
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited
Volkswagen Groupi investorsuhete roadshow-esitlus november 2024
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
Volkswagen Groupi investorsuhete roadshow-esitlus november 2024
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
Tiitelleht, millel on öine foto mäest ja sillast ning pealkiri „Volkswagen Group — Investor Relations Roadshow Presentation — November 2024“.
Täisekraanil kangelasfoto koos keskele asetatud pealkirja ja ülal paremal asuva VW GROUPi logoga.
Juriidiline lahtiütlus, mis käsitleb tulevikku suunatud avaldusi, riske ja esitatud finantsteabe piiranguid.
Üheveeruline tihe tekstiplokk tumesinisel taustal, ülal paremal VW GROUPi logo.
Jaotise avaja pealkirjaga „1 — Volkswagen Group Introduction“ suures kirjas.
Minimaalne täispinnaga jaotise eraldaja suure numbri ja pealkirjaga; laimi-/neoonroheline aktsent.
Kõrgetasemeline grupi ülevaade, mis esitab kuus peamist KPI-d: 322,3 miljardit eurot tulu, 114 tootmisüksust, 684 000 töötajat, 9,2 miljonit tarnet, 13 brändi (9 auto- + 4 veoautobrändi) ja kuni 250 000 autot nädalas.
Põhistatistika ruudustik suurte numbriliste esiletõstetega, mis on paigutatud kahte ritta tumesinisel taustal.
Neli investeerimissammast: võrratu portfelli laius, globaalne haare koos sünergiaga, 2027. aasta keskpika perioodi eesmärgid (5–7% müügitulu CAGR, 8–10% müügitulu rentaablus ehk RoS) ning tugev bilanss koos ≥30% dividendimaksega.
2×2 ikoonide ja tekstiga sammaste ruudustik neoonroheliste ikoonidega tumesinisel (dark teal) taustal.
Konkurentsipositsioon viies segmendis: Modern Luxury #1 (Porsche), Luxury #1 (Lamborghini/Bentley), Premium Top 3 (Audi), Volume Top 4 (VW/Skoda/SEAT/Cupra/CV-d), Trucks Top 2 (Scania/MAN/International).
Vertikaalne segmentide tulpade kogum koos brändilogode ja edetabelikohtadega, kasutades neoonrohelist #1 positsioonide jaoks.
2D-maatriks, mis paigutab kõik VW Groupi brändid telgedele Luxury Focus (vertikaalne) ja Value Orientation (horisontaalne), illustreerides portfelli ulatust.
Kvadrant-hajusdiagramm brändilogodega vastavates positsioonides; teljed on tähistatud valgega.
FY2023 tarnete jaotus (9,2 miljonit sõidukit: Hiina 36%, Lääne-Euroopa 35%, Põhja-Ameerika 10%, Lõuna-Ameerika 5%) koos kogutuluga 322 miljardit eurot ja ärikasumiga 22,6 miljardit eurot.
Rõngasdiagramm tarnete kohta regioonide kaupa koos kahe suure KPI esiletõstega tulu ja ärikasumi kohta.
VW Groupi turuosa regioonide kaupa FY2023: Euroopa ~23%, Lõuna-Ameerika ~13%, Hiina ~14%, Põhja-Ameerika ~5%.
Maailmakaart koos regionaalsete protsentuaalsete esiletõstetega peamistel turgudel.
Tulu ja RoS brändigruppide kaupa: Core 137,8 mld € / 5,3%, Progressive 69,9 mld € / 9,0%, Sport Luxury 37,3 mld € / 18,6%, Trucks 45,7 mld € / 8,1%.
Nelja veeruga bränditud tabel tulutulpade ja neoonroheliste RoS-protsentidega.
CARIAD-i tulemused (ärikahjum -2,4 mld €), Battery/PowerCo (kahjum -417 mln €) ja Mobility/VW Financial Services (50,8 mld € tulu, 6,4% RoS).
Kolme paneeliga kaartide paigutus, mis näitab segmendi nime, tulu ja ärikasumit koos värvikoodiga kahjumi/kasumi indikaatoritega.
Jaotise avaja sildiga '2 — Strateegia', mis juhatab sisse esitluse strateegia osa.
Täispinnaga jaotise eraldaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Grupi juhtimismaatriks, mis kaardistab neli brändigruppi (Core, Progressive, Sport Luxury, Trucks) nelja tehnoloogiaplatvormi (Architecture, Software, Battery, Mobility) suhtes.
4×4 ruudustikmaatriks brändigruppide ridade ja tehnoloogiaplatvormide veergudega; lahtrid näitavad jagatud või pühendatud staatust.
Arhitektuuri konsolideerimisplaan, mis liigub tänaselt 4 ICE platvormilt läbi 3 teedrajava BEV (2024/25) MEB+/PPE suunas, koondudes tulevikus ühtseks SSP selgrooks.
Horisontaalne ajajoone teekaart arhitektuuriplatvormide plokkidega, mis on faaside kaupa värvikoodiga tähistatud.
Tarkvara ökosüsteemi ülevaade, sealhulgas VW Group + Rivian globaalne ühisettevõte (JV), XPENG partnerlus Hiinas, CARIAD ADAS/infotainment ning peamised partnerid: Bosch/Mobileye, Qualcomm, Harman/Kardon, Horizon Robotics, ThunderSoft.
Keskse sõlmega diagramm, kus partnerite logod on paigutatud ümber VW Groupi kesksõlme.
Ühisettevõtte tehnoloogia integreerimise teekaart, mis hõlmab MEB, MEB+, CMP, PPE ja SSP arhitektuure; esimest ühisettevõtte tehnoloogiaga sõidukit oodatakse 2027. aastal.
Etapiviisiline ajajoon koos arhitektuuri verstapostide ja investeerimistranššide esiletõstetega.
PowerCo ühtne akuelementide strateegia koos regionaalselt kohandatud 'tooda või osta' lähenemisega; kolm gigatehast: Salzgitter (2025), Valencia (2026/27), St. Thomas Kanada (2027); >80% toorainest on tagatud.
Maailmakaart koos gigatehaste asukohtadega pluss vertikaalse integratsiooni püramiidgraafika.
Kuni ~30% koobalti, nikli ja liitiumi vajadusest on kuni 2029. aastani tagatud finantsriskide maandamise, pikaajaliste lepingute ja strateegiliste investeeringute kaudu.
Tulp- või mõõdikdiagramm iga tooraine kohta, mis näitab tagatud versus tagamata protsenti kuni 2029. aastani.
Liikuvusäri spekter mikroliikuvusest kuni autopargi finantseerimiseni, mille selgrooks on ONE FLEET Europcar Mobility Groupi ja VW Financial Servicesi kaudu.
Horisontaalne spektririba mikro-liikuvusest finantseerimiseni koos teenusekategooriate ikoonidega selle all.
Põhibrändide grupi strateegia: VW juhib Euroopas, Skoda eristumine, SEAT/Cupra keskendumine kulu- ja kapitaliefektiivsusele, ID.Buzz kui algtaseme BEV-platvormi laiendaja.
Neli brändikaarti koos logode, strateegiliste prioriteetide pealkirjade ja toetavate punktidega.
Progressiivse grupi strateegia: Audi tooteportfelli uuendamine 2024/25, Lamborghini silmapaistvad tooted, Bentley keskendumine Hiinale ja Põhja-Ameerikale, uus ICE-põlvkond paindlikuks üleminekuks BEV-dele.
Neli brändikaarti koos strateegiliste prioriteetide pealkirjade ja täpsustavate punktidega.
Porsche strateegia neli sammast: ikooniline pärand, struktuurne kasv, jätkusuutlik luksus ja vastupidav sooritusvõime.
Täislaiuses Porsche esitluskaart nelja strateegilise sambaga, mis on toodud esile koos sõiduki põhifotoga.
TRATONi strateegia (Scania/MAN/International): TRATONi moodulsüsteem, BEV-pakkumise laiendamine, teenuste kasv, eesmärk saavutada 9–11% RoS aastaks 2029.
Brändigrupi kaart strateegiliste sammaste ja RoS-eesmärgi esiletõstuga; TRATONi brändilogode riba.
Kokkuvõttev tabel keskpika perioodi ja strateegiliste RoS-eesmärkide ning BEV-osakaalu sihtide kohta: Core 8%, Progressive 12%/14%, Sport Luxury 19%/20%, TRATON 9–11% aastaks 2029.
Viierealine tabel brändigrupi, keskpika perioodi RoS-i, strateegilise RoS-i ja BEV-osakaalu tulpadega.
Strateegia „Hiinas, Hiina jaoks“: CMP-platvorm, XPENGi partnerlus, 2030. aasta eesmärgid: 4 miljonit sõidukit, ~15% turuosa, ~3 miljardit eurot proportsionaalset ärikasumit.
Geograafilise strateegia kaart koos 2030. aasta KPI-eesmärkide ja partnerite logodega.
Euroopa strateegia: esikoha säilitamine, investeeringute kooskõlla viimine kasumiallikatega, ICE-tootmisvõimsuse optimeerimine ja edasimüüjate võrgu digitaliseerimine.
Euroopa kaart koos nelja strateegilise prioriteedi kaardiga.
Põhja-Ameerika kasvukava: uus Scouti tehas Lõuna-Carolinas, Riviani/CARIADi keskus Silicon Valleys, akutehas Ontarios; Scouti bränd kui oluline pikaajaline võimalus.
Põhja-Ameerika kaart koos rajatiste asukohtade ja strateegiliste algatuste kaartidega.
Pikaajaline pärand Lõuna-Ameerikas koos 2021. aastal lõpule viidud finantsilise pöördega; jätkuv portfelli nihutamine SUV/CUV suunas; tehased Taubatés, Anchietas, Curitibas (Brasiilia) ja Buenos Aireses (Argentina).
Lõuna-Ameerika kaart koos tehaste asukohtadega ja portfelli muutuse graafikuga.
Vähese varamahukusega (asset-light) võimalus Indias, kasutades Mahindra koostöölepet; prognoositav turu kasv 4,6 miljonilt 6,4 miljoni ühikuni aastaks 2030.
India kaart koos turumahu kasvu graafiku ja Mahindra partnerluse esiletõstuga.
Struktureeritud tabel, mis võrdleb 2023. majandusaasta tegelikke tulemusi 2024. aasta prognoosi, 2027. aasta keskpika perioodi eesmärkide ja 2030. aasta strateegiliste eesmärkidega (tulu, RoS, investeeringute suhtarv ja puhas rahavoog).
Nelja tulbaga eesmärkide tabel (tegelik / prognoos / keskpikk / strateegiline) koos KPI-de võrdlusega ridade kaupa.
Sektsiooni avaja pealkirjaga „3 — Kapitali eraldamine“.
Täislaiuses sektsiooni jaotaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Kumulatiivne keskpika perioodi investeering ~180 miljardit eurot (~12% tuludest), mis on struktureeritud püramiidina: baas ~9%, +1% konkurentsivõime programmid, +1% akud, +1% strateegilised teemad.
Kihiline püramiidgraafik koos kihtide tähiste ja investeeringute protsentidega; kogusumma on silmapaistvalt esile toodud.
Investeeringute suhtarvu langus 13,5%-lt 2023. aastal alla 11%-ni 2027. aasta keskpika perioodi eesmärgina ja ~9%-ni 2030. aasta strateegilise eesmärgina.
Joon-/tulpdiagramm, mis näitab investeeringute suhtarvu langust ajas koos sihtvahemiku märgetega.
Dividendi ajalugu aktsia kohta: 4,86 € (2018) kuni 9,06 € (2023); strateegiline väljamakse eesmärk ≥30%; aktsionäridele tagastatud kokku 22 miljardit eurot perioodil 2021–2023.
Tulpdiagramm dividendidest aktsia kohta aastate lõikes koos väljamakse määra kattekihiga ja kogutulu esiletõstuga.
Autotööstuse üksuse puhas likviidsus 40 miljardit eurot 2023. majandusaasta lõpu seisuga; strateegiline eesmärk >10% tuludest; säilitatud stabiilne investeerimisjärgu krediidireiting.
Joondiagramm puhtast likviidsusest ajas koos sihtläve joone ja krediidireitingu märgisega.
Peamised bilansinäitajad 2023. aasta detsembri seisuga: omakapital 48% kogumahust (146 miljardit eurot), EBITDA 37 miljardit eurot, puhas likviidsus 40 miljardit eurot.
Struktureeritud bilansi kokkuvõtte kaart kolme peamise KPI-plokiga.
Sektsiooni avaja pealkirjaga „4 — 9M/2024 tulemused“.
Täislaiuses sektsiooni jaotaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Peamised tootelansseeringud 2024. aasta III kvartalis: ID.7 GTX, VW Transporter, ID.UNYX (Hiina), Skoda Elroq, Audi A6 e-tron ja Porsche 911 GT3 50 Years Edition.
Kuue paneeliga tootefotode võrgustik koos mudelinimede ja bränditähistega.
Lõpetatud osamaksed: 1,0 mld dollarit MCN ja 1,3 mld dollarit otsest omakapitali/IP-d; tulevased osamaksed: 2 × 1,0 mld dollarit ja 0,5 mld dollarit kuni 2027. aastani.
Horisontaalne verstapostide ajajoon koos lõpetatud ja tulevaste osamaksete tähistega.
Scout Motors Traveler SUV ja Terra Pickupi maailma esmaesitlus; suunatud Põhja-Ameerika kasumlikele segmentidele koos bensiinimootoriga sõiduulatuse pikendaja (range-extender) valikuga pikaajalise positsiooni kindlustamiseks.
Sõidukite põhifotod kõrvuti strateegiliste põhjenduste ja Scout Motorsi logoga.
2024. aasta 9 kuuga tarniti 6,5 miljonit sõidukit (-3% võrreldes eelmise aastaga); 507 000 BEV-i (-5% võrreldes eelmise aastaga, ~8% BEV-osakaal); ~11% ülemaailmne turuosa.
Kolm peamist KPI-d koos aastase muutuse indikaatorite ja BEV-osakaalu esiletõstmisega.
Regionaalne tarnete tulemuslikkus: Põhja-Ameerika +7%, Lõuna-Ameerika +15%, Euroopa -1%, Hiina -10% võrreldes eelmise aastaga.
Maailmakaart või regionaalne tulpdiagramm koos aastase muutuse protsentidega regioonide kaupa.
Populaarseimad BEV-mudelid aasta algusest: ID.4/5 (135 000), ID.3 (106 000), Q4 e-tron (79 000), Enyaq (51 000), Born (30 000), ID.7 (22 000); 2024. aasta IV kvartali BEV-osakaalu prognoos 9–11%.
Horisontaalne tulpdiagramm, mis reastab BEV-mudelid tarnete järgi koos IV kvartali prognoosiga.
Grupi müügitulu 237,3 mld eurot (+1% võrreldes eelmise aastaga), ärikasum 12,9 mld eurot (marginaal 5,4% vs 6,9% eelmisel aastal), tulemust mõjutasid tuletisinstrumentide õiglase väärtuse korrigeerimised.
KPI kokkuvõtte rida müügitulu, ärikasumi ja marginaaliga; aastase muutuse indikaatorid.
Maksueelne kasum 12,5 mld eurot (-29% võrreldes eelmise aastaga), puhaskasum 8,9 mld eurot (-31%), kasum aktsia kohta (EPS) 15,2 eurot (-33%).
Kolmeastmeline kasumiaruande kaskaaddiagramm (waterfall) ärikasumist kuni EPS-ini koos aastase muutuse protsentidega.
Korrigeeritud ärikasum 15,4 mld eurot (6,5%) võrreldes raporteeritud 12,9 mld euroga (5,4%); peamised mittepõhitegevuse kirjed: -2,2 mld eurot restruktureerimine, -0,2 mld eurot VW Bank Russia, -0,1 mld eurot MAN Energy Solutions.
Silddiagramm, mis viib korrigeeritud tulemuse raporteeritud tulemuseni koos märgistatud korrigeerimistulpadega.
Raporteeritud puhas rahavoog 3,3 mld eurot (raha konversioonimäär 31%), puhas rahavoog ilma ühekordsete kirjeteta 4,2 mld eurot; autotööstuse segmendi puhaslikviidsus 2024. aasta septembris 34,4 mld eurot (-15% vs detsember 2023).
Kolm KPI esiletõstet koos aastase võrdluse ja puhaslikviidsuse trendi indikaatoriga.
Puhaslikviidsuse sild 40,3 mld eurolt (detsember 2023) kuni 34,4 mld euroni (september 2024); peamised väljamaksed: -5,2 mld eurot dividendid, -1,3 mld eurot hübriidkapitali tagasimakse, -2,7 mld eurot muud kulud.
Horisontaalne kaskaaddiagramm koos märgistatud positiivsete ja negatiivsete tulpadega.
2024. aasta 9 kuu sõiduautode ärikasum 7,3 mld eurot (marginaal 4,7%); peamised mõjurid: tootevalik/hind -0,7 mld eurot, valuutakurss/tuletisinstrumendid +3,8 mld eurot, püsikulud ja restruktureerimine -5,8 mld eurot.
Kaskaaddiagramm, mis näitab kasumiaruande mõjureid eelmise aasta tulemusest jooksva aasta tulemuseni.
Brändigruppide tulemused: Core 101,5 mld € / 4,4% (5,2% korrigeeritud); Progressive 46,3 mld € / 4,5% (~8% korrigeeritud); Sport Luxury 25,9 mld € / 14,6%.
Kolmeveerulised brändigruppide kaardid müügitulu, raporteeritud marginaali ja korrigeeritud marginaali esiletõstetega.
Autotööstuse segmendi üldkulude suhe müügitulusse oli 2024. aasta 9 kuuga 17,4% (tõus 15,7%-lt 2023. aasta 9 kuuga), mis näitab mahu langusest tingitud surve suurenemist kuludele.
Üldkulude suhtarvu trendi tulp- või joonisdiagramm koos 2023. ja 2024. aasta 9 kuu võrdlustulpadega.
2024. aasta 9 kuu investeeringute suhtarv 13,6% (26,3 mld eurot); 2024. majandusaasta prognoosvahemik 13,5–14,5%.
Üksik KPI kaart investeeringute suhtarvu, absoluutväärtuse ja majandusaasta prognoosvahemikuga.
Hiina JV tulu 2024. aasta 9 kuuga: 1 180 mln eurot (-37% võrreldes eelmise aastaga); 2024. majandusaasta prognoos ligikaudu 1,6 mld eurot.
Hiina JV tulu tulpdiagramm koos aastase võrdluse ja majandusaasta prognoosi märkusega.
2024. majandusaasta prognoos: müügitulu ~320 mld eurot, ärikasumi marginaal ~5,6% (~18 mld eurot), investeeringute suhtarv 13,5–14,5%, puhas rahavoog ~2 mld eurot, puhaslikviidsus 36–37 mld eurot.
Viie-realine prognoositabel koos KPI nimetuse, prognoositud näitaja ja võrdlusega eelmise aastaga.
Sektsiooni avaja pealkirjaga '5 — Jätkusuutlikkus ja juhtimine'.
Täisekraanil sektsiooni jaotaja koos suure sektsiooni numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Aktsionäride jaotus: Porsche Automobil 32%, välismaised institutsionaalsed investorid 20%, Alam-Saksi liidumaa 12%, Katar 10%, eraisikud/muud 24%, Saksamaa institutsionaalsed investorid 2%; noteeritud mitmel Saksamaa börsil.
Omanikustruktuuri rõngasdiagramm koos legendi ja börsinoteeringute infoga.
Saksamaa kahetasandiline juhtimine: nõukogu (20 liiget, esimees Hans Dieter Pötsch) ja juhatus (9 liiget, esimees dr Oliver Blume).
Kaheveeruline juhtimisstruktuuri skeem, kus on loetletud liikmete nimed ja rollid.
Juhatuse aastaboonuse valem: (puhas rahavoog + müügirentaablus (RoS)) × ESG-kordaja, mis hõlmab keskkonda (dekarboniseerimise indeks), sotsiaalvaldkonda (arvamuse/mitmekesisuse indeks) ja juhtimist (vastavuse/ausa äritava tegur); maksimaalselt 200%.
Boonuse valemi skeem koos ESG-kordaja komponentide ja boonuse ülempiiri märkusega.
Neli jätkusuutlikkuse dimensiooni: loodus, meie inimesed, ühiskond ja äri, mis moodustavad kontserni ESG-aruandluse raamistiku.
2×2 ikooniruudustik koos iga samba nime ja lühikirjeldusega.
Kaksteist olulisemat ESG tulemusnäitajat (KPI), mis hõlmavad CO2 vähendamist, ringlusmaterjale, elurikkust, juhtkonna mitmekesisust, koolitustunde, vigastuste määra, tarnijate S-reitingut, mainet, sotsiaalset mõju, jätkusuutlikku tulu, BEV-osakaalu ja rohevõlakirju.
4×3 KPI ikooniruudustik koos näitaja nime ja lühikirjeldusega igas lahtris.
Kvantifitseeritud ESG eesmärgid: Scope 1+2 -50% aastaks 2030, Scope 3 Cat.11 -30% aastaks 2030, süsinikuneutraalsus 2040/2050; BEV-osakaal 50% aastaks 2030; rohevõlakirjad 30% rahastusest aastaks 2030.
Struktureeritud KPI eesmärkide tabel veergudega: näitaja, alustase, vahe-eesmärk ja pikaajaline eesmärk.
Jaotise tiitelleht pealkirjaga "6 — Kontserni rahastamine".
Täispinnaga jaotise eraldaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
VW AG garantiiga üksused: VW AG ja VW Group Mobility; garantiita üksused: TRATON, Scania, Porsche AG; krediidisuhete skeem, mis näitab garantiide struktuuri.
Organisatsiooniskeemi stiilis joonis, mis rühmitab garanteeritud ja garantiita üksused.
S&P reiting BBB+ stabiilse väljavaatega üksustele VW AG, VW FS AG, VW Bank, VW FS Overseas; autotööstuse segmendi võlg/EBITDA 0,2x (2023).
Reitingute koondkaart koos üksuste loendi, reitingumärgiste ja peamise finantsnäitaja esiletõstmisega.
Moody's reiting A3 negatiivse väljavaatega üksusele VW AG; VW Bank reitinguga A1/P-1; autotööstuse segmendi võlg/EBITDA 1,6x.
Reitingute koondkaart Moody's reitingute, väljavaate tähise ja finantsnäitajaga.
Fitch reiting A- stabiilse väljavaatega; EBIT-marginaal 7,0% (2023), FCF-marginaal 2,3%; Fitchi poolt kasutatavad peamised krediidinäitajate eeldused.
Reitingute koondkaart koos Fitchi näitajate tabeli ja reitingumärgisega.
Rahastamisüksuste koguvõla aegumise graafik seisuga 30. september 2024; lühiajalised lunastamised: 22,2 miljardit eurot 2025. aastal, 21,7 miljardit eurot 2026. aastal; profiil ulatub aastani 2043.
Kogumtulpdiagramm iga-aastastest lunastamistest kuni aastani 2043, kus lähiaastad on eraldi märgistatud.
VW Groupi hübriidvõlakirjade esimesed tagasiostuvõimaluse (call date) kuupäevad vahemikus 2024–2032, mis näitavad pikaajalist pühendumust kapitalistruktuurile.
Ajajoon või tabel, kus on loetletud hübriidvõlakirjade seeriad koos esimese tagasiostu kuupäeva ja jääkmaksumusega.
Valuuta koosseis: EUR 61,4%, USD 24,6%, GBP 6,7%; intressimäärade jaotus: fikseeritud 86,9%, ujuv 13,1%.
Kaks kõrvuti asetsevat rõngasdiagrammi — üks valuutade ja teine fikseeritud/ujuva intressi jaotuse kohta.
Jaotise tiitelleht pealkirjaga "7 — Täiendavad finantstabelid".
Täispinnaga jaotise eraldaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Üksikasjalik finantstabel 2024. aasta esimese 9 kuu kohta, mis näitab sõidukite müüki, müügitulu, äritulemit ja marginaali kõikide kaubamärkide ja ärivaldkondade lõikes.
Mitmerealine finantsandmete tabel kaubamärkide ridade, näitajate veergude ja vahesummade ridadega.
Üksikasjalik kvartali finantstabel 2024. aasta III kvartali kohta, mis näitab sõidukite müüki, müügitulu, äritulemit ja marginaali kaubamärkide kaupa.
Mitmerealine finantsandmete tabel, mis ühtib 9 kuu aruande formaadiga.
Üksikasjalik kvartali finantstabel 2024. aasta II kvartali kohta, mis näitab sõidukite müüki, müügitulu, äritulemit ja marginaali kaubamärkide kaupa.
Mitmerealine finantsandmete tabel, mis ühtib eelmiste kvartalite formaadiga.
Üksikasjalik kvartali finantstabel 2024. aasta I kvartali kohta, mis näitab sõidukite müüki, müügitulu, äritulemit ja marginaali kaubamärkide kaupa.
Mitmerealine finantsandmete tabel, mis ühtib kvartaliseeria formaadiga.
2023. aasta täielik finantsandmete tabel, mis näitab sõidukite müüki, müügitulu, äritulemit ja marginaali kõikide kaubamärkide ja segmentide lõikes.
Mitmerealine aasta finantsandmete tabel koos vahesummadega kaubamärkide gruppide kaupa.
Jaotise tiitelleht pealkirjaga "8 — Mudelite esiletõstud ja lisa".
Täispinnaga jaotise eraldaja suure numbri ja pealkirjaga, laimiroheline aktsent.
Tulevaste mudelite turuletoomise kalender, mis hõlmab mudeleid VW Golf, ID.UNYX, Audi Q6 e-tron, Porsche Macan e, Bentley Continental GT Speed, Lamborghini Revuelto, Skoda Elroq, VW Tayron ning 2025. aasta uustulnukaid, sealhulgas Audi Q5/Q3/A7, Skoda Elroq, Lamborghini Huracán, Porsche Boxster e ja Cupra Terramar.
Horisontaalne ajajoon koos sõidukite pisipiltidega, mis on paigutatud vastavalt turuletoomise kvartalitele.
Uue VW Tayroni esitlusslaid: Hiina turule suunatud tumesinise/lilla välisvärviga ja uuenenud sisemusega maastur.
Sõiduki põhifoto hõlmab 70% leheküljest koos olulisemate tooteomaduste esiletõstetega.
Eksklusiivselt Hiina turule loodud ID.UNYX BEV krossover-kupee esitlusslaid, millel on tume premium-stiilis disain.
Sõiduki põhifoto koos Hiina turu eksklusiivsuse märgi ja premium-disaini esiletõstetega.
ID.7 Toureri esitlusslaid: helesinine elektriline universaal, mis laiendab ID.7 mudeliperekonda Euroopas.
Sõiduki põhifoto dünaamilises poosis koos olulisemate tehniliste andmete esiletõstetega.
Cupra Terramari esitlusslaid: hall sportlik kompaktmaastur, mis on suunatud jõudlust hindavale ostjale.
Sõiduki põhifoto koos Cupra brändi stiilielementide ja suutlikkuse näitajatega.
Skoda Elroqi esitlusslaid: elektriline kompaktmaastur, mille alghind on ligikaudu 33 000 eurot.
Sõiduki põhifoto koos hinna ja kvaliteedi suhte positsioneeringu ning alghinna väljatoomisega.
Uue põlvkonna Audi Q5 maasturi esitlusslaid sini-mustas värvigammas, rõhutades disaini ja tehnoloogilisi uuendusi.
Sõiduki põhifoto koos disainielementide esiletõstete ja uue põlvkonna märgisega.
Uue Audi A6 põlvkonna esitlusslaid, mis hõlmab ka elektrilist A6 e-tron varianti, tutvustades elektrifitseeritud premium-sedaanide ja -universaalide perekonda.
Sõiduki põhifoto koos e-tron elektrifitseerimise märgise ja perekonnasisese variatiivsuse esiletõstetega.
Porsche 911 GT3 esitlusslaid: valget värvi ringrajale orienteeritud suutlikkusega mudeliversioon.
Sõiduki põhifoto ringraja või stuudio taustal koos GT3 suutlikkuse esiletõstetega.
Lamborghini Temerario esitlusslaid: sinine superauto, mis on Huracáni järeltulija.
Superauto põhifoto dramaatilises valguses koos Temerario nime ja järeltulija staatuse esiletõstega.
Volkswagen Groupi investorsuhete veebisaidi ja kõigi üksikute brändide kodulehtede kataloog lisateabe saamiseks.
Struktureeritud lingiloend, kus ülal on VW Group IR ja sellele järgnevad brändide lingid ruudustiku vormingus.
Olulised investorsuhete kuupäevad: Q3 tulemused 30. oktoobril 2024; aastakonverents 11. märtsil 2025; Q1 30. aprillil; üldkoosolek 16. mail; H1 25. juulil; 9 kuu tulemused 30. oktoobril 2025.
Vertikaalne kalendriloend koos sündmuse nime ja kuupäevaga iga tulevase IR-sündmuse kohta.
Regulatiivsed andmed sõiduulatuse, kütusekulu ja CO2 heitmete kohta VW, Skoda, Porsche ja Bentley mudelivalikutele.
Tihe regulatiivsetele nõuetele vastavuse tabel mudeli, WLTP sõiduulatuse, kulu ja CO2 heitmete veergudega.
Regulatiivsed andmed sõiduulatuse, kütusekulu ja CO2 heitmete kohta Lamborghini ja Audi mudelivalikutele.
Eelmise lehekülje vorminguga ühtne regulatiivsete andmete jätkutabel.
Regulatiivsed andmed sõiduulatuse, kütusekulu ja CO2 heitmete kohta SEAT-i ja Cupra mudelivalikutele.
Seeria viimane regulatiivsete andmete tabel, mis on ühtne eelmiste lehekülgede vorminguga.
Lõppslaid, millel on tumesinakasrohelisel taustal keskel asetsev logomärk 'VOLKSWAGEN GROUP'.
Minimalistlik täispinnaga tumesinakasroheline lehekülg keskel asuva paksus kirjas logomärgiga.
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
See 92-leheküljeline pakett koosneb kuuest peamisest jaotisest: kontserni tutvustus (põhinäitajad, brändiportfell, 2023. majandusaasta tulemused), strateegia (BEV-arhitektuur, tarkvara, akud, regionaalsed plaanid, brändigruppide eesmärgid), kapitali jaotamine (180 miljardi euro suurune kumulatiivne investeering, dividendipoliitika, bilanss), 9M/2024 tulemused (tarned, kasumiaruanne, rahavood, brändigruppide finantsnäitajad), jätkusuutlikkus ja juhtimine (ESG KPI-d, juhatuse struktuur, boonussüsteem) ning kontserni finantseerimine (S&P, Moody'si ja Fitchi krediidireitingud, võlgade tähtaeg, hübriidvõlakirjad).
Esitluses on kasutatud professionaalset tumesinist tausta (~#0a2a3a), kus peamiseks aktsentvärviks on laimi-/neoonroheline (~#c6ff00). Põhitekst on valge ning enamiku slaidide ülemises paremas nurgas on VW GROUPi logo. Esteetika on puhas, suure kontrastsusega ja sobib suurepäraselt premium-klassi finants- ja investorsuhete esitlusteks.
2027. aasta keskpikad eesmärgid hõlmavad 5–7% tulude CAGR-i ja kontserni 8–10% müügirentaablust (RoS), kusjuures investeeringute suhtarv jääb alla 11%. 2030. aasta strateegilised eesmärgid näevad ette ~9% investeeringute suhtarvu, 50% BEV-osakaalu, süsinikuneutraalset tegevust 2040. aastaks (Scope 1+2) ning Scope 3 11. kategooria heitkoguste vähendamist 30% võrra võrreldes 2018. aasta tasemega.
Kontsern konsolideerib praegused neli ICE-platvormi MEB+/PPE vaheplatvormide kaudu ühtseks SSP-põhiraamistikuks. Peamised edutegurid on Rivian JV globaalse tarkvaraarhitektuuri jaoks, partnerlus XPENG-iga Hiinas, PowerCo gigatehased Saksamaal, Hispaanias ja Kanadas ning bränditaseme BEV-osakaalu eesmärgid, mis ulatuvad 2030. aastaks ~20%-st (Core) kuni ~80%-ni (Sport Luxury).
2024. aasta esimese üheksa kuuga tarnis kontsern 6,5 miljonit sõidukit (-3% võrreldes eelmise aastaga), teenis 237,3 miljardit eurot müügitulu (+1%) ning teatas 12,9 miljardi euro suurusest ärikasumist (marginaal 5,4%, langedes 6,9%-lt). Korrigeeritud ärikasum oli kõrgem, 15,4 miljardit eurot (6,5%), kui jätta välja -2,2 miljardi euro suurused restruktureerimiskulud ja muud mittepõhitegevusega seotud kulud.
Esitluse kuupäeva seisuga on VW AG krediidireitingud järgmised: BBB+ (stabiilne) S&P-lt, A3 (negatiivne) Moody'silt ja A- (stabiilne) Fitchilt. VW Banki reiting on A1/P-1 Moody'silt. TRATON ja Scania on eraldiseisvad finantseerimisüksused, millele VW AG garantiid ei anna.
Jah. See esitlus on parim näide terviklikust IR roadshow mallist. See demonstreerib tõhusaid struktuure ettevõtte ülevaate, strateegia narratiivi, brändipõhiste finantsandmete, kapitali jaotamise raamistiku, ESG integreerimise ja finantseerimise avalikustamise kohta — seda kõike ühtses ja professionaalses visuaalses süsteemis, mida saab kohandada teiste korporatiivsete IR-esitluste jaoks.
Esitlus hõlmab kõiki 13 VW Groupi brändi: Core-grupp (Volkswagen, Skoda, SEAT, Cupra), Progressive-grupp (Audi, Lamborghini, Bentley), Sport Luxury-grupp (Porsche) ja Trucks-grupp (Scania, MAN, International) TRATONi all, lisaks finantsteenused ja mobiilsusäri.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.