
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów
Prezentacja wyników Broadridge Financial Solutions za pierwszy kwartał roku obrotowego 2027 (kwartał zakończony 30 września 2026 r.): 29-stronicowa talia na konferencję wynikową z 3 listopada 2026 r., złożona w SEC jako załącznik (EX-99.2) do formularza Form 8-K. Obejmuje 11-procentowy wzrost przychodów powtarzalnych w walutach stałych do 1 083 mln USD, przychody ogółem w wysokości 1 669 mln USD (+5%), skorygowany zysk na akcję (Adjusted EPS) na poziomie 1,56 USD (+3%) wobec rozwodnionego zysku na akcję 0,83 USD, sprzedaż zamkniętą w wysokości 36 mln USD (+10%), wyniki segmentów Investor Communication Solutions (ICS) i Global Technology and Operations (GTO), wzrost pozycji i transakcji, zwroty kapitału, podtrzymaną prognozę na rok obrotowy 2027 oraz pełne uzgodnienia wyników GAAP z Non-GAAP.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników Broadridge Financial Solutions za pierwszy kwartał roku obrotowego 2027 (kwartał zakończony 30 września 2026 r.): 29-stronicowa talia na konferencję wynikową z 3 listopada 2026 r., złożona w SEC jako załącznik (EX-99.2) do formularza Form 8-K. Obejmuje 11-procentowy wzrost przychodów powtarzalnych w walutach stałych do 1 083 mln USD, przychody ogółem w wysokości 1 669 mln USD (+5%), skorygowany zysk na akcję (Adjusted EPS) na poziomie 1,56 USD (+3%) wobec rozwodnionego zysku na akcję 0,83 USD, sprzedaż zamkniętą w wysokości 36 mln USD (+10%), wyniki segmentów Investor Communication Solutions (ICS) i Global Technology and Operations (GTO), wzrost pozycji i transakcji, zwroty kapitału, podtrzymaną prognozę na rok obrotowy 2027 oraz pełne uzgodnienia wyników GAAP z Non-GAAP.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy telekonferencji dotyczącej wyników za pierwszy kwartał roku obrotowego 2027 (Fiscal First Quarter 2027), datowany na 3 listopada 2026 r., oznaczony jako EXHIBIT 99.2 w prawym górnym rogu, z logo Broadridge w lewym dolnym rogu.
Tło z pełnym spadem w formie ciemnoniebieskiego gradientu z ukośnymi świetlistymi płaszczyznami; duży biały dwuwierszowy nagłówek w środkowej lewej części, pod nim mały pogrubiony podtytuł i linia z okresem, oznaczenie załącznika w prawym górnym rogu, data w prawym dolnym rogu.
Klauzula safe-harbor na mocy ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r., odnosząca się do sekcji prognozy na rok obrotowy 2027 (Fiscal Year 2027 Guidance), celów trzyletnich oraz czynników ryzyka zawartych w formularzu Form 10-K za rok zakończony 30 czerwca 2026 r. Wymienia dwanaście ryzyk, w tym zmiany regulacyjne, zależność od stosunkowo małej liczby klientów, naruszenia cyberbezpieczeństwa, spadki aktywności na rynkach papierów wartościowych, awarie dostawców usług, awarie systemów, warunki rynkowe i geopolityczne, utrzymanie klientów, nadążanie za technologią, konkurencję, kluczowy personel oraz fuzje i przejęcia.
Slajd wyłącznie tekstowy na jasnoszarym tle: ciemnoniebieski tytuł, dwa gęste akapity, dwunastopunktowa lista wypunktowana i dwa akapity końcowe; małe logo i numer strony w stopce.
Definiuje stosowane miary Non-GAAP (skorygowany dochód operacyjny i marża, skorygowany zysk netto, skorygowany EPS, wolne przepływy pieniężne i konwersja, wzrost przychodów powtarzalnych w walutach stałych) oraz wskaźniki KPI monitorowane przez zarząd (przychody, przychody powtarzalne, sprzedaż zamknięta, wzrost pozycji i wzrost obrotu wewnętrznego). Zaznacza, że wzrost pozycji przychodów kapitałowych jest prezentowany od Q4 roku obrotowego 2025 i wyklucza małe lub ułamkowe pozycje nieprzychodowe, że raportowanie segmentowe wykorzystuje rzeczywiste kursy walut od Q1 roku obrotowego 2023, oraz że kwoty przychodów powtarzalnych za FY'25 i FY'26 są zgodne z GAAP, podczas gdy procenty wzrostu są podane w walutach stałych.
Slajd wyłącznie tekstowy z dwuwierszowym tytułem i pięcioma sekcjami z pogrubionymi podnagłówkami (miary Non-GAAP, wskaźniki KPI, kursy walut obcych, uwagi do prezentacji, wykorzystanie materiałów), z których każda kończy się krótkim akapitem.
Pięć ponumerowanych punktów: silne wyniki za Q1'27 z 11% wzrostem przychodów powtarzalnych w walutach stałych i 10% wzrostem sprzedaży zamkniętej; realizacja strategii demokratyzacji i cyfryzacji ładu korporacyjnego, upraszczania i innowacji rynków kapitałowych oraz modernizacji zarządzania majątkiem; budowanie przyszłego wzrostu poprzez zaangażowanie cyfrowe, tokenizację i agentowy AI; odkup akcji za 200 mln USD i zwrot dodatkowych 111 mln USD w formie dywidendy; oraz potwierdzenie prognozy na rok obrotowy 2027 zakładającej 6-8% wzrostu przychodów powtarzalnych w walutach stałych, 8-12% wzrostu skorygowanego EPS i ponad 100% konwersji wolnych przepływów pieniężnych.
Pionowa lista pięciu wierszy, każdy z dużym granatowym numerowanym kołem po lewej i dwuwierszowym stwierdzeniem po prawej; szerokie odstępy.
Przychody powtarzalne według segmentów: Governance 568 mln USD (+10% r/r), Capital Markets 327 mln USD (+17% r/r), Wealth & Investment Management 188 mln USD (+6% r/r), wzrost w walutach stałych. Najważniejsze informacje za Q1'27: kontynuacja silnego wzrostu pozycji kapitałowych i przyspieszenie wzrostu pozycji funduszy; list intencyjny (MOU) z Korean Securities Deposit wykazujący globalny popyt na usługi proxy; postępy w umożliwianiu handlu 23x5 w aplikacjach front- i back-office; pomyślny przebieg akwizycji CQG i generowanie sprzedaży krzyżowej; biznes Wealth korzystający z silnego popytu w Kanadzie; oraz wzrost sprzedaży zamkniętej o 10% do 36 mln USD.
Układ dwukolumnowy: lewa kolumna zawiera trzy kolorowe paski nagłówkowe (cyjan, granat, szary), każdy z wykresem pierścieniowym oraz dużymi danymi o przychodach i wzroście; prawa kolumna zawiera listę wypunktowaną „Q1'27 Highlights”. Przypis odsyła do uzgodnień Non-GAAP na slajdach 21-27.
Trzy filary strategiczne. Napędzanie zaangażowania cyfrowego: Goldman Sachs i Tesla wśród najnowszych klientów korzystających ze stałych instrukcji głosowania (Standing Voting Instructions); SEC toruje drogę do rozszerzenia tych instrukcji na wybory w funduszach; angażowanie klientów w kwestii proponowanej przez SEC zasady E-Delivery. Lider tokenizacji: wprowadzenie funkcji ładu korporacyjnego i cyfrowego agenta transferowego do alternatywnego systemu obrotu aktywami cyfrowymi NYSE; rozszerzenie praw akcjonariuszy i głosowania przez pełnomocników na Kraken/Payward; DLR obsługuje teraz transgraniczne rozliczenia atomowe dla papierów wartościowych G7; uruchomienie DLX, wieloaktywowej platformy tokenizacji end-to-end wspierającej usługę DTCC Tokenization Service. Skalowanie AI: rozszerzenie Client Policy Engine na nowych zarządzających aktywami; umowa z dużą firmą konsultingową na zastąpienie jej wewnętrznej platformy modelem Global Demand Model opartym na AI; planowane 25 mln USD oszczędności dzięki AI w roku obrotowym 2027.
Trzy równe kolumny, każda zwieńczona kolorowym paskiem nagłówkowym (cyjan, granat, szary) z trzema lub czterema punktami poniżej.
Pierwszy kwartał roku obrotowego 2027 vs 2026 (w mln USD, z wyjątkiem danych na akcję): Przychody powtarzalne 1 083 mln USD vs 977 mln USD (+11%, +11% przy stałych kursach walut); Przychody ogółem 1 669 mln USD vs 1 589 mln USD (+5%); Zysk operacyjny 174 mln USD vs 189 mln USD (-8%); Skorygowany zysk operacyjny 230 mln USD vs 251 mln USD (-9%); Marża skorygowanego zysku operacyjnego 13,8% vs 15,8% (-200 pb); Rozwodniony EPS 0,83 USD vs 1,40 USD (-41%); Skorygowany EPS 1,56 USD vs 1,51 USD (+3%); Sprzedaż zamknięta 36 mln USD vs 33 mln USD (+10%).
Tabela finansowa z etykietami wierszy po lewej stronie i trzema kolumnami (2027, 2026 pod cyjanowym nagłówkiem „First Quarter” oraz granatowa kolumna „Inc./(Dec.)”); dane za bieżący rok pogrubione, podwiersze Non-GAAP zapisane kursywą.
Przychody powtarzalne ICS wzrosły o 10% do 568 mln USD: Regulatory 230 mln USD (+17%), Data-Driven Fund Solutions 122 mln USD (+10%), Issuer 34 mln USD (+4%), Customer Communications 182 mln USD (+3%). Przychody powtarzalne GTO wzrosły o 13% do 516 mln USD: Capital Markets 327 mln USD (+17%) oraz Wealth & Investment Management 188 mln USD (+6%). Wzrost przy stałych kursach walut.
Dwa sąsiadujące wykresy słupkowe skumulowane porównujące Q1'26 i Q1'27, każdy pod granatowym paskiem nagłówka z cyjanową okrągłą plakietką wzrostu i strzałką; etykiety linii produktów po lewej stronie każdego wykresu, a wskaźniki wzrostu po prawej.
Wzrost pozycji akcyjnych, wzrost pozycji przychodowych z akcji oraz wzrost pozycji funduszy inwestycyjnych/ETF w ujęciu kwartalnym od Q1'25 do Q1'27, wraz z wewnętrznym wzrostem transakcji. W Q1'27 wzrost pozycji akcyjnych wyniósł 16%, MF/ETF 16%, a pozycji przychodowych z akcji 11%, podczas gdy wewnętrzny wzrost transakcji wyniósł 7%. Tabela roczna: akcje 6%/16%/16% odpowiednio dla FY'24/FY'25/FY'26 (średnia dziesięcioletnia 13%), przychody z akcji 12% w FY'25 i FY'26, MF/ETF 3%/7%/6% (średnia 7%), wewnętrzny wzrost transakcji 13%/13%/15% (średnia 9%). Kwartalny wewnętrzny wzrost transakcji wynosił kolejno 10%, 13%, 14%, 14%, 17%, 11%, 16%, 15% i 7%. Przypisy wyjaśniają wagę sezonową pozycji akcyjnych w roku obrotowym 2026, wykluczenie ułamkowych pozycji nieprzychodowych z pozycji przychodowych z akcji oraz metodologię pomiaru wewnętrznego wzrostu transakcji.
Granatowy pasek nagłówka nad wykresem liniowym z wieloma seriami (przerywana szara linia dla akcji, granatowa dla przychodów z akcji, cyjanowa dla MF/ETF) z etykietami danych; roczna tabela podsumowująca w lewym górnym rogu; wiersz danych o wewnętrznym wzroście transakcji pod osią X; cztery numerowane przypisy na dole.
Wykres kaskadowy (waterfall) od przychodów powtarzalnych w Q1'26 na poziomie 977 mln USD do 1 083 mln USD w Q1'27: sprzedaż zamknięta +4 pkt, odejścia klientów -2 pkt i wzrost wewnętrzny +7 pkt (wzrost organiczny 9 pkt), akwizycje +2 pkt, co daje 11% wzrostu przy stałych kursach walut, przy wpływie FX 0 pkt. W podziale na segmenty: ICS wzrósł z 518 mln USD do 568 mln USD (4, -2, 6 i 1 pkt; 10%), a GTO z 459 mln USD do 516 mln USD (4, -3, 8 i 3 pkt; 13%), przy wzroście organicznym odpowiednio 8 pkt i 10 pkt.
Granatowy pasek nagłówka informujący o wzroście 11%; wykres kaskadowy z granatowymi słupkami początkowymi i stałych kursów walut, cyjanowymi przyrostami pływającymi, obramowanym spadkiem i szarym słupkiem końcowym; dwuwierszowa tabela segmentów (ICS, GTO) pod osią.
Mostek przychodów ogółem z 1 589 mln USD w Q1'26 do 1 669 mln USD w Q1'27 (+5%): przychody powtarzalne +7 pkt, Event-Driven -3 pkt, dystrybucja +1 pkt, FX 0 pkt. Drugi wykres pokazuje kwartalne przychody Event-Driven na poziomie 63 mln USD, 125 mln USD, 53 mln USD, 79 mln USD, 114 mln USD, 91 mln USD, 73 mln USD, 71 mln USD i 67 mln USD od Q1'25 do Q1'27, na tle średniej kwartalnej za lata FY'20-FY'26 wynoszącej 66 mln USD.
Dwa panele jeden nad drugim, każdy pod granatowym paskiem nagłówka: poziomy mostek kaskadowy na górze i dziewięciokwartalny wykres kolumnowy poniżej z przerywaną linią średniej i wyróżnionym cyjanowym słupkiem ostatniego kwartału.
Marża zysku operacyjnego w Q1 spadła z 11,9% do 10,4%, a skorygowana marża zysku operacyjnego z 15,8% do 13,8%. Historia lat obrotowych: marża zysku operacyjnego 13,3% (FY'22), 15,4%, 15,6%, 17,3%, 17,4% (FY'26); skorygowana marża zysku operacyjnego 18,7% (+60 pb), 19,8% (+110 pb), 20,0% (+20 pb), 20,5% (+50 pb), 20,5% (+0 pb).
Układ dwupanelowy: lewy panel porównuje Q1'26 i Q1'27 za pomocą dwóch słupków; prawy panel pokazuje pięć słupków lat obrotowych ze zmianami w punktach bazowych wewnątrz; marże GAAP wymienione jako wiersz nad każdym panelem.
Rozwodniony EPS w Q1 wyniósł 0,83 USD wobec 1,40 USD rok wcześniej, podczas gdy skorygowany EPS wzrósł z 1,51 USD do 1,56 USD. Rozwodniony EPS w latach obrotowych: 4,55 USD, 5,30 USD, 5,86 USD, 7,10 USD i 9,60 USD (FY'22-FY'26). Skorygowany EPS: 6,46 USD (+14%), 7,01 USD (+9%), 7,73 USD (+10%), 8,55 USD (+11%), 9,60 USD (+12%), z prognozą na FY'27 zakładającą wzrost o 8-12%.
Układ wykresu słupkowego dwupanelowego pasujący do slajdu o marżach: porównanie kwartałów po lewej, pięcioletni trend plus szary słupek prognozy z jasnym oznaczeniem zakresu po prawej; EPS wg GAAP pokazany jako wiersz nagłówka.
Sprzedaż zamknięta wzrosła z 33 mln USD w Q1'26 do 36 mln USD w Q1'27. Sprzedaż zamknięta w latach obrotowych wynosiła 280 mln USD (FY'22), 246 mln USD, 342 mln USD, 288 mln USD i 305 mln USD (FY'26), z prognozą na FY'27 na poziomie 290-330 mln USD.
Granatowy pasek nagłówka nad dwuczęściowym wykresem słupkowym: dwa słupki kwartalne po lewej (ostatni w kolorze cyjanowym) i sześć słupków lat obrotowych po prawej, z czego ostatni to szary słupek prognozy z zakresem w klamrach.
Wolne przepływy pieniężne (FCF) w Q1 wzrosły do 76 mln USD z 13 mln USD rok wcześniej. Konwersja wolnych przepływów pieniężnych w ujęciu rocznym wyniosła 48% (FY'22), 90%, 102%, 104% i 110% (FY'26), przy prognozie na FY'27 na poziomie 100%+. Konwersja jest definiowana jako roczne wolne przepływy pieniężne podzielone przez skorygowany zysk netto.
Dwa granatowe paski nagłówka nad kwartalnym wykresem dwusłupkowym (po lewej) i sześciosłupkowym wykresem konwersji z paskiem prognozy (po prawej); dwa ponumerowane przypisy na dole.
Wybrane pozycje kapitałowe w Q1'27: CapEx i oprogramowanie 17 mln USD, inwestycje w platformy klienckie 20 mln USD, M&A/inwestycje strategiczne 3 mln USD. Wartość aktywów cyfrowych 226 mln USD: 185 mln USD w monetach Canton i 41 mln USD w CNTN DAT. Łączne zwroty kapitału (dywidendy plus odkup akcji netto): 253 mln USD (FY'22), 312 mln USD, 781 mln USD, 475 mln USD, 1 025 mln USD (FY'26) oraz od początku roku obrotowego 2027: 111 mln USD dywidend plus 198 mln USD odkupu netto. Dywidenda na akcję: 2,56 USD, 2,90 USD, 3,20 USD, 3,52 USD, 3,90 USD i 4,36 USD dla FY'27 (E), co oznacza wzrost o odpowiednio 11%, 13%, 10%, 10%, 11% i 12%. Przypis 3 informuje, że Broadridge posiada monety Canton według stanu na 30 września 2026 r. i rozpoznał na nich stratę w wysokości 40 mln USD w Q1, wyłączoną ze skorygowanego EPS; podaje wartość monety jako „$0.12 cents per coin” (zapis oryginalny).
Lewa kolumna: poziome mini-słupki dla trzech pozycji kapitałowych i szary panel ze słupkiem skumulowanym dla aktywów cyfrowych; prawa kolumna: skumulowany wykres kolumnowy łącznych zwrotów kapitału z jasnym słupkiem szacunkowym dla FY'27 oraz wiersz dywidendy na akcję ze stopami wzrostu poniżej; cztery przypisy.
Prognoza na FY'27, wszystkie pozycje oznaczone jako „Bez zmian”: wzrost przychodów powtarzalnych w stałych walutach 6-8%; skorygowana marża zysku operacyjnego ok. 21%; wzrost skorygowanego EPS 8-12%; konwersja wolnych przepływów pieniężnych 100%+; zamknięta sprzedaż (Closed sales) 290-330 mln USD.
Przejrzysta tabela prognoz z pięcioma wierszami wskaźników oddzielonymi cienkimi liniami i dwoma granatowymi nagłówkami kolumn („FY'27 Guidance” i „Updates”).
Ogłoszenie, że Broadridge zorganizuje Dzień Inwestora 8 grudnia 2026 r. w Nowym Jorku.
Slajd z pełnym niebieskim gradientem, wyśrodkowanym białym nagłówkiem i trzywierszowym wyśrodkowanym ogłoszeniem; logo w lewym dolnym rogu.
Przekładka sekcji wprowadzająca aneks z dodatkowymi raportami i uzgodnieniami wskaźników Non-GAAP.
Pełny niebieski gradient z pojedynczym białym nagłówkiem „Appendix” po lewej stronie i logo w lewym dolnym rogu.
Niebadana tabela przychodów według linii produktów (w mln USD) za FY2025, każdy kwartał FY2026, cały FY2026 oraz Q1 FY2027 wraz ze wzrostem r/r. Q1'27 ICS: Regulatory 230 (+17%), Data-driven fund solutions 122 (+10%), Issuer 34 (+4%), Customer communications 182 (+3%), łączne powtarzalne ICS 568 (+10%); event-driven equity i inne 34 (+41%), fundusze inwestycyjne 34 (-63%), łączne event-driven 67 (-41%); dystrybucja 518 (+4%); łączne przychody ICS 1 153 USD (+2%). GTO: Rynki kapitałowe 327 (+17%), Zarządzanie majątkiem i inwestycjami 188 (+5%), łączne powtarzalne GTO 516 USD (+12%). Łączne przychody 1 669 USD (+5%). Sumy za FY2026: powtarzalne 4 878, event-driven 348, dystrybucja 2 251, łączne przychody 7 477 USD (suma za FY2025: 6 889 USD). Przychody według typu w Q1'27: powtarzalne 1 083 (+11%), event-driven 67, dystrybucja 518.
Gęsta tabela finansowa z granatowymi i niebieskimi nagłówkami lat/kwartałów, szarymi paskami sekcji dla ICS, GTO i przychodów według typu, pogrubionymi wierszami sum częściowych i jasnoniebieskim cieniowaniem kolumn całorocznych.
Przekładka sekcji wprowadzająca objaśnienia Non-GAAP i tabele uzgodnień.
Pełny niebieski gradient z trzywierszowym białym nagłówkiem po lewej stronie i logo w lewym dolnym rogu.
Wyjaśnia, dlaczego zarząd stosuje miary Non-GAAP, w tym przy decyzjach o wynagrodzeniach, oraz wymienia wyłączone pozycje: amortyzacja nabytych wartości niematerialnych i zakupionego IP; koszty przejęć i integracji; koszty restrukturyzacji i powiązane (w tym odprawy w roku obrotowym 2027 związane częściowo z inicjatywami AI i produktywności oraz zamknięcie zakładu produkcyjnego w roku obrotowym 2026); zyski lub straty na aktywach cyfrowych, w tym transakcja Canton Digital Asset Treasury; opłaty z tytułu ugód sądowych z roku obrotowego 2024; koszty wyjścia związane z Rosją; reorganizacja nieruchomości i wydatki związane z Covid-19; oraz zyski inwestycyjne.
Slajd nasycony tekstem z dwoma pogrubionymi podnagłówkami, po których następują akapity i numerowana lista (i)-(viii) kategorii korekt.
Wyjaśnia, dlaczego te pozycje są wyłączone ze skorygowanych miar oraz dlaczego wyłączona jest amortyzacja, mimo że nabyte wartości niematerialne przyczyniają się do przychodów. Definiuje wolne przepływy pieniężne jako przepływy pieniężne z działalności operacyjnej plus wpływy ze sprzedaży aktywów, minus wydatki inwestycyjne oraz zakupy oprogramowania i skapitalizowane oprogramowanie do użytku wewnętrznego; konwersję wolnych przepływów pieniężnych definiuje jako wolne przepływy pieniężne podzielone przez skorygowany zysk netto. Wyjaśnia wzrost przychodów powtarzalnych w stałych walutach, który przelicza wyniki bieżącego okresu według średnich kursów wymiany z analogicznego okresu roku ubiegłego.
Slajd wyłącznie tekstowy z trzema blokami akapitów pod pogrubionymi podnagłówkami (Free cash flow and Free cash flow conversion; Recurring revenue growth constant currency); dolna połowa pozostawiona pusta.
Za trzy miesiące zakończone 30 września 2026 r.: wzrost przychodów powtarzalnych ICS wg GAAP wyniósł 17% w segmencie Regulatory, 10% w Data-Driven Fund Solutions, 4% w Issuer, 3% w Customer Comms, co daje łącznie 10%, przy 0% wpływie różnic kursowych (FX) w każdym z nich. GTO: Capital Markets 17% (0% FX, 17% w walutach stałych), Wealth and Investment Management 5% wg GAAP plus 1% FX daje 6% w walutach stałych; łącznie 12% wg GAAP i 13% w walutach stałych. Wyniki skonsolidowane: 11% wg GAAP, 0% FX, 11% w walutach stałych.
Trzy ułożone pionowo tabele uzgodnieniowe (ICS, GTO, Skonsolidowane) z granatowymi nagłówkami kolumn i wyróżnionymi cyjanem kolumnami „Total”; dolna część slajdu jest pusta.
Zysk operacyjny wg GAAP wyniósł 173,5 mln USD (Q1 FY27) wobec 188,8 mln USD (Q1 FY26). Po dodaniu amortyzacji nabytych wartości niematerialnych (38,9 mln USD vs 50,8 mln USD), kosztów akwizycji i integracji (1,9 mln USD vs 7,2 mln USD) oraz restrukturyzacji (15,2 mln USD vs 4,4 mln USD), skorygowany zysk operacyjny wyniósł 229,6 mln USD wobec 251,2 mln USD. Marże wyniosły odpowiednio 10,4% vs 11,9% (GAAP) oraz 13,8% vs 15,8% (skorygowana). Lata obrotowe 2026–2022: zysk operacyjny wg GAAP odpowiednio 1 300,6 mln USD, 1 188,6 mln USD, 1 017,1 mln USD, 936,4 mln USD, 759,9 mln USD; skorygowany: 1 534,8 mln USD, 1 410,9 mln USD, 1 302,8 mln USD, 1 199,1 mln USD, 1 066,4 mln USD; skorygowane marże: 20,5%, 20,5%, 20,0%, 19,8%, 18,7%. Przypisy opisują restrukturyzację, wyjście z rynku rosyjskiego oraz komponenty kosztów nieruchomości i Covid-19.
Szeroka tabela uzgodnieniowa z blokiem „Trzy miesiące zakończone 30 września” oraz pięcioletnim blokiem „Rok obrotowy zakończony 30 czerwca”, szarym paskiem korekt, pogrubionym wierszem skorygowanego wyniku pośredniego i trzema przypisami literowymi.
W Q1 FY27 przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości 93,2 mln USD pomniejszone o 16,9 mln USD nakładów inwestycyjnych i oprogramowania dają wolne przepływy pieniężne (FCF) na poziomie 76,3 mln USD (Q1 FY26: 42,3 mln USD - 29,6 mln USD = 12,7 mln USD). Roczne FCF: 1 233,0 mln USD (FY26), 1 056,4 mln USD, 943,2 mln USD, 748,2 mln USD, 370,4 mln USD (FY22). Zysk netto wg GAAP wyniósł 94,8 mln USD vs 165,4 mln USD; po korektach, w tym stracie na aktywach cyfrowych w wysokości 40,2 mln USD (wobec 45,8 mln USD zysku rok wcześniej), skorygowany zysk netto wyniósł 177,9 mln USD vs 178,1 mln USD. W FY26 skorygowany zysk netto wyniósł 1 124,2 mln USD, po uwzględnieniu 227,0 mln USD zysku z aktywów cyfrowych kompensującego inne korekty. Konwersja wolnych przepływów pieniężnych LTM: 110%, 104%, 102%, 90%, 48%.
Dwie ułożone pionowo tabele uzgodnieniowe (wolne przepływy pieniężne; zysk netto do skorygowanego zysku netto) współdzielące bloki kolumn kwartalnych i pięcioletnich, pogrubiony wiersz konwersji oraz pięć przypisów literowych małą czcionką.
W Q1 FY27 rozwodniony EPS wyniósł 0,83 USD; po dodaniu 0,34 USD amortyzacji, 0,02 USD kosztów akwizycji, 0,13 USD restrukturyzacji i 0,35 USD strat na aktywach cyfrowych (suma częściowa 0,84 USD) oraz odjęciu 0,12 USD wpływu podatkowego, skorygowany EPS wyniósł 1,56 USD (Q1 FY26: 1,40 USD + 0,14 USD - 0,03 USD = 1,51 USD). Lata obrotowe 2026–2022: rozwodniony EPS 9,60 USD, 7,10 USD, 5,86 USD, 5,30 USD, 4,55 USD; skorygowany EPS 9,60 USD, 8,55 USD, 7,73 USD, 7,01 USD, 6,46 USD. W FY26 zysk z aktywów cyfrowych (1,94 USD) oraz zyski inwestycyjne (0,06 USD) zrównoważyły pozostałe korekty, przez co suma częściowa netto wyniosła zero.
Tabela uzgodnienia zysku na akcję z kolumnami kwartalnymi i pięcioma latami obrotowymi, szarym paskiem korekt, pogrubionym wierszem skorygowanego EPS oraz trzema przypisami literowymi.
Prognoza wzrostu przychodów powtarzalnych na FY27: wpływ FX ok. 0%, w walutach stałych 6–8%. Marża zysku operacyjnego: ok. 19% wg GAAP i ok. 21% po skorygowaniu. Wzrost rozwodnionego EPS: od (4%) do 0% wg GAAP wobec wzrostu skorygowanego EPS o 8–12%. Konwersja wolnych przepływów pieniężnych 100%+, zarówno jako przepływy operacyjne względem zysku netto (GAAP), jak i w ujęciu Non-GAAP. Przypisy: FX na podstawie kursów terminowych z października 2026 r.; skorygowana marża wyklucza ok. 191 mln USD kosztów amortyzacji, akwizycji i restrukturyzacji; skorygowany EPS wyklucza ok. 1,60 USD na akcję z tych tytułów; prognoza FCF wyklucza ok. 123 mln USD nakładów inwestycyjnych i oprogramowania; zyski i straty z aktywów cyfrowych są wykluczone, ponieważ nie można ich przewidzieć.
Dwuwierszowy tytuł, pojedyncza granatowa kolumna „Rok obrotowy 2027”, cztery pogrubione grupy wskaźników (każda z podwierszami GAAP i Non-GAAP) oraz pięć przypisów literowych.
Slajd końcowy z danymi kontaktowymi do relacji inwestorskich (W. Edings Thibault, broadridgeir@broadridge.com), szczegółami połączenia na żywo 3 listopada 2026 r. o 8:30 czasu ET (numery bezpłatne i międzynarodowe), adresem transmisji internetowej broadridge-ir.com oraz opcjami odtworzenia: online na broadridge-ir.com i telefonicznie do 10 listopada 2026 r.
Slajd końcowy z niebieskim gradientem, dużym dwuwierszowym białym tytułem, lewą kolumną z danymi kontaktowymi i informacjami o połączeniu oraz prawą kolumną z opcjami odtworzenia (podkreślone etykiety sekcji i linki). Logo w lewym dolnym rogu.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Rok obrotowy Broadridge kończy się 30 czerwca, zatem rok obrotowy 2027 trwa od 1 lipca 2026 r. do 30 czerwca 2027 r. Pierwszy kwartał roku obrotowego 2027 (fiscal Q1 2027) to okres od lipca do września 2026 r., czyli trzy miesiące zakończone 30 września 2026 r. Wyniki zostały przedstawione podczas konferencji wynikowej (earnings call) 3 listopada 2026 r.
Jest to prezentacja na konferencję wynikową spółki Broadridge Financial Solutions (NYSE: BR), złożona w SEC jako załącznik 99.2 do formularza Form 8-K. Slajdy w zgłoszeniu są obrazami, więc ten plik PDF odwzorowuje je w formie, w jakiej zostały złożone. Materiał jest również dostępny na stronie broadridge-ir.com.
Przychody powtarzalne wzrosły o 11% (11% w walutach stałych) do poziomu 1 083 mln USD, a przychody ogółem wzrosły o 5% do 1 669 mln USD. Skorygowany zysk na akcję (Adjusted EPS) wzrósł o 3% do 1,56 USD, a sprzedaż zamknięta (Closed Sales) wzrosła o 10% do 36 mln USD. Rozwodniony zysk na akcję wg GAAP spadł o 41% do 0,83 USD, a skorygowana marża zysku operacyjnego spadła o 200 pb do poziomu 13,8%.
Uzgodnienie na stronie 27 wykazuje korekty w wysokości 0,84 USD na akcję w tym kwartale. Obejmują one 0,35 USD straty na aktywach cyfrowych (posiadane przez Broadridge monety Canton), 0,34 USD amortyzacji nabytych wartości niematerialnych i prawnych oraz 0,13 USD kosztów restrukturyzacji, pomniejszone o 0,12 USD wpływu podatkowego. Rok wcześniej aktywa cyfrowe wygenerowały zysk w wysokości 0,39 USD, co podniosło zysk na akcję wg GAAP w tamtym kwartale.
Nie. Wszystkie prognozy zostały podtrzymane: wzrost przychodów powtarzalnych o 6–8% w walutach stałych, skorygowana marża zysku operacyjnego na poziomie około 21%, wzrost skorygowanego zysku na akcję o 8–12%, konwersja wolnych przepływów pieniężnych powyżej 100% oraz sprzedaż zamknięta na poziomie 290–330 mln USD. W ujęciu GAAP strona 28 wskazuje na marżę operacyjną około 19% i wzrost rozwodnionego zysku na akcję w przedziale od (4%) do 0%.
Investor Communication Solutions (ICS) obejmuje komunikację regulacyjną, rozwiązania dla funduszy oparte na danych, usługi dla emitentów oraz komunikację z klientami. Przychody powtarzalne tego segmentu w Q1 wyniosły 568 mln USD (wzrost o 10%). Global Technology and Operations (GTO) obejmuje technologię dla rynków kapitałowych oraz zarządzania majątkiem i inwestycjami. Przychody powtarzalne GTO w Q1 wyniosły 516 mln USD, co oznacza wzrost o 13% w walutach stałych.
Tak. Prezentacja została złożona jako obrazy rastrowe, ale przy tej rozdzielczości przypisy i tabele uzgodnień w aneksie (strony 20–28) są czytelne, a powyższe podsumowania poszczególnych stron transkrybują ich kluczowe dane. Jeden z przypisów na stronie 16 wycenia monety Canton na „$0.12 cents per coin”, co jest dosłownym przytoczeniem zapisu ze źródła.
Tak, oryginalny plik PDF można pobrać bezpłatnie do celów badawczych i referencyjnych. Treści finansowe należą do spółki Broadridge. Aby stworzyć podobną prezentację wynikową – ze stroną kluczowych komunikatów, podsumowaniem segmentów, mostkami przychodów i tabelami prognoz – możesz wykorzystać ten układ jako inspirację i zbudować własną prezentację w 2Slides.
Zgłoszenia Form 8-K, w tym załącznik z prezentacją wyników
Komunikaty wynikowe, powtórki transmisji internetowych i prezentacje
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.