
Ανήκει στη συλλογή Παραδείγματα παρουσιάσεων για επενδυτές · Παραδείγματα παρουσιάσεων για επενδυτές από την Ινδία
Παρουσίαση Αποτελεσμάτων Zydus Lifesciences Q2 FY27 (4 Νοεμβρίου 2026): τα αποτελέσματα της ινδικής φαρμακευτικής εταιρείας για το τρίμηνο που έληξε στις 30 Σεπτεμβρίου 2026 (Ιούλιος–Σεπτέμβριος 2026, το δεύτερο τρίμηνο του οικονομικού της έτους Απριλίου–Μαρτίου), όπως κατατέθηκαν στα BSE/NSE. Τα έσοδα από δραστηριότητες αυξήθηκαν κατά 29% YoY στα ₹79.096 εκατομμύρια (Rs. mn), το EBITDA ήταν ₹18.945 εκατομμύρια με περιθώριο 24,0% (μείωση 6,0% YoY) και τα αναφερόμενα καθαρά κέρδη ήταν ₹9.255 εκατομμύρια (μείωση 26,6% YoY). Το deck 15 διαφανειών καλύπτει σκευάσματα για Ινδία, Βόρεια Αμερική και Διεθνείς Αγορές, το Consumer Wellness, ενημερώσεις για την καινοτομία και το pipeline, αξιολογήσεις ESG και την πλήρη ενοποιημένη κατάσταση αποτελεσμάτων.
Χρησιμοποιεί το εξώφυλλο αυτής της παρουσίασης ως πρότυπο στυλ για διαφάνειες με το δικό σας περιεχόμενο. Ή επιλέξτε οποιαδήποτε σελίδα παρακάτω για να χρησιμοποιήσετε τη διάταξή της ως αναφορά.
Γρήγορη Πλοήγηση
Ετικέτες
Κοινοποίηση διαφανειών
Παρουσίαση Αποτελεσμάτων Zydus Lifesciences Q2 FY27 (4 Νοεμβρίου 2026): τα αποτελέσματα της ινδικής φαρμακευτικής εταιρείας για το τρίμηνο που έληξε στις 30 Σεπτεμβρίου 2026 (Ιούλιος–Σεπτέμβριος 2026, το δεύτερο τρίμηνο του οικονομικού της έτους Απριλίου–Μαρτίου), όπως κατατέθηκαν στα BSE/NSE. Τα έσοδα από δραστηριότητες αυξήθηκαν κατά 29% YoY στα ₹79.096 εκατομμύρια (Rs. mn), το EBITDA ήταν ₹18.945 εκατομμύρια με περιθώριο 24,0% (μείωση 6,0% YoY) και τα αναφερόμενα καθαρά κέρδη ήταν ₹9.255 εκατομμύρια (μείωση 26,6% YoY). Το deck 15 διαφανειών καλύπτει σκευάσματα για Ινδία, Βόρεια Αμερική και Διεθνείς Αγορές, το Consumer Wellness, ενημερώσεις για την καινοτομία και το pipeline, αξιολογήσεις ESG και την πλήρη ενοποιημένη κατάσταση αποτελεσμάτων.
Λεπτομερής προβολή κάθε σελίδας διαφάνειας, συμπεριλαμβανομένης της διάταξης, βασικού περιεχομένου και οπτικών στοιχείων.
Διαφάνεια εξωφύλλου με τίτλο 'Earnings Presentation: Q2 FY27', ημερομηνία 4 Νοεμβρίου 2026, το λογότυπο της Zydus 'Dedicated To Life' και τους τρεις πυλώνες της μάρκας: Scaling Innovation, Redefining Care, Delivering Value.
Διάταξη split: το αριστερό τρίτο περιλαμβάνει τρεις στοιβαγμένες στρογγυλεμένες λωρίδες εικόνων (μόρια, μια οικογένεια με μωρό, ένας επιστήμονας εργαστηρίου σε μικροσκόπιο) με επικαλύψεις teal και magenta. Η δεξιά πλευρά έχει ένα απαλό ροζ στρογγυλεμένο πλαίσιο τίτλου και το λογότυπο πάνω δεξιά.
Τυπική νομική δήλωση: η παρουσίαση δεν αποτελεί προσφορά πώλησης κινητών αξιών, περιέχει μελλοντικές εκτιμήσεις που υπόκεινται σε κινδύνους (εκτέλεση στρατηγικής, σχέδια ανάπτυξης, ρυθμιστικές αλλαγές, τεχνολογία, έσοδα από επενδύσεις, προβλέψεις ταμειακών ροών), δεν αποτελεί ενημερωτικό δελτίο βάσει του περί Εταιρειών Νόμο (Companies Act) του 2013, και δεν έχει ελεγχθεί από καμία ινδική ρυθμιστική αρχή ή χρηματιστήριο.
Μπάρα τίτλου με διαβάθμιση στο επάνω μέρος και το λογότυπο δεξιά. Τρεις μεγάλες παράγραφοι με πλάγια γραφή και πλήρη στοίχιση γεμίζουν το σώμα της διαφάνειας.
Τέσσερις κάρτες KPI: έσοδα από δραστηριότητες ₹79.096 εκατ. (+29% YoY), R&D ₹6.573 εκατ. (8,3% των εσόδων), EBITDA ₹18.945 εκατ. (περιθώριο 24,0%, πτώση 6,0% YoY) και καθαρά κέρδη ₹9.255 εκατ. (πτώση 26,6% YoY). Ένα γράφημα donut αναλύει τις πωλήσεις ύψους ₹77.544 εκατ. (+28%): σκευάσματα Βόρειας Αμερικής 43% (+21%), σκευάσματα Ινδίας 24% (+18%), Consumer Wellness 14% (+76%), σκευάσματα IM 13% (+33%), MedTech 3% (+47%), API & λοιπά 3% (+30%). Ο φαρμακευτικός κλάδος αποτελεί το 83% (+22%). Στα κύρια σημεία σημειώνεται ανάπτυξη 19% YoY στα επώνυμα προϊόντα στην Ινδία, κλιμάκωση των specialty προϊόντων στη Βόρεια Αμερική, οργανικές κεφαλαιουχικές δαπάνες (capex) ₹4.655 εκατ. και καθαρό χρέος ₹51.998 εκατ. στις 30 Σεπτεμβρίου 2026. Ρυθμιστικές ενημερώσεις: οι επιθεωρήσεις του USFDA στις μονάδες SEZ II στο Ahmedabad και Moraiya ολοκληρώθηκαν με μία και πέντε παρατηρήσεις αντίστοιχα, ενώ ένα διαδερμικό προϊόν εγκρίθηκε στις 21 Οκτωβρίου 2026 μετά την επιθεώρηση στη Moraiya.
Αριστερό μισό: πλέγμα 2x2 με κάρτες KPI με γαλαζοπράσινη κεφαλίδα πάνω από ένα donut πωλήσεων ανά επιχειρηματική δραστηριότητα με ετικέτες τμημάτων και πράσινα βέλη ανάπτυξης. Δεξί μισό: λίστα με κουκκίδες «Highlights of Q2 FY27» και πλαίσιο «Regulatory Updates».
Τάσεις πέντε τριμήνων από το Q2 FY26 έως το Q2 FY27. Συνολικά έσοδα: 61.232 / 68.645 / 75.870 / 80.170 / 79.096 (σε εκατ. ₹). Μικτό κέρδος: 44.327 / 50.282 / 56.107 / 57.772 / 57.552 με μικτό περιθώριο 72,4% / 73,2% / 74,0% / 72,1% / 72,8%. R&D: 4.820 / 6.074 / 6.982 / 6.424 / 6.573 στο 7,9% / 8,8% / 9,2% / 8,0% / 8,3% των εσόδων. EBITDA: 20.158 / 18.164 / 25.544 / 19.294 / 18.945 με περιθώριο 32,9% / 26,5% / 33,7% / 24,1% / 24,0%.
Τέσσερα ίσα τεταρτημόρια, το καθένα με γαλαζοπράσινη μπάρα τίτλου και γράφημα πέντε στηλών. Η στήλη του τρέχοντος τριμήνου είναι ματζέντα, των προηγούμενων γαλαζοπράσινη. Στα γραφήματα περιθωρίου υπάρχουν ενδείξεις ποσοστών πάνω από τις στήλες.
Τάσεις πέντε τριμήνων (Q2 FY26 έως Q2 FY27): ανακοινωθέντα PAT 12.609 / 10.484 / 13.185 / 9.604 / 9.255 (σε εκατ. ₹), οργανικές κεφαλαιουχικές δαπάνες (capex) 4.911 / 4.637 / 3.577 / 5.875 / 4.655, καθαρό χρέος προς EBITDA 0,28x / 0,34x / 0,49x / 0,68x / 0,62x, καθαρό κεφάλαιο κίνησης (αποθέματα, εμπορικές απαιτήσεις και εμπορικές υποχρεώσεις) 72.513 / 75.938 / 81.987 / 86.143 / 83.052.
Το ίδιο πλέγμα τεσσάρων τεταρτημορίων με γραφήματα στηλών όπως η προηγούμενη διαφάνεια, με μια υποσημείωση που ορίζει το καθαρό κεφάλαιο κίνησης.
Οι πωλήσεις σκευασμάτων στην Ινδία αυξήθηκαν στα ₹18.844 εκατ. το Q2 FY27 (από 15.926 το Q2 FY26), σημειώνοντας άνοδο 18,3% YoY και 3,8% QoQ, συνεισφέροντας το 24% των εσόδων. Η δραστηριότητα επώνυμων προϊόντων αναπτύχθηκε κατά 19% YoY, ταχύτερα από την ινδική φαρμακευτική αγορά (IPM), με 20% αύξηση στις δευτερογενείς πωλήσεις, εκ των οποίων τα δύο τρίτα προήλθαν από όγκο και νέα προϊόντα. Κέρδη μεριδίου σε καρδιολογία, διαβητολογία, αναπνευστικό, δερματολογία, γαστρεντερολογία, αντιλοιμώδη, ογκολογία και νεφρολογία. Διατήρηση της ηγετικής θέσης στην ογκολογία. Το μερίδιο χρόνιων και υποχρόνιων παθήσεων ανήλθε στο 56,9%, αυξημένο κατά 450 bps σε 4 χρόνια. Τα επίπεδα αξίας εμπορικών σημάτων δείχνουν 20 μητρικά brands άνω των ₹1.000 εκατ., 29 στα ₹500–1.000 εκατ. και 28 στα ₹250–500 εκατ. Μείγμα θεραπειών: καρδιο-διαβητολογικά 18%, αναπνευστικό 13%, AI 12%, ογκολογικά 10%, νεφρολογικά 9%, γαστρεντερολογικά 9%, λοιπά 8%, πόνος 7%, γυναικολογικά 5%, δερματολογικά 5%, VMN 4% (AWACS MAT Σεπτέμβριος 2026).
Αριστερά: γράφημα στηλών πωλήσεων πέντε τριμήνων, πλαίσιο ανάπτυξης YoY/QoQ, donut συνεισφοράς εσόδων και πλαίσιο παραγόντων ανάπτυξης. Κάτω αριστερά: πίνακας επιπέδων αξίας brands και donut ανά θεραπεία. Δεξιά στήλη: κουκκίδες με τα κύρια σημεία του τριμήνου.
Οι πωλήσεις σκευασμάτων στη Βόρεια Αμερική έφτασαν τα ₹33.145 εκατ. (US$347 εκατ.), αυξημένες κατά 20,8% YoY και 7,0% QoQ, αποτελώντας το 43% των εσόδων. Τα προηγούμενα τρίμηνα ήταν US$313 / 314 / 323 / 327 εκατ. Τα γενόσημα στις ΗΠΑ κέρδισαν μερίδιο μέσω όγκου και λανσαρισμάτων: 5 νέα προϊόντα στο τρίμηνο και κυκλοφορία των πρώτων γενοσήμων δισκίων Riociguat τον Οκτώβριο 2026. Αριθμοί ANDA: Q2 FY27 4 καταθέσεις και 12 εγκρίσεις, H1 FY27 9 καταθέσεις και 22 εγκρίσεις, συνολικά 516 καταθέσεις και 455 εγκρίσεις (οι εγκρίσεις περιλαμβάνουν 2, 7 και 31 προσωρινές εγκρίσεις αντίστοιχα). Ο τομέας US Specialty παρουσίασε ισχυρή διαδοχική ανάπτυξη στο Rolvedon και στο χαρτοφυλάκιο 505(b)(2).
Αριστερά: γράφημα στηλών πωλήσεων με τιμές US$ εντός των στηλών, επισημάνσεις ανάπτυξης, donut συνεισφοράς 43% και παράγοντες ανάπτυξης. Κάτω ζώνη: τρία ζεύγη γραφημάτων στηλών για καταθέσεις/εγκρίσεις. Δεξιά: ενότητες highlights για US Generics και US Specialty.
Οι πωλήσεις σκευασμάτων IM αυξήθηκαν στα ₹10.009 εκατ. από 7.513 ένα χρόνο νωρίτερα (με ενδιάμεσα 7.881 / 8.041 / 9.735), σημειώνοντας άνοδο 33,2% YoY και 2,8% QoQ, αποτελώντας το 13% των εσόδων. Η ανάπτυξη ήταν ευρεία στις αναδυόμενες αγορές και την Ευρώπη. Οι αναδυόμενες αγορές ακολούθησαν μια εστιασμένη προσέγγιση βάσει θεραπείας, ενώ η Ευρώπη επικεντρώθηκε στη διεύρυνση του χαρτοφυλακίου και της κάλυψης της αγοράς.
Πάνω αριστερά γράφημα στηλών πωλήσεων και επισημάνσεις ανάπτυξης, στο κέντρο donut συνεισφοράς με πλαίσιο παραγόντων ανάπτυξης, δεξιά τα κύρια σημεία. Το κάτω μισό της διαφάνειας είναι σκόπιμα κενό.
Οι πωλήσεις του τομέα Consumer Wellness ανήλθαν σε 11.223 εκατ. ₹, σημειώνοντας αύξηση 76,1% σε ετήσια βάση (YoY) αλλά πτώση 21,5% σε τριμηνιαία βάση (QoQ) (14.292 το Q1 FY27), αποτελώντας το 14% των εσόδων. Η εγχώρια δραστηριότητα αναπτύχθηκε κατά 29% YoY· η περιποίηση δέρματος και μαλλιών αυξήθηκε κατά 37% και η διατροφή κατά 25%. Τα οργανωμένα κανάλια έφτασαν το 38% των πωλήσεων το H1 FY27 (σύγχρονο εμπόριο 15%, ηλεκτρονικό εμπόριο 23%). Η διεθνής δραστηριότητα, συμπεριλαμβανομένης της CCL, αυξήθηκε κατά 12% σε συγκρίσιμη βάση. Πίνακας εμπορικών σημάτων (Nielsen και IQVIA MAT Σεπτέμβριος 2026): Glucon-D μερίδιο 60,0%, θέση 1· Nycil 32,8%, θέση 1· Sugar Free 96,0%, θέση 1· Everyuth καθαρισμός προσώπου 8,4% θέση 4, scrub 50,2% θέση 1, peel-off 75,6% θέση 1· Complan 3,9%, θέση 4· Nutralite fat spread θέση 1 (εκτίμηση εταιρείας)· RiteBite μπάρες διατροφής και πρωτεΐνης, μπισκότα και τσιπς πρωτεΐνης θέση 1 (εκτιμήσεις εταιρείας).
Το επάνω μισό ακολουθεί το πρότυπο τομέα (ραβδόγραμμα, δείκτες ανάπτυξης, γράφημα donut, κινητήριες δυνάμεις, σημαντικά σημεία)· η κάτω ζώνη είναι ένας πίνακας με λογότυπα brands, με σειρές για το μερίδιο αγοράς και την κατάταξη ομαδοποιημένες ανά οικογένεια προϊόντων.
Έρευνα NCE: νέα ανάλυση Φάσης III για το Saroglitazar Magnesium στην πρωτοπαθή χολική χολαγγειίτιδα παρουσιάστηκε στο ACG 2026, και ολοκλήρωση της παγκόσμιας δοκιμής Φάσης II(b) EVIDENCES-X για τη MASH. Βιοτεχνολογία: έγκριση για έναρξη δοκιμών Φάσης III για ένα μονοκλωνικό αντίσωμα στην Ινδία. 505(b)(2) και εξειδικευμένα προϊόντα: Ο USFDA έκανε δεκτή για εξέταση την αίτηση BLA του βιοομοειδούς Pembrolizumab FYB206 που αναπτύχθηκε από τον συνεργάτη Formycon AG, η οποία περιγράφεται ως η πρώτη δημόσια ανακοινωθείσα κατάθεση βιοομοειδούς Keytruda που γίνεται δεκτή στις ΗΠΑ. Λοιπά: Η Sentynl Therapeutics έλαβε άδεια για το Alvelestat από τη Mereo BioPharma για ανάπτυξη Φάσης III σε πνευμονοπάθεια σχετιζόμενη με AATD.
Διαφάνεια μόνο με κείμενο, με επικεφαλίδες ενοτήτων σε χρώμα ματζέντα (Innovation Updates, Other Updates) και δευτερεύουσες επικεφαλίδες σε σκούρο πετρόλ (NCE Research, Biotech R&D, 505(b)(2) and Specialty) πάνω από λίστες με κουκκίδες.
Ενημερωτικό δελτίο εταιρείας: πάνω από 3 δισ. US$ παγκόσμια έσοδα (FY26, με ισοτιμία ₹88,33/US$), 13,1 δισ. US$ κεφαλαιοποίηση αγοράς (3 Νοεμβρίου 2026, με ₹94,70/US$), ~57% των εσόδων από επώνυμες δραστηριότητες, 3η μεγαλύτερη εταιρεία γενοσήμων στις ΗΠΑ βάσει συνταγογραφήσεων, μεταξύ των κορυφαίων 3 σε ~60% των οικογενειών προϊόντων που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ, 7 brands στα κορυφαία 300 της Ινδίας, 44 μονάδες παραγωγής, 10 κέντρα R&D, ~30.000 εργαζόμενοι συμπεριλαμβανομένων περισσότερων από 1.500 επιστημόνων R&D, και τρεις πρωτιές: Bilypsa (Saroglitazar) για MASH στην Ινδία, Oxemia (Desidustat) από του στόματος φάρμακο για την αναιμία σε ΧΝΝ, και Tishtha, το πρώτο βιοομοειδές Nivolumab στον κόσμο, που κυκλοφόρησε στην Ινδία.
Πλέγμα 3x4 από στρογγυλεμένες κάρτες σε σχήμα pill, καθεμία με ένα μεγάλο κυκλικό σήμα αριθμού στα αριστερά και μια σύντομη περιγραφή στα δεξιά· αριθμημένες υποσημειώσεις πηγών στο κάτω μέρος.
Οι βαθμολογίες NSE Sustainability Ratings & Analytics αυξήθηκαν από 65 (2024) σε 70 (2025) και σε 71/100 (2026), μεταφέροντας τη Zydus στην κατηγορία 'Leader' (κορυφαίο 10%) από την κατηγορία 'Aspiring', με κατάταξη στις 2 κορυφαίες της ινδικής φαρμακοβιομηχανίας (αποτελέσματα 15 Οκτωβρίου 2026), με τη βασική βαθμολογία ESG να ανεβαίνει στο 68 από 66. Οι βαθμολογίες CRISIL ESG αυξήθηκαν από 59 σε 61 και σε 66/100 (κατηγορία 'Strong'), στις 4 κορυφαίες της ινδικής φαρμακοβιομηχανίας, με τη βασική βαθμολογία ESG να ανεβαίνει στο 70 από 64.
Δύο οριζόντιες ζώνες που χωρίζονται από μια διακεκομμένη γραμμή, καθεμία με το λογότυπο του αξιολογητή, ένα χρονοδιάγραμμα βαθμολογιών με σχήματα chevron τριών βημάτων και κουκκίδες στα δεξιά.
Δημοσιευμένα αποτελέσματα χρήσης (P&L) σε εκατ. ₹: συνολικά έσοδα από δραστηριότητες 79.096 το Q2 FY27 έναντι 61.232 (+29,2% YoY) και 80.170 το Q1 (-1,3% QoQ)· H1 FY27 159.266 έναντι 126.969 (+25,4%). Μικτή συνεισφορά 57.552 (περιθώριο 72,8%). Κόστος προσωπικού 12.335 (+33,7%), R&D 6.573 (+36,4%), λοιπά λειτουργικά έξοδα 21.065 (+47,7%), συναλλαγματικό κέρδος 1.366 έναντι 4.141. EBITDA 18.945 (-6,0% YoY· περιθώριο 24,0% έναντι 32,9%)· EBITDA πρώτου εξαμήνου (H1) 38.239 (-6,8%). Χρηματοοικονομικό κόστος 1.870 (+84,6%), αποσβέσεις 6.045 (+101,3%), κέρδη προ φόρων (PBT) 12.617 (-25,5%), φόρος 3.340, δημοσιευμένο καθαρό κέρδος 9.255 (-26,6% YoY, -3,6% QoQ)· καθαρό κέρδος H1 18.859 (-30,9%).
Πίνακας πλήρους πλάτους με πετρόλ σειρά επικεφαλίδας, στήλες τρέχουσας περιόδου με σκίαση ματζέντα (Q2 FY27, H1 FY27), σειρές μερικών συνόλων με έντονη γραφή και υποσημείωση ότι το κόστος προσωπικού και τα λοιπά λειτουργικά έξοδα εξαιρούν τα κόστη που σχετίζονται με την έρευνα.
Επίδραση συναλλάγματος σε λειτουργικές συναλλαγές πάνω από τη γραμμή EBITDA (εκατ. ₹, '+' = ζημία, '-' = κέρδος): περιλαμβάνεται στο COGS 93 το Q2 FY27 έναντι 365 το Q2 FY26 (H1: 85 έναντι 437)· στα λοιπά λειτουργικά έξοδα -1.366 έναντι -4.141 (H1: -1.935 έναντι -4.712)· σύνολο -1.273 έναντι -3.776 (H1: -1.850 έναντι -4.275), δηλαδή πολύ μικρότερο συναλλαγματικό κέρδος σε σχέση με ένα έτος νωρίτερα.
Ένας ενιαίος συμπαγής πίνακας κεντραρισμένος στο επάνω μισό της διαφάνειας, με στήλες τρέχουσας περιόδου σε ματζέντα και μια πετρόλ σειρά συνόλου· η υπόλοιπη διαφάνεια είναι κενός χώρος.
Διαφάνεια κλεισίματος με τον υπεύθυνο επικοινωνίας επενδυτών Arvind Bothra, τον ιστότοπο της εταιρείας και τη σελίδα LinkedIn, καθώς και την έδρα στο Zydus Corporate Park, Khoraj (Gandhinagar), Sarkhej-Gandhinagar Highway, Ahmedabad 382 481, Gujarat, India.
Λωρίδα επικεφαλίδας με διαβάθμιση, μεγάλο πετρόλ «Ευχαριστούμε» στα αριστερά πάνω από ένα στρογγυλεμένο πλαίσιο επικοινωνίας με εικονίδια ιστού και LinkedIn· η διεύθυνση της έδρας στα δεξιά.
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με αυτή τη διαφάνεια και το βασικό περιεχόμενο παρουσίασης.
Πρόκειται για την παρουσίαση επενδυτών 15 διαφανειών της Zydus Lifesciences για το τρίμηνο που έληξε στις 30 Σεπτεμβρίου 2026, με ημερομηνία 4 Νοεμβρίου 2026, η οποία κατατέθηκε στα BSE/NSE. Καλύπτει τους κύριους δείκτες KPI, τις οικονομικές τάσεις πέντε τριμήνων, κάθε επιχειρηματικό τομέα, ενημερώσεις για την καινοτομία και το ESG, καθώς και την ενοποιημένη κατάσταση αποτελεσμάτων (P&L).
Οι ινδικές εταιρείες χρησιμοποιούν οικονομικό έτος από Απρίλιο έως Μάρτιο, επομένως το FY27 διαρκεί από τον Απρίλιο του 2026 έως τον Μάρτιο του 2027 και το Q2 FY27 καλύπτει την περίοδο Ιούλιο έως Σεπτέμβριο 2026. Το H1 FY27 αφορά το διάστημα Απρίλιος έως Σεπτέμβριος 2026.
Τα έσοδα από δραστηριότητες ανήλθαν σε ₹79.096 εκατομμύρια (+29% YoY), το EBITDA ήταν ₹18.945 εκατομμύρια με περιθώριο 24,0% (-6,0% YoY), οι δαπάνες R&D ανήλθαν σε ₹6.573 εκατομμύρια (8,3% των εσόδων) και τα αναφερόμενα καθαρά κέρδη ήταν ₹9.255 εκατομμύρια (-26,6% YoY). Το καθαρό χρέος ήταν ₹51.998 εκατομμύρια στις 30 Σεπτεμβρίου 2026.
Η Zydus παρουσιάζει αυτό το deck σε εκατομμύρια ρουπίες (Rs. mn) και η σελίδα διατηρεί τις μονάδες της ίδιας της εταιρείας. Διαιρέστε με το 10 για μετατροπή σε ₹ crore, οπότε τα ₹79.096 εκατομμύρια ισούνται με περίπου ₹7.910 crore. Ο πίνακας P&L χρησιμοποιεί επίσης το ινδικό σύστημα ομαδοποίησης ψηφίων, π.χ. 1,59,266.
Τα σκευάσματα για τη Βόρεια Αμερική αποτελούν το μεγαλύτερο τμήμα με 43% των πωλήσεων (₹33.145 εκατομμύρια, +20,8% YoY), ακολουθούμενα από τα σκευάσματα για την Ινδία με 24% (+18,3%), το Consumer Wellness με 14% (+76,1%), τα σκευάσματα Διεθνών Αγορών με 13% (+33,2%) και τα MedTech και API με 3% έκαστο.
Ναι. Η δομή του — σύνοψη με κάρτες KPI, διαφάνειες οικονομικών τάσεων με τέσσερα διαγράμματα, επαναλαμβανόμενες σελίδες ανά τομέα με επισημάνσεις ανάπτυξης και γραφήματα συνεισφοράς, ενημέρωση για το pipeline (σειρά προϊόντων υπό ανάπτυξη) και πλήρης πίνακας P&L — λειτουργεί εξαιρετικά για τα τριμηνιαία αποτελέσματα οποιασδήποτε εισηγμένης εταιρείας με πολλούς τομείς. Αντικαταστήστε τα νούμερα και το branding με τα δικά σας.
Η παρουσίαση κατατέθηκε στα χρηματιστήρια της Ινδίας, BSE και NSE, και είναι επίσης διαθέσιμη στην ενότητα επενδυτών του zyduslife.com. Η έκδοση εδώ είναι η ίδια η παρουσίαση, χωρίς τη συνοδευτική επιστολή προς το χρηματιστήριο.
Οι διαφάνειες αποτελούν την επίσημη δημοσιευμένη παρουσίαση αποτελεσμάτων της Zydus Lifesciences, η οποία αναπαράγεται για λόγους αναφοράς και μελέτης σχεδιασμού. Η δήλωση αποποίησης ευθύνης αναφέρει ότι δεν αποτελεί προσφορά κινητών αξιών και περιέχει μελλοντικές εκτιμήσεις, ενώ τίποτα σε αυτή τη σελίδα δεν αποτελεί επενδυτική συμβουλή.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Αναφερθείτε σε επαγγελματικές σχεδιάσεις, επιλέξτε το στυλ σας και δημιουργήστε σλάιντ με τέλεια απόδοση κειμένου. Τροφοδοτείται από το Nano Banana—ξεκινήστε να δημιουργείτε την παρουσίασή σας τώρα.
Ο Πράκτορας AI σας για διαφάνειες. Εξοικονομήστε χρόνο, λάμψτε πιο γρήγορα με έξυπνη δημιουργία παρουσιάσεων.
Όλες οι υπηρεσίες σε λειτουργία© 2026 2slides. Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται.