
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów
Prezentacja wyników Expedia Group za Q3 2026 (4 listopada 2026 r.): 21-slajdowa talia inwestorska obejmująca wyniki za trzeci kwartał 2026 r. zakończony 30 września 2026 r., złożona w SEC jako załącznik do Form 8-K. Raportuje 115,7 mln zarezerwowanych noclegów (+7% r/r), 34,0 mld $ rezerwacji brutto (+11%), 4,9 mld $ przychodów (+12%), 1 689 mln $ skorygowanej EBITDA (+17%) przy marży 34,2% (+135 pb) oraz skorygowany EPS 9,39 $ (+24%). Zawiera podział na segmenty B2C i B2B, szczegóły efektywności operacyjnej, wolne przepływy pieniężne i zwrot kapitału, podniesioną prognozę na cały rok 2026 oraz dodatek z uzgodnieniami non-GAAP.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Expedia Group za Q3 2026 (4 listopada 2026 r.): 21-slajdowa talia inwestorska obejmująca wyniki za trzeci kwartał 2026 r. zakończony 30 września 2026 r., złożona w SEC jako załącznik do Form 8-K. Raportuje 115,7 mln zarezerwowanych noclegów (+7% r/r), 34,0 mld $ rezerwacji brutto (+11%), 4,9 mld $ przychodów (+12%), 1 689 mln $ skorygowanej EBITDA (+17%) przy marży 34,2% (+135 pb) oraz skorygowany EPS 9,39 $ (+24%). Zawiera podział na segmenty B2C i B2B, szczegóły efektywności operacyjnej, wolne przepływy pieniężne i zwrot kapitału, podniesioną prognozę na cały rok 2026 oraz dodatek z uzgodnieniami non-GAAP.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy z napisem „Q3 2026 Earnings” z datą 4 listopada 2026 r. i logo Expedia Group w prawym górnym rogu.
Tło z gradientem od indygo do lawendy; powiększony biały tytuł zakotwiczony w lewym dolnym rogu z datą poniżej; logo w prawym górnym rogu.
Zastrzeżenie dotyczące stwierdzeń wybiegających w przyszłość zgodnie z Private Securities Litigation Reform Act of 1995, wymieniające ryzyka, takie jak konkurencja ze strony internetowych biur podróży, wyszukiwarek i wschodzących platform opartych na AI, zakłócenia w podróżach, zadłużenie, oszustwa płatnicze, regulacje dotyczące zakwaterowania alternatywnego oraz cyberbezpieczeństwo; informacje aktualne na dzień 4 listopada 2026 r. Boczna kolumna zawiera informację, że uzgodnienia i definicje Non-GAAP znajdują się w dodatku, a znaki towarowe należą do ich właścicieli (© 2026 Expedia, Inc.).
Ciemnogranatowe tło; szeroka lewa kolumna tekstowa dla akapitu safe harbor, wąska prawa kolumna z trzema krótkimi uwagami z nagłówkami i znakiem logo „e”.
Trzy kluczowe wnioski: przekroczenie prognoz przychodów i zysków, wzrost marż skorygowanej EBITDA oraz podniesienie prognozy na cały rok. Sześć kafelków KPI: zarezerwowane noclegi (Booked Room Nights) 115,7 mln (+7% r/r), skorygowana EBITDA $1 689 mln (+17%), rezerwacje brutto (Gross Bookings) $34,0 mld (+11%), marża skorygowanej EBITDA 34,2% (+135 pb), przychody $4,9 mld (+12%) oraz skorygowany EPS $9,39 (+24%).
Układ dzielony: lewy biały panel z dużym nagłówkiem „Q3-26 snapshot”, ponumerowanymi wnioskami i zdjęciem nadmorskiej promenady; prawy lawendowy panel z siatką 2x3 dużych niebieskich liczb i etykiet.
Cztery pary wykresów słupkowych porównujących Q3-25 z Q3-26: zarezerwowane noclegi 108,2 mln vs 115,7 mln (+7%, wzrost napędzany przez B2B); rezerwacje brutto $30,7 mld vs $34,0 mld (+11%; B2C +7%, B2B +19%); przychody $4,4 mld vs $4,9 mld (+12%; B2C +6%, B2B +23%); skorygowana EBITDA $1 449 mln vs $1 689 mln (+17%, marża w górę o 135 pb).
Cztery równe kolumny oddzielone cienkimi liniami, każda z nagłówkiem, etykietą jednostki, szarym słupkiem za rok ubiegły i granatowym za rok bieżący, owalem z procentem wzrostu i strzałką oraz podpisem poniżej.
Liczba noclegów w ciągu pięciu kwartałów: 108,2 mln (Q3-25), 94,0 mln, 113,9 mln, 111,5 mln, 115,7 mln (Q3-26), ze wzrostem r/r odpowiednio 11%, 9%, 6%, 6%, 7% oraz wzrostem TTM 9%, 8%, 8%, 8%, 7%. Średnia stawka dobowa (ADR): $210, $207, $228, $221, $215, ze wzrostem r/r 2%, 4%, 7%, 5%, 2%. Regionalny wzrost liczby noclegów: USA wzrost o kilka procent, EMEA wzrost o 1–3%, reszta świata wzrost o około 15%.
Dwa wykresy pięciosłupkowe obok siebie z tabelami wzrostu poniżej, plus zaokrąglona lawendowa karta z komentarzem regionalnym po prawej stronie.
Rezerwacje brutto $30,7 mld, $27,0 mld, $35,5 mld, $33,9 mld i $34,0 mld w okresie od Q3-25 do Q3-26 (r/r 12%, 11%, 13%, 12%, 11%; zakwaterowanie 13%, 13%, 13%, 11%, 10%; TTM zakwaterowanie 9%, 9%, 11%, 13%, 12%). Przychody $4,4 mld, $3,5 mld, $3,4 mld, $4,3 mld, $4,9 mld (r/r 9%, 11%, 15%, 14%, 12%; zakwaterowanie 9%, 11%, 14%, 13%, 11%; EG Advertising 16%, 19%, 13%, 13%, 7%). Komentarz: rezerwacje napędzane wzrostem liczby noclegów, wyższym ADR i cenami biletów lotniczych; przychody rosły szybciej niż rezerwacje dzięki przełożeniu wolumenu i różnicom kursowym (FX).
Dwa wykresy słupkowe z pięciu kwartałów z trzywierszowymi tabelami wzrostu oraz prawostronna lawendowa karta komentarza z pogrubionymi frazami kluczowymi.
Rezerwacje brutto B2C $21,3 mld, $18,3 mld, $24,8 mld, $23,2 mld, $22,9 mld (r/r 7%, 5%, 10%, 8%, 7%; TTM 4%, 3%, 6%, 7%, 7%). Przychody B2C $2,9 mld, $2,2 mld, $2,1 mld, $2,7 mld, $3,1 mld (r/r 4%, 4%, 8%, 8%, 6%) z marżami skorygowanej EBITDA wynoszącymi 40,7%, 31,5%, 20,1%, 33,2% i 43,5%. Siła pochodziła z rynku USA; rezerwacje rosły szybciej niż przychody z powodu wyższych cen biletów lotniczych; marża wzrosła o blisko 3 punkty dzięki dźwigni marketingowej, dyscyplinie kosztów ogólnych i korzystnemu miksowi przychodów.
Ten sam szablon z dwoma wykresami i kartą komentarza, co na slajdzie wyników grupy, z wierszami wzrostu i marży pod słupkami.
Rezerwacje brutto B2B $9,4 mld, $8,7 mld, $10,7 mld, $10,7 mld, $11,1 mld (r/r 26%, 24%, 22%, 21%, 19%; TTM 20%, 20%, 22%, 23%, 21%). Przychody B2B $1,4 mld, $1,3 mld, $1,2 mld, $1,5 mld, $1,7 mld (r/r 18%, 24%, 25%, 23%, 23%) z marżami skorygowanej EBITDA wynoszącymi 28,9%, 23,9%, 22,7%, 24,8% i 27,5%. Dwucyfrowy wzrost we wszystkich regionach wspierany przez zwiększony marketing partnerski; przychody rosły szybciej niż rezerwacje dzięki przełożeniu zakwaterowania i FX; marża pod presją miksu partnerów i konsolidacji przejęć.
Lustrzane odbicie slajdu B2C: dwa wykresy słupkowe z pięciu kwartałów z wierszami wzrostu i marży oraz lawendową kartą komentarza.
Skorygowany koszt przychodów wzrósł o 11% z $373 mln do $415 mln, utrzymując się na poziomie 8,4% przychodów (spadek o 4 pb.), dzięki efektywności obsługi i chmury. Marketing bezpośredni wzrósł o 10% z $1 976 mln do 2 184 mln $ (B2C z 1 032 mln $ do 1 028 mln $, B2B z 855 mln $ do 1 048 mln $, Pozostałe z 89 mln $ do 108 mln $); marketing B2C spadł z 4,8% do 4,5% rezerwacji brutto B2C (34 pb.). Skorygowane koszty ogólne wzrosły o 1% z 620 mln $ do 627 mln $, spadając z 14,1% do 12,7% przychodów (136 pb.) dzięki oszczędnościom wynikającym z efektywności.
Trzy kolumny, każda z dwusłupkowym porównaniem, pigułką wzrostu i wierszem procentowego udziału w bazie z niebieskim owalem punktów bazowych, zwieńczone nagłówkiem i zamknięte lawendowym polem objaśnień.
Skorygowana EBITDA wyniosła $1 449 mln, 848 mln $, 542 mln $, 1 119 mln $ i 1 689 mln $ w okresie od Q3-25 do Q3-26 (wzrost r/r odpowiednio o 16%, 32%, 83%, 23%, 17%) przy marżach 32,9%, 23,9%, 15,8%, 25,9%, 34,2% i ekspansji r/r o 208, 368, 591, 196 i 135 pb. Skorygowany EPS wyniósł $7,57, 3,78 $, 1,96 $, 5,76 $, 9,39 $ (wzrost r/r o 23%, 58%, 386%, 36%, 24%). Ekspansja marży wynikała ze wzrostu przychodów, dźwigni marketingu B2C i dyscypliny kosztów ogólnych; wzrost EPS przewyższył wzrost EBITDA dzięki akrecyjnemu skupowi akcji własnych.
Dwa pięciokwartalne wykresy słupkowe z wierszami wzrostu i marży oraz karta komentarza po prawej stronie.
Bilans na dzień 30 września 2026 r.: 5,6 mld $ w środkach pieniężnych o nieograniczonej dysponowalności i inwestycjach krótkoterminowych oraz ratingi inwestycyjne na poziomie BBB / Baa2 / BBB. Wolne przepływy pieniężne za ostatnie 12 miesięcy (TTM) wyniosły 3,0 mld $, 3,1 mld $, 4,1 mld $, 4,5 mld $ i 3,7 mld $ (wzrost TTM r/r o 57%, 34%, 72%, 123%, 25%). Zwrot kapitału TTM wyniósł 1,7 mld $, 1,9 mld $, 2,2 mld $, 1,8 mld $ i 2,0 mld $, z czego ostatni wynik dzieli się na 1,7 mld $ skupu akcji i 0,2 mld $ dywidend; skorygowana średnia ważona liczba pozostających w obiegu akcji spadała o 4-5% r/r w każdym kwartale.
Trzy panele: po lewej główne dane dotyczące płynności i ratingów kredytowych, w środku pięciosłupkowy wykres FCF, po prawej pięciosłupkowy wykres zwrotu kapitału ze skumulowanym ostatnim słupkiem i wierszem liczby akcji.
Prognoza na Q4 2026: rezerwacje brutto 27,9-28,4 mld $ (+3,3-5,2%), przychody 3,69-3,75 mld $ (+4,0-5,7%), skorygowana EBITDA 830-880 mln $. Cały rok 2026: rezerwacje brutto 131,4-131,9 mld $ (+10%), przychody 16,37-16,43 mld $ (+11-12%), wzrost marży skorygowanej EBITDA o 1,8-2,0 pkt. Dane podano w ujęciu rok do roku i uwzględniają one różnice kursowe (FX); nie przedstawiono uzgodnienia dla prognozowanych miar skorygowanej EBITDA.
Lewe dwie trzecie zajmują dwie zaokrąglone lawendowe karty (Q4 2026 i Cały rok 2026) z kolumnami wskaźników, zakresów i wzrostu; prawa jedna trzecia to zdjęcie kurortu na pełną wysokość.
Końcowy slajd marki pokazujący wyłącznie logo Expedia Group, oznaczający koniec głównej prezentacji przed aneksem.
Jednolite ciemnogranatowe tło z wyśrodkowanym białym logo.
Separator sekcji zatytułowany „Aneks” z nadtytułem „Wyniki za Q3 2026”.
To samo tło z gradientem co na okładce, duży biały tytuł w lewym dolnym rogu, znak logo w prawym górnym rogu.
Definiuje zarezerwowane noclegi (noce w hotelach plus noce w obiektach alternatywnych), zarezerwowane ADR (rezerwacje brutto zakwaterowania podzielone przez liczbę nocy), rezerwacje brutto oraz wskaźniki zakwaterowania (na bazie rezerwacji, z wyjątkiem przychodów ujmowanych na bazie zrealizowanego pobytu). Opisuje segment B2C i jego marki (Expedia, Hotels.com, Vrbo, Orbitz, Travelocity, Wotif Group, ebookers, Hotwire.com, CarRentals.com), segment B2B obsługujący linie lotnicze, biura podróży, sprzedawców detalicznych, podróże służbowe i instytucje finansowe, segment metawyszukiwarki trivago oraz Expedia Group Advertising.
Dwukolumnowy glosariusz z pogrubionymi terminami i zwykłymi definicjami na białym tle.
Definiuje skorygowaną EBITDA jako zysk netto przypadający na Expedia Group skorygowany o dziewięć pozycji, w tym udziały niekontrolujące, podatek dochodowy, pozostałe koszty, wynagrodzenia w formie akcji, skutki związane z przejęciami, restrukturyzację, rezerwy prawne i podatek od zakwaterowania, niektóre zyski lub straty z zabezpieczania przychodów oraz amortyzację, a także wyjaśnia, dlaczego zarząd korzysta z tego wskaźnika.
Pojedyncza lista numerowana na pełną szerokość z podpunktami i końcowym akapitem wyjaśniającym.
Wyjaśnia informacje za ostatnie dwanaście miesięcy (TTM), definiuje wolne przepływy pieniężne jako operacyjne przepływy pieniężne pomniejszone o wydatki inwestycyjne, wyjaśnia, dlaczego skorygowane koszty wykluczają wynagrodzenia w formie akcji, oraz zaznacza, że prognoza skorygowanej EBITDA nie jest uzgadniana, ponieważ nie można przewidzieć różnic kursowych oraz zysków lub strat z inwestycji mniejszościowych.
Cztery akapity z pogrubionymi nagłówkami ułożone jeden pod drugim na pełną szerokość.
Definiuje skorygowany zysk netto jako zysk netto powiększony o dziewięć korekt po opodatkowaniu (wynagrodzenia w formie akcji, skutki przejęć, wpływ kursów walut na gotówkę w USD, zmiany wartości godziwej inwestycji kapitałowych, restrukturyzacja, rezerwy na spory prawne i podatek od zakwaterowania, działalność zaniechana, powiązany wpływ NCI, niezrealizowane zyski lub straty z zabezpieczenia przychodów). Zauważa, że strata z opcji konwersji obligacji zamiennych została wykluczona w Q4 2025 i Q1 2026 oraz że długoterminowa prognozowana stawka podatkowa zmieniła się z 21,5% na 20,0% po wejściu w życie amerykańskiej ustawy podatkowej w Q3 2025.
Lista numerowana z podpunktami, dwa akapity wyjaśniające i przypis dotyczący stawki podatkowej.
Definiuje Skorygowany EPS jako Skorygowany zysk netto podzielony przez skorygowaną średnią ważoną liczbę akcji, stosując metodę akcji własnych (treasury stock method) dla rozwodnienia z tytułu długu zamiennego zamiast metody GAAP if-converted; zawiera zastrzeżenie, że dane te należy analizować łącznie ze skonsolidowanym rachunkiem zysków i strat.
Pojedynczy akapit u góry poza tym pustego, białego slajdu.
Tabela uzgodnień obejmująca pięć kwartałów. Q3 2026: zysk netto przypadający na Expedia Group 1 030 mln $, zysk przed opodatkowaniem 1 303 mln $, skorygowany zysk przed opodatkowaniem 1 448 mln $, skorygowany zysk netto 1 148 mln $ przy skorygowanej stopie podatkowej 20,0%; rozwodniony EPS wg GAAP 8,42 $ w porównaniu do Skorygowanego EPS 9,39 $ przy 122 280 tys. akcji. Poprzednie kwartały: Q2-26 od 878 mln $ do 706 mln $ (7,16 $ do 5,76 $), Q1-26 od (6) mln $ do 245 mln $ ((0,05) $ do 1,96 $), Q4-25 od 205 mln $ do 478 mln $ (1,60 $ do 3,78 $), Q3-25 od 959 mln $ do 962 mln $ (7,33 $ do 7,57 $).
Gęsta tabela finansowa z etykietami pozycji po lewej stronie i pięcioma kolumnami kwartalnymi, podzielona na sekcję wartości dolarowych i sekcję na akcję z liczbą akcji na dole; dwa przypisy.
Pomost między zyskiem netto a Skorygowaną EBITDA dla pięciu kwartałów. Q3 2026: zysk operacyjny 1 326 mln $ plus wynagrodzenia w formie akcji 120 mln $, amortyzacja 224 mln $ oraz inne pozycje dają Skorygowaną EBITDA 1 689 mln $; marża zysku netto 20,9% i marża Skorygowanej EBITDA 34,2%. Skorygowana EBITDA segmentów za Q3 2026: B2C 1 331 mln $, B2B 470 mln $, trivago 19 mln $, pomniejszone o 131 mln $ nieprzypisanych kosztów korporacyjnych; marże segmentów B2C 43,5% i B2B 27,5% (wobec odpowiednio 40,7% i 28,9% w Q3 2025).
Dwie tabele umieszczone jedna pod drugą z pięcioma kolumnami kwartalnymi: górna tabela łączy zysk netto ze Skorygowaną EBITDA, dolna pokazuje Skorygowaną EBITDA segmentów i marże; przypisy definiują marże i koszty nieprzypisane.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
W kwartale zakończonym 30 września 2026 r. Expedia Group odnotowała 115,7 mln zarezerwowanych noclegów (+7% r/r), 34,0 mld $ rezerwacji brutto (+11%), 4,9 mld $ przychodów (+12%), skorygowaną EBITDA w wysokości 1 689 mln $ (+17%) przy marży 34,2% (+135 pb) oraz skorygowany EPS na poziomie 9,39 $ (+24%). Spółka podała, że przekroczyła swoje prognozy wyników finansowych oraz podniosła prognozę na cały rok.
Jest to oficjalna prezentacja wyników Expedia Group za Q3 2026 z dnia 4 listopada 2026 r., złożona w SEC jako załącznik do formularza Form 8-K. Slajdy w tym zgłoszeniu zostały zapisane jako obrazy rastrowe, a ten plik PDF został złożony z tych właśnie obrazów. Strona relacji inwestorskich spółki to ir.expediagroup.com.
Segment B2B rósł szybciej: rezerwacje brutto wzrosły o 19% do 11,1 mld $, a przychody o 23% do 1,7 mld $, przy marży skorygowanej EBITDA wynoszącej 27,5% (spadek z 28,9% ze względu na strukturę partnerów i konsolidację przejęć). Rezerwacje brutto w segmencie B2C wzrosły o 7% do 22,9 mld $, a przychody o 6% do 3,1 mld $, podczas gdy marża skorygowanej EBITDA wzrosła do 43,5% z 40,7% dzięki dźwigni marketingowej i dyscyplinie w zakresie kosztów ogólnych.
Prognoza na Q4 2026 przewiduje rezerwacje brutto na poziomie 27,9–28,4 mld $ (+3,3–5,2%), przychody w wysokości 3,69–3,75 mld $ (+4,0–5,7%) oraz skorygowaną EBITDA w przedziale 830–880 mln $. Prognoza na cały rok 2026 zakłada rezerwacje brutto rzędu 131,4–131,9 mld $ (+10%), przychody 16,37–16,43 mld $ (+11–12%) oraz wzrost marży skorygowanej EBITDA o 1,8–2,0 punktu
Tak. Dodatek (strony 15–21) definiuje zarezerwowane noclegi, ADR, rezerwacje brutto oraz segmenty, objaśnia skorygowaną EBITDA, wolne przepływy pieniężne, skorygowany zysk netto i skorygowany EPS, a także zawiera tabele uzgodnień z pięciu kwartałów między zyskiem netto wg GAAP a skorygowanym zyskiem netto, skorygowanym EPS i skorygowaną EBITDA (w tym dla segmentów).
Tak, jako wzorzec układu. Powtarzalny schemat (pięciokwartalny wykres słupkowy, tabela wzrostu r/r pod słupkami i lawendowa karta z komentarzem po prawej) sprawdza się przy każdym cyklicznym wskaźniku. Slajd z podsumowaniem pokazuje, jak streścić kwartał w trzech wnioskach i sześciu kafelkach KPI. Wystarczy zastąpić dane i branding Expedia własnymi.
Expedia Group jest klasyfikowana w podbranży GICS Hotels, Resorts & Cruise Lines. Zarządza konsumenckimi markami turystycznymi, takimi jak Expedia, Hotels.com i Vrbo, prowadzi działalność w zakresie technologii i dostaw dla sektora B2B, posiada metawyszukiwarkę trivago oraz Expedia Group Advertising.
W większości tak. Główne wykresy, prognozy i tabele uzgodnień w dodatku są czytelne w opublikowanej rozdzielczości. Ponieważ zgłoszenie SEC przechowuje slajdy jako obrazy, niektóre bardzo małe przypisy na dole stron z wykresami są niewyraźne, dlatego warto sprawdzić ich dokładną treść w oryginalnym załączniku do Form 8-K.
Oryginalny załącznik złożony przez Expedia Group, Inc. wraz z formularzem Form 8-K dotyczącym wyników za Q3 2026.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.