
Kuulub kogumikku Investoresitluste näited · Pooljuhtettevõtete investoriesitluste näited
AMD 2026. aasta II kvartali finantstulemuste esitlus (4. august 2026) — 27-leheküljeline kvartaliaruanne, mis käsitleb rekordilist 11,5 miljardi dollarilist tulu (+50% aastases võrdluses), kõrvutab GAAP ja non-GAAP tulemusi, analüüsib Data Centeri, Clienti, Gamingi ja Embeddedi segmentide sooritust, esitab III kvartali prognoosi ning sisaldab kuut lisaosa võrdlustabelit.
Kasutab selle esitluse kaanepilti stiilieeskujuna slaididele, mis luuakse sinu enda sisust. Või vali allpool mõni leht ja kasuta selle paigutust eeskujuna.
Kiirnavigatsioon
Sildid
Jaga slaide
AMD 2026. aasta II kvartali finantstulemuste esitlus (4. august 2026) — 27-leheküljeline kvartaliaruanne, mis käsitleb rekordilist 11,5 miljardi dollarilist tulu (+50% aastases võrdluses), kõrvutab GAAP ja non-GAAP tulemusi, analüüsib Data Centeri, Clienti, Gamingi ja Embeddedi segmentide sooritust, esitab III kvartali prognoosi ning sisaldab kuut lisaosa võrdlustabelit.
Iga slaidilehe üksikasjalik vaade, sealhulgas paigutus, põhisisu ja visuaalsed elemendid.
AMD 2026. aasta teise kvartali majandustulemuste avaslaid, kuupäevaga 4. august 2026.
Peaaegu must taust, mille vasakust servast ulatub välja ülemõõduline tumehall AMD noolemärk; pealkiri ja kuupäev on paigutatud keskkohast paremale; AMD sõnamärk ja tunnuslause „together we advance_“ asuvad all paremal.
Tulevikku suunatud avalduste teatis, mis hõlmab tootearenduse teekonda, Anthropicuga sõlmitud lepingut kuni kahe gigavati ulatuses AMD Instinct GPU-de tarnimiseks Helios-raamidesse, partnerlusi Microsofti ja Ciscoga ning Q3 2026 väljavaadet; sellele järgneb jaotis, mis defineerib kasutatud non-GAAP näitajad ja FY26 prognoositava 13%-lise maksumäära.
Kaks tihedat rööpjoondatud tekstiplokki paksus kirjas pealkirja all, teine alapealkiri asub teksti keskel; väike kiri, graafika puudub.
Neli teemat, mis raamivad esitlust: juhtiv tooteportfell, laienev klientide ja partnerite ökosüsteem, andmekeskuste ja AI kasv ning tugev finantsvundament.
Logo ja jaotise pealkiri vasakul kolmandikul; neli kuldset ikooniplaati on reastatud paremal pool, sildid nende kõrval, eraldatud peente joontega.
Neli strateegilist sammast: andmetöötlustehnoloogia liidripositsiooni laiendamine (CPU, GPU, FPGA, võrgulahendused, SoC, kiibistikud ja pakendamine); andmekeskuste liidripositsiooni tugevdamine (pilv, suurettevõtted ja rack-scale lahendused); avatud tarkvaraplatvormid ja arendajate toetamine (tootmisvalmis ROCm); ning AI võimekuse pakkumine kõikjal (kõrgjõudlusega, kohandatavad ja eritellimusel AI-platvormid).
Neli võrdset kaarti reas, igaühel foto paksus kirjas pealkirja kohal, peen eraldusjoon ja kuldne toetav joon; iga kaarti ankurdab kuldne allajoon.
Kolm turugruppi — andmekeskused (Data Center), kliendi- ja mängulahendused (Client and Gaming) ning sardsüsteemid (Embedded) — igaühel positsioneerimislause ja seda teenindavad tootebrändid (EPYC, Instinct, Alveo, Versal, Kintex, Solarflare, Zynq; Ryzen ja Radeon; sardsüsteemide variandid pluss Kria ja Spartan).
Kolm tulpa, millest igaühel on foto kuldse päiseriba kohal, hall kirjeldusplokk ja tume paneel, kus on brändilogod ruudustikuna.
Rekordiline 11,5 miljardi dollari suurune tulu, mis on 50% rohkem kui eelmise aasta 7,7 miljardit dollarit. Kasvu vedas andmekeskuste tulu enam kui kahekordistumine ning kasv sardsüsteemide ning kliendi- ja mängulahenduste valdkonnas.
Kaks ülestikku asetsevat kokkuvõtteplokki vasakul, kummalgi kuldne noolemärk ja kuldne allajoon; paremal kahe tulbaga tulpdiagramm — hall eelmise aasta ja kuldne käesoleva aasta kohta — väärtused on märgitud tulpade kohale.
GAAP brutomarginaal tõusis 40%-lt 54%-le; non-GAAP 43%-lt 56%-le. Eelmise aasta võrdlusbaas on 54%, kui jätta välja 800 miljoni dollari suurune ekspordipiirangutest tingitud varude allahindlus. Võrreldav non-GAAP brutomarginaal tõusis üle 200 baaspunkti tänu andmekeskuste tulu suuremale osakaalule.
Esitlusele omane jaotatud vaade: vasakul GAAP-paneel ja paremal non-GAAP-paneel, kummalgi oma päiseriba ja kahe tulbaga diagramm; non-GAAP eelmise aasta tulbal on heledam virnastatud segment, mis näitab korrigeerimist; all jookseb täislaiuses hall kokkuvõtteriba.
GAAP äritulu tõusis -0,1 miljardi dollari suurusest kahjumist 2,0 miljardi dollarini; non-GAAP äritulu tõusis 0,9 miljardilt dollarilt rekordilise 3,1 miljardi dollarini, mida toetas suurem müügitulu.
Sama jaotatud GAAP / non-GAAP paneelide paigutus; GAAP eelmise aasta tulp asub allpool nulljoont.
GAAP lahjendatud EPS tõusis 0,54 dollarilt 1,38 dollarini; non-GAAP tõusis 0,48 dollarilt (või 0,43 dollarilt, kui arvestada ekspordipiirangute mõju) rekordilise 1,66 dollarini, mis on võrreldaval alusel 82% kasv võrreldes eelmise aastaga.
Sama jaotatud paneelide paigutus, kus kummalgi paneelil on oma kokkuvõttev lause ühise riba asemel.
Täielik GAAP kasumiaruande kokkuvõte: tulu 11 536 mln $ (+50% a/a, +13% k/k), brutokasum 6 203 mln $, brutomarginaal 54%, ärikulud 4 213 mln $, äritulu 1 990 mln $ võrreldes 134 mln $ suuruse kahjumiga aasta tagasi, puhaskasum 2 297 mln $, lahjendatud EPS 1,38 $.
Üks tabel kuldse päisereaga; viis tulpa (Q2'26, Q2'25, Y/Y, Q1'26, Q/Q); vahelduv ridade varjutus, kus käesoleva kvartali tulp on esile tõstetud helehalli ribaga; alamnäitajad on taandega põhirea all.
Sama tabel non-GAAP alusel: brutokasum 6 488 mln $, brutomarginaal 56%, ärikulud 3 394 mln $ (29% tulust), äritulu 3 094 mln $ (27% marginaal), puhaskasum 2 760 mln $, lahjendatud EPS 1,66 $.
Eelmise slaidiga identne tabelistruktuur, et neid saaks kõrvuti lugeda.
Segmentide tulu ja äritulu: andmekeskused (Data Center) 6 718 mln $ tulu (+107%) ja 2 103 mln $ äritulu võrreldes 155 mln $ suuruse kahjumiga; kliendi- ja mängulahendused (Client & Gaming) 3 841 mln $ tulu (+6%) ja 582 mln $ äritulu (-24%); sardsüsteemid (Embedded) 977 mln $ tulu (+19%) ja 386 mln $ äritulu (+40%).
Tabel on jaotatud kolmeks segmendiplokiks, millest igaüks algab kuldse segmendi nimega reaga, millele järgnevad taandega netotulu ja äritulu read.
Raha, raha ekvivalendid ja lühiajalised investeeringud rekordilisel tasemel 13 111 mln $ (kasv 6% kvartaliga); nõuded ostjate vastu 7 281 mln $ (kasv 21%); varud 8 468 mln $ (kasv 5%); koguvõlg 3 226 mln $ (muutuseta).
Kompaktne neljarealine tabel ainult Q2'26, Q1'26 ja kvartaalse muutuse (Q/Q) veergudega; allservas on täislaiuses hall kokkuvõtteriba.
Andmekeskuste (Data Center) tulu 6,7 miljardit dollarit, kasv 107% võrreldes eelmise aastaga; ärikasum 2,1 miljardit dollarit (võrreldes 0,2 miljardi dollarilise kahjumiga) ja ärirentaablus 31%. Strateegilised esiletõstmised: Helios rackscale'i turuletoomine, Instinct MI450 seeria GPU-d, 6. põlvkonna EPYC, Anthropicu leping kuni 2 GW ulatuses MI450 GPU-de tarnimiseks, laiendatud koostöö Microsoft Azure'iga, ROCm.ai ja MI350P turuletoomine.
Kolme paneeliga segmendi mall: tulude graafik, ärirentaabluse graafik ja paremal strateegiliste esiletõstmiste paneel koos brändilogode ja loeteludega; iga graafik asub tumeda numbriploki ja halli selgitava riba kohal.
Kliendi- ja mängusegmendi (Client and Gaming) tulu 3,8 miljardit dollarit, kasv 6%, millest Client moodustab 3,1 mld $ ja Gaming 0,8 mld $; ärikasum 582 miljonit dollarit (võrreldes 767 miljoniga aasta tagasi), ärirentaablus langes suuremate tegevuskulude tõttu 21%-lt 15%-le. Esiletõstmised: Ryzen AI Halo süsteemid, 3D V-Cache tehnoloogiaga Ryzen PRO 9000 seeria ja koostöö Ciscoga.
Sama kolme paneeliga mall; tulude tulpdiagramm on liigendatud, et eristada Client ja Gaming alamsigmente.
Sardsüsteemide (Embedded) tulu 977 miljonit dollarit, kasv 19%; ärikasum 386 miljonit dollarit (võrreldes 275 miljoniga) ja ärirentaablus tõusis 33%-lt 40%-le. Esiletõstmised: Ryzen AI Embedded X100 seeria, Kria AI lahendused füüsilise AI jaoks ja Versal Premium Series Gen 2.
Sama kolme paneeliga mall; esiletõstmiste paneeli brändilogode ruudustik on kahes reas.
Q3 2026 prognoos: tulu ligikaudu 13 miljardit dollarit (+/- 300 miljonit); brutomarginaal ligikaudu 56%; tegevuskulud ligikaudu 3,65 miljardit dollarit; muud tulud miinus intressikulud ligikaudu 55 miljonit dollarit; efektiivne maksumäär 13% maksueelsest tulust; lahjendatud aktsiate arv ligikaudu 1,66 miljardit aktsiat.
Üks kaheveeruline tabel kuldse päise, vahelduva reavarjutuse, kuldsete reasiltide ja keskele joondatud väärtustega; kaks pikka joonealust märkust selgitavad, miks GAAP-võrdlus ei ole teostatav.
Neli kokkuvõtlikku plokki: tulu 11,5 mld $ (kasv 50%); segmentide tulu (Data Center 6,7 mld $ kasv 107%, Client & Gaming 3,8 mld $ kasv 6%, Embedded 977 mln $ kasv 19%); brutomarginaal 54% GAAP ja 56% non-GAAP; lahjendatud EPS 1,38 $ GAAP ja 1,66 $ non-GAAP. Kuldne riba lõpetab sõnumiga: „Rekordiline tulu koos jätkuva kasumi kasvu ja marginaali laienemisega“.
Neli tumedat plokki reas, igaühe kohal õhuke kuldne joon; allservas täislaiuses kuldne riba musta tekstiga.
Keskkonna-, sotsiaal- ja ühingujuhtimise (ESG) seisukohad, mida toetavad välised reitingud ja tunnustused: CDP Climate 2025 A-, 100 Best Corporate Citizens 2025, HRC Equality 100, EcoVadis Gold top 5%, MSCI ESG AA (seisuga juuli 2026) ja ISS ESG Prime.
Kolm veergu kuldsete päiseribadega kirjeldusplokkide kohal; allservas heledamal taustal kuus reitingumärki koos pika MSCI lahtiütlusega joonealuses märkuses.
Viis lõpusammast: suur ja veenev TAM, tehnoloogiline liidripositsioon, laienev andmekeskuste ja AI liidriroll, maailmatasemel teostus ja fookus ning tugev bilanss — kõik suunatud pikaajalise aktsionäride tulu suurendamisele.
Viis tumedat plokki reas, igaühe kohal õhuke kuldne joon; slaidi lõpetab täislaiuses kuldne riba musta tekstiga.
Kaks tabelit. GAAP brutokasum 6 203 mln $ (54% marginaal) viiakse non-GAAP tasemele 6 488 mln $ (56%), arvestades aktsiapõhist hüvitist, omandamisega seotud immateriaalse vara amortisatsiooni, omandamiskulusid ja kohtuvaidluse reservi. GAAP tegevuskulud 4 213 mln $ (37% tulust) viiakse non-GAAP tasemele 3 394 mln $ (29%).
Kaks ülestikku asetsevat tabelit, mõlemal kuldne päiserida ja kolm kvartaliveergu (Q2'26, Q1'26, Q2'25); GAAP algread on paksus kirjas, korrigeerimised taandega, non-GAAP vahesummad paksus kirjas; marginaaliread on kaldkirjas.
GAAP ärikasum 1 990 mln $ (17% marginaal) viiakse non-GAAP tasemele 3 094 mln $ (27%) läbi aktsiapõhise hüvitise (503 mln $), omandamisega seotud immateriaalse vara amortisatsiooni (544 mln $), omandamis- ja muude kulude (40 mln $) ning 17 mln $ suuruse kohtuvaidluse reservi; eelmise aasta GAAP tulemus oli 134 mln $ suurune kahjum (-2% marginaal).
Üks samas stiilis tabel, mis täidab vaid slaidi ülemise kolmandiku; ülejäänud osa on tühi.
GAAP puhaskasum 2 297 mln $ / 1,38 $ aktsia kohta viiakse non-GAAP tasemele 2 760 mln $ / 1,66 $, kusjuures iga korrigeerimine on näidatud nii dollarites kui ka aktsia kohta — sealhulgas 483 mln $ suurune tulu pikaajalistelt investeeringutelt, 161 mln $ suurune tulumaksu eraldise korrigeerimine ja ZT Systemsi tootmisüksuse võõrandamisega seotud lõpetatud tegevused.
Lai tabel paarisveergudega (dollarid ja summa aktsia kohta) iga kolme kvartali kohta; all kolm selgitavat joonealust märkust.
Jätkuvate tegevusvaldkondade põhitegevuse GAAP-põhine puhas rahavoog 2 366 mln $ (põhitegevuse rahavoo marginaal 21%), millest on lahutatud põhivarade ost $(808) mln, andes vaba rahavoo 1 558 mln $ vaba rahavoo marginaaliga 14%.
Kompaktne üheveeruline tabel muidu tühja slaidi ülaosas.
Kaalutud keskmine aktsiate arv: Q2'26 tegelik lihtaktsiate arv 1 632 mln pluss 27 mln töötajate aktsiaprogrammidest tulenev lahjendav mõju, kokku 1 659 mln lahjendatud aktsiat; Q3'26 prognoos 1 636 mln lihtaktsiat pluss 25 mln, kokku 1 661 mln lahjendatud aktsiat, tuginedes keskmisele aktsiahinnale 534 $ ajavahemikus 29. juuni kuni 24. juuli 2026 võrreldes 398 dollariga Q2'26-s.
Väike tabel kahetasandilise päisega (kvartal ja selle all Tegelik/Prognoos); selgitav lõik ja kaks joonealust märkust allpool.
Eraldab eelmise aasta võrreldavuse korrigeerimise: Q2'25 GAAP-põhine brutokasum 3 059 mln $ (40% marginaal) pluss 267 mln $ tavapäraseid non-GAAP kirjeid pluss 800 mln $ USA ekspordipiirangutest tulenevaid varude ja seotud kulusid, mis annab korrigeeritud non-GAAP brutokasumiks 4 126 mln $ 54%-lise marginaaliga.
Ühe veeruga tabel ühe kvartali kohta; viimane korrigeeritud marginaali rida on paksus kursiivis, tähistades seda kui võrdlusnäitajat, mida kasutatakse mujal esitluses.
Lõppslaid AMD logoga.
Peaaegu must taust valge AMD logo ja noolega keskel; lehe jaluses säilivad kvartal ja kuupäev.
Levinud küsimused selle slaidi ja esitluse sisu kohta.
Saate AMD 2026. aasta II kvartali majandustulemuste täieliku 27-slaidilise esitluse nii PDF-vormingus kui ka muudetava PowerPointi failina, lisaks lehekülgede kaupa eelvaate, et saaksite iga slaidi enne alla laadimist kontrollida. PPTX-failis on paigutused, tabelid ja tekstid muudetavad, et saaksite need asendada oma andmetega.
Jah. See on ametlik 2026. aasta II kvartali majandustulemuste slaidipakk, mille AMD avaldas oma investorite suhete lehel koos 4. augusti 2026. aasta tulemustega, sisaldades nii hoiatusteadet (cautionary statement) kui ka kõiki kuut lisaosa võrdlustabelit.
GAAP / non-GAAP jaotusega paneel, mida on siin kasutatud neli korda: brutomarginaali, äritulu ja aktsiapõhise tulu (EPS) puhul. Igal slaidil on vasakul GAAP-graafik ja paremal identse skaalaga non-GAAP-graafik, nii et korrigeerimise suurus on kohe nähtav, mitte peidetud lisasse.
Eelmise aasta samas kvartalis oli USA ekspordipiirangute tõttu 800 miljoni dollari suurune varude allahindlus. Selle asemel, et piirduda vaid joonealuse märkusega, on esitluses see korrigeerimine lisatud heledama kihina eelmise aasta tulpdiagrammi peale. Nii on samalt graafikult loetavad nii deklareeritud number kui ka võrreldav näitaja. Slaid 26 selgitab seda korrigeerimist eraldi tabelis.
Jah, kahel viisil. Üks koondtabeli slaid esitab Data Centeri, Client & Gamingi ja Embeddedi segmentide tulud ja äritulu koos a/a (Y/Y) ja k/k (Q/Q) veergudega. Lisaks on igal segmendil oma slaid tulude graafiku, ärimarginaali graafiku ja strateegiliste esiletõstete paneeliga.
Avage PPTX ja kontrollige iga graafikut enne kasutamist — eksporditud investorite esitlustes on sageli segamini PowerPointi algupärased graafikud ja kleebitud pildid. Paigutused, tabelid, tekst ja värvid jäävad igal juhul muudetavaks, nii et ka mittemuudetava graafiku saab samas kohas uuega asendada.
Läbivalt peaaegu must taust, kus kuldne tähistab jooksvat perioodi ja hall eelmise perioodi võrdlust. Kuldse taustaga päised tähistavad graafikute paneele, kuldsed reapäised tabeleid ning hallidel ribadel graafikute all on toodud peamised järeldused. Graafikutes ei kasutata ühtegi kolmandat aktsentvärvi.
Iga tabel korrigeerib täpselt ühte näitajat — brutokasumit, ärikulusid, äritulu, puhaskasumit ja EPS-i, vaba rahavoogu ning aktsiate arvu — lisaks seitsmes tabel, mis eraldab eelmise aasta ekspordipiirangute mõju. Nende lahutamine hoiab iga tabeli piisavalt lühikesena, et see oleks loetav, ja võimaldab põhislaididel viidata just konkreetsele asjakohasele tabelile.
AMD avaldab sellel lehel iga kvartali majandustulemuste slaidid, pressiteate ja finantsaruanded; see pakk on 2026. aasta II kvartali kanne.
Create Your Own Slides
Turn your ideas into professional presentations in seconds with 2slides AI.
Võta eeskuju professionaalsetest disainidest, vali oma stiil ja genereeri slaidid täiusliku tekstirenderdusega. Nano Banana jõul – alusta oma esitluse loomist kohe.
Sinu AI-agent slaidide loomiseks. Säästa aega ja sära kiiremini nutika esitluste loomisega.
Kõik teenused töötavad© 2026 2slides. Kõik õigused kaitstud.