
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów spółek półprzewodnikowych
Prezentacja inwestorska Arm Holdings plc za Q2 FYE27 (4 listopada 2026 r.): wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2027 zakończony 30 września 2026 r., z całkowitymi przychodami w wysokości 1 443 mln $ (wzrost o 27% r/r), prognozą na Q3 FYE27 oraz długoterminowym modelem Arm opartym na tantiemach IP/CSS, licencjonowaniu i nowym biznesie krzemowym Arm AGI CPU, opublikowana w serwisie relacji inwestorskich Arm.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja inwestorska Arm Holdings plc za Q2 FYE27 (4 listopada 2026 r.): wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2027 zakończony 30 września 2026 r., z całkowitymi przychodami w wysokości 1 443 mln $ (wzrost o 27% r/r), prognozą na Q3 FYE27 oraz długoterminowym modelem Arm opartym na tantiemach IP/CSS, licencjonowaniu i nowym biznesie krzemowym Arm AGI CPU, opublikowana w serwisie relacji inwestorskich Arm.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy: Arm Holdings plc Q2 FYE27 Investor Presentation, data: 4 listopada 2026 r., dane kontaktowe: investor.relations@arm.com oraz https://investors.arm.com.
Tło fotograficzne typu full-bleed przedstawiające korytarz centrum danych w niebiesko-fioletowej poświacie; białe logo Arm w lewym górnym rogu; duży biały blok tytułowy wyrównany do lewej; poniżej linki kontaktowe i data.
Zastrzeżenie typu safe-harbor wymieniające ryzyka, takie jak zależność od branży półprzewodników, konkurencja, rozwój krzemu produkcyjnego (w tym Arm AGI CPU, CSS i chipletów), koncentracja klientów, weryfikacja tantiem, kursy walut, podatki oraz interesy większościowego akcjonariusza SoftBank Group; odwołuje się do formularza Form 20-F za rok obrotowy zakończony 31 marca 2026 r., złożonego 26 maja 2026 r.
Dwa gęste akapity tekstu podstawowego małą szarą czcionką na białym tle pod niewielkim nagłówkiem; logo Arm w lewym dolnym rogu, numer strony w prawym dolnym rogu.
Definiuje stosowane miary non-GAAP (koszt sprzedaży, marża brutto, koszty operacyjne R&D i SG&A, zysk i marża operacyjna, zysk netto, EPS, wolne przepływy pieniężne i FCF TTM), wyjaśnia wyłączenia, takie jak wynagrodzenia w formie akcji, podatki pracodawcy od SBC, koszty związane z przejęciami oraz zyski lub straty z inwestycji kapitałowych; zaznacza, że logo stron trzecich są używane bez ich rekomendacji.
Pełnostronicowy blok akapitów z zastrzeżeniami i dwoma małymi nagłówkami sekcji; białe tło.
Wyniki operacyjne: przychody ogółem 1 443 mln $ (wzrost o 27% r/r), koszty operacyjne non-GAAP 774 mln $, wolne przepływy pieniężne non-GAAP za ostatnie 12 miesięcy 1 096 mln $. Innowacje: ponad 375 mld układów opartych na architekturze Arm dostarczonych od 1990 r., silny popyt na Arm AGI CPU przekładający się na zamówienia (Arm przewiduje do 2 mld $ przychodów z układów w latach obrotowych FYE27 i FYE28) oraz cztery kolejne licencje CSS podpisane w kwartale na układy do centrów danych i smartfonów.
Układ trzykolumnowy: po lewej zaokrąglona karta z trzema dużymi niebieskimi wskaźnikami KPI, na środku duże czarne logo Arm, po prawej zaokrąglona karta z trzema niebieskimi nagłówkami i szarym tekstem uzupełniającym.
Przychody ogółem 1 443 mln $ (wzrost o 27% r/r); przychody z tantiem 670 mln $ (wzrost o 8% dzięki stawkom Armv9 i CSS oraz wdrożeniom w centrach danych, częściowo skompensowany presją cenową pamięci w smartfonach); przychody z licencji i pozostałe 773 mln $ (wzrost o 50% dzięki silnemu popytowi na IP, harmonogramowi umów o wysokiej wartości i portfelowi zamówień). Skumulowany wykres słupkowy obejmuje okres od Q2 FYE24 do Q2 FYE27, wyróżniając Q2 FYE26 (1 135 mln $) w porównaniu do Q2 FYE27 (1 443 mln $).
Tytuł i trzy punkty u góry; poniżej 13-słupkowy skumulowany wykres kolumnowy z niebieskimi segmentami tantiem i granatowymi segmentami licencji, wartości wewnątrz słupków, przerywane ramki wokół porównywanych kwartałów.
Zannualizowana wartość kontraktów (ACV), znormalizowana miara przychodów z licencji i pozostałych, wzrosła w Q2 o 12% r/r do 1 790 mln $, kontynuując stały wzrost z poziomu 1 108 mln $ w Q2 FYE24, podczas gdy kwartalne przychody z licencji wahały się między 330 mln $ a 819 mln $.
Pojedynczy punkt pod tytułem; wykres mieszany z niebieskimi kolumnami dla kwartalnych przychodów z licencji i niebieską linią z okrągłymi znacznikami dla ACV, połączonymi przerywanymi liniami pomocniczymi.
Mostek przychodów do zysków: przychody 1 443 mln $ (licencje 773 mln $, tantiemy 670 mln $), koszt sprzedaży non-GAAP 31 mln $, zysk brutto non-GAAP 1 412 mln $ (marża brutto 98%), koszty operacyjne non-GAAP 774 mln $, zysk operacyjny non-GAAP 638 mln $ (marża operacyjna 44%) i zysk netto non-GAAP 566 mln $; amortyzacja wyniosła 81 mln $.
Wykres kaskadowy od lewej do prawej z kolorowymi słupkami (niebieski/morski dla przychodów, fioletowy dla zysku brutto, morski dla kosztów operacyjnych, pomarańczowy dla zysku operacyjnego, szary dla zysku netto); duże wartości procentowe marży nad odpowiednimi słupkami; przypisy na dole.
Prognoza na Q3 FYE27: przychody 1 540 mln $ plus/minus 50 mln $ (na slajdzie błędnie wydrukowane jako „$1,540bn +/- $50m”), koszty operacyjne non-GAAP około 825 mln $ oraz w pełni rozwodniony zysk na akcję (EPS) non-GAAP 0,56 $ plus/minus 0,04 $; przypis wyjaśnia, że prognozowane miary non-GAAP nie są uzgadniane z GAAP.
Przejrzysta tabela z trzema wierszami i jasnoniebieskim nagłówkiem oznaczonym jako Q3 FYE27; nazwy wskaźników po lewej, wartości prognozowane po prawej; akapit z przypisem poniżej.
Separator sekcji wprowadzający do strategicznej części prezentacji dotyczącej asortymentu produktów i szans rynkowych.
Ciemnogranatowe tło typu full-bleed z widokiem na horyzont Ziemi z kosmosu i światła miast; duży biały tytuł wyrównany do lewej; białe logo Arm w lewym górnym rogu.
Trzystopniowa progresja: Portfolio IP (więcej procesorów Armv9, wydajność na wat), Platforma CSS (wyższe tantiemy, 2x procesory Armv9, zintegrowane i zweryfikowane systemy) oraz Krzem (ekspansja produktów i rynku, zoptymalizowana rodzina układów dla chmurowych i opartych na AI centrów danych).
Poziomy baner w kształcie strzałek podzielony na trzy etapy u góry; poniżej trzy panele graficzne przedstawiające oddzielne bloki IP, te same bloki zintegrowane w podsystem oraz render gotowego układu Arm.
IP oraz CSS firmy Arm są licencjonowane projektantom układów, którzy uiszczają wstępną opłatę licencyjną oraz tantiemy od każdego układu; oddzielnie procesor Arm AGI CPU jest sprzedawany bezpośrednio firmom z sektora chmury i centrów danych AI, generując przychody ze sprzedaży krzemu.
Trzy punkty u góry; poniżej schemat blokowy z polem Arm „power efficient compute”, rozgałęziający się na dwa rzędy po trzy połączone karty (model, klient, zysk Arm) – kolor niebieski dla modelu IP/CSS i ciemnofioletowy dla modelu sprzedaży krzemu.
Trzy komplementarne czynniki wzrostu: Więcej układów (przychody z półprzewodników rosły w tempie ok. 10% CAGR w ciągu dekady, a przychody związane z CPU mają rosnąć o ok. 12% CAGR do 2030 r.), Większe udziały (Arm zdobywa udziały na rosnących rynkach końcowych) oraz Więcej technologii Arm (obciążenia związane z inferencją i agentami AI przekładają się na wyższe stawki tantiem za chip).
Trzy równe, obramowane karty w rzędzie połączone fioletowymi znakami plus; w każdej karcie nagłówek i krótki szary akapit; przypis dotyczący źródła prognoz.
Cloud AI (chmura, przedsiębiorstwa, infrastruktura bezprzewodowa i edge), Edge AI (inteligentne urządzenia brzegowe, takie jak telefony, akcesoria wearables i okulary, osobiste komputery AI, PC i tablety) oraz Physical AI (pojazdy autonomiczne i definiowane programowo, robotyka) – każdy z nich korzysta ze wzrostu rynku, zwiększania udziałów oraz stawek tantiem za Armv9 i CSS.
Fioletowy podtytuł pod tytułem głównym; trzy rzędy, każdy z niebieską etykietą segmentu i opisem po lewej oraz zdjęciami produktów pod nagłówkami kategorii podkreślonymi na niebiesko po prawej.
Szacunki TAM dla Arm od FYE26 do FYE31: Cloud AI rośnie z $35 mld (pozostałe CPU), $50 mld (CPU w centrach danych) i $245 mld (XPU) do odpowiednio $50 mld, ponad $100 mld i ponad $1 bilion; Edge AI z $180 mld do $245 mld; Physical AI z $25 mld do $60 mld; łącznie z $535 mld do ponad $1,5 biliona (szacunki wewnętrzne z marca 2026 r.).
Siatka przypominająca tabelę z czterema rzędami (Cloud AI, Edge AI, Physical AI, Razem); wartości FYE26 po lewej, FYE31 po prawej, pomiędzy nimi kliny z gradientem symbolizujące wzrost; jasnoszare tła rzędów.
Etapy ekspansji: $2,4 mld potencjału tylko dla IP/CSS (FYE26), $24 mld gdy AGI CPU przejmuje pełną wartość chipa (FYE26), $50 mld dzięki rozszerzeniu bazy klientów poza dostawców usług chmurowych (FYE26) oraz ponad $100 mld, gdy inferencja i agenci AI co najmniej podwoją rynek w ciągu pięciu lat (FYE31) – co oznacza 40-krotny wzrost potencjału między FYE26 a FYE31.
Cztery strzałki typu chevron biegnące od lewej do prawej z kwotami dolarowymi powyżej każdej z nich; bardzo duży napis „40x” w prawym dolnym rogu wraz z tekstem uzupełniającym.
Akceleratory generują tokeny, jednostki CPU pełnią rolę orkiestratorów, a agenci napędzają system: agenci wykonują procesy w sposób ciągły, generują ponad 15-krotnie więcej zapytań na użytkownika i przenoszą wąskie gardło na procesor; centrum danych AI potrzebuje dziś ok. 30 mln rdzeni CPU na GW, podczas gdy przy agentach AI będzie to ok. 120 mln – zatem 4-krotnie więcej rdzeni musi zmieścić się w tym samym budżecie energetycznym.
Fioletowy podtytuł; lewa kolumna z trzema nagłówkami punktowymi i krótkimi wyjaśnieniami; po prawej ciemnogranatowy zaokrąglony panel porównujący ~30 mln i ~120 mln rdzeni na GW w kolorze cyjanowym z lawendową strzałką 4x i pogrubionym wnioskiem końcowym.
Popyt ze strony klientów i potencjał finansowy doprowadziły do powstania Arm AGI CPU, zbudowanego z myślą o wydajności energetycznej (dedykowana konstrukcja bez obciążeń legacy), skalowalności (więcej rdzeni zapewnia liniowy wzrost wydajności przy zachowaniu tempa pamięci i IO) oraz czystej wydajności (więcej operacji na cykl, pełna moc zawsze dostępna).
Lista punktowana po lewej z pogrubionymi słowami kluczowymi; po prawej duży render obudowy procesora Arm AGI CPU.
Działalność Arm w obszarze IP/CSS zdobywa udziały w centrach danych; AGI CPU korzysta z tego samego ekosystemu oprogramowania i powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie nowych klientów; oczekuje się, że FYE28 będzie pierwszym rokiem znaczących przychodów z AGI CPU, które mają rosnąć wykładniczo do ok. $15 mld w FYE31, stanowiąc uzupełnienie modelu IP/CSS.
Sześć punktów po lewej; po prawej obramowany panel z wykresem słupkowym z niebieskim gradientem od FYE26 do FYE31, rosnącym do przerywanej linii $15 mld (brak wartości dla poszczególnych lat).
Czynnikami napędzającymi tantiemy (royalties) były: wzrost rynków końcowych, zwiększenie udziałów, większa liczba rdzeni i złożoność chipów oraz wyższe stawki tantiem za Armv9 i CSS; przychody z tantiem rosły w tempie ok. 14% CAGR w latach FYE22–FYE26, a prognozowany wzrost to 20% CAGR w okresie FYE26–FYE31.
Punkty i podpunkty po lewej; po prawej panel z wykresem „Rosnący wzrost przychodów z tantiem” ze słupkami od FYE22 do FYE31 i pomarańczową, dwusegmentową linią trendu z oznaczeniami ~14% CAGR i 20% CAGR (brak wartości słupków).
Ulepszenia technologiczne pozwalają klientom utrzymać przewagę i podnoszą stawki tantiem: cena za rdzeń rośnie z poziomu 1x dla pierwszej generacji Armv9 (2023), przez kolejne generacje Armv9 (2025) i pierwszą generację CSS (2023), aż do około 3x dla kolejnych generacji CSS (2025). Wyższa liczba rdzeni: AI i agenci AI napędzają wzrost liczby rdzeni w układach dla centrów danych, a tantiemy Arm skalują się wraz z ich liczbą. Wykres punktowy układów wprowadzonych i planowanych przez klientów w latach 2016–2032 wykazuje trend w kierunku około 250 rdzeni.
Dwukolumnowe porównanie z niebieskim paskiem nagłówka „Ulepszenia technologiczne” i pomarańczowym „Wyższa liczba rdzeni”; lewy panel zawiera poziome paski strzałek na osi cen za rdzeń 1x-3x; prawy panel to wykres punktowy z kropkowaną linią trendu.
Ponad 70% prognozowanych tantiem Arm opiera się na stawkach już zakontraktowanych: 100% dla FYE26, ~100% dla FYE27, ~85% dla FYE28, ~75% dla FYE29, ~65% dla FYE30 i ~60% dla FYE31.
Fioletowy podtytuł; sześć słupków o pełnej wysokości w obramowanym panelu, niebieska część pokazuje udział zakontraktowany z obróconymi białymi etykietami procentowymi, a szare gradientowe góry pokazują niezakontraktowaną resztę.
Struktura przychodów z tantiem z wyłączeniem rodziny Arm AGI CPU: w FYE26 Edge AI stanowiło 78%, Cloud AI 14%, a Physical AI 8%; wykres kołowy dla FYE31 (bez podanych wartości procentowych) pokazuje wzrost Cloud AI do znacznie większego udziału, około jednej trzeciej lub więcej, przy czym Edge AI pozostaje największym segmentem.
Dwa panele obok siebie, każdy zawierający gradientowy wykres kołowy z etykietami segmentów; FYE26 po lewej z procentami, FYE31 po prawej bez.
Wzrost przychodów z licencji znacznie wyprzedza wcześniejsze oczekiwania długoterminowe i w najbliższym czasie utrzyma się powyżej celu długoterminowego, co przełoży się na silny wzrost tantiem w późniejszym okresie; wykres pokazuje wzrost przychodów z licencji w każdym roku od FYE26 do FYE31, wliczając przychody z usług projektowych (np. od SoftBank) i wyłączając przychody z chipów.
Trzy punkty wypunktowane po lewej; po prawej obramowany panel wykresu zatytułowany „Increasing license revenue” z sześcioma gradientowymi kolumnami bez etykiet danych; przypis wewnątrz panelu.
Arm AGI CPU rozszerza działalność Arm na niedostatecznie obsługiwaną bazę klientów, a generowane przez nie przychody stanowią dodatek do przychodów z licencji i tantiem CPU IP oraz CSS; skumulowany wykres przychodów z licencji, tantiem i AGI CPU od FYE26 do FYE31 rośnie do około 25 mld $ w FYE31.
Dwa punkty wypunktowane po lewej; po prawej obramowany panel ze skumulowanymi kolumnami w kolorach: cyjanowym (licencjonowanie), fioletowym (tantiemy) i niebieskim (Arm AGI CPU) oraz pomarańczową przerywaną linią celu 25 mld $.
AI stwarza bezprecedensowe możliwości, a dział R&D Arm napędza nowe produkty; Arm zwiększył już nakłady na R&D dla map drogowych CPU, CSS i chipów, dzięki czemu wzrost kosztów operacyjnych non-GAAP wyhamowuje z 26% CAGR (FYE24 do FYE26) do prognozowanego CAGR na poziomie około 15% w latach FYE26–FYE31.
Cztery punkty wypunktowane po lewej; po prawej panel wykresu z kolumnami od FYE24 do FYE31 i pomarańczową, dwusegmentową linią trendu z etykietami 26% CAGR i około 15% CAGR.
Model FYE31: działalność IP/CSS z przychodami 10 mld $ i ponad 65% marży operacyjnej non-GAAP; działalność Arm AGI CPU z przychodami z chipów 15 mld $ i ponad 30% marży operacyjnej non-GAAP; skonsolidowany EPS non-GAAP powyżej 9 $.
Trzy kolumny z szarymi nagłówkami; dwa skumulowane, obramowane pola KPI w każdej z pierwszych dwóch kolumn i jedno wysokie pole dla skonsolidowanego EPS; duże niebieskie cyfry.
Separator sekcji otwierający aneks z historycznymi danymi o tantiemach i uzgodnieniami finansowymi.
Jednolite ciemnogranatowe tło z napisem „Appendix” w kolorze białym, umieszczonym na prawo od środka.
Przychody z tantiem według architektury od FYE18 do FYE26: udział Armv7 i starszych spada z około 60% do poniżej 25%, Armv8 osiąga szczyt w połowie okresu, a Armv9 rośnie z minimalnego udziału w FYE22 do około jednej trzeciej w FYE26; Armv9 zapewnia wyższe tantiemy za chip, a jego adopcja rozpoczęła się w smartfonach i obliczeniach chmurowych.
Wykres słupkowy skumulowany 100% obejmujący dziewięć lat fiskalnych w trzech odcieniach niebieskiego z legendą; dwa punkty wypunktowane poniżej.
Udział w rynku według wartości chipów: udział Arm wzrósł z 42% w FYE22 do 44%, 48%, 48% i 53% w FYE26, w porównaniu do x86 i innych architektur (własnościowych, takich jak 68000, AVR, PIC i PowerPC, oraz licencjonowanych lub open-source, takich jak MIPS i RISC-V), na podstawie wewnętrznych szacunków Arm.
Obramowany wykres słupkowy skumulowany 100% z oznaczonym udziałem Arm w każdym słupku; poniżej notatki wymieniające „inne” architektury.
Przychody z tantiem mogą płynąć przez dziesięciolecia: skumulowany wykres warstwowy przychodów z tantiem według kohort wprowadzenia produktów (od FYE10 i starszych do FYE23–FYE26) rośnie z około 750 mln $ w FYE16 do około 2,5 mld $ w FYE26; Arm wciąż pobiera tantiemy za produkty opracowane na początku lat 90.
Pojedynczy punkt listy; duży skumulowany wykres warstwowy z pięcioma pasmami kolorów (niebieski, granatowy, pomarańczowy, cyjan, magenta) po lewej stronie; morska pionowa linia i duży niebieski tekst oświadczenia po prawej.
Udział w rynku i wartość rynku według segmentów końcowych, lata fiskalne 2022–2026: aplikacje mobilne >99% (29 mld $ do 43 mld $), pozostałe urządzenia mobilne 70% (18 mld $ do 19 mld $), elektronika użytkowa 30% do 36% (72 mld $ do 67 mld $), IoT i systemy wbudowane 50% do 56% (49 mld $ do 51 mld $), przetwarzanie w chmurze 9% do 23% (16 mld $ do 50 mld $), sieci 26% do 37% (15 mld $ do 19 mld $), pozostała infrastruktura 12% do 17% (14 mld $ do 17 mld $), motoryzacja i robotyka 31% do 44% (15 mld $ do 26 mld $); łącznie 44% do 50% (228 mld $ do 292 mld $).
Tabela o dziewięciu wierszach pogrupowana pionowymi etykietami Edge AI, Cloud AI i Physical AI; kształty pasm pokazujące zmianę udziału w środku i zmianę wartości rynkowej po prawej; przypisy i nota o źródle.
Ta sama tabela rynków końcowych rozszerzona o wartość rynkową w roku fiskalnym 2031: aplikacje mobilne ok. 80 mld $, pozostałe urządzenia mobilne ok. 20 mld $, elektronika użytkowa ok. 75 mld $, IoT i systemy wbudowane ok. 70 mld $, przetwarzanie w chmurze ok. 100 mld $, sieci ok. 25 mld $, pozostała infrastruktura ok. 25 mld $, motoryzacja i robotyka ok. 60 mld $, całkowity potencjał rynku procesorów ok. 455 mld $.
Układ identyczny jak na poprzednim slajdzie z dodaną kolumną na rok fiskalny 2031, w której pasma wznoszą się ku prawej krawędzi.
Za trzy miesiące zakończone 30 września 2026 r.: marża brutto GAAP 97,1% vs 97,9% non-GAAP; całkowite koszty operacyjne GAAP 1 200 mln $ vs 774 mln $ non-GAAP (głównie 368 mln $ wynagrodzeń w formie akcji); zysk operacyjny GAAP 201 mln $ (marża 13,9%) vs 638 mln $ (44,2%); zysk netto GAAP 130 mln $ vs 566 mln $ non-GAAP; rozwodniony EPS 0,12 $ GAAP vs 0,52 $ non-GAAP przy 1 079 mln rozwodnionych akcji.
Finansowa tabela uzgodnień z wynikami GAAP, pięcioma kolumnami korekt i wynikami non-GAAP; szeryfowa czcionka tabeli typowa dla sprawozdań SEC.
Kwartalne przepływy pieniężne za trzy miesiące zakończone 30 września 2026 r. w porównaniu do 2025 r.: środki pieniężne netto z działalności operacyjnej 207 mln $ vs 567 mln $, działalność inwestycyjna 103 mln $ vs 196 mln $ (w tym 249 mln $ na przejęcia i 510 mln $ z zapadalności inwestycji krótkoterminowych), działalność finansowa -113 mln $ vs -190 mln $; środki pieniężne i ich ekwiwalenty na koniec okresu 3 251 mln $ vs 2 518 mln $.
Tytuł po lewej stronie; kompaktowa tabela przepływów pieniężnych na pełną wysokość po prawej z dwiema kolumnami porównawczymi.
Kwartalne wolne przepływy pieniężne non-GAAP wyniosły 110 mln $ (wobec 411 mln $ rok wcześniej) po uwzględnieniu 72 mln $ na rzeczowe aktywa trwałe, 5 mln $ na wartości niematerialne i prawne oraz 20 mln $ zobowiązań z tytułu wartości niematerialnych; FCF za ostatnie dwanaście miesięcy (TTM) zakończone 30 września 2026 r. wyniósł 1 096 mln $ (wobec 1 073 mln $) przy 1 734 mln $ operacyjnych przepływów pieniężnych.
Dwie ułożone pionowo tabele uzgodnień (kwartalna i TTM), każda porównująca lata 2026 i 2025; dwuwierszowy tytuł.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Jest to 35-slajdowa prezentacja Arm Holdings plc za drugi kwartał roku obrotowego 2027 (kwartał zakończony 30 września 2026 r.), datowana na 4 listopada 2026 r. Obejmuje ona najważniejsze wydarzenia kwartalne, przychody z tantiem i licencji, roczną wartość kontraktów (ACV), mostek przychodów do zysku, prognozę na Q3 FYE27, strategię Arm AGI CPU, cele długoterminowe do FYE31 oraz aneks z uzgodnieniami GAAP i przepływami pieniężnymi.
Rok obrotowy Arm kończy się 31 marca, więc FYE27 trwa od kwietnia 2026 r. do marca 2027 r. Q2 FYE27 to okres od lipca do września 2026 r., a prognoza na Q3 FYE27 zawarta w prezentacji obejmuje okres od października do grudnia 2026 r.
Całkowite przychody wyniosły 1 443 mln $, co oznacza wzrost o 27% rok do roku. Złożyły się na nie przychody z tantiem w wysokości 670 mln $ (wzrost o 8%) oraz przychody z licencji i pozostałe w wysokości 773 mln $ (wzrost o 50%). Zysk operacyjny non-GAAP wyniósł 638 mln $ (marża 44%), zysk netto non-GAAP 566 mln $, rozwodniony EPS non-GAAP 0,52 $, a kroczące wolne przepływy pieniężne non-GAAP za ostatnie dwanaście miesięcy wyniosły 1 096 mln $.
Arm przedstawiło (lub przedstawiła) prognozę przychodów na poziomie 1 540 mln $ (z odchyleniem +/- 50 mln $), kosztów operacyjnych non-GAAP w wysokości około 825 mln $ oraz w pełni rozwodnionego EPS non-GAAP na poziomie 0,56 $ (+/- 0,04 $). Na slajdzie widnieje kwota przychodów „$1,540bn”, ale wiersz jest oznaczony w mln $, co oznacza 1,54 mld $.
Arm AGI CPU to kompletny układ, który Arm sprzedaje bezpośrednio firmom z sektora chmury i centrów danych AI, równolegle do swojego tradycyjnego modelu licencjonowania i tantiem. Prezentacja wskazuje, że popyt przekłada się na zamówienia, z przewidywanymi przychodami z chipów do 2 mld $ w latach FYE27 i FYE28 (przy czym FYE28 będzie pierwszym rokiem ze znaczącymi przychodami) oraz około 15 mld $ przychodów z chipów w FYE31 przy marży operacyjnej non-GAAP powyżej 30%.
W modelu na rok FYE31 Arm zakłada 10 mld $ przychodów z IP/CSS przy marży operacyjnej non-GAAP powyżej 65%, 15 mld $ przychodów z AGI CPU, wzrost przychodów z tantiem na poziomie 20% CAGR od FYE26, wzrost kosztów operacyjnych non-GAAP na poziomie około 15% CAGR oraz skonsolidowany EPS non-GAAP powyżej 9 $. Są to wewnętrzne szacunki Arm z marca 2026 r.
Tak. Oryginalny plik PDF ze wszystkimi 35 slajdami można pobrać bezpłatnie z tej strony. Każdy slajd jest również wyświetlany jako obraz wraz z pisemnym podsumowaniem strona po stronie. Oryginał został opublikowany w serwisie relacji inwestorskich Arm pod adresem investors.arm.com.
Prezentacja ma przejrzystą strukturę raportu wynikowego: najważniejsze dane, podział przychodów, mostek P&L, prognozy, strategię i wielkość rynku, model długoterminowy oraz aneks finansowy. Białe tło, granatowe tytuły, niebieska kolorystyka danych i obramowane panele wykresów sprawiają, że jest to świetny punkt odniesienia dla prezentacji IR lub finansowych. Możesz odtworzyć tę strukturę, podstawiając własne dane.
Oficjalna strona relacji inwestorskich, na której Arm publikuje wyniki kwartalne, listy do akcjonariuszy i prezentacje inwestorskie.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.