
Ανήκει στη συλλογή Παραδείγματα παρουσιάσεων για επενδυτές · Παραδείγματα παρουσιάσεων για επενδυτές από την Αυστραλία
Capital Markets Day της Telix Pharmaceuticals (ASX: TLX, NASDAQ: TLX), που πραγματοποιήθηκε στις 4 Νοεμβρίου 2026 στη Μελβούρνη της Αυστραλίας και κατατέθηκε στο ASX. Αυτή η παρουσίαση επενδυτών 94 διαφανειών καλύπτει τη στρατηγική της εταιρείας ως καθετοποιημένη επιχείρηση ραδιοφαρμάκων (theranostics), τα εμπορικά της προϊόντα, την επικείμενη εξαγορά της ITM, το θεραπευτικό pipeline προχωρημένου σταδίου για τον καρκίνο του προστάτη, του εγκεφάλου και του νεφρού, καθώς και μια οικονομική επισκόπηση. Τα ποσά αναφέρονται σε US$ (δολάρια ΗΠΑ)· το μοναδικό ποσό σε δολάρια Αυστραλίας αφορά τις προβλέψεις εσόδων για το FY2026 ύψους US$950-970 εκατ., που ισοδυναμούν με A$1,36-1,39 δισ. (δολάρια Αυστραλίας).
Χρησιμοποιεί το εξώφυλλο αυτής της παρουσίασης ως πρότυπο στυλ για διαφάνειες με το δικό σας περιεχόμενο. Ή επιλέξτε οποιαδήποτε σελίδα παρακάτω για να χρησιμοποιήσετε τη διάταξή της ως αναφορά.
Γρήγορη Πλοήγηση
Ετικέτες
Κοινοποίηση διαφανειών
Capital Markets Day της Telix Pharmaceuticals (ASX: TLX, NASDAQ: TLX), που πραγματοποιήθηκε στις 4 Νοεμβρίου 2026 στη Μελβούρνη της Αυστραλίας και κατατέθηκε στο ASX. Αυτή η παρουσίαση επενδυτών 94 διαφανειών καλύπτει τη στρατηγική της εταιρείας ως καθετοποιημένη επιχείρηση ραδιοφαρμάκων (theranostics), τα εμπορικά της προϊόντα, την επικείμενη εξαγορά της ITM, το θεραπευτικό pipeline προχωρημένου σταδίου για τον καρκίνο του προστάτη, του εγκεφάλου και του νεφρού, καθώς και μια οικονομική επισκόπηση. Τα ποσά αναφέρονται σε US$ (δολάρια ΗΠΑ)· το μοναδικό ποσό σε δολάρια Αυστραλίας αφορά τις προβλέψεις εσόδων για το FY2026 ύψους US$950-970 εκατ., που ισοδυναμούν με A$1,36-1,39 δισ. (δολάρια Αυστραλίας).
Λεπτομερής προβολή κάθε σελίδας διαφάνειας, συμπεριλαμβανομένης της διάταξης, βασικού περιεχομένου και οπτικών στοιχείων.
Διαφάνεια εξωφύλλου για το Telix Capital Markets Day στις 4 Νοεμβρίου 2026 στη Μελβούρνη της Αυστραλίας, με την αναγραφή των συμβόλων εισαγωγής ASX: TLX | NASDAQ: TLX.
Πλαίσιο με μπλε διαβάθμιση στα αριστερά που περιλαμβάνει τον τίτλο της εκδήλωσης, την ημερομηνία, την τοποθεσία και τους κωδικούς εισαγωγής, με μια φωτογραφία πλήρους ύψους στα δεξιά.
Πυκνό κείμενο νομικής αποποίησης ευθύνης που καλύπτει παράγοντες κινδύνου, καταθέσεις σε ASX και SEC συμπεριλαμβανομένου του Form 20-F, μη-IFRS μεγέθη όπως το Προσαρμοσμένο EBITDA, και την κατάσταση έγκρισης προϊόντων: Τα Illuccix, Gozellix, Pixclara, Scintimun και SENSEI είναι εγκεκριμένα, ενώ τα Zircaix και Pixlumi βρίσκονται σε ερευνητικό στάδιο.
Πλήρης σελίδα με κείμενο αποποίησης ευθύνης σε μικρή γραμματοσειρά, με τίτλο πάνω αριστερά και λωρίδα υποσέλιδου.
Παρουσίαση των τριών στελεχών: Dr. Christian Behrenbruch (Managing Director & Group CEO), Darren Smith (Group CFO) και Dr. David N. Cade, MD (Group Chief Medical Officer).
Σκούρο μπλε φόντο με τρία κυκλικά πορτρέτα στη σειρά, το καθένα με το όνομα και τον τίτλο από κάτω.
Παρουσίαση τεσσάρων ανεξάρτητων εμπειρογνωμόνων: Prof. Munir Ghesani (Icahn School of Medicine at Mount Sinai; United Theranostics), Dr. Philip Dundee (Royal Melbourne Hospital), Prof. Louise Emmett (St Vincent's Hospital Sydney) και Prof. Andrew Scott (University of Melbourne / La Trobe; Olivia Newton-John Cancer Research Institute). Σημειώνεται ότι πρόκειται για ανεξάρτητους εμπειρογνώμονες που αμείβονται με δίκαιη αγοραία αξία.
Τέσσερα κυκλικά πορτρέτα στη σειρά με ονόματα και φορείς από κάτω, καθώς και μια σημείωση γνωστοποίησης στο κάτω μέρος.
Διαχωριστικό ενότητας που εισάγει τη συνεδρία στρατηγικής και επισκόπησης, την οποία παρουσιάζει ο Dr. Christian Behrenbruch.
Διαβάθμιση (gradient) βαθύ μπλε και indigo στα αριστερά με το λευκό λογότυπο της Telix, τον τίτλο της ενότητας και το όνομα και τον ρόλο του ομιλητή· μεγάλο κυκλικό πορτρέτο του ομιλητή στα δεξιά πίσω από ένα καμπυλωτό λευκό τόξο.
Μια διαφοροποιημένη, κάθετα ολοκληρωμένη εταιρεία ραδιοφαρμάκων με ολοκληρωμένη θεραγνωστική προσέγγιση: See It. Treat It. Πέντε πυλώνες καλύπτουν ένα χαρτοφυλάκιο ιατρικής ακριβείας, εξειδικευμένο εμπορικό οργανισμό, κάθετα ολοκληρωμένη παραγωγή και προμήθεια, μια σειρά θεραπευτικών προϊόντων υψηλής αξίας και μια πλατφόρμα Ε&Α για νέες μοριακές οντότητες. KPIs: 3 εγκεκριμένα από τον FDA προϊόντα (Illuccix, Gozellix, Pixclara), το Illuccix διαθέσιμο σε 22 χώρες, 45 εγκαταστάσεις παραγωγής και διανομής, και προβλέψεις (guidance) εσόδων για το FY2026 ύψους 950 εκατ. - 970 εκατ. δολάρια ΗΠΑ (AUD $1,36-1,39 δισ.). Δεδομένα έως 30 Οκτωβρίου 2026.
Πέντε κάρτες-πυλώνες με φωτογραφίες στη σειρά κάτω από την επικεφαλίδα, με μια σειρά τεσσάρων μεγάλων αριθμών KPI και μια δήλωση σκοπού για τη βοήθεια ατόμων με καρκίνο και σπάνιες ασθένειες.
Η παγκόσμια αγορά πυρηνικής ιατρικής αυξάνεται από US$11 δισ. το 2024 σε US$27 δισ. το 2030 και US$41 δισ. το 2034, με τα θεραπευτικά σκευάσματα να αυξάνονται από περίπου US$3 δισ. σε περίπου US$27 δισ. Ο δεκαετής CAGR είναι 26% για τα θεραπευτικά και 5% για τα διαγνωστικά. Περισσότεροι από 100 θεραπευτικοί στόχοι βρίσκονται υπό ανάπτυξη (41 υποψήφια Lu-177, 34 Ac-225, 25 Pb-212, 16 At-211) σε περίπου 50 εταιρείες ραδιοφαρμάκων. Πηγή: MEDraysIntell 2025, William Blair.
Σωρευτικό ραβδόγραμμα θεραπευτικών έναντι διαγνωστικών στα αριστερά, με στατιστικά στοιχεία και ανάλυση του αριθμού των υποψηφίων στα δεξιά.
Τρεις μηχανές ανάπτυξης: 1) μια κλιμακούμενη εμπορική δραστηριότητα, 2) μια σειρά θεραπευτικών προϊόντων και ιατρικής ακριβείας, και 3) κορυφαία στην κατηγορία τους παραγωγή και προμήθεια.
Αριθμημένη λίστα με σκούρα μπλε κυκλικά εικονίδια στα αριστερά και ένα κολάζ εικόνων από PET scan στα δεξιά.
Το Illuccix έχει κυκλοφορήσει σε 22 χώρες, με την αίτηση NDA υπό εξέταση από την NMPA της Κίνας και μια μελέτη εγγραφής στην Ιαπωνία που έχει ολοκληρώσει τη στρατολόγηση ασθενών. Το Gozellix εμφανίζεται ως κιτ προϊόντος. Το Pixclara (floretyrosine F 18) είναι το πρώτο εγκεκριμένο από τον FDA φάρμακο απεικόνισης FET-PET για γλοίωμα, υποστηριζόμενο από τις κατευθυντήριες γραμμές του NCCN και τις συστάσεις των EANM/EANO/RANO/SNMMI.
Τρεις ίσες γκρι-μπλε κάρτες, η καθεμία με μια εικόνα προϊόντος και ένα σήμα FDA APPROVED.
Συνολική απευθυνόμενη αγορά (TAM) στις ΗΠΑ ανά προϊόν: Illuccix/Gozellix περίπου 670.000 σαρώσεις (~$2,7 δισ.)· Pixclara περίπου 21.200 σαρώσεις (~$106 εκατ., αυξανόμενο σε ~$300 εκατ.+ με FET PET βάσης)· Zircaix για καρκίνο του νεφρού περίπου 116.320 σαρώσεις (~$600 εκατ.)· BiPASS για προστάτη πριν από τη βιοψία περίπου 821.000 σαρώσεις (~$3,3 δισ.)· ITM-11 για GEP-NETs περίπου 13.800 ασθενείς (~$1,7 δισ., υπό την προϋπόθεση ολοκλήρωσης της συμφωνίας με την ITM). Η Telix έχει τη δυνατότητα να προσθέσει τρία εμπορικά προϊόντα υψηλής αξίας το 2027. Η TAM μοντελοποιήθηκε στα $4.000 ανά σάρωση και $250.000 ανά θεραπεία.
Πίνακας σύγκρισης με σκούρα μπλε γραμμή κεφαλίδας και μία σειρά ανά προϊόν, με ένα banner επισήμανσης για το δυναμικό έναρξης το 2027 και υποσημειώσεις παραδοχών.
Τέσσερα θεραπευτικά σκευάσματα σε τελικό στάδιο: TLX591-Tx για τον προστάτη (~$5,6 δισ., ~22.460 ασθενείς, Φάση 3, ενδιάμεση ανάλυση ματαιότητας (futility analysis))· TLX597-Tx για τον προστάτη (~$4,2 δισ., ~16.800 ασθενείς, Φάση 2, αποτελέσματα OPTIMAL-PSMA)· TLX101-Tx για το γλοιοβλάστωμα (~$1,2 δισ., ~8.100 ασθενείς, Φάση 3, εξέλιξη στρατολόγησης)· TLX250-Tx για τον καρκίνο του νεφρού (~$1,1 δισ., ~4.700 ασθενείς, Φάση 2/3, εξέλιξη στρατολόγησης). Παρουσιάζονται ως μετασχηματιστικές θεραπευτικές ευκαιρίες και λανσαρίσματα προϊόντων με υψηλότερα περιθώρια κέρδους.
Πίνακας τεσσάρων σειρών ανά περιουσιακό στοιχείο με στήλες για την ένδειξη, την αγοραία αξία, τον αριθμό ασθενών, τη φάση και το επόμενο ορόσημο.
Έξι οφέλη της κάθετης ολοκλήρωσης: ασφάλεια εφοδιασμού, ταχύτητα, οικονομικά οφέλη (πλεονέκτημα COGS), κλιμακωσιμότητα, μετριασμός κινδύνου και ταχύτερη καινοτομία. Το banner αναγράφει 'Από τον ασφαλή εφοδιασμό στην έγκαιρη και αξιόπιστη πρόσβαση των ασθενών'.
Πλέγμα δύο επί τρία με κάρτες εικονιδίων σε ανοιχτό γκρι-μπλε χρώμα και ένα banner πλήρους πλάτους στο κάτω μέρος.
Αλυσίδα αξίας από την προμήθεια ραδιοϊσοτόπων έως τα μόρια στόχευσης και το cold kit, το ραδιοσημασμένο φάρμακο, τον ποιοτικό έλεγχο (QC) μοναδιαίας δόσης και την παράδοση στο τελευταίο στάδιο (last-mile), με τις δυνατότητες της Telix κάτω από κάθε βήμα: ARTMS (παραγωγή ισοτόπων), IsoTherapeutics (βιοσύζευξη), εγκαταστάσεις Telix Manufacturing Solutions (Seneffe Βέλγιο GMP, Yokohama κλινική, Sacramento κλινική και ανάπτυξη διεργασιών, North Melbourne hotlab και δοσιμετρία), RLS Radiopharmacies (διάθεση και διανομή), συν την ITM για την κατασκευή ισοτόπων.
Οριζόντια ροή σχήματος chevron στο επάνω μέρος με μια σειρά δυνατοτήτων χαρτογραφημένη κάτω από κάθε στάδιο.
Τρεις στήλες: Τεχνολογία ARTMS QIS που παράγει 68Ga και 89Zr (για την κυκλοφορία του Zircaix)· ITM ως παγκόσμιος ηγέτης στο Lu-177 με δυναμικότητα για τα TLX591, TLX597, TLX250 και ITM-11· και επόμενης γενιάς άλφα σωματίδια, συμπεριλαμβανομένης της γεννήτριας 212Pb της Telix, της συνεργασίας IBA/Framatome (Ekalia) για το 211At, και του 225Ac μέσω της κοινοπραξίας ITM x Actineer και της EZAG.
Τρεις ίσες στήλες, καθεμία με επικεφαλίδα, εικονίδιο και λίστα με κουκκίδες.
Παγκόσμιος χάρτης που δείχνει τις εγκαταστάσεις της Telix Manufacturing Solutions σε Seneffe, Yokohama και Melbourne, καθώς και τους στρατηγικούς συνεργάτες ARTMS, Optimal Tracers, IsoTherapeutics, RLS, R2Pharma και έναν συνεργάτη στην Κίνα.
Παγκόσμιος χάρτης πλήρους πλάτους με πινέζες τοποθεσίας και επεξηγήσεις συνεργατών γύρω από αυτόν.
Η Telix συν την ITM χαρτογραφούνται σε πέντε πυλώνες με σημάδια ελέγχου: δημιουργία αξίας από την ηγετική θέση στα θεραπευτικά ραδιοϊσότοπα, επιταχυνόμενη εμπορική υποδομή θεραπευτικών προϊόντων, ευκαιρίες για νέα προϊόντα και κύκλο ζωής, εμπορικό βάθος και ενισχυμένη ανάπτυξη.
Πλέγμα με τις συνεισφορές των Telix και ITM έναντι πέντε σειρών-πυλώνων, που επισημαίνονται με εικονίδια ελέγχου.
Η αγορά του 177Lu αυξάνεται από US$0,5 δισ. (2025) σε US$2,1 δισ. (2035), με CAGR 23%· το 225Ac αυξάνεται από US$0,1 δισ. σε US$1,4 δισ., με CAGR 45%. Οι αγορές ραδιοϊσοτόπων αναπτύσσονται κατά περίπου 30% ετησίως έως το 2035. Περιουσιακά στοιχεία του κλάδου υπό ανάπτυξη: 41 Lu-177 (συν δύο εμπορικές θεραπείες) και 34 Ac-225.
Δύο ραβδογράμματα δίπλα-δίπλα με ετικέτες CAGR, συν ένα σκούρο μπλε πλαίσιο μορίων με τον αριθμό των περιουσιακών στοιχείων.
Ένα πλαίσιο «Γιατί να επενδύσετε τώρα;» (ασφαλής εφοδιασμός, προσέλκυση ταλέντων, προτιμώμενος συνεργάτης) βρίσκεται δίπλα σε μια σύγκριση δυνατοτήτων μεταξύ μεγάλων φαρμακευτικών εταιρειών, εξειδικευμένων εταιρειών ραδιοφαρμάκων και της Telix + ITM. Η Telix + ITM καλύπτει κάθε σειρά: θεραπείες Lu, Ac, Tb και I· πεπτίδια, αντισώματα και μικρομοριακές μορφές· εμπορικά διαγνωστικά· και προμήθεια ισοτόπων Lu και Ac.
Πλαίσιο κειμένου στα αριστερά και ένας πίνακας σύγκρισης δυνατοτήτων τριών στηλών με σημάδια ελέγχου στα δεξιά.
Χάρτης συνδυασμένου αποτυπώματος: 3 εγκαταστάσεις παραγωγής και 2 κυκλοτρόνια στο Βέλγιο, παγκόσμια κεντρικά γραφεία της ITM και 2 εγκαταστάσεις στη Γερμανία, TMS Sacramento, κυκλοτρόνιο TMS Yokohama, κεντρικά γραφεία στις ΗΠΑ, παγκόσμια κεντρικά γραφεία και TMS North Melbourne, δίκτυο RLS που καλύπτει περισσότερο από το 85% της αγοράς των ΗΠΑ, προγραμματισμένα κυκλοτρόνια σε εγκαταστάσεις RLS και κοινοπραξίες.
Παγκόσμιος χάρτης με επεξηγήσεις τοποθεσιών για τις εγκαταστάσεις των Telix και ITM.
Διαχωριστικό ενότητας που εισάγει την παρουσίαση του pipeline από τον Dr. David N. Cade.
Βαθύ μπλε διαβάθμιση στα αριστερά με λευκό λογότυπο Telix, τίτλο ενότητας και στοιχεία ομιλητή· κυκλικό πορτρέτο ομιλητή στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Διάγραμμα pipeline ανά ένδειξη. Ουρολογική ογκολογία: TLX591-Tx (mAb/177Lu/PSMA, Φάση 3), TLX250-Tx (mAb/177Lu/CAIX, Φάση 3), TLX597-Tx (μικρό μόριο/177Lu/PSMA, Φάση 2), TLX592-Tx (225Ac PSMA), TLX090-Tx (153Sm, οστικές μεταστάσεις), TLX252-Tx (225Ac CAIX). Νευρολογική ογκολογία: TLX101-Tx (131I LAT1, Φάση 3), TLX102-Tx (211At LAT1). Άλλοι όγκοι: TLX66-Tx (90Y CD66), TLX400-Tx (FAP), TLX300-Tx (PDGFRa). Μια στήλη με συζευγμένους απεικονιστικούς παράγοντες συνοδεύει τα περιουσιακά στοιχεία.
Πλέγμα pipeline ομαδοποιημένο ανά ένδειξη με ράβδους προόδου ανά φάση και μια στήλη συζευγμένης απεικόνισης στα δεξιά.
Συμφωνία Regeneron: συν-ανάπτυξη και συν-εμπορία θεραπειών άλφα, 4 αρχικά προγράμματα συν δικαίωμα προαίρεσης για ακόμη 4, με ορόσημα έως US$2,1 δισ. συν δικαιώματα (royalties). ITM: μια συμπληρωματική θεραπευτική σειρά με επέκταση της Φάσης 3 του ITM-11, επέκταση ένδειξης σε G2/G3 GEP-NETs και NETs πνεύμονα/θύμου, και τη μεγαλύτερη προμήθεια 177Lu παγκοσμίως.
Δύο κάρτες δίπλα-δίπλα, μία για τη Regeneron και μία για την ITM, καθεμία με λίστα βασικών όρων.
Διαχωριστικό ενότητας για τη συνεδρία σχετικά με το 68Ga PSMA-11 στην κλινική πράξη, με παρουσίαση από τον Dr. Munir Ghesani.
Αριστερό πλαίσιο με μπλε διαβάθμιση, λευκό λογότυπο, τίτλο ενότητας και ομιλητή· κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Στη δοκιμή proPSMA (n=295), το 68Ga PSMA-11 PET/CT έναντι του CT συν σπινθηρογράφημα οστών έδειξε ακρίβεια 92% έναντι 65%, ευαισθησία 85% έναντι 38%, ειδικότητα 98% έναντι 91%, αλλαγή στη διαχείριση 28% έναντι 15%, αμφίβολα αποτελέσματα 7% έναντι 23% και ακτινοβολία 8,4 έναντι 19,2 mSv. Η μελέτη Illuccix China BCR (n=140) ανέφερε PPV σε επίπεδο ασθενούς 94,8% (95% CI 85,9-98,2%) και PPV 90-100% σε όλα τα εύρη PSA. Τα οφέλη περιλαμβάνουν υποστήριξη από κατευθυντήριες οδηγίες, απεικόνιση την ίδια ημέρα και ευελιξία στη δοσολογία.
Πίνακας σύγκρισης μετρήσεων δοκιμών στα αριστερά, με ένα πάνελ μελέτης από την Κίνα και πλαίσια επισήμανσης οφελών στα δεξιά.
Το Ga-68 μεταβολίζεται μέσω του ήπατος και δεν έχει συγγένεια με τα οστά, ενώ το F-18 έχει φυσική συγγένεια με τα οστά που μπορεί να προκαλέσει ψευδώς θετικά οστικά ευρήματα. Η διαφάνεια περιλαμβάνει ένα απόσπασμα από τις κατευθυντήριες οδηγίες του SNMMI και μια δήλωση του Prof. Ghesani.
Σύγκριση δύο στηλών της συμπεριφοράς του Ga-68 έναντι του F-18 με πλαίσια παραθεμάτων από κάτω.
Μια σάρωση F-18 PSMA PET έδειξε μια βλάβη σε πρόσθια πλευρά σε ασθενή (PSA 3,4) υπό ενεργό παρακολούθηση. Μια εξέταση 68Ga PSMA-11 PET έξι μήνες αργότερα δεν έδειξε βλάβη στην πλευρά, επιβεβαιώνοντας ότι ήταν καλοήθης.
Πλέγμα εικόνων CT, PET και συνδυασμένων (fused) προβολών για τις δύο σαρώσεις με σύντομες λεζάντες.
Ένας 68χρονος με Gleason 9 (4+5) και PSA 112 παραπέμφθηκε για 177Lu-PSMA (Pluvicto). Πολλαπλές βλάβες ήταν ορατές στο 68Ga PSMA-11 αλλά όχι στο 18F-PSMA.
Εικόνες προβολής μέγιστης έντασης (MIP) δίπλα-δίπλα με ένα πάνελ κλινικού ιστορικού.
Το εγκεκριμένο παράθυρο λήψης είναι 50-100 λεπτά. Με χρόνο ημιζωής 68 λεπτών, περίπου το ένα τέταρτο της δραστηριότητας παραμένει στα 150 λεπτά. Η λήψη πέραν των 120 λεπτών επιτρέπεται για απροσδιόριστα ευρήματα (κατευθυντήρια οδηγία EANM/SNMMI 2.0).
Τρεις στήλες με μεγάλους αριθμούς και μια σύντομη επεξηγηματική λεζάντα κάτω από καθεμία.
Προοπτική πιλοτική μελέτη που συγκρίνει την πρώιμη απεικόνιση σε περίπου 60 λεπτά με την καθυστερημένη απεικόνιση στα 150 λεπτά σε 3 ασθενείς με καρκίνο του προστάτη, αποδίδοντας 13 ζεύγη βλαβών.
Απλό διάγραμμα σχεδιασμού μελέτης με δύο πλαίσια χρονικών σημείων και μια σύνοψη κοόρτης.
Ζεύγη αξονικών εικόνων PET δείχνουν υψηλότερη αντίθεση βλάβης προς υπόβαθρο στα 150 λεπτά σε σχέση με τα 60 λεπτά.
Δύο πάνελ συζευγμένων αξονικών εικόνων με σήμανση των χρόνων λήψης.
Σύγκριση παρατραχειακών λεμφαδένων μεταξύ πρώιμης απεικόνισης, καθυστερημένης απεικόνισης και της αντίστοιχης CT.
Σειρά τριών εικόνων που δείχνει την πρώιμη, την καθυστερημένη και την προβολή CT.
10 από τις 13 βλάβες είχαν υψηλότερο καθυστερημένο SUVpeak, με διάμεση μεταβολή ζεύγους +8% (εύρος -10,7% έως +25,3%). Το μέσο SUVpeak ήταν 5,60 στην πρώιμη έναντι 6,24 στην καθυστερημένη.
Ραβδόγραμμα σε επίπεδο βλάβης (L1-L13) με συνοπτικά στατιστικά στοιχεία παραπλεύρως.
Αντιπαραβάλλει την επικρατούσα παραδοχή με την κύρια υπόθεση ότι η πρώιμη απεικόνιση αποδίδει ανώτερη σαφήνεια επειδή κυριαρχεί η πυκνότητα μετρήσεων.
Δύο κάρτες κειμένου δίπλα-δίπλα, μία για την παραδοχή και μία για την υπόθεση.
Αναδρομική μελέτη ζευγών σε 20 ασθενείς με SSTR-θετικούς NET που αξιολογήθηκαν από 3 πιστοποιημένους αναγνώστες, συγκρίνοντας την πρώιμη απεικόνιση σε περίπου 1 ώρα με την καθυστερημένη απεικόνιση σε περίπου 24 ώρες χρησιμοποιώντας τυφλή αναγκαστική επιλογή μεταξύ δύο εναλλακτικών.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού μελέτης με στρογγυλεμένα μπλε σκούρα πλαίσια και βέλη.
Η καθυστερημένη απεικόνιση 24 ωρών δείχνει μειωμένη ομοιογένεια εικόνας σε σύγκριση με την απεικόνιση 1 ώρας, όπως φαίνεται με προβολές MIP και αξονικές.
Ζεύγη εικόνων MIP και αξονικών με σήμανση 1h και 24h.
Μια ηπατική βλάβη ευδιάκριτη στη 1 ώρα δεν ήταν ορατή στις 24 ώρες, όπως φαίνεται με την αντίστοιχη CT.
Πάνελ εικόνων για 1h, 24h και CT με βέλη βλαβών.
Ένας οπισθοπεριτοναϊκός λεμφαδένας που απουσίαζε στη 1 ώρα έγινε ευδιάκριτος στις 24 ώρες.
Ζεύγη πάνελ εικόνων για 1h και 24h με βέλη βλαβών.
Η πρώιμη απεικόνιση μόνο ανίχνευσε 104 βλάβες, η καθυστερημένη απεικόνιση μόνο 82, και η συνδυασμένη απεικόνιση 115, δηλαδή 11 περισσότερες από την πρώιμη.
Τρεις στήλες με μεγάλους αριθμούς και ετικέτες κάτω από καθεμία.
Σαρώσεις PSMA-PET στις ΗΠΑ (χιλιάδες) κατά τη διάρκεια της νόσου: αρχική σταδιοποίηση 151, βιοχημική υποτροπή (BCR) 460, ανταπόκριση στη θεραπεία nmAPMR 143, παρακολούθηση mAPMR 71, επιλογή RLT 58 και παρακολούθηση ανταπόκρισης στην RLT 52. Το τρέχον TAM είναι περίπου 670.000 σαρώσεις ετησίως, έναντι περίπου 1 εκατ. βιοψιών.
Καμπύλη όγκων σαρώσεων σχεδιασμένη κατά τα στάδια εξέλιξης της νόσου, με ένα πλαίσιο επισήμανσης TAM.
Η μεταφορά της απεικόνισης στο στάδιο πριν από τη βιοψία προσθέτει περίπου 821.000 σαρώσεις ετησίως έναντι 1 εκατ.+ βιοψιών, με τη δυνατότητα διπλασιασμού της αγοράς PSMA.
Καμπύλη εξέλιξης νόσου που επεκτείνεται στο στάδιο πριν από τη βιοψία με ένα επισημασμένο τμήμα νέου όγκου.
Διαχωριστικό ενότητας για τη συνεδρία διάγνωσης καρκίνου του προστάτη που παρουσιάστηκε από τον Dr. Philip Dundee, ουρολόγο χειρουργό.
Αριστερό πάνελ με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και στοιχεία ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Οι βιοψίες template λαμβάνουν 15-20 δείγματα υπό αναισθησία και ενέχουν περιορισμούς δειγματοληψίας, κινδύνους μόλυνσης και αιμορραγίας, και χρόνο ανάρρωσης από ημέρες έως εβδομάδες.
Λίστα με κουκκίδες για τους περιορισμούς στα αριστερά και εικονογράφηση διαπερινεϊκής βιοψίας στα δεξιά.
Η MRI είναι μη ειδική. Περίπου 800.000 βιοψίες πραγματοποιούνται στις ΗΠΑ κάθε χρόνο, με έως και το 75% αυτών να είναι αρνητικές, ενώ έως και το 25% των ανδρών αρνούνται τη βιοψία. Τα ποσοστά ψευδώς αρνητικών αποτελεσμάτων στη βιοψία μπορεί να φτάσουν το 50%.
Επισημάνσεις βασικών στατιστικών στα αριστερά με διάγραμμα χάρτη βιοψίας προστάτη στα δεξιά.
PRIMARY (n=291): Ga-PSMA-PET συν mpMRI έναντι mpMRI μόνο έδωσε ευαισθησία 97% έναντι 83%, ειδικότητα 40% έναντι 53% και NPV 91% έναντι 72%. Η βαθμολογία PRIMARY πέτυχε ευαισθησία 94% και ειδικότητα 68%, και το P-score 94% και 66%. PRIMARY2 (n=660): μείωση βιοψιών κατά 49%, με ανίχνευση csPCa στο 12% έναντι 16%.
Διάταξη αποτελεσμάτων δύο πάνελ, PRIMARY αριστερά και PRIMARY2 δεξιά, με πίνακες σύγκρισης και τονισμένες τιμές.
68Ga-PSMA-11 συν mpMRI (PI-RADS 1-4) ακολουθούμενη από βιοψία template και παρακολούθηση 6 μηνών. n=350, συν-πρωτεύοντα καταληκτικά σημεία ευαισθησία και ειδικότητα, παγκόσμιος πολυκεντρικός σχεδιασμός ανοικτής επισήμανσης ενός σκέλους. Η στρατολόγηση έχει ολοκληρωθεί. NCT07052214.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού δοκιμής με στρογγυλεμένα μπλε κουτιά και βέλη, συν ένα πάνελ σύνοψης σχεδιασμού.
Στρωματοποίηση κινδύνου PSMA-PET συν mpMRI: ο υψηλός κίνδυνος (PI-RADS 5) οδηγεί σε βιοψία υπό καθοδήγηση εικόνας. PI-RADS 1-4 με θετικό PET οδηγεί σε βιοψία ακριβείας 'One and Done'. PI-RADS 1-2 με αρνητικό PET οδηγεί σε 'None and Done' χωρίς βιοψία. Στόχος είναι η μείωση των 12-40 βιοψιών σε 1-2.
Διάγραμμα ροής δέντρου απόφασης με διακλαδώσεις ανάλογα με τη βαθμολογία PI-RADS και το αποτέλεσμα PET.
Σύγκριση της τρέχουσας προσέγγισης των 3 λήψεων MRI με μια μελλοντική προσέγγιση 1 σάρωσης PSMA PET. Ασθενής 72 ετών με PI-RADS κάτω από 3 παρουσίασε εστιακή πρόσληψη στην πρόσθια κορυφή δεξιά στο PSMA PET (δοκιμή BIOPSTAGE).
Σύγκριση τρέχουσας έναντι μελλοντικής κατάστασης στα αριστερά με πάνελ εικόνας περιστατικού στα δεξιά.
Διαχωριστικό ενότητας για την επισκόπηση του καρκίνου του εγκεφάλου που παρουσιάστηκε από τον Prof. Andrew Scott.
Αριστερό πάνελ με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Το Pixclara είναι ο πρώτος εγκεκριμένος από τον FDA απεικονιστικός παράγοντας για γλοιώματα στις ΗΠΑ Η ευρωπαϊκή αίτηση Pixlumi MAA έχει γίνει δεκτή. Οι κατευθυντήριες οδηγίες NCCN και οι διεθνείς οδηγίες υποστηρίζουν τη χρήση του, ενώ σχεδιάζεται επέκταση σε εγκεφαλικές μεταστάσεις. Διαφοροποιεί την εξέλιξη της νόσου από τις επιδράσεις της θεραπείας και διαθέτει χαρακτηρισμό ορφανού φαρμάκου.
Λίστα βασικών σημείων στα αριστερά με πάνελ εικόνας PET εγκεφάλου στα δεξιά.
Shoreline Research (Ιαν 2026): περίπου το 70% των ιατρών είναι έτοιμοι να συνταγογραφήσουν το Pixclara μετά την έγκριση, περίπου το 80% των παραπεμπόντων βασίζονται στο NCCN, περισσότερο από το 90% έχουν διαθέσιμο εσωτερικό σαρωτή PET και οι παραπέμποντες αξιολογούν τη διαφορική πρόσληψη και την ποιότητα της εικόνας.
Διάταξη τεσσάρων τεταρτημορίων, κάθε πλακίδιο περιλαμβάνει ένα μεγάλο στατιστικό στοιχείο και λεζάντα.
Οι μεταφορείς αμινοξέων LAT1/LAT2 εκφράζονται έντονα στα γλοιώματα. Το Pixclara στοχεύει τους LAT1/LAT2, ενώ τα TLX101-Tx (131I) και TLX102-Tx (211At) στοχεύουν τον LAT1, προσφέροντας ένα δυνητικά πρώτο στην κατηγορία του (first-in-class) θερανογνωστικό ζεύγος στη νευροογκολογία.
Διάγραμμα μηχανισμού κυτταρικής μεμβράνης με ετικέτες μεταφορέων και μια επισήμανση σύνοψης.
MRI και 18F-FET PET εμφανίζονται δίπλα-δίπλα, με FET TBRmax 3,2 κοντά στην κοιλότητα εκτομής, μαζί με τους περιορισμούς της MRI με σκιαγραφικό.
Εικόνες MRI και FET PET δίπλα-δίπλα με λίστα περιορισμών.
Το TLX101-Px συν MRI έδειξε ευαισθησία 93% και ειδικότητα 94%, έναντι της MRI μόνο με 96% ευαισθησία και 53% ειδικότητα (Pauleit et al. 2005).
Καμπύλη ROC και στοιχεία σύγκρισης στα αριστερά με εικόνες ιστολογίας στα δεξιά.
Ασθενής 35 ετών με διάχυτο αστροκύττωμα είχε 18F-FET TBRmax 3,9. Η βιοψία επιβεβαίωσε εξέλιξη σε αναπλαστικό ολιγοαστροκύττωμα (WHO grade III).
Πάνελ εικόνων MRI και FET με καμπύλη χρόνου-δραστηριότητας και σύνοψη περιστατικού.
Χρονοδιάγραμμα από το 1970 έως το 2030 των εγκρίσεων του FDA για το γλοίωμα (ακτινοθεραπεία, lomustine, carmustine, Gliadel, TMZ, bevacizumab, πεδία θεραπείας όγκων, vorasidenib και Pixclara) με ορόσημα απεικόνισης και βιοδεικτών.
Οριζόντιο χρονοδιάγραμμα με τις εγκρίσεις πάνω από τη γραμμή και τα ορόσημα απεικόνισης και βιοδεικτών από κάτω.
Περίπου 25 χιλιάδες περιστατικά εγκεφάλου και ΚΝΣ και περίπου 18 χιλιάδες θάνατοι ετησίως στις ΗΠΑ Το GBM αποτελεί περίπου το 50% των κακοήθων όγκων του ΚΝΣ (περίπου 15 χιλιάδες+ ασθενείς ετησίως). Η διάμεση OS είναι 12-15 μήνες από τη διάγνωση και 3-9 μήνες από την υποτροπή.
Επισημάνσεις στατιστικών στα αριστερά με γραμμικά διαγράμματα επίπτωσης και επιβίωσης στα δεξιά.
Περίπου 60 ασθενείς έλαβαν θεραπεία, συμπεριλαμβανομένων παιδιατρικών περιστατικών, και το φάρμακο ήταν καλά ανεκτό χωρίς DLTs στη μελέτη IPAX-2. Η διάμεση OS ήταν 23 μήνες (IPAX-1) και 32,2 μήνες (IPAX-Linz) από την αρχική διάγνωση, και 13 μήνες και 11,9 μήνες από τη θεραπεία ή την εξέλιξη της νόσου. Οι μελέτες IPAX BrIGHT Φάσης 3 και IPAX-2 βρίσκονται σε εξέλιξη.
Πίνακας αποτελεσμάτων που συγκρίνει μελέτες με επισημάνσεις επιβίωσης και ένα πλαίσιο κατάστασης (status panel).
Το Μέρος 1 αφορά τη βελτιστοποίηση δόσης (4 GBq συν lomustine 90 mg/m2 για 3 κύκλους, n=3 και στη συνέχεια n=12). Το Μέρος 2 τυχαιοποιεί 1:1 TLX101-Tx συν lomustine έναντι lomustine. Τα καταληκτικά σημεία είναι η MTD (Μέρος 1) και η OS (Μέρος 2) σε υποτροπιάζον GBM. Ανοιχτή σε Αυστρία, Αυστραλία, Βέλγιο και Ολλανδία· εγκρίσεις σε Δανία, Γαλλία, Γερμανία, Ισπανία και Σιγκαπούρη· υποβολή IND για τις ΗΠΑ. NCT07100730.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού δοκιμής δύο μερών με στρογγυλεμένα μπλε (navy) πλαίσια, συν μια λίστα κατάστασης ανά χώρα.
Σε παρηγορητική χρήση στο UMC Utrecht (12 ασθενείς), η MRI RANO έδειξε SD 3/12, PR 0/12 και PD 9/12· η PET RANO έδειξε SD 3/7, PR 1/7 και PD 3/7. Υπήρξε ένα εγκεφαλικό οίδημα βαθμού 3 που κρίθηκε ως μη σχετιζόμενο με το φάρμακο και κανένα συμβάν βαθμού 4. Περισσότεροι από 26 ασθενείς έχουν λάβει θεραπεία σε παρηγορητική χρήση σε Αυστρία, Αυστραλία, Γερμανία, Ολλανδία, Νέα Ζηλανδία και ΗΠΑ.
Πίνακας αποτελεσμάτων ανταποκρίσεων RANO δίπλα σε επισημάνσεις ασφαλείας.
Κλιμάκωση δόσης 3, 4 και 5 GBq για 2 κύκλους παράλληλα με την καθιερωμένη φροντίδα σε 12 ασθενείς. Η MTD των 5 GBq x2 επιτεύχθηκε χωρίς DLTs και η στρατολόγηση ολοκληρώθηκε, υποστηρίζοντας τη Φάση 2. NCT05450744.
Διάγραμμα κλιμάκωσης δόσης με στρογγυλεμένα μπλε (navy) πλαίσια και ένα πλαίσιο σύνοψης αποτελεσμάτων.
Διαχωριστική διαφάνεια ενότητας για τη συνεδρία του καρκίνου του νεφρού που παρουσιάστηκε από τον Dr. David N. Cade.
Αριστερό πλαίσιο με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή· κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα λευκό καμπυλωτό τόξο.
Ο καρκίνος του νεφρού είναι ο 14ος πιο συχνός καρκίνος παγκοσμίως, με τα υψηλότερα ποσοστά στη Βόρεια Αμερική και την Ευρώπη, και είναι δύο φορές πιο συχνός στους άνδρες. Περίπου το 90% είναι RCC, εκ των οποίων περίπου το 85% είναι ccRCC. Η τυποποιημένη κατά ηλικία επίπτωση και θνησιμότητα εμφανίζονται ανά περιοχή.
Βασικά δεδομένα στα αριστερά με ένα ραβδόγραμμα περιφερειακής επίπτωσης και θνησιμότητας στα δεξιά.
Το CAIX είναι μια διαμεμβρανική γλυκοπρωτεΐνη που επάγεται από την υποξία και τη μετάλλαξη VHL. Εκφράζεται σε περισσότερο από το 95% των ccRCC και είναι αμελητέα στον φυσιολογικό νεφρό.
Διάγραμμα μηχανισμού επαγωγής του CAIX στα δεξιά με βασικά δεδομένα στα αριστερά.
Το Girentuximab είναι ένα χιμαιρικό αντίσωμα IgG1 ειδικό για το CAIX, με δεδομένα ασφάλειας σε περίπου 500 ασθενείς. Το 89Zr (ημιζωή 3,3 ημέρες) είναι το φορτίο απεικόνισης για το TLX250-Px και το 177Lu (ημιζωή 6,7 ημέρες) είναι το θεραπευτικό φορτίο για το TLX250-Tx.
Διάγραμμα αντισώματος στο κέντρο με κάρτες φορτίου απεικόνισης και θεραπείας σε κάθε πλευρά.
Η μελέτη ZIRCON (Lancet Oncology 2024, n=284) έδειξε ευαισθησία 86% και ειδικότητα 87%. Για βλάβες 4 cm ή μικρότερες (n=145), η ευαισθησία ήταν 85% και η ειδικότητα 90%· για 2 cm ή μικρότερες (n=20), 97% και 97%. Ο δείκτης Fleiss kappa μεταξύ αξιολογητών ήταν 91% και εντός αξιολογητή 100%, με ευνοϊκή ασφάλεια.
Πίνακας αποτελεσμάτων απόδοσης ανά μέγεθος βλάβης με επισημάνσεις συμφωνίας αξιολογητών.
Οι μελέτες LUTEON (Φάση 3, Αυστραλία) και LUTEON-ATLAS (Φάση 2a, ΗΠΑ/ΕΕ) στρατολογούν ασθενείς με προχωρημένο ccRCC μετά από 2-3 προηγούμενες γραμμές θεραπείας, οι οποίοι είναι θετικοί στο CAIX μέσω PET. Μετά από μια εισαγωγική φάση ασφάλειας (safety lead-in), ακολουθεί το Μέρος 1 βελτιστοποίησης δόσης (σχήματα 1.887 MBq έναντι 1.258 MBq, 20 ανά σκέλος) και το Μέρος 2 Φάσης 3 του 177Lu-TLX250 έναντι επιλογής ερευνητή 1:1. NCT07197580.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού δοκιμής πολλαπλών σταδίων με στρογγυλεμένα μπλε (navy) πλαίσια και βέλη.
Διαχωριστική διαφάνεια ενότητας για τη συνεδρία του TLX591-Tx που παρουσιάστηκε από τον Dr. David N. Cade.
Αριστερό πλαίσιο με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή· κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα λευκό καμπυλωτό τόξο.
Σύγκριση ευαίσθητου και ανθεκτικού στον τροποποιητή της οδού των ανδρογόνων (APM) καρκίνου του προστάτη: πρόγνωση 4-5+ ετών έναντι περίπου 2-3 ετών, με διαφορές στη βιολογία και τις κλινικές επιπτώσεις.
Πίνακας σύγκρισης δύο στηλών με μπλε (navy) κεφαλίδα και σειρές για την πρόγνωση, τη βιολογία και τις κλινικές επιπτώσεις.
TLX597-Tx (μικρό μόριο επόμενης γενιάς): νεφρική απέκκριση, το ένα τρίτο της δόσης στον νεφρό και το ένα πέμπτο της δόσης στους σιελογόνους αδένες σε σχέση με το PSMA-617, 3-7 δόσεις των 230 mCi, για mAPMN/S. TLX591-Tx (rADC πρώτο στην κατηγορία του): ηπατική απέκκριση, rPFS 8,8 μηνών στη μελέτη ProstACT SELECT, 2 δόσεις των 76 mCi, για mAPMR.
Πίνακας σύγκρισης δύο στηλών του TLX597-Tx έναντι του TLX591-Tx σε διάφορα χαρακτηριστικά.
Ένα φιλικό προς τον ασθενή σχήμα 2 δόσεων σε διάστημα 2 εβδομάδων, με χαμηλή ακτινοβολία στους σιελογόνους αδένες και τους νεφρούς, εσωτερίκευση και παρατεταμένη κατακράτηση, και χαμηλότερη χορηγούμενη δραστικότητα 76 mCi.
Λίστα οφελών στα αριστερά με εικονογράφηση του μηχανισμού δράσης στα δεξιά.
Το Μέρος 1 (ασφάλεια και δοσιμετρία, n=30: 76 mCi x2 συν abiraterone, enzalutamide ή docetaxel, n=10 ανά ομάδα) έχει ολοκληρωθεί, με ευθυγράμμιση του FDA για μετάβαση στο Μέρος 2 στις ΗΠΑ. Το Μέρος 2 τυχαιοποιεί 2:1 (n περίπου 490) TLX591-Tx συν SoC έναντι SoC, με πρωτεύον καταληκτικό σημείο το rPFS μέσω BICR, σε ασθενείς με mAPMR που παρουσιάζουν εξέλιξη μετά από έναν πρώτο ARPI. Η στρατολόγηση είναι παγκόσμια, με έγκριση της Ιαπωνίας για το Μέρος 1. NCT06520345.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού μελέτης δύο μερών με στρογγυλεμένα μπλε πλαίσια και βέλη.
Ασθενής 83 ετών με οστικές μεταστάσεις. Η βιοκατανομή SPECT σε διάστημα 15 ημερών δείχνει πρόσληψη αρχικά στις αγγειακές περιοχές και το ήπαρ, και στη συνέχεια στις μεταστατικές εστίες. Σταθερή νόσος την ημέρα 341 (ημερομηνία διακοπής συλλογής δεδομένων).
Σειρά εικόνων SPECT σε κλίμακα του γκρι σε διάφορα χρονικά σημεία με πλαίσιο σύνοψης περιστατικού.
Ασθενής 64 ετών με μεταστάσεις σε λεμφαδένες παρουσίασε σταθερή νόσο για 339 ημέρες.
Εικόνες σάρωσης σε κλίμακα του γκρι με πλαίσιο σύνοψης περιστατικού.
Ασθενής 62 ετών με προηγούμενη χορήγηση darolutamide και docetaxel παρουσίασε σταθερή νόσο και παρέμεινε στη μελέτη στις 337 ημέρες.
Εικόνες σάρωσης σε κλίμακα του γκρι με πλαίσιο σύνοψης περιστατικού.
Διαχωριστικό ενότητας για τη συνεδρία TLX597-Tx που παρουσιάστηκε από την Prof. Louise Emmett.
Αριστερό πλαίσιο με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Ένας μικρομοριακός συνδέτης PSMA με υψηλή πρόσληψη και κατακράτηση στον όγκο, χαμηλή πρόσληψη στους σιελογόνους αδένες και τους νεφρούς, και δυνατότητα εντατικοποίησης της δόσης.
Λίστα βασικών χαρακτηριστικών δίπλα σε ένα γράφημα μηχανισμού δράσης.
Δοσιμετρία σε Gy/GBq για το TLX597-Tx (n=12) έναντι PSMA-617 (n=297) έναντι PSMA-I&T (n=153): νεφροί 0,28 έναντι 0,58 έναντι 0,71, δακρυϊκοί αδένες 0,35 έναντι 1,58 έναντι 2,83, υπογνάθιοι αδένες 0,25 έναντι 0,74 έναντι 0,64, οστικές βλάβες 9,74 έναντι 3,57 έναντι 4,1, βλάβες μαλακών μορίων 9,57 έναντι 4,19 έναντι 2,94. Εμφανίζονται εικόνες SPECT στις 5 και 120 ώρες.
Πίνακας σύγκρισης τριών παραμέτρων με επισημασμένη τη στήλη TLX597-Tx και εικόνες SPECT παραπλεύρως.
Οι πρώτες 3 δόσεις χορηγούνται εντός 15 ημερών στα 8,5 GBq ανά δόση έναντι 7,5 GBq. Παρατηρείται ανοδική ρύθμιση (up-regulation) του PSMA έως την Ημέρα 3 (SUVmean 5,7 έως 7,9, SUVmax 25 έως 74, TTV 2.379 έως 3.977 mL).
Γράφημα προγράμματος δόσεων στα αριστερά με εικόνες ανοδικής ρύθμισης PSMA και αριθμητικά δεδομένα στα δεξιά.
Μελέτη πρωτοβουλίας ερευνητή (PI Prof Emmett), n=120 τυχαιοποιημένοι 2:1: εντατικοποιημένη δόση TLX597-Tx (n=80, 8,5 GBq την Ημέρα 1, 3 και 15, στη συνέχεια εβδομάδες 10, 20 και 30) έναντι τυπικής δόσης (n=40, 7,5 GBq κάθε 6 εβδομάδες x6) σε επιβεβαιωμένο mAPMR μετά από ARPI. Πρωτεύον καταληκτικό σημείο είναι το ποσοστό ανταπόκρισης PSA90. Τα δευτερεύοντα περιλαμβάνουν PSA50, PSA-PFS, rPFS, OS, ORR, QoL, ασφάλεια και δοσιμετρία.
Διάγραμμα ροής σχεδιασμού μελέτης με δύο σκέλη θεραπείας και πλαίσια καταληκτικών σημείων.
Ασθενής 71 ετών με διάχυτες οστικές μεταστάσεις μετά από δύο γραμμές χημειοθεραπείας και ARPI. Το PSA μειώθηκε από 1.380 σε 40 την εβδομάδα 10 (ανταπόκριση PSA 97%) με φυσιολογική νεφρική λειτουργία (eGFR περίπου 90), όπως φαίνεται στον πίνακα Hb/PLT.
Εικόνες PSMA PET και διάγραμμα PSA με εργαστηριακό πίνακα.
Ασθενής με εκτεταμένη συμμετοχή του μυελού των οστών. Το PSA μειώθηκε από 487 σε 1,9 την εβδομάδα 20 (ανταπόκριση 99%), η Hb βελτιώθηκε από 81 σε 106 και το eGFR ήταν 77-85.
Εικόνες PSMA PET και διάγραμμα PSA με πάνελ εργαστηριακών τιμών.
Προσαρμοστική RLT για το PSMA σε mHSPC με συνεχή ADT συν ARPI: 3 δόσεις σε 6 εβδομάδες, στη συνέχεια δόσεις κάθε 8 εβδομάδες (8,5 GBq). Πρωτεύον καταληκτικό σημείο είναι το PSA κάτω από 0,2 ng/mL στους 6 μήνες, με PSMA PET τις εβδομάδες 12, 24 και 44.
Διάγραμμα προγράμματος θεραπείας με στρογγυλεμένα μπλε πλαίσια και χρονικά σημεία απεικόνισης.
Σειριακές εικόνες PSMA-PET από την Ημέρα 0 του ARPI έως τους 3 μήνες δείχνουν το PSA να μειώνεται από 5,7 σε 0,08 και το SUVmean από 6,9 σε 0, με παύση της θεραπείας (EANM 2026).
Σειρά εικόνων PSMA-PET σε διάφορα χρονικά σημεία με σύνοψη PSA.
Διαχωριστικό ενότητας για τη συνεδρία χαρτοφυλακίου καρκίνου του προστάτη που παρουσιάστηκε από τον Dr. David N. Cade.
Αριστερό πάνελ με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Καμπύλη κατάστασης νόσου από mAPMN/S έως 1L, 2L και 3L+ mAPMR, αντιστοιχισμένη στα TLX597-Tx (OPTIMAL-e, Φάση 2a σε mAPMN/S), TLX591-Tx (ProstACT Global Φάση 3, μετά από 1 ARPI), TLX592-Tx (alphaPRO) και TLX090-Tx (Solace, παρηγορητική).
Καμπύλη εξέλιξης της νόσου με ράβδους προϊόντων τοποθετημένες κάτω από το στάδιο που αντιμετωπίζει το καθένα.
Διαχωριστικό ενότητας για την οικονομική επισκόπηση που παρουσιάστηκε από τον Darren Smith, CFO.
Αριστερό πάνελ με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπύλο λευκό τόξο.
Προβλέψεις εσόδων για το 2026 ύψους US$950-970 εκατ., μικτό περιθώριο κέρδους Precision Medicine 65% (H1 2026), καθαρά κέρδη μετά από φόρους US$38 εκατ. (H1 2026) και μετρητά US$252 εκατ. (30 Ιουνίου 2026). Τρεις πυλώνες: εμπορική κλίμακα, στρατηγική ευελιξία και κάθετη ολοκλήρωση.
Σειρά μεγάλων δεικτών KPI στο επάνω μέρος με τρεις κάρτες πυλώνων από κάτω.
Έσοδα ομίλου (US$M): 2022 107, 2023 333 (+211%), 2024 517 (+55%), 2025 804 (+56%) και 2026F 950-970 (αύξηση περίπου 20%), με τα έσοδα τρίτων TMS να εμφανίζονται εντός των στοιβαγμένων ράβδων.
Στοιβαγμένο ραβδόγραμμα ανά έτος με ενδείξεις ποσοστού αύξησης.
Τέσσερις προτεραιότητες γύρω από έναν κεντρικό κύκλο: εμπορικές επενδύσεις, επενδύσεις R&D, ανθεκτικότητα εφοδιαστικής αλυσίδας και στρατηγικές ευκαιρίες ανάπτυξης (M&A) και διαχείριση κύκλου ζωής. Το κεφάλαιο ιεραρχείται για μετρήσιμα ορόσημα και καμπές υψηλής αξίας.
Τέσσερα τεταρτημόρια διατεταγμένα γύρω από έναν κεντρικό κύκλο με μια συνοπτική δήλωση.
Δαπάνες R&D έναντι εσόδων: FY2023 US$85M επί 333M (26%), FY2024 128M επί 517M (25%), FY2025 171M επί 804M (21%) και προβλέψεις για το FY2026 240-260M επί 950-970M (περίπου 26%). Η Telix κινείται σε επίπεδα περίπου 26% R&D επί των εσόδων έναντι μέσου όρου 35% των ομοτίμων εταιρειών.
Ραβδόγραμμα R&D έναντι εσόδων ανά έτος στα αριστερά και ραβδόγραμμα σύγκρισης με ομοτίμους στα δεξιά.
Τα έσοδα της ITM ήταν US$198M (2024A), US$273M (2025A) και περίπου US$300M (2026E), με ισοτιμία EUR/USD 1,14. Το προσαρμοσμένο EBITDA ύψους -US$12M το 1H26 αναμένεται να αυξηθεί σε περίπου US$50M μέσω εξοικονόμησης κόστους, ανάπτυξης της παραγωγής, συνεργειών της Telix και του ITM-11. Το μικτό περιθώριο παραγωγής υπερβαίνει το 40%, η θετική συνεισφορά στο EBITDA ξεκινά το 2027 και ο στόχος για τις συνέργειες είναι $50M στα πρώτα δύο έτη.
Ραβδόγραμμα εσόδων στα αριστερά με γέφυρα EBITDA και λίστα παραγόντων ώθησης στα δεξιά.
Διαχωριστικό ενότητας για τις καταληκτικές παρατηρήσεις που παρουσιάζονται από τον Dr. Christian Behrenbruch.
Αριστερό πάνελ με μπλε διαβάθμιση, λογότυπο, τίτλο και ομιλητή. Κυκλικό πορτρέτο στα δεξιά πίσω από ένα καμπυλωτό λευκό τόξο.
Περίπου US$1 δισ. έσοδα και λοιπά εισοδήματα για το FY2026E (προβλέψεις US$950-970M συν US$40M λοιπά εισοδήματα), 3 εγκεκριμένοι από το FDA απεικονιστικοί παράγοντες, παρουσία σε 22 χώρες και 4 θεραπευτικοί υποψήφιοι σε δοκιμές τελικού σταδίου. Οι πυλώνες είναι η κλιμάκωση της εμπορικής δραστηριότητας, το pipeline τελικού σταδίου και η κορυφαία στην κατηγορία της παραγωγή, συνοψιζόμενα ως «Μια παγκόσμια δύναμη στη ραδιοφαρμακευτική».
Σειρά με κύρια στατιστικά στοιχεία πάνω από τρεις κάρτες πυλώνων και ένα banner καταληκτικής δήλωσης.
Ενδεικτική γέφυρα εσόδων από περίπου US$1B το 2026 στο 2027 μέσω των Illuccix/Gozellix, Pixclara, Zircaix, BiPASS (πιθανή κυκλοφορία τέλη 2027 ή 2028), πωλήσεων εκτός ΗΠΑ σε 22+ χώρες, εσόδων TMS και του ITM-11. Βασικά αποτελέσματα δοκιμών το 2027: ανάλυση ματαιότητας TLX591-Tx, TLX597-Tx OPTIMAL-PSMA, TLX090-Tx (Μέρος Α) και BiPASS. Δεν υπονοούνται προβλέψεις για το FY2027.
Διάγραμμα γέφυρας εσόδων τύπου waterfall με πάνελ βασικών αποτελεσμάτων και αποποίηση ευθύνης για τις προβλέψεις.
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με αυτή τη διαφάνεια και το βασικό περιεχόμενο παρουσίασης.
Πρόκειται για την παρουσίαση του Telix Pharmaceuticals Capital Markets Day 2026, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 4 Νοεμβρίου 2026 στη Μελβούρνη και κατατέθηκε στο ASX. Η Telix είναι εισηγμένη τόσο στο ASX (ASX: TLX) όσο και στο NASDAQ (NASDAQ: TLX), με παγκόσμια έδρα στη Μελβούρνη της Αυστραλίας.
Όχι. Η Telix αναφέρει τα αποτελέσματά της βάσει ημερολογιακού έτους, επομένως το FY2026 αφορά την περίοδο Ιανουάριος έως Δεκέμβριος 2026. Αυτό διαφέρει από το οικονομικό έτος Ιούλιος-Ιούνιος που χρησιμοποιούν πολλές εταιρείες εισηγμένες στο ASX. Για παράδειγμα, τα αποτελέσματα του H1 2026 δημοσιεύθηκαν στις 20 Αυγούστου 2026 και τα ταμειακά διαθέσιμα αναφέρονται με ημερομηνία 30 Ιουνίου 2026.
Τα ποσά αναφέρονται σε δολάρια ΗΠΑ. Οι προβλέψεις εσόδων για το FY2026 είναι US$950-970 εκατ. (A$1,36-1,39 δισ.), τα καθαρά κέρδη μετά από φόρους για το H1 2026 ήταν US$38 εκατ. και τα ταμειακά διαθέσιμα US$252 εκατ. στις 30 Ιουνίου 2026. Τα έσοδα του ομίλου ήταν US$107 εκατ. το 2022, US$333 εκατ. το 2023, US$517 εκατ. το 2024 και US$804 εκατ. το 2025. Το μικτό περιθώριο κέρδους του τομέα Precision Medicine ήταν 65% το H1 2026.
Η Telix διαθέτει τέσσερις θεραπευτικούς υποψηφίους σε προχωρημένο στάδιο: TLX591-Tx και TLX597-Tx για τον καρκίνο του προστάτη, TLX101-Tx για το γλοιοβλάστωμα και TLX250-Tx για τον καρκίνο του νεφρού, μαζί με τρία εγκεκριμένα από τον FDA προϊόντα απεικόνισης (Illuccix, Gozellix και Pixclara). Η επικείμενη εξαγορά της ITM (Isotope Technologies Munich), του μεγαλύτερου προμηθευτή Lu-177 παγκοσμίως, αναμένεται να ολοκληρωθεί εντός του FY2026, υπό την αίρεση της έγκρισης των μετόχων της Telix, των ρυθμιστικών εγκρίσεων και των συνήθων προϋποθέσεων.
Ναι, η παρουσίαση είναι διαθέσιμη για λήψη σε μορφή PDF σε αυτή τη σελίδα, ενώ οι εικόνες των διαφανειών εμφανίζονται στη σελίδα για περιήγηση. Δεν παρέχεται έκδοση PowerPoint (PPTX).
Λειτουργεί εξαιρετικά ως δομική αναφορά για μια ημέρα κεφαλαιαγορών (capital markets day) ή μια παρουσίαση επενδυτών στον κλάδο της βιοτεχνολογίας: διαχωριστικά ενοτήτων για πολλαπλούς ομιλητές, διαφάνειες επισκόπησης KPI, πίνακες μεγέθους αγοράς, διαγράμματα pipeline, διαγράμματα σχεδιασμού κλινικών δοκιμών, μελέτες περιπτώσεων και οικονομικές γέφυρες (financial bridges). Χρησιμοποιήστε τη για να μελετήσετε τον ρυθμό και τη διάταξη και, στη συνέχεια, δημιουργήστε τις δικές σας διαφάνειες με το περιεχόμενο της εταιρείας σας.
Από τη διοίκηση της Telix παρουσίασαν οι: Dr. Christian Behrenbruch (Managing Director και Group CEO), Darren Smith (Group CFO) και Dr. David N. Cade (Group Chief Medical Officer). Επίσης, μίλησαν τέσσερις ανεξάρτητοι βασικοί ηγέτες γνώμης (KOLs), οι οποίοι αμείφθηκαν σε δίκαιη αγοραία αξία: Prof. Munir Ghesani, Dr. Philip Dundee, Prof. Louise Emmett και Prof. Andrew Scott.
Ναι. Η σελίδα 2 είναι μια πλήρης δήλωση για μελλοντικές εκτιμήσεις (forward-looking statement) και αποποίηση ευθύνης που καλύπτει παράγοντες κινδύνου, ρυθμιστικές καταθέσεις και μέτρα εκτός IFRS, όπως το Adjusted EBITDA. Σημειώνει επίσης ότι τα Zircaix και Pixlumi βρίσκονται σε ερευνητικό στάδιο, ενώ διευκρινίζεται ότι δεν υπονοούνται προβλέψεις για το FY2027.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Αναφερθείτε σε επαγγελματικές σχεδιάσεις, επιλέξτε το στυλ σας και δημιουργήστε σλάιντ με τέλεια απόδοση κειμένου. Τροφοδοτείται από το Nano Banana—ξεκινήστε να δημιουργείτε την παρουσίασή σας τώρα.
Ο Πράκτορας AI σας για διαφάνειες. Εξοικονομήστε χρόνο, λάμψτε πιο γρήγορα με έξυπνη δημιουργία παρουσιάσεων.
Όλες οι υπηρεσίες σε λειτουργία© 2026 2slides. Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται.