
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited · Austraalia investoriesitluste näited
National Australia Bank (NAB) FY2026 majandusaasta tulemuste investoresitlus (5. november 2026), esitatud börsile ASX: 127 slaidi, mis käsitlevad FY26 finantstulemusi Austraalia dollarites (A$), üksuste tulemuslikkust, tehnoloogilist ja AI-transformatsiooni, varade kvaliteeti, kapitali, rahastamist ja likviidsust, jätkusuutlikkust ning majandusväljavaadet.
Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
National Australia Bank (NAB) FY2026 majandusaasta tulemuste investoresitlus (5. november 2026), esitatud börsile ASX: 127 slaidi, mis käsitlevad FY26 finantstulemusi Austraalia dollarites (A$), üksuste tulemuslikkust, tehnoloogilist ja AI-transformatsiooni, varade kvaliteeti, kapitali, rahastamist ja likviidsust, jätkusuutlikkust ning majandusväljavaadet.
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
National Australia Banki 2026. majandusaasta tulemuste investoresitluse tiitelslaid, kuupäevaga 5. november 2026. Esitlejateks on grupi tegevjuht Andrew Irvine ning grupi finantsjuht ja strateegiajuht Inder Singh.
Vasakule joondatud pealkirjaplokk koos esitlejate nimedega helehallil taustal, paremat poolt täitev ülemõõduline valge NAB-i tähemotiiv, NAB-i logo ülal paremal.
Sisukord koos leheküljeviidetega: Ülevaade (3), FY26 finantsnäitajad (20), Lõppmärkused (32) ning täiendav grupi info, mis hõlmab tehnoloogiat, üksusi, Austraalia laenusid ja hoiuseid, varade kvaliteeti, kapitali ja rahastamist, jätkusuutlikkust, majandusandmeid ja sõnastikku. Märgitakse, et arvud põhinevad rahalisel tulul (cash earnings), mis on statuudiväline mõõdik ja mille täpsem selgitus on leheküljel 42.
Kaheveeruline paigutus: vasakul lahtiütlev lõik ja täpploendiga sisukord koos paremale joondatud leheküljenumbritega, paremal tähemotiiv.
Jaotise vaheleht, mis juhatab sisse grupi tegevjuhi Andrew Irvine'i esitletava ülevaate osa.
Jaotise vaheleht punase pealkirja ja esineja nimega vasakul ning punase-musta täpilise tähekontuuriga paremal.
Viis peamist sõnumit: tugev hoog FY26 majandusaastal 5,8% tulude ja 6,9% põhitegevuse kasumi kasvuga; klientide toetamine muutuvas keskkonnas; edusammud äripanganduses, hoiuste ja omakanali kodulaenude vallas; mitmeaastane ambitsioon moderniseerida tehnoloogiat, et see oleks lihtne, kiire ja vastupidav; ning tegevused tugevama ja tõhusama panga loomiseks. Põhitegevuse kasum ei sisalda suuri märkimisväärseid erakorralisi kirjeid (LNI) summas 1 347 miljonit $ enne makse (949 miljonit $ pärast makse).
Üks ümarate nurkadega punase kontuuriga paneel, mis sisaldab viit ikoonidega tähistatud sõnumirida.
Kolm tulpdiagrammi, mis võrdlevad FY25 ja FY26 tulemusi: põhitegevuse kasum 10 965 miljonilt $ 11 722 miljonile $, sealhulgas 1 347 miljoni $ suurune LNI mõju (+6,9% ilma LNI-deta); rahaline tulu (cash earnings) 7 091 miljonilt $ 7 090 miljonile $ ilma LNI-deta (muutuseta; 6 141 miljonit $ raporteeritud pärast 949 miljoni $ suurust LNI mõju); põhikirjajärgne kasum 6 759 miljonilt $ 6 143 miljonile $ (langus 9,1%).
Kolm kõrvuti asetsevat halli-punasega tulpdiagrammi, kus katkendliku joonega kastid tõstavad esile suurte erakorraliste kirjete mõju ja iga paari kohal on kasvu tähistavad märkused.
Viie aasta trendid FY22–FY26: rahaline ROE ilma LNI-deta 11,7%, 12,9%, 11,6%, 11,4%, 11,4%; rahaline puhaskasum aktsia kohta (EPS) ilma LNI-deta 221, 247, 229, 232, 231 senti; dividend aktsia kohta 151, 167, 169, 170, 170 senti; väljamaksete suhtarv 68,4% kuni 73,7%, juhindudes 65–75% rahalise tulu vahemikust.
Vasakul ROE tulpdiagramm, paremas veerus EPS-i joondiagramm dividendi joondiagrammi kohal ja all väljamaksete suhtarvu tabel.
Peamised majandusnäitajad halvenesid 12 kuu jooksul kuni septembrini 2026: kärbitud keskmine inflatsioon 2,9% pealt 3,7% peale, baasintressimäär 3,6% pealt 4,85% peale (+125 baaspunkti), eluasemehinnad +4,7% pealt -6,7% peale, äriuskaldus +9 punktilt -13 punktile, SKP kasv aeglustus 1,4%-ni, USA 10-aastaste võlakirjade tootlus 4,16% pealt 5,29% peale. Tasakaalustavad tegurid: madal töötus, eluasemehindade oodatav stabiliseerumine 2027. aasta keskel, tugevad majapidamiste puhvrid, offset-kontode jääkide 11% kasv (~38-kuuline ettemakse varu) ja tugev ärilaenude toru.
Kaks ümarat paneeli: vasakul indikaatorite redel "enne ja pärast" võrdlusega (september 2025 ringid ja september 2026 punased/kollased märgised) ning paremal nimekiri pikaajalistest positiivsetest teguritest ja klientide vastupidavusest.
Äriklientide seas ilmnevad esimesed stressi märgid, mis on tinginud riski varasema tuvastamise, varajase hoiatamise tööriistad, SMS-teavitused maksete kohta ja rangemad kontrollid; jälgimisnimekirja laenude osakaal tõusis 1,33%-ni brutolaenudest (GLA) septembris 2026 (märtsis 2026 1,11%). Erakliendi toetus hõlmab NAB Financial Health kampaaniat, uusi kogukonnakeskusi Werribees ja Cairnsis ning 1,6 miljonit NAB Goodies lunastamist väärtuses üle 11,6 miljoni $; üle 30 päeva viivises olevate kodulaenude osakaal oli septembris 2026 1,69%.
Kaks punase kontuuriga paneeli: vasakul äriklientide punktid koos punase jälgimislaenude tulpdiagrammiga, paremal erakliendi algatused koos telefoni maketi ja viiviste joondiagrammiga.
Grupi Level 2 CET1 suhtarv 11,87% septembris 2026 (pro forma 12,07%, sealhulgas ~20 baaspunkti FY26 lõplikust diskonteeritud DRP-st) võrreldes APRA 10,5% miinimumiga alates 1. jaanuarist 2027; 5,4 miljardit $ kollektiivseid eraldisi, sealhulgas 2,0 miljardit $ tulevikku vaatavaid; CP/CRWA tõusis 1,40%-ni pärast 103 miljoni $ suurust täiendust 2H26 perioodil; LCR 135% ja NSFR 116%.
Nelja kvadrandiga paigutus: kommentaarid, eraldiste kattekordaja joondiagramm, CET1 must tulpdiagramm koos miinimumjoonega ning LCR/NSFR tulbad.
Strateegiline raamistik: miks (olla kõige kliendikesksem ettevõte Austraalias ja Uus-Meremaal), kelle jaoks me oleme (kliendid ja kolleegid), kes me oleme (väärtuste ikoonid), mille poolest meid tuntakse (suhetele orienteeritud pangandus, erakordsed kogemused, turvaline ja jätkusuutlik), kus me kasvame (B&PB, C&IB, Personal, BNZ, ubank) ja mida me saavutame (juhtiv soovitaja-indeks, turuvõidud, tugev tootlus).
Horisontaalsed ribad, millest igaühe ees on punane silt "Miks/Kes/Mida/Kus", millele järgnevad ikoonide või teksti veerud.
NAB-i osa äriklientide peamise finantsasutusena (MFI) 18,8% (+210 baaspunkti vs september 2025) ja eraklientide MFI 11,7% (+80 baaspunkti). Strateegiline NPS-i pingerida võrreldes peamiste konkurentidega: #1 keskmised ja suurettevõtted, #2 mikro- ja väikeettevõtted, #3 tavakliendid ja #4 jõukad (HNW) ning mass-affluent kliendid, jälgituna kvartalite kaupa septembrist 2025 kuni septembrini 2026.
Kaks päise statistika kasti 2x2 ruudustiku kohal, mis sisaldab mitme joonega NPS-i diagramme, võrreldes punast NAB-i kolme anonümiseeritud konkurendiga.
Kolm strateegilist prioriteeti koos tegevustega: äripanganduse kasv (juhtpositsioon B&PB-s, distsiplineeritud C&IB kasv, sujuvad kogemused), hoiuste kasvu edendamine (arvelduskontod, ärimaksed, sihtsegmentide pakkumised) ja omakanali kodulaenude tugevdamine (omakanali portfelli kasvatamine, tootluse parandamine, protsesside lihtsustamine). Edukas elluviimine peaks aja jooksul parandama ROE-d.
Kolm rida prioriteetide siltide ja punktiloenditega, mida ühendab suur roheline nool, mis näitab tulemuse suunas.
B&PB teenindab ~1/4 väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (SME) turust ning ~1/3 põllumajandusturust; klientide mediaanstaaž on >10 aastat, ~70% müügist toimub oma kanalite kaudu ja panga klientideks on üle veerandi Austraalia privaatpanganduse klientidest. Ärilaenude maht kasvas 155 miljardilt $ 184 miljardile $ (september 2024 – september 2026), kusjuures NIM oli 3,04%; äritehingute kontojäägid kasvasid 22%; JBWere hallatavate varade maht (FUM) ulatus 53,7 miljardi dollarini; majandusaasta FY26 põhitegevuse kasum tõusis 5 893 miljoni dollarini.
Vasakul roheline usaldusväärsust näitav tulp, ülal nelja strateegilise samba riba ning all väikeste tulp- ja joondiagrammide ruudustik.
C&IB on Austraalia turul esikohal korporatiiv- ja institutsionaalsete kliendisuhete, tehingupanganduse ja intressimäära tuletisinstrumentide osas ning on hoidnud 11 aastat DCM RSI liidripositsiooni. Tehingute hoiused kasvasid 23% võrra 64 miljardi dollarini; tehingupangandust kasutavate laenuklientide arv kasvas ~300 baaspunkti võrra; sihtsektorite osakaal riskipositsioonis (EAD) tõusis 60%-lt 83%-le; väljastatud laenude jääk (GLA) 135 miljardit dollarit; FY26 põhitegevuse kasum 2 734 miljonit dollarit.
Vasakul roheline usaldusväärsust näitav tulp, ülal ikooniriba ja neli graafikut, sealhulgas tulp-, rõngas- ja tootluse joondiagramm.
Erapangandus on kolm kvartalit järjest esikohal kontoriklientide soovitusindeksi poolest; kodumajapidamiste hoiuste ja kodulaenude kasv on turuga samas tempos (1x system) ning 97%-l uutest kodulaenuklientidest on aktiivne arvelduskonto. Panga enda kanalite kaudu väljastatud kodulaenude jääk tõusis 164 miljardilt dollarilt 177 miljardile dollarile, moodustades 50% kogumahust (2H26-s 53%); kontorites avatud arvelduskontode arv kasvas 39%; põhitegevuse kasum tõusis 2 257 miljoni dollarini.
Roheline usaldusväärsust näitav tulp koos telefoni maketiga, tulpdiagrammid Premier-klientide kasvu, omakanalite laenude ja kasumi kohta ning 39% ringikujuline esiletõste.
Jaheneva eluasemeturu (FY27 prognoositav turukasv ~2,6% vs ~7% FY26-s), tiheneva konkurentsi ja madalama tootluse tingimustes sulges NAB Advantedge'i portfelli (ülejäänud 19 miljardit dollarit viidi 2026. aasta oktoobris üle NAB-i), tõstis omakanalite laenude osakaalu 53%-ni 2H26 väljamaksetest (48% 1H26-s), keskendub strateegilistele maaklersuhetele ja madalama LVR-iga laenudele ning saavutas hüpoteeklaenude NPS-iks 84 punkti (+8 punkti). Omakanalite kodulaenude kasv oli 2H26-s 1,1-kordne võrreldes turu keskmisega.
Ülal kaks paneeli (keeruline keskkond vs teadlikud tegevused), all kolm jaotist: kasvu tulpdiagramm, maaklerite teenindusmudeli esiletõste ja rakenduse makett koos rohelise NPS-märgiga.
BNZ on Uus-Meremaa suurim äripank laenumahtude poolest, esikohal eraklientide NPS-i osas ning pärjatud Canstari aasta panga tiitliga kodulaenude ja väikeettevõtete kategoorias; 59% kodulaenudest väljastatakse oma kanalite kaudu. FY26 kasv: kodumajapidamiste hoiused 5,8% (1,4x turu kasv), kodulaenud 7,7% ja ärilaenud 5,5%; põhitegevuse kasum 2 118 miljonit NZ$ (langus 1,3%); klientide arv on 5 aastaga kasvanud 16%.
Roheline usaldusväärsust näitav tulp, ülemine sammaste riba ja kolm graafikut bilansi kasvu, GLA jaotuse ja põhitegevuse kasumi kohta.
Mitmeaastane ärikeskne transformatsioon lihtsuse, kiiruse ja vastupidavuse saavutamiseks: ~90% rakendustest on kaasaegses pilvetaristus, ühtne müügiplatvorm, ühtne kliendiandmete baas, 12 tooteandmikut 35-st on pilves, ühtne agentide ja tehisintellekti platvorm ning NPP maksed on viidud üle pilvepõhisele reaalajaplatvormile. Toodete arvu on alates FY22-st vähendatud 32% (386-lt 264-le), muudatuste elluviimine oli FY26-s 18% kiirem, alates FY24-st on kasutuselt kõrvaldatud ~600 rakendust.
Vasakul roheline alustalade kontrollnimekiri; kolm halli rida siltidega „Lihtne“, „Kiire“ ja „Vastupidav“ koos väikeste graafikute ja ringikujulise tarneikooniga.
~50 AI-tiimi, keda toetavad globaalsed partnerid. Esimesed tulemused tehisintellekti agentide tulemused: ärikrediidi memode koostamine 20% kiirem, C&IB kliendiülevaadete tuvastamine 75% kiirem, erapanganduse ettevalmistusaeg 50% lühem, disainist koodini jõudmine 50% kiirem, küberintsidentide sorteerimine 80% kiirem ja küberhindamise aeg 90% lühem. Järgmine arenduslaine: häälepõhised teenindusagendid, kaebuste automatiseerimine, pettuste tuvastamine ja finantskuritegevuse vastased agendid.
Punase raamiga põhipaneel, mis on jagatud roheliste päistega „Kasv“ ja „Produktiivsus“ osadeks koos tulemuskaartidega, lisaks kitsas parempoolne paneel järgmise laine tööriistade loeteluga.
FY26 finantstulemuste jaotise vaheleht, esitlejaks Inder Singh, grupi finantsjuht ja strateegiajuht.
Jaotise vaheleht punase pealkirja ja esineja nimega vasakul ning punktiirjoonega tähe kontuuriga.
Poolaastate võrdlus: põhitegevuse kasum v.a LNI-d 5 852 mln $ (1H26) vs 5 870 mln $ (2H26), rahaline kasum v.a LNI-d 3 588 mln $ vs 3 502 mln $ (-2,4%), aruandeperioodi puhaskasum 2 750 mln $ vs 3 393 mln $ (+23,4%). FY26 kasumiaruanne: äritulud kokku 22 014 mln $ (+5,8%), v.a Markets & Treasury 20 107 mln $ (+5,8%), tegevuskulud v.a LNI-d 10 292 mln $ (+4,5%), krediidikahjumite eraldis 1 547 mln $ (+85,7%).
Ülal kolm poolaasta tulpdiagrammi, all täislaiuses kasumiaruande põhinäitajate tabel.
Tugev hoog äriüksustes: B&PB põhitegevuse kasum 5 299 miljonilt 5 893 miljonile dollarile (+11,2%) ja C&IB 2 702 miljonilt 2 734 miljonile dollarile (+1,2%, v.a Markets +4,9%). Stabiilne teine poolaasta keerulises keskkonnas: erapangandus (2 044 mln $ vs 2 257 mln $, +10,4%; 2H -0,6%) ja Uus-Meremaa pangandus (2 146 mln NZ$ vs 2 118 mln NZ$, -1,3%).
Kaks ümarat paneeli, millest kummaski on kaks üksuste tulpdiagrammi koos majandusaasta ja poolaasta võrdluste ning kasvunooltega.
Puhas äritulu kasvas poolaastaga 2,5%, ulatudes 11 144 miljoni dollarini (ilma M&T-ta +3,6%), mida toetasid mahud (+$282 mln) ja marginaal; teenustasud tõusid tänu madalamatele hüvituskuludele ning M&T langes võrreldes tugeva 1H26-ga; NZD kursi mõju -$59 mln. M&T tulu jaotus näitab, et FY26 oli see 1 907 mln dollarit võrreldes 1 816 mln dollariga FY25-s.
Ülemises pooles on kaskaaddiagramm (waterfall); all vasakul M&T tulpdiagramm ja all paremal tulu mõjurite loetelu.
NIM langes poolaastaga 2 baaspunkti võrra 1,81%-lt 1,79%-le (ilma M&T-ta tõusis 2 bp võrra 1,83%-le): laenumarginaal -2 bp, finantseerimiskulud muutuseta, hoiused +6 bp, M&T -4 bp. 1H27 kaalutlused: jätkuv konkurents, ~3 bp positiivne mõju kopeerivast portfellist ning 9 bp liikumine Bills/OIS-is võrdub ~1 bp NIM-iga. Kopeeriva portfelli intressimäär tõusis 3,72%-le.
Üleval NIM-i kaskaaddiagramm koos selgitavate kastidega; all vasakul kaalutluste loetelu ja all paremal kopeeriva portfelli tulp- ja joondiagramm.
Tegevuskulud (opex) ilma LNI-deta kasvasid aastaga 4,5% ehk 9 848 miljonilt dollarilt 10 292 miljonile (põhinäitajate järgi 10 330 mln): palgad ja inflatsioon +$316 mln (palgainflatsioon $269 mln, IT-hankijate inflatsioon $47 mln), mahuga seotud personalikulud +$193 mln, tehnoloogia ja investeeringud +$233 mln, D&A +$64 mln, muu +$139 mln, produktiivsus -$463 mln, AUD/NZ valuutakurss -$98 mln, hüvitised -$90 mln ja kapitaliseeritud tarkvara arvestuspõhimõtete muudatus +$150 mln.
Üks lai kaskaaddiagramm, kus punane tähistab kasvu, must kahanemist ja punktiriiriga sulud rühmitavad investeeringuid äritegevusse.
FY27 põhitegevuse tegevuskulude kasv peaks jääma alla 3% võrreldes FY26 baastasemega 10 214 mln dollarit (ilma restruktureerimiseta), millele lisandub 300 mln dollari suurune restruktureerimiskulu (teatatud 20. oktoobril 2026) ja 125 mln dollari suurune kapitaliseeritud tarkvara poliitika mõju. Investeeringud püsivad stabiilsena ~1,8 mld dollari juures ($1,78 mld FY25, $1,84 mld FY26), kusjuures suurem osa neist kajastatakse kuluna; kulutegurite tabel loetleb inflatsiooni, personali, tehnoloogia, D&A, produktiivsuse ja hüvitistega seotud kaalutlusi.
Kaks ülemist paneeli (kulude silddiagramm ja investeeringute liittulbad) asuvad kulutegurite tabeli kohal, mille paremas servas on pluss/miinus mõjumärgised.
2H26 krediidikahjumi eraldis oli 841 mln dollarit (tõus $135 mln), mis sisaldab 196 mln dollari suurust põhitegevusega seotud kollektiivset eraldist, 103 mln dollari suurust tulevikku suunatud provisjonide kasvu ja 542 mln dollari suurust individuaalselt hinnatud eraldist; CIC on 0,20% GLA-st. Jälgimisnimekirja laenude osakaal tõusis 22 bp võrra 1,33%-le ja viivises olevate nõuete osakaal tõusis 4 bp võrra 1,56%-le, peegeldades Austraalia hüpoteeklaenude portfelli halvenemist.
Vasakpoolses veerus on kaks graafikut (CIC liittulbad koos suhtarvu joonega; jälgimisnimekirja laenude tulbad), parempoolses veerus on kommentaarid NPL-i liittulpdiagrammi kohal.
Eraldisi kokku 6,8 mld dollarit (1,76% CRWA-st), mis on 1,6-kordne võrreldes 100% baasstsenaariumiga; IAP jääk 1,4 mld dollarit ($137 mln kõrgem kui märtsis 2026); kollektiivsed eraldised kasvasid 278 mln dollari võrra 5,4 mld dollarini (1,40% CRWA-st), sisaldades 196 mln dollari suurust põhitegevusega seotud kulu ja 103 mln dollari suurust tulevikku suunatud kasvu, mida tasakaalustas 21 mln dollari suurune valuutakurssidega seotud vabastamine. Esitatud on ajalugu septembrist 2019 kuni septembrini 2026.
Vasakul suur liittulpdiagramm koos CP/CRWA ja TP/CRWA joontega; paremal peamiste kaalutluste punktloetelu.
CET1 muutus 11,65%-lt (märts 2026) 11,87%-le (september 2026): rahaline kasum +78 bp, dividendid -58 bp, krediidi RWA -21 bp, FY26 vahedividendi DRP tegevused +40 bp; pro forma 12,07%. Kõrgemad intressimäärad tõstsid IRRBB RWA-d, vähendades CET1-te 11 bp võrra; diskonteeritud lõplik DRP lisab 1Q27-s ~$0,9 mld (~20 bp); 300 mln dollari suurune restruktureerimiskulu (-5 bp); operatiivne eesmärk >11,25% on muutmata. Krediidi RWA tõusis 380,6 mld dollarilt 387,0 mld dollarini.
Üleval CET1 kaskaaddiagramm, all vasakul peamised kaalutlused ja all paremal krediidi RWA kaskaaddiagramm.
Üleminek septembri 2025 pro forma CET1 tasemelt 11,81% septembri 2026 pro forma tasemele 12,07%: orgaaniline kapitali genereerimine +0,49% (rahaline kasum 167 bp miinus dividendid 118 bp) ja -0,55% mahtude kasv, intressimäärad ja turu volatiilsus -0,32%, majanduskeskkond -0,09% ($403 mln tulevikku suunatud provisjone), muu +0,13% ning kaasatud kapital +0,60% diskonteeritud DRP-de kaudu. FY27 seaded keskenduvad tugevamale algkapitalile, teadlikule portfelli positsioneerimisele, aeglasemale kulude kasvule ja ärisüsteemide kasvu modereerimisele 11,5%-lt 8%-le.
Roheline bänner vasakpoolse halli CET1 liikumiste tabeli ja parempoolse ümarate nurkadega paneeli kohal, kus on loetletud FY27 kapitalisätted.
LCR (kvartali keskmine) oli septembris 2026 135% ja NSFR 116%, mis on tunduvalt üle 100% miinimumnõude. FY26 tähtajalise finantseerimise kaasamine oli mitmekesine toodete, tähtaegade ja valuutade lõikes; FY27 mahtusid oodatakse sarnasesse suurusjärku eelmiste aastatega; näidatud on kaasamise ja aegumise tulbad FY24–FY27.
Põhisõnumite loetelu üleval vasakul, LCR/NSFR tulpdiagramm üleval paremal ja täislaiuses tähtajalise finantseerimise kaasamise ja aegumise liittulpdiagramm all.
Vaheleht Group CEO Andrew Irvine'i lõppsõna jaoks.
Sektsiooni jagaja punase pealkirja, esineja nime ja punktiiriga tähekontuuriga.
Neli tegevust: tugevdatud kapital (pro forma CET1 12,07%, mis on 7,2 mld dollarit üle 10,5% miinimumi ja 37 bp kõrgem kui septembris 2025); suurendatud provisjonidega kaetus (CP/CRWA 1,40%, provisjone kokku 6,8 mld dollarit ehk 1,76% CRWA-st, kõrgeim tase alates septembrist 2020); kapitaliseeritud tarkvara poliitika (1 347 mln dollari suurune allahindlus; jääk langes 3 430 mln dollarilt 2 196 mln dollarile); ning operatiivmudeli lihtsustamine dubleerimise vähendamiseks ja otsustamise kiirendamiseks.
Neli ülestikku asetsevat ümarat rida, millest igaühel on paksus kirjas silt, selgitav tekst ja minigraafik paremal.
Ärilaenude kasv on aeglustumas, kuid jääb eeldatavasti tugevamaks kui kodulaenude oma; NAB-i uute tehingute maht on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes veidi madalam, kuid püsib stabiilsena. Ärisuunitlusega üksused teenivad ~80% põhitegevuse kasumist (võrreldes ~70%-ga majandusaastal 2022 (FY22)), kusjuures kliendiüksuste põhitegevuse kasum on alates FY22-st kasvanud 20% ja äriüksuste riskiga kaalutud varade (RWA) tootlus on stabiilsem.
Vasakul kaks rohelist silti koos krediidikasvu joondiagrammiga, virnastatud tulpdiagramm kasumi kohta koos halli ringikujulise väljatõstega ning tootluse joondiagramm.
FY27 prioriteedid: säilitada vastupidav bilanss ja distsiplineeritud riskijuhtimine; toetada kliente muutuvas keskkonnas; jätkata äripanganduse, hoiuste ja omamaiste kodulaenude kasvatamist tugevama üksustevahelise koostöö kaudu; parandada kuluefektiivsust tööjõumuudatuste ja tehnoloogia moderniseerimise abil ning rakendada üha enam AI-d kasvu ja produktiivsuse saavutamiseks.
Üks suur ümarate nurkadega punase raamiga paneel viie loetelupunktiga valgel taustal.
Sektsiooni vaheleht, mis juhatab sisse täiendava grupi info lisa.
Sektsiooni vaheleht punase pealkirja ja punktiirjoonega tähekontuuriga.
Põhiandmed FY26 kohta: rahaline kasum 7 090 mln $ (v.a LNId), rahaline omakapitali tootlus (ROE) 11,4%, kogulaenud ja ettemaksed (GLA) 822,4 mld $, kliendihoiused 692,6 mld $, allahinnatud varad 0,34%, makseviivituses, kuid mitte allahinnatud 1,22%, CET1 11,87%, NSFR 116%. Austraalia turuosa: ärilaenud 21,7%, kodulaenud 14,0%, kaardid 27,2%. 43 271 täistööajaga töötajat (FTE) ja 595 kontorit; reitingud AA-/Aa2/AA-. Rahalise kasumi jaotus: B&PB 52,0%, C&IB 24,5%, Personal 19,2%, NZ 16,4%.
Vasakpoolne veerg üksuste kasumitabeli ja GLA sektordiagrammiga krediidireitingute riba kohal; parempoolne veerg peamiste finants-, turuosa- ja mittefinantsandmete tabelitega.
NAB Customer Voices kolmesambaline lähenemine: keskendumine 20 kriitilisele eesmärgile ('Must Win Battles'), kliendi tagasisideahelad (kuula, õpi, tegutse) ja detailsed kogemusmõõdikud neljaastmelises tsüklis, mis hõlmab tagasiside läbivaatamist, kohest reageerimist, investeerimisotsuste tegemist ja paremate kogemuste pakkumist kasvu ja tootluse suurendamiseks.
Kolm päisekasti nooltega ringikujulise neljaastmelise tsükli diagrammi kohal, mille keskel on roheline 'Growth & Returns' sõlm.
Tegevuskulude (v.a LNId) sild poolaastate lõikes: 5 018 mln $ (märts 26) kuni 5 274 mln $ (september 26), millest põhitegevuse kulu on 5 096 mln $ enne AUD/NZ valuutakursi, heastamiskulude ja kapitaliseeritud tarkvara poliitika (150 mln $) mõjusid; heastamiskulud peegeldavad kõrgemaid palgakulusid (61 mln $) ja madalamaid kliendiga seotud kulusid (5 mln $).
Täislaiuses koskdiagramm punaste suurenemiste ja mustade vähenemistega.
M&T poolaasta tulu märtsist 22 kuni septembrini 26, jaotatuna NAB-i riskijuhtimiseks, tuletisinstrumentide väärtuse korrigeerimiseks ja kliendi riskijuhtimiseks; FY22–FY26 M&T tulu vastavalt 1 302 mln $, 1 587 mln $, 1 509 mln $, 1 816 mln $ ja 1 907 mln $, samuti jaotatuna Markets vs Treasury ning neto intressitulu vs muu tegevustulu vahel.
Üleval lai virnastatud tulpdiagramm, mille all on kaks väiksemat virnastatud tulpdiagrammi.
Kliendiga seotud heastamiskulud poolaastate kaupa 2H23 kuni 2H26 (jätkuvad vs lõpetatud tegevusvaldkonnad), mis hõlmavad ebakorrektseid intressimäärasid, tasusid ja soodustusi; JBWere nõustamistasude programm on lõpetatud. Palgaarvestuse heastamiskulud FY26-s olid 75 mln $ (7 mln $ 1H26, 68 mln $ 2H26), sealhulgas 8 mln $ väljamakseteks kolleegidele, 30 mln $ programmi halduskuludeks ja 37 mln $ tulevaste programmi kulude katteks.
Vasakul selgitavad loetelupunktid; paremal kaks virnastatud tulpdiagrammi heastamiskulude kogusumma ja kategooriate kohta.
Selgitus, miks NAB kasutab rahalist kasumit (mis ei ole kohustuslik ega auditeeritud näitaja), ning FY26 rahalise kasumi (6 141 mln $) võrdlus kohustusliku puhaskasumiga (6 143 mln $) läbi maandamise ja õiglase väärtuse volatiilsuse, omandatud immateriaalse vara amortisatsiooni ning omandamiste/võõrandamistega seotud kirjete, koos FY25, 2H26 ja 1H26 võrdlusandmetega.
Ülal selgitavad loetelupunktid ja täislaiuses võrdlustabel veergudega FY26, FY25, muutus, 2H26, 1H26 ja muutus.
Sektsiooni vaheleht digitaalse transformatsiooni, tehnoloogia ja innovatsiooni lisa jaoks.
Sektsiooni vaheleht punase pealkirja ja punktiirjoonega tähekontuuriga.
FY26 edusammud sammaste 'lihtne, kiire ja vastupidav' lõikes: ühtne kliendiandmebaas, mis hõlmab 96% Personal ja B&PB klientidest, üks kontaktikeskuse platvorm, reaalajas maksed pilvemootoril, ärilaenude vastuse saamise aeg vähenenud 28% alates FY22-st, ühtne pardaletoomise kogemus, 30% kaardimaksetest uuel pilvepõhisel lülitil, saaja kinnitus (Confirmation of Payee), 24/7 pettuste seire ja NZ tähtajalised hoiused pilvepõhisel tuumikul. FY27+ fookus on protsesside lihtsustamisel, kaartide migreerimisel ja 25 prioriteetse rakenduse moderniseerimisel.
Kolmeveeruline maatriks mustade veerapäistega (Simple, Fast, Resilient), punased reasildid FY26 edusammude ja FY27+ fookuse jaoks.
AI verstapostide ajajoon aastatest 2020–2023 (AI andmeplatvorm, Customer Brain >200 mudeliga, GenAI platvorm, vastutustundliku AI põhimõtted) läbi 2024. aasta (~800 mudelit, AI arendustööriistad koos AWS-iga, >1000 koolitatud inseneri), 2025. aasta (Group Executive Digital, Data and AI, AI sertifitseerimine) kuni 2026. aastani (>3500 mudelit, Databricks Genie, ~50 AI meeskonda, programmid AWS-i ja Anthropicuga, tehisintellekti agentide tööriistakomplekt).
Horisontaalne punane ajajoon nelja ringikujulise aastatähisega, millest igaüks asub halli ümarate nurkadega veeru kohal, kus on märgistatud verstapostid.
AI tegevusmudel: juhtimine, agentide platvorm, tööjõu võimekus ja tehnoloogilised alused, mis toetavad kasvu (Banker.AI, Customer.AI), produktiivsust (Operations.AI, SDLC.AI, Obligations.AI, Cyber.AI) ja AI-d kolleegidele (Ruby.AI koos asjakohaste tööriistadega nagu Claude, Gemini, Copilot, Cursor, Claude Code ja Devin).
Vasakul neljast punasest ikoonidega alusplaadist koosnev virn; paremal kolm halli tulpdiagrammi kasvu, produktiivsuse ja kolleegide AI jaoks koos nimetatud AI-toodetega.
NAB äpp on olnud üle aasta Apple App Store'is (4,8) ja Google Plays (4,6) hinnatud parimaks suureks pangandusäpiks; tarbijate seas mobiiliäppide pingereas 3. koht, NPS +20; igakuiselt digitaalselt aktiivsete klientide arv kasvas septembrist 2023 kuni septembrini 2026 24%. Uued funktsioonid hõlmavad äpisisesest tuvastamist, kohandatud segmendikogemusi, värskendatud kontovaateid, toodete avastamist ja kodulaenu haldust.
Vasakul telefoni makett, keskel funktsioonide loend ning paremal statistikaplaadid ja punane tulpdiagramm.
NAB Connect, B&PB ja C&IB klientidele mõeldud äripanganduse digiplatvorm, on valitud parimaks digiplatvormiks 8 aastat järjest; töölaua NPS +25 võrreldes septembriga 2023, aktiivsete klientide arv kasvas 14%, teenuse kättesaadavus 99,86%, lisaks makse saaja kinnitus (Confirmation of Payee), suletud ja valuutaväljavõtted ning täiustatud valuutatehingute võimekus.
Vasakul lauaarvuti ja telefoni maketid koos funktsioonide loeteluga; paremal auhinnamärk, roheline NPS-näitaja ja tulpdiagramm.
Kuus kaitsesammast: ööpäevaringne abi pettuste korral, reaalajas sekkumine, turvatehnoloogia (NAB Nexus integreeritud seire), täiustatud käitumuslik tuvastamine, klientide harimine ja tugi ning valdkondlikud partnerlused nagu AFCX. FY26 tulemused: >980 miljonit $ investeeritud kliendikaitsesse, ~2,5 miljonit reaalajas hoiatust, mille tulemusel loobuti 403 miljoni $ väärtuses maksetest, ning ~190 suunamist kuus spetsialiseeritud toesse.
Vasakul fotopaneel, ülaservas kuus ikoonidega tulpa ja allosas hall FY26 tulemuste riba.
Jaotise vaheleht, mis loetleb divisjonide leheküljed: äri- ja erapangandus (52), erapangandus (56), korporatiiv- ja institutsionaalne pangandus (58) ning Uus-Meremaa pangandus (60).
Punase pealkirjaga jaotise vaheleht, väike lehekülgede register ja punktiiriga tähe kontuur.
FY26 divisjonide sularahapõhine tulu: B&PB 3 685 miljonit $ (+10,7%; 2H26 1 835 miljonit $, -0,8% HoH), erapangandus 1 362 miljonit $ (+8,7%; 2H -5,4%), C&IB 1 740 miljonit $ (-6,1%; 2H -11,1%) ja Uus-Meremaa pangandus 1 381 miljonit NZ$ (-7,0%; 2H -10,3%).
Selge täislaiuses tabel viie veeru ja mahuka reavahega.
B&PB tulu kasvas 8,2% tasemele 9 230 miljonit $, põhitegevuse kasum 11,2% tasemele 5 893 miljonit $ ja rahaline kasum 10,7% tasemele 3 685 miljonit $. Ärilaenude maht kasvas 183,7 miljardi $-ni (+5,7%, 8% koos eluasemelaenudega), eluasemelaenud 114,0 miljardit $ ja hoiused 252,4 miljardit $ (+6,1%); NIM 3,04% (2H26 3,06%); CIC 628 miljonit $ (0,21%); rahaline kasum riskiga kaalutud varadelt (RWA) 2,20%.
Ülaservas kolm tulpdiagrammi, all vasakul laenude/hoiuste virnastatud tulbad ja all paremal muude põhinäitajate tabel.
Hajutatud ärilaenude kasv: põllumajandus 51 miljardit $ (+7,9%), tervishoid 12 miljardit $ (+16,2%), ärikinnisvara (CRE) 47 miljardit $ (+11,2%), muu 74 miljardit $ (+10,8%), B&PB kokku 184 miljardit $ (+10,5%), laiapõhjalise kasvuga kaubanduses, tootmises, tervishoius ja ehituses. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete (SME) laenude turuosa (RBA) 27,7% seisuga august 2026 (mõjutatud RBA andmete korrigeerimisest); ärilaenude turuosa (APRA) 21,7%.
Ülaservas kasvu tulpdiagramm koos bilansisiltide ja selgitusmulliga; allpool kaks turuosa tulpdiagrammi.
Terviklik digitaalne ärilaenude platvorm: lihtsustatud digitaalne algatamine, automatiseeritud kontroll ja otsustamine, digitaalne täitmine ning automatiseeritud kontohaldus. Pankurite poolt digitaalselt esitatud tehingute osakaal tõusis 8%-lt (2H22) 83%-le (2H26), automatiseeritud aastaülevaated 23%-lt 72%-le, 77% dokumentidest saadetakse elektrooniliselt ja mediaanaeg positiivse vastuseni on ~28% lühem.
Ülaservas nooltega protsessiskeem, roheline nool osutab neljale väikesele näitajate graafikule ja 77% ümmargune esiletõst.
Integreeritud väärtuspakkumine NAB Private Wealthi, JBWere, nabtrade'i ja NAB Private Investmentsi kaudu, koos RFI Globali ja Global Finance'i auhindadega. Hoiused 48,2 miljardit $ (+7,1%), eluasemelaenud 26,0 miljardit $ (+6,1%), JBWere netosissevool 2,3 miljardit $ 2H26 perioodil ja hallatavad varad (FUM) 53,7 miljardit $; Global Bond Service on alates juunist 2023 kogunud üle 6 miljardi $; uued digitaalsed kliendiks tulemise kogemused.
Vasakul ringikujuline ökosüsteemi skeem ja auhinnamärgid, keskel tulemuslikkuse tulpdiagrammid ja paremal olulisemad punktid.
Erapanganduse tulu kasvas 7,3% tasemele 4 962 miljonit $, põhitegevuse kasum 10,4% tasemele 2 257 miljonit $ ja rahaline kasum 8,7% tasemele 1 362 miljonit $. Eluasemelaenude kogujääk (GLA) 262,7 miljardit $ (+3,1%), hoiused 188,6 miljardit $ (+7%); NIM 1,85%; CIC 313 miljonit $ (0,12%); rahaline kasum riskiga kaalutud varadelt (RWA) 1,60%.
Ülaservas kolm tulpdiagrammi, all vasakul GLA ja hoiuste tulbad ning all paremal muude põhinäitajate tabel.
ubank on suunatud noortele austraallastele: NPS +22 (hüpoteeklaenud +22), äpi reiting 4,7/5 ja >60% liitunud klientidest on alla 35-aastased. Hoiused kasvasid 11,0% tasemele 23,3 miljardit $ ja laenamine 11,6% tasemele 18,3 miljardit $; beetakliendid andsid kolme kuu jooksul üle 10 000 tagasisidepunkti.
ubanki brändinguga paigutus telefoni maketiga vasakul, sinakasroheliste ja tumesiniste statistikaplaatidega ning kahe sinakasrohelise/tumesinise tulpdiagrammiga.
C&IB põhitegevuse kasum 2 734 mln $ (+1,2%, ilma Marketsita +4,9%), sularahapõhine tulu 1 740 mln $ (-6,1%), müügitulu 4 120 mln $ (+0,6%; ilma Marketsita +4,3%), Marketsi müügitulu 603 mln $ vs 671 mln $. NIM 1,08% (2,04% ilma Marketsita), CIC 282 mln $ (0,21%), sularahapõhine tulu riskikaalutud varadelt (RWA) 1,62%; sisaldab NAB Asset Servicingi tegevuse lõpetamist, mis viidi lõpule 2026. majandusaasta esimeses pooles.
Ülal kaks tulpdiagrammi, all vasakul liittulpdiagramm müügitulu jaotusega ja all paremal põhinäitajate tabel.
Coalition Greenwichi uuringu tulemused 2021–2026 võrdluses nelja suurema kodumaise pangaga: suurettevõtete ja institutsionaalse panganduse NPS ja RSI, transaktsioonipanganduse RSI, intressimäära tuletisinstrumentide RSI, võlakirjaturu (DCM) RSI ja valuutavahetuse (Corporate FX) RSI, kus NAB on märgitud punasega.
2x3 ruudustik väikestest joondiagrammidest, mis võrdlevad NAB-i kolme konkurendiga.
Uus-Meremaa panganduse (kohalikus valuutas) müügitulu 3 541 mln NZ$ (+0,9%), põhitegevuse kasum 2 118 mln NZ$ (-1,3%), sularahapõhine tulu 1 381 mln NZ$ (-7,0%). Ärilaenud 49,5 mld NZ$, eluasemelaenud 68,8 mld NZ$ (+7,7%), hoiused 91,4 mld NZ$; NIM 2,29% (2,60% ilma Marketsita); CIC 137 mln NZ$ (0,12%); sularahapõhine tulu riskikaalutud varadelt (RWA) 1,99%.
Ülal kolm tulpdiagrammi, all vasakul bilansi liittulpdiagrammid ja all paremal muude põhinäitajate tabel.
BNZ on eraklientide NPS-i poolest 1. kohal ja äriklientide NPS-i poolest jagatud 2. kohal Uus-Meremaa viie suurima panga seas, mõõdetuna kvartalite kaupa septembrist 2025 kuni septembrini 2026 (Insights HQ ja Kantari andmed).
Kaks kõrvuti asetsevat joondiagrammi koos BNZ ja nelja konkurendi tähistega.
Uus-Meremaa eluasemelaenude portfell 68,8 mld NZ$ (september 2026) vs 63,9 mld NZ$, väljamaksed 18,9 mld NZ$; 88,1% fikseeritud intressiga, 64,6% omaniku kasutuses, 59,2% otsemüük, ainult intressimaksega 18,9%, LVR väljastamisel 65,8%; üle 90 päeva viivises (DPD) 0,18% ja allahinnatud laenud 0,14%, võrrelduna sektori trendidiagrammidega.
Vasakul põhinäitajate tabel ja paremal kaks joondiagrammi (üle 90 päeva viivises ja allahinnatud laenud vs sektor).
BNZ kliendihoiused toodete lõikes kasvasid 82 mld NZD-lt (september 2024) 91 mld NZD-ni (september 2026); struktuur on stabiilne: ~31% arvelduskontod (sh NBI-d), ~21% kogumishoiused, ~45% tähtajalised hoiused ja ~3% offset-kontod.
Kaks liittulpdiagrammi: vasakul absoluutsed jäägid ja paremal protsentuaalne jaotus.
Austraalia laenude ja hoiuste lisaosa vaheleht.
Punase pealkirja, alapealkirja ja punktiirjoonega tähega vaheleht.
Austraalia kogulaenud (GLA) märts 2025 – september 2026 divisjonide kaupa: B&PB 267 mld $ kuni 302 mld $ (ärilaenud 184 mld $), Personal Banking 258 mld $ kuni 271 mld $ (eluasemelaenud 263 mld $), C&IB 116 mld $ kuni 135 mld $ ja Ubanki jäägid.
Neli liittulpdiagrammide gruppi, mis on järjestatud vasakult paremale divisjonide kaupa.
Austraalia eluasemelaenude portfell 377 mld $ seisuga september 2026: keskmine laenusumma 438 000 $, 93,7% ujuvintressiga, 65,3% omaniku kasutuses, 47,1% otsemüük, ainult intressimaksega 17,4%, offset-jäägid 60 mld $, dünaamiline LVR 39,9%, offset/redraw puhver 38,4 kuud; üle 90 päeva viivises (DPD) 1,09%, allahinnatud 0,10%, individuaalselt hinnatud eraldiste kate 25,7%, koos väljamaksete näitajate ja valdusesse võetud varadega.
Tihe täislaiuses andmetabel portfelli ja väljamaksete veergudega.
Laenude väljastamise nõuded, mis hõlmavad sissetulekute kontrolli ja korrigeerimist (10% üüritulust, 20% ebakindlamast tulust), majapidamiskulusid (suurem deklareeritust või HEM-ist), maksevõimet (kliendi intressimäär pluss 3,0% puhver või 5,75% alampiir), olemasolevate võlgade hindamist ja LVR-i piiranguid (nt 95% P&I omaniku kasutuses, 80% riskipiirkondades, 70% kõrge riskiga), lisaks DTI, LMI ja maaklerite kontrolli poliitikad.
Vasakul poliitikate kategooriate tabel koos loeteludega; paremal LVR-i piirangute tabel ja muud poliitikate punktid.
Eluasemelaenude voogude sild 373 mld $-lt (märts 26) 377 mld $-ni (september 2026) uute finantseeringute, netorefinantseerimise, intresside ja tagasimaksete, ennetähtaegsete tagasimaksete, kinnisvara müügi/sulgemiste ja Advantedge'i kaudu; divisjonide jäägid: Personal Banking 262,7 mld $, B&PB 114,0 mld $ ja Ubank 18,3 mld $.
Ülal kaskaaddiagramm (waterfall) ja all kolm divisjonide tulpdiagrammide gruppi.
Hüpoteeklaenude portfelli jaotus: omaniku kasutuses P&I 60,4%, investori P&I 20,6%, investori IO 13,4%, omaniku kasutuses IO 3,9%, krediidiliin 1,7%; osariikide kaupa NSW/ACT 42%, VIC/TAS 32%, QLD 15%, WA 7%, SA/NT 4%; taotluste sissetulekugrupid on koondunud vahemikku 200 000 $ – 500 000 $.
Ülal kaks sektordiagrammi ja all tulpdiagramm taotluste sissetulekugruppidega.
Omaniku kasutuses laenud 240,0 mld $ kuni 247,8 mld $ (+3,2%) ja investorite laenud 127,5 mld $ kuni 131,3 mld $ (+3,0%); igakuine kasv võrreldes süsteemiga, kusjuures nov-dets 2025 liikumisi moonutas 4,2 mld $ suurune ümberklassifitseerimine investorite laenudest omaniku kasutuses laenudeks.
Ülal kaks tulpdiagrammi ja all kaks NAB-i vs süsteemi igakuise kasvu joondiagrammi koos selgitavate tekstikastidega ümberklassifitseerimise kohta.
Ajas kasvavad offset- ja redraw-jäägid (nii üldiselt kui ka ujuva intressiga laenude puhul), jaotus jääkide suuruse järgi ja jaotus igakuiste ettemaksete alusel: 40% kontodest on 2026. aasta septembri seisuga graafikust ees rohkem kui 2 aastat, ~2% on graafikust maas.
Ülal joondiagramm ja grupeeritud tulpdiagramm, all grupeeritud tulpdiagramm ja liittulpdiagramm.
LVR väljastamise hetkel ja dünaamiline LVR-i jaotus märts 25 – sept 26; keskmine dünaamiline LVR 39,7%; 17,7 mld $ dünaamilise LVR-iga üle 90%, millest 6,6 mld $ ei ole kaetud LMI ega esmakordse koduostja garantiiga ning 403 mln $ on 90+ DPD või väärtuse langusega.
Kaks vertikaalselt asetsevat rühmitatud tulpdiagrammi koos selgitava tekstikastiga paremal.
Austraalia klientide hoiused kasvasid 560 mld $-lt (märts 25) 618 mld $-ni (sept 26): tehingukontod sh NBI-d 184 miljardit dollarit, säästuhoiused 156 miljardit dollarit, tähtajalised hoiused 180 miljardit dollarit, offset-kontod 62 miljardit dollarit ja struktureeritud hoiused 36 miljardit dollarit; jaotus ligikaudu 30% tehingud, 25% säästud, 29% tähtajalised hoiused.
Vasakul jääkide kogumistulpdiagramm ja paremal 100% jaotuse tulpdiagramm.
Hoiused üksuste kaupa märts 25 – sept 26: B&PB 235 miljardilt 252 miljardi dollarini, Personal Banking 169 miljardilt 189 miljardi dollarini, C&IB 134 miljardilt 154 miljardi dollarini ning Corporate Functions & Other (sh Ubank ja Treasury) ~22–23 miljardit dollarit, jaotatuna toote tüübi järgi.
Neli üksusepõhist kogumistulpdiagrammi kõrvuti.
Grupi varade kvaliteedi lisa jaotise eraldaja.
Punase pealkirja, alapealkirja ja punktiirjoonega tähekontuuriga jaotise eraldaja.
Pikaajaline krediidi väärtuse languse kulu protsendina GLA-st alates 1980. aastate lõpu retsessioonist, GFC-st ja COVID-ist (viimati 0,19%) ning poolaasta kulud märts 17 – sept 26 jaotatuna individuaalselt hinnatud ja kollektiivseteks kuludeks, ulatudes 2H26-s 0,20%-ni.
Ülal pikaajaline joondiagramm koos varjutatud kriisiperioodidega; all poolaasta kogumistulpdiagramm koos suhtarvude märgistega.
IAP tõusis sept 26 seisuga 1 391 miljoni dollarini, kusjuures IAP/väärtuse langusega varade kate oli 50,3%; neto mahakandmised 400 miljonit dollarit (0,10% GLA-st); IAP kulu koostis 1H18 kuni 2H26, näidates uusi ja suurenenud eraldisi võrreldes tagasikannete ja laekumistega.
Kaks tulpdiagrammi ülaservas ja lai poolaasta tulpdiagramm koos suhtarvu joonega all.
Grupi äriline jaotus on nihkunud 76% äri- / 16% kodulaenudelt 1985. aastal 44% äri- / 55% kodulaenudeni 2026. aastal. Prognoositav pikaajaline kahjumimäär 2026. aasta jaotuse põhjal: 0,15% (1985–2026 keskmine), 0,13% (2007–2026) ja 0,08% (10 aastat), võrreldes Austraalia keskmistega 0,29%, 0,19% ja 0,08%.
Vasakul kaks sektordiagrammi (1985 vs 2026) ja paremal kahjumimäärade tabel.
GLA kogumaht 822,4 miljardit dollarit toodete (eluaselaenud 55%, muud tähtajalised laenud 41%, vara ja kapitalirent 2%, arvelduskrediidid 1%, kaardid 1%), geograafia (Austraalia 85%, Uus-Meremaa 12%, muu 3%) ja üksuste kaupa (B&PB 37%, Personal 33%, C&IB 16%, NZ 12%, muu 2%).
Üks suur sektordiagramm vasakul ja kaks väiksemat sektordiagrammi paremal.
Eraldiste muutus 6 386 miljonilt dollarilt (märts 26) 6 801 miljoni dollarini (sept 26), kasv 415 miljonit dollarit: alusvara CP +175 miljonit dollarit, majanduslik korrigeerimine +106 miljonit dollarit, sihtsektori FLA-d -3 miljonit dollarit ja IAP +137 miljonit dollarit. Selgitab mudelipõhist alusvara CP-d, kolme stsenaariumiga majanduslikku korrigeerimist, sihtsektori FLA-sid (uus kommunaalteenuste FLA) ja IAP-d.
Koskdiagramm ülal ja neli selgitavat tekstiveergu all.
ECL-i kogueraldis 6 801 miljonit dollarit (tõenäosusega kaalutud) vs 4 168 miljonit dollarit 100% positiivse stsenaariumi, 4 484 miljonit dollarit baastsenaariumi ja 9 651 miljonit dollarit negatiivse stsenaariumi korral; Austraalia stsenaariumide kaalud muutmata: 2,5% positiivne, 52,5% baas ja 45,0% negatiivne. Baastsenaarium eeldab 1,5% SKP kasvu FY27-s, töötust 4,7% ja kinnisvarahindade langust -4,9%; kogueraldised on 1,6-kordne baastsenaarium.
Vasakul stsenaariumide tabelid ja eraldiste kogumistulpdiagramm; paremal olulisemad kaalutlused ja majanduslike eelduste tabel.
Mitte-jaelaenude EAD 437,4 miljardit dollarit sept 26 seisuga; NPL-id protsendina EAD-st tööstusharude kaupa (ärikinnisvara 24% EAD-st, põllumajandus 15%, rahandus ja kindlustus 14%, seejärel kommunaalteenused, äriteenused, tootmine jt), tuues esile tulevikku suunatud korrigeerimistega sihtsektorid.
Rühmitatud tulpdiagramm tööstusharude kaupa koos viitejoontega ja tööstusharude osakaalu ribaga allservas.
Sihtsektori FLA-d langesid 334 miljonilt dollarilt (sept 24) 264 miljoni dollarini (sept 26) kommunaalteenuste, põllumajanduse, ehituse, energiamahukate tööstusharude, turismi ja majutuse, Austraalia hüpoteeklaenude, jaekaubanduse ja ärikinnisvara lõikes.
Vasakul kogumistulpdiagramm ja paremal värviline legend.
Grupi mitte-jae IRB EAD PD-vahemike kaupa: investeerimisjärk 56,5% (57,5% märts 26), madalam investeerimisjärgust 42,2% ja mittetoimivad 1,28%; ärilaenude riskipositsioonide osakaal PD-ga >=2,5% on olnud umbes 8% alates märts 25 Pillar 3 ühtlustamisest.
Ülal rühmitatud PD-vahemike tulpdiagramm ja all pikaajaline kõrge PD-ga riskipositsioonide tulpdiagramm.
Laenud ja ettemaksed etappide kaupa (kokku 1 070 miljardit dollarit sept 26: 841 miljardit dollarit 1. etapis, 216 miljardit dollarit 2. etapis) ja eraldised etappide kaupa (1. etapp 679 miljonit dollarit, 2. etapp 3 476 miljonit dollarit, 3. etapp 2 646 miljonit dollarit); eraldiste kate 0,08% 1. etapis, 1,61% 2. etapis ja 20,7% 3. etapis koos tabeliga, mis selgitab etappide definitsioone.
Kolm tulpdiagrammi ülaservas ja etappide definitsioonide tabel koos loetelupunktidega all.
Viivised ja väärtuse langused halvenesid 2H26-s, kaldudes äritulust teenindatavate hüpoteeklaenude poole: 30+ DPD 1,69%, 90+ DPD 1,09% ja väärtuse langusega 0,10%. Keskmine dünaamiline LVR tõusis 39,7%-ni, neto mahakandmised alla 1 baaspunkti, 17,7 miljardit dollarit üle 90% DLVR-i ja 1,5 miljardit dollarit eluasemelaenude eraldisi kokku.
Ülal vasakul on oluliste tähelepanekute loetelu, ülal paremal viiviste joondiagramm ning all lai pinddiagramm keskmise DLVR-i ja negatiivse omakapitali kohta.
Austraalia eluasemelaenude üle 90-päevased viivised (90+ DPD) ja allahinnatud varad osariikide ja eesmärgi kaupa (investorid 1,15%, esmakordsed koduostjad 1,03%, omanik-kasutajad 1,25%); üle 30-päevased viivised (30+ DPD) eesmärgi ja väljastusaasta (CY2017–2025) ning portfellis oleku aja võrdluses.
2x2 ruudustik mitme joonega graafikutest.
Kaardi- ja eralaenude krediidikahjumi kulu (CIC) 2H26 perioodil oli $125 miljonit (2,49%), mis on vähenenud tänu Citi portfelli paranemisele ja sesoonsusele; 90+ DPD $82 miljonit (0,83%); tarbijakaartide jäägi kasutamise määr stabiilne ~65% juures; tarbijakaartide ja eralaenude pikaajalised 30+ DPD trendid.
Ülal vasakul on oluliste tähelepanekute loetelu, mille ümber on paigutatud kolm graafikut.
Ärilaenude CIC 2H26 perioodil $520 miljonit (0,33%); viitvõlgnevusega positsioonid $6 350 miljonit (2,00% kogu brutolaenudest ehk GLA-st), millest allahinnatud varad $2 009 miljonit; tagatisprofiil ~58% ulatuses täielikult tagatud; portfellist ~53% on investeerimisjärgu reitinguga.
2x2 ruudustik liittulpdiagrammidest koos suhtarvude joontega.
B&PB CIC 2H26 perioodil $422 miljonit (0,28%); viitvõlgnevusega positsioonid $7 623 miljonit (2,53% GLA-st), jagunedes eluasemelaenudeks ($5 518 miljonit) ja muudeks laenudeks ($2 105 miljonit); tagatistest 72% on täielikult tagatud; 78% on alla investeerimisjärgu või makseviivituses.
2x2 ruudustik liittulpdiagrammidest.
B&PB ärilaenude viitvõlgnevuste (NPL) osakaal langes 2H26 jooksul 2,99%-ni GLA-st tänu makseviivituses, kuid mitte allahinnatud jääkide vähenemisele; halvenemine põllumajanduse, ehituse ning transpordi ja laonduse sektorites; B&PB jälgimisnimekirja laenude maht on alates märtsist 2026 kasvanud 30%, peegeldades varasemat sekkumist ja tekkivat survet.
Ülal vasakul loetelu, ülal paremal NPL-i liittulbad, allosas tööstusharude kaupa rühmitatud tulpdiagramm.
B&PB ärilaenude NPL-suhtarvude pikaajaline vaade sept 2018 – sept 2026 (2,99% seisuga sept 2026), PD >=2,5% riskipositsioonide osakaal (~13%), kõrgema riskiga jääkide tagatisprofiil (21% osaliselt tagatud, 72% täielikult tagatud) ja kogu EaD (positsioon makseviivituse hetkel) koos PD >=2,5%-ga, mis pole täielikult tagatud.
Ülal lai liittulpdiagramm; all tulpdiagramm, tagatiste liittulp ja väike tabel.
Grupi põllumajandussektori EAD $65,9 miljardit (Austraalia 79%, NZ 21%), moodustades ~15% mitte-jaepanganduse EAD-st; Austraalia portfelli EAD $52,2 miljardit on hajutatud veiseliha, segapõllumajanduse, teravilja, piimanduse ja muu vahel, 87% täielikult tagatud; eraldised sisaldavad $63 miljoni suurust sihtsektori FLA-d (tulevikku vaatav kohandus); ebaühtlased sesoonsed tingimused ja talude väärtuse langus.
Ülal sektordiagramm ja loetelu; all sektori jaotuse diagramm, varade kvaliteedi tulbad ja tagatiste sektordiagramm.
Grupi ärikinnisvara GLA $87,9 miljardit (Austraalia $81,1 miljardit, NZ$ 6,8 miljardit), 10,7% grupi GLA-st; $99 miljardit CRE EAD sektori (kaubandus 25%, bürood 21%, tööstus 21%, elukondlik 16%) ja geograafia kaupa (NSW 34%, VIC 25%, QLD 18%); 81% täielikult tagatud ja enamasti institutsionaalne investeerimisjärk.
Ülal vasakul GLA tabel, ülal paremal sektori ja geograafia sektordiagrammid, all pikaajaliste jääkide tulbad ja tagatiste sektordiagramm.
CRE viitvõlgnevusega positsioonid vähenesid FY26 jooksul, kaldudes makseviivituses, kuid mitte allahinnatud positsioonide poole; tõusvad intressimäärad survestavad intressikatte kordajat; enamik uusi CRE investeerimislaene on alla 60% LVR-iga; eraldised sisaldavad $55 miljoni suurust sihtsektori FLA-d; elukondlik arendus ja teisesed büroopinnad on endiselt keerulises seisus.
Kaks veergu tähelepanekutega viitvõlgnevusega positsioonide tulpdiagrammi kohal, millel on ka suhtarvu joon.
Ehitussektori EAD $16,8 miljardit (~4% mitte-jaepanganduse EAD-st), millest 58% on ehituse tugiteenused; 46% täielikult tagatud; ~50% C&IB positsioonidest on tingimuslikud krediidilimiidid; eraldised sisaldavad $22 miljoni suurust sihtsektori FLA-d; viitvõlgnevusega positsioonide suhtarv sept 2026 seisuga umbes 2,8%.
Ülal EAD tulbad ja loetelu; all sektori ja tagatiste sektordiagrammid ning NPL-i tulbad koos väikese tabeliga.
Tootmise ning transpordi ja laonduse EAD ~$45 miljardit (~10% mitte-jaepanganduse EAD-st) on kõrgete sisendkulude tõttu surve all; viitvõlgnevusega positsioonid on alates märtsist 2026 kasvanud 9 bp võrra 2,33%-ni; eraldised sisaldavad $49 miljoni suurust sihtsektori FLA-d; 46% täielikult tagatud.
Ülal EAD tulbad ja loetelu; all sektori ja tagatiste sektordiagrammid ning NPL-i tulpdiagramm.
Mittepangandusliku F&I sektori EAD $95,7 miljardit (v.a $82 miljardit panganduslikku EAD-d LCR-i toetuseks), sealhulgas fondide finantseerimine ($25,7 miljardit, peamiselt tagasinõudeõigusega laenud erakapitalifondidele, mida toetavad kõrge kvaliteediga institutsionaalsed investorid) ja kolmandate osapoolte väärtpaberistamine ($34,2 miljardit, ~99% reitinguga AAA/AA).
Ülal vasakul EAD tulbad, mille all on kaks sektordiagrammi; paremal selgitav tekst fondide finantseerimise ja väärtpaberistamise kohta.
Kommunaalteenuste EAD $28,4 miljardit (~6% mitte-jaepanganduse EAD-st), millest C&IB välistegevus on $14,7 miljardit, 75% investeerimisjärk; NPL-id moodustasid sept 2026 seisuga 1,81% sektori EAD-st, mida mõjutas väike arv välisturgude lairibakliente ($1,9 miljardit EAD), kellel on kulude ületamine ja nõrk huvi teenuse vastu, koos mõningate väljumistega 2H26 perioodil; eraldised sisaldavad $75 miljoni suurust sihtsektori FLA-d.
Ülal EAD tulbad ja loetelu; all alamsektori ja reitingu sektordiagrammid ning NPL-i tulpdiagramm.
Sektsiooni jaotaja kapitali, finantseerimise ja likviidsuse lisa jaoks.
Sektsiooni jaotaja punase pealkirja, alapealkirja ja punktiirjoonega tähe kontuuriga.
Kogu riskiga kaalutud vara (RWA) kasvas 449,8 miljardilt dollarilt (märtsis 26) 459,1 miljardile dollarile (september 26), mida vedasid krediidirisk (+6,4 mld $) ja IRRBB (+4,4 mld $), samas kui tururisk langes; krediidi RWA kasvas 380,6 miljardilt 387,0 miljardile dollarile tänu tugevale ärilaenude kasvule, mida osaliselt tasakaalustas 3,0 miljardi dollari suurune kattevarude vabastamine.
Põhisõnumite loetelu üleval vasakul, RWA kaskaaddiagramm (waterfall) üleval paremal ja kvartaalne krediidi RWA kaskaaddiagramm allosas.
IRRBB RWA kasvas u 4,4 miljardi dollari võrra 22,3 miljardi dollarini kõrgemate vahetuslepingute (swap) intressimäärade tõttu (3-aastane AUD swap 4,9%); NAB maandab kapitali 3 aastaks ja hoiuseid 5 aastaks; EGL ja optsionaalsuse RWA väheneb prognoosi kohaselt u 1,5 mld $ võrra majandusaastal FY27 ja u 2,3 mld $ võrra majandusaastal FY28; 10 bp muutus swap-määras võrdub u 0,5 mld $ suuruse RWA-ga.
Loetelu üleval vasakul, kahanemiskõver üleval paremal, virnastatud IRRBB tulpdiagramm koos swap-määra joonega all.
NAB replikeeriva portfelli jäägid ja keskmine intressimäär (3,19% kuni 3,72%) ning BNZ replikeerivad portfellid (NZ$ jäägid, 3,80%), kusjuures portfelli pikaajalisi määrasid võrreldakse 3 kuu BBSW/BKBM ning 3- ja 5-aastaste swap-määradega perioodil sept 21 kuni sept 26.
Vasakul kaks tulpdiagrammi koos intressimäära joontega ja paremal kaks pikaajalist mitme joonega graafikut.
APRA CET1 11,9% vastab rahvusvaheliselt võrreldavale CET1 tasemele 17,6% seisuga sept 26 (Tier 1 19,7%, kogukapital 28,9%), koos täpsustustabeliga, mis näitab mahaarvamiste, IRRBB, hüpoteeklaenude kordajate ja LGD alampiiride, IPRE ja muude erinevuste korrigeerimist.
Grupitud tulpdiagrammid ülaosas ja täpsustustabel (reconciliation table) allosas.
Regulatiivsete muudatuste ajakava aastateks 2026–2028: APRA AT1 järkjärguline kasutuselt kõrvaldamine, krediidiriski ja tururiski (APS 116) konsultatsioonid, likviidsuse (APS 210) konsultatsioon, pandikirjade seadusjärgne piirang (Banking Regulations 2026) ja RBNZ kapitalisätete ülevaatuse rakendamine.
Gantti stiilis tabel aasta veergudega ja hallide ribadega, mis on tähistatud kui konsultatsioon või rakendamine.
Alates jaanuarist 2027 asendab APRA 1,5% AT1 määra 0,25% täiendava CET1 ja 1,25% Tier 2-ga; NAB-il on 7,1 mld $ väärtuses AT1-instrumente, mis panustavad kuni esimeste tagasiostuvõimalusteni läbi 2032. aasta; oodatav Tier 2 emissioon on u 6–7 mld $ aastas. Tier 2 jäägist on 72% tagasiostetav, 48% USD-s ja 43% AUD-s; AT1 ja Tier 2 kahanemise graafik kuni majandusaastani FY33+.
Loetelu üleval vasakul, kapitalinõuete virnastatud tulbad üleval paremal, kaks sektordiagrammi ja kahanemise tulbad all.
Finantseeritud bilansimaht 1 060 mld $: varadest 43% eluasemelaenud, 34% ärilaenud, 21% likviidsed varad; finantseerimisest 61% stabiilsed kliendihoiused, 14% tähtajaline finantseerimine >12 kuud, 12% lühiajaline hulgimüük, 6% omakapital. Vahendite allikad ja kasutus 12 kuu jooksul ning Austraalia põhirahastuse puudujääk võrreldes konkurentidega.
Kaks virnastatud bilansitulpa vasakul, allikate/kasutuse kaskaaddiagramm üleval paremal ja konkurentide võrdluse joonediagramm all paremal.
LCR kvartaalne keskmine 135% seisuga sept 26 (HQLA 212 mld $ vs netorahavoolude väljavool 158 mld $); NSFR 116% koos 738 mld $ väärtuses kättesaadava stabiilse finantseerimisega vs 636 mld $ nõutav; LCR (132% kuni 135%) ja NSFR muutuste silddiagrammid.
Neli graafikut 2x2 ruudustikus: LCR tulbad, NSFR koosseisu virnad ja kaks muutuste kaskaaddiagrammi.
Ajalooline tähtajalise finantseerimise emissioon FY21–FY26 tüübi järgi (tagamata eelisvõlakirjad, Tier 2, tagatud, RBA TFF, RBNZ vahendid) tähtaegadega 4,3–8,1 aastat (5,2 aastat majandusaastal FY26); tähtajalise finantseerimise aegumise profiil FY27 kuni pärast FY31, kaalutud keskmise tähtajaga 3,3 aastat.
Kaks vertikaalselt asetsevat virnastatud tulpdiagrammi koos tähtaegade märgistega tulpade kohal.
FY26 emissioon toote järgi (eelisvõlakirjad 54%, pandikirjad 25%, Tier 2 16%, RMBS 5%) ja valuuta järgi (AUD 33%, USD 33%, EUR 16%, GBP 8%, NZD 6%); käibelolevad emissioonid: eelisvõlakirjad 57%, Tier 2 ja AT1 21%, pandikirjad 20%; pandikirjade mahust on kasutatud 43%.
Neli sektordiagrammi 2x2 ruudustikus.
Indikatiivsed tähtajalise hulgirahastuse emissioonikulud 3-, 5- ja 10-aastaste eelisvõlakirjade ning 10NC5 Tier 2 puhul, tähtajalise hulgirahastuse portfelli keskmine kulu, kohalikud lühiajalised finantseerimiskulud (3M Bills-OIS vahe, u 9 baaspunkti suurune muutus võrdub 1 bp NIM-iga) ja Austraalia tähtajaliste hoiuste portfelli kulud sept 21 – sept 26.
2x2 ruudustik joonediagrammidest.
Jätkusuutlikkuse lisa jaotise eraldaja.
Jaotise eraldaja punase pealkirja, alapealkirja ja täpilise tähekontuuriga.
Strateegilised prioriteedid: kliima (eesmärk 80 mld $ keskkonnaalast finantseerimist aastaks 2030; edenemine 34,7 mld $), eluaseme kättesaadavus (eesmärk 60 mld $ eluaseme kättesaadavuse finantseerimist aastaks 2030; edenemine 13,7 mld $) ja põlisrahvad (eesmärk 1 mld $ põlisrahvaste finantseerimist aastaks 2030, asendades varasema 1 mld $ laenueesmärgi).
Punane eesmärkide bänner musta külgmärgise kohal ja kolm halli veergu suurte punaste arvude ning edenemise märgetega.
Majandusandmete lisa jaotise eraldaja.
Jaotise eraldaja punase pealkirja, alapealkirja ja täpilise tähekontuuriga.
NAB Economicsi prognoosid: Austraalia SKP kasv 1,3% CY26 ja 1,0% CY27, töötus 4,8% ja 5,4%, kärbitud keskmine inflatsioon 3,6% ja 2,9%, rahapoliitiline intressimäär 4,85% ja 4,35%. Austraalia süsteemi kasv FY27(f): eluasemelaenud 2,6% (7,0% FY26), ärilaenud 8,0% (11,5%), kogulaenud 4,5%, hoiused 3,8%; vastavad Uus-Meremaa näitajate ja süsteemi kasvu tabelid.
Neli andmetabelit 2x2 ruudustikus (Austraalia vasakul, Uus-Meremaa paremal).
NAB-i igakuise äriuuringu andmed kuni septembrini 2026: ettevõtjate kindlustunne ja äritingimused on nüüd alla keskmise, tootmisvõimsuse rakendatus üle keskmise, investeerimiskavatsused on märgatavalt langenud ja kulude kasv püsib kiire.
2x2 ruudustik pikaajalistest joondiagrammidest.
Eratarbimine on olnud vastupidav (NAB-i kulutuste trend kategooriate kaupa, MoM ja YoY), reaalse kasutatava tulu kasv on aeglustumas ja majapidamiste säästumäär on stabiliseerunud.
Vasakul horisontaalne tulpdiagramm, paremal virnastatud panuste diagramm ja säästumäära joondiagramm.
Töötus on järk-järgult tõusnud, nõudlus tööjõu järele püsib positiivne, tulevikku vaatavad indikaatorid (vabad töökohad, töökuulutused) on endiselt terved ning sobiva tööjõu kättesaadavus näitab, et turg on jätkuvalt pingeline.
2x2 ruudustik pikaajalistest joondiagrammidest.
Kinnisvarahinnad langevad kõigis osariikide pealinnades (Cotality indeks seisuga 31. oktoober 2026), üürihindade kasv on endiselt kiire, valminud eluruumide arv on nõudlusega võrreldes madal ning üüripindade vakantsusmäär on madal, kuid hakkab tõusma.
2x2 ruudustik mitme linna joondiagrammidest.
Alusinflatsioon on taas kiirenenud (kärbitud keskmine), kaupade ja teenuste inflatsioon on tõusnud, inflatsioon on laiapõhjaline nii kaubeldavate kui ka mittekaubeldavate hüvede lõikes ning toorainehinnad püsivad kõrgel.
2x2 ruudustik joon- ja tulp-joondiagrammidest.
Uus-Meremaa SKP kasv on viimasel ajal kiirenenud, töötus tõuseb, inflatsioon püsib kõrge ja RBNZ karmistab rahapoliitikat; lisatud on BNZ/NAB-i OCR-i prognoos kuni 2027. aasta lõpuni.
2x2 ruudustik joondiagrammidest koos prognoosi segmendiga.
Aucklandi kinnisvarahinnad on langustrendis, mujal on liikumine vähene, müügimahud langevad, uute eluasemelaenude väljastamine väheneb ja ehituslubade arv on stabiliseerumas.
2x2 ruudustik joondiagrammidest.
Naftahinnad püsivad kõrgel Iraani sõja venimise tõttu, globaalne majanduskasv on olnud suhteliselt vastupidav (NAB-i prognoosid kuni 2028), 10-aastaste võlakirjade tootlused on 2026. aastal järsult tõusnud (UK, USA, Jaapan, Saksamaa) ja suuremad keskpangad karmistavad poliitikat.
2x2 ruudustik: kaks joondiagrammi, punane tulpdiagramm ja intressimäärade joondiagramm.
Vaheleht lühendite, sõnastiku ja lahtiütluste lehekülgede jaoks.
Sektsiooni vaheleht punase pealkirja ja punktiirjoonega tähekontuuriga.
Lehekülje 11 MFI ja NPS-i näitajate allikaviited, mis defineerivad RFI Global Atlase äri- ja eraklientide MFI osakaalu ning strateegiliste NPS-i pingeridade segmendidefinitsioonid.
Tavatekstiga leht koos nummerdatud joonealuste märkustega.
Esitluses kasutatud lühendite sõnastik, alates AFCX, ANZSIC, AT1 ja CET1 kuni DLVR, DRP, EAD, ECL, FLA, HQLA, IRRBB, LCR, LNI, MFI, NSFR, RWA ja TFF-ni.
Kaheveeruline varjutatud sõnastiku tabel.
Juriidiline lahtiütlus, mis kinnitab, et materjal on üldine taustteave seisuga 5. november 2026, mida tuleb lugeda koos 2026. majandusaasta tulemuste juhtkonna arutelu ja analüüsiga (Management Discussion and Analysis); sisaldab hoiatusi tulevikku vaatavate avalduste ja riskitegurite kohta ning investorite ja meedia kontaktandmeid.
Tiheda tekstiga lahtiütlus, mille allosas on kolmes veerus kontaktisikute nimed.
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
See on NAB-i ametlik 127-slaidiline investoresitlus 2026. majandusaasta tulemuste kohta, mis on dateeritud 5. novembriga 2026 ja esitatud börsile ASX. Esitlust juhtisid grupi tegevjuht Andrew Irvine ja finantsjuht Inder Singh ning see hõlmab finantstulemusi, üksusi, tehnoloogiat, varade kvaliteeti, kapitali, rahastamist, jätkusuutlikkust ja majandusandmeid.
NAB-i majandusaasta lõpeb 30. septembril, seega FY26 hõlmab perioodi oktoobrist 2025 kuni septembrini 2026. Esitlus jaotab tulemused ka poolaastateks: 1H26 (oktoober 2025 kuni märts 2026) ja 2H26 (aprill kuni september 2026). See erineb paljude teiste Austraalia ettevõtete juuli-juuni majandusaastast.
Summad on Austraalia dollarites (A$), esitletud tähistega $m (miljonit) või $bn (miljardit). New Zealand Banking (BNZ) tulemused on esitatud kohalikus vääringus Uus-Meremaa dollarites (NZ$).
Välja arvatud suured märkimisväärsed kirjed summas 1 347 mln dollarit enne makse (949 miljonit dollarit pärast makse), kasvas põhitegevuse kasum 6,9% võrra 11 722 miljoni dollarini ja rahaline tulu (cash earnings) jäi samale tasemele 7 090 miljoni dollari juures. Müügitulu kasvas 5,8% võrra 22 014 miljoni dollarini, statutoorne kasum langes 9,1% võrra 6 143 miljoni dollarini, rahaline omakapitali tootlus (ROE) oli 11,4% ja kogu aasta dividend 170 senti. CET1 suhtarv oli 11,87% ehk pro forma 12,07%.
Need on seotud NAB-i kapitaliseeritud tarkvara arvestuspõhimõtete muutusega: 1 347 miljoni dollari suurune (enne makse) kapitaliseeritud tarkvara mahakandmine ja kiirendatud amortisatsioon, mis kajastati 1H26 perioodis. NAB esitab põhitegevuse kasumi ja rahalise tulu nii koos nende kirjetega kui ka ilma nendeta.
Jah. See galerii leht pakub esitluse originaalset PDF-faili tasuta, koos slaidipiltide ja iga lehekülje kirjaliku kokkuvõttega.
Pangaanalüütikud, investorid, kes võrdlevad Austraalia suurpanku, IR- ja finantsmeeskonnad, kes koostavad tulemuste esitlusi, ning disainerid, kes soovivad näiteid selgetest finantsgraafikutest (nt NIM, tegevuskulud, eraldised ja kapitali muutuste graafikud).
Esitlus esitati Austraalia väärtpaberibörsile (ASX) ning see on avaldatud koos NAB-i 2026. majandusaasta tulemuste juhtkonna analüüsi (MD&A) ja aastaaruandega NAB-i aktsionäride keskuses aadressil nab.com.au.
NAB-i ametlik investorsuhete keskus, kus asuvad tulemuste esitlused, juhtkonna analüüsid ja aastaaruanded.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.