
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji e-commerce
Prezentacja wyników Coupang za Q3 2026: 23-slajdowa talia wydana 3 listopada 2026 r. przez Coupang, południowokoreańską spółkę e-commerce notowaną w USA. Dokument przedstawia wyniki finansowe za trzeci kwartał 2026 r., w tym przychody, zysk brutto, stratę netto, skorygowaną EBITDA, przepływy pieniężne, wyniki segmentów oraz uzgodnienia non-GAAP.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Coupang za Q3 2026: 23-slajdowa talia wydana 3 listopada 2026 r. przez Coupang, południowokoreańską spółkę e-commerce notowaną w USA. Dokument przedstawia wyniki finansowe za trzeci kwartał 2026 r., w tym przychody, zysk brutto, stratę netto, skorygowaną EBITDA, przepływy pieniężne, wyniki segmentów oraz uzgodnienia non-GAAP.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy prezentacji wyników Coupang za trzeci kwartał 2026 r., datowany na 3 listopada 2026 r.
Minimalistyczny biały slajd tytułowy: wielokolorowy logotyp Coupang w lewym górnym rogu, poniżej duży pogrubiony tytuł, data mniejszą czcionką w lewym dolnym rogu.
Nota prawna typu safe-harbor zgodnie z Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r., wymieniająca ryzyka takie jak incydenty związane z danymi, powiązane dochodzenia i kary, konkurencja, infrastruktura logistyczna, wymiar podatków, inflacja, kursy walut, cła, konflikt na Bliskim Wschodzie oraz zdarzenia katastroficzne; drugi akapit odsyła do uzgodnień non-GAAP w aneksie i wskazuje ir.aboutcoupang.com oraz news.coupang.com jako kanały ujawniania informacji.
Slajd prawny zawierający wyłącznie tekst: niebieski nadtytuł „Disclaimer”, pogrubiony czarny nagłówek, dwa gęste akapity tekstu podstawowego wyrównane do obu marginesów, logo i numer strony w stopce.
Łączna liczba pozostających w obrocie akcji zwykłych powiększona o nagrody w formie instrumentów kapitałowych spadła z 1 899 mln w Q3 2025 (1 823 mln akcji + 76 mln nagród) do 1 868 mln w Q3 2026 (1 787 mln akcji + 81 mln nagród). Coupang przedstawia to jako rozwodnienie r/r na poziomie (1,7)%, co w rzeczywistości oznacza redukcję netto.
Skumulowany wykres kolumnowy obejmujący pięć kwartałów (od Q3 25 do Q3 26) z sumami oznaczonymi tylko na pierwszym i ostatnim słupku; legenda poniżej oraz przypis z definicją.
Kwartalne przychody netto ogółem wzrosły z 9,3 mld $ w Q3 2025 do 10,0 mld $ w Q3 2026 (w aneksie uzgodnione jako kwoty od 9 267 mln USD do 9 962 mln USD), co oznacza wzrost o 7% w ujęciu raportowanym i o 11% po wyłączeniu wpływu kursów walut (FX-neutral).
Slajd z wykresem i dominującym nagłówkiem: niebieski pasek (kicker), dwuwierszowe pogrubione podsumowanie, a następnie pięciokwartalny wykres kolumnowy z etykietami tylko dla wartości początkowej i końcowej; przypis wyjaśniający ujęcie FX-neutral.
Przychody netto za ostatnie dwanaście miesięcy (TTM) wzrosły z 33,7 mld $ do 36,2 mld $, co stanowi wzrost o 7% w ujęciu raportowanym i 11% w ujęciu FX-neutral.
Wykres porównawczy z dwiema kolumnami (TTM Q3 25 vs Q3 26) pod pogrubionym, dwuwierszowym nagłówkiem.
Zysk brutto spadł z 2,7 mld $ (marża 29,4%) do 2,6 mld $ (marża 25,7%): spadek o 6% w ujęciu raportowanym, o 3% w ujęciu FX-neutral, przy spadku marży brutto o 364 pb. Po wyłączeniu 95 mln $ kosztów związanych z pożarem centrum logistycznego (FC), zysk brutto wyniósłby 2,7 mld $, a marża 26,7%.
Pięciokwartalny wykres kolumnowy z żółtymi kropkami oznaczającymi marżę wewnątrz skrajnych słupków oraz niebieskimi adnotacjami po prawej stronie, podającymi dane z wyłączeniem skutków pożaru.
Wynik netto zmienił się z 95 mln $ zysku w Q3 2025 na (501) mln $ straty w Q3 2026, po stratach w Q4 2025, Q1 2026 i pogłębionej stracie w Q2 2026. Po wyłączeniu 180 mln USD straty (po uwzględnieniu efektu podatkowego) związanej z pożarem FC, strata w Q3 2026 wyniosłaby (321) mln $.
Wykres kolumnowy z wartościami dodatnimi i ujemnymi wokół osi zero, z etykietami kwartałów na linii osi; niebieska ramka z danymi bez uwzględnienia pożaru.
Po lewej: zysk brutto TTM spadł o 2% z 10,1 mld $ (marża 30,0%) do 9,9 mld $ (marża 27,4%), przy spadku marży brutto o 260 pb; bez uwzględnienia 95 mln $ kosztów pożaru FC wyniósłby 10,0 mld $ i 27,6%. Po prawej: zysk netto TTM przypadający akcjonariuszom spadł o 1,8 mld $, z 390 mln $ do (1,4) mld $ straty, co obejmuje określone kary administracyjne oraz koszty związane z pożarem FC.
Slajd podzielony na dwa panele, każdy z własnym kickerem, nagłówkiem i wykresem dwusłupkowym; niebieskie adnotacje obok słupków Q3 26.
Kwartalna skorygowana EBITDA spadła z 413 mln $ (marża 4,5%) w Q3 2025 do 116 mln $ (marża 1,2%) w Q3 2026, co oznacza spadek o 329 pb; najniższy poziom osiągnięto w Q1 2026, co widać po wysokości słupków (aneks: 29 mln $).
Pięciokwartalny wykres kolumnowy ze znacznikami marży na skrajnych słupkach i długim przypisem definiującym skorygowaną EBITDA.
Skorygowana EBITDA TTM spadła z 1,6 mld $ (marża 4,9%) do 575 mln $ (marża 1,6%), co stanowi spadek o 1,1 mld $ i 329 pb.
Wykres porównawczy z dwoma słupkami, żółtymi kropkami marży i pogrubionym, dwuwierszowym nagłówkiem.
Operacyjne przepływy pieniężne TTM spadły o 1,5 mld $, z 2,4 mld $ do 845 mln $; wolne przepływy pieniężne (FCF) TTM spadły o 1,7 mld $, z 1,3 mld $ do (409) mln $ straty. Wolne przepływy pieniężne definiuje się jako operacyjne przepływy pieniężne pomniejszone o wydatki na rzeczowe aktywa trwałe powiększone o wpływy ze sprzedaży.
Dwa zestawione obok siebie wykresy dwusłupkowe, każdy z kickerem i pogrubionym nagłówkiem; wykres FCF zawiera ujemny słupek poniżej osi; definicja w przypisie.
Przychody netto segmentu Product Commerce wzrosły z 8,0 mld $ do 8,4 mld $ w skali kwartału oraz z 29,1 mld $ do 30,4 mld $ w ujęciu TTM, co oznacza wzrost o 5% w ujęciu raportowanym i 8% w ujęciu FX-neutral w obu przypadkach.
Slajd z tytułem sekcji podzielony na dwa panele: pięciokwartalny wykres kolumnowy po lewej i dwusłupkowy wykres TTM po prawej, każdy z dwuwierszowym nagłówkiem o wzroście.
Skorygowana EBITDA segmentu Product Commerce spadła o 320 mln $ do poziomu 385 mln $ w Q3 2026 (marża 4,6% vs 8,8%, spadek o 424 pb). W ujęciu TTM nastąpił spadek o 765 mln $, z 2,5 mld $ (8,5%) do 1,7 mld $ (5,6%), czyli o 288 pb.
Układ dwupanelowy analogiczny do slajdu z przychodami: kwartalny wykres pięciosłupkowy i wykres TTM z dwoma słupkami, oba z żółtymi kropkami marży.
Liczba aktywnych klientów w segmencie Product Commerce wzrosła z 24,7 mln w Q3 2025 do 25,2 mln w Q3 2026 (wzrost o 2%), po widocznym na wykresie słupkowym spadku w Q1 2026. Aktywni klienci to osoby, które w danym kwartale złożyły co najmniej jedno zamówienie bezpośrednio przez aplikacje lub strony internetowe Product Commerce należące do Coupang.
Pojedynczy pięciokwartalny wykres kolumnowy pod krótkim, pogrubionym nagłówkiem; przypis z definicją.
Przychody netto segmentu Developing Offerings wzrosły w kwartale z 1,3 mld $ do 1,6 mld $ (wzrost o 23%, o 27% bez uwzględnienia różnic kursowych) oraz z 4,6 mld $ do 5,8 mld $ w ujęciu TTM (wzrost o 26%, o 27% bez uwzględnienia różnic kursowych).
Dwupanelowy slajd segmentowy: kwartalny wykres pięciosłupkowy po lewej i wykres dwusłupkowy TTM po prawej.
Strata na poziomie skorygowanej EBITDA w segmencie Developing Offerings zmniejszyła się o 23 mln $ do poziomu (269) mln $ w Q3 2026 (marża (16,9)% w porównaniu do (22,7)%), jednak strata TTM pogłębiła się o 304 mln $, z (813) mln $ (marża (17,7)%) do (1,1) mld $ (marża (19,3)%).
Odwrócone (skierowane w dół) wykresy kolumnowe zawieszone na górnej linii bazowej dla widoku kwartalnego i TTM z kropkami oznaczającymi marżę wewnątrz słupków.
Pięć zasad operacyjnych: dostarczanie klientom nowych momentów zachwytu, wychodzenie od niesamowitych doświadczeń klienta, a nie od tego, co wydaje się łatwe; wykorzystywanie technologii, innowacji procesowych i skali do budowania dźwigni operacyjnej i przepływów pieniężnych; priorytetowe traktowanie długoterminowego wzrostu przepływów pieniężnych; oraz dyscyplina w alokacji kapitału – zaczynanie od małej skali, testowanie i skalowanie tego, co ma najlepszy długoterminowy potencjał generowania gotówki.
Slajd tekstowy z pięcioma ponumerowanymi stwierdzeniami, z których każde zaczyna się od niebieskiego liczebnika porządkowego („Jeden” do „Pięć”), po którym następuje szary tekst główny.
Slajd rozdzielający sekcję dodatku, zawierający hasło misji „Tworzymy świat, w którym klienci zastanawiają się: „Jak ja mogłem żyć bez Coupang?”” na tle zdjęcia kobiety otwierającej drzwi wejściowe, przed którymi stoją paczki Rocket Fresh i Coupang.
Zdjęcie typu lifestyle na całą stronę, przyciemnione dla uzyskania kontrastu, z białym tekstem misji i dużym nagłówkiem „Dodatek” w lewym dolnym rogu.
Tabela uzgodnieniowa: przychody netto w Q3 wyniosły 9 267 mln $ (2025) vs 9 962 mln $ (2026), plus 290 mln $ wpływu kursów walut, co daje 10 252 mln $ w walucie stałej (wzrost raportowany 7%, wzrost w walucie stałej 11%). Product Commerce: z 7 980 mln $ do 8 374 mln $ (+248 mln $ FX, 8 622 mln $), Developing Offerings: z 1 287 mln $ do 1 588 mln $ (+42 mln $, 1 630 mln $). TTM: z 33 664 mln $ do 36 157 mln $ (+1 143 mln $ FX, 37 300 mln $); Product Commerce: z 29 067 mln $ do 30 383 mln $; Developing Offerings: z 4 597 mln $ do 5 774 mln $.
Dwie ułożone pionowo tabele finansowe (trzy miesiące i ostatnie dwanaście miesięcy) z niebieskimi nagłówkami kolumn dla danych raportowanych, wpływu kursów walut, waluty stałej i wzrostu.
Zysk brutto w Q3 spadł z 2 720 mln $ do 2 561 mln $; po dodaniu 71 mln $ wpływu FX otrzymujemy 2 632 mln $ w walucie stałej, co oznacza spadek o (6)% raportowany i (3)% w walucie stałej. Product Commerce: 2 564 mln $ do 2 376 mln $ ((7)% / (5)%); Developing Offerings: 156 mln $ do 185 mln $ (19% / 19%).
Pojedyncza tabela finansowa wyśrodkowana na slajdzie z taką samą strukturą kolumn jak w przypadku uzgodnienia przychodów.
Pięciokwartalne przejście od zysku netto do skorygowanej EBITDA. Przychody: 9 267 mln $, 8 835 mln $, 8 504 mln $, 8 856 mln $, 9 962 mln $. Zysk (strata) netto: 95 mln $, (26) mln $, (266) mln $, (570) mln $, (501) mln $. Korekty obejmują D&A (133 mln $ do 149 mln $), wynagrodzenia w formie akcji (118 mln $ do 169 mln $), 410 mln $ z tytułu określonych kar administracyjnych w Q2 2026 oraz 248 mln $ strat z tytułu pożaru Incheon FC w Q3 2026. Skorygowana EBITDA: 413 mln $, 267 mln $, 29 mln $, 163 mln $, 116 mln $ (marże 4,5%, 3,0%, 0,3%, 1,8%, 1,2%).
Szeroka, pięciokolumnowa tabela uzgodnieniowa z wciętymi wierszami korekt, pogrubionymi wierszami zysku netto i skorygowanej EBITDA oraz przypisem definiującym kary administracyjne.
Uzgodnienie TTM: przychody 33 664 mln $ vs 36 157 mln $; zysk (strata) netto 371 mln $ vs (1 363) mln $ (marża 1,1% vs (3,8)%). Poprzednie TTM obejmuje (175) mln $ zysku z ubezpieczenia po pożarze centrum logistycznego i 67 mln $ strat z tytułu przejęć i restrukturyzacji; bieżące TTM dodaje 410 mln $ kar administracyjnych i 248 mln $ strat z tytułu pożaru Incheon FC. Skorygowana EBITDA 1 644 mln $ (4,9%) vs 575 mln $ (1,6%).
Dwukolumnowa tabela uzgodnieniowa TTM o tej samej strukturze wierszy co wersja kwartalna, z dodatkowym wierszem dotyczącym zysku z ubezpieczenia.
Operacyjne przepływy pieniężne w wysokości 2 367 mln $ vs 845 mln $, pomniejszone o zakupy gruntów i budynków (190 mln $ vs 328 mln $) oraz sprzętu (915 mln $ vs 929 mln $), plus niewielkie wpływy ze sprzedaży, dają wolne przepływy pieniężne w wysokości 1 268 mln $ vs (409) mln $. Środki pieniężne netto wykorzystane w działalności inwestycyjnej wyniosły (1 019) mln $ vs (1 301) mln $; w działalności finansowej 280 mln $ vs (1 427) mln $.
Dwukolumnowa tabela uzgodnienia przepływów pieniężnych z pogrubionymi wierszami operacyjnych przepływów pieniężnych i wolnych przepływów pieniężnych.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 23-slajdowa prezentacja opublikowana przez Coupang na stronie relacji inwestorskich 3 listopada 2026 r. wraz z wynikami za trzeci kwartał 2026 r. Obejmuje ona przychody ogółem i segmentowe, zysk brutto, zysk (stratę) netto, skorygowaną EBITDA, przepływy pieniężne, liczbę aktywnych klientów oraz uzgodnienia wskaźników non-GAAP.
Całkowite przychody netto wyniosły $10,0 mld ($9 962 mln), co oznacza wzrost o 7% rok do roku i o 11% przy stałych kursach walut (FX-neutral). Zysk brutto wyniósł $2,6 mld przy marży 25,7%, strata netto przypadająca akcjonariuszom wyniosła ($(501) mln, a skorygowana EBITDA wyniosła $116 mln (marża 1,2%). Przychody TTM osiągnęły poziom $36,2 mld.
Prezentacja wskazuje na koszty związane z pożarem w centrum logistycznym w Incheon: $95 mln wpływu na zysk brutto, $248 mln strat pożarowych dodanych w uzgodnieniu skorygowanej EBITDA oraz $180 mln straty po opodatkowaniu w zysku netto. Spółka podaje, że bez uwzględnienia pożaru strata netto wyniosłaby ($(321) mln. Wyniki TTM obejmują również $410 mln kar administracyjnych zaksięgowanych w Q2 2026.
Przychody segmentu Product Commerce wzrosły o 5% (8% FX-neutral) do $8,4 mld, przy skorygowanej EBITDA na poziomie $385 mln i marży 4,6%. Segment Developing Offerings urósł o 23% (27% FX-neutral) do $1,6 mld, a jego strata na poziomie skorygowanej EBITDA zmniejszyła się do ($(269) mln. Liczba aktywnych klientów Product Commerce wzrosła o 2% do 25,2 mln.
Tak. Oryginalny plik PDF jest dostępny do pobrania na tej stronie, a powyżej możesz przejrzeć każdy slajd. Jest to własna prezentacja firmy Coupang, więc należy jej używać w celach referencyjnych i badawczych, podając Coupang jako źródło.
Tak. Możesz wykorzystać jej układ bez kopiowania treści: krótki kolorowy nadtytuł (kicker), pogrubiony jednowierszowy wniosek, wykres słupkowy obejmujący pięć kwartałów z etykietami tylko dla pierwszej i ostatniej wartości oraz podział na wyniki kwartalne i TTM dla każdego segmentu. Dzięki 2Slides możesz stworzyć własną prezentację w podobnym stylu na podstawie swoich danych.
FX-neutral, czyli stały kurs walutowy, pokazuje wzrost tak, jakby kursy wymiany pozostały na poziomie z poprzedniego roku. Coupang raportuje w dolarach amerykańskich, ale zarabia głównie w wonach koreańskich, dlatego podaje oba wskaźniki. Aneks pokazuje wpływ kursów walutowych na przychody w Q3 2026 w wysokości $290 mln.
Coupang publikuje komunikaty o wynikach, prezentacje, transmisje internetowe i raporty SEC na swojej stronie relacji inwestorskich pod adresem ir.aboutcoupang.com, a aktualności firmowe na news.coupang.com.
Oficjalne źródło komunikatów o wynikach, prezentacji i raportów SEC firmy Coupang.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.