
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited · Jaapani investoriesitluste näited
Yokogawa Electric H1 FY2026 tulemuste esitlus: 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poolaasta tulemused (1. aprill kuni 30. september 2026), revideeritud täisaasta prognoos ja tegevjuhi ülevaade GS2028 keskpika kava edenemisest. Tegemist on jaapanikeelse esitlusega (2027年3月期 第2四半期 決算説明会), mis on dateeritud 4. novembriga 2026 ja avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet. Kõik summad on esitatud ühikutes sada miljonit jeeni (億円), kui pole märgitud teisiti.
Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
Yokogawa Electric H1 FY2026 tulemuste esitlus: 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poolaasta tulemused (1. aprill kuni 30. september 2026), revideeritud täisaasta prognoos ja tegevjuhi ülevaade GS2028 keskpika kava edenemisest. Tegemist on jaapanikeelse esitlusega (2027年3月期 第2四半期 決算説明会), mis on dateeritud 4. novembriga 2026 ja avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet. Kõik summad on esitatud ühikutes sada miljonit jeeni (億円), kui pole märgitud teisiti.
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
Tiitelslaid väärtpaberikoodiga 6841, ettevõtte nimi Yokogawa Electric Corporation, pealkiri „2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta II kvartali finantstulemuste ülevaade“ ja kuupäev 4. november 2026.
Valge vasakpoolne veerg YOKOGAWA logo ja tunnuslausega „Co-innovating tomorrow“; paremal suur roheline bokeh-efektiga foto kollase brändiruudu ja valge pealkirjatekstiga.
Päevakord kolmes osas: 1) 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta II kvartali konsolideeritud tulemuste ülevaade (lk 3, direktor ja tegevjuht, raamatupidamise ja finantsjuht Michiko Nakajima); 2) Lisamaterjalid (lk 19: kvartalitulemused, mittepõhitegevuse ja erakorralised kirjed, tellimuste jääk segmentide ja alamsegmentide kaupa, teadus- ja arendustegevus, kulum ja investeeringud, bilanss, aktsia hind); 3) Algatused GS2028 saavutamiseks (lk 28, direktor, esindusdirektor ja president Kunimasa Shigeno).
Nummerdatud päevakorra loend valgel taustal, esinejate nimed taandega iga jaotise all; paremas servas roheline fotoriba kollase ruuduga.
Avab finantsdirektori (CFO) osa. Kaetud periood: 1. aprill 2026 kuni 30. september 2026. Esineja Michiko Nakajima, direktor, tegevjuht ning raamatupidamise ja finantsjuht; kuupäev 4. november 2026.
Sama paigutus kui kaanel: logo veerg vasakul, roheline bokeh-kujutis kollase ruudu ja valge pealkirjaga paremal.
II kvartali (H1) tulemused: tellimused kasvasid nii Control- (juhtimisseadmed) kui ka Measurement-segmendis (mõõteseadmed), kusjuures mõõteseadmete osa kasvas järsult; müügitulu suurenes peamiselt mõõteseadmete kasvu ja valuutakursside tõttu; ärikasum langes. Juhtimisseadmed: suurem müügitulu peamiselt valuutakursside tõttu, väiksem ärikasum nõrgema brutomarginaali ja suuremate tegevuskulude (SG&A) tõttu; Measurement: suurem müügitulu ja kasum. Majandusaasta prognoosi on muudetud: juhtimisseadmete tellimused muutmata, müügitulu +100 sada miljonit jeeni, ärikasum muutmata; mõõteseadmete tellimused +200 sada miljonit jeeni, müügitulu +40 sada miljonit jeeni, ärikasum +30 sada miljonit jeeni.
Tumesinine pealkirjariba kollase aktsendiga; kaks allajoonitud pealkirjaga plokki (H1 tulemused, majandusaasta prognoos) koos taandega loetelupunktidega.
FY2025 H1 vs FY2026 H1 (sada miljonit jeeni): tellimused 3004-lt 3656-le (+652, +21,7%, valuutakursside mõju +265); müügitulu 2820-lt 2982-le (+162, +5,8%, valuutakursside mõju +208); ärikasum 390-lt 357-le (-32, -8,4%, valuutakursside mõju +52); müügitulu ärirentaablus (ROS) 13,8%-lt 12,0%-le (-1,8 protsendipunkti); tavapärane kasum 397-lt 363-le (-34, -8,6%); omanikele kuuluv vahepealne puhaskasum 294-lt 231-le (-63, -21,5%). USD/JPY 146,26-lt 159,90-le. Ilma valuutakursside mõjuta: tellimused +387 sada miljonit jeeni (+12,9%) tänu väikestele juhtimisseadmete projektidele ja AI-andmekeskuste nõudlusele mõõteseadmete segmendis; müügitulu -46 sada miljonit jeeni (-1,6%); ärikasum -84 sada miljonit jeeni (-21,6%) juhtimisseadmete nõrgema brutomarginaali ja suuremate tegevuskulude (SG&A) tõttu.
Kolm rombikujulise märgiga kommentaaririda finantstabeli kohal, millel on tumesinised reasildid; FY26 1H veerg on esile tõstetud kollase piirjoonega.
Kaskaaddiagramm (waterfall) alates FY2025 H1 ärikasumist 390 sada miljonit jeeni: -22 väiksem brutokasum väiksema müügi tõttu (v.a valuutakursid), -21 brutomarginaali halvenemine, -42 suuremad tegevuskulud (peamiselt personalikulud), mis annab tulemuseks 306 ilma valuutakursside mõjuta; +52 valuutakursside mõju viib FY2026 H1 ärikasumi 357-ni. Valuutakursside lisa: USD 146,26-lt 159,90-le, EUR 168,84-lt 184,48-le.
Silddiagramm (waterfall) tumesiniste algus- ja lõpptulpadega, helesinise tulbaga ilma valuutakursside mõjuta ja punaste negatiivsete siltidega; valuutakursside tabel hallis väljatõstes ülal paremal; viimane tulp on raamitud kollasega.
Kolme aasta H1 võrdlus (FY24 1H / FY25 1H / FY26 1H, sada miljonit jeeni). Tellimused 2910 / 3004 / 3656 (juhtimisseadmed 2731 / 2817 / 3173; mõõteseadmed 158 / 163 / 473). Müügitulu 2666 / 2820 / 2982 (juhtimisseadmed 2506 / 2645 / 2759; mõõteseadmed 142 / 152 / 213). Ärikasum 363 / 390 / 357 (juhtimisseadmed 339 / 361 / 298; mõõteseadmed 29 / 30 / 62). Juhtimisseadmed ilma valuutakursside mõjuta: tellimused +139 sada miljonit jeeni (+4,9%), müügitulu -75 sada miljonit jeeni (-2,8%), ärikasum -103 sada miljonit jeeni (-28,7%). Mõõteseadmed ilma valuutakursside mõjuta: tellimused +262 sada miljonit jeeni (+161,1%), müügitulu +43 sada miljonit jeeni (+28,4%), ärikasum +21 sada miljonit jeeni (+70,5%).
Kommentaarid ülal; kolm kõrvuti asetsevat liit-tulpdiagrammi (tellimused, müügitulu, ärikasum) koos aastaste muutustega paremal; värvilised legendid juhtimisseadmete, mõõteseadmete ning uute ärisuundade ja muu kohta.
Juhtimisseadmete tellimused H1 FY25 vs H1 FY26 (sada miljonit jeeni): Jaapan 720-lt 793-le (+73); Aasia 864-lt 1081-le (+216), sealhulgas Kagu-Aasia ja Kaug-Ida 443-lt 498-le, Hiina 295-lt 416-le (+122), India 127-lt 166-le; Euroopa ja SRÜ 274-lt 290-le; Lähis-Ida ja Aafrika 653-lt 612-le (-41); Põhja-Ameerika 209-lt 288-le (+79); Ladina-Ameerika 97-lt 110-le; välisturud 2098-lt 2380-le; kokku 2817-lt 3173-le (+356). Juhtimisseadmete müügitulu: Jaapan 697-lt 658-le (-39), Aasia 792-lt 873-le, Lähis-Ida ja Aafrika 520-lt 574-le, Põhja-Ameerika 247-lt 264-le, kokku 2645-lt 2759-le (+114). Tellimused kasvasid peamiselt Aasias, Põhja-Ameerikas ja Jaapanis, vaatamata Lähis-Ida suurte tellimuste vähenemisele.
Üks kommentaaririda kahe paralleelse regionaalse tabeli kohal (tellimused vasakul, müük paremal), tumesinised regioonide sildid ja esiletõstetud FY26 1H veerg.
Control-tellimused (FY24 1H / FY25 1H / FY26 1H, sada miljonit jeeni): Energy & Sustainability 1 526 / 1 639 / 1 688 (+49, +3,0%); Materials 989 / 929 / 1 216 (+287, +30,8%); Life 217 / 249 / 269 (+20, +8,2%); kokku 2 731 / 2 817 / 3 173 (+356, +12,6%). Control-müügitulu: Energy & Sustainability 1 264 / 1 430 / 1 518 (+88, +6,2%); Materials 1 033 / 989 / 1 005 (+16, +1,6%); Life 209 / 226 / 236 (+10, +4,4%); kokku 2 506 / 2 645 / 2 759 (+114, +4,3%). USD/JPY 152,40 / 146,26 / 159,90.
Kaks kõrvuti asetsevat virntulpdiagrammi (tellimused, müük) sinakasrohelise, lilla ja oranžiga; paremal muutuse ja kasvumäära veerud; iga tulba all valuutakursi märgised.
Kvartali tellimused perioodil Q1 FY24 kuni Q2 FY26 segmentidele Energy & Sustainability, Materials ja Life, millest igaüks on jaotatud väikesteks ja suurteks tellimusteks. Suured tellimused on määratletud kui 300 miljonit jeeni / 3 miljonit USA dollarit või rohkem E&S jaoks, 200 miljonit jeeni / 2 miljonit USA dollarit Materials jaoks ja 100 miljonit jeeni / 1 miljon USA dollarit Life jaoks, peamiselt CAPEX nagu süsteemide paigaldus; väikesed tellimused jäävad alla nende piirmäärade, peamiselt OPEX nagu MRO ja süsteemide uuendused. Väikesed tellimused moodustavad stabiilse baasi igas alamsegmendis; Materials näitab oma kõrgeimat kvartalit Q2 FY26-s. Täpseid tulba väärtusi slaidil märgitud ei ole.
Kolm kõrvuti asetsevat kvartali tulpdiagrammi kahetooniliste virnadega (väikesed vs suured) ja kvartali valuutakursside rida all; definitsioonide joonealune märkus allosas.
Kvartali tellimused Q1 FY25 kuni Q2 FY26 tegevusalade kaupa (sada miljonit jeeni). Energy & Sustainability: Upstream 346 / 314 / 257 / 279 / 254 / 293, Downstream 283 / 280 / 267 / 287 / 346 / 246, lisaks Power, Renewable Energy, Water ja muud E&S (Q2 FY26 Power 95, Renewable 42, Water 69, muud 96). Materials: Chemicals 225 / 242 / 217 / 290 / 256 / 275 ning Mobility & Electric tõusmas 180-ni Q2 FY26-s, lisaks Mining & Metals, Pulp & Paper ja muud materjalid. Life: Food & Beverage, Pharmaceutical ja muud Life valdkonnad (Q2 FY26: 41, 26 ja 66).
Suur virntulpdiagramm Energy & Sustainability jaoks vasakul; väiksemad virndiagrammid Materials (üleval paremal) ja Life (all paremal) jaoks, tegevusalade sildid viimase tulba kõrval.
Äritegevuse, investeerimistegevuse ja vaba rahavoog (sada miljonit jeeni): FY24 1H 397 / -125 / 273; FY24 990 / -286 / 704; FY25 1H 358 / -114 / 244; FY25 860 / -331 / 528; FY26 1H 368 / -157 / 211.
Kogumtulpdiagramm rohelise äritegevuse rahavoo, telje all oleva punase investeerimistegevuse rahavoo ja lilla vaba rahavooga (FCF); perioodide sildid tumesinistes (poolaastad) ja hallides (täisaastad) kastides; FY26 1H on raamitud kollasega.
Korrigeeritud 1. poolaasta tulemuste ja väljavaate põhjal. FY25 tegelik / FY26 7. mai prognoos / FY26 4. novembri prognoos (sada miljonit jeeni): tellimused 6 178 / 6 450 / 6 650 (+200 võrreldes eelmisega, +7,6% YoY); müük 6 048 / 6 150 / 6 290 (+140, +4,0%); ärikasum 826 / 850 / 880 (+30, +6,6%); ROS 13,6% / 13,8% / 14,0%; tavapärane kasum 843 / 850 / 880; kasum enne makse 789 / 850 / 880; tulumaks 209 / 265 / 275; emaettevõtte omanikele kuuluv puhaskasum 581 / 585 / 605 (+20, +4,1%); EPS 227,72 ¥ / 229,75 ¥ / 241,80 ¥. Valuutakursi ootus muutmata 150,00 ¥ USA dollari kohta (FY25 tegelik 151,17 ¥).
Lai prognoositabel tumesiniste reasiltidega; veerud eelmise tegeliku, algse ja korrigeeritud prognoosi, eelmise prognoosiga võrreldava muutuse, aastase muutuse ja kasvumäära jaoks; korrigeeritud veerg on esile tõstetud.
Täisaasta sildanalüüs FY25 ärikasumilt (826 sada miljonit jeeni): +130 suurem brutokasum suuremast müügist (ilma valuutamõjuta), +15 brutomarginaali paranemine, -85 suuremad turustus- ja üldhalduskulud (SG&A), jõudes 886-ni ilma valuutamõjuta; -6 valuutaefekt annab FY26 prognoosiks 880. Valuutaootused: USD 151,17-lt 150,00-le, EUR 175,65-lt 170,00-le.
Koskdiagramm, mis peegeldab lehekülge 6: tumesinine FY25 tulp, positiivsed helesinised kastid, punased negatiivsed, helesinine tulp ilma valuutamõjuta ja kollase raamiga prognoositulp; valuutakursid lisas üleval paremal.
FY25 / FY26 7. mai prognoos / FY26 4. novembri prognoos (sada miljonit jeeni). Tellimused 6 178 / 6 450 / 6 650: Control 5 709 / 6 030 / 6 030 (muutusteta), Measurement 420 / 390 / 590 (+200). Müük 6 048 / 6 150 / 6 290: Control 5 655 / 5 730 / 5 830 (+100), Measurement 340 / 390 / 430 (+40). Ärikasum 826 / 850 / 880: Control 752 / 765 / 765 (muutusteta), Measurement 78 / 90 / 120 (+30), uued ärid ja muud umbes -4 / -5 / -5.
Kolm virntulpdiagrammi paneeli (tellimused, müük, ärikasum), mis võrdlevad tegelikku, algset ja korrigeeritud prognoosi, koos eelmise prognoosiga võrreldava muutuse siltide ja segmentide värvilegendiga.
Controli FY25 tegelik vs FY26 prognoos (sada miljonit jeeni). Tellimused: Jaapan 1 540 / 1 540; Aasia 1 661 / 1 840 (+178), sealhulgas Kagu-Aasia ja Kaug-Ida 810 / 850, Hiina 555 / 630, India 297 / 360; Euroopa ja SRÜ 608 / 585 (-24); Lähis-Ida ja Aafrika 1 177 / 1 150 (-26); Põhja-Ameerika 517 / 670 (+153); Ladina-Ameerika 205 / 245 (+40); kokku 5 709 / 6 030 (+321). Müük: Jaapan 1 515 / 1 515; Aasia 1 642 / 1 785 (+142); Euroopa ja SRÜ 636 / 610; Lähis-Ida ja Aafrika 1 153 / 1 100 (-53); Põhja-Ameerika 516 / 610 (+95); Ladina-Ameerika 193 / 210; kokku 5 655 / 5 830 (+175).
Kaks kõrvuti asetsevat regionaalset tabelit (tellimused ja müük) samas stiilis nagu leheküljel 8, kusjuures prognoosi veerg on esile tõstetud.
Kontrollseadmete tellimused FY25 / 7. mai prognoos / 4. novembri prognoos (sada miljonit jeeni): Energia ja jätkusuutlikkus 3 258 / 3 485 / 3 375 (-110); Materjalid 1 952 / 2 020 / 2 130 (+110); Eluteadused 499 / 525 / 525; kokku 5 709 / 6 030 / 6 030. Kontrollseadmete müük: Energia ja jätkusuutlikkus 3 148 / 3 215 / 3 235 (+20); Materjalid 2 018 / 2 025 / 2 085 (+60); Eluteadused 489 / 490 / 510 (+20); kokku 5 655 / 5 730 / 5 830 (+100). Valuutakursi eeldus ¥150,00 USA dollari kohta.
Kaks virnastatud tulpdiagrammi (tellimused, müük) alamsegmentide värvidega ja võrdlus eelmise prognoosiga; valuutakursi märked all.
Kinnitati vahedividend ¥46 aktsia kohta, kusjuures FY26 aastane dividendi prognoos jäi muutumatuks ¥92 tasemel (¥46 vahedividend + ¥46 lõppdividend). Dividend aktsia kohta tõusis ¥25-lt (2016) tasemele ¥30, 32, 34, 34, 34, 34, 40 (2023), 58 (2024), 78 (2025) ja prognoositav ¥92 (2026), järgides stabiilset ja pidevat dividendide suurendamise poliitikat. Aktsiate tagasiost kuni 30 miljardi jeeni (300 korda sada miljonit jeeni) väärtuses turutehingute kaudu ajavahemikus 8. maist kuni 2026. aasta septembri lõpuni on lõpule viidud. Koguväljamaksete suhtarv, mis sisaldab tagasioste, saavutab 2026. aastal tipu 87,4% juures (võib muutuda täiendavate tagasiostude korral); 2026. aasta dividendide väljamaksemäär on 38,0%.
Kaks rombikujulist punkti ülal; virnastatud dividenditulbad (vahe- ja lõppdividend) koos oranži noolega, millel on kiri „stabiilne ja pidev dividendide suurendamise poliitika“; väljamaksemäära jooned ülal; märkus tagasiostude kaasamise kohta.
Loetleb lisa sisu: kvartalitulemused, ärivälised ja erakorralised kirjed, tellimuste jääk segmentide kaupa, kontrollseadmete jääk alamsegmentide kaupa, teadus- ja arendustegevus, kulum ja kapitaliinvesteeringud, bilanss ning aktsia hind.
Valge vasakpoolne ala tumesinise loendiga; roheline bokeh-efektiga pilt kollase ruuduga paremal.
Kvartali tellimused / müük / ärikasum (sada miljonit jeeni). FY24: Q1 1 570 / 1 289 / 148; Q2 1 340 / 1 377 / 215; Q3 1 503 / 1 423 / 221; Q4 1 574 / 1 535 / 251. FY25: Q1 1 491 / 1 302 / 162; Q2 1 514 / 1 518 / 228; Q3 1 498 / 1 523 / 214; Q4 1 676 / 1 705 / 221. FY26: Q1 1 834 / 1 413 / 165; Q2 1 822 / 1 569 / 192. Keskmine USD/JPY kvartalite kaupa alates 158,15 (Q1 FY24) kuni 159,36 (Q2 FY26).
Kümme kolmest tulbast koosnevat gruppi (tellimused, müük, ärikasum) läbi FY24 kuni FY26, iga aasta Q2 on ümbritsetud kollase punktiirjoonega ja viimane kvartal pideva kollase raamiga; valuutakursi rida all.
H1 FY25 vs H1 FY26 (sada miljonit jeeni): ärikasum 390 / 357; ärivälised tulud 34 / 36; ärivälised kulud 27 / 31; tavapärane kasum 397 / 363; erakorralised tulud 4 / 5; erakorralised kahjumid 22 / 16; kasum enne makse 379 / 352; tulumaks 69 / 107; mittekontrollivale osalusele kuuluv vahekasum 16 / 15; emaettevõtte omanikele kuuluv vahekasum 294 / 231. Efektiivne maksukoormus tõusis 18,3%-lt 30,3%-le, mis on peamine põhjus, miks puhaskasum langes rohkem kui ärikasum.
Kitsas kaheveeruline tabel tumesiniste reasiltidega ja FY26 1H veerg kollaselt raamitud; maksukoormuse suhtarvu rida all.
Tellimuste jääk perioodi lõpu kursi alusel (sada miljonit jeeni): FY24 Q4 4 282; FY25 Q2 4 509; FY25 Q4 4 662; FY26 Q2 5 272 (+610 vs FY25 Q4). FY26 Q2 jaotus: Kontrollseadmed Jaapan 1 286 (+157), Kontrollseadmed välismaal 3 611 (+206), Mõõteseadmed 375 (+247), Uued ärid ja muud 1. Perioodi lõpu USD/JPY 149,52, 148,88, 159,88 ja 157,35.
Neli virnastatud tulpa sinistes toonides kollaste Mõõteseadmete otstega; muutuste sildid viimasest tulbast paremal; perioodi lõpu valuutakursi märked all.
Sama tellimuste jääk ümberarvutatuna püsikursiga ¥157,35 USA dollari kohta (sada miljonit jeeni): FY24 Q4 4 493; FY25 Q2 4 686; FY25 Q4 4 622; FY26 Q2 5 272 (+651). Kontrollseadmed välismaal 3 365 / 3 505 / 3 364 / 3 611 ja Kontrollseadmed Jaapan 1 079 / 1 118 / 1 129 / 1 286, kusjuures Kontrollseadmete segment kasvas kokku +404; Mõõteseadmed 47 / 58 / 128 / 375 (+247).
Sama virnastatud tulpade formaat nagu leheküljel 22, koos klambriga, mis näitab Kontrollseadmete kombineeritud +404 kasvu; kõik valuutakursi märked näitavad 157,35.
Kontrollseadmete jääk perioodi lõpu kurssidega (sada miljonit jeeni): FY24 Q4 4 236; FY25 Q2 4 449; FY25 Q4 4 534; FY26 Q2 4 897 (+363: E&S +90, Materjalid +245, Eluteadused +28). FY26 Q2 kursiga ¥157,35: 4 444 / 4 623 / 4 493 / 4 897 (+404: E&S +124, Materjalid +249, Eluteadused +30). FY26 Q2 jaotus: Energia ja jätkusuutlikkus 3 348, Materjalid 1 274, Eluteadused 275.
Kaks virnastatud tulpdiagrammi kõrvuti (perioodi lõpu kurss vs püsiv FY26 Q2 kurss), mõlemal alamsegmentide värvid ja muutuste sildid.
Teadus- ja arendustegevuse (T&A) kulud (sada miljonit jeeni, % müügitulust): FY18 262 (6,5%), FY19 276, FY20 275, FY21 285, FY22 305, FY23 324, FY24 321 (5,7%), FY25 1H 162, FY25 330 (5,5%), FY26 1H 173 (5,8%). Kulum: FY18 177, tõustes tasemele FY25 250 (4,1%); FY26 1H 133 (4,5%). Kapitaliinvesteeringud (Capex): FY18 150, tõustes tasemele FY24 331 (5,9%) ja FY25 322 (5,3%); FY26 1H 182 (6,1%). Alates FY19 rakendatakse standardit IFRS 16 (rendiarvestus).
Kogumtulpdiagramm (sinine T&A, oranž kulum, roheline capex) värvikoodiga andmetabeli kohal koos suhtarvudega; FY26 1H tulp on ümbritsetud kollase joonega.
Vara kokku (sada miljonit jeeni): FY24 7 183; FY25 1H 7 243; FY25 7 956; FY26 1H 7 624. FY26 1H varad: raha ja hoiused 1 905, vekslid ja nõuded ostjate vastu 2 462, varud 577, muud käibevarad 177, põhivarad 1 598, investeeringud 904. Kohustised ja omakapital: intressikandev võlg 242, muud kohustised 2 269, aktsiakapital 434, kapitalireserv 363, jaotamata kasum ja muu 4 214, mittekontrolliv osalus 102. Kapitalireserv langes perioodide FY25 1H ja FY25 vahel 546-lt 363-le.
Kaks virnastatud tulpdiagrammi paneeli (varad ning kohustised ja omakapital) koos perioodidevaheliste ühendusjoontega; pastelsed segmentide värvid ja perioodi lõpu valuutakursid allpool.
Yokogawa aktsia hinna joondiagramm võrrelduna TOPIX-indeksiga perioodil märts 2019 kuni 23. oktoober 2026. Yokogawa: ¥2 291 (märts 2019), 1 303 ¥ (märts 2020), 3 494 ¥ (märts 2024), 4 744 ¥ (märts 2026), 5 635 ¥ (juuni 2026), 4 692 ¥ (september 2026), 4 527 ¥ (23. okt 2026). TOPIX: 1 592 (märts 2019) kuni 3 966 (23. okt 2026). Yokogawa hind saavutas 2026. aastal tipu üle 6 000 ¥, enne kui toimus korrektsioon.
Täislaiuses joondiagramm (sinine Yokogawa, oranž TOPIX) koos kompaktse andmetabeliga selle all.
Avab tegevjuhi (CEO) sektsiooni Q2 ülevaates: algatused keskpika perioodi äriplaani GS2028 suunas, esitletud 4. novembril 2026 Kunimasa Shigeno (direktor, esindusjuht ja president) poolt.
Peegeldatud kaanekujundus, kus vasakul on logotulp ning paremal roheline bokeh-efektiga pilt kollase ruudu ja valge tekstiga.
Klientide investeerimissoov püsib tänu tugevale energianõudlusele kõrge, kuid Lähis-Ida pingete mõju vajab tähelepanelikku jälgimist. Regioonide lõikes: Lähis-Idas on palju projekte töös; India energeetika- ja petrokeemiainvesteeringud on konkurentsitihedad, kuid aktiivsed; Põhja-Ameerika LNG- ja kildagaasiinvesteeringud on aktiivsed; Hiina majandus on nõrk, kuid pooljuhtide investeeringud kasvavad; Euroopas on suuri projekte vähe; Kagu-Aasias on fookuses elektri- ja veetaristu ning CCS/CCUS; Jaapanis on olukord stabiilne, eesotsas energiasektoriga. Valdkondade lõikes: gaasinõudlus ja DX (AI, turvalisus, tööjõu säästmine), aktiivsed vesinikuprojektide päringud taastuvenergias, pikaajaline veenõudlus, pooljuhtidest ja AI-andmekeskustest tulenevad kõrgtehnoloogilised kemikaalid, kaevandamise dekarboniseerimine ning kasv biotehnoloogias ja toidutööstuses. Riskid: geopoliitiline ebakindlus, marginaale survestav inflatsioon, järsud valuutakursside muutused. Välisturgude müügi osakaal 73,7% (FY25 1H) kuni 76,3% (FY26 1H).
Allajoonitud kaherealine pealkiri; tihedad regioonide ja valdkondade tekstiplokid ringikujuliste siltidega; maailmakaart värviliste regioonimullidega; punane riskitäht ja välisturgude müügiosakaalu tabel all vasakul.
Investeerimishuvi jätkub tänu energianõudlusele, kuid olukorra normaliseerumine võtab kauem aega, kui aasta alguses eeldati. FY26 alguses ootas ettevõte normaliseerumist teisel poolaastal (H2): Hormuzi väina logistika järkjärguline taastumine, tellimuste nõrkus H1-s ja taastumine H2-s, osa müügi kandumine majandusaastasse FY27 ning kõrgemad logistika- ja varuosade kulud. 2026. aasta novembri seisuga ebakindlus jätkub: mõned kliendid on vähendanud tehase koormust või peatanud tegevuse, hooldusnõudlus (OPEX) on edasi lükkunud, mõned põhivarainvesteeringud (CAPEX) viibivad, kuid ühtegi pole tühistatud ning projektide nimekiri on suures osas muutumatu. Väljavaade: tellimuste taastumine toimub hiljem kui esialgu arvatud, keskpika ja pikaajalise energiainvesteeringute jätkumine ning aktiivne AI-põhine DX-investeerimine.
Pealkiri ülaservas; sinakasroheline kast (aasta alguse vaade) ja tumesinine kast (praegune vaade), mida ühendab kollane nool tekstiga „normaliseerumise aja eeldust on muudetud“.
Kontrollisüsteemide müügiprognoosi tõsteti 573,0 miljardilt jeenilt (5 730 sada miljonit jeeni) +100 saja miljoni jeeni võrra, et ära kasutada kasvuvõimalusi. Mõju brutokasumile: +50 sada miljonit jeeni suuremast müügist, mida tasakaalustab -50 sada miljonit jeeni marginaali halvenemisest (tugevam konkurents, madalamad müügihinnad). Kontrollisüsteemide ärikasumi prognoos jäeti 765 saja miljoni jeeni tasemele, mida toetab suurem müügimaht.
Pealkiri kolmetulbalise voo kohal: algne prognoos (hall), muudetud prognoos (sinine/roheline) ja põhipunktid (tumesinine), ühendatud nooltega; keskmine kast toob välja brutokasumi mõjud.
Koostöömemorandum Sloveenia riikliku põhivõrguettevõttega ELES ja gaasiülekandevõrgu halduriga Plinovodi vesiniku ökosüsteemi arendamiseks, ühendades elektri-, gaasi- ja vesiniku infrastruktuuri energiajulgeoleku tagamiseks Yokogawa digi- ja automatiseerimistehnoloogiate abil. Eraldi sai Yokogawa tellimuse ettevõttelt Kawasaki Heavy Industries juhtimissüsteemide tarnimiseks maailma suurimale veeldatud vesiniku tankerile ja vesinikkütusega alusele NEDO Green Innovation Fundi projektide raames, tuginedes oma pikaajalisele kogemusele LNG-tankerite juhtimissüsteemide vallas.
Kaks ülestikku asetsevat juhtumiplokki, millest kummalgi on sinine pealkiri, foto (MOU allkirjastamine; vesinikutankeri renderdus) ja ruudukujuliste loetelupunktidega tekst.
Yokogawa valiti LNG Canada 2. etapi laienduse peamiseks automatiseerimistöövõtjaks (MAC), mis kahekordistab LNG tootmisvõimsust 14 miljonilt tonnilt 28 miljoni tonnini aastas. Tööde maht hõlmab juhtimissüsteeme, ohutusinstrumentide süsteeme, operaatorite koolitussimulaatoreid ja küberturbe infrastruktuuri, taaskasutades 1. etapi juhtimisplatvormi, et lihtsustada laiendamist ja vähendada integratsiooniriske.
Sinine alapealkiri; vasakul aerofoto Briti Columbias Kitimatis asuvast LNG-terminalist; paremal ruudukujuliste loetelupunktidega tekst; all foto autorlus.
Tellimus viiele 800 MW suurusele soojusenergiaplokile India riiklikult ettevõttelt National Thermal Power Corporation (NTPC) uute ultra-superkriitiliste söeelektrijaamade jaoks Nabinagaris ja Gadarwaras. Leping sõlmiti EPC-töövõtjaga Larsen & Toubro; Yokogawa tarnib juhtimis- ja ohutusinstrumentide süsteemid, toetades India energiataristut, kuna nõudlus kasvab koos rahvastiku ja tööstuse arenguga.
Sinine alapealkiri; vasakul suur foto söeelektrijaamast (illustreeriv pilt teisest NTPC jaamast); paremal ruudukujuliste loetelupunktidega tekst.
Optilise side testimisseadmete, eeskätt optiliste spektrianalüsaatorite suurtellimused kasvavad ning nõudlus toiteallikate jõudluse hindamiseks mõeldud võimsus- ja lainekuju mõõteseadmete järele suureneb. Mõõteäri tellimused poolaastate kaupa (sada miljonit jeeni): FY24 H1 158, H2 145; FY25 H1 163, H2 257; FY26 H1 473. Illustratsioon seostab Yokogawa tooted (optiline spektrianalüsaator AQ6361, mitmeotstarbeline testimissüsteem AQ2300, võimsusanalüsaator WT5000, segasignaal-ostsilloskoop DLM3000) AI-andmekeskuste optiliste seadmete ja toiteplokkide testimisega.
Ülal kaks loetelupunkti; vasakul andmekeskuse infograafik punaselt piiritletud Yokogawa toodetega; paremal kollane poolaastate tulpdiagramm koos tõusva noolega.
Neli fookusvaldkonda: CAPEX x India (tihe konkurents, kuid buumiv infrastruktuuriinvesteeringute turg; Indias saavutatud võimekuse laiendamine teistele arenevatele turgudele); Mõõteäri x Globaalne (FY25 tugev kasv tõestas toodete konkurentsivõimet; globaalse haarde edasine tugevdamine); AI x OT (palju vastukaja FKDPP autonoomse juhtimise juhtumile; tugevus terviklahendustes, sh ohutus ja turvalisus); OPEX x Euroopa ja Kagu-Aasia (suur paigaldatud baas ja head kliendisuhted; lisandväärtusega ettepanekud lahenduste ja teenuste kaudu).
Neli horisontaalset sinakasrohelist ja tumesinist bännerit koos ringikujuliste ikoonidega piki diagonaalset joont; vasakul paksus kirjas sildid ja paremal kaherealised kirjeldused.
Eesmärgi kirjeldus jaapani ja inglise keeles: „Kasutades oma võimet mõõta ja ühendada, täidame oma kohustusi meie planeedi tuleviku ees.“ Selgitav tekst märgib, et mõõtmine on Yokogawa alustala ning ühendamine tähendab teabe sidumist, usalduse loomist klientidega ja tegutsemist sõlmena ettevõtete ning tööstusharude vahel.
Täisekraanil tumesinine kujutis kätest, mis hoiavad helendavat maakera võrgustikku; suur jaapanikeelne pealkiri, all ingliskeelne tõlge, paremal selgitav tekst.
Tutvustab lisamaterjalide osa: teemad ja ESG-ga seotud indeksid, kuhu Yokogawa kuulub.
Vasakul valge ala tumesinise tekstiga; paremal roheline bokeh-efektiga riba kollase ruuduga.
Aprill: tugevdatud küberturvet integreeritud juhtimis- ja ohutussüsteemile CENTUM VP ja ProSafe-RS ning seotud tarkvarale. Juuni: täiustatud OpreX Collaborative Information Server integreeritud toimingute jaoks. Juuli: Yokogawa Test & Measurement tõi turule täppis-võimsusanalüsaator WT1500. August: turule toodi CT500SA ja CT200SA AC/DC avatava südamikuga vooluandurid. September: edasimüüjaleping Prantsuse konteinerlogistika SaaS-ettevõttega BuyCo tarneahela optimeerimiseks materjalitööstuses. Oktoober: turule toodi värvilise puutepaneeli ja digitaalse sidega OpreX gaasitiheduse mõõtja.
Oranž vahekaardi pealkiri „Uued tooted ja lahendused“ helesinisel ribal, kus on loetletud üksused teatamise kuu kaupa; veebilink ülal paremal.
Partnerlused: septembris sõlmitud vastastikuse mõistmise memorandum (MOU) ettevõtetega ELES ja Plinovodi vesiniku ökosüsteemi loomiseks üle Sloveenia; toetus troopilise AI-andmekeskuse testimisrajatise laiendamiseks Singapuris. Tellimused: septembris saadud tellimus ettevõttelt Kawasaki Heavy Industries juhtimissüsteemide tarnimiseks maailma suurimale veeldatud vesiniku tankerile ja vesinikkütusel töötavale laevale. Muu: juunis saadud SBTi kinnitus kliimaneutraalsuse eesmärgile; septembris avaldatud Yokogawa Report 2026 ja Yokogawa Sustainability Report 2026.
Kolm kategooriariba (sinakasrohelised partnerlused, sinakasrohelised tellimused, hall muu) koos kuupäevamärgiste ja lühikirjeldustega; all paremal kahe aruande kaanepildi pisipildid.
Seisuga oktoober 2026 kuulub Yokogawa järgmistesse indeksitesse või on saanud järgmised reitingud: Dow Jones Best-in-Class Asia Pacific Index, FTSE4Good Index Series, FTSE JPX Blossom Japan Index ja Sector Relative Index, MSCI Selection Indexes, MSCI Japan ESG Select Leaders Index, MSCI Japan Empowering Women Index (WIN), ISS ESG Corporate Rating Prime, Sustainalytics Top-Rated ESG Regional Performer, CDP Climate Change ja Water Security A List, CDP Supplier Engagement Leader, SNAM Sustainability Index, S&P/JPX Carbon Efficient Index, EcoVadis Gold ning Morningstar Japan ex-REIT Gender Diversity Tilt Index.
Vasakul indeksite loetelu tekstina; paremal ja all indeksite ning reitingute logode ruudustik.
Tulevikku suunatud avaldused põhinevad hetkel kättesaadaval infol ja mõistlikel eeldustel ning tegelikud tulemused võivad oluliselt erineda; ettevõte ei ole kohustatud neid uuendama, välja arvatud seadusega ettenähtud juhtudel; autoriõigused kuuluvad ettevõttele. Esitlus ei kajasta tagasiulatuvaid muudatusi, mis tulenevad äriühenduste esialgse arvestuse lõpuleviimisest, mistõttu esineb väikeseid erinevusi võrreldes tulemuste teatega (決算短信). IR-kontakt: Yokogawa Electric Corporation, Finance & IR Department, telefon 0422-52-6845, https://www.yokogawa.co.jp/about/ir/.
Vastutuse välistamise tekstilõik tumesinise rõhutusega; allpool helesinine kontaktandmete kast.
Lõppslaid koos YOKOGAWA logoga, hüüdlausega „Co-innovating tomorrow“ ja kaubamärgi märguandega, mis kinnitab, et ettevõtte-, toote- ja logonimed on Yokogawa Electric Corporationi ja nende vastavate omanike kaubamärgid.
Valge vasakpoolne osa logo ja suure sinise hüüdlausega; paremal roheline bokeh-efektiga kujutis kollase ruuduga.
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
See on Yokogawa 43-slaidiline ülevaade 1. aprillist kuni 30. septembrini 2026 kestnud perioodi tulemustest. See hõlmab tulemuste kokkuvõtet, ärikasumi muutuste analüüsi (bridge), jaotust segmentide, piirkondade, alamsegmentide ja tegevusalade kaupa, rahavoogusid, revideeritud täisaasta prognoosi, aktsionäride tulu, lisa (kvartalitulemused, tellimuste jääk, teadus- ja arendustegevus ning investeeringud, bilanss, aktsia hind) ning tegevjuhi ülevaadet GS2028 keskpika perioodi kava täitmisest.
Originaaldokument on jaapani keeles. Tegemist on Yokogawa 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta teise kvartali tulemuste esitlusmaterjaliga (決算説明会資料), mis on dateeritud 4. novembriga 2026 ja avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet. Käesolev leht võtab iga slaidi sisu kokku eesti keeles ning allalaaditav PDF on jaapanikeelne originaalfail.
Yokogawa majandusaasta kestab aprillist märtsini. Jaapani keeles märgitakse seda perioodi 2027年3月期 (2027. aasta märtsis lõppev majandusaasta), samas kui esitluse graafikutel on tähis FY26. Seega tähendab H1 FY2026 ajavahemikku aprillist septembrini 2026 ning pealkiri „Q2 tulemuste ülevaade“ viitab esimese poolaasta koondtulemustele.
Tellimuste maht oli 365,6 miljardit jeeni (3656 sada miljonit jeeni, +21,7%), müügitulu 298,2 miljardit jeeni (2982 sada miljonit jeeni, +5,8%), ärikasum 35,7 miljardit jeeni (357 sada miljonit jeeni (35,7 miljardit jeeni), -8,4%) ja omanikele kuuluv puhaskasum 23,1 miljardit jeeni (231 sada miljonit jeeni, -21,5%). Jeeni keskmine kurss oli 159,90 jeeni USA dollari kohta võrreldes 146,26 jeeniga aasta varem. Ilma valuutakursi mõjuta langes müügitulu 1,6% ja ärikasum 21,6%.
4. novembri prognoos tõstab tellimuste mahu 6650 saja miljoni jeenini (+200), müügitulu 6290 saja miljoni jeenini (+140), ärikasumi 880 saja miljoni jeenini (+30) ja puhaskasumi 605 saja miljoni jeenini (+20), kusjuures EPS on 241,80 jeeni. Kasvu veab mõõteseadmete segment. Kontrollisüsteemide müük kasvab 100 saja miljoni jeeni võrra, kuid selle ärikasum jääb 765 saja miljoni jeeni tasemele, kuna ettevõte ootab madalamat brutomarginaali.
Investeeringud AI-andmekeskustesse tõid kaasa suuri tellimusi optilise side testimisseadmetele, eriti optilistele spektrianalüsaatoritele, ning toiteallikate testimiseks kasutatavatele võimsus- ja lainekuju analüsaatoritele. Mõõteseadmete tellimused ulatusid H1 FY2026 perioodil 473 saja miljoni jeenini, võrreldes 163 saja miljoni jeeniga aasta varem.
Jah. Originaalse PDF-faili saab sellelt lehelt alla laadida. Selle tumesinine ja kollane disain, kaskaaddiagrammid (waterfall), segmentide tulpdiagrammid, piirkondlikud tabelid ja tellimuste jäägi graafikud on heaks eeskujuks kvartalitulemuste esitluse koostamisel. 2Slidesi abil saate luua sarnase esitluse oma andmetega, asendades Yokogawa andmed ja sümboolika.
Jaapanikeelne originaalne tulemuste esitlusmaterjal, mis on avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemi kaudu.
Ametlik investorsuhete sait, mis on märgitud esitluse kontaktandmete slaidil.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.