2Slides logo
Preview

IHI 2026. majandusaasta I poolaasta tulemuste esitlus

42 slaidi

Kuulub kogumikku Investoresitluste näited · Jaapani investoriesitluste näited

IHI 2026. majandusaasta I poolaasta tulemuste esitlus: IHI Corporationi 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poole tulemused (IFRS), avaldatud 4. novembril 2026. Tegemist on jaapanikeelse materjaliga (第2四半期決算説明資料), mis on avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet; see leht pakub eestikeelset kokkuvõtet igast slaidist. IHI teatas rekordilisest esimese poolaasta tegevuskasumist 114,9 miljardit jeeni (114,9 miljardit jeeni (1149 億円), marginaal 14,8%) müügitulu 779,3 miljardit jeeni (+65,6 miljardit jeeni võrreldes eelmise aastaga) juures. Tulemusi vedas kommertslennukite mootorite järelturu kasv ja 42,6 miljardi jeeni suurune kinnisvaratulu. Ettevõte tõstis 2026. majandusaasta (aprill 2026 kuni märts 2027) prognoosi: müügitulu 1 880 miljardi jeenini, tegevuskasum 270 miljardi jeenini ja aastane dividend 25 jeenini.

7 meeldimist
0 allalaadimist

Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.

Kiirnavigatsioon

Sildid

IHI
IHI Corporation
IHI tulemuste esitlus
IHI H1 FY2026
決算説明資料

Jaga slaide

Kirjeldus

Peateema

IHI 2026. majandusaasta I poolaasta tulemuste esitlus: IHI Corporationi 2027. aasta märtsis lõppeva majandusaasta esimese poole tulemused (IFRS), avaldatud 4. novembril 2026. Tegemist on jaapanikeelse materjaliga (第2四半期決算説明資料), mis on avaldatud Tokyo börsi teavitussüsteemis TDnet; see leht pakub eestikeelset kokkuvõtet igast slaidist. IHI teatas rekordilisest esimese poolaasta tegevuskasumist 114,9 miljardit jeeni (114,9 miljardit jeeni (1149 億円), marginaal 14,8%) müügitulu 779,3 miljardit jeeni (+65,6 miljardit jeeni võrreldes eelmise aastaga) juures. Tulemusi vedas kommertslennukite mootorite järelturu kasv ja 42,6 miljardi jeeni suurune kinnisvaratulu. Ettevõte tõstis 2026. majandusaasta (aprill 2026 kuni märts 2027) prognoosi: müügitulu 1 880 miljardi jeenini, tegevuskasum 270 miljardi jeenini ja aastane dividend 25 jeenini.

Peamised eelised

  • •Täielik esimese poolaasta koondvaade: tellimused 778,7 miljardit jeeni (▲12,8%), müügitulu 779,3 miljardit jeeni (+9,2%), tegevuskasum 114,9 miljardit jeeni (+45,5 miljardit), omanikele kuuluv puhaskasum 84,9 miljardit jeeni (+29,0 miljardit)
  • •Selge vaade põhitegevuse tuludele: tegevuskasum ilma kinnisvaratuluta 72,3 miljardit jeeni (9,3%) ja ilma kõigi ühekordsete kirjeteta 70,7 miljardit jeeni (9,1%, +18,6 miljardit)
  • •2026. majandusaasta prognoosi teine ülespoole korrigeerimine võrreldes augustiga: tellimused +120 miljardit jeeni, müügitulu +40 miljardit, tegevuskasum +20 miljardit, dividend +2 jeeni ehk 25 jeenini aktsia kohta
  • •Põhjalik info kommertslennukite mootorite kohta: müügitulu jaotus varuosade, uute mootorite ja hoolduse (MRO) vahel, varuosade netotulu USA dollarites ja tarnitud ühikud mootoriprogrammide kaupa alates 2016. majandusaastast
  • •Segmenditabelid kõigi nelja aruandva segmendi kohta koos tellimuste, müügitulu ja tegevuskasumiga tegevusalade kaupa, lisaks kasumi muutuste analüüs võrreldes eelmise aasta ja augusti prognoosiga
  • •Lisa 7-aastase KPI-de ajalooga (ROIC, ROE, CCC, D/E suhtarv), bilanss, rahavood, turboülelaadurite andmed, Toyosu renditulu ja 2026. majandusaasta varade müügi graafik

Sihtrühm

  • •Aktsiaanalüütikud ja portfellihaldurid, kes katavad Jaapani tööstust, lennundust ja kaitsetööstust
  • •Investorid, kes jälgivad kommertslennukite mootorite järelturu positsiooni (PW1100G-JM, GE programmid, V2500)
  • •Suhtekorralduse ja investorsuhete meeskonnad, kes soovivad võrrelda, kuidas Jaapani ettevõtted kvartalitulemusi esitlevad
  • •Finantsüliõpilased, kes uurivad IFRS-i segmendiaruandlust ja kasumi muutuste (waterfall) analüüsi
  • •Esitlusdisainerid, kes otsivad tihedat ja tabelipõhist tulemuste esitluse malli

Kasutusjuhud

  • •IHI 2026. majandusaasta tulemuste modelleerimine ja prognoosi muutuste võrdlemine 2026. aasta augusti väljavaatega
  • •Esimese poolaasta tegevuskasumi võrdlemine koos kinnisvaratulu ja ühekordsete kirjetega ning ilma nendeta
  • •PW1100G-JM täiendava kontrolliprogrammi rahalise ja valuutamõju uurimine
  • •Jaapani emitendi äriportfelli reformi ja varade müügi ajakava analüüsimine
  • •Paigutuse kasutamine eeskujuna kvartali tulemuste, segmentide ja KPI slaidide koostamisel

Ainulaadsed väärtuspakkumised

  • •Eestikeelne lehekülgede kaupa analüüs jaapani keeles avaldatud TDneti aruandest, kus jeeni väärtused on säilitatud IHI enda 億円 (sada miljonit jeeni) ühikutes
  • •Kõik olulised arvud on tõlgitud, säilitades 100 miljoni jeeni (億円) ühikud, et andmed ühtiksid algse esitlusega
  • •Hõlmab nii majandusaasta esimese poole (H1) tegelikke tulemusi kui ka kogu 2026. majandusaasta muudetud väljavaadet, sealhulgas segmenditaseme korrigeerimisi
  • •Näitab, kuidas IHI eraldab igas võrdlusskeemis põhitegevuse tulu varade müügist, valuutakursside mõjust ja restruktureerimisest

Slaidilehed (42)

Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.

Leht 1
tiitelslaid

Tiitelleht: 2026. majandusaasta (lõpeb märtsis 2027) Q2 majandustulemuste esitlus (IFRS)

Sisu

IHI 2026. majandusaasta teise kvartali (esimese poolaasta) IFRS-i kohaste tulemuste tiitelslaid, kuupäevaga 4. november 2026. Esitleja: Yumi Oshima, kontserni finantsjuhtimise eest vastutav tegevdirektor. Slaidil on IHI logo ja FASF-i (Financial Accounting Standards Foundation) liikmesuse pitser.

Paigutuse struktuur

Valge taust, mida raamivad paksud sinised külgribad; suur must kaherealine pealkiri vasakul, mille all on lavendlikarva horisontaalne riba IHI logoga paremal; kuupäev riba all; ettevõtte nimi, FASF-i pitser ja esitleja all vasakul.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Sinised vertikaalsed külgribad
  • •Lavendlikarva pealkirjariba
  • •IHI logo
  • •FASF-i liikmesuse pitser
Leht 2
päevakava

Sisukord

Sisu

Päevakava viie osaga: 1. Olulisemad näitajad, 2. 2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused, 3. 2026. majandusaasta konsolideeritud prognoos, 4. Aktsionäride tulu, 5. Lisa. Kastis märkus selgitab, et summad on ümardatud 100 miljoni jeenini (億円), ning defineerib segmentide lühendid: ressursid, energia ja keskkond; sotsiaalne infrastruktuur; tööstussüsteemid ja üldmasinad; lennukimootorid, kosmos ja kaitsetööstus.

Paigutuse struktuur

Standardne päis (pealkiri vasakul, IHI logo paremal, lavendlikarva joon siniste sulgudega); nummerdatud päevakava loend suures paksus kirjas; katkendliku piirjoonega märkuste kast all paremal.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Nummerdatud päevakava loend
  • •Katkendliku joonega märkuste kast
  • •Segmentide lühendite selgitus
Leht 3
kokkuvõte / KPI töölaud

Olulisemad näitajad: 2026. majandusaasta Q2 tulemused ja 2026. majandusaasta prognoos

Sisu

H1: tellimuste maht langes 778,7 miljardi jeenini (778,7 miljardit jeeni, ▲114,6 miljardit jeeni), kuna eelmise aasta suurt energiatellimust ei korratud, hoolimata tugevast kaitse- ja kommertsmootorite müügist; müügitulu kasvas 779,3 miljardi jeenini (+65,6 miljardit jeeni), ärikasum 114,9 miljardi jeenini (14,8%, +45,5 miljardit jeeni) ja puhaskasum 84,9 miljardi jeenini (+29,0 miljardit jeeni), mis on esimese poolaasta rekord; ärikasum ilma kinnisvarakasumita oli 72,3 miljardit jeeni (9,3%); äritegevuse rahavoog oli ▲65,0 miljardit jeeni. 2026. majandusaasta prognoos, mida pärast augustit taas tõsteti: tellimused 1,89 biljonit jeeni, müügitulu 1,88 biljonit jeeni, ärikasum 270,0 miljardit jeeni (14,4%), puhaskasum 185,0 miljardit jeeni, äritegevuse rahavoog 100,0 miljardit jeeni, dividendi tõsteti 2 jeeni võrra 25 jeenini aktsia kohta, olles 'Keskpika ja pikaajalise suuna (1. etapp)' esimene aasta.

Paigutuse struktuur

Kaks ülestikku asetsevat plokki: H1 tegelikud tulemused üleval ja kogu aasta väljavaade all; mõlemal on helesinine silt 'Ülevaade' koos paksus kirjas punktidega, seejärel 3x2 ruudustik tsüaansinise piirjoonega KPI-kaartidest, mis näitavad väärtust suures kirjas ning selle all võrdlust eelmise aastaga (ja augustikuise prognoosi muutust).

Peamised visuaalsed elemendid

  • •12 KPI-kaarti kahes 3x2 ruudustikus
  • •Sinine allajoonitud rõhutus sõnadel 'rekordkasum' ja 'ülespoole korrigeerimine'
  • •Muutuse ja aastavõrdluse arvud sinisega iga väärtuse all
Leht 4
sektsiooni vaheleht

Vaheleht: 2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused

Sisu

Sektsiooni vaheleht, mis juhatab sisse esimese poolaasta konsolideeritud tulemused.

Paigutuse struktuur

Keskel asuv paksus mustas kirjas sektsiooni pealkiri valgel taustal, mida raamivad sinised külgribad; lavendlikarva riba ja IHI logo on allservas.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Keskel asuv sektsiooni pealkiri
  • •Lavendlikarva riba IHI logoga
Leht 5
finantskokkuvõtte tabel

2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused: Ülevaade

Sisu

Tabel, mis võrdleb 2025. majandusaasta H1 ja 2026. majandusaasta H1 tulemusi (sada miljonit jeeni): tellimused 8 934 vs 7 787 (▲12,8%); müügitulu 7 136 vs 7 793 (+9,2%); ärikasum ilma kinnisvara müügituluta 656 vs 723 (9,3%); kinnisvara müügitulu 38 vs 426; ärikasum 694 vs 1 149 (14,8%, +5,1 p); maksueelne kasum 747 vs 1 227; omanikele kuuluv puhaskasum 559 vs 849; äritegevuse rahavoog ▲571 vs ▲650; vaba rahavoog ▲801 vs ▲560; keskmine USD kurss 146,57 vs 160,03 jeeni. Viitetabel eemaldab valuutakursside mõju (+156) ja äritegevuse üleandmise kasumid/kahjumid (▲140), näidates põhitegevuse ärikasumit 707 (9,1%, +186). Märkus: müügitulu sisaldab PW1100G-JM täiendava kontrollprogrammi valuuta ümberhindluse mõju (+8 ja +7), ilma et selle hinnanguline kogukulu dollarites muutuks.

Paigutuse struktuur

Täislaiuses finantstabel halli päisereaga; jooksva perioodi veerg on esile tõstetud sinise/helesinise täitevärviga; marginaalid on kaldkirjas sulgudes; allpool on väiksem sama struktuuriga viitetabel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Esile tõstetud jooksva perioodi veerg
  • •Marginaali ja muutuse veerud
  • •Põhitegevuse kasumi täpsustustabel
Leht 6
andmete visualiseerimine (koskdiagramm)

2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused: Müügitulu sild (kogu ettevõte)

Sisu

Koskdiagramm, mis näitab liikumist 2025. majandusaasta H1 müügitulult 713,6 miljardit jeeni tasemele 779,3 miljardit jeeni: võõrandatud äriüksused ▲180 (sada miljonit jeeni), seejärel äritegevuse laienemine +836, mis koosneb kommertsmootoritest +516, kaitsetööstusest +110, tuumaenergiast +58 ja stabiilse tuluga äridest +152. Pealkiri: müügitulu kasvu vedasid kommertsmootorid, panustasid ka kaitse-, tuumaenergia- ja stabiilsed ärid.

Paigutuse struktuur

Tumesinine kaherealine alapealkiri; horisontaalne koskdiagramm helesiniste algus- ja lõpptulpadega, punase negatiivse tulba ja kirkasiniste positiivsete tulpadega; ümarate nurkadega tumesinine raam koondab kasvutulbad sildi 'Äritegevuse laienemine +836' alla.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Müügitulu koskdiagramm
  • •Grupeeritud kasvutegurite väljatoomine
  • •Punane/sinine värvikood kasvule ja kahanemisele
Leht 7
andmete visualiseerimine (kasumi silddiagramm)

2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused: Ärikasumi sild (kogu ettevõte)

Sisu

Koskdiagramm liikumisega 69,4 miljardilt jeenilt 114,9 miljardi jeenini: eelmise aasta ühekordsete mõjude eemaldamine (▲173: varasem äri üleandmine ▲113, kinnisvara müügitulu ▲38, valuutakurss ▲22) annab 521; ärikeskkond +113 (nõudlus kommertsmootorite ja tuumaenergia järele), elutsükli äri (LCB) laienemine +68 (süsinikulahendused, energiasüsteemid), kulustruktuur +58 (süsinikulahenduste projektide marginaalid, turboülelaadurite hinnastamine ja kulude kärpimine), üldhalduskulud ▲75 (T&A ja personal), muu +22, mis annab põhitegevuse kasumiks 707 (+186); selle aasta ühekordsed mõjud (restruktureerimine ▲140, valuutakurss +156) annavad 723, millele lisandub kinnisvara müügitulu +426, kokku rekordilised 1 149.

Paigutuse struktuur

Slaidi laiune kaskaaddiagramm (waterfall chart), kus iga tulbaga on ühendatud linnukesega selgituskastid; tumesinine bänner „Põhitegevuse ärikasum +186“ rühmitab põhitulbad; viimasel astmel on tumesinine silt „Kinnisvara müügitulu +426“; telje ääres on sulgudega märgistatud ühekordsete eraldiste rühmad.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Ärikasumi kaskaaddiagramm
  • •Linnukesega selgituskastid tegurite kohta
  • •Põhitegevuse ja ühekordsete eraldiste rühmitamine
Leht 8
andmete visualiseerimine (segmendi kasumi silddiagramm)

2026. majandusaasta Q2 konsolideeritud tulemused: ärikasumi silddiagramm (lennukimootorid, kosmos ja kaitsetööstus)

Sisu

Segmendi kasum kasvas 54,7 miljardilt jeenilt 72,2 miljardile jeenile: valuutakurss +134 (100 miljonit jeeni; keskmise kursi erinevus +135, välisvaluutas väljendatud kohustuste ümberhindlus ▲1 seoses PW1100G-JM programmiga), uued mootorid ▲20 (rohkem PW1100G ja GE üksusi), järelturg +110 (suurem PW1100G ja V2500 müük), marginaali paranemine +15 (rohkem kommertslennukite MRO-osade remonti), müügi- ja üldhalduskulud ▲63 (investeeringud teadus- ja arendustegevusse ning personali). Sõnum: järelturu jätkuv tugev kasv, uute mootorite müük ja alginvesteeringud on plaanipärased.

Paigutuse struktuur

Kaherealine tumesinine pealkiri; kaskaaddiagramm linnukesega selgituskastidega tulpade kohal ja all; uusi mootoreid ja järelturgu ühendav sulg tähisega „muutus ärikeskkonnas“; all paremal joonealune märkus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Segmendi kasumi kaskaaddiagramm
  • •Tegurite selgituskastid
  • •Sulgudega rühmitamine
Leht 9
andmete visualiseerimine (liittulbad + tabel)

[Viide] Kommertslennukite mootorite müügitulu trend (JPY)

Sisu

Kommertslennukite mootorite müügitulu (GAAP alusel, v.a PW1100G-JM kontrollprogramm) kasvas esimesel poolaastal aastavõrdluses 28%, kusjuures kasvas nii uute mootorite kui ka järelturu (varuosad ja MRO) müük. Müügitulu jaotus H1 FY2025 ja FY2026: varuosad 63%, uued mootorid 30%, MRO 7%. Aastane jaotus FY2022 kuni FY2026 prognoos: varuosad 61%, 58%, 60%, 60%, 60%; uued mootorid 36%, 37%, 34%, 33%, 33%; MRO 3%, 5%, 6%, 7%, 7%, kusjuures FY2026 prognoositulp on ¥500 miljardi lähedal.

Paigutuse struktuur

Katkendjoonega jagatud paigutus: vasakul H1 aastavõrdluse liittulpdiagramm tumesinise märgiga „+28% YoY“ ja kõvernoolega; paremal liittulpdiagramm FY2022 kuni FY2026 prognoosi kohta; iga diagrammi all on jaotuse protsentuaalsed tabelid; all legend ja märkused.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kolmes sinises toonis müügitulu liittulbad
  • •+28% YoY märgis
  • •Müügitulu jaotuse tabelid
Leht 10
andmete visualiseerimine (erineva suunaga liittulbad + joon)

[Viide] Järelturu äri KPI-d: varuosade müügitulu (USD)

Sisu

Varuosade müügitulu miljonites dollarites, kus brutomüük on näidatud ülevalpool nulli ja programmi hoolduskulud allpool nulli, jaotatuna PW1100G ja muude programmide vahel, kusjuures puhasmüügitulu on märgitud joonena. Esimese poolaasta puhasmüügitulu kasvas aastavõrdluses 20%, mida vedas PW1100G-JM. FY2022 kuni FY2026 prognoos: vaatamata geopoliitilistele riskidele ja kütuse kõrgele hinnale on nõudlus lennureiside järele püsiv ning müügitulu kasvu väljavaade säilib. Täpseid tulpade väärtusi diagrammil märgitud ei ole.

Paigutuse struktuur

Jagatud paigutus: vasakul H1 võrdlusdiagramm märgiga „+20% Net YoY“; paremal viie aasta diagramm; positiivsed/negatiivsed liittulbad rohelises ja sinakasrohelises toonis koos tumesinise puhasmüügitulu joonega (prognoosi puhul punktiriir); külgmised sildid brutomüügi ja hoolduskulude kohta; definitsioonid märkustes.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Erineva suunaga liittulbad
  • •Puhasmüügitulu joon
  • •+20% Net YoY märgis
Leht 11
bilansi visualiseerimine

FY2026 Q2 konsolideeritud tulemused: finantsseisundi aruanne

Sisu

Varade kogumaht kasvas FY2025 lõpu ¥2428,5 miljardilt ¥2540,9 miljardile (+¥112,4 miljardit); võla ja omakapitali suhe (D/E ratio) 0,72x-lt 0,75x-le; omanikele kuuluv omakapitali määr 26,9%-lt 28,4%-le; JCR-i emitendi ja võlakirja reitingut tõsteti ühe astme võrra A-lt A+-le (teatatud 28. oktoobril). Bilansiplokid (100 miljonit jeeni) esimese poolaasta lõpus: raha 1 370, nõuded 6 987, varud 5 906, muu 1 284, põhivarad 9 860; kohustused tarnijate ees 3 509, lepingulised kohustused 3 251, tagasimaksekohustused 1 021, muu 4 508, intressikandev võlg 5 632, omakapital 7 486. Sõnum: kasumi kasv ja kinnisvara müük tugevdasid bilanssi.

Paigutuse struktuur

Kaks kõrvuti asetsevat perioodi, mis on eraldatud halli noolega; kummalgi on hall päis, neli peamist suhtarvu rida ja paaris liitplokid varade vs. kohustuste ja omakapitali kohta gradueeritud sinakasrohelistes toonides koos väärtustega sees.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kõrvuti asetsevad bilansiplokkide diagrammid
  • •Peamiste suhtarvude kokkuvõte
  • •Krediidireitingu tõstmise esiletõst
Leht 12
finantstabel (rahavood)

FY2026 Q2 konsolideeritud tulemused: rahavood

Sisu

Äritegevuse rahavoog halvenes ▲¥65,0 miljardini (▲78 ühikutes 100 miljonit jeeni), kuna käibekapital kasvas koos ärimahuga (▲1 499 vs ▲669); tulumaksueelne kasum 1 227, kulum 413, eemaldatud kinnisvara müügitulu ▲426, PW1100G-JM kontrollprogrammi kulutused ▲224, maksud ▲152 ja muu 11. Investeerimistegevuse rahavoog muutus positiivseks +89 (põhivarasse investeerimine ▲329) tänu kinnisvara müügist saadud tulule, seega vaba rahavoog paranes ▲560-le (eelnevalt ▲801).

Paigutuse struktuur

Kaherealine pealkiri; täislaiuses rahavoogude tabel, kus jooksva perioodi tulp on sinine / helesinine; taandega alampunktid; joonealused märkused, mis defineerivad käibekapitali ja kontrollprogrammi kulutuste eraldi avalikustamist.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Rahavoogude sildtabel
  • •Esiletõstetud jooksva perioodi tulp
  • •Käibekapitali definitsiooni märkus
Leht 13
ajajoone tabel

Äriportfelli reform

Sisu

Võõrandamiste ja väljumiste ajajoon: üldotstarbelised katlad Takumale, konveiersüsteemid Tadanole, muruhooldusseadmed Kyoeishale, betoonist ehitusmaterjalid Vertexile, 15% osalus ettevõttes Japan Marine United Imabari Shipbuildingule, Niigata Transys ettevõttele J-Will Partners, Meisei Electric ettevõttele Nohmi Bosai, Kotobuki Iron Works ettevõttele Tsuneishi, IHI Energy Solutionsi ja IHI Solid Biomass Malaysia likvideerimine, IHI Power Services Corp. Kyushu Electric grupile, IHI Logistics & Industrial Systems ettevõttele Toyota Industries (80% 1. aprillil 2027) ning uutena lisandunud IHI VTN GmbH Euroopa ostjale (17. september 2026) ja Steinmüller Engineering ettevõttele Mutares (15. oktoober 2026). Sõnum: eelmises keskpikas kavas planeeritud ümberstruktureerimine on lõpule viidud ja tulusus on oluliselt suurem.

Paigutuse struktuur

Kaherealine pealkiri; kolmeveeruline tabel (teatamise kuupäev, ärivaldkond, kokkuvõte) helesinise päisega; kaks uusimat rida on ümbritsetud punase raamiga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Võõrandamiste tabel
  • •Punane raam uutel kirjetel
Leht 14
sektsiooni jaotaja

Sektsiooni jaotaja: FY2026 konsolideeritud prognoos

Sisu

Sektsiooni vaheleht, mis juhatab sisse FY2026 täisaasta väljavaate.

Paigutuse struktuur

Sama keskele joondatud pealkirjaga jaotaja paigutus nagu teistel sektsioonide vahelehtedel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Keskele joondatud sektsiooni pealkiri
  • •Lavendlikarva riba IHI logoga
Leht 15
prognoositabel

FY2026 konsolideeritud prognoos: tulemuste väljavaade

Sisu

FY2026 korrigeeritud prognoos võrrelduna augusti prognoosi ja FY2025 tegelike tulemustega (100 miljonit ¥): tellimused 18 900 (+1 200 vs august; ▲647 vs FY2025 19 547); müügitulu 18 800 (+400; +2 365); ärikasum ilma kinnisvaratuluta 1 770 (9,4%); kinnisvaratulu 930 (muutuseta); ärikasum 2 700 (14,4%, +200; +1 044); maksueelne kasum 2 600; puhaskasum 1 850 (+130); EPS 173,88 ¥; EBITDA 3 500 (18,6%); aastane dividend 25,00 ¥ (+2,00 ¥); eeldatav USD kurss 150 ¥ (varem 145 ¥). Valuutakursi tundlikkus: 1 ¥ muutus USD suhtes mõjutab teise poolaasta ärikasumit umbes 1,0 miljardi ¥ võrra. Sõnum: teine järjestikune rekordkasumiga aasta tänu kommertsmootorite ja energia LCB tugevale kasvule.

Paigutuse struktuur

Kaherealine pealkiri; lai võrdlustabel augusti prognoosi, praeguse prognoosi (sinine esiletõst), muutuse, FY2025 tegelike tulemuste ja FY2025-ga võrreldava muutusega; tumesinised piirjooned mõlema muutuste veeru ümber; valuutatundlikkuse joonealune märkus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Prognooside võrdlustabel
  • •Piirjoonega esile tõstetud muutuste veerud
  • •Valuutatundlikkuse märkus
Leht 16
andmete visualiseerimine (kasumi sild)

FY2026 konsolideeritud prognoos: ärikasumi sild (grupiülene)

Sisu

Koskdiagramm FY2025 ärikasumilt (¥165,5 miljardit) kuni 270,0 miljardi ¥ eesmärgini: FY2025 valuutakursid ja ühekordsed erimid ▲248 (valuuta ▲62, kinnisvaratulu ▲224, muu +38) annavad alusbaasiks 1 407 (100 miljonit ¥); lennundus +238, energia +220, T&A ja muu ▲95 annavad alusärikasumiks 1 770 (+363); restruktureerimine ▲140, valuuta ja muud ühekordsed erimid +140 ning planeeritud varade müük +930 (investeeringute rahastamiseks ja finantsseisu tugevdamiseks) viivad tulemuseni 2 700.

Paigutuse struktuur

Kolmerealine tumesinine pealkiri; raamitud koskdiagramm viirutatud tulpadega alusbaasi kogusummade jaoks, telje katkestusmärgid kõrgetel tulpadel, tumesinine bänner tekstiga „Alusärikasum +363“ ning selgitavad kastid ühekordsete kirjete ja varade müügi kohta.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Prognoosi koskdiagramm
  • •Viirutatud aluskasumi tulbad
  • •Varade müügi selgitus
Leht 17
sektsiooni jaotaja

Sektsiooni jaotaja: Aktsionäride tulu

Sisu

Sektsiooni vaheleht, mis juhatab sisse dividendipoliitika.

Paigutuse struktuur

Sama keskele joondatud pealkirjaga jaotaja paigutus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Keskele joondatud sektsiooni pealkiri
  • •Lavendlivärvi riba IHI logoga
Leht 18
andmete visualiseerimine (dividendi trend)

Aktsionäride tulu: dividend aktsia kohta

Sisu

Dividend aktsia kohta (korrigeeritud vastavalt 2025. aasta oktoobri 7:1 aktsiate jagunemisele): 10,0 ¥ (FY2021), 12,9 ¥, 14,3 ¥, 17,1 ¥, 20,0 ¥ (FY2025), 23,0 ¥ augusti FY2026 prognoosis ja 25,0 ¥ praeguses prognoosis (vahedividend 11,5 ¥, lõppdividend 13,5 ¥), tõstetud 2 ¥ võrra tänu tugevatele tulemustele. FY2027 ja FY2028 tulbad on hajutatud ja ilma väärtusteta; eesmärk on dividendi stabiilne kasv aktsia kohta.

Paigutuse struktuur

Üherealine pealkiri; tulpdiagramm suure tõusva noolega taustal, katkendlik eraldusjoon enne prognoositulpi, tumesinine „+2 jeeni“ silt ja kastis 25,0 märgis; lisakast vahe- ja lõppdividendi jaotusega; hall bänner allservas.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Dividendi tulpdiagramm
  • •Kasvunool
  • •Hajutatud tulevikutulbad
  • •Dividendi jaotuse kast
Leht 19
sektsiooni jaotaja

Sektsiooni jaotaja: Lisa

Sisu

Sektsiooni vaheleht, mis juhatab sisse lisaandmete slaidid.

Paigutuse struktuur

Sama keskele joondatud pealkirjaga jaotaja paigutus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Keskele joondatud sektsiooni pealkiri
  • •Lavendlivärvi riba IHI logoga
Leht 20
segmentide andmetabel

FY2026 Q2 tulemused aruandlussegmentide kaupa (H1 FY2025 vs H1 FY2026)

Sisu

Segmentide tabel (100 miljonit ¥): Ressursid, energia ja keskkond tellimused 3 261 kuni 1 780 (▲1 481), müügitulu 1 591-lt 1 787-le, ärikasum ▲1-lt 7-le (0,4%); Sotsiaalne infrastruktuur tellimused 591-lt 249-le, müügitulu 592-lt 393-le, kasum ▲33-lt ▲44-le; Tööstussüsteemid ja üldmasinad tellimused 2 234-lt 2 266-le, müügitulu 2 094-lt 2 105-le, kasum 170-lt 114-le (5,4%); Lennukimootorid, kosmos ja kaitse tellimused 2 703-lt 3 314-le, müügitulu 2 739-lt 3 348-le, kasum 547-lt 722-le (21,6%); segmentide kogukasum 683-lt 799-le; Muu kasum 68-lt 457-le (kinnisvaratulu); korrigeerimised ▲57-lt ▲107-le; grupi ärikasum 694-lt 1 149-le.

Paigutuse struktuur

Tihe üheksaveeruline tabel, mis on rühmitatud tellimuste, müügitulu ja ärikasumi alla, igaühes eelmine, praegune (sinine) ja muutus; segmentide kogusumma rida on helesinise taustaga; marginaalid on toodud kaldkirjas sulgudes kasuminumbrite all.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kolm rühmitatud mõõdikute plokki
  • •Esile tõstetud praeguse perioodi veerud
  • •Segmentide kogusumma rida
Leht 21
hälbeanalüüsi maatriks

Ärikasumi muutus segmendi ja teguri kaupa (H1 FY2025 vs H1 FY2026)

Sisu

Tegurite maatriks segmentide kaupa (100 miljonit ¥): ärikeskkond +113, LCB laiendamine +68, kulustruktuur +58, valuutakurss +134, turustus- ja üldhalduskulud ▲75, restruktureerimine ▲140 (kõik segmendis Ressursid, energia ja keskkond), muu +298, kokku +455. Lennundus panustas +175 (keskkond +90, kulud +15, valuuta +135, turustuskulud ▲63, kontrolliprogrammi valuutamõju ▲1); Tööstussüsteemid ▲56 pärast ▲143 muudes kirjetes, mis sisaldab eelmise aasta äriülekande kasumi ▲113 tühistamist; Muu +388 sisaldab kinnisvaratulu muutust +387.

Paigutuse struktuur

Ruudustik-tabel, kus veerud on tegurid ja read segmendid; katkendjoonega alusrida PW1100G-JM valuutamõju jaoks; helesinine segmentide kogusumma rida; tärniga tähistatud kirjeid ja ümardamist selgitavad joonealused märkused.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tegurite ja segmentide maatriks
  • •Joonealuste märkuste tähised
  • •Kogusumma rida
Leht 22
segmentide prognoositabel

FY2026 prognoos aruandlussegmentide kaupa (FY2025 tegelik vs praegune prognoos)

Sisu

Terve majandusaasta prognoos segmentide kaupa (100 miljonit ¥): Ressursid, energia ja keskkond tellimused 4 500 (▲1 747), müügitulu 4 000, kasum 240 (6,0%, +180); Sotsiaalne infrastruktuur tellimused ja müügitulu 1 100, kasum 70 (6,4%); Tööstussüsteemid tellimused 4 600, müügitulu 4 500, kasum 320 (7,1%); Lennukimootorid, kosmos ja kaitse tellimused 8 400 (+1 368), müügitulu 8 900 (+2 382), kasum 1 500 (16,9%, +375); Muu kasum 980 (+621); korrigeerimised ▲410; tellimused kokku 18 900, müügitulu kokku 18 800, ärikasum 2 700 (14,4%).

Paigutuse struktuur

Sama üheksaveeruline rühmitatud tabel nagu H1 segmentide slaidil, võrreldes FY2025 tegelikke tulemusi, praegust prognoosi (sinine) ja muutust.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Rühmitatud segmentide tabel
  • •Esile tõstetud prognoosi veerud
  • •Marginaali näitajad
Leht 23
hälbeanalüüsi maatriks

Ärikasumi muutus segmendi ja teguri kaupa (FY2025 tegelik vs praegune prognoos)

Sisu

Terve majandusaasta tegurite maatriks (100 miljonit ¥): ärikeskkond +250 (lennundus +280), LCB laiendamine +80, kulustruktuur +201 (energia +110, lennundus +70), valuutakurss +138, turustus- ja üldhalduskulud ▲168, restruktureerimine ▲200 (energia ▲140, korrigeerimised ▲60), muu +744 (peamiselt kinnisvaratulu jaotises Muu, +640), kokku +1 044. Segmentide kogusummad: energia +180, sotsiaalne infrastruktuur +32, tööstus +12, lennundus +375, Muu +621, korrigeerimised ▲177.

Paigutuse struktuur

Tegurite ja segmentide ruudustik, mis vastab H1 versioonile, koos helesinise segmentide kogusumma rea ja ümardamise joonealuse märkusega.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tegurite maatriks
  • •Segmentide kogusumma rida
Leht 24
prognoosi muutmise tabel

FY2026 prognoos aruandlussegmentide kaupa (augusti prognoos vs. praegune prognoos)

Sisu

Muudatused alates augustist (100 miljonit ¥): Ressursside, energeetika ja keskkonna tellimuste prognoosi tõsteti 3 600 kuni 4 500 ja müügitulu 3900-lt 4000-le, kuid kasumit kärbiti restruktureerimise tõttu 330-lt 240-le (8,5%-lt 6,0%-le); Sotsiaalse infrastruktuuri näitajad jäid muutumatuks (1100 ja 70); Tööstussüsteemide tellimused 4600, müügitulu 4500, kasum tõusis 300-lt 320-le; Lennukimootorite, kosmose ja kaitsetööstuse tellimused tõusid 8200-lt 8400-le, müügitulu 8700-lt 8900-le, kasum 1370-lt 1500-le (16,9%); korrigeerimised paranesid ▲550-lt ▲410-le; kogutellimused tõusid 17 700-lt 18 900-le, müügitulu 18 400-lt 18 800-le, ärikasum 2500-lt 2700-le.

Paigutuse struktuur

Rühmitatud üheksaveeruline tabel, mis võrdleb augusti prognoosi, praegust prognoosi (sinine) ja muutust, segmentide koondrida on tsüaansinine.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Prognoosi muutmise tabel
  • •Esiletõstetud praegused veerud
Leht 25
hälbeanalüüsi maatriks

Ärikasumi muutus segmendi ja teguri kaupa (augusti prognoos vs. praegune prognoos)

Sisu

+20,0 miljardi ¥ suurune muudatus jaguneb järgmiselt: LCB laienemine +50 (energia), kulustruktuur +20 (tööstus), valuutakurss +130 (lennundus) ja restruktureerimine ▲140 energias, mida tasakaalustab +140 korrigeerimistes (välismaise tütarettevõtte restruktureerimiskulu kajastati segmendi, mitte ettevõtte tasandi all), andes kokku +200 (100 miljonit ¥).

Paigutuse struktuur

Hõre tegurite ja segmentide maatriks, kus enamik lahtreid on tühjad, tõstes esile vaid mõned muudetud tegurid; tsüaansinine koondrida; ümardamise märkus jaluses.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Hõre muudatuste maatriks
  • •Vastanduvad restruktureerimise kanded
Leht 26
segmendi detailid (graafikud + tabelid)

Segmendi tulemused ja prognoos: Ressursid, energeetika ja keskkond

Sisu

Tellimused (100 miljonit ¥): H1 1780 vs. 3261 ja majandusaasta prognoos 4500 (augustis 3600); müügitulu: H1 1787 ja majandusaasta 4000 (augustis 3900); ärikasum: H1 7 (0,4%) ja majandusaasta 240 (6,0%, augustis 330). Tegevusalade kaupa, majandusaasta tellimused / müügitulu: elektrisüsteemid 1100 / 1050, süsinikulahendused 2000 / 1350, tuumaenergia 800 / 750, Aasia EPC ja muu 600 / 850. Märkused: tellimused langevad pärast eelmise aasta suuri süsinikulahenduste ja Aasia EPC projekte; kajastatud on 14,0 miljardi ¥ suurune välismaine restruktureerimiskulu, kuid LCB kasv elektrisüsteemides, süsinikulahendustes ja tuumaenergias tõstab siiski müügitulu ja kasumit.

Paigutuse struktuur

Kolm sinise päisega graafikupaneeli (tellimused, müügitulu, ärikasum) tulpdiagrammidega H1 ja täisaasta kohta ning piirjoontega tähistatud „eelmine prognoos“; allpool tellimuste ja müügitulu tabelid tegevusalade kaupa; all paremal roheline paneel „Lisamärkused“.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tulpdiagrammid
  • •Eelmise prognoosi piirjoontega tulbad
  • •Tegevusalade tabelid
  • •Märkuste paneel
Leht 27
segmendi detailid (graafikud + tabelid)

Segmendi tulemused ja prognoos: Sotsiaalne infrastruktuur

Sisu

Tellimused (100 miljonit ¥): H1 249 vs. 591, majandusaasta prognoos 1100 (FY2025 1332); müügitulu: H1 393 vs. 592, majandusaasta 1100 (FY2025 1319); ärikasum: H1 ▲44 (▲11,2%), majandusaasta 70 (6,4%). Tegevusalade kaupa, majandusaasta tellimused / müügitulu: sillad ja lüüsid 850 / 880, tunnelikilbid 230 / 200, muu 20 / 20. Märkused: sillad ja lüüsid on stabiilsed, tunnelikilbid langevad pärast eelmise aasta projekte ning tellimused ja müügitulu on madalamad pärast transpordisüsteemide ja betoonist ehitusmaterjalide äride müüki.

Paigutuse struktuur

Sama kolmepaneeliline graafikupaigutus tulpdiagrammidega, kus kasumitulbad langevad H1 puhul alla nulli, tegevusalade tabelid ja roheline märkuste paneel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tulpdiagrammid
  • •Negatiivse kasumi tulbad
  • •Märkuste paneel
Leht 28
segmendi detailid (graafikud + tabelid)

Segmendi tulemused ja prognoos: Tööstussüsteemid ja üldmasinad

Sisu

Tellimused (100 miljonit ¥): H1 2266, majandusaasta 4600 (augustis 4500); müügitulu: H1 2105, majandusaasta 4500 (augustis 4400); ärikasum: H1 114 (5,4%), majandusaasta 320 (7,1%, augustis 300). Tegevusalade kaupa, majandusaasta müügitulu: sõidukite turboülelaadurid 2100, parkimine 680, pöörlevad masinad 650, kuum- ja pinnatöötlus 530, logistika ja tööstussüsteemid 390. Märkused: turboülelaadurite marginaalid paranevad tänu hinnastamisele ja püsikulude kärpetele vaatamata väiksematele mahtudele; parkimine ja pöörlevad masinad kasvavad tänu LCB-le; kasumiprognoosi tõsteti 2,0 miljardi ¥ võrra vaatamata konveieriäri müügile.

Paigutuse struktuur

Kolmepaneeliline graafikupaigutus kuuekihiliste tulpdiagrammidega, piirjoontega eelmise prognoosi tulbad, tegevusalade tabelid ja roheline märkuste paneel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kuuekihilised tulpdiagrammid
  • •Eelmise prognoosi piirjoontega tulbad
  • •Märkuste paneel
Leht 29
segmendi detailid (graafikud + tabelid)

Segmendi tulemused ja prognoos: Lennukimootorid, kosmos ja kaitsetööstus

Sisu

Tellimused (100 miljonit ¥): H1 3314, majandusaasta 8400 (augustis 8200); müügitulu: H1 3348, majandusaasta 8900 (augustis 8700); ärikasum: H1 722 (21,6%), majandusaasta 1500 (16,9%, augustis 1370). Tegevusalade kaupa, majandusaasta tellimused / müügitulu: kaitsetööstuse lennukimootorid ja seadmed 2800 / 3000, kommertsmootorid 5000 / 5000, kosmos 400 / 550, muu 200 / 350. Märkused: kaitsetööstuse tellimused ja müük kasvavad teisel poolaastal; kommertsmootorite tellimuste ja müügitulu prognoosi tõsteti 20,0 miljardi ¥ ning ärikasumit 13,0 miljardi ¥ võrra.

Paigutuse struktuur

Kolmepaneeliline graafikupaigutus tulpdiagrammide ja piirjoontega eelmise prognoosi tulpadega, tegevusalade tabelid ja roheline märkuste paneel.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tulpdiagrammid
  • •Eelmise prognoosi piirjoontega tulbad
  • •Märkuste paneel
Leht 30
andmetabel (kvartaalne trend)

Lennukimootorite, kosmose ja kaitsetööstuse kvartaalne ärikasum (v.a valuutakursid ja ühekordsed eraldised)

Sisu

Kvartaalne segmendi kasum (100 miljonit ¥) Q1 FY2025 kuni Q2 FY2026: 279, 267, 159, 417, 291, 430, kusjuures Q3-Q4 FY2026 keskmine on 388. Korrigeerituna kursile 145 ¥/USD ja välistades PW1100G-JM programmi valuutamõjud: 240, 284, 155, 381, 223, 341, kusjuures H2 keskmine on 363. Korrigeeritud kvartaalsed keskmised: FY2023 141, FY2024 286 (sh 18 suurune korrigeerimine USA lennufirma ebatõenäoliselt laekuvate nõuete reservi tõttu), FY2025 265, FY2026 323.

Paigutuse struktuur

Lai tabel sinise päisega, mis on jagatud kvartalite ja aasta keskmiste plokkideks; korrigeerimisread on rühmitatud vertikaalse sildi alla; korrigeeritud kasumi rida on paksus kirjas helesinisel taustal; jaluses on märkused, mis selgitavad kahte valuutakursi korrigeerimist.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kvartaalsete trendide tabel
  • •Korrigeerimisread
  • •Paksus kirjas korrigeeritud kasumi rida
Leht 31
andmete visualiseerimine (trendigraafik)

Lifecycle Business (LCB) staatus

Sisu

LCB müügitulu energia, sotsiaalse infrastruktuuri ja tööstuse segmentides, indekseerituna FY2019 = 100%: 113% (FY2020), 118%, 137%, 154% (FY2023), 144%, 155% (FY2025) ja 171% prognoos FY2026 kohta, kuvatuna koos LCB ja mitte-LCB müügituluga, mis on ligikaudu 800 kuni 950 miljardit ¥ aastas. Müüdud ärid ja linnaarendus on varasematest näitajatest eemaldatud.

Paigutuse struktuur

Kogumtulpdiagramm (tsüaansinine LCB, sinine mitte-LCB) koos rohelise indeksjoone ja protsendimärgistega, prognoosaasta on tähistatud punktjoonega; all on legend ja kaks joonealust märkust.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tulpadena esitatud kogutulu
  • •Roheline indeksjoon
  • •Punktiiriga prognoosi osa
Leht 32
andmete visualiseerimine (rõngasdiagrammid)

Müügitulu, ärikasum ja EBITDA aruandlusüksuste lõikes

Sisu

Kolm rõngasdiagrammi FY2026 H1 kohta: müügitulu 779,3 miljardit ¥, millest 56% moodustavad energeetika, sotsiaalne infrastruktuur ja tööstus kokku ning 44% lennundus, kosmos ja kaitsetööstus; ärikasum (v.a kinnisvaratulu) 72,3 miljardit ¥ jaotusega 10% vs 90%; EBITDA (v.a kinnisvaratulu) 113,7 miljardit ¥ jaotusega 16% vs 84%. Segmendi EBITDA on segmendi ärikasum pluss segmendi kulum.

Paigutuse struktuur

Kolm kolmnurkselt paigutatud rõngasdiagrammi, mille keskel on koondsumma ja allajoonitud segmendinimed; kolm maismaasegmenti on tähistatud sinisega, lennundus rohelisega; märkused all paremal.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Kolm rõngasdiagrammi
  • •Kesksed koondsummad
  • •Kahevärviline segmentide rühmitamine
Leht 33
andmete visualiseerimine (sektordiagrammid)

Müügitulu regioonide lõikes

Sisu

Regionaalne müügitulu jaotus: FY2025 H1 Jaapan 44%, Põhja-Ameerika 29%, Aasia 12%, Hiina 7%, Euroopa 6%, muu 2%, välisturgude tulu 396,2 miljardit ¥; FY2026 H1 Jaapan 42%, Põhja-Ameerika 32%, Aasia 11%, Euroopa 7%, Hiina 4%, muu 4%, välisturgude tulu 448,5 miljardit ¥.

Paigutuse struktuur

Kaks kõrvuti asetsevat sektordiagrammi koos allajoonitud perioodi pealkirjadega, protsendimärgised sektorite sees, regioonide nimed väljaspool ja välisturgude müügitulu koondsummad all.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Paaris sektordiagrammid
  • •Välisturgude müügitulu koondsummad
Leht 34
finantstabel (bilanss)

FY2026 Q2 konsolideeritud tulemused: finantsseisundi aruanne (tabel)

Sisu

Bilanss (100 miljonit ¥), FY2025 lõpust kuni H1 lõpuni: varad kokku 24 285-lt 25 409-le; raha 1 550-lt 1 370-le; nõuded ostjate vastu ja lepinguline vara 6 808-lt 6 987-le; varud 5 042-lt 5 906-le (+864); kohustised kokku 17 470-lt 17 923-le; võlad tarnijatele 4 014-lt 3 509-le; lepingulised kohustised 3 114-lt 3 251-le; tagasimaksekohustised 1 106-lt 1 021-le; intressikandev võlg 4 898-lt 5 632-le (võlakirjad ja laenud 4 257, rendikohustised 1 375); omakapital kokku 6 815-lt 7 486-le, millest emaettevõtja omanike osa 7 221 ja vähemusosalus 265.

Paigutuse struktuur

Täislaiuses kolmeveeruline tabel paksus tsüaansinises kirjas koondridadega, taandega alampunktidega ja sinisega esile tõstetud jooksva perioodiga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Bilansitabel
  • •Tsüaansinised koondread
  • •Esile tõstetud jooksva perioodi veerg
Leht 35
finantstabel (rahavoo prognoos)

FY2026 prognoos: rahavood, T&A ja kapitaliinvesteeringud (augusti vs praegune prognoos)

Sisu

Majandusaasta rahavoo prognoos (100 miljonit ¥), kogusummas muutusteta: maksueelne kasum 2 600 (+200 vs august), kulum 800, kinnisvaratulu eemaldatud ▲930, PW1100G-JM programmi kulud ▲500, käibekapital ▲1 000, muu 30 (▲200); äritegevuse rahavoog 1 000 (FY2025 1 213); investeerimistegevuse rahavoog ▲250 (kapitaliinvesteeringud ▲1 300); vaba rahavoog 750 (FY2025 1 029). T&A 500 (FY2025 396), kapitaliinvesteeringud 1 300 (976), kulum 800 (763).

Paigutuse struktuur

Kaks ülestikku asetsevat tabelit: ülal rahavood ning all T&A / kapitaliinvesteeringud / kulum, mõlemas võrreldakse FY2025 tulemusi, augusti prognoosi, praegust prognoosi (sinine) ja muutust; vahel on käibekapitali selgitavad märkused.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Rahavoo prognoosi tabel
  • •Investeeringute koondtabel
Leht 36
KPI ajaloo tabel

Peamised juhtimisnäitajad

Sisu

Seitsme aasta KPI tabel FY2020 kuni FY2026 prognoosini: tellimused 1 097,0 miljardit ¥ kuni 1 890,0 miljardit ¥; müügitulu 1 112,9 miljardit ¥ kuni 1 880,0 miljardit ¥; ärikasum 27,9 miljardit ¥ (ja ▲70,1 miljardi ¥ suurune kahjum FY2023) kuni 270,0 miljardit ¥; puhaskasumi prognoos 185,0 miljardit ¥; EPS 173,88 ¥; EBITDA 350,0 miljardit ¥; vaba rahavoog 75,0 miljardit ¥; dividend 25,00 ¥; ärimarginaal 14,4%; ROIC 10,8% (v.a ühekordsed mõjud); ROE 25,6%; CCC 117 päeva; D/E 0,53x; omakapitali määr 32,9%. FY2026 H1: ärirentaablus 14,8%, D/E 0,75x, omakapitali kordaja 28,4%. ROIC, ROE, CCC ja D/E definitsioonid on toodud joonealustes märkustes.

Paigutuse struktuur

Lai triibuline tabel, kus aastad on veergudena ja KPI-d ridadena, vahelduvad helesinised ribad, lisaks eraldi veerg augusti prognoosi jaoks; all tihedas kirjas definitsioonide märkused.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Mitmeaastane KPI tabel
  • •Eraldi veerg eelmise prognoosi jaoks
  • •Mõõdikute definitsioonid
Leht 37
andmetabel + kontseptuaalsed sektordiagrammid

Tsiviillennukite mootorid: tarned programmide lõikes ja müügitulu jaotus

Sisu

Tarnitud ühikud FY2016 kuni FY2025 ja FY2026: GE mootorid (GE90, GEnx, CF34, Passport20, GE9X) 810-lt alla 390-le FY2025-s ja 236-le H1 FY2026-s; V2500 340-lt alla 22-le ja 15-le; PW1100G-JM 132-lt üles 666-le ja 347-le; kogusummas 1 282, 1 206, 1 521, 1 571, 842, 789, 918, 1 012, 1 030, 1 078, kusjuures H1-s 598 ja FY2026 prognoos 1 330. Illustreerivad sektordiagrammid näitavad teise põlvkonna mootorite müügi kasvu 1. faasis (2026–2028) ning järelturu mahu ja osakaalu tõusu 2. faasis (2029–2031), kui kasumi kasv kiireneb.

Paigutuse struktuur

Ühikute tabel ülal koos diagonaaljoontega prognoosiveeruga; all kolm kasvavat sektordiagrammi aastate 2025, 1. faasi ja 2. faasi kohta, mis on ühendatud katkendjoontega; mootoripõlvkondade selgitused all paremal.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Tarnete tabel
  • •Laienev sektordiagrammide jada
  • •Mootoripõlvkondade legend
Leht 38
andmetabel (regionaalne ajalugu)

Sõidukite turboülelaadurid: müügitulu regioonide lõikes ja müügimahud (tabel)

Sisu

Turboülelaadurite müügitulu (100 miljonit ¥, kuni FY2018 Jaapani GAAP, hiljem IFRS): kokku 1 746 (FY2016) kuni 2 237 (FY2025), 1 044 H1 FY2026-s ja prognoos 2 100; FY2026 prognoos regioonide lõikes: Jaapan 530, Hiina 460, Põhja-Ameerika 510, Ladina-Ameerika 330, Euroopa 160, Aasia 110. Müügimaht 610 (FY2016), tipphetkel 790, 598 FY2025-s, 247 H1-s ja prognoos 500 (10 000 ühikut).

Paigutuse struktuur

Üks lai tabel, mis on jaotatud päistega 'Jaapani GAAP' ja 'IFRS', helesinise koondrea ja eraldi müügimahu reaga.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Regionaalse müügitulu ajaloo tabel
  • •Raamatupidamisstandardite järgi jaotatud päis
Leht 39
andmete visualiseerimine (kombineeritud graafik)

Sõidukite turboülelaadurid: müügitulu regioonide lõikes ja müügimahud (graafik)

Sisu

Turboülelaadurite kvartali keskmine müügitulu (100 miljonit ¥) regioonide lõikes: 389 (FY2019), 367, 374, 474, 523, 522, 559 (FY2025), seejärel 527 Q1-s ja 517 Q2 FY2026-s; ühikuid kvartalis (10 000) 150, 138, 123, 140, 145, 142, 150, seejärel 126 ja 121.

Paigutuse struktuur

Kogumtulpdiagramm rohelistes ja sinistes toonides regioonide lõikes vasakul teljel, musta värvi ühikute mahu joonega paremal teljel; legendikast all.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Regionaalsed kogumtulbad
  • •Ühikute mahu joon
  • •Kaks telge
Leht 40
andmetabelid (kinnisvara)

Linnaplaneerimine

Sisu

Toyosu piirkonna renditulu (100 miljonit ¥): 93, 92, 93 (FY2016–FY2018, Jaapani GAAP), seejärel 94, 123, 121, 122, 120, 122, 129 (FY2019–FY2025, IFRS) ja 57 H1 FY2026 perioodil; H1 FY2026 renditulu 57, millest on lahutatud kulum 20 ja muud kulud 21, annab tulemuseks +15. Grupi kinnisvarainvesteeringud FY2025 majandusaasta lõpus: bilansiline maksumus 1 448, õiglane väärtus 3 571, realiseerimata kasum 2 123.

Paigutuse struktuur

Kolm nummerdatud alajaotust, millest igaühes on kompaktne halli päisega tabel: renditulu ajalugu, H1 tulu vs. kulud ning kinnisvarainvesteeringute õiglane väärtus.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Renditulu ajalugu
  • •Õiglase väärtuse vahe tabel
Leht 41
andmetabel (varade müügi graafik)

FY2026 kinnisvara müük: tulemused ja plaan

Sisu

Vara müük: kaks Koto-ku maa ja hoone müüki summas umbes 15,3 miljardit ¥ ja 24,0 miljardit ¥ Q1-s (teatatud 20. aprillil 2026), lisaks umbes 3,3 miljardit ¥ muud müüki, kokku 42,6 miljardit ¥ H1-s; H2-ks on planeeritud Koto-ku maa (umbes 14,6 miljardit ¥, Q3), Koto-ku maa ja hoone (umbes 8,8 miljardit ¥, Q4) ning muud objektid (umbes 27,0 miljardit ¥), kokku 50,4 miljardit ¥, mis teeb kogu aasta plaanitavaks kasumiks 93,0 miljardit ¥.

Paigutuse struktuur

Üks viie veeruga tabel (nr, objekt, kasum, ajastus, teatamise kuupäev) helesinise päise ning hallide vahesumma- ja koondridadega.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •Varade müügi graafik
  • •Vahesumma read
Leht 42
lõppslaid / lahtiütlus

Lõppslaid ja tulevikuvaadete lahtiütlus

Sisu

Lõppslaid IHI logo ja tunnuslausega „Realize your dreams“, millele lisandub lahtiütlus, et prognoosid põhinevad hetkel kättesaadaval teabel, sisaldavad riske ja ebakindlust (sh poliitilised ja majanduslikud tingimused ning jeeni kurss) ning neile ei tohiks tugineda kui ainsale alusele investeerimisotsuste tegemisel.

Paigutuse struktuur

Valge väli siniste külgribadega; keskel logo ja tunnuslause; alumises kolmandikus raamitud lahtiütluse tekstikast.

Peamised visuaalsed elemendid

  • •IHI logo ja tunnuslause
  • •Lahtiütluse kast

Korduma kippuvad küsimused

Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.

Mis on IHI 2026. majandusaasta I poolaasta tulemuste esitlus?

See on IHI Corporationi 42-leheküljeline tulemuste pakett 2026. majandusaasta esimese poole kohta (aprill kuni september 2026). Majandusaasta kestab aprillist 2026 kuni märtsini 2027. Esitlus avaldati 4. novembril 2026 vastavalt IFRS-standarditele ning see hõlmab esimese poolaasta tulemusi, revideeritud täisaasta prognoosi, aktsionäride tulu ja lisaandmeid segmentide ning peamiste tulemusnäitajate (KPI) kohta.

Kas see materjal on eesti keeles ja kust see pärineb?

Originaal on jaapanikeelne dokument (第2四半期決算説明資料 ehk teise kvartali majandustulemuste esitlus), mille IHI esitas Tokyo börsi teavitussüsteemi TDnet kaudu. Slaidid on jaapani keeles; see leht pakub eestikeelset kokkuvõtet igast slaidist, säilitades IHI enda kasutatud ühikud (sada miljonit jeeni ehk 億円), et arvud vastaksid originaalile.

Millised olid IHI peamised tulemused 2026. majandusaasta esimesel poolaastal?

Müügitulu kasvas 9,2% ehk 779,3 miljardi jeenini ja tegevuskasum rekordilise 114,9 miljardi jeenini (marginaal 14,8%), mis sisaldas 42,6 miljardit jeeni kinnisvara müügitulu. Ilma selle tuluta oli tegevuskasum 72,3 miljardit jeeni (9,3%). Omanikele kuuluv puhaskasum oli 84,9 miljardit jeeni, samas kui tellimuste maht langes 12,8% ehk 778,7 miljardi jeenini pärast eelneva aasta suurt energiasektori tellimust.

Kuidas IHI muutis oma 2026. majandusaasta prognoosi?

IHI tõstis sel aastal juba teist korda oma prognoosi võrreldes augustikuu näitajatega: tellimused 1,89 miljardi jeenini (+120 miljardit), müügitulu 1,88 biljoni jeenini (+40 miljardit), tegevuskasum 270 miljardi jeenini (+20 miljardit) ja puhaskasum 185 miljardi jeenini (+13 miljardit). Aastane dividend tõuseb 2 jeeni võrra 25 jeenini aktsia kohta ning eeldatav vahetuskurss on 150 jeeni USA dollari kohta.

Mis on IHI kasumi kasvu taga selles esitluses?

Peamiselt lennukimootorite, kosmose- ja kaitsetööstuse segment, kus kommertsmootorite järelturu müük (varuosad ja hooldus, eesotsas PW1100G-JM mootoriga) tõstis esimese poolaasta segmendikasumi 72,2 miljardi jeenini (marginaal 21,6%). Panuse andsid ka elutsükli äri kasv energiasektoris (elektrisüsteemid, süsinikulahendused, tuumaenergia) ja planeeritud kinnisvara müük mahus 93,0 miljardit jeeni kogu aasta lõikes.

Kas esitlus käsitleb PW1100G-JM täiendavat kontrolliprogrammi?

Jah. See näitab programmi valuutakursi ümberhindluse mõju müügitulule, selle rahalisi väljaminekuid (▲22,4 miljardit jeeni I poolaastal ja ▲50,0 miljardit planeeritud aastaks) eraldi rahavoo reana ning kinnitab, et hinnanguline USA dollari põhine kogukulu on muutumatu. Kvartali lennunduskasumi tabelist on samuti programmi valuutamõju välja taandatud.

Kas ma saan IHI 2026. majandusaasta I poolaasta esitluse alla laadida?

Jah. Algset PDF-faili saab sellelt lehelt tasuta alla laadida ja iga slaidi pilti siinsamas vaadata. Sisu autoriõigused kuuluvad IHI Corporationile, seega kasutage seda uurimistööks ja viitamiseks.

Kas ma saan seda esitlust kasutada oma tulemuste esitluse mallina?

Selle struktuur sobib hästi eeskujuks: KPI-kaartidega esiletõstete leht, koondtabelid rõhutatud jooksva perioodiga, kasumi muutust selgitavad joondiagrammid (waterfall), mis eraldavad põhitegevuse ühekordsetest tuludest, segmendilehed koos graafikute ja tabelitega ning mitmeaastane KPI-de lisa. Saate seda paigutust oma andmetega 2Slidesis uuesti luua.

Allikad ja lisalugemine

2slides

Create Your Own Slides

Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.

Loo maailmatasemel slaidid sekunditega

Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.

2Slides logo

Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.

Tee AI-ga kokkuvõte

ChatGPTClaudeGrokPerplexity
Kõik teenused töötavad

© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.