
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited
Lufthansa Groupi investoresitlus detsember 2025
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
Lufthansa Groupi investoresitlus detsember 2025
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
Tiitelslaid Lufthansa Groupi logoga, esitluse täieliku pealkirjaga ja kuupäevaga detsember 2025. Taustaks on efektne foto Lufthansa Groupi lennufirmade sabadest lennuväljal (Lufthansa, SWISS, Austrian, Brussels Airlines, Eurowings, ITA Airways).
Täisekraanil fototaust tekstiga ülal vasakul; bränding ülal paremas nurgas
Viieosaline päevakava: Lufthansa Groupi strateegiline raamistik, süvaanalüüs: Lufthansa Airlinesi saneerimine, süvaanalüüs: investeering ITA Airwaysi, III kvartali finantstulemused ja FY2025 väljavaade, finantseesmärgid aastateks 2028–2030 ning lisa.
Vertikaalne loend jaotiste pealkirjadest, kus esimene punkt on esile tõstetud tumesinisega; puhas valge taust
Põhinäitajate ruudustik: grupi tulu 38 miljardit eurot 2024. aastal, 131 miljonit reisijat, 730+ lennukit (230 tellitud + 100 ITA kaudu), 100 000+ töötajat 160 riigist, lennufirma bränd nr 1 kõigil koduturgudel, kliendirahulolu +70%, MRO tulu 7,4 miljardit eurot, logistika tulu 3+ miljardit eurot, 99% regulaarsus ja +10 p täpsus 2025. aasta III kvartalis.
3×3 KPI-ruudustik vahelduvate tumesiniste ja helehallide ruutudega; paksus kirjas näitajad koos selgitavate alapealkirjadega
Väärtuse loomine läbi nelja strateegilise samba: sõlmlennujaamade lennufirmad (tulu 27 miljardit eurot 2024. aastal, transformatsiooni elluviimine), P2P-lennufirma/Eurowings (3 miljardit eurot, puhkusereiside laiendamine), logistika/Cargo (3 miljardit eurot, maailma esikolmik) ja MRO/Technik (7 miljardit eurot, Ambition 2030). Üleüldine „One Group“ integreeritud ärimudel ühendab kliendid ja aktsionärid.
Kaardiagramm ülaosas, mis ulatub klientidest aktsionärideni; neli värvikoodiga sambaplokki allpool; töötajate bänner allservas
Käsitleb kogu valdkonna tööjõuprobleeme (vananev tööjõud: >50% jääb 10 aasta jooksul pensionile; 2034. aastaks on vaja 1,4 miljonit uut spetsialisti) võrrelduna Lufthansa Groupi vastupidava personalibaasiga: 100 000+ töötajat 160 riigist, 6% voolavus (alla valdkonna keskmise), 3,8 pühendumuse indeks (üle valdkonna keskmise 3,6), 2024. aastal laekus üle 350 000 töösoovi.
Kaheosaline jaotus: vasak veerg loetleb väljakutseid koos ikoonidega; parem veerg näitab „vastupidava selgroo“ statistikat koos meeskonnafotoga
Lufthansa Techniku ärikirjeldus: juhtiv MRO-teenuse pakkuja, katab kõik segmendid täies ulatuses, pikaajalised teenuslepingud, sümbioos grupiga, 150 miljardi dollari suurune kasvav turg. MRO-spetsialistide edetabel: nr 1 Lufthansa Technik, nr 2 MTU, nr 3 StandardAero. Korrigeeritud EBIT-i kasv: 463 miljonit eurot (7% marginaal, 2019) → 607 miljonit eurot (8,5%, 2024) → >1000 miljonit eurot (>10%, 2030).
Vasak veerg: ärikirjelduse punktid raamitud kastis; parem veerg: edetabel + tulpdiagramm, mis näitab EBIT-i trajektoori
Lufthansa Cargo: ülemaailmne transport, kasutades reisilennukite pagasiruume ja 22 spetsiaalset kaubalennukit, ühendab 5 sõlmpunkti kaudu üle 350 sihtkoha maailmas, kasv eriveoste ja ekspressi osas (>40% 2024. aastal). Positsioon edetabelis paranes: nr 8 (2020) → nr 4 (täna). Korrigeeritud EBIT: 1 miljon eurot (2019) → 251 miljonit eurot (7,7% marginaal, 2024).
Vasak veerg: ärikirjelduse punktid; parem veerg: Cargo edetabeli ajajoon (noolgraafik) + EBIT-i tulpdiagramm
Eurowings: juhtiv P2P-sooduslennufirma, turuliider neljas Saksamaa piirkonnas väljaspool sõlmlennujaamu, 13 Euroopa baasi enam kui 120 lennukiga, 60% puhkusereiside segment, reisikorraldaja Eurowings Holidays. Turuosad: Stuttgart ~40%, Köln >35%, Düsseldorf >35%, Hamburg ~30%. Korrigeeritud EBIT-i marginaal paranes: -5,3% (2019) → 7,1% (2024).
Vasak veerg: ärikirjelduse punktid raamitud kastis; parem veerg: turuosa positsioonide ruudud + EBIT-i marginaali tulpdiagramm
Kolm paralleelset transformatsiooni suunda: (1) Lufthansa Airlinesi pööre (operatiivne ja kommertslik tipptasemel sooritus, struktuurne kulude vähendamine) — eesmärk: 2,5 miljardi eurone EBIT-i kasv 2028. aastaks; (2) Teiste lennufirmade efektiivsusprogrammid (kommertslik tipptasemel sooritus + kulude vähendamine); (3) Lennupargi moderniseerimine (kütusesääst + madalamad MRO-kulud täiendava marginaali kasvu saavutamiseks).
Kolm võrdse laiusega veergu, millest igaühel on fotobänner, logo/ikoon, kirjeldav tekst ja sihtnäitaja
Topeltstrateegia: „One Group“ (grupi jõu ärakasutamine — mastaabisääst läbi grupi juhitud protsesside) ja „Kohalikud tšempionid“ (kohandatud toode ja teenindus — täiuslik sobivus kohalikele turgudele). Koos moodustavad nad „Euroopa suurima integreeritud lennufirmade grupi“.
Kaheveeruline paigutus täislaiuses fotodega ülaosas; tekstilised kirjeldused kummagi all; rõhutatud bänner allservas
Horisontaalne küpsusspekter: Kohalik → Ühildatud → Ühtlustatud → Grupp. Lufthansa Group liigub positsioonilt „Täna“ (Ühtlustatud) suunas „Tulevik“ (Grupp). Näited: lennutegevuse korraldus (Kohalik), IT-arhitektuur (Ühildatud), digitaalne kliendikogemus (Ühtlustatud), lennupargi haldus (Grupp).
Horisontaalne noolega ajajoon nelja küpsusastmega; näited loetletud iga astme all; LHG positsioonimarkerid noolel
Laiakereliste lennukite park: täna 13 reisilennuki tüüpi → 6–9 aastaks 2030 (A340-600, A330-200, 767-300, 747-400, A340-300 kasutuselt kõrvaldamine 2026–27, 777-200 aastaks 2028). Lennupark kasvab 782-lt (töökorras, 2025) 814-ni aastaks 2030. Uue põlvkonna lennukite osakaal tõuseb 27%-lt 58%-ni; laiakereliste osakaal 25%-lt 28%-ni.
Vasakul: lennukitüüpide konsolideerimise tabel koos X-märkidega kasutuselt kõrvaldamise kohta; paremal: kolm andmeruutu lennupargi statistikaga
Neli eelist uue põlvkonna lennupargist: kütus ja jätkusuutlikkus (kuni -30% kütusekulu), MRO (keskmiselt -20-30% MRO-kulusid), meeskond (kuni +3% meeskonna produktiivsust), Cargo (+100% kaubaveo tulu pagasiruumist). Lõpptulemus: kuni 15 protsendipunkti suurune kattekordaja kasv esimestel liinidel; keskmiselt 10 miljonit eurot EBIT-i kasvu iga uue laiakerelise lennuki kohta.
Neli võrdset veergu fotobännerite ja allapoole suunatud nooltega mõjunäitajatega; allservas kokkuvõttev riba peamiste põhinäitajatega
CO2 heitkoguste eesmärgid: -30,6% gCO2/RTK aastaks 2030 võrreldes 2019. aastaga; -50% neto-CO2 aastaks 2030; CO2-neutraalne aastaks 2050. Neli jätkusuutlikkuse algatust: lennupark (230 uut lennukit, vähendatud CO2 ja kütusekulu 1,4 miljardit eurot aastas), operatsioonid (4,5% kütusesääst aastaks 2030, AeroSHARK ribikile), SAF (esimene, kes pakub SAF-i regulaarlendudel), partnerlused (Synhelion päikesekütused).
Vasakul: heitkoguste eesmärkide kast kolme paksus kirjas vähendamisnäitajaga; Paremal: neli algatuste rida koos fotode ja kirjeldustega
Kolm sõlmlennujaama pakuvad Allegris / SWISS Senses kogemust. Uue premium-toote osakaal Lufthansa ja SWISS-i lennupargis kasvab: 12% (2025) → 33% (2026) → 68% (2027) → 85% (2028) → 94% (2029) → 100% (2030). Premium Economy istekohtade arv kasvab ajavahemikus 2019–2030 ligikaudu 50%. First Class on optimeeritud mahuga, Business Class personaliseeritud.
Vasakul: nelja tootetaseme loend koos ikoonidega; Paremal: pindala-/ajajoonediagramm, mis näitab uue vs praeguse toote osakaalu aastate lõikes koos kabiini sisevaate fotodega
Peamised kliendinäitajad: ~5% suurem keskmine kulu tehingu kohta digikanalites võrreldes eelmise aastaga; 70% teeninduspäringutest läbi digikanalite; 800 000 kasutajat tipphetkel Lufthansa äpis (4,6 tärni App Store'is); >50% klientidest lendab ühe reisi jooksul rohkem kui ühe LHG lennufirmaga; 161% kasv Miles & More igakuises liitumises 2024 vs 2021.
Kuueosaline mosaiikruudustik, kus on segamini mõõdikute plaadid ja fotod; paksus kirjas numbrid koos kirjeldava kontekstiga
Miles & More programmil on üle 45 miljoni liikme. Neli sammast: lojaalsusprogramm (miilid ja staatus, mis edendavad lojaalsust kogu grupis), maksed (ühisbrändiga krediitkaart koostöös Deutsche Bankiga), jaemüük (laiaulatuslik kogumine ja lunastamine jaepartnerite juures), partnerlused (hotellid, jaemüüjad, partnerlennufirmad).
2×2 mosaiikruudustik, kus igas kvadrandis on foto ja paksus kirjas programmi samba pealkiri koos kirjeldusega
Päevakorra navigeerimisslaid, mis tõstab esile praeguse aktiivse jaotise: 'Süvaanalüüs: Lufthansa Airlinesi pööre'.
Vertikaalne virnastatud päevakorra loend; aktiivne jaotis esile tõstetud tumesinisega; mitteaktiivsed jaotised helehallis
LHA pöördeprogrammi (Turnaround Program) bruto Adj. EBIT-i efekt: ~35% tulude mõju, ~65% kulude vähendamine. Kaskaaddiagramm (waterfall) näitab üksikuid meetmeid: Premium-kliendi pakkumine, jaemüük ja lisatulud, parem operatiivne stabiilsus, suurenenud tootlikkus, maapealne tõhusus ja automatiseerimine, administratiivne kuluefektiivsus. Kokku: 1,5 miljardit eurot aastaks 2026; brutomõju 2,5 miljardit eurot aastaks 2028.
Vasakul: kaks virnastatud protsendikasti (tulude/kulude jaotus); Keskel: horisontaalne kaskaad-/treppdiagramm; Paremal: katkendliku joonega sihtnäitajate kast
Päevakorra navigeerimisslaid, mis tõstab esile praeguse aktiivse jaotise: 'Süvaanalüüs: investeering ITA Airwaysi'.
Vertikaalne virnastatud päevakorra loend; aktiivne jaotis esile tõstetud tumesinisega; mitteaktiivsed jaotised helehallis
Kolmesambaline põhjendus ITA investeeringuks: LHG (atraktiivne investeerimisjuhtum, laiem juurdepääs Itaalia turule), ITA (vastloodud ettevõte kulutõhusate ressurssidega), Itaalia (LHG kõige olulisem turg väljaspool koduturge ja USA-d), Rooma FCO (üks Euroopa parimaid sõlmlennujaamu kvaliteedi, kulude ja mahu kasvu poolest).
2×2 mosaiikruudustik vahelduvate tumesiniste ja heledate plaatidega; igal plaadil on paksus kirjas samba päis ja lühike kirjeldus; elustiili- ja sihtkohafotod
Euroopa kaart, mis näitab LHG sõlmlennujaamade võrgustiku elanikkonda 60 minuti raadiuses (Frankfurt 7m, München 3m, Zürich 3m, Viin 3m, Brüssel 5m, Rooma 4m jne). Viis strateegilist põhjendust: kliendikesksus (ITA tugev kohalik bränd), rahvusvahelistumine (kultuuriline rikastamine), kasvupotentsiaal (uus koduturg, võrgustiku laiendamine), operatiivne stabiilsus läbi dubleerimise, geograafiline paindlikkus (Rooma kui skaleeritav 5-tärni sõlmlennujaam).
Vasakul: ringikujuline Euroopa kaart koos sõlmlennujaamade elanikkonna ringidega; Paremal: viis strateegilist põhjendust koos ikoonide ja paksus kirjas päistega
Kolmeetapiline sünergia teekava: 1. samm (vähemusosalus, 2025): 20-30% sünergiatest — võrgustiku/sõlmlennujaama optimeerimine, kommertsharmoneerimine, lounge'id ja Miles & More, kaubaveo tõhusus. 2. samm (2026-27): 70-80% — Star Alliance, liisingu ja MRO optimeerimine, IT harmoneerimine. Pärast täielikku konsolideerimist: 100% sünergiatest (10-15% 2024. aasta ITA tuludest) — keskne lennukite omandiõigus, tehniline MRO, finantseerimine. Ostuoptsioonid saadaval kuni 2033. aastani.
Kihiline horisontaalne ajajoon kolme sünergiaetapiga; iga etapp näitab saavutatud protsenti ja konkreetseid töövooge märgistatud kastidena
Päevakorra navigeerimisslaid, mis tõstab esile praeguse aktiivse jaotise: 'III kvartali finantstulemused ja 2025. majandusaasta väljavaade'.
Vertikaalne sisukorra loend; aktiivne jaotis esile tõstetud tumesinise värviga; mitteaktiivsed jaotised helehallid
2024. vs. 2023. majandusaasta kasumiaruande tabel: tulud 37 581 mln € (+6%), tegevuskulud 39 097 mln € (+9%), korrigeeritud EBIT 1 645 mln € (-39%), korrigeeritud EBIT-marginaal 4,4% (-3,2 protsendipunkti), EBIT 1 731 mln €, puhaskasum 1 380 mln € (-18%), korrigeeritud vaba rahavoog 840 mln € (-55%). Kulusurve materjalikuludest (+10%) ja personalikuludest (+8%).
Täislaiuses finantstabel tumesinise päiseriaga; ridadel vahelduvad paksus kirjas esiletõstud ja tavatekst; protsentuaalse muutuse veerg
2025. aasta III kvartal vs. 2024. aasta III kvartal: tulud 11 199 mln € (+4%), korrigeeritud EBIT 1 331 mln € (-1%), korrigeeritud EBIT-marginaal 11,9% (-0,6 protsendipunkti), puhaskasum 966 mln € (-12%). Peamised näitajad: materjalikulud ilma kütuseta +11% (ringitatud), kütusekulu -8% (ringitatud), korrigeeritud vaba rahavoog 818 mln € vs. 128 mln € (+539%, ringitatud).
Finantsandmete kasumiaruande tabel, kus peamised aastased muutused on ringiga esile tõstetud; vahelehtedega navigeerimine 2024. majandusaasta kokkuvõtte ja 2025. aasta III kvartali detailide vahel
Reisijateveo lennufirmade KPI-d: ASK 96 366 mln (+3,2%), SLF 87,5% (+0,4 protsendipunkti), tulu reisijakilomeetri kohta (Yield) 8,9 €c (-5,4%, lühimaalennud -5,9%, kauglennud -5,1%), RASK 9,4 €c (-2,2%), CASK 6,1 €c (+0,5%). Korrigeeritud EBIT 1 158 mln € (12,9%) vs. 1 162 mln € (13,1%) 2024. aasta III kvartalis, muutus -4. ITA panus: +35 mln € korrigeeritud EBIT-i.
Kolmeveeruline paigutus: vasakul KPI-de tabel, keskel tulpdiagrammiga võrdlus, paremal kommentaarid
Aasta algusest (YTD) korrigeeritud EBIT/vaba rahavoo kaskaaddiagramm: korrigeeritud EBIT 1 480 mln € (vs. 2024: 1 177 mln €) + kulum (D&A) 1 884 mln € + käibekapital 808 mln € − muud äritegevuse rahavood 233 mln € = äritegevuse rahavoog 3 939 mln € (vs. 2024: 3 303 mln €) − netoinvesteeringud (CAPEX) 1 811 mln € − IFRS 16 rendimaksete tagasimaksed 286 mln € = korrigeeritud vaba rahavoog 1 842 mln € (vs. 2024: 1 006 mln €).
Horisontaalne kaskaaddiagramm positiivsete (tumesinine) ja negatiivsete (hall) sild-elementidega; eelmise aasta võrdlusmullid algus- ja lõpptulpade kohal
Likviidsus: 11,9 mld € (september 2025) vs. 11,0 mld € (detsember 2024), eesmärk 8–10 mld €. Netovõlg 5,1 mld € + pensionikohustused 2,1 mld € = 7,2 mld € kogu netovõlg ja pensionid. Netovõla ja EBITDA suhe: 1,6x (september 2025) vs. 2,0x (detsember 2024). BBB-/Baa3 stabiilne väljavaade. Septembris emiteeritud 600 mln € väärtuses vahetusvõlakirju 0% kupongiga.
Kolm jaotist: vasakul likviidsuse tulpdiagramm, keskel netovõla liittulpdiagramm, paremal kommentaarid
2025. majandusaasta prognoos: ASK u +4% vs. 2024, korrigeeritud EBIT kasvab oluliselt vs. 2024, netoinvesteeringud (CAPEX) 2,7–3,3 mld €, korrigeeritud vaba rahavoog stabiilne vs. 2024, dividendimakse 20–40% puhaskasumist. 2025. aasta IV kvartal: suutlikkus u +4% võrreldes eelmise aastaga, RASK muutumatu, CASK-i kasv <+2,5% aasta algusest, LH Techniku korrigeeritud EBIT stabiilne. 2026: suutlikkus +4%, kaks korda rohkem kauglendude tarneid, LHA Turnaroundi mõju kogukasumile 1,5 mld €.
Ülal: viis tumesinist KPI prognoosi kasti; all vasakul: 2025. aasta IV kvartali detailne tabel; all paremal: 2026. aasta väljavaate loend
Sisukorra navigeerimisslaid, mis tõstab esile praeguse aktiivse jaotise: „Keskpika perioodi finantseesmärgid 2028–2030“.
Vertikaalne sisukorra loend; aktiivne jaotis esile tõstetud tumesinise värviga; mitteaktiivsed jaotised helehallid
2028–2030 finantseesmärgid: 8–10% korrigeeritud EBIT-marginaal, 15–20% korrigeeritud ROCE, >2,5 mld € korrigeeritud vaba rahavoogu aastas. Finantsraamistik: kindel investeerimisjärk (Investment Grade), 8–10 mld € likviidsust, dividendid 20–40% puhaskasumist. Kuus strateegilist hooba: jätkusuutlik ja kasumlik kasv, grupi sünergia maksimeerimine, lennufirmade transformatsioon, maailma esikolmik lennukaubaveos, MRO Ambition 2030, valdkonna parim meeskond.
Vasakul: kuus strateegiliste hoobade ikooni koos selgitustega; keskel/paremal: kaks eesmärkide kasti (finantseesmärgid + finantsraamistik); märge „Tugev aktsionäride kogutootlus“
Kaskaaddiagramm praeguselt 4% korrigeeritud EBIT-marginaalilt (2024) kuni eesmärgini 8–10% (2028–2030): lennufirmade kasv (+väike), One Groupi sünergia (~3 protsendipunkti, laevastik ja uus Premium), LHA lennufirma kulude transformatsioon (turnaround-logo), MRO ja kaubavedu (+mõõdukas), vastutuuled (negatiivne). Võtmetegur: LHA peaks saavutama kõrge ühekohalise numbri lähedase EBIT-marginaali; kulude inflatsioonist ja regulatiivsetest kuludest tulenevad teadaolevad vastutuuled on täielikult arvesse võetud.
Horisontaalne kaskaaddiagramm positiivsete tumesiniste ja negatiivsete hallide tulpadega; lõplik sihtvahemik on varjutatud
Ajalooline dividend aktsia kohta ja jaotatud summa (mln €): 2015 0,50 € (232 mln €), 2016 0,50 € (234 mln €), 2017 0,80 € (377 mln €), 2018 0,80 € (380 mln €), 2023 0,30 € (359 mln €), 2024 0,30 € (359 mln €). Väljamakse suhe 20–40% puhaskasumist; ülespoole suunatud nool näitab kavatsust dividende kasvatada.
Tulpdiagramm ajalooliste jaotatud summadega, iga tulba kohal dividend aktsia kohta (DPS); ülespoole suunatud nool koos väljamakse suhtega ülal paremal
Viis peamist investeerimisteesi: (1) Soodne turukeskkond (vastupidav nõudlus, pakkumise piirangud, konsolideerumine Euroopas), (2) Diversifitseeritud kasvumootorid ja premium-positsioneerimine, (3) Üks grupp — integreeritud skaleeritav ärimudel, (4) Käimasolev transformatsioon — esimesed käegakatsutavad tõendid, (5) Eesmärk: homne parem sooritus — distsiplineeritud finantsjuhtimine atraktiivse aktsionäritulu tagamiseks.
Vasakul: täiskõrguses foto lennukist; Paremal: viis nummerdatud investeerimisteesi koos paksus kirjas pealkirjadega
Lisaosa täiendava teabe jaotise eraldaja.
Keskel asuv pealkiri ja alapealkiri valgel taustal; standardne jaluse bränding
Lufthansa Group Airlinesi III kvartali liiklusandmed kokku: reisijaid 41 701 tuh (+3,4%), ASK 96 366 mln (+3,2%), RSK 84 349 mln (+3,7%), reisijate täituvus 87,5% (+0,4 protsendipunkti), kauba täituvus 56,5% (+1,1 protsendipunkti), 293 156 lendu (+2,6%). Kuine jaotus (juuli/august/september) võrreldes 2024. aastaga iga KPI kohta.
Täislaiuses andmetabel tumesinise päisega; kuude veerud pluss III kvartali koond; vahelduva stiiliga read
Cargo III kvartali põhinäitajad: korrigeeritud EBIT 49 mln € (marginaal 6,0%) vs 38 mln € (4,9%) 2024. aasta III kvartalis (+11). Mahu kasv +11%, tulu 824 mln € (+5%), SWISS World Cargo liitub Lufthansa Cargo ja Unitedi ühisettevõttega (200 sihtkohta), paranenud täituvus 60,4% (+1,9 protsendipunkti). Uus e-broneerimisplatvorm üldkaupadele. Ühikukulud ilma kütuseta -6%.
Neljaosaline paigutus: vasakul EBIT tulpdiagramm + e-broneerimise tekst; keskel kaks statistikaplokki; paremal SWISS JV info ja täituvuse plokk
Technik III kvartal: tulu 1 942 mln € (+171 mln € vs 1 771 mln € 2024. aasta III kvartalis, +10%); korrigeeritud EBIT 130 mln € (6,7%) vs 161 mln € (9,1%) 2024. aasta III kvartalis, -31. Peamised lepingud: Cathay Groupi 747/777 komponentide täishooldus (6 aastat), easyJeti baashoolduse pikendamine 7 aastaks. EBIT langus nõrgema USD, tariifide mõju ja tootmise laiendamise käivitamiskulude tõttu.
Vasakul: kaks finantsnäitajate tulpdiagrammi (tulu ja EBIT); Paremal: kolm pealkirjastatud kommentaaride jaotist koos loetelude ja hooldustööde fotodega
LHG kütusehinna riskipositsioon: maandamise suhtarv 90% IV kvartaliks ja 2025. majandusaastaks. Lennukikütus pärast maandamist: 842 $/tonn (IV kv), 824 $/tonn (majandusaasta). Oodatav kütusekulu kokku: 7,27 miljardit € (IV kv: 1,74 miljardit €). Kütusetundlikkuse maatriks näitab kombineeritud JET-määra stsenaariume võrreldes toornafta hinna ja kütuse marginaali (jet crack spread) kombinatsioonidega.
Vasakul: maandamisandmete tabel IV kv / FY2025 veergudega; Paremal: värvikoodidega kütusetundlikkuse maatriks (roheline = madal kulu, hall = kõrge kulu)
Lufthansa Groupi üksikasjalik kasumiaruanne: tulud 11 199 mln €, ärikulud 10 504 mln € (tasud ja maksud 1 547 mln €, kütus 2 003 mln €, personal 2 349 mln €, kulum 595 mln €), korrigeeritud EBIT 1 331 mln € (11,9%), EBIT 1 343 mln €, puhaskasum 966 mln €. Osalusinvesteeringute tulemus 154 mln €. Tulumaks -361 mln €.
Täislaiuses üksikasjalik finantstabel; tumesinine päis; vahelduvad paksus kirjas ja tavalised read; Q3'25 ja Q3'24 võrdlusveerud
Üheksa aasta ajalooliste finantsandmete tabel (2016–2024): tegevuse KPI-d (RASK ilma valuutamõjuta, CASK ilma kütuseta), kasumiaruanne (tulud, kütusekulu, korrigeeritud EBIT, marginaal), bilanss (varad kokku, netovõlg + pensionid, korrigeeritud ROCE), rahavood (äritegevuse rahavoog, CAPEX, vaba rahavoog). Esiletõstetud: 2020. aasta COVID-i mõju (-40% EBIT marginaal), taastumine 7,6%-ni 2023. aastal ja 4,4%-ni 2024. aastal.
Mitme veeruga finantstabel 9 aasta kohta; rühmitatud kategooriate kaupa (KPI-d, kasumiaruanne, bilanss, rahavood); joonealused märkused allosas
Virnastatud tulpdiagramm, mis näitab laenukohustuste aegumist aastate kaupa (2025–2033): lihtvõlakiri, hübriidvõlakiri, vahetusvõlakiri, Schuldscheindarlehen, lennukite finantseerimine (tagatud), muu. Suurimad tagasimaksed: 2026 (~2,2 miljardit €), 2028 (~1,75 miljardit €), 2030 (~2,1 miljardit €). Märkus: ei sisalda kasutusrendi makseid.
Virnastatud tulpdiagramm värvikoodidega võlainstrumentide kategooriatega; legend allosas; aastased aegumise tulbad 2025–2033
Juriidiline teadaanne, mis käsitleb levitamispiiranguid, esitlusele tuginemise keeldu investeerimisotsuste tegemisel, ettevõtte või grupi kinnituste ja garantiide puudumist, tulevikku suunatud avalduste lahtiütlust ning jurisdiktsioonispetsiifilisi piiranguid (USA Securities Act, FSMA).
Valge taust pealkirjaga 'Vastutuse välistamine' ja tihedad juriidilise teksti lõigud; standardne jalus
Laiendatud juriidiline teadaanne, mis hõlmab mitte-GAAP näitajaid, prospekti puudumise kinnitust, kutseliste investorite piirangut (EL prospektimäärus 2017/1129), saaja kinnitusi ja konfidentsiaalsuskohustusi.
Valge taust juriidilise teksti jätkuga; standardne jalus
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
See 45-leheküljeline mall sisaldab struktureeritud investoresitlust, mis hõlmab strateegilist raamistikku, äriüksuste süvaanalüüse (Airlines, MRO, Cargo, Eurowings), ITA Airwaysi investeeringu põhjendust, 2025. aasta III kvartali finantstulemusi, FY2025 prognoosi, keskperioodi eesmärke aastateks 2028–2030 ning põhjalikku lisa koos lennuliikluse andmete, kasumiaruande, mitmeaastaste finantsnäitajate ja võlgade aegumise profiiliga.
See mall on ideaalne finantsjuhtidele (CFO), investorsuhete meeskondadele, strateegidele, aktsiaanalüütikutele ja MBA tudengitele, kes vajavad parimatele praktikatele vastavat näidist lennundus- või transpordisektori investorkommunikatsiooniks, tulemuste esitlemiseks, kapitaliturgude päeva ettekanneteks või strateegilisteks roadshow-materjalideks.
Esitlus kasutab professionaalset korporatiivset disaini tumesinise (#003366) ja valge värvigammaga, mis on kooskõlas Lufthansa Groupi brändiidentiteediga. Selles on kasutatud paksus kirjas sans-serif tüpograafiat, selget andmevisualiseerimist kaskaaddiagrammide (waterfall chart), tulpdiagrammide ja KPI-ruudustike abil ning kombinatsiooni täisekraanfotodest ja puhastest skeemipaigutustest.
Pakett sisaldab kaskaaddiagramme (EBIT-marginaali kujunemine, rahavood), virntulpdiagramme (võlgade aegumine, lennupargi näitajad), KPI-ruudustikke, horisontaalseid tähtaegade spektreid, pinddiagramme (premium-toodete turuletoomine), finantstabeleid, liiklusandmete tabeleid, kütusehinna tundlikkusanalüüsi maatrikseid ja sünergia saavutamise ajakavasid.
Jah. Slaidide struktuur, paigutusmustrid ja andmevisualiseerimise meetodid on täielikult kohandatavad. Strateegiline raamistik (neli sammast, "One Group"), saneerimisprogrammi kaskaaddiagramm, sünergia ajakava ja keskperioodi eesmärkide slaidid sobivad hästi igale mitme divisjoniga ettevõttele, kes teeb ettekandeid investoritele või nõukogule.
Esitlus sisaldab 2024. majandusaasta täielikke finantsandmeid (37,6 mld € tulu, 4,4% korrigeeritud EBIT-marginaal), 2025. aasta III kvartali tulemusi (11,2 mld € tulu, 11,9% marginaal), ajaloolist kasumiaruannet aastatest 2016–2024, bilansiandmeid, rahavoogude analüüsi, kütusehindade maandamise tabeleid ja eesmärke aastateks 2028–2030 (8–10% korrigeeritud EBIT-marginaal, >2,5 mld € korrigeeritud vaba rahavoog aastas).
Jah, slaid 14 käsitleb täielikku jätkusuutlikkuse programmi, sealhulgas SBTi eesmärke (-30,6% gCO2/RTK aastaks 2030, -50% neto-CO2, CO2-neutraalsus aastaks 2050), lennupargi moderniseerimist kui peamist hooba, operatiivset kütusesäästu, SAF-i (säästev lennukütus) kasutuselevõttu ja Synhelioni päikesekütuse partnerlust.
Jah, kolm slaidi on pühendatud ITA Airwaysi investeeringule: strateegiline põhjendus (Itaalia kui LHG tähtsaim turg väljaspool koduturge, Rooma FCO kui 5-tärni sõlmjaam), kuidas ITA laiendab LHG mitme sõlmjaama strateegiat, ning üksikasjalik sünergia saavutamise ajakava, mis näitab 20–30% sünergiat 2025. aasta lõpuks, 70–80% aastateks 2026–27 ja 100% pärast täielikku konsolideerimist.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.