
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów
Prezentacja wyników Fortis za Q3 2026: 40-slajdowa talia z konferencji wynikowej Fortis Inc. (NYSE/TSX: FTS) z 3 listopada 2026 r., złożona w SEC jako załącznik do Form 6-K. Fortis to kanadyjski holding z regulowanego sektora elektroenergetycznego i gazowego. O ile nie zaznaczono inaczej, kwoty podano w dolarach kanadyjskich (C$); kwoty w dolarach amerykańskich oznaczono jako US$. Prezentacja raportuje skorygowany EPS za Q3 2026 na poziomie 0,92 C$ (wobec 0,87 C$ w Q3 2025), skorygowany EPS od początku roku w wysokości 2,69 C$, wydatki kapitałowe do września na poziomie 4,2 mld C$ oraz podniesioną roczną prognozę inwestycji do 6,0 mld C$. Dokument przedstawia również nowy plan kapitałowy o wartości 32,2 mld C$ na lata 2027–2031 (największy w historii spółki), który ma zapewnić 7,5-procentowy wzrost bazy taryfowej do poziomu 63,9 mld C$ w ciągu pięciu lat, oraz przedłuża prognozę wzrostu dywidendy o 4–6% rocznie do 2031 roku po 4-procentowej podwyżce w Q4, co stanowi 53. rok nieprzerwanych wzrostów.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Fortis za Q3 2026: 40-slajdowa talia z konferencji wynikowej Fortis Inc. (NYSE/TSX: FTS) z 3 listopada 2026 r., złożona w SEC jako załącznik do Form 6-K. Fortis to kanadyjski holding z regulowanego sektora elektroenergetycznego i gazowego. O ile nie zaznaczono inaczej, kwoty podano w dolarach kanadyjskich (C$); kwoty w dolarach amerykańskich oznaczono jako US$. Prezentacja raportuje skorygowany EPS za Q3 2026 na poziomie 0,92 C$ (wobec 0,87 C$ w Q3 2025), skorygowany EPS od początku roku w wysokości 2,69 C$, wydatki kapitałowe do września na poziomie 4,2 mld C$ oraz podniesioną roczną prognozę inwestycji do 6,0 mld C$. Dokument przedstawia również nowy plan kapitałowy o wartości 32,2 mld C$ na lata 2027–2031 (największy w historii spółki), który ma zapewnić 7,5-procentowy wzrost bazy taryfowej do poziomu 63,9 mld C$ w ciągu pięciu lat, oraz przedłuża prognozę wzrostu dywidendy o 4–6% rocznie do 2031 roku po 4-procentowej podwyżce w Q4, co stanowi 53. rok nieprzerwanych wzrostów.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy z napisem „Fortis Inc. Q3 2026 Earnings Conference Call”, datowany na 3 listopada 2026 r.
Baner ze zdjęciem na całą szerokość w górnych dwóch trzecich slajdu, poniżej zakrzywiony biały pas z logo Fortis, tytułem i datą.
Zastrzeżenie prawne (disclaimer) dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość zgodnie z kanadyjskim prawem papierów wartościowych oraz amerykańską ustawą Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Wymienia poruszane tematy (wydatki kapitałowe na rok 2026 i lata 2027–2031, prognozy bazy taryfowej, prognozy dywidend do 2031 r., projekty MISO LRTP, Tilbury LNG, IRP firmy TEP, wycofanie z węgla do 2032 r., program ATM i terminy zapadalności długu) wraz z kluczowymi założeniami i ryzykami. Stwierdza, że wszystkie informacje finansowe są podane w dolarach kanadyjskich, chyba że określono inaczej, a kwoty planu kapitałowego i bazy taryfowej w dolarach amerykańskich są przeliczane według prognozowanego kursu USD:CAD wynoszącego 1,35 dla lat 2027–2031.
Pojedynczy, gęsty blok tekstu pod tytułem, z dwiema pogrubionymi uwagami na dole dotyczącymi waluty i założonego kursu wymiany.
Przedstawienie osób prowadzących telekonferencję: David Hutchens, President i Chief Executive Officer, oraz Jocelyn Perry, EVP i Chief Financial Officer w Fortis Inc.
Baner ze zdjęciem w stylu okładki, z dwoma okrągłymi portretami nachodzącymi na krzywiznę oraz nazwiskami i stanowiskami poniżej.
Siedem kluczowych punktów: bezpieczeństwo i niezawodność w górnym kwartylu w porównaniu z konkurencją z branży; wydatki kapitałowe w wysokości 4,2 mld CAD do września (YTD), przy podniesieniu rocznej prognozy z 5,6 mld CAD do 6,0 mld CAD; rzeczywisty i skorygowany EPS za Q3 2026 na poziomie 0,92 CAD wobec skorygowanego EPS 0,87 CAD w Q3 2025; nowy plan kapitałowy na lata 2027–2031 o wartości 32,2 mld CAD, największy w historii Fortis; otrzymanie zgody środowiskowej dla zbiornika magazynowego Tilbury LNG i rozbudowy fazy 2 w Kolumbii Brytyjskiej; przyznanie ITC konkurencyjnego projektu w stanie Iowa; oraz 4% wzrost dywidendy w Q4, co oznacza 53. rok z rzędu wzrostu wypłacanych dywidend.
Pionowa klamra osi czasu po lewej stronie z siedmioma parami nagłówków (kolor morski) i podtytułów (szary); dekoracyjne zdjęcie rurociągu na prawej krawędzi.
Dwa mostki EPS. Trzeci kwartał: rzeczywisty EPS za Q3 2025 wynoszący 0,81 CAD, plus 0,06 CAD z tytułu zbycia FortisTCI, daje skorygowany EPS za Q3 2025 na poziomie 0,87 CAD, wobec 0,92 CAD rzeczywistego i skorygowanego EPS za Q3 2026 (wzrost o 0,05 CAD). Od początku roku: rzeczywisty EPS YTD 2025 wynoszący 2,57 CAD, plus 0,06 CAD za FortisTCI, daje skorygowany wynik 2,63 CAD, wobec 2,69 CAD rzeczywistego i skorygowanego wyniku YTD 2026 (wzrost o 0,06 CAD). Uwaga: skorygowany EPS jest miarą Non-U.S. GAAP uzgodnioną na slajdzie 26.
Dwa mostki słupkowe obok siebie, rozdzielone pionową linią, każdy z wyróżnieniem (callout) nad końcowym słupkiem.
Wykres kaskadowy od skorygowanego podstawowego EPS za Q3 2025 (0,87 CAD) do Q3 2026 (0,92 CAD): Przesył w USA (ITC) +0,03 CAD, Energetyka i Gaz w USA (UNS Energy i Central Hudson) +0,02 CAD, Energetyka i Gaz w zachodniej Kanadzie +0,02 CAD, Pozostała Energetyka -0,01 CAD, Korporacyjne i inne -0,01 CAD, Różnice kursowe +0,01 CAD (średni kurs 1,40 vs 1,38) oraz Średnia ważona liczba akcji -0,01 CAD. Wyróżnienie informuje, że EPS za Q3 2026 odzwierciedla rozwodnienie o 0,02 CAD wynikające ze zbycia aktywów w 2025 r. (sprzedaż zakładu energetycznego na Turks i Caicos we wrześniu 2025 r.; sprzedaż inwestycji w Belize w październiku 2025 r.).
Wykres kaskadowy na całą szerokość z dymkiem wyróżnienia w prawym górnym rogu, centralnym banerem w kształcie strzałki podsumowującym wzrost oraz przypisami.
Kaskada YTD od 2,63 CAD do 2,69 CAD: Przesył w USA (ITC) +0,07 CAD, Energetyka i Gaz w zachodniej Kanadzie +0,07 CAD, Energetyka i Gaz w USA +0,03 CAD, Pozostała Energetyka -0,01 CAD, Korporacyjne i inne -0,03 CAD, Różnice kursowe -0,03 CAD (średni kurs 1,38 vs 1,40, plus zyski kursowe z 2025 r. na krótkoterminowych zobowiązaniach w dolarach amerykańskich) oraz Średnia ważona liczba akcji -0,04 CAD. Wynik YTD odzwierciedla rozwodnienie o 0,05 CAD wynikające ze zbycia aktywów w 2025 r.
Ten sam szablon kaskady co na poprzednim slajdzie, z dymkiem wyróżnienia i przypisami.
Cztery kwestie regulacyjne. Zachęty przesyłowe ITC: uzupełniający NOPR FERC z 2021 r. proponujący wyeliminowanie dodatku 50 pb do ROE dla RTO pozostaje otwarty, a termin i wynik są nieznane. Wniosek o taryfę ogólną TEP: w październiku 2026 r. sędzia prawa administracyjnego (ALJ) w ACC wydał zalecaną opinię i nakaz z dopuszczalnym ROE na poziomie 9,65%, wskaźnikiem kapitału własnego 55,5%, formułą mechanizmu korekty stawek z pasmem +/-50 pb, korektami po roku testowym i odroczeniem kosztów Roadrunner Reserve II; nowe stawki są proponowane od 1 grudnia 2026 r., a decyzja ACC spodziewana jest w listopadzie 2026 r. Trzeci okres PBR FortisAlberta: Sąd Apelacyjny Alberty oddalił apelację w Q3 2026 r. Badanie amortyzacji FortisAlberta: AUC zatwierdziło ugodę skutkującą wyrównaniem (true-up) w wysokości 130 mln CAD, które ma zostać zwrócone klientom w ciągu wielu lat, bez przewidywanego wpływu na zyski.
Cztery równe jasnoniebieskie karty, każda zwieńczona logo spółki zależnej (ITC, UNS Energy, FortisAlberta x2), morskim nagłówkiem i wypunktowaniami.
Trzy kluczowe wskaźniki: nakłady inwestycyjne w wysokości 32,2 mld CAD na lata 2027–2031, co oznacza wzrost o 3,4 mld CAD względem poprzedniego planu; 5-letni CAGR bazy taryfowej na poziomie 7,5% (wzrost o 50 pb); oraz prognoza (guidance) rocznego wzrostu dywidendy o 4–6% przedłużona do 2031 r., z 4% wzrostem dywidendy w Q4 2026.
Szeroki pas zdjęcia przedstawiający pracowników w terenie, z trzema okrągłymi ikonami nakładającymi się na trzy białe karty KPI poniżej.
Pięcioletni plan kapitałowy rośnie o 12%, z 28,8 mld CAD (plan 2026–2030) do 32,2 mld CAD (plan 2027–2031), co stanowi wzrost o 3,4 mld CAD. Główne czynniki wzrostu: ITC +1,7 mld CAD (projekty MISO LRTP Tranche 2.1, podstawowa niezawodność i połączenia międzysystemowe), FortisBC +1,0 mld CAD (Tilbury Phase 1B, rozbudowa zbiornika magazynowego Tilbury LNG i projekty niezawodnościowe) oraz inne regulowane przedsiębiorstwa użyteczności publicznej +0,7 mld CAD (FortisAlberta, Central Hudson i Newfoundland Power). Nakłady inwestycyjne w dolarach amerykańskich przeliczono po kursie 1,35.
Dwusłupkowy wykres porównawczy po lewej stronie; trzy rzędy miniatur zdjęć z opisami czynników wzrostu po prawej.
Plan o wartości 32,2 mld CAD na lata 2027–2031 dzieli się na: Przesył 47%, Dystrybucję 29%, LNG i gazy odnawialne 7%, Wytwarzanie 6%, IT 6% oraz Pozostałe 5%. Skonsolidowana baza taryfowa rośnie z 45,3 mld CAD (2026F) do odpowiednio 48,2 mld, 52,4 mld, 55,8 mld, 58,9 mld i 63,9 mld CAD (2031F), co daje 7,5% 5-letni CAGR i 7,7% 3-letni CAGR. Kapitał jest w 100% regulowany, z podziałem geograficznym: 62% USA, 36% Kanada i 2% Kajmany.
Wykres pierścieniowy po lewej, wykres słupkowy bazy taryfowej w centrum oraz pasek boczny ze statystykami regulacyjnymi i geograficznymi nad zdjęciem urządzeń sieciowych.
Projekt Marshalltown-Lehigh-Sub T-Montezuma-East Adair (MARS) (MISO Tranche 2.1, nr 38 i 39) został przyznany ITC. Znajduje się on głównie na obecnym obszarze działalności ITC Midwest i obejmuje dwie nowe linie 345 kV oraz dwie nowe linie 765 kV (łącznie około 300 mil). Przewidywane daty oddania do użytku to lata 2029–2034, a szacowany całkowity koszt wynosi około 1 mld USD, z czego około 0,5 mld USD uwzględniono w planie kapitałowym na lata 2027–2031.
Mapa obszaru obsługi w stanie Iowa z liniami tras po lewej; ramka z faktami o projekcie z morskim nagłówkiem po prawej.
Plan kapitałowy ITC na lata 2027–2031 wynosi 11,6 mld CAD: Inwestycje w infrastrukturę 45%, MISO Long Range Transmission Plan 28%, Połączenia międzysystemowe 22% oraz IT, ogólne i inne 5%. Baza taryfowa rośnie z 14,8 mld CAD (2026F) do 21,9 mld CAD (2031F), co stanowi CAGR na poziomie 8,6%. Możliwości wykraczające poza plan: projekty ROFR w ramach MISO LRTP Tranche 2.1 w Michigan/Minnesocie oraz modernizacje systemu w Iowa (2,9–3,4 mld USD), projekt MARS (0,5 mld USD), przyłącza klientów reprezentujące ponad 10 000 MW potencjalnego wzrostu obciążenia (głównie centra danych) oraz około 32 GW wniosków o duże obciążenia analizowanych w ramach MTEP26.
Szablon jednostki biznesowej: pierścień kapitałowy, dwusłupkowy wykres bazy taryfowej i pasek boczny „Możliwości wykraczające poza plan” nad zdjęciem słupa elektroenergetycznego.
Plan kapitałowy UNS Energy na lata 2027–2031 wynosi 5,6 mld CAD: Infrastruktura przesyłowa 38%, Infrastruktura dystrybucyjna 30%, Zasoby energetyczne 21% oraz IT, ogólne i inne 11%. Baza taryfowa rośnie z 9,1 mld CAD (2026F) do 12,7 mld CAD (2031F), co stanowi CAGR na poziomie 7,4%. Możliwości wykraczające poza plan: wzrost obciążenia ze strony centrów danych, produkcji i górnictwa, gdzie 800 MW nowej generacji może wymagać do 1,5 mld USD; możliwości wynikające z bazowego scenariusza IRP w TEP i UNSE do 1,6 mld USD, zależnie od RFP; oraz przesył regulowany przez FERC.
Ten sam szablon jednostki biznesowej ze zdjęciem paneli słonecznych na pasku bocznym.
Harmonogram bazowego scenariusza IRP dla TEP: 160 MW w 2027 r. (80 MW fotowoltaika + 80 MW magazynowanie), 400 MW w 2029 r. (200 MW fotowoltaika + 200 MW magazynowanie), 730 MW w 2030 r. (konwersja na gaz w Springerville), 300 MW w 2031 r. (nowy cykl kombinowany) oraz 800 MW w latach 2034–2041 (400 MW fotowoltaika + 400 MW magazynowanie). Odejście od węgla obejmuje konwersję bloków 1 i 2 w Springerville (793 MW) na gaz ziemny oraz wycofanie się z Four Corners (110 MW). Bazowy scenariusz IRP dla UNS Electric: 280 MW w 2028 r. (140 MW fotowoltaika + 140 MW magazynowanie), 196 MW generacji gazowej w 2030 r., 125 MW generacji gazowej w 2031 r. oraz 100 MW w latach 2034–2041 (50 MW fotowoltaika + 50 MW magazynowanie). Średni koszt systemowy TEP na kWh wynosi 15,52 centów USD (scenariusz bazowy), 15,76 (czysta energia), 14,31 (wysoki wzrost) i 15,19 (wysoki wzrost, czysta energia). Fortis jest na drodze do osiągnięcia miksu wytwórczego wolnego od węgla do 2032 r. Scenariusz bazowy TEP zakłada średni roczny wzrost sprzedaży detalicznej o 5,7%, z możliwościami RFP do około 1,3 mld USD (TEP) i około 0,3 mld USD (UNSE).
Dwie poziome osie czasu ze strzałkami i okrągłymi ikonami elektrowni (TEP powyżej, UNS Electric poniżej), legenda oraz wykres słupkowy scenariuszy kosztów systemowych z punktami oznaczonymi fajką na pasku bocznym.
Plan kapitałowy FortisBC na lata 2027–2031 wynosi 6,0 mld CAD: Niezawodność i integralność 40%, Projekty LNG i gazy odnawialne 40%, IT, ogólne i inne 13% oraz Projekt AMI 7%. Baza taryfowa rośnie z 8,7 mld CAD (2026F) do 12,8 mld CAD (2031F), co stanowi CAGR na poziomie 7,9%. Możliwości wykraczające poza plan: rozbudowa Tilbury LNG (Tilbury 1B, zbiornik magazynowy LNG oraz faza 2 rozbudowy Tilbury LNG o wartości 2–4 mld CAD), rozbudowa regionalnego rurociągu przesyłowego oraz wzrost liczby klientów i obciążenia na obszarze sieci elektroenergetycznej Okanagan.
Szablon jednostki biznesowej ze zdjęciem lotniczym obiektu Tilbury LNG na pasku bocznym.
Tabela w mld CAD. Tilbury Faza 1A: koszt całkowity 0,5, oddanie do użytku 2018. Faza 1B / Nabrzeże morskie: 0,2 przed 2027, 1,1 w latach 2027-2031, 0,4 po 2031, łącznie 1,7, oddanie do użytku 2031 (szacowane wydatki w cyklu życia projektu 1,8 mld CAD z uwzględnieniem AFUDC). Rozbudowa zbiornika magazynowego LNG: 0,1 / 0,8 / 0,2, łącznie 1,1, oddanie do użytku 2031. Faza 2 rozbudowy LNG: do ustalenia, łącznie 2,0-4,0, po 2031. Łączny potencjał Tilbury LNG: 0,3 / 1,9 / 0,6, łącznie 5,3-7,3 mld CAD. Opisane zdjęcie lotnicze pokazuje status każdego komponentu: Faza 1A zakończona; Faza 1B zatwierdzona przez OIC (zależnie od pozwoleń); zbiornik magazynowy zatwierdzony; nabrzeże morskie zatwierdzone; Faza 2 otrzymała decyzję środowiskową (zależnie od FID i pozwoleń).
Tabela danych z kolorowymi obramowaniami po lewej stronie, dopasowana do kolorowych stref na opisanym zdjęciu lotniczym terenu po prawej.
Lista możliwości wzrostu poza planem bazowym. ITC: LRTP Tranche 2.1, projekt MARS, przyłącza odbiorców oraz przyszłe projekty MISO LRTP/MTEP i SPP ITP. UNS Energy: wzrost obciążenia TEP (centra danych i inne duże obciążenia), inwestycje IRP i przesył. FortisBC: Tilbury Faza 1B, Faza 2 rozbudowy LNG, przesył regionalny oraz wzrost liczby odbiorców i obciążenia. Inne: kanadyjskie projekty o znaczeniu państwowym, elektryfikacja i przyłącza odbiorców oraz przesył regionalny. Mapa pokazuje działalność Fortis w Kolumbii Brytyjskiej, Albercie, Ontario, Wyspie Księcia Edwarda, Nowej Fundlandii i Labradorze, Nowym Jorku, Michigan, Minnesocie, Wisconsin, Iowa, Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomie, Arizonie i na Kajmanach.
Ułożone pionowo panele tekstowe po lewej; mapa Ameryki Północnej z punktami lokalizacji po prawej.
Cztery inicjatywy na rzecz przystępności cenowej. Central Hudson dąży do zerowego wzrostu O&M względem decyzji taryfowej z 2025 r. W ITC Midwest oczekuje się, że stawki za przesył sieciowy spadną o około 20% do końca dekady względem poziomu z 2026 r. dzięki wzrostowi obciążenia centrów danych, przy czym 13-procentowa redukcja jest już uwzględniona w prognozowanej stawce na 2027 r.; w TEP nowe centrum danych wymagające około 300 MW posiada zatwierdzoną umowę ESA, która ma przynieść typowemu odbiorcy indywidualnemu oszczędności rzędu 13 USD miesięcznie. Konwersja dwóch bloków węglowych Springerville na gaz ziemny w TEP kosztuje około 10% kosztów budowy nowej generacji gazowej. W FortisBC sprzedaż paliwa morskiego Tilbury LNG zapewniła korzyść taryfową na poziomie około 1,5% od 2024 r., a rurociąg Eagle Mountain ma przynieść dalszą korzyść taryfową w wysokości około 1,5%.
Cztery białe karty w jasnej ramce, każda z okrągłym zdjęciem, turkusowym nagłówkiem, hasłem pisanym kursywą i tekstem głównym.
Finansowanie pięcioletniego planu o wartości 32,2 mld CAD: środki pieniężne z działalności operacyjnej 57%, dług netto 32% i kapitał własny 11%. Oczekuje się, że struktura kapitałowa pozostanie spójna. Finansowanie kapitałem własnym pochodzi głównie z DRIP (zakładany udział około 37%), a także z programów opcji na akcje i pracowniczych (około 250 mln CAD) oraz programu ATM (około 250 mln CAD). W Q3 2026 Fortis wyemitował dług hybrydowy o wartości 1 mld USD na spłatę zapadającego długu korporacyjnego oraz 260 mln CAD kapitału własnego w ramach ATM. W obecnym programie ATM pozostaje około 240 mln CAD; Fortis planuje złożyć nowy prospekt emisyjny po wygaśnięciu obecnego w styczniu 2027 r. i ponownie ustanowić program ATM o wartości 500 mln CAD. Plan finansowania wspiera istniejące ratingi kredytowe na poziomie inwestycyjnym.
Wykres pierścieniowy źródeł finansowania po lewej i panel punktowy „Plan finansowania kapitałem własnym” po prawej, wraz z przypisami.
Średnia prognozowana relacja S&P FFO/Dług na lata 2027-2031 wynosi 12,3% przy progu >12,0%, a dźwignia Fitch FFO wynosi 5,9x przy progu <6,2x. Ratingi kredytowe: S&P A- (rating emitenta; dług niezabezpieczony z ratingiem BBB+), Fitch BBB+ i Morningstar DBRS A (low), wszystkie z perspektywą stabilną, potwierdzone w Q2 2026. Kluczowe atuty kredytowe: silny profil ryzyka biznesowego, 100% działalności regulowanej ze stabilnymi i przewidywalnymi przepływami pieniężnymi, zróżnicowanie geograficzne i regulacyjne oraz konstruktywne ramy regulacyjne.
Dwa wykresy wskaźników z pojedynczymi słupkami i przerywanymi liniami progowymi po lewej; pola ratingowe i siatka czterech komórek z atutami kredytowymi po prawej.
Prezentuje 4-procentowy wzrost dywidendy w Q4 2026, 53 lata nieprzerwanych wzrostów wypłacanych dywidend oraz wytyczne dotyczące rocznego wzrostu dywidendy o 4-6% do 2031 roku. Wykres słupkowy śledzi roczne wypłacone dywidendy od 1973 do prognozowanego 2026 r.; wartości poszczególnych słupków nie są opisane.
Pasek zdjęć po lewej; trzy rzędy z ikonami i statystykami nad długim, rosnącym wykresem słupkowym po prawej.
Teza inwestycyjna podzielona na dwie części. Zrównoważony wzrost (koncentracja na realizacji): silny wzrost bazy taryfowej, solidny portfel projektów przesyłowych, przejrzysty plan finansowania, inwestycje wzmacniające odporność, roczny wzrost dywidendy o 4-6% i ratingi kredytowe na poziomie inwestycyjnym. Niskie ryzyko (bezpieczne, dobrze zarządzane przedsiębiorstwa użyteczności publicznej): silny ład korporacyjny, zróżnicowanie regulacyjne i geograficzne, konstruktywne relacje regulacyjne, lokalny model biznesowy, 100% działalności regulowanej oraz głównie aktywa przesyłowe i dystrybucyjne.
Dwa nagłówki ze zdjęciami („Zrównoważony wzrost”, „Niskie ryzyko”) nad turkusowymi banerami, każdy z siatką 3x2 kafelków z ikonami.
Slajd końcowy: wyniki za Q4 2026 spodziewane są 11 lutego 2027 r.
Zdjęcie lotnicze typu full-bleed z półprzezroczystym polem centralnym i logo Fortis poniżej.
Przekładka sekcji dla aneksu.
Powtórzenie układu okładki z napisem „Aneks” zamiast tytułu.
W mln C$. Zysk netto w Q3 2026 wyniósł 474 wobec 409 w Q3 2025; po doliczeniu 32 z tytułu zbycia FortisTCI (podatki dochodowe i koszty zamknięcia) skorygowany zysk netto wyniósł 474 wobec 441, a skorygowany EPS 0,92 C$ wobec 0,87 C$. Od początku roku (YTD): zysk netto 1 371 wobec 1 292, skorygowany 1 371 wobec 1 324, EPS 2,69 C$ wobec 2,63 C$. Nakłady inwestycyjne: w Q3 2026 zwiększenie rzeczowych aktywów trwałych (PP&E) o 1 758 i wartości niematerialnych o 35, pomniejszone o 301 z tytułu wpłat klientów na budowę (CIAC) Eagle Mountain Pipeline, daje 1 492 (wobec 1 316); YTD: 4 862 + 143 - 787 = 4 218 (wobec 4 171).
Pojedyncza tabela finansowa z kolumnami dla Q3 i YTD oraz odchyleniami i przypisami.
Zyski za Q3 według jednostek biznesowych w mln C$ (Q3 2026 vs skorygowane Q3 2025): ITC 167 vs 149 (+18); UNS Energy 225 vs 209 (+16); Central Hudson 33 vs 31 (+2); FortisBC Energy 6 vs zero (+6); FortisAlberta 58 vs 54 (+4); FortisBC Electric 15 vs 15; Other Electric 36 vs 41 (-5); Corporate and Other (66) vs (58) (-8). Zysk przypadający na akcje zwykłe wyniósł 474 vs 441 (+33), średnia ważona liczba akcji 513,1 mln vs 504,5 mln, a EPS 0,92 CAD vs 0,87 CAD.
Szeroka tabela odchyleń z kolumnami dla wartości rzeczywistych, korekt i wartości skorygowanych dla każdego okresu oraz kolumną odchylenia.
Zyski YTD do września według jednostek biznesowych w mln C$ (2026 vs skorygowane 2025): ITC 472 vs 442 (+30); UNS Energy 390 vs 394 (-4); Central Hudson 137 vs 121 (+16); FortisBC Energy 226 vs 202 (+24); FortisAlberta 142 vs 132 (+10); FortisBC Electric 61 vs 57 (+4); Other Electric 122 vs 129 (-7); Corporate and Other (179) vs (153) (-26). Zysk przypadający na akcje zwykłe wyniósł 1 371 vs 1 324 (+47), średnia ważona liczba akcji 510,4 mln vs 502,5 mln, a EPS 2,69 CAD vs 2,63 CAD.
Ten sam szablon tabeli odchyleń, co na slajdzie segmentów za Q3.
Plan kapitałowy w mln C$ na lata 2027F–2031F. ITC: 2 317 / 2 387 / 2 251 / 2 274 / 2 356, łącznie 11 585. UNS Energy: łącznie 5 619. Central Hudson: łącznie 2 749. U.S. Electric & Gas łącznie: 8 368. FortisBC Energy: 4 564. FortisAlberta: 3 671. FortisBC Electric: 1 418. Other Electric: 2 580. Canadian & Caribbean łącznie: 12 233. Całkowity plan kapitałowy: 6 333 / 6 412 / 6 817 / 6 366 / 6 258 rocznie, 32 186 ogółem. Nakłady inwestycyjne w USA przeliczone po kursie 1,35.
Tabela prognozy rocznej z kolumną sumy pięcioletniej i grupowanymi sumami częściowymi.
Jedenaście głównych projektów w mld C$ (przed 2027 / 2027–2031 / po 2031 / łącznie / ukończenie): ITC MISO LRTP Tranche 1 (0,7 / 1,5 / - / 2,2 / 2030); ITC Tranche 2.1 przyznane prawo pierwokupu (ROFR) (0,1 / 1,1 / 3,9–4,6 / 5,1–5,8 / po 2031); ITC Tranche 2.1 MARS (- / 0,6 / 0,8 / 1,4 / różne); ITC Big Cedar Load Expansion (0,3 / 0,5 / - / 0,8 / 2029); UNS Transmission Project w TEP (łącznie 0,6, 2030); UNS Gas Generation w UNS Electric (łącznie 0,5, 2030); UNS Springerville Natural Gas Generation (łącznie 0,2, 2030); FortisBC Tilbury 1B (łącznie 1,7, 2031); FortisBC LNG Storage Tank Expansion (łącznie 1,1, 2031); FortisBC AMI (łącznie 0,8, 2029); FortisBC Eagle Mountain Pipeline (łącznie 0,8 netto po uwzględnieniu wpłat klientów, 2027). Główne projekty to te o koszcie 200 mln C$ lub wyższym.
Tabela projektów po lewej stronie; panel boczny z informacją „Plan obejmuje 11 głównych projektów kapitałowych” nad zdjęciem urządzeń.
Tilbury Phase 1B: w lipcu 2026 r. prowincja Kolumbia Brytyjska wydała rozporządzenie (OIC) zatwierdzające rozbudowę w celu bunkrowania morskiego LNG, w tym mniejszościowe partnerstwo kapitałowe z Musqueam Indian Band (poniżej progu 20% podlegającego przeglądowi BCUC) oraz morską przystań do bunkrowania w porcie Vancouver. 1,1 mld C$ ujęto w planie na lata 2027–2031; budowa może ruszyć już w połowie 2027 r., a oddanie do użytku w 2031 r. Tilbury Phase 2 otrzymała federalne i prowincjonalne zatwierdzenia środowiskowe we wrześniu 2026 r., przy czym wymagane są jeszcze pozostałe pozwolenia. LNG Storage Tank Expansion to nowy zbiornik o pojemności 142 400 m3 (ok. 3 mld stóp sześc.), z certyfikatem CPCN zatwierdzonym przez BCUC w październiku 2025 r., z kwotą 0,8 mld C$ w planie i zasadniczym ukończeniem w 2031 r. Phase 2 Liquefaction Expansion dodaje do 2,5 mln ton rocznie na rynki krajowe, morskie lub eksportowe – potencjalna szansa o wartości 2–4 mld C$ poza okresem planu, zależna od popytu, pozwoleń i ostatecznej decyzji inwestycyjnej (FID).
Lewy panel dla Phase 1B; prawy panel dla Phase 2 z dwiema podkartami (zbiornik magazynowy, skraplanie), każda z ilustracjami liniowymi.
Baza taryfowa w mld C$, od 2026F do 2031F, z pięcioletnim CAGR: ITC od 14,8 do 21,9 (8,6%); UNS Energy od 9,1 do 12,7 (7,4%); Central Hudson od 4,0 do 5,3 (6,0%); U.S. Electric & Gas łącznie od 13,1 do 18,0 (7,0%); FortisBC Energy od 6,9 do 10,1 (8,2%); FortisAlberta od 4,9 do 6,4 (5,5%); FortisBC Electric od 1,9 do 2,7 (7,0%); Other Electric od 3,7 do 4,8 (5,7%); Canadian & Caribbean łącznie od 17,4 do 24,0 (6,8%); suma 45,3, 48,2, 52,4, 55,8, 58,9, 63,9 (7,5%). Fortis posiada 80,1% udziałów w ITC; baza taryfowa ITC pokazana jest w 100%.
Tabela prognozy rocznej z kolumną CAGR i grupowanymi sumami częściowymi.
FX: plan zakłada kurs USD:CAD na poziomie 1,35. 65% regulowanych zysków (2025) i 64% planu kapitałowego jest wyrażone w dolarach amerykańskich. Zmiana kursu USD:CAD o +/-0,05 CAD wpływa na pięcioletni plan kapitałowy o 800 mln CAD, a na EPS o 0,06 CAD (uwzględniając hedging). Hedging: kontrakty FX forward i collary (nominał 518 mln USD), 1,2 mld USD długu w dolarach amerykańskich w Fortis Inc. jako naturalny hedging, 400 mln USD swapów walutowo-procentowych oraz swapy stóp procentowych ITC (nominał 200 mln USD). Wrażliwość EPS na zmiany ROE o +/-25 pb i kapitału własnego o +/-100 pb: ITC 0,040 CAD / 0,035 CAD; UNS Energy 0,030 CAD / 0,020 CAD; FortisBC 0,020 CAD / 0,020 CAD; Central Hudson 0,010 CAD / 0,010 CAD; FortisAlberta 0,010 CAD / 0,010 CAD.
Dwie sekcje z wypunktowaniem po lewej stronie, tabela wrażliwości w centrum i zdjęcie dwóch młodych pracowników po prawej.
Trzy priorytety zrównoważonego rozwoju. Ryzyko klimatyczne: raport Climate Resiliency Report 2026 dodaje oceny ryzyka klimatycznego dla konkretnych lokalizacji oraz mapowanie zagrożeń według geografii i kategorii aktywów. Emisje: emisje Zakresu 1 spadły o 38% (2019–2025), spółka zobowiązała się do rezygnacji z wytwarzania energii z węgla do 2032 r. i osiągnięcia net-zero do 2050 r., a intensywność emisji gazów cieplarnianych (GHG) dostarczanej energii spada od pięciu lat. Ład korporacyjny i społeczności: lokalny model przywództwa, wynagrodzenia kadry zarządzającej powiązane z celami klimatycznymi, 50% kobiet w zarządzie (2 z 12 dyrektorów identyfikuje się jako mniejszość etniczna (visible minority)), partnerstwo łączące 17 odległych społeczności First Nations w północnym Ontario z siecią energetyczną, 14 mln CAD inwestycji społecznych w 2025 r. (60 mln CAD w ciągu pięciu lat) oraz 320 mln CAD na programy efektywności energetycznej w 2025 r. – najwyższy poziom w historii.
Nagłówek ze zdjęciem krajobrazowym i nałożonym tytułem, morski pasek „Sustainability Priorities” oraz trzy kolumny tekstu.
Emisje gazów cieplarnianych Zakresu 1 w tysiącach ton CO2e: 12 308 (2019), 10 418 (2020), 9 742 (2021), 8 748 (2022), 8 155 (2023), 8 069 (2024) i 7 559 (2025), co stanowi redukcję o około 38%. Intensywność emisji GHG osiągnęła rekordowo niski poziom w 2025 r. Od 2019 r. produkcja energii z węgla spadła o 58%, podczas gdy produkcja z OZE wzrosła o 24%. Raport Sustainability Report 2026 oznacza 10 lat raportowania zrównoważonego rozwoju przez Fortis.
Wykres słupkowy emisji po lewej, punkty i miniatura raportu w centrum oraz zdjęcie pracowników po prawej.
Zmiana sprzedaży energii, Q3 2026 vs Q3 2025. ITC: nie dotyczy, obciążenie szczytowe wzrosło o 7% ze względu na cieplejszą pogodę. UNS Energy: +1% (bez sprzedaży hurtowej) dzięki wyższemu zużyciu przemysłowemu i domowemu oraz wzrostowi liczby klientów; sprzedaż detaliczna skorygowana o wpływ pogody wzrosła o 2%. Central Hudson: -1% przez łagodniejszą pogodę. FortisBC gas: +7% dzięki wyższemu zużyciu i chłodniejszej pogodzie. FortisBC electricity: -3% przez niższe obciążenie klimatyzacji. FortisAlberta: +4%, w tym sektor mieszkaniowy +5%, a C&I +4%. Other Electric: -1%, przy czym sektor mieszkaniowy we wschodniej Kanadzie wzrósł o 3%, a C&I o 2%; sprzedaż na Karaibach spadła po zbyciu FortisTCI.
Tabela z logotypami spółek zależnych na lewym marginesie, kolumną zmian i kolumną komentarza.
Skumulowany wykres słupkowy terminów zapadalności długu w okresie 10 lat od 2027F do 2036F w mld CAD, z podziałem na przedsiębiorstwa regulowane, ITC Holdings i Fortis Inc. Rok 2027F jest rokiem o największej zapadalności (ok. 2,5 mld CAD, głównie ITC Holdings), a 2034F to ok. 2,1 mld CAD. Pozostałe lata mieszczą się w przedziale od ok. 0,9 mld CAD do 1,8 mld CAD. Segmenty słupków nie posiadają etykiet z dokładnymi wartościami, więc liczby są przybliżonym odczytem z wykresu. Dług w dolarach amerykańskich przeliczono według kursu zamknięcia z 30 września 2026 r. wynoszącego 1,42.
Na całą szerokość skumulowany wykres kolumnowy z przerywaną linią pod tytułem i legendą.
Harmonogram resetowania stałych i zmiennych stóp procentowych dla wieczystych akcji uprzywilejowanych: Seria I 52 mln CAD (zmienna, 3-miesięczne bony skarbowe + 1,45%, reset kwartalny); Seria G 230 mln CAD (5-letnie obligacje rządowe Kanady + 2,13%, reset 1 września 2028 r.); Seria K 250 mln CAD (+2,05%, 1 marca 2029 r.); Seria M 600 mln CAD (+2,48%, 1 grudnia 2029 r.); Seria H 198 mln CAD (+1,45%, 1 czerwca 2030 r.). Wieczysta stopa stała: Seria F 125 mln CAD (4,90%) i Seria J 200 mln CAD (4,75%). Ratingi akcji uprzywilejowanych: S&P P-2, Fitch BBB- oraz Morningstar DBRS Pfd-2 (low), perspektywa stabilna. S&P i Fitch przypisują 50% equity credit; Morningstar DBRS przypisuje 75%.
Pozioma oś czasu z boksami dat resetu i oddzielnym wierszem dla stopy stałej; granatowy pasek boczny z ratingami nad zdjęciem miasta.
Ratingi według podmiotów (S&P / Morningstar DBRS / Fitch / Moody's): Fortis Inc. A- / A (low) / BBB+ / wycofany (Moody's wycofał rating na prośbę Fortis w styczniu 2026 r., bez wpływu na ratingi spółek zależnych); ITC Holdings A- / - / - / Baa2; regulowane spółki zależne ITC A+ / - / - / A1; TEP A- / - / - / A3; Central Hudson BBB+ / - / BBB+ / Baa1; FortisBC Energy - / A / - / A3; FortisBC Electric - / A (low) / - / Baa1; FortisAlberta A- / A (low) / - / Baa1; Newfoundland Power - / A / - / A2.
Wyśrodkowana macierz ratingów z logotypami agencji jako nagłówkami kolumn.
Dwukolumnowy słowniczek skrótów użytych w prezentacji, w tym ACC, ALJ, AMI, ATM, AUC, CAGR, CIACs, CPCN, DRIP, FERC, FFO, IRP, ITC, LRTP, MARS, MISO, MTEP, NOPR, OIC, PBR, Rate Base, ROE, ROO, RTO, Scope 1 Emissions, SPP, TEP i UNS, wraz z definicjami spółek zależnych Fortis.
Dwie sąsiadujące tabele terminów i definicji pisane małym drukiem z naprzemiennym tłem wierszy.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 40-slajdowa prezentacja, którą spółka Fortis Inc. (NYSE/TSX: FTS) wykorzystała podczas telekonferencji wynikowej za Q3 2026 w dniu 3 listopada 2026 r. Prezentację poprowadzili CEO David Hutchens oraz CFO Jocelyn Perry. Dokument obejmuje wyniki kwartalne, nowy plan kapitałowy o wartości 32,2 mld C$ na lata 2027–2031, wzrost bazy taryfowej, finansowanie, ratingi kredytowe, zrównoważony rozwój oraz aneks ze szczegółowymi tabelami finansowymi.
Fortis jest spółką kanadyjską, a prezentacja została złożona w SEC jako załącznik do formularza Form 6-K. Wszystkie kwoty podano w dolarach kanadyjskich (C$), chyba że zaznaczono inaczej (US$). Dane dotyczące planu kapitałowego i bazy taryfowej w dolarach amerykańskich na lata 2027–2031 przeliczono według prognozowanego kursu USD:CAD wynoszącego 1,35.
W Q3 2026 raportowany i skorygowany zysk na akcję (EPS) wyniósł 0,92 C$ (w porównaniu do 0,87 C$ skorygowanego EPS w Q3 2025), a zysk netto osiągnął poziom 474 mln C$. Skorygowany EPS od początku roku wyniósł 2,69 C$ wobec 2,63 C$. Wzrost wynikał głównie z segmentu przesyłu ITC, amerykańskich usług elektroenergetycznych i gazowych oraz zakładów użyteczności publicznej w zachodniej Kanadzie, co zostało częściowo skompensowane przez rozwodnienie zysków po sprzedaży aktywów na Karaibach w 2025 roku.
Plan opiewa na kwotę 32,2 mld C$, co stanowi wzrost o 3,4 mld C$ (12%) względem poprzedniego planu i jest najwyższą wartością w historii Fortis. Przesył odpowiada za 47%, a dystrybucja za 29% wydatków. Największy udział mają ITC (11,6 mld C$), UNS Energy (5,6 mld C$) oraz FortisBC Energy. Plan zakłada średnioroczny wzrost bazy taryfowej (CAGR) na poziomie 7,5% – z 45,3 mld C$ w 2026 roku do 63,9 mld C$ w 2031 roku.
Fortis podniósł dywidendę za Q4 2026 o 4%, co oznacza 53. rok z rzędu wzrostu wypłacanych dywidend. Spółka przedłużyła również prognozę rocznego wzrostu dywidendy na poziomie 4–6% do 2031 roku.
Tak. Prezentacja posiada przejrzystą strukturę typową dla regulowanego sektora usług użyteczności publicznej: kluczowe dane, mostki EPS, aktualizacje regulacyjne, plan kapitałowy i bazę taryfową, dedykowane strony dla każdej spółki zależnej, plan finansowania, wskaźniki kredytowe, historię dywidend oraz aneks z uzgodnieniami i tabelami prognoz. Układ stron jednostek biznesowych (wykresy pierścieniowe i słupkowe) oraz kaskadowe wykresy EPS są łatwe do adaptacji.
Slajdy zostały zrasteryzowane na potrzeby zgłoszenia do SEC, ale główne dane, tabele i większość przypisów pozostaje czytelna. Dwa wykresy – historia dywidend 1973–2026 oraz harmonogram zapadalności długu 2027–2036 – nie posiadają etykiet dla poszczególnych słupków, dlatego opisano tu tylko wyróżnione wartości i dane przybliżone.
Prezentacja wskazuje na projekty MISO LRTP Tranche 2.1 w ITC (projekty ROFR o wartości 2,9–3,4 mld US$ plus projekt MARS), wzrost zapotrzebowania ze strony centrów danych i dużych odbiorców w ITC i TEP, możliwości inwestycyjne w wytwarzanie energii w Arizonie (do ok. 1,6 mld US$) oraz rozbudowę terminalu Tilbury Phase 2 LNG w Kolumbii Brytyjskiej, co stanowi potencjalną szansę o wartości 2–4 mld C$.
Oficjalna strona relacji inwestorskich z wynikami kwartalnymi, prezentacjami i raportami
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.