Logo 2Slides
Preview

Prezentacja wyników K Line za H1 FY2026

20 slajdy

Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Japonii

Prezentacja wyników K Line za H1 FY2026: Wyniki Kawasaki Kisen Kaisha („K” LINE) za pierwszą połowę roku obrotowego kończącego się w marcu 2027 r. (FY2026 = kwiecień 2026 do marca 2027), z dnia 4 listopada 2026 r. Jest to japońskojęzyczna prezentacja (決算説明会資料) opublikowana w systemie TDnet Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Obejmuje przychody za H1 w wysokości 602,0 mld jenów (6 020 sto milionów jenów) i zysk zwyczajny w wysokości 118,3 mld jenów (1 183 sto milionów jenów), podniesioną prognozę zysku zwyczajnego na cały rok do 190,0 mld jenów (1 900 sto milionów jenów, +550 sto milionów jenów względem prognozy z sierpnia), wyniki segmentów towarów masowych, zasobów energetycznych i logistyki produktów (transportowce samochodów i żegluga kontenerowa ONE), skup akcji własnych o wartości 122,5 mld jenów oraz analizę otoczenia operacyjnego na Bliskim Wschodzie (Ormuz / Suez).

5 polubienia
0 pobrania

Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.

Szybka Nawigacja

Tagi

K Line
Kawasaki Kisen Kaisha
Prezentacja wyników „K” LINE
Japońska prezentacja inwestorska
決算説明会資料

Udostępnij slajdy

Opis

Główny Temat

Prezentacja wyników K Line za H1 FY2026: Wyniki Kawasaki Kisen Kaisha („K” LINE) za pierwszą połowę roku obrotowego kończącego się w marcu 2027 r. (FY2026 = kwiecień 2026 do marca 2027), z dnia 4 listopada 2026 r. Jest to japońskojęzyczna prezentacja (決算説明会資料) opublikowana w systemie TDnet Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Obejmuje przychody za H1 w wysokości 602,0 mld jenów (6 020 sto milionów jenów) i zysk zwyczajny w wysokości 118,3 mld jenów (1 183 sto milionów jenów), podniesioną prognozę zysku zwyczajnego na cały rok do 190,0 mld jenów (1 900 sto milionów jenów, +550 sto milionów jenów względem prognozy z sierpnia), wyniki segmentów towarów masowych, zasobów energetycznych i logistyki produktów (transportowce samochodów i żegluga kontenerowa ONE), skup akcji własnych o wartości 122,5 mld jenów oraz analizę otoczenia operacyjnego na Bliskim Wschodzie (Ormuz / Suez).

Kluczowe Korzyści

  • •Dwudziestostronicowa prezentacja wyników japońskiej spółki żeglugowej z każdym slajdem podsumowanym w języku polskim, w tym kluczowe dane w jenach
  • •Przejrzyste tabele wyników kwartalnych porównujące dane rzeczywiste za 1Q, 2Q i H1 z rokiem ubiegłym oraz prognozą z sierpnia
  • •Macierz segmentowa pokazująca przychody (górny wiersz) i zysk zwyczajny (dolny wiersz) dla każdego biznesu — format łatwy do ponownego wykorzystania
  • •Wykres kaskadowy łączący prognozę z sierpnia (1 350 sto milionów jenów) z prognozą z listopada (1 900 sto milionów jenów) z podziałem na biznes własny i kontenerowy
  • •Slajdy dotyczące polityki kapitałowej i zwrotów dla akcjonariuszy, pokazujące realizację celów planu średnioterminowego (operacyjne przepływy pieniężne 1,5 biliona jenów, ROIC 7%, PBR 1,0x+)
  • •Tabele w aneksie dotyczące założeń rynku czarterowego, wolumenów transportowców samochodów według tras, składu floty i dostaw nowych jednostek

Grupa Docelowa

  • •Inwestorzy i analitycy śledzący japońskie akcje żeglugowe (Kawasaki Kisen Kaisha, NYK, MOL) oraz Ocean Network Express (ONE)
  • •Analitycy branży morskiej i logistycznej śledzący rynki towarów masowych, tankowców, LNG, transportowców samochodów i kontenerowców
  • •Zespoły IR w japońskich spółkach giełdowych analizujące format 決算説明会資料
  • •Studenci finansów badający japońskie standardy ujawniania wyników i rewizji prognoz
  • •Projektanci prezentacji szukający gęstych, opartych na tabelach układów slajdów finansowych

Przypadki Użycia

  • •Analiza wyników K Line za H1 FY2026 i zrewidowanej prognozy na cały rok
  • •Tworzenie porównania prognoz japońskich spółek żeglugowych na rok FY2026
  • •Modelowanie wrażliwości na kurs jena (±1,2 mld jenów na każde 1 jen/$ w ciągu sześciu miesięcy) i ceny paliwa bunkrowego (±0,5 mld jenów na każde 10 $/MT)
  • •Badanie sposobu prezentacji wyników segmentowych, wykresów kaskadowych prognoz i zwrotów dla akcjonariuszy w jednej kompaktowej talii
  • •Wykorzystanie układów jako szablonu dla slajdów dotyczących wyników kwartalnych, rewizji prognoz lub polityki kapitałowej

Unikalne Propozycje Wartości

  • •Analiza slajd po slajdzie w języku polskim dla prezentacji, która została opublikowana wyłącznie po japońsku
  • •Pełne dane przepisane z tabel skonsolidowanych, segmentowych, prognoz i aneksów, a nie tylko ogólne podsumowanie nagłówków
  • •Analiza wpływu konfliktu na Bliskim Wschodzie w 2026 r., ograniczeń w cieśninie Ormuz i zmiany tras przez Przylądek Dobrej Nadziei na każdy segment żeglugi
  • •Przedstawienie konkretnej strategii alokacji kapitału: 44 429 tys. akcji / 122,5 mld jenów skupionych i umorzonych, roczna dywidenda 120 jenów, ponad 880 mld jenów łącznych zwrotów w planie średnioterminowym

Strony Slajdów (20)

Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.

Strona 1
Slajd tytułowy

Strona tytułowa: Materiały z konferencji dotyczącej wyników finansowych za Q2 FY2026

Treść

Strona tytułowa prezentacji wyników Kawasaki Kisen Kaisha za drugi kwartał roku fiskalnego 2026 (2026年度第2四半期 決算説明会資料), z datą 4 listopada 2026 r. i logo „K” LINE.

Struktura Układu

Okładka marki typu full-bleed: powiększony czerwony monogram „K” z szarymi ukośnymi kształtami po lewej stronie, tytuł i data wyrównane do prawej, logo w prawym dolnym rogu.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Gigantyczny czerwony monogram K
  • •Szare ukośne płaszczyzny
  • •Pogrubiony japoński tytuł
  • •Logo „K” LINE z nazwą firmy
Strona 2
Agenda

Spis treści

Treść

Agenda podzielona na cztery części: A. Podsumowanie wyników za Q2 FY2026 (A-1 wyniki skonsolidowane, A-2 wyniki segmentowe); B. Prognoza na cały rok FY2026 (B-1 wyniki skonsolidowane, B-2 według segmentów, B-3 zmiany względem prognozy z sierpnia 2026 r.); C. Status planu średnioterminowego (C-1 do C-2 polityka kapitałowa, C-3 do C-4 otoczenie biznesowe); Aneks zawierający indeksy rynkowe, wolumeny i wskaźniki ekspozycji.

Struktura Układu

Po lewej etykieta „目次” z czerwoną pionową linią podziału; w prawej kolumnie lista sekcji z czerwonymi kwadratowymi punktorami i wciętymi podpunktami na tle wyblakłego znaku wodnego K.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwona pionowa linia
  • •Czerwone kwadratowe punktory sekcji
  • •Wyblakły znak wodny K
  • •Litery i kody sekcji od A-1 do C-4
Strona 3
Przekładka sekcji

Sekcja A: Podsumowanie wyników za Q2 FY2026

Treść

Przekładka sekcji wprowadzająca do podsumowania wyników za drugi kwartał (pierwsze półrocze).

Struktura Układu

Biały slajd z grubym czerwonym pionowym paskiem obok dwuwierszowego, wyśrodkowanego nagłówka.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony pasek akcentujący
  • •Duży, pogrubiony nagłówek
  • •Logo w prawym górnym rogu
Strona 4
Tabela wyników finansowych

A-1: Skonsolidowane wyniki za Q2 FY2026

Treść

Przychody w H1 FY2026 wyniosły 602,0 mld jenów (6 020 億円; Q1 2 868, Q2 3 151), co oznacza wzrost o 1 014 sto milionów jenów r/r i o 275 sto milionów jenów powyżej sierpniowej prognozy wynoszącej 5 745 sto milionów jenów. Zysk operacyjny 512 sto milionów jenów (+82 r/r, +92 względem prognozy); zysk zwyczajny 1 183 sto milionów jenów (+587 r/r, +383 względem prognozy 800 sto milionów jenów), przy czym sam Q2 wyniósł 943 sto milionów jenów; zysk netto przypadający na właścicieli 1 245 sto milionów jenów (+558 r/r, +385 względem 860). Średni kurs wymiany 160,47 jenów/$ (wobec 146,18 jenów rok wcześniej), a cena paliwa bunkrowego 788 $/MT (wobec 547 $). Bilans na koniec Q2: kapitał własny 17 468 sto milionów jenów (−558 względem końca FY2025), zadłużenie oprocentowane 3 225 sto milionów jenów (+264), wskaźnik D/E 18,5% (+2,0 pkt), wskaźnik kapitału własnego 75,5% (−1,4 pkt); po uwzględnieniu pozabilansowych zobowiązań z tytułu czarteru w wysokości 5 500–6 500 sto milionów jenów wskaźnik kapitału własnego wynosi 59–61%. Czynniki wzrostu: zysk operacyjny wzrósł dzięki stabilnemu rynkowi ładunków masowych suchych mimo wyższych kosztów paliwa wynikających z sytuacji na Bliskim Wschodzie; zysk zwyczajny skoczył dzięki wyższym dochodom z wyceny metodą praw własności w ONE; zysk netto obejmuje zyski nadzwyczajne ze sprzedaży statków.

Struktura Układu

Góra: szeroka tabela skonsolidowanych wyników z ciemnoszarymi kolumnami dla 2026 r. (Q1, Q2, H1) i jasnoszarymi kolumnami porównawczymi (H1 FY2025, zmiana r/r, prognoza z sierpnia, zmiana względem prognozy). Dół po lewej: tabela kluczowych wskaźników finansowych; dół po prawej: trzy punkty dotyczące głównych czynników zmian r/r.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wielokolumnowa tabela wyników w jednostkach 100 milionów jenów (億円)
  • •Ciemne i jasnoszare nagłówki kolumn oddzielające wyniki rzeczywiste od porównawczych
  • •Tabela KPI bilansu
  • •Notacja trójkąta (△) dla wartości ujemnych
Strona 5
Tabela wyników segmentowych

A-2: Wyniki za Q2 FY2026 według segmentów

Treść

Przychody segmentowe / zysk zwyczajny za H1 (sto milionów jenów): Dry Bulk 1 895 / 160 (wobec 1 443 / 13 rok wcześniej; zysk +146); Energy Resources 602 / 48 (zysk −6 r/r); Product Logistics 3 515 / 981 (+407), z czego Car Carriers 2 200 / 153 (zysk −147 r/r) oraz Containerships 381 / 744 (+523, głównie dochód z udziałów w ONE; sam Q2 689); Inne 6 / 6; Korekty korporacyjne −12. Razem 6 020 / 1 183. W porównaniu z sierpniową prognozą zysk z kontenerowców był o 309 sto milionów jenów wyższy. Komentarz: rynki masowców capesize oraz jednostek średnich/małych pozostały stabilne dzięki aktywnemu popytowi i korzystnym kursom walut; w segmencie energii odnotowano silne rynki LPG i tankowców, ale utracono jednorazowy zysk z efektu podatkowego z poprzedniego roku; transportowce samochodowe ucierpiały z powodu niższego wykorzystania floty oraz wyższych kosztów paliwa i operacyjnych przez sytuację na Bliskim Wschodzie; stawki frachtowe w kontenerach wzrosły, gdyż sytuacja na Bliskim Wschodzie i kongestia w portach ograniczyły podaż. Dane za FY2025 zostały przekształcone zgodnie ze zmianą segmentacji z 2026 r.

Struktura Układu

Macierz segmentowa z dwoma wierszami na segment (górny: przychody, dolny: zysk zwyczajny) obejmująca Q1, Q2, H1, H1 poprzedniego roku, zmianę r/r, prognozę z sierpnia i odchylenie; poniżej cztery kolumny tekstu z komentarzem segmentowym.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Dwupoziomowe wiersze segmentów
  • •Wcięte podsegmenty dla transportowców samochodowych i kontenerowców
  • •Czterokolumnowy blok komentarza
  • •Przypis o przekształconych segmentach
Strona 6
Przekładka sekcji

Sekcja B: Prognoza na cały rok FY2026

Treść

Przekładka sekcji wprowadzająca prognozę na cały rok FY2026 (rok kończący się w marcu 2027 r.).

Struktura Układu

Biały slajd z czerwonym pionowym paskiem i dwuwierszowym nagłówkiem, spójny z pozostałymi przekładkami.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony pasek akcentujący
  • •Pogrubiony nagłówek
  • •Logo w prawym górnym rogu
Strona 7
Prognoza finansowa

B-1: Skonsolidowana prognoza na cały rok FY2026

Treść

Prognoza na cały rok (bez zmian względem zawiadomienia o rewizji z 23 października 2026 r.): przychody 11 700 sto milionów jenów (H2 5 680; +1 517 względem 10 183 w FY2025; +1 000 względem sierpniowej prognozy 10 700); zysk operacyjny 910 sto milionów jenów (+60 względem sierpnia); zysk zwyczajny 1 900 sto milionów jenów (H2 717; +809 r/r; +550 względem 1 350); zysk netto 1 900 sto milionów jenów (H2 655; +571 r/r; +550 względem 1 350). Podwyższenie prognozy wynika ze wzrostu zysków w segmencie ładunków masowych suchych oraz lepszej ekonomiki kontenerów dzięki wyższym krótkoterminowym stawkom frachtowym. Założenia: średnio 155,85 jenów/$ (H2 151,23 jenów), paliwo bunkrowe 805 $/MT (H2 821 $), normalizacja sytuacji w Cieśninie Ormuz pod koniec marca 2027 r. ze wznowieniem tranzytów od kwietnia 2027 r. oraz brak tranzytów przez Kanał Sueski w całym roku (kontynuacja tras wokół Przylądka Dobrej Nadziei; ONE planuje wznowienie tras przez Suez na niektórych liniach). Wrażliwość sześciomiesięczna: ±12 sto milionów jenów na każdy 1 jen/$ (wliczając dochód z ONE) oraz ±5,0 sto milionów jenów na każde 10 $/MT ceny paliwa. Zwroty dla akcjonariuszy: dywidenda za FY2026 w wysokości 120 jenów na akcję (60 jenów zaliczki i 60 jenów na koniec roku); skup akcji ogłoszony 29 maja 2026 r. został zakończony przy wolumenie 44 429 tys. akcji / 1 225 sto milionów jenów, a akcje zostały umorzone 2 października.

Struktura Układu

Szeroka tabela prognoz z kolumnami H1 i prognozą całoroczną wyróżnionymi na różowo, a następnie jednowierszowe zestawienie kluczowych czynników i dwa zaokrąglone pola: założenia i wrażliwość (po lewej, szara ramka) oraz zwroty dla akcjonariuszy (po prawej, czerwona ramka) z przyciskiem linku „Szczegóły: C-2”.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kolumny prognozy wyróżnione na różowo
  • •Zaokrąglone panele założeń i zwrotów
  • •Punkty dotyczące wrażliwości na kursy walut i ceny paliwa
  • •Przycisk odsyłacza do sekcji C-2
Strona 8
Tabela prognozy segmentowej

B-2: Prognoza na cały rok FY2026 według segmentów

Treść

Prognoza segmentowa na cały rok, przychody / zysk zwyczajny (sto milionów jenów): Ładunki masowe suche 3 625 / 320 (+205 r/r; +105 względem sierpnia); Zasoby energetyczne 1 125 / 60 (−47 r/r; −15 względem sierpnia); Logistyka produktów 6 940 / 1 565 (+657 r/r; +475 względem sierpnia), z czego transportowce samochodowe 4 405 / 330 (−181 r/r; −75 względem sierpnia) i kontenerowce 720 / 1 070 (+830 r/r; +540 względem sierpnia); Inne 10 / 0; Korekty korporacyjne −45. Razem 11 700 / 1 900. Komentarz: oczekuje się, że rynki ładunków masowych suchych będą powyżej poziomu z zeszłego roku dzięki solidnemu popytowi; sektor energetyczny odnotuje spadek z powodu braku zeszłorocznego jednorazowego zysku z efektu podatkowego; transportowce samochodowe mierzą się z dużym spadkiem zysku przez wyższe koszty paliwa i operacyjne, dlatego K Line zoptymalizuje flotę i poprawi rozmieszczenie jednostek; kontenery mają przynieść znacznie wyższe wyniki dzięki silnej pierwszej połowie roku, przy elastycznym zarządzaniu przez ONE w obliczu niepewności na Bliskim Wschodzie.

Struktura Układu

Taka sama dwupoziomowa macierz segmentów jak na slajdzie A-2, ale z kolumnami prognozy na drugą połowę roku (H2) i cały rok (wyróżnione na różowo) oraz wynikami za FY2025, zmianą r/r, prognozą z sierpnia i odchyleniem; poniżej cztery kolumny z komentarzem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Dwupoziomowe wiersze segmentów
  • •Różowe kolumny prognozy
  • •Pogrubione etykiety podsegmentów w komentarzu
  • •Przypis o przekształceniu danych
Strona 9
Wizualizacja danych (wykres kaskadowy)

B-3: Czynniki zmiany zysku w FY2026 w porównaniu z prognozą z sierpnia 2026 r.

Treść

Wykres kaskadowy (waterfall) zysku zwyczajnego za cały rok: od prognozy z sierpnia na poziomie 1 350 × 100 mln jenów (biznesy własne 820, biznes kontenerowy 530) do prognozy z listopada wynoszącej 1 900 sto milionów jenów (biznesy własne 830, biznes kontenerowy 1 070). Pierwsza połowa roku dodaje +383 (biznesy własne +74, kontenery +309); druga połowa dodaje +167 (biznesy własne −64, kontenery +231). H1: biznesy własne zyskały dzięki większej ilości ładunków o wysokiej marży w transportowcach samochodowych i stabilnym rynku masowym; kontenery wzrosły przez ograniczoną podaż podnoszącą stawki krótkoterminowe. H2: oczekuje się niższych wyników biznesów własnych przez koszty operacyjne transportowców samochodowych wynikające z utrzymujących się wysokich cen paliw, mimo stabilnego rynku masowego; kontenery mają być znacznie powyżej poprzedniej prognozy ze względu na wyższe stawki krótkoterminowe.

Struktura Układu

Wykres kaskadowy ze skumulowanymi kolumnami początkową i końcową (czerwony = biznesy własne, beżowy = biznes kontenerowy) oraz pływającymi szarymi/niebieskimi słupkami zmian, pogrupowanymi klamrami na H1 i H2; poniżej dwukolumnowe wyjaśnienie w punktach.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Skumulowane słupki początkowe/końcowe
  • •Pływające słupki przyrostu z oznaczeniami + i △
  • •Klamry H1/H2
  • •Komentarz z czerwonymi punktami
Strona 10
Przegroda sekcji

Sekcja C: Status i postępy średniookresowego planu zarządzania

Treść

Przegroda sekcji dotycząca aktualizacji postępów w realizacji średniookresowego planu zarządzania.

Struktura Układu

Biały slajd z czerwonym pionowym paskiem i nagłówkiem.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony pasek akcentujący
  • •Pogrubiony nagłówek
Strona 11
Schemat strategii

C-1: Postępy w polityce kapitałowej i zwiększanie wartości przedsiębiorstwa

Treść

Nagłówek: wzmocnienie zdolności do generowania zysków przy jednoczesnym zarządzaniu optymalną strukturą kapitałową i alokacją gotówki, równoważąc efektywność kapitałową z bezpieczeństwem finansowym. Zdolność do generowania zysków: przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w planie średniookresowym na poziomie 1,5 biliona jenów (bez zmian); zysk zwyczajny w ostatnim roku (FY2026) przewidywany na 1 900 sto milionów jenów (+550 względem sierpnia). Inwestycje: przepływy pieniężne z działalności inwestycyjnej w wysokości 6 100 sto milionów jenów w okresie planu, skoncentrowane na biznesach wzrostowych i inwestycjach środowiskowych nisko- i zeroemisyjnych. Optymalna struktura kapitałowa: celowanie w wskaźnik kapitału własnego (uwzględniający pozycje pozabilansowe) na poziomie około 50% w krótkim terminie. Zwroty dla akcjonariuszy: 8 800 sto milionów jenów lub więcej w okresie planu; dywidenda za FY2026 w wysokości 120 jenów na akcję; 44 429 tysięcy akcji / 1 225 sto milionów jenów odkupionych i w pełni umorzonych. Wartość przedsiębiorstwa: dążenie do ROE powyżej 15% w przyszłości i trwałego wskaźnika PBR na poziomie 1,0x lub wyższym; przejście na strukturę spółki z komitetem ds. nominacji 28 marca 2025 r. Panel boczny: ROIC 7% (szacunek na FY2026) i ulepszenia w zarządzaniu (segmentowe sprawozdania finansowe, zarządzanie wartością biznesu, zarządzanie inwestycjami).

Struktura Układu

Ciemny, zaokrąglony baner nagłówka; pięć ułożonych pionowo wierszy połączonych czerwonymi strzałkami w dół, każdy z szarym kafelkiem etykiety, niebieskoszarym kafelkiem KPI i tekstem punktowym; po prawej szary panel boczny dotyczący inicjatyw kontroli zarządczej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ciemny baner nagłówka
  • •Niebieskoszare kafelki KPI (1,5 biliona jenów, 6 100 sto milionów jenów, 8 800+ sto milionów jenów, PBR 1,0x)
  • •Czerwone łączniki w kształcie szewronów
  • •Ikony liniowe dla każdego wiersza
  • •Boczna karta ROIC 7%
Strona 12
Zwroty dla akcjonariuszy / polityka dywidendowa

C-2: Polityka zwrotów dla akcjonariuszy

Treść

Zgodnie z polityką normalizacji kapitału w kierunku wskaźnika kapitału własnego (z uwzględnieniem pozycji pozabilansowych) na poziomie około 50%, K Line odkupiła 44 429 tysięcy akcji za 1 225 sto milionów jenów (anulowane 2 października 2026 r.). Łączne zwroty w ramach planu średniookresowego planowane są na 8 800 sto milionów jenów lub więcej; dywidenda za FY2026 wynosi 120 jenów na akcję (60 jenów zaliczki, 60 jenów na koniec roku), bez zmian względem sierpnia. Wykres: faktyczne zwroty w latach FY2021–24 wyniosły 5 960 sto milionów jenów (skup akcji 3 120, dywidendy 2 840); FY2025 to 770 sto milionów jenów (120 jenów na akcję = 40 jenów podstawy + 80 jenów dywidendy dodatkowej); plan na FY2026 to 1 940 sto milionów jenów (dywidendy 710 sto milionów jenów przy 120 jenach na akcję plus 1 225 sto milionów jenów ze skupu akcji). Sumy zaokrąglono do pełnych stu milionów jenów. Polityka: po zabezpieczeniu niezbędnych inwestycji i stabilności finansowej, aktywne rozważanie zwrotów, w tym skupu akcji, dla kapitału powyżej odpowiedniego poziomu.

Struktura Układu

Ciemny baner u góry; lewa kolumna z głównymi danymi liczbowymi (łączne zwroty, dywidenda, skup akcji) i szarym polem polityki; po prawej wykres słupkowy skumulowany przedstawiający zwroty (wyniki vs plan) z legendą (dywidenda podstawowa, dywidenda dodatkowa, skup akcji i elastyczne zwroty dodatkowe) oraz tabela z sumami poniżej.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Skumulowane słupki dywidendy na akcję (40 jenów + 80 jenów)
  • •Różowy blok skupu akcji
  • •Wyróżniona na czerwono suma 8 800 sto milionów jenów
  • •Kafelki legendy
Strona 13
Macierz ryzyk i szans

C-3: Zmiany w otoczeniu biznesowym

Treść

Ryzyka geopolityczne, na czele z sytuacją na Bliskim Wschodzie, nadal obciążają gospodarkę światową, a polityka handlowa i energetyczna pozostają niepewne. Geopolityka: rywalizacja USA–Chiny oraz napięcia Rosja–Ukraina i na Bliskim Wschodzie pogłębiają fragmentację gospodarki; napięcia wokół cieśniny Ormuz zdestabilizowały łańcuchy dostaw energii; relacje Japonia–Chiny wymagają monitorowania; K Line priorytetyzuje bezpieczeństwo załogi, ładunku i statków podczas tranzytów przez Ormuz i zachowuje ostrożność w kwestii zakończenia omijania Kanału Sueskiego. Gospodarka światowa: niepewność polityczna, nastroje w USA/UE, spowolnienie w Chinach; ryzyko reorganizacji łańcuchów dostaw oraz inflacja napędzana płacami i cenami ropy. Energia i środowisko: nadzwyczajne posiedzenie MEPC IMO w październiku 2025 r. nie przyjęło poprawki do konwencji MARPOL, co opóźniło wprowadzenie globalnych przepisów; niepewna krajowa polityka w zakresie miksu energetycznego; nowe przepisy dotyczące CO2; niedobory energii i skoki cen; ryzyko spowolnienia dekarbonizacji, ale możliwe długoterminowe szanse. Odpowiedź: traktowanie dekarbonizacji jako szansy biznesowej, wykorzystanie trzech atutów (środowisko i technologia, bezpieczeństwo i jakość statków, DX) oraz przygotowanie reakcji na ryzyko.

Struktura Układu

Ciemny pasek nagłówkowy, poniżej macierz 3 kolumny na 2 wiersze (ryzyko geopolityczne, gospodarka światowa, polityka energetyczna i środowiskowa × otoczenie zewnętrzne, spodziewane ryzyka i szanse) z ikonami, czerwonym szewronem i wyróżnionym wierszem z odpowiedzią firmy.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Szare nagłówki kolumn z ikonami globu, wagi i recyklingu
  • •Przerywane linie siatki
  • •Czerwony szewron skierowany w dół
  • •Podsumowanie odpowiedzi w ramce
Strona 14
Tabela otoczenia branżowego

C-4: Otoczenie branży żeglugowej

Treść

Bliski Wschód: starcia militarne USA–Iran i działania odwetowe gwałtownie ograniczyły żeglugę przez cieśninę Ormuz i Bab el-Mandeb w obliczu ataków na statki handlowe. Ormuz: K Line stosuje się do zaleceń unikania tras i koordynuje działania z klientami; wpływ obejmuje wyższe koszty wynikające z kongestii, paliwa i ubezpieczenia od ryzyka wojennego, przy ograniczonym wpływie na ładunki masowe suche, przekierowaniu ładunków energii poza Bliski Wschód oraz pewnym wpływie na samochodowce i kontenery. Suez: wznowienie wymaga potwierdzonego bezpieczeństwa (ONE planuje powrót na niektóre trasy); przekierowanie pochłania około 1–2% podaży podaży masowców, około 4–5% podaży samochodowców i około 10% podaży kontenerowców; LNG jest chronione długoterminowymi kontraktami, a ponowne otwarcie mogłoby zwiększyć złomowanie starszych statków. Cła USA: 24 lipca USA ogłosiły nowe cła na mocy Section 301 dla 60 krajów i regionów, w tym Japonii i UE (zasadniczo 12,5% dla Japonii), przy czym towary z Section 232, takie jak stal, aluminium i auta, pozostają w dotychczasowym reżimie; usługi są reorganizowane. Środki USTR wobec statków powiązanych z Chinami: opłaty portowe wzajemnie odroczone o rok po rozmowach USA–Chiny z 30 października 2025 r., a USTR zaproponował przedłużenie zawieszenia o dwa miesiące do 9 stycznia 2027 r.; nowe zamówienia w chińskich stoczniach są rozpatrywane indywidualnie.

Struktura Układu

Ciemny pasek nagłówkowy; tabela z czerwonymi nagłówkami wierszy (Bliski Wschód, polityka celna USA, środki USTR dot. chińskich statków) i trzema szarymi nagłówkami kolumn (przegląd, odpowiedź firmy żeglugowej, wpływ na biznes), z różowymi pionowymi podetykietami dla Ormuz i Suez.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone bloki nagłówków wierszy
  • •Różowe pionowe podetykiety
  • •Pogrubione nazwy segmentów w kolumnie wpływu
  • •Ciemny pasek tytułowy
Strona 15
Rozdzielacz sekcji

Dodatek

Treść

Slajd rozdzielający wprowadzający aneks z danymi rynkowymi, wolumenami i informacjami o flocie.

Struktura Układu

Minimalistyczny slajd rozdzielający z czerwonym paskiem akcentującym i napisem Appendix.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony pasek akcentujący
  • •Jednowyrazowy nagłówek
Strona 16
Dodatek danych / założenia rynkowe

Dodatek: Wyniki rynkowe i założenia / Wskaźniki ekspozycji

Treść

Dzienne stawki czarterowe dla masowców suchych: średnia Capesize w FY2025 23 800 $ vs FY2026 1Q 39 800 $, 2Q 44 850 $, założenie na 3Q 41 000 $, 4Q 27 000 $, cały rok 38 150 $; Panamax 14 800 $ vs 18 850 $ w FY2026; Handymax 13 300 $ vs 17 150 $; Small Handy 12 750 $ vs 15 100 $ (zmiana bazy Capesize ze 180 tys. na 182 tys. dwt). Tankowce: VLCC (Bliski Wschód–Japonia) FY2025 110 150 $, FY2026 1Q 130 350 $, 2Q 336 350 $, założenie na H2 42 000 $, cały rok 137 700 $; Aframax 30 550 $ vs 34 150 $. Flota operacyjna: masowce suche 178 (koniec FY2024) → 163 (koniec FY2025) → 165 (wrzesień 2026); energia 83 → 92 → 89, w tym LNG 54. Sześciomiesięczna ekspozycja rynkowa: Capesize 12%, średnie/małe masowce 21%, rębkowce, VLCC, LPG i węglowce 0%.

Struktura Układu

Dwie szerokie tabele stawek kwartalnych (masowce suche, tankowce) z kolumnami FY2026 cieniowanymi na różowo, obok siebie tabela liczebności floty i tabela wskaźników ekspozycji.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Różowe kolumny FY2026
  • •Ciemne wiersze sumaryczne
  • •Tabela procentowa ekspozycji
  • •Przypis dotyczący bazy Capesize
Strona 17
Wizualizacja danych (wykres warstwowy skumulowany)

Dodatek: Wolumeny samochodowców według tras

Treść

Wolumeny samochodowców (w tysiącach jednostek): FY2025 łącznie 3 390 (eksport 1 549, import 197, handel między krajami trzecimi 893, wewnątrz Europy 751); FY2026 1Q 863 i 2Q 875 (wyniki), 3Q 899 i 4Q 887 (założenia), cały rok 3 524 (eksport 1 663, import 201, handel między krajami trzecimi 916, wewnątrz Europy 744). Wielkość floty rośnie z 99 do 100 jednostek. Skumulowany wykres warstwowy od FY2019 do FY2026 według tras (Japonia/Daleki Wschód–Ameryka Północna, –Europa, –inne, handel między krajami trzecimi, import, wewnątrz Europy) pokazuje dołek COVID na poziomie 44 (jednostka: 10 000) w 1Q FY2020 i ożywienie do około 89–90 w FY2026.

Struktura Układu

Tabela wolumenów kwartalnych na górze z różowymi kolumnami FY2026; poniżej pełnowymiarowy skumulowany wykres warstwowy z etykietami kwartalnymi i legendą tras.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Skumulowany wykres warstwowy w kolorach od czerwonego do szarego
  • •Etykiety danych przy każdym kwartale
  • •Różowe kolumny prognozy
  • •Legenda tras
Strona 18
Dane o flocie / operacyjne

Dodatek: Skład floty Grupy

Treść

Flota Grupy licząca 439 statków i 35,13 mln dwt na koniec września 2026 r. (215 własnych, 224 czarterowane) vs 440 statków i 34,76 mln dwt na koniec FY2025. Według segmentów: masowce suche 165 (20,84 mln dwt), zasoby energetyczne 96 (tankowce 12, LNG 54, węglowce 23, plus jednostki wiertnicze, FPSO, badawcze i do przewozu skroplonego CO2), samochodowce 99, kontenerowce 36, żegluga bliskiego zasięgu i przybrzeżna 42 oraz 1 bunkierka LNG. Liczba statków własnych obejmuje jednostki współwłasne, a czartery obejmują statki krótkoterminowe i spot.

Struktura Układu

Poziomy skumulowany wykres słupkowy porównujący dwie daty według segmentów, poniżej szczegółowa tabela liczby statków własnych, czarterowanych i łącznych oraz nośności (dwt) według typu statku.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Dwuwierszowy skumulowany wykres słupkowy
  • •Wiersze typów statków kodowane kolorami
  • •Kolumny statków własnych vs czarterowanych
  • •Przypisy dotyczące metodologii liczenia
Strona 19
Flota / dane operacyjne

Dodatek: Statki eksploatowane przez grupę / Harmonogram dostaw nowych jednostek

Treść

Statki eksploatowane według segmentów i typów: ładunki suche masowe 163 → 165 (Capesize 79, Panamax 38, Handymax 32, Small Handy 10, do przewozu rębki 6); zasoby energetyczne 99 → 96 (VLCC 5, Aframax 2, LPG 5, LNG 54, węglowce 23, inne); logistyka produktów 177 (samochodowce 99, w tym 30 klasy 7 000 jednostek; kontenerowce 36, w tym 12 o pojemności 14 000 TEU; żegluga bliskiego zasięgu i przybrzeżna 42); łącznie 440 → 439. Dostawy nowych jednostek: 16 w 2026 r., 16 w 2027 r. i 15 w 2028 r., w tym masowce Capesize (1 / 4 / 8), gazowce LNG (8 / 5 / –), samochodowce o pojemności 7 000 jednostek (– / 3 / 1) oraz statek do przewozu skroplonego CO2 w 2028 r.

Struktura Układu

Po lewej: wysoka tabela z czerwonym nagłówkiem i różowymi blokami segmentów wymieniająca typy statków dla dwóch dat; po prawej: kompaktowa siatka dostaw nowych jednostek według lat z szarym wierszem sumy.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone nagłówki tabel
  • •Różowe cieniowanie segmentów
  • •Siatka dostaw według lat
  • •Szare wiersze sum częściowych
Strona 20
Zastrzeżenia prawne / zakończenie

Zastrzeżenia prawne i stwierdzenia dotyczące przyszłości

Treść

Zastrzeżenie: materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi oferty kupna ani sprzedaży akcji; decyzje inwestycyjne podejmowane są na własne ryzyko inwestora. Stwierdzenia dotyczące przyszłości opierają się na aktualnie dostępnych informacjach i mogą ulec zmianie wraz z sytuacją gospodarczą, podażą i popytem w żegludze, cenami paliw oraz kursami walut.

Struktura Układu

Slajd wyłącznie tekstowy z dwoma nagłówkami w nawiasach i krótkimi akapitami.

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Nagłówki sekcji w nawiasach
  • •Akapity tekstu ciągłego

Często Zadawane Pytania

Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.

W jakim języku jest ta prezentacja K Line i gdzie została opublikowana?

Oryginał to japońskojęzyczna prezentacja z wynikami (決算説明会資料) firmy Kawasaki Kisen Kaisha („K” LINE), opublikowana 4 listopada 2026 r. za pośrednictwem TDnet, systemu terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Podsumowania slajdów na tej stronie są napisane w języku polskim i zachowują kwoty w jenach oraz własną jednostkę firmy, 億円 (sto milionów jenów).

Jaki okres obejmuje rok obrotowy FY2026 w K Line?

FY2026 to rok obrotowy K Line kończący się 31 marca 2027 r., więc trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r. Ta prezentacja raportuje drugi kwartał, czyli pierwszą połowę roku (H1) od kwietnia do września 2026 r., oraz prognozę na cały rok.

Jakie były kluczowe wyniki K Line za H1 FY2026?

Przychody wyniosły 6 020 sto milionów jenów (602,0 mld jenów) (około 602 mld jenów), zysk operacyjny 512 sto milionów jenów (51,2 mld jenów), zysk zwyczajny 1 183 sto milionów jenów (118,3 mld jenów), a zysk netto przypadający na właścicieli 1 245 sto milionów jenów (124,5 mld jenów). Zysk zwyczajny był o 587 sto milionów jenów wyższy niż rok wcześniej, głównie dzięki wyższym dochodom z metody praw własności ze wspólnego przedsięwzięcia kontenerowego ONE oraz stabilnemu rynkowi towarów masowych (dry bulk).

Jak K Line zmieniło swoją prognozę na cały rok?

Prognozy zysku zwyczajnego i zysku netto na cały rok zostały podniesione do 1 900 sto milionów jenów (190,0 mld jenów), czyli o 550 sto milionów jenów powyżej prognozy z sierpnia 2026 r., a przychody do 11 700 sto milionów jenów (1 170,0 mld jenów). Prognoza została po raz pierwszy zrewidowana 23 października 2026 r. i pozostaje niezmieniona w tej prezentacji. Wykres kaskadowy na stronie 9 przypisuje +540 sto milionów jenów działalności kontenerowej i +10 sto milionów jenów własnym biznesom K Line.

Jakie zwroty dla akcjonariuszy ogłoszono w prezentacji?

Roczna dywidenda za FY2026 w wysokości 120 jenów na akcję (60 jenów zaliczki i 60 jenów na koniec roku), zakończenie skupu 44 429 tys. akcji o wartości 1 225 sto milionów jenów z umorzeniem akcji w dniu 2 października 2026 r. oraz łączne zwroty dla akcjonariuszy w wysokości 8 800 sto milionów jenów lub więcej w okresie planu średnioterminowego.

Jak sytuacja na Bliskim Wschodzie wpływa na działalność K Line?

Prezentacja wskazuje, że ograniczenia w cieśninie Ormuz i przekierowanie tras przez Przylądek Dobrej Nadziei podnoszą koszty paliwa, ubezpieczenia i kongestii. Najbardziej dotknięte są transportowce samochodów, podczas gdy kontenerowce zyskują na ograniczonej przepustowości i wyższych stawkach krótkoterminowych. Zmiana tras pochłania około 1–2% podaży w transporcie masowym, 4–5% w transporcie samochodów i około 10% w transporcie kontenerowym. Prognoza zakłada normalizację sytuacji w Ormuz pod koniec marca 2027 r. i brak tranzytu przez Kanał Sueski w ciągu roku.

Czy mogę pobrać tę prezentację i wykorzystać jej układy?

Tak. Plik PDF oryginalnej japońskiej prezentacji można pobrać z tej strony. Jej układy, w tym dwupoziomowe tabele segmentowe, wykresy kaskadowe prognoz, ramy polityki kapitałowej i wykres zwrotów dla akcjonariuszy, stanowią przydatne punkty odniesienia przy tworzeniu własnych slajdów wynikowych lub IR.

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Twórz Slajdy Światowej Klasy w Sekundach

Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.

2Slides logo

Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.

Podsumuj za pomocą AI

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Wszystkie usługi działają

Produkty

Funkcje

Galeria

Szablony

Integracje

Zasoby

Porównanie

© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.