Logo 2Slides
Preview

Prezentacja wyników Astellas Pharma za H1 FY2026

43 slajdy

Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów z Japonii

Prezentacja wyników Astellas Pharma za H1 FY2026 (Q2 FY2026, sześć miesięcy do 30 września 2026 r.), przedstawiona przez prezesa i dyrektora generalnego Naoki Okamurę 4 listopada 2026 r. Jest to talia w języku japońskim (2026年度第2四半期(中間期)決算概況) opublikowana w TDnet, systemie terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Obejmuje wyniki za pierwsze półrocze (przychody 1 270,9 mld jenów, wzrost o 23,4%; bazowy zysk operacyjny 424,9 mld jenów, wzrost o 50,3%), podwyższenie prognozy na FY2026 do poziomu 2 330 mld jenów przychodów i 700 mld jenów bazowego zysku operacyjnego (bazowa marża operacyjna 30,0%) oraz postępy w pipeline dla PADCEV, IZERVAY, VYLOY, VEOZAH, XOSPATA, setidegrasibu, ASP2138, ASP546C, ASP6958/VIR-5500 oraz programów terapii komórkowych i genowych. Kwoty podano w jednostkach sto milionów jenów (億円); rok fiskalny Astellas FY2026 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.

6 polubienia
0 pobrania

Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.

Szybka Nawigacja

Tagi

Astellas Pharma
Prezentacja wyników Astellas
H1 FY2026
Wyniki Q2 FY2026
Japońska prezentacja inwestorska

Udostępnij slajdy

Opis

Główny Temat

Prezentacja wyników Astellas Pharma za H1 FY2026 (Q2 FY2026, sześć miesięcy do 30 września 2026 r.), przedstawiona przez prezesa i dyrektora generalnego Naoki Okamurę 4 listopada 2026 r. Jest to talia w języku japońskim (2026年度第2四半期(中間期)決算概況) opublikowana w TDnet, systemie terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Obejmuje wyniki za pierwsze półrocze (przychody 1 270,9 mld jenów, wzrost o 23,4%; bazowy zysk operacyjny 424,9 mld jenów, wzrost o 50,3%), podwyższenie prognozy na FY2026 do poziomu 2 330 mld jenów przychodów i 700 mld jenów bazowego zysku operacyjnego (bazowa marża operacyjna 30,0%) oraz postępy w pipeline dla PADCEV, IZERVAY, VYLOY, VEOZAH, XOSPATA, setidegrasibu, ASP2138, ASP546C, ASP6958/VIR-5500 oraz programów terapii komórkowych i genowych. Kwoty podano w jednostkach sto milionów jenów (億円); rok fiskalny Astellas FY2026 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.

Kluczowe Korzyści

  • •Pełny rachunek zysków i strat za pierwsze półrocze w jednostkach sto milionów jenów (億円): przychody 12 709 vs 10 301, bazowy zysk operacyjny 4 249 (marża 33,4%) vs 2 826, zysk operacyjny 3 166, zysk netto za okres przejściowy 2 415
  • •Tabela rewizji prognozy na FY2026: przychody podniesione o 110 mld jenów do 23 300 (sto milionów jenów), bazowy zysk operacyjny podniesiony o 80 mld jenów do 7 000, pełny zysk operacyjny podniesiony do 4 600
  • •Podział sprzedaży marek strategicznych: łącznie 3 339 (+51%), PADCEV 1 583, IZERVAY 562, VYLOY 459, VEOZAH 307, XOSPATA 429, obok XTANDI 5 337
  • •Mapy pipeline, kalendarze kamieni milowych do FY2029 i slajdy z danymi poszczególnych aktywów (enfortumab vedotin, zolbetuximab, fezolinetant, gilteritinib, degrader KRAS G12D setidegrasib, portfel Claudin 18.2)
  • •Sekcja referencyjna z wrażliwością na kursy walut, bilansem i przepływami pieniężnymi, stanem zadłużenia, wartościami niematerialnymi, alokacją kapitału i historią dywidend oraz celem optymalizacji kosztów SMT na poziomie 200 mld jenów
  • •Autentyczna talia inwestorska japońskiej spółki farmaceutycznej o dużej kapitalizacji z przejrzystymi czerwono-białymi tabelami, idealna jako wzór dla dwujęzycznych lub skierowanych na rynek japoński prezentacji wyników

Grupa Docelowa

  • •Inwestorzy i analitycy zajmujący się Astellas Pharma (TSE: 4503) i japońskim sektorem farmaceutycznym
  • •Zespoły IR w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych projektujące półroczne talie wyników
  • •Analitycy equity research budujący modele dla franczyz onkologicznych i okulistycznych
  • •Zespoły ds. rozwoju biznesu i wywiadu konkurencyjnego śledzące programy ADC, T-cell engagers, Claudin 18.2 i KRAS G12D
  • •Studenci badający japońskie standardy ujawniania informacji korporacyjnych i raportowanie zysku bazowego wg IFRS

Przypadki Użycia

  • •Analiza wyników Astellas za H1 FY2026 i podwyższonej prognozy na cały rok
  • •Benchmarking struktury prezentacji wyników firmy farmaceutycznej: podsumowanie, P&L, sprzedaż produktów, koszty, rewizja prognoz, pipeline, aneks
  • •Tworzenie harmonogramu kamieni milowych pipeline lub wykresu etapów rozwoju dla portfela leków
  • •Nauka prezentowania wyników przez japońskie firmy w jednostkach sto milionów jenów (億円) z kolumnami wpływu kursów walutowych
  • •Porównanie modalności Claudin 18.2 (przeciwciało, T-cell engager, ADC) na slajdzie portfelowym

Unikalne Propozycje Wartości

  • •Polskie podsumowanie slajd po slajdzie dokumentacji dostępnej tylko w języku japońskim, z zachowaniem oryginalnych kwot w jenach i jednostek
  • •Połączenie sekcji wyników finansowych z 29 stronami danych referencyjnych dotyczących badań klinicznych i pipeline
  • •Pokazuje, jak japoński gigant farmaceutyczny prezentuje podwyższenie prognoz oraz cel 30% bazowej marży operacyjnej
  • •Bezpłatny plik PDF z oryginalną 43-slajdową prezentacją z systemu TDnet

Strony Slajdów (43)

Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.

Strona 1
Slajd tytułowy

Strona tytułowa: Przegląd wyników finansowych za II kwartał (półrocze) roku obrotowego 2026

Treść

Slajd tytułowy wyników Astellas Pharma za drugi kwartał (półrocze) roku obrotowego 2026, zaprezentowany przez prezesa i dyrektora generalnego Naoki Okamurę 4 listopada 2026 r., ze zdjęciem lotniczym Centrum Badawczego Astellas Tsukuba.

Struktura Układu

Układ dzielony: lewy biały panel z logo, czerwonym tytułem, prelegentem i datą; prawa połowa to zdjęcie lotnicze na całą stronę

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logo gwiazdy Astellas
  • •Pogrubiony karmazynowy tytuł w języku japońskim
  • •Zdjęcie lotnicze kampusu badawczego Tsukuba
  • •Cienka czerwona linia u góry
Strona 2
Zastrzeżenie

Zastrzeżenie prawne

Treść

Nota prawna dotycząca stwierdzeń wybiegających w przyszłość, wymieniająca ryzyka takie jak zmiany na rynku farmaceutycznym i w regulacjach, wahania kursów walut, opóźnienia we wprowadzeniu produktów, wyniki sprzedaży poniżej oczekiwań, niepowodzenie w tworzeniu konkurencyjnych nowych leków oraz naruszenia własności intelektualnej; zaznacza, że informacje o portfolio projektów (pipeline) nie stanowią reklamy ani porady medycznej.

Struktura Układu

Pojedyncza kolumna tekstu z nagłówkiem, dwa gęste akapity, czerwony pasek stopki z numerem strony i logo

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tekst akapitowy na pełną szerokość
  • •Karmazynowy pasek stopki
  • •Plakietka z numerem strony
Strona 3
Podsumowanie menedżerskie

Najważniejsze wydarzenia II kwartału FY2026

Treść

Postępy powyżej planu wraz z podniesieniem prognozy całorocznej: przychody +23% i zysk operacyjny core +50% rok do roku, napędzane przez marki strategiczne, optymalizację kosztów i korzystne kursy walut; prognoza podniesiona o sto dziesięć miliardów jenów (+1 100 億円) w przychodach i osiemdziesiąt miliardów jenów (+800 億円) w zysku operacyjnym core do poziomu 700 miliardów jenów zysku operacyjnego core i 30% marży core; sukcesy w pipeline obejmują zatwierdzenie PADCEV w UE w leczeniu MIBC u pacjentów kwalifikujących się do cisplatyny, wnioski o rejestrację VEOZAH w Japonii i Chinach, podanie dawki pierwszemu pacjentowi w dwóch badaniach fazy 3 (setidegrasib w NSCLC, ASP2138 w G/GEJ), potwierdzenie koncepcji (PoC) dla ASP6958/VIR-5500 w mCRPC oraz trzy nowe programy kliniczne (ASP388B, ASP2020, ASP2767).

Struktura Układu

Nagłówek z dwoma czerwonymi podtytułami, następnie trzy oznaczone sekcje (wyniki, rewizja prognozy, pipeline) z listami punktowymi, przypisy na dole

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone etykiety sekcji
  • •Listy punktowe z ikonami „checkmark”
  • •Pogrubione kluczowe wartości procentowe i kwoty w jenach
  • •Definicje w przypisach
Strona 4
Agenda

Agenda

Treść

Dwuczęściowa agenda: I. Skonsolidowane wyniki za II kwartał FY2026 i rewizja prognozy całorocznej FY2026 (wyróżnione); II. Postępy w pipeline.

Struktura Układu

Dwa ułożone pionowo rzędy, każdy z kwadratowym kafelkiem z cyfrą rzymską i etykietą sekcji; aktywna sekcja w kolorze czerwonym

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony kafelek „I” i szary kafelek „II”
  • •Tytuły sekcji obok kafelków
  • •Dużo wolnej przestrzeni (white space)
Strona 5
Tabela danych finansowych

Wyniki finansowe za II kwartał FY2026

Treść

Tabela P&L w jednostkach sto milionów jenów (億円): przychody wzrost z 10 301 do 12 709 (+2 407, +23,4%, wpływ walut +993); koszt własny sprzedaży 2 479; koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne (SG&A) 4 304, w tym współpromocja XTANDI w USA 1 318, pozostałe SG&A 2 985 (wskaźnik 23,5%, -3,4 pkt proc.); R&D 1 677 (13,2%); zysk operacyjny core wzrost z 2 826 do 4 249 (+50,3%, marża 33,4%, wpływ walut +412); amortyzacja 713; zysk operacyjny wzrost z 1 994 do 3 166 (+58,8%); zysk przed opodatkowaniem 3 175; zysk netto za półrocze wzrost z 1 476 do 2 415 (+63,6%); kolumna wstępnej prognozy na FY2026 (przychody 22 200, zysk operacyjny core 6 200). Kursy walut w H1: 1 USD = 159 jenów, 1 EUR = 184 jeny (rok wcześniej 146 / 168).

Struktura Układu

Tabela finansowa na pełną szerokość z kolumnami dla roku ubiegłego, roku bieżącego (czerwony nagłówek), zmiany, zmiany procentowej, wpływu walut i prognozy wstępnej; u góry ujęcie core, poniżej ujęcie pełne

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Wyróżniona na czerwono kolumna bieżącego okresu
  • •Pogrubione wiersze sumaryczne
  • •Podwiersze ze wskaźnikami pisanymi małą czcionką
  • •Przypis dotyczący kursów walut
Strona 6
Wyniki produktów

Wyniki za II kwartał FY2026: Kluczowe produkty

Treść

Marki strategiczne wzrosły o ponad 50% rok do roku: łącznie trzysta trzydzieści trzy miliardy dziewięćset milionów jenów (3 339 億円, +1 134, +51%); PADCEV 1 583 (+55%), IZERVAY 562 (+65%), VYLOY 459 (+73%), VEOZAH 307 (+34%), XOSPATA 429 (+25%); całoroczna prognoza dla marek strategicznych podniesiona do 680 miliardów jenów, głównie dzięki PADCEV (1L mUC globalnie i MIBC w USA); XTANDI 5 337 (+12%), bez zmian po wyłączeniu wpływu walut, z oczekiwanym spadkiem w H2 wynikającym z amerykańskiej ustawy IRA.

Struktura Układu

Po lewej tabela z logo produktów, sprzedażą za H1 i zmianą rok do roku; po prawej różowy panel z komentarzem dla każdej marki; wiersz XTANDI oddzielony na dole

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logo marek produktów
  • •Czerwone liczby wzrostów
  • •Różowe pole komentarza
  • •Oddzielony wiersz XTANDI
Strona 7
Analiza kosztów

Wyniki za II kwartał FY2026: Pozycje kosztowe

Treść

Koszty SG&A z wyłączeniem współpromocji XTANDI w USA wzrosły o 7,9% (spadek o 0,3% bez wpływu walut), wskaźnik 23,5%, poprawa o 3,4 pkt proc., przy około 10 miliardach jenów oszczędności SMT dzięki globalnemu centrum kompetencyjnemu, AI/digital i wspólnym materiałom promocyjnym; wydatki na R&D wzrosły o 17,0% (9,9% bez wpływu walut), wskaźnik 13,2%, przy około 11 miliardach jenów dodatkowych wydatków na pipeline (setidegrasib, ASP2138, ASP546C, ASP6958/VIR-5500) skompensowanych przez około 8 miliardów jenów oszczędności SMT; całkowita optymalizacja SMT wyniosła około 22 miliardów jenów rok do roku.

Struktura Układu

Dwa punkty nagłówkowe nad tabelą w układzie siatki o czterech kolumnach: pozycja kosztowa, zmiana rok do roku, stosunek do przychodów, punkty objaśniające

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone wyróżnione frazy w nagłówku
  • •Cieniowana na szaro tabela siatkowa
  • •Zagnieżdżone listy punktowe
Strona 8
Prognoza

Rewizja prognozy całorocznej na rok obrotowy 2026

Treść

Prognoza w jednostkach sto milionów jenów (億円): przychody 23 300 wobec wstępnych 22 200 (+1 100; PADCEV, mirabegron, waluty) oraz 21 392 wykonania w FY2025; SG&A 8 150, w tym współpromocja XTANDI 2 300; pozostałe SG&A 5 850 (25,1%); R&D 3 600 (15,5%); zysk operacyjny core 7 000 wobec 6 200 (+800, marża 30,0%); zysk operacyjny w ujęciu pełnym 4 600 (+650). Zrewidowane założenie kursowe: 1 USD = 158 jenów, 1 EUR = 181 jenów (H2: 156 / 177).

Struktura Układu

Dwa punkty nagłówkowe, następnie tabela z wykonaniem za FY2025, prognozą wstępną, prognozą zrewidowaną (czerwony nagłówek), różnicą i kolumną komentarza „główne pozycje rewizji”

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwona kolumna zrewidowanej prognozy
  • •Czerwone dodatnie różnice (delty)
  • •Punkty komentarza w prawej kolumnie
  • •Nota o założeniach kursowych
Strona 9
Separator sekcji

Agenda: Postępy w pipeline

Treść

Powtórzony przerywnik agendy z sekcją II, Postępy w pipeline, która jest teraz wyróżniona.

Struktura Układu

Ten sam układ agendy z dwoma kafelkami, z drugą sekcją aktywną w czerwonym tekście

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony kafelek „I”
  • •Szary kafelek „II”
  • •Czerwona etykieta aktywnej sekcji
Strona 10
Oś czasu / mapa drogowa

Marki strategiczne: Postępy w zarządzaniu cyklem życia

Treść

Kwartalny harmonogram regulacyjny i kliniczny na FY2026: PADCEV w MIBC (EV-303 u pacjentów niekwalifikujących się do cisplatyny – zatwierdzenie w UE w czerwcu, wniosek w Chinach w lipcu, decyzja w Japonii w toku; EV-304 u pacjentów kwalifikujących się do cisplatyny – wniosek w Japonii w maju, zatwierdzenie w USA w lipcu, zatwierdzenie w UE w październiku; EV-309 zachowanie pęcherza moczowego – start fazy 3 w czerwcu); IZERVAY wniosek w Chinach w maju; VYLOY faza 3 LUCERNA zakończenie rekrutacji w lipcu, dane w FY2027; VEOZAH STARLIGHT 3 osiągnięcie pierwszorzędowego punktu końcowego w kwietniu, wniosek w Japonii w sierpniu, wniosek w Chinach w październiku; HIGHLIGHT 1 (VMS u pacjentek z rakiem piersi) dane w FY2027.

Struktura Układu

Macierz w stylu wykresu Gantta: wiersze z logotypami produktów i wskazaniami zestawione z kolumnami kwartałów 1Q-4Q FY2026 i FY2027; różowe (regulacyjne) i żółte (kliniczne) pola kamieni milowych; niebieski tekst oznacza nowe postępy

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logotypy produktów jako etykiety wierszy
  • •Kolorowe znaczniki kamieni milowych
  • •Niebieski tekst dla nowych aktualizacji
  • •Legenda w prawym górnym rogu
Strona 11
Przegląd pipeline

Postępy w pipeline

Treść

Mapa etapów (Pre-PoC, osiągnięte PoC, Faza 3/kluczowa, wprowadzone na rynek) według obszarów terapeutycznych: dwa badania FSD Fazy 3 (setidegrasib w NSCLC we wrześniu, NCT07566052; ASP2138 w G/GEJ w sierpniu, NCT07673887), PoC dla ASP6958/VIR-5500 w mCRPC, nowe programy kliniczne ASP388B (iADC, Faza 1b/2), ASP2020 (terapia komórkowa, Faza 1b) i ASP2767 (terapia genowa, zatwierdzenie US IND) oraz zakończenie prac nad ASP5541; wymieniono również ASP2998, ASP1002, ASP5834, ASP546C, ASP7317, AT845, ASP2957, ASP2246.

Struktura Układu

Po lewej: nagłówek etapów w formie szewronów nad siatką projektów pogrupowanych według obszarów (onkologia, okulistyka, choroby nerwowo-mięśniowe) z tagami modalności; po prawej: czerwony panel z punktami „kluczowe postępy”

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Strzałki etapów w formie szewronów
  • •Pola programów z tagami modalności (ADC, TCE, TPD, komórkowe, genowe, mRNA)
  • •Etykiety „New”
  • •Logotypy produktów na etapie wprowadzenia na rynek
  • •Przekreślenie dla wycofanego aktywa
Strona 12
Szczegółowa analiza pipeline

Postępy w obszarach priorytetowych (1/2): Immuno-onkologia

Treść

Kluczowe kamienie milowe: ASP2138 (podskórny aktywator limfocytów T CLDN18.2 x CD3) – Faza 3 FSD w 1L G/GEJ w sierpniu, ogłoszenie PoC w PDAC w FY2026; ASP6958/VIR-5500 (podwójnie maskowany TCE PSMA x CD3) – osiągnięto PoC w mCRPC i status FDA Fast Track, plany rejestracyjne w trakcie przeglądu. Nowe programy: ASP388B, stymulujący układ odpornościowy ADC o podwójnym ładunku B7-H3 (inhibitor topoizomerazy I plus agonista STING) z Fazą 1b/2 FSD we wrześniu; opcja na fuzję przeciwciało-cytokina IL-12 DAX-044 firmy Audax, rozpoczęcie Fazy 1 w 2027 r.

Struktura Układu

Dwie kolumny: po lewej karty „kluczowe kamienie milowe”, po prawej karty „nowe programy”, każda z szarym paskiem nagłówka i czerwonym akcentem, plus schematy cząsteczek

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikony celu i mikroskopu
  • •Diagram maskowanego aktywatora limfocytów T
  • •Ilustracja przeciwciała ADC
  • •Logo Audax
Strona 13
Szczegółowa analiza pipeline

Postępy w obszarach priorytetowych (2/2): Regeneracja i ochrona wzroku

Treść

Programy okulistyczne nowej generacji wchodzą do fazy klinicznej: ASP2020, komórki nabłonka pigmentowego siatkówki pochodzące z iPS, wykorzystujące technologię uniwersalnych komórek z edycją HLA w chorobie Stargardta (Faza 1b FSD w sierpniu, NCT07734064; status FDA Fast Track i oznaczenie leku w rzadkiej chorobie dziecięcej); ASP2767, terapia genowa AAV dostarczająca BDNF i TrkB w jaskrowej neuropatii nerwu wzrokowego (zatwierdzone US Phase 1/2 IND, NCT07770685; FDA Fast Track).

Struktura Układu

Dwa panele programów obok siebie z szarymi paskami tytułowymi, listami punktowymi i ilustracjami anatomicznymi siatkówki poniżej

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ilustracje przekroju oka
  • •Diagramy warstw komórek siatkówki
  • •Grafika kaniuli podsiatkówkowej
  • •Ikona wektora AAV
Strona 14
Podsumowanie / kluczowe wnioski

Kluczowe wnioski

Treść

Silna dynamika prowadzi do podniesienia prognozy na cały rok i oczekiwanej marży operacyjnej core na poziomie 30%; pipeline rozwija się na każdym etapie zgodnie z Corporate Strategic Plan 2026. Dynamika biznesowa: wzrost marek strategicznych o ponad 50%, koszty SG&A utrzymane na stałym poziomie (z wyłączeniem współpromocji XTANDI i różnic kursowych), podniesiona prognoza. Pipeline: kamienie milowe regulacyjne LCM dla PADCEV i VEOZAH, dwa badania Fazy 3 FSD, PoC dla ASP6958/VIR-5500, trzy nowe programy kliniczne.

Struktura Układu

Czerwony nagłówek z tezą, następnie dwie kolumny z okrągłymi ikonami i kolorowymi paskami nagłówka (ciemnoczerwony: wyniki; różowy: pipeline), poniżej listy punktowe

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikony wykresu kołowego i rośliny
  • •Ciemnoczerwone i różowe paski nagłówka
  • •Pogrubione początki punktów
  • •Link do Corporate Strategic Plan 2026
Strona 15
Przekładka sekcji

Dodatek (Materiały referencyjne)

Treść

Przekładka sekcji wprowadzająca do dodatku z materiałami referencyjnymi.

Struktura Układu

Lewy karmazynowy panel z białym tytułem; po prawej zdjęcie logotypu Astellas na fasadzie budynku

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Pełny karmazynowy panel
  • •Zdjęcie oznakowania budynku
  • •Zakrzywiona krawędź panelu
Strona 16
Kluczowe wskaźniki / karty KPI

Marki strategiczne: Prognozy szczytowej sprzedaży (stan na październik 2026)

Treść

Oczekiwania dotyczące szczytowej sprzedaży: PADCEV 400-500 miliardów jenów (4 000–5 000 sto milionów jenów, na podstawie całkowitej sprzedaży produktu, w tym sprzedaży w obu Amerykach księgowanej przez Pfizer), VYLOY 100-200 miliardów jenów, XOSPATA 100-200 miliardów jenów, IZERVAY 200-400 miliardów jenów, VEOZAH 150-250 miliardów jenów.

Struktura Układu

Pięć równych kolumn z logo produktu, kolorowym paskiem obszaru terapeutycznego (zielony: onkologia, niebieski: okulistyka, fioletowy: zdrowie kobiet) i kartą pokazującą zakres szczytowej sprzedaży

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Logotypy produktów
  • •Kolorowe paski kategorii
  • •Duże zielone i niebieskie liczby
  • •Przypis dotyczący podstawy wyliczeń dla PADCEV
Strona 17
Alokacja kapitału / wizualizacja danych

Polityka alokacji kapitału

Treść

Trzy priorytety: po pierwsze inwestycje biznesowe na rzecz wzrostu, podnoszenie dywidend w oparciu o plany zysków i gotówki oraz okazjonalny skup akcji własnych z nadwyżek gotówkowych; wskaźnik Dług Brutto/EBITDA utrzymywany na poziomie 1,0-1,5x w celu zachowania zdolności do dużych inwestycji. Wykres słupkowy historii dywidend od 14 jenów (FY05) do 78 jenów (FY25) i prognozowane 80 jenów na FY26, z co najmniej 2-jenowymi rocznymi wzrostami w okresie Corporate Strategic Plan 2026 (słupki FY27-FY30 mają charakter ilustracyjny).

Struktura Układu

Trzy ponumerowane różowe pola polityki u góry, wyśrodkowane zdanie z opisem polityki, a następnie duży wykres słupkowy dywidendy na akcję z wyróżnieniem

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ponumerowane czerwone kółka
  • •Karmazynowy wykres słupkowy z jaśniejszymi słupkami przyszłych okresów
  • •Wyróżnienie ze strzałką w górę
  • •Etykiety danych na słupkach
Strona 18
Tabela danych finansowych

Kursy walut (Rzeczywiste)

Treść

Średnie kursy w H1: US$ ze 146 jenów do 159 jenów (osłabienie jena o 13 jenów), euro ze 168 jenów do 184 jenów (osłabienie o 16 jenów); różnice kursowe zwiększyły przychody o 99,3 miliarda jenów (993 sto milionów jenów) i zysk operacyjny core o 41,2 miliarda jenów (412 sto milionów jenów).

Struktura Układu

Mała tabela w lewym górnym rogu z wierszami walut i czerwonym nagłówkiem bieżącego okresu, poniżej dwa punkty dotyczące wpływu, reszta to pusta przestrzeń

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kompaktowa tabela kursów walut
  • •Czerwony nagłówek kolumny
  • •Podsumowanie wpływu w punktach
Strona 19
Tabela danych finansowych

Prognoza na FY2026: Kursy walut i wrażliwość

Treść

Zrewidowane założenia kursowe: US$ ze 150 jenów na 158 jenów i euro ze 180 jenów na 181 jenów (założenie na H2: 156 / 177); osłabienie jena o 1 jena względem założenia dodaje około 8,6 miliarda jenów przychodów i 2,7 miliarda jenów zysku operacyjnego core dla dolara oraz około 3,8 miliarda jenów przychodów i 1,7 miliarda jenów zysku operacyjnego core dla euro.

Struktura Układu

Dwie tabele ułożone pionowo: założenia kursowe (początkowe vs zrewidowane vs zmiana) oraz macierz wrażliwości według walut dla przychodów i zysku operacyjnego core

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Tabele z szarymi nagłówkami
  • •Czerwony nagłówek zrewidowanej prognozy
  • •Macierz wrażliwości
Strona 20
Tabela danych finansowych

Najważniejsze pozycje bilansu i przepływów pieniężnych

Treść

W sto milionach jenów: aktywa ogółem 35 670 (marzec 2026) do 35 278 (wrzesień 2026); gotówka 2 816 do 2 382; kapitał własny przypadający na właścicieli 18 290 do 19 817 (wskaźnik 51,3% do 56,2%). Przepływy pieniężne w H1: operacyjne 2 701 (wobec 2 826), inwestycyjne -819, wolne przepływy pieniężne (FCF) 1 882 (wobec 2 524), finansowe -2 304, w tym papiery komercyjne (CP)/krótkoterminowe pożyczki +1 047, nowe obligacje/pożyczki 500, spłaty -2 966 oraz dywidendy -699.

Struktura Układu

Dwie tabele ułożone pionowo: migawka bilansu oraz porównanie przepływów pieniężnych, czerwone nagłówki dla ostatniego okresu

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Naprzemienne szare wiersze
  • •Czerwona kolumna ostatniego okresu
  • •Wcięcia dla podpozycji
Strona 21
Tabela danych finansowych

Najważniejsze informacje o saldzie finansowania

Treść

Finansowanie odsetkowe spadło z 589,9 mld jenów (czerwiec 2026) do 424,9 mld jenów (wrzesień 2026): długoterminowe z 3 200 do 2 700 (obligacje 2 200; pożyczki długoterminowe z 1 000 do 500); krótkoterminowe z 2 699 do 1 549 (CP z 300 do 749, pożyczki krótkoterminowe z 0 do 300, bieżąca część pożyczek długoterminowych z 1 399 do 500, bieżąca część obligacji z 1 000 do zera). Kwoty w jednostkach sto milionów jenów (億円).

Struktura Układu

Pojedyncza tabela z kolumnami dla czerwca i września, pogrupowane zobowiązania długo- i krótkoterminowe z podwierszami

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony nagłówek września
  • •Pogrupowane, cieniowane wiersze
  • •Wcięcia dla podpozycji
Strona 22
Tabela danych finansowych

Główne wartości niematerialne (stan na 30 września 2026 r.)

Treść

Wartości niematerialne w jednostkach sto milionów jenów z odniesieniem do walut obcych: IZERVAY USA 5 200 ($3,304M), IZERVAY poza USA 480 ($305M), VEOZAH 815 (€450M), technologia terapii genowej z przejęcia Audentes 570 ($362M), VYLOY 520 (€400M), ASP6958/VIR-5500 378 ($240M), ASP7317 271 ($172M), ASP546C 230, AT845 114 ($73M).

Struktura Układu

Dwukolumnowa tabela wartości (jeny i waluta obca) z nazwami aktywów po lewej stronie, przypisy poniżej

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Przejrzysta, paskowana tabela
  • •Kolumny z dwiema walutami
  • •Oznaczenia przypisów
Strona 23
Wizualizacja danych / strategia

Dyscyplina w optymalizacji kosztów

Treść

Cel 200 mld jenów (2 000 sto milionów jenów (億円)) powtarzalnej optymalizacji kosztów w ramach Corporate Strategic Plan 2026 (FY2026-FY2030) w celu sfinansowania reinwestycji w pipeline i utrzymania wysokich marż: w ramach Sustainable Margin Transformation osiągnięto 65 mld jenów w FY2024-2025, planowane 40 mld jenów w FY2026, 45 mld jenów w FY2027 oraz dodatkowe działania; dźwignie obejmują insourcing, globalne centrum kompetencyjne, AI/digital, optymalizację kosztów opartą na cyklu życia XTANDI i mirabegronu oraz bardziej zwinny model operacyjny.

Struktura Układu

Schodkowy wykres słupkowy typu waterfall (szary, żółty, czerwony) z klamrą do celu 200 mld jenów, plus ramka z czerwoną obwódką zawierająca kluczowe działania

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Schodkowy wykres słupkowy
  • •Żółte etykiety lat budżetowych (FY)
  • •Pionowa klamra wskazująca cel
  • •Duża czerwona liczba docelowa
Strona 24
Przegląd pipeline'u

Pipeline rozwojowy

Treść

Pełna siatka pipeline'u według obszarów (stan na październik 2026 r.): rak prostaty (XTANDI, ASP6958/VIR-5500), rak urotelialny (PADCEV, enfortumab vedotin w oszczędzaniu pęcherza moczowego), nowotwory górnego odcinka przewodu pokarmowego i trzustki (VYLOY, zolbetuximab z pembrolizumabem, ASP2138, setidegrasib, ASP546C), AML (badania XOSPATA i gilteritinib), guzy lite (setidegrasib NSCLC, gilteritinib ALK+ NSCLC, ASP1002, ASP5834, ASP2998, ASP388B), okulistyka (IZERVAY, ASP7317, ASP2020, ASP2767), VMS (VEOZAH, fezolinetant w raku piersi) oraz choroby nerwowo-mięśniowe/neurologia (AT845, ASP2957, ASP2246).

Struktura Układu

Gęsta siatka wielopanelowa z tabelami obszarów terapeutycznych kodowanymi kolorami, każda z listą leków i wskaźnikami fazy (ponumerowane koła 1-3 lub „wprowadzony”)

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Nagłówki obszarów kodowane kolorami (zielony, niebieski, pomarańczowy, fioletowy)
  • •Kropkowe wskaźniki fazy
  • •Tagi „Launched” (wprowadzony)
Strona 25
Oś czasu / mapa drogowa

Nadchodzące kluczowe kamienie milowe

Treść

FY2026: decyzje PoC dla AT845 (choroba Pompego) i ASP2138 (rak trzustki); FY2027: dane z Fazy 3 LUCERNA dla VYLOY oraz dane HIGHLIGHT 1 dla VEOZAH; FY2028: dane z Fazy 3 setidegrasib w 2L+ NSCLC; FY2029: dane z Fazy 3 setidegrasib w 1L raka trzustki oraz ASP2138 w 1L G/GEJ. Rozpoczęcie Fazy 3/badań rejestracyjnych planowane w FY2026-2027 dla ASP7317 i ASP546C; dane PADCEV EV-309 w FY2028-2030; wprowadzenie IZERVAY w ampułkostrzykawce w FY2028-2029.

Struktura Układu

Cztery czerwone nagłówki w kształcie szewronów z latami u góry, pod każdym lista kamieni milowych, dolny pas dla rozpoczęcia Fazy 3 i elementów cyklu życia z logotypami produktów

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone strzałki typu szewron
  • •Logotypy produktów
  • •Listy kamieni milowych z ikonami wyboru
  • •Kropkowany separator
Strona 26
Śledzenie procesu / postępów

Postępy w rozwoju od ostatnich wyników

Treść

Zmiany etapów od poprzedniego ogłoszenia: wejście w Fazę 1 dla ASP2020 (choroba Stargardta) i ASP388B (nowotwór); wejście w Fazę 3 dla ASP2138 (rak żołądka/GEJ) i setidegrasib (NSCLC); wnioski o rejestrację fezolinetantu (VMS w menopauzie, Japonia i Chiny); zatwierdzenie enfortumab vedotin w MIBC kwalifikującym się do cisplatyny (UE); przerwanie prac nad ASP5541 (rak prostaty, Faza 2).

Struktura Układu

Pięć czerwonych szewronów (Faza 1, Faza 2, Faza 3, wniosek, zatwierdzenie) z listą leków poniżej oraz szara ramka „przerwane” na dole

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Strzałka procesu typu szewron
  • •Szara etykieta „przerwane”
  • •Przypis z definicjami
Strona 27
Tabela wielkości rynku

Enfortumab Vedotin (EV) (1/4): ADC celowany w nektynę-4 – populacja pacjentów

Treść

Populacja pacjentów w USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Japonii i Chinach (szacunki Astellas): MIBC niekwalifikujący się do cisplatyny EV-303: 38 000; kwalifikujący się do cisplatyny EV-304: 59 000; oszczędzanie pęcherza EV-309: 34 000; 1L mUC EV-302: 115 000; 2L+ mUC EV-301: 49 000. Partnerstwo z Pfizer.

Struktura Układu

Wyśrodkowana tabela z połączoną etykietą MIBC, kolumną badania rejestracyjnego i kolumną liczby pacjentów, przypisy i logo Pfizer

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Różowe, połączone etykiety wierszy
  • •Ciemnoczerwony nagłówek
  • •Logo Pfizer
Strona 28
Tabela badań klinicznych

Enfortumab Vedotin (EV) (2/4): Badania kliniczne

Treść

EV-303/KEYNOTE-905 (MIBC niekwalifikujący się do cisplatyny, n=595): zatwierdzenie w USA w listopadzie 2025 r., zatwierdzenie w UE w czerwcu 2026 r., wniosek w Japonii w styczniu 2026 r., przyjęcie wniosku w Chinach w lipcu 2026 r. EV-304/KEYNOTE-B15 (MIBC kwalifikujący się do cisplatyny, n=808): zatwierdzenie w USA w lipcu 2026 r., zatwierdzenie w UE w październiku 2026 r., wniosek w Japonii w maju 2026 r., przyjęcie wniosku w Chinach w lipcu 2026 r. EV-309 (oszczędzanie pęcherza vs chemioradioterapia, n=390): FSD w czerwcu 2026 r. Faza 2 EV-209 (n=240): FSD w kwietniu 2026 r.

Struktura Układu

Czterowierszowa tabela badań: nazwa badania, numer NCT, projekt, wielkość próby, status regulacyjny; niebieski tekst dla nowych zdarzeń

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone akcenty wierszy
  • •Podkreślone linki NCT
  • •Niebieski tekst oznaczający nowy postęp
  • •Logo Pfizer
Strona 29
Porównanie danych klinicznych

Enfortumab Vedotin (EV) (3/4): Dane kliniczne według stadium choroby

Treść

Porównanie dziewięciu badań klinicznych EV w MIBC oraz we wcześniej leczonym mUC: EV-304 EFS HR 0,53 i OS HR 0,65 z pCR 55,8% vs 32,5%; EV-303 EFS HR 0,40, OS HR 0,50, pCR 57,1% vs 8,6%; EV-302 PFS HR 0,48, OS HR 0,51 (33,8 vs 15,9 miesiąca), ORR 67,5% vs 44,2%; wyniki kohort EV-103 i EV-201 (ORR 44-73%); EV-301 OS HR 0,70 (12,9 vs 9,0 miesiąca), ORR 41% vs 18%.

Struktura Układu

Szeroka tabela macierzowa: nagłówki stadium choroby w kolumnach, punkty końcowe (OS, EFS/PFS, pCR/ORR, DoR) w wierszach, z symbolami zaznaczenia i przypisami

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony wielopoziomowy nagłówek
  • •Baner porównujący wczesne i późne stadium
  • •Gęsto wypełnione komórki z małą czcionką
  • •Logo Pfizer
Strona 30
Diagram projektu badania

Enfortumab Vedotin (EV) (4/4): Rozwój w MIBC

Treść

Schematy trzech badań fazy 3 w MIBC: EV-303/KEYNOTE-905 (EV + pembrolizumab okołooperacyjnie vs sama cystektomia, n=595, 1:1:1, główny punkt końcowy EFS), EV-304/KEYNOTE-B15 (EV + pembro okołooperacyjnie vs neoadjuwantowa cisplatyna + gemcytabina, n=808, główny EFS) oraz EV-309 (EV + pembro vs jednoczesna chemioradioterapia, n=390, główne BI-EFS i OS); jeden cykl = 21 dni.

Struktura Układu

Trzy poziome schematy projektów badań z kolorowymi paskami ramion leczenia, pionowym paskiem cystektomii i punktami końcowymi po prawej stronie

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Różowe i szare paski ramion leczenia
  • •Symbol gwiazdki dla pCR
  • •Strzałki oznaczające okresy oceny
  • •Pole z długością cyklu
Strona 31
Dane kliniczne / wykres

Zolbetuximab: Przeciwciało monoklonalne anty-Claudin 18.2

Treść

38% przebadanych pacjentów z rakiem żołądka/GEJ w badaniach SPOTLIGHT i GLOW wykazało ekspresję CLDN18.2; faza 2 ILUSTRO kohorta 4B (zolbetuximab + nivolumab + mFOLFOX6) mPFS 14,8 miesiąca ogółem, 18,0 miesiąca w grupie CLDN18.2-high i 23,6 miesiąca w grupie CLDN18.2-high CPS ≥1 (ASCO GI 2026); faza 3 LUCERNA (n=500, 1L z pembrolizumabem + chemioterapią) zakończyła rekrutację docelową.

Struktura Układu

Po lewej przegląd i kluczowe dane, po prawej krzywa PFS Kaplana-Meiera, na dole tabela badań

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Krzywa Kaplana-Meiera z adnotacjami
  • •Szare paski nagłówków sekcji
  • •Tabela badań z linkami NCT
Strona 32
Tło choroby / tabela badań klinicznych

Fezolinetant: Antagonista receptora NK3

Treść

Wyjaśnienie obciążenia jakości życia objawami naczynioruchowymi i spadku stosowania hormonalnej terapii zastępczej po badaniu WHI; badania: Japonia faza 3 STARLIGHT 2 (n=410) i STARLIGHT 3 (n=277) ze złożeniem wniosku w Japonii w sierpniu 2026 r.; Chiny faza 2 (n=150) z przyjęciem wniosku w październiku 2026 r.; faza 3 HIGHLIGHT 1 u pacjentek z rakiem piersi na adjuwantowej terapii endokrynnej (n=540), FSD w sierpniu 2024 r.

Struktura Układu

Dwie kolumny tekstu z kontekstem na górze, poniżej tabela badań pogrupowana według krajów i wskazań

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Kolumny tekstu z wypunktowaniem
  • •Pogrupowana tabela badań
  • •Niebieski tekst oznaczający nowe postępy
Strona 33
Diagram ścieżki leczenia

Gilteritinib: Inhibitor FLT3

Treść

Diagram ścieżki leczenia AML z mutacją FLT3 pozycjonujący badania PASHA, PrE0905, VICEROY, GOSSAMER, MORPHO i ADMIRAL; badanie PASHA (HOVON, n=766) nie osiągnęło głównego punktu końcowego w porównaniu z midostauryną; wstępne wyniki PrE0905 (n=181) zaprezentowane na ASH 2024; VICEROY (n=70) FSD w styczniu 2023 r.; faza 1 w NSCLC z fuzją ALK (n=40) FSD w październiku 2025 r.

Struktura Układu

Schemat blokowy na górze pokazujący indukcję, konsolidację, przeszczep i leczenie podtrzymujące, poniżej tabela badań

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwone etykiety badań na schemacie
  • •Etapy leczenia w ramkach
  • •Tabela statusu badań
Strona 34
Mechanizm działania / dane kliniczne

Setidegrasib: Degradator KRAS G12D (1/2)

Treść

Mutacja KRAS G12D obecna w około 40% przypadków raka trzustki i 5% przypadków NSCLC; faza 3 w 2L+ NSCLC vs docetaksel (N=356, główne PFS i OS, NCT07566052) z danymi spodziewanymi w FY2028; dane z monoterapii fazy 1 na ELCC 2026 i w NEJM wykazały mPFS 11,2 miesiąca oraz ORR 37,5% w drugiej lub trzeciej linii leczenia.

Struktura Układu

Po lewej przegląd z ilustracją mechanizmu degradacji; po prawej panel NSCLC ze schematem randomizacji i krzywą PFS

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Diagram mechanizmu ligazy E3 i proteasomu
  • •Ramki schematu randomizacji
  • •Krzywa Kaplana-Meiera
Strona 35
Dane kliniczne / tabela porównawcza

Setidegrasib: Degradator KRAS G12D (2/2)

Treść

Faza 3 w 1L raka trzustki z mFOLFIRINOX lub NALIRIFOX (N=614, główny OS, NCT07409272), dane okresowe spodziewane w FY2029; dane z fazy 1 w 1L na ASCO GI 2026 (600 mg + mFOLFIRINOX: ORR 7/12, 58,3%; DCR 10/12, 83,3%); dane translacyjne z AACR Pancreatic Cancer 2026 wykazują około 95,5% degradacji białka KRAS G12D i profil oporności odmienny od inhibitorów daraxonrasib i HRS-4642.

Struktura Układu

Po lewej: schemat i wykres kaskadowy (waterfall plot); po prawej: tabela porównawcza oporności z niebieskim nagłówkiem

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Czerwony wykres kaskadowy
  • •Ramka ze wskaźnikiem odpowiedzi
  • •Tabela porównawcza z morskim nagłówkiem
  • •Niebieski nagłówek oznaczający nowe postępy
Strona 36
Profil aktywu w pipeline

ASP2138: Bispecyficzny aktywator limfocytów T CLDN18.2 x CD3

Treść

Podskórne przeciwciało bispecyficzne w raku żołądka/GEJ i raku trzustki (CLDN18.2-dodatni w około 70% G/GEJ i 60% PDAC); dane z ESMO 2025 ze standardem opieki: 1L ORR 62,5% (15/24) i 12-tygodniowy DCR 100%, 2L ORR 37,5% (9/24); faza 3 w 1L G/GEJ (N=570, główne OS i PFS, NCT07673887) u pacjentów z niską do średniej ekspresją CLDN18.2, dane w FY2029; decyzja PoC w PDAC w FY2026.

Struktura Układu

Dwie kolumny: przegląd z grafiką mechanizmu i najnowszymi danymi; aktualny status ze schematem fazy 3 i wykresem kaskadowym

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ilustracja aktywacji limfocytów T
  • •Schemat randomizacji
  • •Wielokolorowy wykres kaskadowy
Strona 37
Profil aktywu w pipeline

ASP546C: Koniugat przeciwciało-lek (ADC) celujący w CLDN18.2

Treść

ADC z autorskim ładunkiem inhibitora topoizomerazy I (DAR 8) i łącznikiem MediLink TMALIN, status FDA Fast Track w raku żołądka, globalne prawa z wyłączeniem Chin; faza 2 w Chinach na ASCO 2026: 2L+ G/GEJ (n=26) ORR 65,4%, DCR 84,6%, mPFS 5,7 miesiąca, mOS 11,7 miesiąca; 2L+ rak trzustki (n=30) ORR 26,7%, DCR 83,3%, mPFS 4,1 miesiąca, mOS 10,0 miesiąca; trwająca globalna faza 1b/2 oraz faza 3 w Chinach prowadzona przez Evopoint.

Struktura Układu

Po lewej panele przeglądu i statusu z ikoną ADC; po prawej dwie krzywe przeżycia, każda sparowana z tabelą danych z czerwonym nagłówkiem

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikona przeciwciała ADC
  • •Krzywe Kaplana-Meiera
  • •Tabele skuteczności z czerwonym nagłówkiem
Strona 38
Tabela porównawcza

Portfolio terapii celowanych w Claudin 18.2

Treść

Porównanie VYLOY (przeciwciało monoklonalne), ASP2138 (bispecyficzne przekierowujące limfocyty T) i ASP546C (ADC) pod kątem modalności, mechanizmu, danych klinicznych i przyszłego potencjału: VYLOY jako standard opieki w CLDN18.2-high G/GEJ (ok. 38% pacjentów), ASP2138 rozszerzający zastosowanie na niską i średnią ekspresję (ok. 35%) z dawkowaniem podskórnym, ASP546C dążący do schematów wolnych od chemioterapii u wszystkich pacjentów CLDN18.2-dodatnich.

Struktura Układu

Trzykolumnowa tabela porównawcza z ikonami przeciwciał w nagłówkach i kolumnami kodowanymi kolorami (szary, żółty, różowy)

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikony przeciwciał w kolorach niebieskim, żółtym i czerwonym
  • •Kolumny wyróżnione kolorami
  • •Frazy wyróżnione na czerwono
Strona 39
Strategia / okazja rynkowa

Rak trzustki: przyspieszenie rozwoju terapii celowanych w KRAS G12D i CLDN18.2

Treść

Około 176 000 pacjentów w 1L i 40 000 w 2L na siedmiu głównych rynkach; KRAS G12D występuje u ok. 40%, a CLDN18.2 u ok. 60% chorych na PDAC; faza 3 setidegrasibu w 1L (N=614, dane okresowe w FY2029), faza 1 ASP2138 z decyzją o PoC w FY2026, faza 1b/2 ASP546C z FSD w maju 2026 r.

Struktura Układu

Statystyki w nagłówku na górze, dwa różowe panele podzielone według biomarkerów (KRAS G12D, CLDN18.2) z kartami programów

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Duże czerwone liczby pacjentów
  • •Różowe karty programów
  • •Schemat randomizacji
Strona 40
Profil aktywu w pipeline

ASP6958/VIR-5500: Podwójnie maskowany aktywator limfocytów T (TCE) PSMA x CD3

Treść

Program w raku prostaty w fazie 1 (NCT05997615), który osiągnął PoC w mCRPC i status FDA Fast Track; wstępne dane z eskalacji dawki na ASCO GU 2026 u pacjentów z mCRPC po licznych liniach leczenia: ORR 45%, jeden pacjent leczony przez ok. 300 dni, brak toksyczności ograniczającej dawkę i głównie CRS stopnia 1 bez profilaktyki; wykres kaskadowy odpowiedzi PSA przy dawce ≥3000 µg/kg Q3W.

Struktura Układu

Po lewej przegląd z grafiką struktury białka i punktami statusu; po prawej punkty z najnowszymi danymi i wykres kaskadowy PSA z tabelą odpowiedzi

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Grafika struktury maskowanego TCE
  • •Wielokolorowy wykres kaskadowy PSA
  • •Wstawka z tabelą wskaźników odpowiedzi
Strona 41
Profil aktywu w pipeline

ASP7317: Komórki nabłonka barwnikowego siatkówki

Treść

Przeszczep komórek RPE w zaniku geograficznym wtórnym do AMD (ok. 5 mln pacjentów na świecie); faza 1b (NCT03178149) osiągnęła PoC w ciężkiej utracie wzroku; dane z ARVO 2026 nie wykazały stanów zapalnych wewnątrzgałkowych, odrzucenia ani sygnałów nowotworowych; średnia BCVA w oku badanym poprawiła się o 9,08 litery w 52. tygodniu vs -5,75 w oku towarzyszącym (kohorty 2/2b, n=3-5).

Struktura Układu

Po lewej przegląd z ilustracją oka i siatkówki oraz statusem; po prawej wykres liniowy zmiany BCVA w ciągu 52 tygodni

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ilustracja przeszczepu siatkówki
  • •Wykres BCVA z dwiema liniami
  • •Purpurowe etykiety danych
Strona 42
Objaśnienie technologii

Technologia Universal Cell w celu uniknięcia odrzucenia immunologicznego

Treść

Wyjaśnienie edycji genów HLA w liniach ludzkich komórek iPS klasy klinicznej za pomocą rAAV: usunięcie HLA klasy I/II pozwala uniknąć ataku limfocytów T, a ekspresja jednołańcuchowego HLA-E pozwala uniknąć ataku komórek NK (B2M-/HLA-E, 2x TK, RFXANK-/-); opracowane przez Universal Cells, spółkę należącą do Astellas.

Struktura Układu

Po lewej ikony procesu i diagram porównujący komórkę typu dzikiego z uniwersalną; po prawej czerwony nagłówek z podpunktami i przypisami

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Diagramy komórek z markerami HLA
  • •Niebieska strzałka
  • •Logo Universal Cells
  • •Ikony procesu
Strona 43
Profil projektu w pipeline

AT845: Terapia genowa AAV8 z ekspresją ludzkiego GAA

Treść

Swoista dla mięśni terapia genowa AAV8 w chorobie Pompego (częstość występowania ok. 1 na 40 000; standardowa enzymatyczna terapia zastępcza wymaga infuzji co dwa tygodnie); faza 1/2 FORTIS (NCT04174105) z oznaczeniem FDA RMAT w lutym 2025 r. i dodatkowymi analizami w celu podjęcia decyzji o PoC; dane z WORLDSymposium 2026: 5 z 6 uczestników z ponadroczną obserwacją pozostało bez ERT przez 1–3,5+ lat; wykresy zmian FVC i 6MWT.

Struktura Układu

Po lewej przegląd z ikoną kapsydu AAV8 i statusem; po prawej dwa wykresy liniowe typu „spaghetti” przedstawiające FVC i test sześciominutowego marszu

Kluczowe Elementy Wizualne

  • •Ikona kapsydu AAV8
  • •Wykresy liniowe dla poszczególnych pacjentów
  • •Szare nagłówki sekcji

Często Zadawane Pytania

Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.

Co obejmuje prezentacja wyników Astellas Pharma za H1 FY2026?

Jest to 43-slajdowa talia wyników firmy Astellas za pierwszą połowę roku fiskalnego 2026 (od kwietnia do września 2026 r.), zaprezentowana 4 listopada 2026 r. Obejmuje ona skonsolidowany rachunek zysków i strat, sprzedaż kluczowych produktów, pozycje kosztowe, podwyższoną prognozę na cały rok, postępy w pipeline oraz sekcję referencyjną z kursami walut, bilansem, przepływami pieniężnymi, wartościami niematerialnymi, alokacją kapitału i danymi klinicznymi dla poszczególnych aktywów.

Czy ta talia jest w języku japońskim i gdzie została pierwotnie opublikowana?

Tak. Oryginał to prezentacja wyników w języku japońskim (決算説明会資料) zatytułowana 2026年度第2四半期(中間期)決算概況, opublikowana w TDnet, systemie terminowego ujawniania informacji Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio. Tekst na tej stronie jest polskim podsumowaniem każdego slajdu; kwoty zachowują jednostki firmy, takie jak sto milionów jenów (億円).

Jakie były kluczowe liczby Astellas za H1 FY2026?

Przychody wyniosły 1 270,9 mld jenów (12 709 億円), co oznacza wzrost o 23,4% rok do roku, a bazowy zysk operacyjny (core operating profit) wyniósł 424,9 mld jenów (4 249 億円), wzrost o 50,3%, przy marży bazowej 33,4%. Zysk operacyjny wyniósł 3 166 sto milionów jenów, a zysk netto za okres przejściowy 2 415 sto milionów jenów. Efekty walutowe dodały około 993 sto milionów jenów do przychodów i 412 sto milionów jenów do bazowego zysku operacyjnego.

Jak firma Astellas zrewidowała swoją prognozę na FY2026?

Prognoza przychodów wzrosła o 1 100 sto milionów jenów do poziomu 23 300 sto milionów jenów, a bazowy zysk operacyjny o 800 sto milionów jenów do 7 000 sto milionów jenów, co implikuje bazową marżę operacyjną na poziomie 30,0%; pełny zysk operacyjny wzrósł do 4 600 sto milionów jenów. Zrewidowane założenie kursowe to 1 USD = 158 jenów i 1 EUR = 181 jenów. Rok fiskalny FY2026 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r.

Które produkty napędzały wzrost?

Pięć marek strategicznych odnotowało wzrost o 51% do poziomu 3 339 sto milionów jenów: PADCEV 1 583, IZERVAY 562, VYLOY 459, XOSPATA 429 i VEOZAH 307 (wszystkie kwoty w sto milionów jenów). Sprzedaż XTANDI wyniosła 5 337 sto milionów jenów, co oznacza wzrost o 12%, ale w ujęciu stałym (bez efektów walutowych) wynik był zbliżony do ubiegłorocznego; w drugiej połowie roku spodziewany jest spadek ze względu na amerykańską ustawę Inflation Reduction Act.

Czy mogę pobrać tę prezentację i użyć jej jako szablonu?

Oryginalny plik PDF można pobrać bezpłatnie z tej strony. Jest to przydatny punkt odniesienia przy tworzeniu talii wyników dla sektora farmaceutycznego lub biotechnologicznego, zawierający stronę z najważniejszymi informacjami, tabele finansowe z czerwonymi akcentami, mapy etapów pipeline, harmonogramy kamieni milowych i slajdy z profilami aktywów. 2Slides może pomóc Ci zbudować podobną talię na podstawie Twoich własnych treści.

Jakie najważniejsze informacje dotyczące pipeline znajdują się w talii?

Zatwierdzenie PADCEV w UE w leczeniu MIBC u pacjentów kwalifikujących się do cisplatyny, wnioski o rejestrację VEOZAH w Japonii i Chinach, podanie dawek pierwszym pacjentom w badaniach fazy 3 setidegrasibu (NSCLC) i ASP2138 (rak żołądka/połączenia żołądkowo-przełykowego), potwierdzenie koncepcji (PoC) dla ASP6958/VIR-5500 w mCRPC oraz trzy nowe programy kliniczne: ASP388B, ASP2020 i ASP2767. Prace nad ASP5541 zostały przerwane.

Źródła i dalsza lektura

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Twórz Slajdy Światowej Klasy w Sekundach

Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.

2Slides logo

Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.

Podsumuj za pomocą AI

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Wszystkie usługi działają

Produkty

Funkcje

Galeria

Szablony

Integracje

Zasoby

Porównanie

© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.