
Należy do zbioru Przykłady prezentacji dla inwestorów · Przykłady prezentacji dla inwestorów spółek półprzewodnikowych
Prezentacja wyników finansowych AMD za II kwartał 2026 r. (z 4 sierpnia 2026 r.) — 27-slajdowy materiał obejmujący rekordowe przychody w wysokości 11,5 mld USD (wzrost o 50% rok do roku), zestawienie wyników GAAP i non-GAAP, wyniki segmentów Data Center, Client, Gaming oraz Embedded, prognozę na III kwartał oraz sześć tabel uzgodnieniowych w aneksie.
Używa okładki tej prezentacji jako wzoru stylu dla slajdów tworzonych z Twojej treści. Możesz też wybrać dowolną stronę poniżej i użyć jej układu jako wzoru.
Szybka Nawigacja
Tagi
Udostępnij slajdy
Prezentacja wyników finansowych AMD za II kwartał 2026 r. (z 4 sierpnia 2026 r.) — 27-slajdowy materiał obejmujący rekordowe przychody w wysokości 11,5 mld USD (wzrost o 50% rok do roku), zestawienie wyników GAAP i non-GAAP, wyniki segmentów Data Center, Client, Gaming oraz Embedded, prognozę na III kwartał oraz sześć tabel uzgodnieniowych w aneksie.
Szczegółowy widok każdej strony slajdu, w tym układu, kluczowej treści i elementów wizualnych.
Slajd tytułowy wyników finansowych AMD za drugi kwartał 2026 roku, z datą 4 sierpnia 2026 r.
Tło w kolorze niemal czarnym z powiększonym ciemnoszarym symbolem strzałki AMD wychodzącym poza lewą krawędź; tytuł i data umieszczone na prawo od środka; logotyp AMD i hasło „together we advance_” w prawym dolnym rogu.
Nota dotycząca stwierdzeń wybiegających w przyszłość, obejmująca mapę drogową produktów, umowę z Anthropic na dostawę do dwóch gigawatów procesorów graficznych AMD Instinct w szafach Helios, partnerstwa z Microsoft i Cisco oraz prognozę (guidance) na Q3 2026; następnie sekcja definiująca stosowane miary non-GAAP oraz prognozowaną stawkę podatkową na rok fiskalny 2026 w wysokości 13%.
Dwa gęste bloki tekstu wyjustowanego pod pogrubionym nagłówkiem, z drugim podnagłówkiem w połowie strony; mała czcionka, brak elementów graficznych.
Cztery motywy przewodnie prezentacji: wiodące portfolio produktów, rozszerzający się ekosystem klientów i partnerów, wzrost w obszarze centrów danych i AI oraz silne fundamenty finansowe.
Logo i tytuł sekcji w lewej jednej trzeciej slajdu; cztery złote kafelki z ikonami ułożone pionowo po prawej stronie z etykietami obok nich, oddzielone cienkimi liniami.
Cztery filary strategiczne: rozszerzenie pozycji lidera w technologiach obliczeniowych (CPU, GPU, FPGA, rozwiązania sieciowe, SoC, chiplety i pakowanie); umocnienie pozycji lidera w centrach danych (chmura, przedsiębiorstwa i rozwiązania rack-scale); otwarte platformy oprogramowania i wsparcie dla programistów (produkcyjna wersja ROCm); oraz napędzanie AI wszędzie (wysokowydajne, adaptacyjne i niestandardowe platformy AI).
Cztery równe karty w rzędzie, każda ze zdjęciem nad pogrubionym tytułem, cienką linią i złotą linią pomocniczą; złote podkreślenie u podstawy każdej karty.
Trzy grupy rynkowe — Data Center, Client and Gaming oraz Embedded — każda z hasłem pozycjonującym i markami produktów (EPYC, Instinct, Alveo, Versal, Kintex, Solarflare, Zynq; Ryzen i Radeon; warianty wbudowane oraz Kria i Spartan).
Trzy kolumny, każda ze zdjęciem nad złotym paskiem nagłówka, szarym blokiem opisu i ciemnym panelem z siatką logotypów marek.
Rekordowe przychody w wysokości 11,5 mld USD, wzrost o 50% rok do roku z poziomu 7,7 mld USD, napędzany ponad dwukrotnym wzrostem przychodów w segmencie Data Center oraz wzrostami w segmentach Embedded i Client and Gaming.
Dwa ułożone pionowo bloki z kluczowymi wnioskami po lewej stronie, każdy ze złotym znacznikiem w kształcie szewronu i złotym podkreśleniem; po prawej wykres dwusłupkowy — szary dla poprzedniego roku, złoty dla bieżącego — z wartościami nad słupkami.
Marża brutto GAAP wzrosła z 40% do 54%; non-GAAP z 43% do 56%, przy czym słupek z poprzedniego roku pokazuje 54% na bazie porównywalnej po wyłączeniu 800 mln USD odpisu na zapasy z tytułu ograniczeń eksportowych. Porównywalna marża brutto non-GAAP wzrosła o ponad 200 punktów bazowych dzięki większemu udziałowi przychodów z segmentu Data Center.
Charakterystyczny dla tej prezentacji podział: panel GAAP po lewej i panel non-GAAP po prawej, każdy z własnym paskiem nagłówka i wykresem dwusłupkowym; słupek non-GAAP z poprzedniego roku zawiera jaśniejszy segment składowy pokazujący korektę; poniżej przebiega szary pasek z wnioskami na całą szerokość.
Zysk operacyjny GAAP wzrósł ze straty (0,1) mld USD do 2,0 mld USD; non-GAAP z 0,9 mld USD do rekordowych 3,1 mld USD, dzięki wyższym przychodom.
Ten sam układ z dzielonymi panelami GAAP / non-GAAP; słupek GAAP z poprzedniego roku znajduje się poniżej linii zerowej.
Rozwodniony EPS GAAP wzrósł z 0,54 USD do 1,38 USD; non-GAAP z 0,48 USD (lub 0,43 USD wpływu ograniczeń eksportowych na EPS skumulowanego powyżej) do rekordowych 1,66 USD, co oznacza wzrost o 82% rok do roku na bazie porównywalnej.
Ten sam układ z dzielonymi panelami, przy czym każdy panel zawiera własne zdanie z wnioskiem zamiast jednego wspólnego paska.
Pełne podsumowanie rachunku zysków i strat GAAP: przychody 11 536 mln USD (wzrost o 50% r/r, wzrost o 13% kw/kw), zysk brutto 6 203 mln USD, marża brutto 54%, koszty operacyjne 4 213 mln USD, zysk operacyjny 1 990 mln USD wobec (134) mln USD straty rok temu, zysk netto 2 297 mln USD, rozwodniony EPS 1,38 USD.
Pojedyncza tabela ze złotym wierszem nagłówka; pięć kolumn (Q2'26, Q2'25, r/r, Q1'26, kw/kw); naprzemienne cieniowanie wierszy z kolumną bieżącego kwartału wyróżnioną jaśniejszym szarym paskiem; podmetryki wcięte pod linią nadrzędną.
Ta sama tabela w ujęciu non-GAAP: zysk brutto 6 488 mln USD, marża brutto 56%, koszty operacyjne 3 394 mln USD (29% przychodów), zysk operacyjny 3 094 mln USD (marża 27%), zysk netto 2 760 mln USD, rozwodniony EPS 1,66 USD.
Identyczna struktura tabeli jak na poprzednim slajdzie, co umożliwia ich bezpośrednie porównanie.
Przychody i zysk operacyjny segmentów: Data Center 6 718 mln USD przychodu (wzrost o 107%) i 2 103 mln USD zysku operacyjnego wobec (155) mln USD straty; Client & Gaming 3 841 mln USD przychodu (wzrost o 6%) i 582 mln USD zysku operacyjnego (spadek o 24%); Embedded 977 mln USD przychodu (wzrost o 19%) i 386 mln USD zysku operacyjnego (wzrost o 40%).
Tabela pogrupowana w trzy bloki segmentowe, każdy ze złotym wierszem etykiety segmentu, po którym następują wcięte wiersze przychodów netto i zysku operacyjnego.
Środki pieniężne, ich ekwiwalenty i inwestycje krótkoterminowe na rekordowym poziomie 13 111 mln USD (wzrost o 6% kw./kw.); należności 7 281 mln USD (wzrost o 21%); zapasy 8 468 mln USD (wzrost o 5%); zadłużenie ogółem 3 226 mln USD (bez zmian).
Kompaktowa tabela z czterema wierszami i kolumnami dla Q2'26, Q1'26 oraz zmiany kw./kw.; pod spodem szary pasek z kluczowym wnioskiem rozciągający się na całą szerokość.
Przychody segmentu Data Center wyniosły 6,7 mld USD (wzrost o 107% r/r), zyski operacyjne 2,1 mld USD (wobec (0,2) mld USD straty rok wcześniej) i marża operacyjna 31%. Kluczowe wydarzenia strategiczne: premiera Helios rackscale, procesory graficzne Instinct MI450 Series, 6. generacja EPYC, umowa z Anthropic na dostawę do 2 GW mocy GPU MI450, rozszerzona współpraca z Microsoft Azure, ROCm.ai oraz premiera MI350P.
Trójpanelowy szablon segmentu: wykres przychodów, wykres marży operacyjnej oraz panel „Strategic Highlights” po prawej z logotypami marek nad listą ogłoszeń; każdy wykres znajduje się nad ciemnym blokiem z danymi i szarym paskiem objaśniającym.
Przychody segmentów Client i Gaming wyniosły 3,8 mld USD (wzrost o 6%), z czego Client to 3,1 mld USD, a Gaming 0,8 mld USD; zysk operacyjny 582 mln USD wobec 767 mln USD rok wcześniej, przy spadku marży operacyjnej z 21% do 15% z powodu wyższych kosztów operacyjnych. Wyróżnione produkty: systemy Ryzen AI Halo, seria Ryzen PRO 9000 z 3D V-Cache oraz współpraca z Cisco.
Ten sam trójpanelowy szablon; słupki przychodów są skumulowane, aby oddzielić wyniki Client od Gaming.
Przychody segmentu Embedded wyniosły 977 mln USD (wzrost o 19%), zysk operacyjny 386 mln USD wobec 275 mln USD, a marża operacyjna wzrosła z 33% do 40%. Kluczowe nowości: seria Ryzen AI Embedded X100, rozwiązania Kria AI dla fizycznej sztucznej inteligencji oraz Versal Premium Series Gen 2.
Ten sam trójpanelowy szablon; siatka logotypów marek w panelu wyróżnień zajmuje dwa wiersze.
Prognoza na Q3 2026: przychody około 13 mld USD (+/- 300 mln USD); marża brutto około 56%; koszty operacyjne około 3,65 mld USD; pozostałe przychody netto pomniejszone o koszty odsetek około 55 mln USD; efektywna stawka podatkowa 13% dochodu przed opodatkowaniem; rozwodniona liczba akcji około 1,66 mld.
Pojedyncza dwukolumnowa tabela ze złotym nagłówkiem, naprzemiennym cieniowaniem wierszy, złotymi etykietami i wyśrodkowanymi wartościami; dwa długie przypisy wyjaśniają brak możliwości uzgodnienia z GAAP.
Cztery kafelki podsumowujące: przychody 11,5 mld USD (wzrost o 50%); przychody segmentów (Data Center 6,7 mld USD +107%, Client & Gaming 3,8 mld USD +6%, Embedded 977 mln USD +19%); marża brutto 54% GAAP i 56% non-GAAP; rozwodniony EPS 1,38 USD GAAP i 1,66 USD non-GAAP. Złoty pasek na dole z hasłem: „Rekordowe przychody przy stałym wzroście zysków i ekspansji marży”.
Cztery ciemne kafelki w rzędzie, każdy zwieńczony cienką złotą linią; pod spodem złoty pasek na całą szerokość z czarnym tekstem.
Deklaracje dotyczące ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG), poparte zewnętrznymi ocenami: CDP Climate 2025 A-, 100 Best Corporate Citizens 2025, HRC Equality 100, EcoVadis Gold (top 5%), MSCI ESG AA (stan na lipiec 2026) oraz ISS ESG Prime.
Trzy kolumny ze złotymi paskami nagłówkowymi nad blokami opisowymi; poniżej rząd sześciu plakietek z ocenami na jaśniejszym tle oraz długi przypis z zastrzeżeniem MSCI.
Pięć filarów sukcesu: duży i atrakcyjny rynek adresowalny (TAM), lider technologiczny, rosnąca dominacja w centrach danych i AI, światowej klasy realizacja i koncentracja oraz silny bilans — wszystko to ukierunkowane na generowanie długoterminowych zwrotów dla akcjonariuszy.
Pięć ciemnych kafelków w rzędzie, każdy z cienką złotą linią u góry; slajd zamyka złoty pasek na całą szerokość z czarnym tekstem.
Dwie tabele. Zysk brutto GAAP 6 203 mln USD (marża 54%) przechodzi w non-GAAP 6 488 mln USD (56%) po uwzględnieniu wynagrodzeń w formie akcji, amortyzacji wartości niematerialnych związanych z przejęciami, kosztów przejęć i rezerwy na spory prawne. Koszty operacyjne GAAP 4 213 mln USD (37% przychodów) przechodzą w non-GAAP 3 394 mln USD (29%).
Dwie tabele jedna pod drugą, każda ze złotym wierszem nagłówkowym i trzema kolumnami kwartalnymi (Q2'26, Q1'26, Q2'25); pozycje wyjściowe GAAP pogrubione, korekty z wcięciem, sumy częściowe non-GAAP pogrubione; wiersze marży zapisane kursywą.
Zysk operacyjny GAAP 1 990 mln USD (marża 17%) przechodzi w non-GAAP 3 094 mln USD (27%) poprzez korekty: wynagrodzenia w formie akcji 503 mln USD, amortyzacja wartości niematerialnych z przejęć 544 mln USD, koszty przejęć i inne 40 mln USD oraz 17 mln USD rezerwy na spory prawne; w poprzednim roku GAAP wykazał 134 mln USD straty przy marży -2%.
Pojedyncza tabela w tym samym stylu, zajmująca tylko górną jedną trzecią slajdu; reszta pozostaje pusta.
Zysk netto GAAP 2 297 mln USD / 1,38 USD na akcję przechodzi w non-GAAP 2 760 mln USD / 1,66 USD. Każda korekta pokazana jest kwotowo i w przeliczeniu na akcję — w tym 483 mln USD zysku z inwestycji długoterminowych, 161 mln USD korekty odpisu na podatek dochodowy oraz działalność zaniechana związana ze zbyciem produkcji ZT Systems.
Szeroka tabela ze sparowanymi kolumnami dla kwot dolarowych i wartości na akcję dla każdego z trzech kwartałów; pod spodem trzy przypisy objaśniające.
Środki pieniężne netto z działalności operacyjnej kontynuowanej wg GAAP w wysokości 2 366 mln USD (marża operacyjnych przepływów pieniężnych 21%), pomniejszone o zakupy rzeczowych aktywów trwałych (PP&E) (808 mln USD), co daje wolne przepływy pieniężne (free cash flow) na poziomie 1 558 mln USD przy marży FCF wynoszącej 14%.
Kompaktowa, jednokolumnowa tabela w górnej części poza tym pustego slajdu.
Średnia ważona liczba akcji: w Q2'26 faktyczna liczba akcji podstawowych wyniosła 1 632 mln plus 27 mln wpływu rozwodniającego z pracowniczych programów kapitałowych, co daje 1 659 mln akcji rozwodnionych; prognoza na Q3'26 to 1 636 mln akcji podstawowych plus 25 mln, co daje 1 661 mln akcji rozwodnionych, w oparciu o średnią cenę akcji 534 USD w okresie od 29 czerwca do 24 lipca 2026 r. w porównaniu do 398 USD w Q2'26.
Mała tabela z dwupoziomowym nagłówkiem (kwartał nad statusem Faktyczne/Prognoza); poniżej akapit objaśniający i dwa przypisy.
Wyodrębnienie korekty porównawczej z poprzedniego roku: zysk brutto wg GAAP za Q2'25 w wysokości 3 059 mln USD (marża 40%) plus 267 mln USD standardowych pozycji non-GAAP oraz 800 mln USD odpisów z tytułu zapasów i powiązanych opłat wynikających z ograniczeń eksportowych USA, co daje skorygowany zysk brutto non-GAAP w wysokości 4 126 mln USD przy marży 54%.
Pojedyncza tabela z jedną kolumną kwartalną; ostatni wiersz ze skorygowaną marżą wyróżniony pogrubioną kursywą jako wartość porównawcza używana w innych częściach prezentacji.
Slajd końcowy z logo AMD.
Prawie czarne tło z białym logotypem AMD i strzałką wyśrodkowaną; stopka strony zachowuje oznaczenie kwartału i datę.
Częste pytania dotyczące tego slajdu i podstawowej treści prezentacji.
Otrzymasz pełną, 27-slajdową prezentację wyników finansowych AMD za II kwartał 2026 r. w formacie PDF oraz edytowalnym PowerPoint, a także podgląd slajd po slajdzie, aby móc zapoznać się z całością przed pobraniem. Plik PPTX zachowuje edytowalne układy, tabele i teksty, co pozwala na łatwe podstawienie własnych danych.
Tak. Są to oficjalne slajdy z wynikami za II kwartał 2026 r., opublikowane przez AMD w sekcji relacji inwestorskich wraz z wynikami z 4 sierpnia 2026 r. Materiał zawiera oświadczenie o ryzyku (cautionary statement) oraz wszystkie sześć tabel uzgodnieniowych w aneksie.
Panel z podziałem na dane GAAP i non-GAAP, wykorzystany tutaj czterokrotnie dla marży brutto, zysku operacyjnego i EPS. Każdy slajd umieszcza wykres GAAP po lewej, a non-GAAP po prawej stronie przy zachowaniu identycznej skali. Dzięki temu skala korekty jest widoczna natychmiast, a nie dopiero w aneksie.
W analogicznym kwartale ubiegłego roku wystąpił odpis z tytułu zapasów w wysokości 800 mln USD wynikający z ograniczeń eksportowych USA. Zamiast ograniczać się do przypisu, w prezentacji nałożono tę korektę jako jaśniejszy pasek na słupek z poprzedniego roku. Pozwala to odczytać zarówno zaraportowaną wartość, jak i wartość porównywalną z tego samego wykresu. Slajd 26 zawiera szczegółowe uzgodnienie tej konkretnej korekty.
Tak, na dwa sposoby. Jeden slajd tabelaryczny przedstawia przychody i zysk operacyjny dla segmentów Data Center, Client & Gaming oraz Embedded z kolumnami r/r i kw/kw. Następnie każdy segment ma własny slajd z wykresem przychodów, wykresem marży operacyjnej i panelem z najważniejszymi wydarzeniami strategicznymi.
Otwórz plik PPTX i sprawdź każdy wykres przed rozpoczęciem pracy — eksportowane prezentacje inwestorskie często łączą natywne wykresy PowerPoint z wklejonymi obrazami. Układy, tabele, teksty i kolory pozostają edytowalne w obu przypadkach, więc nawet spłaszczony wykres można łatwo zastąpić nowym w tym samym miejscu.
Zastosowano niemal czarne tło w całej prezentacji, ze złotym kolorem dla bieżącego okresu i szarym dla porównania z poprzednim rokiem. Złote paski nagłówkowe oznaczają panele wykresów, złote nagłówki wierszy identyfikują tabele, a kluczowe wnioski umieszczono w szarych polach pod każdym wykresem. Na żadnym wykresie nie pojawia się trzeci kolor akcentujący.
Każda tabela uzgadnia dokładnie jedną pozycję — zysk brutto, koszty operacyjne, zysk operacyjny, zysk netto i EPS, wolne przepływy pieniężne (free cash flow) oraz liczbę akcji — plus siódma tabela izolująca zeszłoroczną korektę z tytułu ograniczeń eksportowych. Rozdzielenie ich sprawia, że każda tabela jest czytelna, a slajdy w głównej części mogą odsyłać w przypisach do konkretnego, właściwego zestawienia.
AMD publikuje slajdy z wynikami, komunikaty prasowe i sprawozdania finansowe za każdy kwartał na tej stronie; ta prezentacja dotyczy II kwartału 2026 r.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Odwołuj się do profesjonalnych projektów, wybierz swój styl i generuj slajdy z idealnym renderowaniem tekstu. Napędzane przez Nano Banana—zacznij tworzyć swoją prezentację teraz.
Twój Agent AI dla slajdów. Oszczędzaj czas, błyszcz szybciej dzięki inteligentnemu tworzeniu prezentacji.
Wszystkie usługi działają© 2026 2slides. Wszelkie prawa zastrzeżone.