2Slides logo
Preview

K Line FY2026 I poolaasta tulemuste esitlus

20 slaidi

Kuulub kogumikku Investoresitluste näited · Jaapani investoriesitluste näited

K Line FY2026 I poolaasta tulemuste esitlus: Kawasaki Kisen Kaisha ("K" LINE) tulemused 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poole kohta (FY2026 = aprill 2026 kuni märts 2027), avaldatud 4. novembril 2026. Tegemist on jaapanikeelse materjaliga (決算説明会資料), mis avaldati Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet. See hõlmab I poolaasta müügitulu 602,0 miljardit jeeni (6020 sada miljonit jeeni) ja tavapärast kasumit 118,3 miljardit jeeni (1183 sada miljonit jeeni), 190,0 miljardi jeenini tõstetud kogu aasta tavapärase kasumi prognoosi (1900 sada miljonit jeeni, +550 sada miljonit jeeni võrreldes augusti prognoosiga), puistlasti, energiaressursside ja tootelogistika (autoveod ja ONE konteinerveod) segmenditulemusi, 122,5 miljardi jeeni suurust aktsiate tagasiostu ning Lähis-Ida / Hormuzi / Suessi tegevuskeskkonda.

5 meeldimist
0 allalaadimist

Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.

Kiirnavigatsioon

Sildid

K Line
Kawasaki Kisen Kaisha
"K" LINE tulemuste esitlus
Jaapani investoresitlus
決算説明会資料

Jaga slaide

Kirjeldus

Peateema

K Line FY2026 I poolaasta tulemuste esitlus: Kawasaki Kisen Kaisha ("K" LINE) tulemused 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poole kohta (FY2026 = aprill 2026 kuni märts 2027), avaldatud 4. novembril 2026. Tegemist on jaapanikeelse materjaliga (決算説明会資料), mis avaldati Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet. See hõlmab I poolaasta müügitulu 602,0 miljardit jeeni (6020 sada miljonit jeeni) ja tavapärast kasumit 118,3 miljardit jeeni (1183 sada miljonit jeeni), 190,0 miljardi jeenini tõstetud kogu aasta tavapärase kasumi prognoosi (1900 sada miljonit jeeni, +550 sada miljonit jeeni võrreldes augusti prognoosiga), puistlasti, energiaressursside ja tootelogistika (autoveod ja ONE konteinerveod) segmenditulemusi, 122,5 miljardi jeeni suurust aktsiate tagasiostu ning Lähis-Ida / Hormuzi / Suessi tegevuskeskkonda.

Peamised eelised

  • •20-slaidiline Jaapani laevandusettevõtte tulemuste pakett, kus iga lehekülg on eesti keeles kokku võetud, sealhulgas olulisemad jeeninumbrid
  • •Selged kvartalitulemuste tabelid, mis võrdlevad 1. kvartali, 2. kvartali ja I poolaasta tegelikke tulemusi eelmise aasta ja augusti prognoosiga
  • •Segmendimaatriks, mis näitab iga ärivaldkonna müügitulu (ülemine rida) ja tavapärast kasumit (alumine rida) – hõlpsasti taaskasutatav formaat
  • •Võrdlusgraafik, mis selgitab augusti prognoosi (1350 sada miljonit jeeni) ja novembri prognoosi (1900 sada miljonit jeeni) erinevust põhitegevuse ja konteineräri lõikes
  • •Kapitalipoliitika ja aktsionäride tootluse leheküljed, mis näitavad keskpika plaani täitmist eesmärkide suhtes (äritegevuse rahavoog 1,5 biljonit jeeni, ROIC 7%, PBR 1,0x+)
  • •Lisaandmete tabelid prahituru eelduste, autoveomahtude (marsruutide kaupa), laevastiku koosseisu ja uute laevade tarnete kohta

Sihtrühm

  • •Investorid ja analüütikud, kes jälgivad Jaapani laevandusaktsiaid (Kawasaki Kisen Kaisha, NYK, MOL) ja Ocean Network Expressi (ONE)
  • •Mereveo- ja logistikasektori analüütikud, kes jälgivad puistlasti, tankerite, LNG, autoveolaevade ja konteinerite turge
  • •Jaapani börsiettevõtete IR-meeskonnad, kes soovivad võrrelda oma 決算説明会資料 formaati
  • •Finantstudengid, kes uurivad Jaapani tulemuste avalikustamist ja prognooside korrigeerimist
  • •Esitluste disainerid, kes otsivad tihedaid, tabelipõhiseid finantsslaidide paigutusi

Kasutusjuhud

  • •K Line'i FY2026 I poolaasta tulemuste ja korrigeeritud kogu aasta prognoosi ülevaatamine
  • •Jaapani laevandusettevõtete FY2026 prognooside võrdlusanalüüsi koostamine
  • •Jeenikursi tundlikkuse (±1,2 miljardit jeeni iga ¥1/$ kohta kuue kuu jooksul) ja kütusehindade tundlikkuse (±0,5 miljardit jeeni iga $10/MT kohta) modelleerimine
  • •Õppimine, kuidas ettevõte esitleb segmentide tulemusi, prognooside muutusi ja aktsionäride tootlust ühes kompaktses paketis
  • •Paigutuste kasutamine mallina kvartalitulemuste, prognooside muutmise või kapitalipoliitika slaidide jaoks

Ainulaadsed väärtuspakkumised

  • •Eestikeelne slaidide analüüs esitluse kohta, mis avaldati algselt ainult jaapani keeles
  • •Täielikud andmed konsolideeritud, segmentide, prognooside ja lisatabelitest, mitte ainult pealkirjade kokkuvõte
  • •Käsitleb, kuidas 2026. aasta Lähis-Ida konflikt, Hormuzi väina piirangud ja Hea Lootuse neeme ümbersõidud mõjutavad iga laevandussegmenti
  • •Näitab konkreetset kapitali jaotamise lugu: 44 429 tuhat aktsiat / 122,5 miljardit jeeni tagasi ostetud ja tühistatud, 120-jeenine aastadividend, 880+ miljardi jeeni suurune kogutootlus keskpika plaani jooksul

Slaidilehed (20)

Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.

Leht 1
Tiitelslaid

Tiitelleht: FY2026 II kvartali majandustulemuste esitlusmaterjalid

Sisu

Kawasaki Kisen Kaisha 2026. majandusaasta teise kvartali tulemuste ülevaate (2026年度第2四半期 決算説明会資料) kaas, kuupäevaga 4. november 2026, koos "K" LINE logoga.

Paigutuse struktuur

Täispinnaga brändikaas: vasakul suur punane "K" monogramm hallide diagonaalsete kujunditega, pealkiri ja kuupäev on joondatud paremale, logo all paremas nurgas.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Hiiglaslik punane K-monogramm
  • •Hallid diagonaalsed tasapinnad
  • •Paksus kirjas jaapanikeelne pealkiri
  • •"K" LINE logo koos ettevõtte nimega
Leht 2
Päevakord

Sisukord

Sisu

Päevakord neljas osas: A. 2026. majandusaasta Q2 tulemuste kokkuvõte (A-1 konsolideeritud tulemused, A-2 segmentide tulemused); B. 2026. majandusaasta täisaasta prognoos (B-1 konsolideeritud, B-2 segmentide kaupa, B-3 muudatused võrreldes 2026. aasta augusti prognoosiga); C. Keskpika kava staatus (C-1 kuni C-2 kapitalipoliitika, C-3 kuni C-4 ärikeskkond); Lisa turuindeksite, mahtude ja riskipositsioonide suhtarvudega.

Paigutuse struktuur

Vasakul silt "目次" punase vertikaalse eraldajaga; parempoolses veerus on jaotiste loend punaste ruudukujuliste täpploendi sümbolitega ja taandega alampunktid hajutatud K-vesimärgi taustal.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punane vertikaalne joon
  • •Punased ruudukujulised jaotiste täpid
  • •Hajutatud K-vesimärk
  • •Tähtedega tähistatud jaotiste koodid A-1 kuni C-4
Leht 3
Jaotise eraldaja

Jaotis A: 2026. majandusaasta Q2 tulemuste kokkuvõte

Sisu

Jaotise eraldaja, mis juhatab sisse teise kvartali (esimese poolaasta) tulemuste kokkuvõtte.

Paigutuse struktuur

Valge slaid paksu punase vertikaalse ribaga kahepoolse keskele joondatud pealkirja kõrval.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punane aktsentriba
  • •Suur paksus kirjas pealkiri
  • •Logo ülal paremal
Leht 4
Finantstulemuste tabel

A-1: 2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused

Sisu

2026. majandusaasta H1 müügitulu 602,0 miljardit jeeni (6 020 sada miljonit jeeni; Q1 2 868, Q2 3 151), kasvades aastaga 1 014 sada miljonit jeeni ja ületades augusti prognoosi (5 745 sada miljonit jeeni) 275 saja miljoni jeeni võrra. Ärikasum 512 sada miljonit jeeni (+82 YoY, +92 vs. prognoos); tavapärane kasum 1 183 sada miljonit jeeni (+587 YoY, +383 vs. 800 saja miljoni jeeni suurune prognoos), kusjuures ainuüksi Q2 oli 943 sada miljonit jeeni; omanikele kuuluv puhaskasum 1 245 sada miljonit jeeni (+558 YoY, +385 vs. 860). Keskmine valuutakurss 160,47 ¥/$ (vs. 146,18 ¥ aasta varem) ja punkrikütus 788 $/MT (vs. 547 $). Bilanss Q2 lõpus: omakapital 17 468 sada miljonit jeeni (−558 võrreldes 2025. majandusaasta lõpuga), intressikandev võlg 3 225 sada miljonit jeeni (+264), D/E suhtarv 18,5% (+2,0 p), omakapitali kordaja 75,5% (−1,4 p); koos bilansiväliste prahtimiskohustustega summas 5 500–6 500 sada miljonit jeeni on omakapitali kordaja 59–61%. Mõjurid: ärikasum tõusis tänu tugevale puistlastilaevade turule vaatamata Lähis-Ida olukorrast tingitud kõrgematele kütusekuludele; tavapärane kasum hüppas tänu suuremale aktsiapõhisele tulule ONE-st; puhaskasum sisaldab erakorralist kasumit laevade müügist.

Paigutuse struktuur

Ülal: lai konsolideeritud tulemuste tabel tumehallide 2026. aasta veergudega (Q1, Q2, H1) ja helehallide võrdlusveergudega (2025. majandusaasta H1, YoY muutus, augusti prognoos, muutus vs. prognoos). All vasakul: peamiste finantsnäitajate tabel; all paremal: kolm täpppunkti peamiste aastaste mõjurite kohta.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Mitme veeruga tulemuste tabel ühikutes sada miljonit jeeni (億円)
  • •Tume- ja helehallid veeruotsad, mis eraldavad tegelikud tulemused võrdlustest
  • •Bilansi KPI-de tabel
  • •Kolmnurga (△) tähistus negatiivsete väärtuste jaoks
Leht 5
Segmenditulemuste tabel

A-2: 2026. majandusaasta Q2 tulemused segmentide kaupa

Sisu

H1 segmendi müügitulu / tavapärane kasum (sada miljonit jeeni): puistlastilaevad 1 895 / 160 (vs. 1 443 / 13 aasta varem; kasum +146); energiaressursid 602 / 48 (kasum −6 YoY); tootelogistika 3 515 / 981 (+407), millest autoveolaevad 2 200 / 153 (kasum −147 YoY) ja konteinerlaevad 381 / 744 (+523, peamiselt ONE aktsiapõhine tulu; Q2 üksi 689); muud 6 / 6; ettevõtteülesed ja korrigeerimised −12. Kokku 6 020 / 1 183. Võrreldes augusti prognoosiga oli konteinerite kasum 309 saja miljoni jeeni võrra suurem. Kommentaarid: puistlastilaevade Capesize ning keskmiste/väikeste laevade turud püsisid tugevad tänu aktiivsele nõudlusele ja soodsale valuutakursile; energiamajanduses olid tugevad LPG ja tankerite turud, kuid kaotati eelmise aasta ühekordne maksumõju tulu; autoveolaevu mõjutas laevastiku madalam rakendatus ning Lähis-Ida olukorrast tingitud kõrgemad kütuse- ja tegevuskulud; konteinerite lühiajalised veohinnad tõusid, kuna Lähis-Ida olukord ja sadamate ummikud piirasid pakkumist. 2025. majandusaasta arvud on esitatud uue, 2026. aasta segmendijaotuse alusel.

Paigutuse struktuur

Segmendimaatriks kahe reaga segmendi kohta (ülemine müügitulu, alumine tavapärane kasum) läbi Q1, Q2, H1, eelmise aasta H1, YoY muutuse, augusti prognoosi ja hälbe; allpool neli tekstiveergu segmentide kommentaaridega.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kahetasandilised segmendiread
  • •Taandega alasegmendid autoveolaevade ja konteinerite jaoks
  • •Neljaveeruline kommentaaride plokk
  • •Joonealune märkus muudetud segmentide kohta
Leht 6
Jaotise eraldaja

Jaotis B: 2026. majandusaasta täisaasta prognoos

Sisu

Jaotise eraldaja, mis juhatab sisse 2026. majandusaasta (lõpeb märtsis 2027) täisaasta prognoosi.

Paigutuse struktuur

Valge slaid punase vertikaalse riba ja kahepoolse pealkirjaga, sarnaselt teiste eraldajatega.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punane aktsentriba
  • •Paksus kirjas pealkiri
  • •Logo ülal paremal
Leht 7
Finantsprognoos

B-1: 2026. majandusaasta täisaasta konsolideeritud prognoos

Sisu

Täisaasta prognoos (muutmata võrreldes 23. oktoobri 2026. aasta revisjoniteatega): müügitulu 11 700 sada miljonit jeeni (H2 5 680; +1 517 võrreldes 2025. majandusaasta 10 183-ga; +1 000 võrreldes augusti prognoosiga 10 700); ärikasum 910 sada miljonit jeeni (+60 vs. august); tavapärane kasum 1 900 sada miljonit jeeni (H2 717; +809 YoY; +550 vs. 1 350); puhaskasum 1 900 sada miljonit jeeni (H2 655; +571 YoY; +550 vs. 1 350). Prognoosi tõstmine tuleneb puistlastilaevade kasumi kasvust ja konteinervedude paremast majandusseisust tänu kõrgematele lühiajalistele veohindadele. Eeldused: keskmine kurss 155,85 ¥/$ (H2 151,23 ¥), punkrikütus 805 $/MT (H2 821 $), Hormuzi väina olukorra normaliseerumine 2027. aasta märtsi lõpuks ja läbisõitude taastumine alates aprillist 2027 ning Suessi kanali läbisõitude puudumine kogu aasta vältel (jätkub Hea Lootuse neeme marsruut; ONE plaanib mõnel liinil Suessi kaudu liikumist taastada). Kuue kuu tundlikkus: ±12 sada miljonit jeeni iga 1 ¥/$ kohta (sh ONE kapitaliosaluse meetodil kajastatud tulu) ja ±5,0 sada miljonit jeeni iga 10 $/MT punkrikütuse hinna kohta. Aktsionäride tulu: 2026. majandusaasta dividend 120 ¥ aktsia kohta (60 ¥ vahedividend ja 60 ¥ aasta lõpus); 29. mail 2026 teatatud tagasiost lõpetati mahus 44 429 tuhat aktsiat / 1 225 sada miljonit jeeni ning aktsiad tühistati 2. oktoobril.

Paigutuse struktuur

Lai prognoositabel, kus H1 ja täisaasta prognoosi veerud on roosat värvi, millele järgneb üherealine peamiste mõjurite selgitus ja kaks ümarate nurkadega kasti: eeldused ja tundlikkus (vasakul, halli raamiga) ning aktsionäride tulu (paremal, punase raamiga) koos linginupuga "Detailid: C-2".

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Roosaga esile tõstetud prognoosiveerud
  • •Ümarate nurkadega eelduste ja tulu paneelid
  • •Valuuta- ja kütusetundlikkuse täpploend
  • •Viitenupp jaotisele C-2
Leht 8
Segmendiprognoosi tabel

B-2: 2026. majandusaasta täisaasta prognoos segmentide kaupa

Sisu

Kogu majandusaasta segmendiprognoos, müügitulu / tavapärane kasum (sada miljonit jeeni): puistlastilaevad 3625 / 320 (+205 YoY; +105 võrreldes augustiga); energiaressursid 1125 / 60 (−47 YoY; −15 võrreldes augustiga); tootelogistika 6940 / 1565 (+657 YoY; +475 võrreldes augustiga), millest autoveolaevad 4405 / 330 (−181 YoY; −75 võrreldes augustiga) ja konteinerlaevad 720 / 1070 (+830 YoY; +540 võrreldes augustiga); muud 10 / 0; korporatiivsed ja korrigeerimised −45. Kokku 11 700 / 1900. Kommentaar: puistlasti turgudelt oodatakse tugeva nõudluse tõttu eelmise aastaga võrreldes paremaid tulemusi; energia on languses eelmise aasta ühekordse maksumõju puudumise tõttu; autoaluste puhul oodatakse suurt kasumi langust kütuse- ja tegevuskulude tõusu tõttu, mistõttu K Line optimeerib laevastikku ja parandab logistikat; konteinerite tulemus on tugeva esimese poolaasta toel märgatavalt kõrgem, kusjuures ONE juhib tegevust paindlikult keset jätkuvat ebakindlust Lähis-Idas.

Paigutuse struktuur

Sama kahetasemeline segmendimaatriks nagu slaidil A-2, kuid lisatud on teise poolaasta (H2) ja kogu aasta prognoosi veerud (roosa esiletõst), lisaks FY2025 tegelikud tulemused, aastane muutus (YoY), augusti prognoos ja hälve; all neli kommentaariveergu.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kahetasemelised segmendiread
  • •Roosad prognoosiveerud
  • •Paksus kirjas alamsegmentide sildid kommentaarides
  • •Andmete korrigeerimise joonealune märkus
Leht 9
Andmete visualiseerimine (koskdiagramm)

B-3: FY2026 kasumi muutust mõjutavad tegurid võrreldes 2026. aasta augusti prognoosiga

Sisu

Kogu aasta tavapärase kasumi koskdiagramm (waterfall bridge), mis näitab liikumist augusti prognoosilt 1350 sada miljonit jeeni (omad äriüksused 820, konteineräri 530) novembri prognoosini 1900 sada miljonit jeeni (omad äriüksused 830, konteineräri 1070). Esimene poolaasta lisab +383 (omad äriüksused +74, konteinerid +309); teine poolaasta lisab +167 (omad äriüksused −64, konteinerid +231). H1: omi äriüksusi toetas suurema marginaaliga veos autoalustel ja stabiilne puistlast; konteinerite maht kasvas, kuna napp pakkumine tõstis lühiajalisi veohindu. H2: omi äriüksusi ootab langus autoaluste tegevuskulude tõttu püsivalt kõrgete kütusehindade foonil, hoolimata kindlast puistlastist; konteinerite tulemus on oodatust märksa kõrgem, kuna lühiajalised veohinnad püsivad üleval.

Paigutuse struktuur

Koskdiagramm (waterfall chart) virnastatud algus- ja lõppveergudega (punane = omad äriüksused, beež = konteineräri) ning ujuvate hallide/siniste samm-tulpadega, mis on rühmitatud H1 ja H2 sulgudesse; all kaheveeruline punktloeteluga selgitus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Virnastatud algus- ja lõpptulbad
  • •Ujuvad muutusribad + ja △ tähistega
  • •H1/H2 sulud
  • •Punaste punktidega kommentaarid
Leht 10
Vaheleht

C osa: Keskpika perioodi juhtimiskava staatus ja edenemine

Sisu

Vaheleht keskpika perioodi juhtimiskava edenemise ülevaate jaoks.

Paigutuse struktuur

Valge slaid punase vertikaalriba ja pealkirjaga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punane aktsentriba
  • •Paksus kirjas pealkiri
Leht 11
Strateegiline raamistik

C-1: Kapitalipoliitika edenemine ja ettevõtte väärtuse suurendamine

Sisu

Pealkiri: teenimisvõime tugevdamine, hallates samal ajal optimaalset kapitalistruktuuri ja rahaliste vahendite jaotust, tasakaalustades kapitali efektiivsust finantsstabiilsusega. Teenimisvõime: keskpika kava äritegevuse rahavoog 1,5 biljonit jeeni (muutumatu); FY2026 lõpp-aasta tavapärane kasum oodatavalt 1900 sada miljonit jeeni (+550 võrreldes augustiga). Investeeringud: kava jooksul investeeringute rahavoog 6100 sada miljonit jeeni, keskendudes kasvavatele ärivaldkondadele ning madala/null-süsinikuheitega keskkonnainvesteeringutele. Optimaalne kapitalistruktuur: eesmärk on hoida omakapitali kordaja (sh bilansivälised kirjed) lühiajalises perspektiivis 50% lähedal. Aktsionäride tulu: 8800 sada miljonit jeeni või rohkem kava perioodi jooksul; FY2026 dividend 120 jeeni aktsia kohta; 44 429 tuhat aktsiat / 1225 sada miljonit jeeni tagasi ostetud ja täielikult tühistatud. Ettevõtte väärtus: eesmärk on ROE 15%+ tulevikus ja püsiv PBR 1,0x või kõrgem; 28. märtsil 2025 mindi üle nimetamiskomiteega äriühingu struktuurile. Külgpaneel: ROIC 7% (FY2026 prognoos) ja juhtimise täiustamine (segmentide finantsaruanded, äriväärtuse juhtimine, investeeringute juhtimine).

Paigutuse struktuur

Tume ümarate nurkadega pealkirjariba; viis virnastatud rida, mis on ühendatud punaste allanooltega, igaühel hall sildiplaat, kiltkivisinine KPI-plaat ja punktloetelus tekst; paremal hall külgpaneel juhtimismeetmete jaoks.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tume pealkirjariba
  • •Kiltkivisinised KPI-plaadid (1,5 biljonit jeeni, 6100 sada miljonit jeeni, 8800+ sada miljonit jeeni, PBR 1,0x)
  • •Punased noolekujulised konnektorid
  • •Joonikoonid igal real
  • •ROIC 7% külgkaart
Leht 12
Aktsionäride tulu / dividendipoliitika

C-2: Aktsionäridele tulu jaotamise poliitika

Sisu

Lähtudes kapitali normaliseerimise poliitikast, et saavutada bilansivälist osa sisaldav omakapitali kordaja umbes 50%, ostis K Line tagasi 44 429 tuhat aktsiat 1225 saja miljoni jeeni eest (tühistatud 2. oktoobril 2026). Keskpika kava kogutulu aktsionäridele on planeeritud 8800 sada miljonit jeeni või rohkem; FY2026 dividend on 120 jeeni aktsia kohta (60 jeeni vahedividend, 60 jeeni lõppdividend), mis on võrreldes augustiga muutumatu. Graafik: FY2021–24 tegelik tulu 5960 sada miljonit jeeni (tagasiostud 3120, dividendid 2840); FY2025 770 sada miljonit jeeni (120 jeeni aktsia kohta = 40 jeeni põhidividend + 80 jeeni täiendav dividend); FY2026 plaan 1940 sada miljonit jeeni (dividendid 710 sada miljonit jeeni ehk 120 jeeni aktsia kohta pluss 1225 saja miljoni jeeni suurune tagasiost). Summad on ümardatud lähima saja miljoni jeenini. Poliitika: pärast vajalike investeeringute ja finantsstabiilsuse tagamist kaalutakse aktiivselt tulu jaotamist, sealhulgas tagasioste, kui kapital ületab sobiva taseme.

Paigutuse struktuur

Ülal tume riba; vasakus veerus peamised arvud (kogutulu, dividend, tagasiost) ja hall poliitika kast; paremal pool virnastatud tulpdiagramm (tegelik vs. plaan) koos legendiga (põhidividend, täiendav dividend, tagasiost ja paindlik täiendav tulu), mille all on koondtabel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Virnastatud aktsiapõhise dividendi tulbad (40 jeeni + 80 jeeni)
  • •Roosa tagasiostu plokk
  • •Punasega rõhutatud 8800 saja miljoni jeeni suurune kogusumma
  • •Legendi plaadid
Leht 13
Riskide ja võimaluste maatriks

C-3: Muutused ärikeskkonnas

Sisu

Lähis-Idast lähtuvad geopoliitilised riskid avaldavad maailmamajandusele jätkuvalt survet ning kaubandus- ja energiapoliitika on ebakindel. Geopoliitika: USA-Hiina vastasseis, Venemaa-Ukraina ja Lähis-Ida pinged killustavad majandust; Hormuzi väina ümber toimuv on destabiliseerinud energiatarneahelaid; Jaapani-Hiina suhteid tuleb jälgida; K Line seab Hormuzi läbimisel esikohale meeskonna, lasti ja laeva ohutuse ning on Suezi kanali vältimise lõpetamise suhtes ettevaatlik. Maailmamajandus: poliitiline ebakindlus, USA/EL-i meelestatus, Hiina majanduskasvu aeglustumine; tarneahelate ümberkujundamise riskid ning palkadest ja naftast tingitud inflatsioon. Energia ja keskkond: 2025. aasta oktoobris toimunud IMO erakorraline MEPC ei võtnud vastu MARPOL-i muudatust, lükates edasi ülemaailmse reegli kehtestamise; riikide energiapoliitikate ebakindlus; uued CO2 reeglid; energiapuudus ja hinnatõusud; dekarboniseerimise aeglustumise risk, kuid võimalikud pikaajalised võimalused. Vastus: dekarboniseerimise käsitlemine ärivõimalusena, kolme tugevuse (keskkond ja tehnoloogia, ohutus ja laeva kvaliteet, DX) rakendamine ning valmisolek riskidele reageerimiseks.

Paigutuse struktuur

Tume päis, millele järgneb 3 veerust ja 2 reast koosnev maatriks (geopoliitiline risk, maailmamajandus, energia- ja keskkonnapoliitika × väliskeskkond, oodatavad riskid ja võimalused) koos ikoonide, punase noole ja raamitud ettevõtte vastusmeetmete reaga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Hallid veeruotsad maakera, kaalu ja taaskasutuse ikoonidega
  • •Katkendjoonega ruudustiku jaotajad
  • •Punane allapoole suunatud nool
  • •Raamitud kokkuvõte vastusmeetmetest
Leht 14
Tööstuskeskkonna tabel

C-4: Laevandust ümbritsev keskkond

Sisu

Lähis-Ida: USA ja Iraani sõjalised kokkupõrked ning vastuaktsioonid on rünnakute tõttu kaubalaevadele järsult piiranud läbipääsu Hormuzi väinast ja Bab el-Mandebist. Hormuz: K Line järgib vältimissoovitusi ja koordineerib tegevust klientidega; mõju hõlmab ummikutest, kütusest ja sõjariski kindlustusest tingitud suuremaid kulusid, piiratud mõju puistlastile, energialastide ümbersuunamist Lähis-Idast eemale ning teatud mõju autoveolaevadele ja konteineritele. Suez: taasalustamine nõuab kinnitatud ohutust (ONE plaanib taasalustada teatud liinidel); ümbersuunamine neelab umbes 1–2% puistlasti, umbes 4–5% autoveolaevade ja umbes 10% konteinerite pakkumisest, LNG on kaitstud pikaajaliste lepingutega ning kanali taasavamine võib suurendada vanemate laevade lammutamist. USA tariifid: 24. juulil teatas USA uutest Section 301 tariifidest (jaotis 301) 60 riigile ja piirkonnale, sealhulgas Jaapanile ja EL-ile (Jaapanile põhimõtteliselt 12,5%), kusjuures Section 232 kaubad nagu teras, alumiinium ja autod jäävad olemasoleva režiimi alla; teenuseid suunatakse ümber. USTR-i meetmed Hiinaga seotud laevadele: sadamatasud lükati vastastikku ühe aasta võrra edasi pärast 30. oktoobri 2025 USA-Hiina kõnelusi ning USTR tegi ettepaneku pikendada peatamist kahe kuu võrra kuni 9. jaanuarini 2027; uusi tellimusi Hiina tehastes vaadatakse läbi juhtumipõhiselt.

Paigutuse struktuur

Tume päis; tabel punaste reapäiste (Lähis-Ida, USA tariifipoliitika, USTR-i Hiina laevade meetmed) ja kolme halli veerupäisega (ülevaade, laevafirma vastus, mõju ärile), koos roosade vertikaalsete alampealkirjadega Hormuzi ja Suezi kohta.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punased reapäiste plokid
  • •Roosad vertikaalsed alampealkirjad
  • •Rasvases kirjas segmendinimed mõju veerus
  • •Tume pealkirjariba
Leht 15
Sektsiooni jaotaja

Lisa

Sisu

Vaheslaid, mis juhatab sisse turuandmete, mahtude ja laevastiku teabe lisa.

Paigutuse struktuur

Minimaalne vaheslaid punase aktsentriba ja sõnaga Appendix.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punane aktsentriba
  • •Ühesõnaline pealkiri
Leht 16
Andmete lisa / turu eeldused

Lisa: Turu tulemused ja eeldused / Avatuse määrad

Sisu

Puistlasti päevased frahtimiskiirused: Capesize FY2025 keskmine $23 800 vs. FY2026 1Q $39 800, 2Q $44 850, 3Q eeldus $41 000, 4Q $27 000, kogu aasta $38 150; Panamax $14 800 vs. $18 850 FY2026; Handymax $13 300 vs. $17 150; Small Handy $12 750 vs. $15 100 (Capesize'i alus muutub 180k pealt 182k dwt-le). Tankerid: VLCC (Lähis-Ida–Jaapan) FY2025 $110 150, FY2026 1Q $130 350, 2Q $336 350, H2 eeldus $42 000, kogu aasta $137 700; Aframax $30 550 vs. $34 150. Kasutatav laevastik: puistlast 178 (FY2024 lõpp) → 163 (FY2025 lõpp) → 165 (september 2026); energia 83 → 92 → 89, sealhulgas LNG 54. Kuue kuu turuavatus: Capesize 12%, keskmised/väikesed puistlastilaevad 21%, hakkepuidu-, VLCC-, LPG- ja söelaevad 0%.

Paigutuse struktuur

Kaks laia kvartaalsete määrade tabelit (puistlast, tanker) roosaks värvitud FY2026 veergudega, millele järgnevad kõrvuti laevade arvu tabel ja avatuse määra tabel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Roosad FY2026 veerud
  • •Tumedad koondread
  • •Turuavatuse protsentide tabel
  • •Joonealune märkus Capesize'i aluse kohta
Leht 17
Andmete visualiseerimine (virnastatud pindala diagramm)

Lisa: Autoveolaevade mahud liinide kaupa

Sisu

Autoveolaevade mahud (tuhat ühikut): FY2025 kokku 3390 (väljuv 1549, sisenev 197, kolmandate riikide vaheline 893, Euroopa-sisene 751); FY2026 1Q 863 ja 2Q 875 tegelik, 3Q 899 ja 4Q 887 prognoos, kogu aasta 3524 (väljuv 1663, sisenev 201, kolmandate riikide vaheline 916, Euroopa-sisene 744). Laevastiku suurus kasvab 99-lt 100 laevani. Virnastatud pindala diagramm FY2019 kuni FY2026 liinide kaupa (Jaapan/Kaug-Ida–Põhja-Ameerika, –Euroopa, –muud, kolmandate riikide vaheline, sisenev, Euroopa-sisene) näitab COVID-i madalpunkti 44 (10 000 ühikut) FY2020 1Q-s ja taastumist umbes 89–90 tasemele FY2026-s.

Paigutuse struktuur

Ülal kvartaalne mahtude tabel roosade FY2026 veergudega; all täislaiuses virnastatud pindala diagramm kvartaalsete tähiste ja liinide legendiga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punasest hallini ulatuv virnastatud pindala diagramm
  • •Andmesildid igal kvartalil
  • •Roosad prognoosiveerud
  • •Liinide legend
Leht 18
Laevastiku / tegevusandmed

Lisa: Grupi laevastiku koosseis

Sisu

Grupi laevastik 2026. aasta septembri lõpus: 439 laeva ja 35,13 miljonit dwt (215 omanduses, 224 frahditud) võrreldes 440 laeva ja 34,76 miljoni dwt-ga FY2025 lõpus. Segmentide kaupa: puistlast 165 (20,84 miljonit dwt), energiaressursid 96 (tankerid 12, LNG 54, söelaevad 23, pluss puurimis-, FPSO-, uuringu- ja vedel-CO2 laevad), autoveolaevad 99, konteinerlaevad 36, lühimerelaevandus ja rannikuvedu 42 ning 1 LNG punkerlaev. Omanduses olevate laevade hulka kuuluvad kaasomandis olevad laevad ning frahditud laevade hulka lühiajalised ja spot-laevad.

Paigutuse struktuur

Horisontaalne virnastatud tulpdiagramm, mis võrdleb kahte kuupäeva segmentide kaupa, millele järgneb üksikasjalik tabel omanduses olevate, frahditud ja kokku laevade arvu ning kandevõime (dwt) kohta laevatüüpide kaupa.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kaherealine virnastatud tulpdiagramm
  • •Värvikoodiga laevatüüpide read
  • •Omanduses vs. frahditud veerud
  • •Joonealused märkused arvestusaluste kohta
Leht 19
Laevastik / tegevusandmed

Lisa: Grupi hallatavad alused / Uute laevade tarnegraafik

Sisu

Hallatavad alused segmentide ja tüüpide kaupa: puistlastilaevad 163 → 165 (Capesize 79, Panamax 38, Handymax 32, Small Handy 10, hakkepuidulaevad 6); energiaressursid 99 → 96 (VLCC 5, Aframax 2, LPG 5, LNG 54, söelaevad 23, muud); tootelogistika 177 (autoveolaevad 99, sh 30 laeva 7000-ühikulises klassis; konteinerlaevad 36, sh 12 laeva mahuga 14 000 TEU; lühimaa- ja rannikusõit 42); kokku 440 → 439. Uute laevade tarned: 16 laeva 2026. aastal, 16 laeva 2027. aastal ja 15 laeva 2028. aastal, sealhulgas Capesize-tüüpi alused (1 / 4 / 8), LNG-tankerid (8 / 5 / –), 7000-ühikulised autoveolaevad (– / 3 / 1) ja vedel-CO2 laev 2028. aastal.

Paigutuse struktuur

Vasakul: püstine punase päise ja roosade segmendiblokkidega tabel, kus on loetletud laevatüübid kahe kuupäeva seisuga; paremal: kompaktne ruudustik uute laevade tarnete kohta aastate kaupa koos halli koondreaga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Punased tabelipäised
  • •Roosa segmendivarjutus
  • •Tarnete ruudustik aastate kaupa
  • •Hallid vahesummade read
Leht 20
Vastutuse välistamine / lõpuslaid

Vastutuse välistamine ja tulevikku suunatud avaldused

Sisu

Vastutuse välistamine: materjal on mõeldud ainult teavitamiseks ega kujuta endast üleskutset aktsiate ostmiseks või müümiseks; investeerimisotsused teeb investor iseseisvalt. Tulevikku suunatud avaldused põhinevad hetkel kättesaadaval teabel ning võivad muutuda sõltuvalt majandusolukorrast, laevanduse nõudlusest ja pakkumisest, kütusehindadest ning valuutakurssidest.

Paigutuse struktuur

Ainult tekstiga slaid kahe nurksulgudes pealkirja ja lühikeste lõikudega.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Nurksulgudes sektsioonide pealkirjad
  • •Tavatekstina esitatud lõigud

Korduma kippuvad küsimused

Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.

Mis keeles see K Line'i esitlus on ja kus see avaldati?

Originaal on jaapanikeelne tulemuste esitlusmaterjal (決算説明会資料), mille Kawasaki Kisen Kaisha ("K" LINE) avaldas 4. novembril 2026 Tokyo börsi teavitussüsteemi TDnet kaudu. Selles galeriis olevad slaidide kokkuvõtted on kirjutatud eesti keeles ning summad on esitatud jeenides ja ettevõtte enda ühikus 億円 (sada miljonit jeeni).

Millist perioodi K Line'i FY2026 hõlmab?

FY2026 on K Line'i majandusaasta, mis lõppeb 31. märtsil 2027, kestes seega 2026. aasta aprillist kuni 2027. aasta märtsini. See esitlus kajastab teist kvartalit ehk esimest poolaastat (aprill kuni september 2026) ja kogu aasta prognoosi.

Millised olid K Line'i FY2026 I poolaasta põhitulemused?

Müügitulu oli 6020 × 100 miljonit jeeni (umbes 602 miljardit jeeni), ärikasum 512 sada miljonit jeeni, tavapärane kasum 1183 sada miljonit jeeni ja omanikele kuuluv puhaskasum 1245 sada miljonit jeeni. Tavapärane kasum oli 587 sada miljonit jeeni suurem kui aasta varem, peamiselt tänu konteinerveo ühisettevõtte ONE suuremale kapitaliosaluse meetodil arvestatud tulule ja tugevale puistlastiturule.

Kuidas K Line oma kogu aasta prognoosi muutis?

Kogu aasta tavapärase kasumi ja puhaskasumi prognoose tõsteti mõlemat 1900 × 100 miljoni jeenini, mis on 550 saja miljoni jeeni võrra rohkem kui 2026. aasta augusti prognoosis; müügitulu prognoosi tõsteti 11 700 × 100 miljoni jeenini. Prognoosi korrigeeriti esmakordselt 23. oktoobril 2026 ja selles esitluses on see muutumatu. Slaidil 9 toodud võrdlus omistab +540 sada miljonit jeeni konteinerveo ärile ja +10 sada miljonit jeeni K Line'i enda põhitegevusele.

Millistest aktsionäride väljamaksetest esitlus teatab?

Teatati FY2026 aastasest dividendist 120 jeeni aktsia kohta (60 jeeni vahedividend ja 60 jeeni lõppdividend), 44 429 tuhande aktsia ehk 122,5 miljardi jeeni suuruse tagasiostu lõpuleviimisest (aktsiad tühistati 2. oktoobril 2026) ning enam kui 880 miljardi jeeni suurusest kogutootlusest keskpika perioodi plaani jooksul.

Kuidas mõjutab Lähis-Ida olukord K Line'i äritegevust?

Esitluse kohaselt suurendavad Hormuzi piirangud ja ümbersuunamine Hea Lootuse neeme kaudu kütuse-, kindlustus- ja ummikutasusid. Suurima löögi saavad autoveolaevad, samas kui konteinerlaevad saavad kasu piiratud mahust ja kõrgematest lühiajalistest frahtimääradest. Ümbersuunamine neelab umbes 1–2% puistlasti, 4–5% autoveolaevade ja umbes 10% konteinerveo pakkumisest. Prognoos eeldab Hormuzi olukorra normaliseerumist 2027. aasta märtsi lõpuks ja eeldab, et aasta jooksul Suessi kanalit ei läbita.

Kas ma saan selle esitluse alla laadida ja selle paigutusi uuesti kasutada?

Jah. Jaapanikeelse originaalesitluse PDF-i saab sellelt lehelt alla laadida. Selle paigutused, sealhulgas kahetasandilised segmenditabelid, prognoosi muutuste graafikud, kapitalipoliitika raamistik ja aktsionäride tootluse graafik, on kasulikud eeskujud oma tulemuste või IR-slaidide koostamiseks.

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Loo maailmatasemel slaidid sekunditega

Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.

2Slides logo

Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.

Tee AI-ga kokkuvõte

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Kõik teenused töötavad

© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.