
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited
Snowflake'i 2027. eelarveaasta II kvartali investorite esitlus — 37-leheküljeline pakk, mis algab tootenarratiiviga „agentse ettevõtte ajastust“ (AI Data Cloud, Agentic Control Plane, partnerite ja klientide logod) ning liigub edasi finantside juurde: tootetulu 1,49 miljardit dollarit (+37% a/a), 126% netotulu säilitamise määr, 14 554 klienti (sh 828 klienti üle 1 mln $ tuluga), 9,0 miljardit dollarit RPO-d, 225 miljardi dollariline TAM (mis peaks FY31-ks kahekordistuma 460 miljardini), FY27 täisaasta prognoos 6,07 miljardit dollarit tootetulu 14,5% non-GAAP-ärimarginaaliga ning 12-leheküljeline lisa GAAP ja non-GAAP näitajate võrdlusega.
Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
Snowflake'i 2027. eelarveaasta II kvartali investorite esitlus — 37-leheküljeline pakk, mis algab tootenarratiiviga „agentse ettevõtte ajastust“ (AI Data Cloud, Agentic Control Plane, partnerite ja klientide logod) ning liigub edasi finantside juurde: tootetulu 1,49 miljardit dollarit (+37% a/a), 126% netotulu säilitamise määr, 14 554 klienti (sh 828 klienti üle 1 mln $ tuluga), 9,0 miljardit dollarit RPO-d, 225 miljardi dollariline TAM (mis peaks FY31-ks kahekordistuma 460 miljardini), FY27 täisaasta prognoos 6,07 miljardit dollarit tootetulu 14,5% non-GAAP-ärimarginaaliga ning 12-leheküljeline lisa GAAP ja non-GAAP näitajate võrdlusega.
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
Snowflake'i 2027. eelarveaasta teise kvartali investorite esitluse tiitelslaid.
Täispinnaga brändisinine taust, mille ülal vasakul on valge lumehelbe sümbol ja logomärk; keskel vasakul on valges kirjas 'SNOWFLAKE' ja mustas kirjas 'INVESTOR PRESENTATION' paksus kitsas suurtähes; selle all väiksemas paksus kirjas periood; alumises kolmandikus tõusev täpiline osakestelaine.
Kõigi esitluses kasutatud mitte-GAAP mõõdikute definitsioonid ja selgitused: mitte-GAAP toote brutokasum, ärikasum, puhaskasum ja Snowflake Inc.-ile omistatav puhaskasum; kaheksa välistatud kirjete kategooriat; 2027. ja 2029. aastal aeguvate 0% konverteeritavate võlakirjade ja nendega seotud capped call optsioonide käsitlus lahjendatud aktsiate arvus; ning vaba rahavoo, vaba rahavoo marginaali, korrigeeritud vaba rahavoo ja korrigeeritud vaba rahavoo marginaali definitsioonid.
Paks kaherealine pealkiri väikese sinise joonega vasakus servas; neli tihedat rööpjoondatud lõiku väikeses kirjas täidavad slaidi; jaluses Snowflake'i märk ja autoriõiguse rida.
Tulevikku suunatud avalduste avalikustamine, mis hõlmab äritulemusi ja eesmärke, äristrateegiat, uusi tooteid (sh Snowflake Cortex AI, Snowpark, Snowflake Marketplace ja AI Data Cloud), turu- ja konkurentsitingimusi ning riskitegureid, mis võivad tulemusi mõjutada — alates makromajanduslikest oludest ja tariifidest kuni klientide tarbimise optimeerimise ja aktsiapõhise tasustamise osakaaluni tuludest.
Kaks veergu rööpselgitusega väikest teksti sama paksu pealkirja all, täites kogu slaidi kõrguse ja lõppedes kaubamärgi teatisega.
Vaheslaid, mis juhatab sisse tootenarratiivi.
Brändisinine taust kontsentriliste pidevate ja täpiliste kaartega, mis kiirgavad keskmest; pealkiri keskel paksus kitsas suurtähes, 'THE ERA OF' mustas kirjas 'THE AGENTIC ENTERPRISE' (valges kirjas) kohal.
Probleemipüstitus: laialivalguv võrgustik CRM-ist, ERP-st, Kafkast, andmejärvest, andmeaidast, vaheandmebaasidest, pärand-andmeturgudest, vektordata-baasidest, töölaudadest, API-dest ja LLM-inferentsist, mis on täis punaseid riste ja oranže hoiatustriabnurki siltidega nagu turvakontroll, tõrkerežiimid, identiteedimudelid, turvaülevaated, varjatud andmejärved, aegunud vahemälu, vanad ajutised tabelid, isikuandmete koopiad ja lahtiühendatud LLM-i peenhäälestuskomplektid.
Pealkiri paksus mustas suurtähes vasakul, kus 'LIMITS AI' on esile toodud brändisinises; parempoolsed kolm neljandikku on täidetud lilla-sinise võrgustikdiagrammiga, mis ulatub üle kolme serva, olles tahtlikult üleküllastatud.
Neli väidet: kõik ettevõtte andmed ja kontekst on hallatud ja AI-valmis; suvalise AI-mudeli või pilvetaristu valikuvabadus; integratsioon kõigi peamiste süsteemidega; ning Agentic Control Plane kõigile kasutajatele.
Valge slaid, paks must pealkiri sinise aktsentjoonega; neli ühtlase vahega veergu, millest igaühes on sinine joon-ikoon kolme-nelja rea halli paksu teksti kohal. Rohkem elemente pole.
Kolm sammast — AI-mudeli valik, ettevõtte andmed ja kontekst ning tarkvara ja rakendused — on paigutatud ümber AI Data Cloudi, mille keskel on Agentic Control Plane.
Brändisinine taust; pealkiri ülal vasakul; paremal AI Data Cloudi helendav osakestest sfäär, mis on jagatud kolmeks sektoriks, valgete ringikujuliste siltidega kolmes tipus ja valge keskmise ringiga Agentic Control Plane'i jaoks, kõik punktiirjoonega orbiidi sees.
Platvormi vaade: viis töökoormuse kaarti — andmetöötlus, analüütika, transaktsioonid, AI ning rakendused ja koostöö — asetsevad ribal, millel on kirjas: Täielikult hallatud | Pilveülene | Interoperabiilne | Turvaline | Hallatud.
Valge põhi helendava osakestest sfääriga sinise paneeli taga; sfääril on Snowflake'i märk ja silt 'AI DATA CLOUD'; viis valget siniste ikoonidega kaarti on reas üle paneeli ning selle all olev tumesinine riba sisaldab viit platvormi omadust, mis on eraldatud püstkriipsudega.
Kolm positsioneeringut: keerukuse kõrvaldamine agentsete lahenduste mastaapseks juurutamiseks; kõigi andmete, rakenduste ja mudelite ühendamine ilma andmete liigutamiseta; ettevõtte AI riskide maandamine sisseehitatud halduse ja kulukontrolliga.
Valge slaid ilma pealkirjaribata. Kolm veergu, millest igaühes on sinine joon-ikoon tumesinise ühesõnalise pealkirja ja kahe-kolme rea tsentreeritud musta teksti kohal. Helendava osakestest sfääri ülemine kaar tõuseb slaidi alumisse kolmandikku.
Logosein ligikaudu 130 tehnoloogia- ja teenuspartneriga, sealhulgas Accenture, AWS, Anthropic, Capgemini, Deloitte, EY, Fivetran ja dbt Labs, Google Cloud, IBM, Informatica, Infosys, KPMG, Meta, Microsoft, OpenAI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Tableau, TCS, Workday ja Wipro.
Äärest ääreni ulatuv logode võrgustik täidab ülemise ja alumise poole; keskel valgel ribal kahe sinise joone vahel on suure sinise kirjaga pealkiri.
Klientide logosein, kuhu kuuluvad DoorDash, P&G, Ticketmaster, Wayfair, Philips, Ecolab, Alaska Airlines, T-Mobile, RBC, ConocoPhillips, Moderna, Thomson Reuters, Samsung, Canva, Novo Nordisk, Zscaler, BHP, Cemex, Merck, Scania, thyssenkrupp ja Toyota Material Handling.
Partnerite lehe paigutus kordub täpselt — logode võrgustik ülal ja all ning keskel kahe joone vahel asuv sinine pealkirjariba.
Kaks võrgustiku visualiseeringut tegelikust andmete jagamise aktiivsusest: vasakul 30. aprill 2020 (mõned üksikud sõlmed) ja paremal 31. juuli 2026 (tihe küllastunud ketas).
Valge slaid, paks pealkiri ülal vasakul koos sinise rõhutuskriipsuga; kaks ühesuurust ringikujulist graafikut kõrvuti koos kuupäevadega nende all; üherealine metodoloogia märkus all vasakul.
Vaheleht, mis tähistab finantsosa algust.
Tumesinine taust, pealkiri valgete paksude suurtähtedega keskel vasakul ja punktiirjoonega kontuur-laine alumises kolmandikus — sama ülesehitus nagu eelmisel vahelehel, kuid teises värvigammas.
Snowflake'i hinnanguline koguturg (TAM) kasvab 225 miljardilt dollarilt majandusaastal FY26 kuni 460 miljardi dollarini majandusaastal FY31 — ligikaudu kahekordne kasv. Märkus täpsustab, et majandusaasta lõpeb 31. jaanuaril ja numbrid on Snowflake'i hinnangulised.
Kaks suurt ümarate nurkadega ristkülikut — hall FY26 jaoks, brändi sinine FY31 jaoks — sisaldavad suuri valgeid numbreid, mida ühendab gradient-nool tähisega '2x'. All jookseb punktiiriga ajajoon FY26-st kuni FY31-ni.
Neli peamist näitajat FY27 II kvartali kohta: toote müügitulu 37% aastane kasv, 126% puhastulu säilitamise määr (NRR), 828 klienti, kelle toote müügitulu ületab 1 miljonit dollarit, ja 75% non-GAAP toote brutomarginaal.
Neli võrdset helehalli paneeli üle slaidi, igaühe ülaosas väike must suurtähtedega silt, keskel suur brändi sinine number ja all kaherealine sinine selgitus. Allservas on kolm viidet lisadele.
Tulutsükli selgitus: kliendid teevad broneeringuid (book), neile esitatakse arveid (bill, tavaliselt tasutakse aasta ette), nad tarbivad (consume) ja tarbimise käigus vähendatakse broneeringute jääki; tarbimismustrid määravad tulevased broneeringud. Toote müügitulu on kasvu juhtiv indikaator; RPO on lepinguline tulevane tulu, mida pole veel kajastatud; arveldused (billings) ei pruugi näidata tulevast tarbimist, kuna maksetingimused varieeruvad.
Vasakpoolsed kaks kolmandikku: kolm tumesinist ringi siltidega Book, Bill ja Consume, nummerdatud 1 kuni 4, nende vahel valged ümarad selgituskastid ja ühendavad punktiirjooned. Parem kolmandik: kolm lühikest tekstiplokki tumesiniste pealkirjadega.
Kolm tulpa selgitavad tulu kajastamist (tarbimine — kajastatakse platvormi kasutusel), hinnastamismudelit (tarbimine — arvutusvõimsus, salvestusruum ja andmeedastus) ning arveldustingimusi (tavaliselt ettemaksuna aasta kaupa, mõned on-demand ja järelmaksuga kliendid). Igas tulbas on toodud plussid ja 'kaalutluskohad' — tulu sõltub kasutusest; jõudluse paranemine võib vähendada kliendi kulusid; maksetingimused on paindlikud.
Kolm tulpa, mis on eraldatud peente joontega; igal tulbal on tumesinine pealkiri, sinine alapealkiri, lühike selgitav lõik ning seejärel siniste kolmnurkadega märgitud plussid ja hallide kolmnurkadega märgitud kaalutluskohad.
Aastane toote müügitulu: 2667 mln $ (FY24), 3462 mln $ (FY25) ja 4472 mln $ (FY26), kasv 29% aastas; kvartaalne toote müügitulu: 1090 mln $ (FY26 II kv), kasvades läbi 1158 mln $, 1227 mln $ ja 1334 mln $ kuni 1492 mln dollarini (FY27 II kv), kasv 37% aastas.
Kaks tulpdiagrammi kõrvuti (aastane vasakul, kvartaalne paremal) brändi sinises värvis, väärtused on märgitud tulba sisse. Igal graafikul on tumesinine trendinool, mille keskel on ringiga ümbritsetud kasvumäär.
Täitmata soorituskohustused (RPO): 6932 mln $ (FY26 II kv), 7881 mln $, 9772 mln $, 9205 mln $ ja 9004 mln $ (FY27 II kv). Järgmise 12 kuu jooksul tuluna kajastatav osa on vastavalt 50%, 48%, 46%, 50% ja 54%. Märkus selgitab, et 54% 31. juuli 2026 seisuga olevast RPO-st kajastatakse eeldatavalt 31. juulil 2027 lõppeva 12 kuu jooksul.
Viis kahevärvilist liittulpa — helesinine tähistab järgmise 12 kuu osa (protsent tulba sees), tumedam sinakasroheline ülejäänud osa — kogusummad on tulba kohal ja all on kahe selgitusega legend.
Klientide koguarv kasvas 11 893-lt (FY26 II kv) läbi 12 503, 13 245 ja 13 862 kuni 14 554-ni (FY27 II kv); Forbes Global 2000 klientide arv kasvas 786-lt läbi 791, 804 ja 815 kuni 829-ni.
Kaks kõrvuti asetsevat viie tulbaga graafikut: vasakul helesinine klientide koguarvu jaoks ja paremal tumedam sinakasroheline Forbes Global 2000 jaoks; väärtused on märgitud tulpade sisse ja pealkirjad asuvad graafikute kohal.
Kliendid, kelle viimase 12 kuu toote tulu ületab 1 miljon dollarit: 654 klienti FQ2 2026, seejärel 688, 733, 780 ja 828 klienti FQ2 2027 — aastane kasv 27%.
Üks viie tulbaga graafik brändi sinises toonis, väärtused tulpade sees; ülaosas on tumesinine trendinool, mille keskel on ringiga ümbritsetud kasvumäär.
Netotulu püsivuse määr (NRR) oli 125% perioodidel FQ2 2026, FQ3 2026 ja FQ4 2026, tõustes 126%-ni perioodidel FQ1 2027 ja FQ2 2027.
Viis peaaegu identset sinist tulpa, kus protsendimäärad on märgitud iga tulba ülaossa — see on esitluse kõige stabiilsem graafik, mis ongi eesmärk.
Kolm kahe tulbaga võrdlust FQ2 2026 vs FQ2 2027: non-GAAP toote brutomarginaal 76% vs 75%, non-GAAP ärikasumi marginaal 11% vs 15% ning non-GAAP korrigeeritud vaba rahavoo marginaal 6% vs 6%.
Kolm paneeli, mis on eraldatud peente joontega; igal paneelil on paksus kirjas pealkiri ja kaks tulpa progresseeruvalt tumedamas sinises toonis (helesinine brutomarginaali, sinakasroheline ärikasumi ja tumesinine rahavoo marginaali jaoks), väärtused tulpade kohal.
Töötajate arv funktsioonide lõikes: 8 769 töötajat FQ2 2026 (S&M 4 047, R&D 2 333, G&A 1 200, müüdud toodete kulu 1 189), mis kasvas 9 394 töötajani FQ2 2027 (S&M 4 427, R&D 2 571, G&A 1 169, müüdud toodete kulu 1 227), läbides tasemed 9 023, 9 060 ja 9 250.
Viis liittulpa neljas värvis — helesinine, sinakasroheline, lilla ja roosa; iga komponendi väärtus on märgitud vastava värviploki sisse ja kogusumma paksus kirjas tulba kohale; telje all on neljaosaline legend.
Tulu jaotus geograafiliselt püsib stabiilsena: Ameerika regioon 78% nelja kvartali jooksul, seejärel 77% FY27 II kvartal; EMEA 16%, seejärel 17%; APJ püsivalt 6%. Märkus selgitab, et tulu omistatakse kliendi asukoha põhjal tarne- või arveldusinfo alusel.
Viis 100% liittulpa helesinises, sinakasrohelises ja roosas toonis, kus iga protsent on märgitud värviploki sisse; all on kolmeosaline legend ja kaheosaline selgitav märkus.
Kaks platvormi mõõdikut seisuga 31. juuli 2026: 43%-l klientidest on vähemalt üks stabiilne ühendus (andmete jagamine) ja 4 105 Marketplace'i kirjet, mis on 21% rohkem kui aasta varem.
Kaks laia helehalli paneeli kõrvuti, kummalgi väike must suurtähtedega silt, ülemõõduline brändi sinises toonis arv ja sinine selgitus all. Lehe allosas on kaks joonealust märkust.
Väljavaade on esitatud kõrvuti kolme aasta tegelike tulemustega. Toote tulu: 2 667 mln $ FY24, 3 462 mln $ FY25, 4 472 mln $ FY26 ja prognoositav 6 070 mln $ FY27; toote tulu aastane kasv vastavalt 38%, 30%, 29% ja prognoositav 36%; non-GAAP toote brutomarginaal 78%, 76%, 76% ja prognoositav 74,0%; non-GAAP ärikasumi marginaal 8%, 6%, 10% ja prognoositav 14,5%; non-GAAP korrigeeritud vaba rahavoo marginaal 29%, 26%, 25% ja prognoositav 23,0%. Joonealune märkus märgib, et GAAP ja non-GAAP prognooside võrdlus ei ole tulevikku vaatavalt ilma ebamõistliku pingutuseta kättesaadav.
Viie reaga tabel nelja veeruga — FY24, FY25, FY26 ja FY27 prognoos; vasakul tumesinised reasildid, päiste all tumesinine joon, ridade vahel peened eraldusjooned ja ilma taustatäiteta.
Sektsiooni jaotaja, mis tähistab lisa algust.
Tumesinine väli, mille vasakul keskel on valgete paksude suurtähtedega kiri 'APPENDIX' ja mitte midagi muud peale jaluse — see on finantsülevaate jaotaja ilma lainemotiivita.
Kõigi esitluses kasutatud mõõdikute definitsioonid: üle 1 mln $ toote tuluga kliendid, andmete jagamine ja 'stabiilse ühenduse' (stable edge) tähendus (ühendus, mis tekitab vähemalt 20 andmetöötlustööd kummaski kahest järjestikusest kolmenädalasest perioodist), Forbes Global 2000 kliendid, Marketplace'i kirje, netotulu püsivuse määr (NRR) ja selle arvutusmeetod, toote tulu, täitmata lepingulised kohustused (RPO) ja klientide koguarv.
Kaheksa rööpjoondatud lõiku, millest igaüks algab paksus kirjas defineeritud terminiga, täites valge slaidi ülemised kaks kolmandikku standardse paksu pealkirja all.
Viis kvartalit pluss kolm eelarveaastat. FQ2 2027: toote tulu 1 491 861 tuh $, kogutulu 1 546 793 tuh $; GAAP toote brutokasum 1 057 443 tuh $ marginaaliga 71%, korrigeeritud 31 217 tuh $ aktsiapõhise tasu ja 25 424 tuh $ omandatud immateriaalse vara amortisatsiooniga, andes non-GAAP toote brutokasumiks 1 114 084 tuh $ marginaaliga 75%. GAAP S&M kulu 611 615 tuh $ (40% tulust) vastab non-GAAP summale 489 420 tuh $ (32%); GAAP R&D kulu 567 476 tuh $ (36%) vastab non-GAAP summale 309 146 tuh $ (20%).
Tihe kaheksaveeruline tabel alapealkirjaga põhipealkirja all; sektsioone eraldavad peened sinised jooned, protsendiread on paksus kaldkirjas ja korrigeerimised on taandega vastava GAAP-numbri all. Taustatäide puudub.
FY27 II kvartali GAAP üld- ja halduskulud (G&A) olid 120 594 tuhat dollarit (8% tuludest). Pärast korrigeerimist 44 908 tuhande dollari suuruse aktsiapõhise hüvitise, 32 tuhande dollari suuruse omandatud immateriaalse vara amortisatsiooni, 1378 tuhande dollari suuruse omandamis- ja strateegiliste investeeringute kulu, 2 tuhande dollari suuruse restruktureerimiskulude tagasivõtmise ja 17 tuhande dollari suuruse vara väärtuse languse tagasivõtmisega, saadi non-GAAP üld- ja halduskuludeks 74 295 tuhat dollarit (5% tuludest). Joonealune märkus täpsustab, et vara väärtuse languse kulud on seotud peamiselt San Mateo kontorihoonega, mille kasutamise Snowflake lõpetas 30. aprillil 2025 lõppenud kolme kuu jooksul.
Sama kaheksaveeruline võrdlustabel, kuid lühem — üks kulurida ja viis korrigeerimist —, jättes slaidi alumise poole tühjaks.
FY27 II kvartali GAAP tegevuskulud kokku olid 1 299 685 tuhat dollarit (84% tuludest), mis vastab non-GAAP näitajale 872 861 tuhat dollarit (57%). GAAP ärikahjum (262 967) tuhat dollarit (marginaal -17%) viiakse vastavusse — pärast 456 363 tuhande dollari suurust aktsiapõhist hüvitist, 42 230 tuhande dollari suurust immateriaalse vara amortisatsiooni ja muid väiksemaid kulusid — non-GAAP ärikasumiga 236 985 tuhat dollarit (marginaal 15%). Joonealune märkus toob välja, et 31. juulil 2026 lõppenud kvartali aktsiapõhise hüvitise tööandja palgamaksu osa oli 23,6 miljonit dollarit.
Kaks ülestikku asetsevat võrdlusplokki ühes kaheksaveerulises tabelis; ärikasumi plokis on negatiivsed GAAP-näitajad sulgudes ja non-GAAP marginaali rida on allservas paksus kaldkirjas.
FY27 II kvartali GAAP puhaskahjum oli (191 720) tuhat dollarit (-12% tuludest). Pärast aktsiapõhise hüvitise, immateriaalse vara amortisatsiooni, võlakirjade emiteerimise kulude ja (75 005) tuhande dollari suuruse tulumaksumõju arvessevõtmist saadi non-GAAP puhaskasumiks 235 308 tuhat dollarit (15% tuludest). Alumine plokk kordab võrdlust Snowflake Inc.-ile kuuluva puhaskasumi kohta, jõudes sama tulemuseni 235 308 tuhat dollarit.
Kaks ülestikku asetsevat võrdlusplokki, millest teine on peaaegu identne esimesega — see struktuur võimaldab lugejal näha, et vähemusosaluse korrigeerimine on langenud nullini.
FY27 II kvartali GAAP puhaskahjum aktsia kohta oli (0,55) dollarit 349 257 tuhande kaalutud keskmise aktsia baasil; non-GAAP puhaskasum aktsia kohta oli 0,67 dollarit (tavapuhaskasum) ja 0,62 dollarit (lahjendatud puhaskasum). Lahjendatud näitaja puhul kasutati 377 878 tuhat aktsiat, lisades 18 345 tuhat lahjendavat lihtaktsia ekvivalenti ja 14 603 tuhat vahetatavatest võlakirjadest tulenevat aktsiat ning lahutades 4327 tuhat aktsiat capped call-tehingute lahjendust vähendava mõju tõttu.
Aktsiapõhine võrdlustabel samas kaheksaveerulises formaadis, kus vasakul on mitmerealised reasildid ja aktsiate arvu arvutuskäik on lahjendatud kasumi rea all taandega.
FY27 II kvartali GAAP põhitegevuse netorahavoog oli 91 357 tuhat dollarit (6% tuludest), millest lahutati 7554 tuhat dollarit põhivarasse tehtud investeeringuid, saades non-GAAP vabaks rahavooks 83 803 tuhat dollarit (marginaal 5%). Lisades 8500 tuhat dollarit palgamaksudega seotud netorahamakseid, saadi korrigeeritud vabaks rahavooks 92 303 tuhat dollarit (6%). Investeerimistegevus kasutas (349 437) tuhat dollarit ja finantseerimistegevus (117 051) tuhat dollarit. Joonealune märkus märgib, et aktsiate netoväärtuses arveldamisega seotud välistatud töötajate palgamaksud olid kvartalis 184,9 miljonit dollarit.
Üks kaheksaveeruline võrdlusplokk kahe paksus kaldkirjas marginaalireaga, millele on alla lisatud kaks täiendavat rahavoo rida investeerimis- ja finantseerimistegevuse kohta.
Ühe lehekülje kokkuvõte: toote tulu 1,49 miljardit dollarit (kasv 37% võrreldes eelmise aastaga); puhastulu säilitamise määr (NRR) 126%; kokku 14 554 klienti, uute klientide lisandumise kasv 32%; 828 klienti, kelle viimase 12 kuu toote tulu ületab 1 miljonit dollarit (kasv 27%); FY27 esimesel poolaastal toodi turule (GA) üle 330 tootevõimekust (kasv 35%); 5800 kontot kasutab Snowflake CoWorki; üle 9100 konto kasutab Snowflake CoCo-t, millest üle 2000 lisandus kvartali jooksul; ning slaidilt 8 korduv AI Data Cloud platvormi paneel.
Täispinnaga brändisinine taust valge logoga ja allajoonitud kuupäevaga ülaservas; seitse valget ümarate nurkadega kaarti kahes reas, igaühel suurtähtedega silt, sinine ikoon ja suurendatud sinine arv; platvormi paneel asub laial kaardil all paremal. Allservas on kolm joonealust märkust.
Lõpuslaid.
Täispinnaga brändisinine taust, mille keskel vasakul on valgete suurtähtedega „THANK YOU“ ning all vasakus nurgas valge Snowflake'i logo ja autoriõiguse märge.
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
Saate Snowflake Q2 FY27 investorite esitluse täispika 37-leheküljelise versiooni nii PDF-vormingus kui ka muudetava PowerPointi failina, lisaks lehekülgede kaupa eelvaate. PPTX-failis on graafikud ja tabelid muudetavate objektidena, et saaksite need asendada oma andmetega.
Jah. PDF on ametlik fail, mille Snowflake avaldas oma investorsuhete lehel 2027. aasta eelarveaasta teise kvartali kohta. PowerPointi fail on mugavamaks muutmiseks konverteeritud sellest PDF-ist — soovitame korduvkasutatavad paigutused üle kontrollida, kuna konverteerimine ei pruugi alati olla pikslitäpsusega.
Tootetulu 1,49 miljardit dollarit (aastane kasv 37%); netotulu säilitamise määr (Net Revenue Retention) 126%; kokku 14 554 klienti, kellest 828 toovad viimase 12 kuu jooksul üle 1 miljoni dollari tootetulu; non-GAAP toote brutomarginaal 75% ning täitmata lepingulised kohustused (RPO) summas 9,0 miljardit dollarit, millest 54% realiseerub eeldatavalt järgmise 12 kuu jooksul.
Peamiselt aktsiapõhiste hüvitiste tõttu. Slaid 32 näitab, et 263,0 miljoni dollari suurune GAAP-põhine ärikahjum muutub 237,0 miljoni dollari suuruseks non-GAAP-ärikasumiks pärast 456,4 miljoni dollari väärtuses aktsiapõhiste hüvitiste ja 42,2 miljoni dollari väärtuses immateriaalse vara amortisatsiooni tagasiarvestamist. Esitlus toob välja täieliku võrdluse (reconciliation), mitte ainult korrigeeritud näitaja.
Tootetulu prognoos on 6 070 miljonit dollarit, mis tähendaks 36% aastast kasvu. Oodatav non-GAAP-toote brutomarginaal on 74,0%, non-GAAP-ärimarginaal 14,5% ja non-GAAP-korrigeeritud vaba rahavoo marginaal 23,0%. Slaidil 27 on kõik neli prognoosi kõrvutatud kolme eelneva aasta tegelike tulemustega.
Sest see muudab oluliseks teistsugused mõõdikud. Snowflake kajastab tulu vastavalt klientide tegelikule tarbimisele, mitte proportsionaalselt lepinguperioodi jooksul, mistõttu arveldused (billings) ei ennusta tulevast tulu samamoodi nagu tellimuspõhise (subscription) mudeliga ettevõtetes. Slaidid 16 ja 17 selgitavad seda põhjalikult, tuues eeliste kõrval välja ka miinused, nagu tulu volatiilsus ja paindlikud maksetingimused.
See on suurepärane näidis kasvufaasis ettevõttele, kes peab samas dokumendis edastama nii tootevisiooni kui ka finantsloo. Selle ülesehitust tasub kopeerida: narratiivi osa, vaheleht, turu suurus, kvartali mõõdikud eraldi slaididel, ärimudeli lihtne selgitus, prognoosid kõrvuti tegelike tulemustega ning lõpus definitsioonide leht ja täielikud võrdlustabelid lisas.
Kõikidel graafikutel on kasutatud ühte brändi sinist tooni, tumedamaid toone lisatakse vaid siis, kui on vaja eristada teist andmeseeriat. Väärtused on toodud tulpade sees, mitte teljel, mistõttu enamikul graafikutel puuduvad teljed üldse. Vahelehed on tumesinised, et esitluse kaks poolt oleksid selgelt eristatavad, ning peamiste mõõdikute slaididel on kasutatud hallil taustal ülisuuri numbreid, mis on loetavad ka ruumi tagumisest otsast.
Algne PDF, mille Snowflake avaldas koos Q2 FY27 tulemustega.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.