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój dostawców) oraz Pacjentów (wprowadzanie produktów i jakość, pomoc pacjentom, edukacja i świadomość, diagnostyka i rehabilitacja). Ratingi ESG: S&P Global 91/100 w 2025 r. (17/100 w 2021 r.), nr 1 w farmacji na świecie; 3. rok z rzędu w S&P Global Sustainability Yearbook; Sustainalytics 22,11 średnie ryzyko w 2026 r. (42,69 poważne w 2019 r.); CDP „A” lider w dziedzinie klimatu i wody 2025 (F w 2021 r.); MSCI podniesiony do BBB w 2025 r. (BB w 2024 r.); NSE Sustainability 71/100 za FY2025; Crisil ESG 69 i Crisil Core ESG 65 za 2026 r. Logotypy zgodnych standardów: CDP, SASB, SBTi, The Climate Pledge, IBBI, GRI, ISO, TCFD, MSCI, EcoVadis, S&P Global, IR, Sustainalytics, UN Global Compact, TNFD oraz Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).

Struktura Układu

Góra: szeroki zielony pas z ciemnym polem celu i trzema kolumnami filarów (Planeta, Ludzie, Pacjenci) z ikonami i podkreślonymi listami. Środek: biały zaokrąglony pasek ratingowy z siedmioma logotypami agencji ratingowych i wynikami oddzielonymi pionowymi liniami. Dół: dwa rzędy logotypów standardów i ram raportowania.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Trzyfilarowy model ramowy
  • •Logotypy agencji ratingowych z wynikami
  • •Ściana logotypów standardów i ram raportowania
Strona 19
Nagrody / wyróżnienia

Lupin – Nagrody i wyróżnienia

Treść

ESG i zrównoważony rozwój: globalny nr 1 w farmacji oraz nr 1 w Indiach we wszystkich sektorach w rankingach S&P Global ESG; nagroda ASSOCHAM Sustainable Pharmaceutical Excellence Award 2026; debiut w indeksach Dow Jones Best-in-Class World oraz Emerging Markets 2026; S&P Global Sustainability Yearbook 2026; zatwierdzenie celów emisyjnych przez SBTi; certyfikat LEED Platinum dla Pune Research Park; Sustainable Organization of the Year; środowiskowy Medal Honoru Mandideep od Premiera stanu Madhya Pradesh; tytuł World's Most Sustainable Companies 2026 wg TIME i Statista; certyfikacja Zero Waste to Landfill. Doskonałość operacyjna: Manufacturing Today Excellence in Technology 2026; Kinaxis 2026 Impact Award za łańcuch dostaw; Great Place To Work India's Best Employers Among Nation-Builders 2026; złote medale dla Tarapur, Jammu, Ankleshwar i CSN w konkursie National Awards for Manufacturing Competitiveness; certyfikaty ISO 14001 i ISO 45001 dla wszystkich 12 zakładów produkcyjnych w Indiach, centrum R&D i biura korporacyjnego; nagrody Pithampur CII 5S; nagroda za cyfryzację dla Tarapur. Orientacja na pacjenta: Lupin Diagnostics z tytułem Pathology Lab of the Year na ET Healthcare Awards 2026; wpisy do Asia Book of Records za obozy badania gęstości mineralnej kości oraz inicjatywę budowania świadomości astmy z udziałem ponad 8 500 lekarzy; Humrahi wyróżnione na CII WR Health Innovation Awards 2026; LupinLife Best Impact Creator in Healthcare; nagroda Lupin Digital Health na BW Healthcare Awards 2026.

Struktura Układu

Trzy równe kolumny z niebieskimi zakładkami nagłówkowymi (ESG & Sustainability Leadership, Operational & Organizational Excellence, Patient-Centric Healthcare Excellence), każda zawierająca gęstą listę punktowaną z markerami w kształcie rombu na jasnoszarym tle.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Układ tekstu w trzech kolumnach
  • •Dekoracyjne glify wypunktowania
  • •Niebieskie zakładki nagłówków
Strona 20
Slajd końcowy / kontaktowy

Dziękujemy

Treść

Slajd końcowy z kodami QR do Lupin.com i MadeInIndia.com, adresem siedziby w Santacruz (East), Mumbai, numerami telefonu i faksu oraz linkami do lupin.com, X, LinkedIn, Facebook i YouTube.

Struktura Układu

Tło z gradientem od zieleni do niebieskiego z dużym białym nagłówkiem „THANK YOU!” po lewej stronie, dwoma kodami QR, blokiem kontaktowym i listą ikon społecznościowych poniżej; duży konturowy rysunek kwiatu o pięciu płatkach po prawej stronie; logo w prawym górnym rogu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tło z gradientem
  • •Kody QR
  • •Ikony mediów społecznościowych
  • •Motyw konturowego kwiatu

Często Zadawane Pytania

Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.

Co obejmuje prezentacja wyników Lupin za Q2 FY27?

Jest to prezentacja inwestorska spółki Lupin Limited za kwartał zakończony 30 września 2026 r., datowana na 4 listopada 2026 r. Jej 20 slajdów obejmuje kluczowe wskaźniki wzrostu, wyniki regionalne (Indie, Ameryka Północna, EMEA, APAC, LATAM, ROW, API), przegląd działalności w USA i Indiach, badania i rozwój (R&D) oraz jakość, kwartalne trendy w R&D, nakłady inwestycyjne (capex) i dług netto, tabele P&L za Q2 i H1 FY27, przegląd firmy, cele zrównoważonego rozwoju, oceny ESG oraz nagrody.

Jakie były główne wyniki Lupin za Q2 FY27?

Zgodnie z prezentacją, sprzedaż netto wyniosła 77 855 mln INR (wzrost o 14,0% r/r); EBITDA wyniosła 19 574 mln INR przy marży 25,1% (spadek o 8,4% r/r); a zysk netto (po skorygowaniu o udział NCI) wyniósł 11 553 mln INR przy marży 14,8% (spadek o 21,8% r/r). W H1 FY27 sprzedaż netto wyniosła 160 028 mln INR, co oznacza wzrost o 23,1%.

Jakiego okresu dotyczy rok obrotowy FY27 dla spółki Lupin?

Lupin stosuje indyjski rok obrotowy, więc FY27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r. Q2 FY27 to okres od lipca do września 2026 r., a H1 FY27 to okres od kwietnia do września 2026 r.

Gdzie została złożona ta prezentacja i czy jest to oryginalny dokument?

Spółka Lupin (NSE: LUPIN, BSE: 500257) złożyła tę prezentację inwestorską na giełdach BSE i NSE w Indiach. Dostępny tutaj plik PDF to własna prezentacja firmy z usuniętym pismem przewodnim giełdy. Treść slajdów pozostaje bez zmian.

Jaka waluta i jednostki są używane w tej talii?

Większość danych podano w rupiach indyjskich, w milionach (INR mn), zgodnie z opisem na slajdach. Trend sprzedaży w USA na slajdzie 9 podano w mln USD, a przegląd firmy na slajdzie 15 podaje sprzedaż za FY26 na poziomie 3,2 miliarda USD oraz EBITDA na poziomie 922 mln USD przy kursie wymiany 88,47 INR za dolara amerykańskiego.

Jakie wyniki osiągnął biznes Lupin w USA w tym kwartale?

Sprzedaż w USA wyniosła 317 mln USD, co oznacza wzrost o 1% r/r i spadek o 13% kw/kw. Prezentacja przypisuje te wyniki kwartalne zwiększonej konkurencji i utracie wyłączności na kluczowe produkty, co zostało częściowo skompensowane przez popyt sezonowy. Lupin raportuje ok. 5,0% udziału w rynku leków generycznych (TRx), 3. miejsce pod względem liczby recept oraz portfolio ponad 45 produktów wstrzykiwalnych i ponad 30 produktów wziewnych.

Czy mogę pobrać tę prezentację inwestorską Lupin?

Tak. Oryginalny plik PDF jest dostępny do pobrania na tej stronie, a wszystkie 20 slajdów pokazano również jako obrazy z podsumowaniem strona po stronie. Możesz go wykorzystać do analizy wyników Lupin lub jako wzorzec projektowy dla własnej prezentacji wyników.

Czy mogę użyć tej talii jako szablonu dla własnej prezentacji wyników?

Układy slajdów świetnie sprawdzą się jako punkt odniesienia: karty KPI ze strzałkami wzrostu, siatki wyników regionalnych, wykresy pierścieniowe struktury przychodów, wykresy trendów z pięciu kwartałów i cieniowane tabele P&L. Możesz stworzyć podobną talię w 2Slides, opisując własne dane i treści. Branding i dane Lupin należą do Lupin Limited.

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Twórz Slajdy Światowej Klasy w Sekundach

Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.

2Slides logo

Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.

Podsumuj za pomocą AI

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Wszystkie usługi działają

Produkty

Funkcje

Galeria

Szablony

Integracje

Zasoby

Porównanie

© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.